Výbuch v petrohradskom metre a morálne dno Západu

V metre v Petrohrade vybuchla bomba priamo vo vagóne plnom ľudí a druhá bola nájdená nevybuchnutá.

Výbuchom bolo zavraždených 11 ľudí, 51 bolo zranených, mesto bolo na deň privedené do stavu dopravného chaosu. To sú základné fakty.

Napriek tomu, že pri podobných tragédiách Eiffelova veža a iné európske budovy svietlom vyjadrovali solidaritu s obeťami terorizmu, tentoraz to tak nebolo a nebude. Európa odmietla vyjadriť sympatie a súcit tým, že by nasvietila svoje budovy v ruských farbách. Ani Paríž, ani Berlín, ani Londýn, ani Washington. Ani Bratislava.
 
Pritom v minulosti Brandenburgská brána vyjadrila solidarutu s obeťmi podobných útokov v Paríži, Bruseli, Londýne, Orlande, Istanbule, Nice, Jeruzaleme. Napriek tomu sa hovorca mestskej rady Berlína teraz vyjadril, že Petrohrad nie je partnerské mesto Berlína, a "výnimky sa konajú len vo výnimočných prípadoch".
 
Brandenburská brána osvetlená pre obete židovské, turecké, pre homosexuálov a pre Britov.
Rusi by ale vraj boli príliš.
 
Vieme všetci, aké až prehnané cirkusy robili na Západe s týmito svetlami a vyjadreniami súcit v minulosti. Terajšia neochota spraviť ani takéto gesto solidarity a empatie je azda dôležitejší a zlovestnejší fakt, ako samotný bombový útok v Petrohrade. Bomba totiž nie je nič nové, ale takýto pokles morálky a politiky, aký ukazuje súčasný zdegenerovaný Západ, to je nové dno v úpadku ľudskosti. Majú plnú papulu ľudských práv, ale ľudskosti nemajú ani trocha.
 
Nepochybne im to Rusko nezabudne, keď budú Francúzom, Nemcom a Britom saláfistickí partizáni urezávať hlavy v nastávajúcej občianskej vojne.
 
 
 
 
Autor: 
téma: 
Náhodný okoloidúci

"Zaokeanskie partňory" by o organizátoroch mohli niečo vedieť, organizácia útokov tohto druhu je ich špecialita.

Púpavová

možno aj tri.Nie sme tak naivní,aby sme o tom nevedeli.Len ktoré je to reálne,to najruskejšie.
To prvé je biele,slovanské.To mám rada.Druhé,to je vs internát v P etrohrade,kde bol pred časom ubytovaný aj môj syn,skoro som zišla z rozumu od strachu, keďže táto prestížna univerzita mala pre svojich študentov,aj inostrancov také úbohé ubytovanie,medzi nafetovanými čečencami,bez dverí,ktoré sa dajú zavrieť(zamknúť už vôbec nie), takže tam bol len dovtedy,kým som mohla platiť hotel ,alebo prenájom.A teraz čítam,že atentátnik žil na vs.internáte,no kde inde.((.Sú plné moslimov,tie internáty.
Tretie autentické Rusko je židovské.Sú to spojené nádoby.Dúfam,že preto,aby cez Rusko židia dokázali,že je aj v nich niečo ľudské.
Revitalizácia západu,renesancia,ako to tu voláme,príde,ale nebude už našou. Museli by sme žiť 500 rokov.

balu

v Rusku dali svetu len najväčšie hovädá a svine (OK, občas aj nejakých naozaj geniálnych vedcov), ale dajme im šancu...

Norman

hovoríme nie o "revitalizácii západu", ale o "germánskej renesancii".

Aj to treba brať voľne - je to proste ten neustály prúd, ktorý je zväčša skrytý, ale sa občas prejaví v širšom meradle. A nie je to západ, je to európa, ktorá bol v klasických časoch antiky nazývaná "germánia". Respektíve, pod týmto názvom bol posledný prejav toho prúdu, a to klasický rozvoj vedy v 19. storočí (germánsky zázrak) a pokračovanie jeho racionalizmu a klasicizmu v prvej polovici 20. storočia (to, čo väčšina ľudí dnes z politických dôvodov nepozná ).

Myslím teda, že na renesanciu netreba čakať, ona je tu vždy, len je rôzny rozsah ľudí, ktorí si ju užívajú. Niekedy sa dopraje celým národom, niekedy je to naopak obmädzené takmer na jednotlivcov. Tak to chodi.

Nechcem to rozťahovať, len k tomu špecifickému vývoju.
https://en.wikipedia.org/wiki/Economic_history_of_Germany
Germania pred rokom 1800 bola vidiecka, s niektorými mestskými obchodnými centrami. V 19. storočí začala rýchly ekonomický rast a modernizáciu. V 1900 mala najväčšiu ekonomiku v Európe, faktor, ktorý zohral rolu pri jej vstupe do Prvej a Druhej SV. Západné Nemecko sa stalo "ekonomickým zázrakom" v povojnových 50-tych a 60-tych rokoch 20. storočia.

Adolfstojka

V článku je chyba, predposledný odsek ostal nedokončený. Prosím o opravu.

Norman

dík

slaven1

Maďari vykopli z krajiny nádor zvaný Stredoeurópska univerzita, správca českej kolónie Babiš dostal inštrukcie, že má tento rakovinový zhluk pozvať do Prahy,

Tu zástupca amerických záujmov "Babravý" navrhuje prijať tento nádor na Slovensko. Video je z archívu RTVS, relácie "Správy" z 30.3.2017 o 19:00 s názvom "Sorosova škola v Maďarsku možno skončí".

Dôsledok tejto liahne rozkladačov môžeme vidieť v tej istej relácii v predchádzajúcej reportáži s ukážkovým šorošovským názvom "Ministerstvo školstva zas umožní segregáciu".

Dodávam, že prepojovacie video z 2010 je tu. Soros rozdával notičky. Splnilo sa všetko, do bodky.

default

  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

Plain text

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <alert>
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.