Zakazovanie kníh - tuposť a totalita proamerickej svoloče prekračuje všetky medze

Samozrejme, tento režim má odjakživa mnoho kníh zakázaných, na indexe. Sú to všetky knihy klasikov, ktorí režimom pohŕdali, alebo knihy spochybňujúce režimistické pseudonáboženské  dogmy. Dobre, ale to sú zväčša diela minulosti.

Najnovšie ale režim zakazuje tvorbu súčasných ľudí, a to aj akademickú tvorbu. Áno, hovorím zas o Lubošovi Blahovi.


Takže ako to bolo: Blaha, vedomý si rôznej cenzúry vydavateľstiev ale aj predajní kníh, napísal knihu "Lenin a 21. storočie" pod pseudonymom (Peter Vidovan). Prišiel tak o pozitívny dopad svojho autorského mena medzi veľkou časťou populácie - ale zrejme si povedal, že ide o vec, o kvalitu textu, nie o popularitu autora.


Kniha prešla recenziu vo vydavateľstve VEDA, spĺňa všetky ich kritéria a bola v predaji. Mala aj stránku na portáli Martinus.sk - dnes už ju ale nemá.

Lebo, ako píše Blaha: Vydavateľstvo VEDA dočasne stiahlo z predaja knihu o Leninovi, pretože sa nechce doťahovať s Denníkom N.

Podľa Denníku N zodpovedný pracovník vydavateľstva tvrdí toto, citujem:

Blaha podľa neho zvolil pseudonym pre „pohon“, ktorému musí čeliť. Dôkazom tohto „pohonu“ je podľa neho aj to, že sa na knihu pýta Denník N. Prečo knihu vydavateľstvo Veda stiahlo z predaja, keď ju považuje za vyhovujúcu vedeckú publikáciu? “Pre tlak, ktorý vyvíjate. Radšej to stiahneme z predaja a nebudeme mať problém,” odpovedá.

Ešte raz - vydavateľstvo stiahlo knihu, lebo nejaký plátok začal rýpať do autora. Lebo "nechcú mať problém".

Neuveriteľné. A ešte k tomu "veda". To sa tí ľudia fakt nehanbia?

V Denníku N sú za toto platení prestitúti, to vieme, "historik" Kováč a ostatní špinaví sluhovia režimu - ale prečo sú ľudia aj z akademickej obce takto zbabelí? Čoho sa boja? Boja sa o tých svojich päť špinavých grošov? Naozaj nerád nachádzam paušálny extrém, ale v zbabelosti je naozaj Slovensko zrejme medzi čelnými krajinami sveta. To už je naozaj ak nie na vracanie, tak na odpľutie si - ale rovno tamtej svoloči do ksichtu.

Príde ten deň.

 

 

Blahov text k téme:
https://t.me/LubosBlahaSmer/102

 

nové