Zdravas Mária Milostiplná - alebo Kuffa bez Kuffu

O zhromaždení modliacich sa za odmietnutie Istanbulskej dohody sa veľa nepísalo, nevysielalo. Holt, ak sa nič nestane, nik nemá záujem.

Neviem, aké videá kolujú po webe, sám som ich ani nevidel. Ale nakrúcali tam všetci. A takisto politici tam boli všetci, čo tam mali byť. Harabin, Paška, Danko ... len Kuffa chýbal.

Ten tam bol len zo záznamu. Ale jeho príhovor to bol taký ľudský, hej, vedia sa farári prihovoriť duši človeka, vedia, ako na nich. Ale Kuffa osobne tam nebol. Lebo biskup svoj zákaz neodvolal.

Potom sa modlilo. Nebolo tam nejako veľa ľudí, čakal som viac, ale aj tak to vydalo na peknú silu. Ja by som to pochvalne nazval mantra, ale oni by sa urazili. Pritom je to myslené dobre - presne toto sú slová na vyvolanie vnútorných energií. Ale žiadna energia, ani elektrická, nie je lokálna, je to vždy pole indukujúce sa v celom priestore... bolo to vo vzduchu.

Ale dosť teórie. Aj tak som po hodine a pol musel dať prednosť spoločenským povinnostiam.

Kotlebovci tam neťahali svoje vlajky, veď boli o to požiadaní, tak vyhoveli. Ani ich príliš nebolo vidieť - vraj Kotleba mal kapucňu. Ale boli tam niektorí. Lenže bez viditeľných politických strán je takéto stretnutie bezzubé. Je zrejme o ničom. Preto o ňom médiá ani nepíšu, ani sa ho už neboja.  

Míting, ktorý mala mať predtým strana PS pred Prezidentským palácom, a kvôli ktorému títo ustúpili a odišli nabok, sa nekonal. Na Hodžovom nebolo o pol dvanástej ani nohy žiadnych liberálov. Len pripravení fízli, horšie ako za boľševika, naozaj horšie. Bolo teda zbytočné prekladať modlenie z Hodžoveho paláca do diery na Námestí slobody. 

Ja nemám nič proti heslu Za Boha a národ. Je pekné, krátke, dynamické, autentické. Ale to, čo sa deje v katolíckom národovectve, nie je boj za Boha, ale naopak - nechávajú, aby cudzí rozkazovali ich bohu. Tak to by s mojím bohom nemohli.

Bundu som mal starú, dokonca aj mobil starší, ak by predsa len prišli provokatéri. Okrem Mihála, ktorého ale nik neberie vážne, a prestitútskeho dorastu, nik neprišiel. Oni si všetci navzájom dobre rozumejú.

Takže tak - oroduj za nich, lebo nevedia, čo robia. 

 
Autor: 
forma: