Užitočné formulácie

Možeme skúsiť ukladať užitočné formulácie, ktoré sa podarí hlavne v komentároch vytvoriť

Nie je to súťaž, ani nejaké ocenenie (preto ani nie je priamo uvádzaný autor), proste sa možno môže dobre hodiť množina najvydarenejších vyjadrení. Aj s linkom pre prípadné prečítanie kontextu diskusie (a zistenie autora:).

Citácie môžu byť oproti originálu v diskusii mierne upravené.

----------- 

 

 

 

Verím, že je možné mať (relatívne) priateľské vzťahy s Izraelčanmi/Židmi a moslimami a že sa naše a ich záujmy môžu občas prekrývať. Avšak nie dnes. Nie v tomto svete. Nemali by tu byť žiadne priateľské vzťahy, sympatie či politické spojenectvá so Židmi alebo moslimami, dokiaľ tieto entity okupujú európske národy a ohrozujú naše bio-kultúrne prežitie.

http://nadhlad.com/comment/22060#comment-22060

 

Je trestné obhajovať či spochybňovať genocídu Židov, ale je zároveň trestné upozorňovať na plazivú genocídu bielych národov inváznymi rýchlo množivými etnikami, ktoré im zaberajú životný priestor.

http://nadhlad.com/comment/22013#comment-22013

 

Ja kresťanstvo nezavrhujem. Nezavrhujem svoje detstvo, nezavrhujem svoje chyby, nezavrhujem svoj vývoj. Ale ani sa ho nepokúšam zastaviť. Ono to ani nejde. Detstvo sa nezavrhuje, detstvo sa prekonáva.

 
 
 
Úplne iná vec je sílená migrácia, ktorá prirodzeným javom nie je ako vieme a ako to už musia aj dobrosráči priznať. Je to účelová a umelá vec, za historicky extrémne krátky čas sem natlačiť čo najviac odlišných etník, ktoré sú mentalitou nekompatibilné s európanmi (čo je samo osebe pestrá paleta) a dokonca sú dobývačne a agresívnbe naladené voči nám. Kto tvrdí že nie úmyselne klame a tým spácha trestný spolupáchateľstva na genocíde, ktorá sa nezamlčuje. 
 
 
 
 
Ako výsledok nepochopenia kresťanstva v XXI. storočí svet čelí obrovskému nedostaktu potravín, degradácii životného prostredia, masovému nihilistickému a parazitickému mysleniu celých národov, rastúcej agresivite, ... atď.! Čaká nás nemilosrdný boj o moc na úrovni národov,
 
 
 
---

Je prirodzené, že národné témy sú takmer vo všetkých stranách, v Maďarsku je tomu určite tak, nie? Národ je najmenšia samostatná životaschopná organická jednotka (v daných geopolitických reáliách). Je kauzálne nutné, aby politika bola robená okolo národa, podobne, ako medicína je nevyhnutne robená okolo organizmu. Národ je gnozeologický rámec, v ktorom politika prebieha.

To neznamená ani najmenej nejaký nepriateľský či konfrontačný postoj voči iným, susedným národom. Naopak, znamená to menej konfiktov, pretože zdravý národ nie je predmetom útokov okolia. A druhým smerom, zdravý sebavedomý národ nepotrebuje koristiť na iných, ani nepotrebuje "hladanie nepriatela" aby zakryl domáce problémy.

Predstava, že nacionalizmus rovná sa konflikt je jedna zo základných deformít, ktoré súčasný systém používa, jedna zo základných falošných ideologických dogiem.

Takisto nadnárodná únia, napríklad jednotná a silná Európa, je možná len na základe zdravých a ucelených národných zložiek v nej. Ak to tak nie je, nevznikne organizmus, ale len jeden veľký neschopný kotol želatiny - to, čo sa stalo s Európsko úniou.

 
 
 
 

zbytočne sa snažíš manipulovať, zavádzať a talmudizovať, s týmto u mňa neuspeješ. Nauč sa rozlišovať medzi etnicitou a ideológiou. Kresťanstvo nie je nič iné ako cudzia politická ideológia vytvorená v semitskom prostredí a určená na ovládanie ľudí, nie je to nič iné ako kompilát a plagiát všetkých možných starších blízkovýchodných náboženských systémov. Našim predkom bolo násilím vnútené a násilné šírenie náboženstva nie je nič iné ako kultúrna genocída. Na druhej strane etnický pôvod je niečo, čo sa po rodičoch dedí geneticky.
Pred prevalcovaním nás nezachráni tvoj vatikánsky footfetišista z vlastnej vôle slúžiaci moslimom ako rohožka, ale len zdravé vlastenectvo, zdravý nacionalizmus a zdravý rozum.

 

 

 
 
 

Slovenský národ, ten zaostalý a zakomplexovaný (ako sa nám snažia nahovoriť mimovládky, bratislavská kaviareň a médiá vlastnené zo zahraničia) včera prežil krásnu nedeľu, bez násilností na uliciach, teroristických útokoch a streľby na verejnosti.

Na druhej strane ten najinteligentnejší a najcivilizovanejší národ na svete - židovský, ktorý dennodenne prelieva krv cudzích národností na "svojom" území, zažil včera niekoľko útokov, násilie, vraždy policajtov a následnú brutálnu odplatu v blízkosti chrámu v Jeruzaleme.

Som rád, že patrím k tomu "zaostalému a zakomplexovanému národu", a včerajšiu slnečnú nedeľu som mohol stráviť s rodinou a na turistike, bez strachu že ma niekto pripraví o život. Je to skvelý pocit.

 
 
 
 
 
 
-----------
Tento súbor bude stále visieť v diskusii napravo a bude stále dopňovaný a upravovaný.
Každý podnet či nápad vítaný.
Tento výber nie je nejako reprezentatívny. Je zatiaľ dosť náhodný. 
Autor: 
Náhodný okoloidúci

Čítal som si pre osvieženie pamäti staršie články a je to zaujímavé čítanie. Táto myšlienka sa mi zapáčila:

"Detstvo sa nezavrhuje, detstvo sa prekonáva."

http://nadhlad.com/comment/1827#comment-1827

A nie, Norman, nerobím si u Teba očko :D

Norman

celá ten odstavec je dobrý :-)
Ono, už by sme tu ani nemusili nič pridávať -- to všetko, čo je tu popísané, už obsahuje to podstatné pre celé súčasné storočie :-)
No, bohužiaľ to síce nik naozaj čítať nebude, a tak aj tento náš život uplynie zas ceľkom zybtočne. No nevadí, my sme sa sem nepýtali. Možno nabudúce. Už sa kurva neviem dočkať:-(

balu

to isté som si myslel aj v predošlom živote a hľa aký som sa narodil krásny. A to som si chvíľami myslel, že s tou kopu hriechov mám maximálne na jaštera.

Ale možno by to stálo za to zeditovať do knižky celý nadhľad. Very limited edition.

Norman

No hej, určite by to niečo stálo. Ale ako hovorí klasik Mečiar "Ešte som nepovedal všetko" a naozaj, stručná a jasná pravda ešte nebola povedaná. Na tú pravdu knižku netreba, stačí jeden list papiera. Ale aj ten by bol pochopený (a použitý) zle.

A prosím ťa, neverím ti, nechváľ sa, určite si nepamätáš hriechy z minulého života. Podľa mňa si už nepamätáš ani hriechy z tohto života :)