Vražda Kuciaka - plná maďarská stopa

V súvislosti s vraždou Kuciaka sú zatiaľ obvinené štyri osoby: Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Alena Zs., ktorá mala za objednávku vraždy zaplatiť. Všetci sú z juhu.

Podľa svedectva jedného zo zadržaných podozrivých mohla vražedná zbraň pochádzať od muža z mesta neďaleko Budapešti, ktorého označujú iniciálami K. L. Jeho spojitosť so zbraňou podľa dokumentov Europolu naznačuje aj záznam telefonickej komunikácie. Zbraň kalibru 9 mm, ktorou novinára a jeho priateľku zastrelili, sa zatiaľ nepodarilo nájsť, píše hvg.hu.

Podľa ich výpovedí K. L. osobne odovzdal vražednú zbraň Tomášovi Sz. Slovenskí vyšetrovatelia zistili, že K. L. a Tomáš Sz. spolu telefonovali ohľadom predaja zbrane, za ktorú mal K. L. dostať 3000 eur, informoval maďarský spravodajský portál.

S obstaraním vražednej zbrane je podľa slovenských vyšetrovateľov spojený aj ďalší maďarský občan žijúci v Kecskeméte, vystupujúci pod iniciálami K. I. R. Podľa záznamov z jeho mobilného telefónu je podozrivý, že v čase vraždy alebo tesne pred ňou telefonoval s Tomášom Sz.

Neviem si predstaviť, čo by sa dialo, ak by sa stopa tejto vraždy, ktorá vzbudila toľko politickej hystérie, ťahala tak intenzívne k Rusom, ako sa teraz ťahá k Maďarom. Viete si predstaviť tie vrekoty o ruských zločincoch, o vyslancoch Putina a úpadku z východu?

A čo na to promaďarská strana, ktorá je vo vládnej koalícii? Kedy sa odstúpi ich minister  spravodlivosti Gál? Aha, rozumiem, maďarské strany nemajú kontakty na žiadnu mafiu. 

 

Autor: 
forma: