Zostrelenie Boeingu

Včera, 2014-07-14 okolo 16:20 miestneho času  sa zrútilo malajzijské lietadlo Boeing 777 nad Ukrajinou. Čo sa o veci teraz vie:

1. Všetci sa zhodujú, že bolo "zostrelené", nie je ale isté, či raketou zo zeme alebo stíhačkou zo vzduchu. To sú dve základné možnosti, a tie by už výrazne indikovali pôvodcu streľby, pretože prvá technická otázka je, či ho zostrelili separatisti, alebo Ukrajinci.

2. V prípade, že lietadlo bolo zostrelené pomýlenou protivzdušnou obranou separatistov, šlo by o nešťastnú náhodu. Separatisti, samozrejme, nemajú najmenší motív provokovať či zabíjať cudzích civilov. Naopak, v prípade, ak bolo zostrelené ukrajinskou stíhačkou, šlo by o zámernú podlú provokáciu, bezcitne obetujúcu životy stoviek cudzincov.

3. Bez ohľadu na akékoľvek technické detaily, zodpovedná je jednoznačne Ukrajina. "Nepochybne je štát, na území ktorého sa toto stalo, zodpovedný za túto hroznú tragédiu," povedal správne aj prezident Putin v Kremli na stretnutí s predstaviteľmi ruskej vlády, ktoré odvysielala ruská štátna televízia.

Ako dodal, "tragédia by sa nestala, keby bol mier" na východe Ukrajiny a v oblasti by sa neobnovili boje.

4. Bez ohľadu na technické detaily, ďalším zodpovedným sú ľudia medzinárodnej leteckej dopravy, ktorí napriek horúcej vojne povoľovali prelety ponad kritické územie. Tu jednoznačne hraničí prípadná debilita so zákerným neľudským provokačným zámerom a znova padá obvinenie na Ukrajinu, pretože tá krajina musí určiť, či sú jej vzdušné koridory bezpečné a musí dať podnet na ich zmenu, uzavretia - ak už blbečkovia v medzinárodnej doprave na niečo také samozrejmé neprídu sami.

 

Koncom apríla leteli známi na Ďaleký východ a už vtedy sme sa vážne rozprávali o tom, či bude prelet ponad vojnovú zónu bezpečný a či lety nebudú minimálne odklonené. Medzičasom sa situácia na Ukrajine vojensky ešte výrazne zhoršila, vyostrila a napriek tomu nikoho z profesionálov tento aspekt nenapadol dostatočne silno, aby ich to motivovalo k zmenám? To je tak trestuhodné, až to pripomína vražedný zámer s letom Kórejského lietadla ponad Sachalin v roku 1983. Tam poslali Američania jednoznačne na smrť 269 ľudí.

Je nepochybné, že USA by radi rozpútali konflikt či vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou, respektíve Európou. O tejto motivácii ich činov nepochybujem, je to v súlade s celou ich politikou posledných desaťročí, posledného storočia. Tragédia lietadla presne zapadá do scenárov a prostriedkov ich tajných služieb. Napriek tomu ale toto nešťastie nemusí Amerike nejako pomôcť v tomto ich zámere a pokiaľ bolo čokoľvek na tejto hrôze zámerne spôsobené ukrajinskou vládou, obráti sa to proti nim.

 

Podivuhodnú zhodu, že - ako pred pár mesiacmi - ide zas o pád malajzijského lietadla rovnakého typu (ak mám dobré informácie), nebudem komentovať, ale je to v každom prípade pozoruhodné.  Neviem, koľko percent lietadiel dopravy sú lietadlá Boeing 777, asi relatívne veľa, a koľko z nich je malajzijských, asi málo. Pravdepodobnosť náhodných dvoch takých pádov je veľmi nízka, ale na druhej strane tu nie je vidno nejaké priame logické spojenie. Čo neznamená, že tam nie je.

