Výpredaj Slovenska pokračuje

Treba zdôrazniť, že sa začal nový výpredaj zvyškov slovenského priemyslu. Nová vláda Matoviča, ale najmä minister hospodárstva Richard Sulík, nevyužili predkupné právo a dovolili predaj akcií firmy VSE (Východoslovenská energetická spoločnosť) do rúk nemeckého E.ONu.

Distribúcia elektriny je na Slovensku prevádzkovaná troma spoločnosťami - ZSE, SSE a VSE, v ktorých došlo pred 15 rokmi k privatizácii a 49 percent v každom z nich vlastní dnes súkromná firma. Pokiaľ sa však rozhodne svoj podiel predať, štát má predkupné právo. Toto právo Slovensko nevyužilo - dostalo za to síce 35 miliónov Eur, ale je to len malá kvapka pri firme, ktorá mala za 5 rokov zisk 197 miliónov Eur (https://finstat.sk/36211222).

E.ON v súčastnosti vlastní 49-percentný podiel aj v ZSE, a rovnaký bude mať vo VSE. Časť SSE je zase v rukách EPH, českého miliardára Daniela Křetínského.

Je evidentné, že E.ON čakal s obchodom až na novú vládu, lebo pri minulej by mu to neprešlo. Nevyužitím predkupného práva štát minul výbornú príležitosť dostať späť pod svoju kontrolu časť strategických podnikov. Urobiť niečo také dnes je možno označiť za vlastizradu, ako to mnohí aj robia. Sulík definitívne dokázal, že nedorástol.

Toto je asi najdôležitejšia ekonomická informácia od nástupu novej vlády. Je totiž jasné, že sa postoje týchto ľudí nezmenili, že sú to stále len agenti v službách cudzích korporácií, agenti, ktorí doslovne kradnú národné bohatstvo.

Ale národ má právo brániť sa a trestať. A mal by to urobiť čo najskôr.

Náhodný okoloidúci

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov kvôli údajnej špionáži.

Kedy začne Slovensko vyhosťovať agentov CIA a Mossadu?

Ľubov

že onedlho.
Ale viac ma trápi,že Normana niet.-( Napíš aspoň tri krížiky,aby bolo jasné,že žiješ.

Norman

na vyššie myšlienky chýba tieň a na bezcenné komentovanie nejakého ešte bezcennejšieho domáceho diania je škoda vašeho času.
Ale plány sú ... vsjo budet ... maňana ... zavtra ... ili posle ... :)

Ľubov

pravda. Čas posedieť pri vatre.
Čo ale k táborovému ohňu? Určite vhodnú pieseň
Toto bývala taká naša oblúbená,ale to sme ani netušili,že to je to rozlúčka partizána,čo odchádza do hôr bojovať za slobodu. Ach,tí južania.
https:.//www.youtube.com/watch?v=5FCNg2O_Ivs .-)

Dík.-)

Náhodný okoloidúci

Občan Gruzínska Zelimchan Changošvili bol etnický Čečenec - Kistinec z Pankisského údolia v Gruzínsku.
Kistinci (etnografická skupina Čečencov - doplnil N.O.) už nejedno storočie žijú v horách východného Gruzínska, mnohí majú typické pogruzínčené priezviská končiace na -švili (syn). Ale udržiavajú si etnické čečenské povedomie a moslimskú vieru.

Zelimchan Changošvili sa aktívne zúčastnil na druhej čečenskej vojne, bojoval v oddieli Šamila Basajeva, podliehal Aslanovi Maschadovovi. Pod vedením Changošviliho v 90. rokoch pôsobil oddiel približne 60 bojovníkov. Taktiež v 2000. rokoch Zelimchan podporoval organizáciu "Imarát Kavkaz", zakázanú v Rusku.

Je známe, že v roku 2008 Zelimchan Changošvili zostavil oddiel približne 200 bojovníkov, plánoval bojovať v Južnom Osetsku proti Rusku na strane Gruzínska. Jednako, vo vojnových udalostiach vtedy v auguste nebola jeho účasť zaznamenaná. Zato v roku 2012 sa priamo zúčastnil na špeciálnej operácii gruzínskej armády proti bojovníkom (svojim bývalým spolubojovníkom) v údolí Lopota.

Zo strachu o život a z pomsty zo strany bývalých spolubojovníkov Changošvili opustil Gruzínsko a presunul sa do Nemecka, kde sa spolu so ženou a deťmi usadil v Berlíne.

V súčasnosti Čečensko aj Kremeľ odmietajú účasť na odstránení Changošviliho. Ako vidíme, nepriateľov sa uňho našlo nemálo, či už spomedzi bojovníkov alebo medzi predstaviteľmi rôznych tajných služieb. Jednako Nemecko, ako vidíme, podozrieva z likvidácie Changošviliho práve Moskvu.

Zdroj: https://zen.yandex.ru/media/chechnya/zelimhan-hangoshvili-kem-byl-cheche...

Zverejnené 4. decembra 2019

Voľný preklad z ruštiny - Náhodný okoloidúci

Ako vidíme, picnutý Ćečenec bol presne ten typ , aké Západ veľmi rád a ochotne prichýli, bez ohľadu na napáchané zločiny, základnou podmienkou je, že bojoval proti Rusku. Ako sa to hovorí? Je to sukin syn. Ale je to NÁŠ sukin syn.

Ešte jeden článok o "spacom agentovi" Changošvilim, ale ten sa mi už nechce prekladať:

https://aif.ru/politics/world/polevoy_komandir_podruchnyy_basaeva_kto_ta...

Píše sa v ňom okrem iného, že naňho bol vydaný medzinárodný zatykač.

nové