Výzva na ukončenie bojov

Tento postoj má západna liberálna spoločnosť jednoznačný: každý boj a každá vojenská operácia je vec, ktorej sa treba za každú cenu vyhnúť. 

V záujme humanity preto treba vyzvať vládu Ukrajiny, aby jej armády nebojovali, ale sadli si k rokovaciemu stolu, ako to správne spravilo československé vedenie v roku 1968.

Historik Povolný:

Co by se stalo, pokud bychom se v srpnu 1968 bránili?

Když se mě někdo zeptá, zda jsme se měli bránit, odpovídám opatrně: Bránit jsme se mohli. Jen bychom kvůli srpnu 68 neměli „pouze“ 137 mrtvých, nýbrž tisíce dalších. Byl by to masakr. A přitom bychom stejně nakonec prohráli a museli k mrtvým připočítat i obrovské materiální škody.

Poučenie je jednoznačné.

Je preto na zodpovednosti vlády Kyjeva, ale aj všetkých vlád jej Západnych spojencov, aby mu poradili neklásť vojenský odpor a vyriešiť situáciu za rokovacím stolom. To je jediné humanitné riešenie.

Všetko ostatné je možno chápať ako zbytočný avanturizmus a militarizmus. Nie je možno predsa dnes pristupovať ku konfliktu horšie, ako dokázala Ćeskoslovenská vláda už v roku 1968.

Za rokovacím stolom možno rozhodnúť, kto spravil akú chybu a všetko sa mierovou cestou vyrieši.

 

Nie?

Zdá sa vám, že toto nemyslím vážne? Ale veď to sú v podstate rady, ktoré desaťročia dával Západ Rusku. Tak sa teraz nimi má riadiť aj Ukrajina.

Konieckoncov, naozaj by mali byť ľudské životy na prvom mieste - tak aký zmysel má bojovať? 

Kyjev - vyzývame Ťa, zlož zbrane!

Make love, note war.

Ukrajinci zdravia Wehrmacht tradičným ukrajinským pozdravom  - 1941

 

 
0

nové