Žiadosť o právnu pomoc

 Chcel by som tu požiadať o právnu pomoc. Nielen o radu, ale aj o pomoc.

V dnešnom Sme sa publicista Michal Havran vyjadril dehonestujúco o národe Slovákov. Priamo v prvej vete perexu ich nazval urážlivo "Slováčikovia", v jednom dychu s nadpisom o tom, že sa "ide vycikať".

Považujem toto za urážku slovenského národa podľa tých paragrafov o hanobení rasy, národa, náboženstva či skupiny.

 

 

Link na Sme 

A urážok slovenského národa by sa v článku zrejme našlo viac (stereotypy o pití a podobne).

 

Pravda, kedže nie som expert, nie som si istý, či sa takýmto oslovením Havran v masmediálnom médiu naozaj dopustil hanobenia. Preto by bolo dobre, aby niekto na neho tú žalobu podal a vyjasnilo sa to na súde. Pokiaľ viem, inak to nejde.

Ja to trestné oznámenie podávať nebudem - bolo by to nevhodné, stálo by ma to priveľa, nielen financii, ale aj kľudu. Ale sú poslanci ĽSNS, ktorí dostali aj môj hlas, ktorí by to mohli urobiť ľahko a azda aj s radosťou. Takisto sú rôzni (internetoví) aktivisti, ktorí také veci robia bežne, prečo nie aj toto? Alebo ktokoľvek z tých, ktorí čítajú túto moju prosbu - teda ktokoľvek z tých, čo už dávnejšie nevedeli, čo môžu pre túto spoločnosť spraviť. Nežiadam to ale ani od nikoho z našich pravideľne diskutujúcich, tie dôvody, prečo to ja neurobím, platia aj pre nich. Ale konieckoncov aj tento článoček možno považovať za verejné oznámenie trestného činu a žiadosť o pomoc od nejakého prokurátora, aby samostatne konal.

Pravdupovediac, ideálne by bolo, aby súd potvrdil, že to nie je urážka. Kým ale žiadne také potvrdenie nebude, respektíve ak žiadne také potvrdenie nebude, mám aj tak riešenie. Kým sa totiž táto vec nevyjasní na súde, dovtedy samozrejme uznávam prezumpciu neviny a považujem to deminutívum za neurážajúce danú skupinu. Preto odteraz až do preukázania opaku budem "žida" nazývať iba "židkom","židáčikom", "židov" iba "židkami","židačikmi". A prosil by som aj tu čo najširšiu populáciu, aby tak robila tiež v akejkoľvek forme, ústnej či písomnej - kým súd náhodou nepovie inak.

Vybral som slovo "žid" preto, lebo je to najviac chránená skupina v našej spoločnosti, až privilegovaná skupina. Na nej to najlepšie uvidíme. Lebo naozaj, kým neprestanú urážky na Slovákov, neustanú ani urážky na židov. Ak sa to nejakým židkom nepáči, nech si tiež sťažujú u redakcie SME alebo priamo u Havrana.

Aby sme neboli "domotaní". Dúfam, že všetci spoločne nájdeme skoré a funkčné riešenie - lepšie, ako toto dočasné.

 

Autor: 
balu

židáčikovia. Z mojej strany OK.

Norman

som doplnil. Správne upravenie, dík.

Kolodej

hej Hadroň, a ty si slováčik alebo židáčik?

Rudo

HVRN je KKT

Vango Tango

by sme sa nemali znížiť na úroveň patologického narcistu, plateného Ferengami. Nadávkami reagovať na nadávky.

Z právneho hľadiska používanie výrazov Židko, Židáčik, Židobolševik v našom právnom systéme narazí na fakt, že toto označenie bolo používané za Slovenského štátu. Teda môže byť označené ako (budem presnejší, ako oponenti LS NS) klérofašistický termín a teda (prenesene) ako propagácia nacizmu (nie fašizmu, ten nemusí byť ani rasistický, ani xenofóbny).

Havranček bude na súde argumentovať, že neoznačil týmto pojmom všetkých Slovákov, ale že takto ironicky v zosmiešňujúcom článku označil iba časť Slovákov. A bez problémov v našom právnepozitivistickom systéme súdnictva vykĺzne.

Môžeme pokojne písať a hovoriť o "Vyvolenom národe" (pričom úvozovky odôvodníme citáciou termínu to Starého Zákona), o Chucpe (hovoríme nie o všetkých Židoch, ale iba o tej časti, ktorú definuje preklad tohto slova z jidiš), o Ferengoch, ... atď.!

Nesmieme používať termíny ako "obrezanček", lebo urážajú vieru.

Havran prekročil hranicu, za ktorou by mal nasledovať trest. Tak ako Hríb krivohubý bol vytlačený z vysielania verejnoprávnej televízie, na základe "Poslednej Večere s Havranom" by mal skončiť aj Havran.

Diskusia bola nevyvážená, odzneli v nej nehanebné klamstvá, bola osočená väčšina Slovákov, ktorí svoj názor vyjadrili vo voľbách. Teda väčšina obetí násilného vymáhania koncesionárskych poplatkov.

SNS od samotného začiatku tejto vlády žiada svojich koaličných partnerov, aby urobili poriadok RTVS. Ryba smrdí od hlavy! Prečo SMER dovolil, aby na jej čelo niekto dosadil Miku?

Ako je možné že na obrazovke som videl pretŕčať sa dvoch narcistov, ktorí ponižovali ľudí čo nemajú rovnaký názor ako títo "majitelia pravdy"?

SNS nie je iba v parlamente, jej predseda je dokonca na jeho čele, je súčasťou vládnej koalície. Vyzývam verejne (ale aj neverejne, čo môže byť ešte účinejšie :-D) predsedu SNS, aby zaujal jasné stanovisko k pôsobeniu samoľúbych narcistov "NadSlovákov" (vrátane Miku) v RTVS!

Ak Vás oprávnene rozhorčil prístup k problému dvojakého prístupu EÚ k zdraviu potravín, ak tu máme zákony na ochranu práv "vyvoleného národa", treba jasne definovať zákon na ochranu Slovákov pred urážkami podobných kreatúr, ako Havran, Gál, ... atď.!

Treba okamžite riešiť situáciu v RTVS, lebo Dobšinský oháňajúci zastupovaním koncesionárov by mal konečne pocítiť, čo si väčšina koncesionárov myslí!

Pozrite sa do tvárí týchto nadľudí!

https://img.mediacentrum.sk/gallery/nwo/maxwidth/990/2308238.jpg
http://www.pluska.sk/images/ma-toho-dost-nervozny-premier-diskusnej-rela...
http://t1.aimg.sk/magaziny/0UVp8PmvS_qle0Iwu7byIQ~Fotka-intelektu-la-Mic...

Toto sú nadľudia, naša "elita", s ktorou chcú vyhrať virtuálnu informačnú vojnu ... :-D

Keď pozorne sledujete čo nadrístali v "Poslednej Večeri ...", tak mne to pripadá na rovnakej úrovni ako strategické úvahy Adolfa Hitlera začiatkom roku 1945.

balu

podla logiky "ved su aj slusni romovia co nekradnu" a "nie kazdy moslim je terorista" - aspon cast slovenskeho naroda svojim generalizovanim rovnako uraza.

Norman

nejestvuje žiadny oficiálny zákon, ktorý by definoval židovské nad slovenské, ani ktorý by definoval "nacizmus" na základe nejakého oslovenia. Nepoviem, "Schweine Jude" alebo podobne, ale to by sme nesmeli ani povedať sviňa, aby sme neboli nacistami.

Čo sa týka rady RTVS a Smeru, tiež roky krútim hlavou. Aj to, prečo tam dali Miku - ale zrejme tu končí akákoľvel vnútorná politika Slovenska - média patria niekomu inému, ako vláde. Neverím, že by Fico, jariabek či Maďerič boli takí masmediálni amatéri a hlupáci. Vedia, čo by mali, ale nemôžu. To platí samozrejma aj o SNS.

Ale mali by si uvedomiť - ak nemajú pod palcom aspoň verejnoprávne média, nemajú žiadnu moc. A tak to aj na Slovensku vyzerá - v podstate anarchia. Žiadne tresty, žiadne hodnoty, žiadna disciplína.