 

 

Buheh

Na smetisku dnes zverejnili akože prepis nahrávky rozhovoru medzi tzv. "separatistami" o zostrelenom lietadle. Podľa môjho názoru tento text napísal niektorý z politických pracovníkov z USA, ktorí teraz na Ukrajine pôsobia. Nehovorím že to nie je dobrý káder, ale maličkosťami sa prezradí. Len si to prečítajte, či by to takto naozaj povedali vzrušení a vystresovaní bojovníci so samopalmi, ktorí práve zvesili civilné lietadlo s 300 ľuďmi. Upozorňujem ctených čitateľov najmä na posledné slová zápisu.

"Prepis nahrávok
Igor Bezler: Práve sme zostrelili lietadlo. Skupina Minera. Padlo pri Jenakjeve (Donecká oblasť).
Vasili Geranin: Piloti. Kde sú piloti?
IB: Išli sme ho prehľadať a nafotiť to. Dymí sa z neho.
VG: Pred koľkými minútami?
IB: Asi pred tridsiatimi.
(komentár tajných služieb) Po prehľadaní miesta teroristi zistili, že zostrelili civilné lietadlo. Ďalšia časť konverzácie sa odohrala asi o 40 minút.
Major: Lietadlo zostrelili chlapi z Černuchinu. Z kontrolného stanovišťa v Černuchine. Tí kozáci, ktorí sídlia v Černuchine.
Grék: Áno, Major.
M: Lietadlo sa rozpadlo vo vzduchu. Pri Petropavlovskej bani. Prvé 200 (kódové označenie pre mŕtve osoby). Našli sme prvé 200. Civilista.
G: Čo tam teda máte?
M: V skratke, na sto percent išlo o civilné lietadlo.
G: Je tam veľa ľudí?
M: Kurva! Trosky spadli priamo do dvorov (domov).
G: Aký typ lietadla?
M: To ešte neviem, nebol som úplne pri ňom. Skúmam len miesto, kam spadli telá. Sú tam zvyšky vnútorných držiakov, sedačiek a tiel.
G: Sú tam aj nejaké zbrane?
M: Vôbec žiadne. Civilné veci, lieky, uteráky, toaletný papier.
G: A nejaké doklady?
M: Áno, indonézskeho študenta. Z univerzity v Thompsone."

Pravda, americký PR expert dobre vie, čo je univerzita v Thompsone. Na rozdiel od ukrajinského bojovníka, ktorý by povedal v tej chvíli niečo celkom iné.

občasný

Je to prepis rozhovoru z videjka, ktoré koluje po nete.
Niekoho napadlo pozrieť sa na dátum vytvorenia tohoto videa. Tu je:2014-07-16 19:10:24

Deň pred pádom lietadla.

Norman

Dátum je vždy pochybný, žiaden dôkaz. Ale to video môže byť zostrihané z čohokoľvek, z predošlých zostrelení. K tomu dodali autentický popis reakcií na tento pád - jasne tam počuť, že Separatisti nevedia nič naisto a sú prekvapení tragédiou, a prirodzene aj zhrození.
Ten záznam nie je nič, čo by dokazovalo čo aj len technickú účasť Separatistov - sú to len ich predpoklady.

Buheh

Iste nie je náhoda, že to bolo už druhé malajzijské lietadlo. Teda jedným z menej dôležitých cieľov bolo odkázať niečo Malajcom, ktorí asi na prvýkrát niečo celkom nepochopili. Takým celkovým leitmotívom iste bolo prispieť trochu k celkovej atmosfére v tej oblasti, ale to tiež nebol primárny cieľ. Ten hlavný a konkrétny cieľ v tejto chvíli zrejme nepoznáme. Je dosť možné, že tam išlo o testovanie čohosi: reakcií, systémov, komunikačných kanálov... a tiež je možné, že to je predohra k vyhláseniu bezletovej zóny alebo čomusi podobnému.

-eru-

ze v sucasnosti mozno lahko zistit, akym sposobom bolo lietadlo zostrelene, najma ked je to blizko hranic krajiny, ktora ma na o prostriedky ktore aj vyuziva kvoli situacii aka je, vychadza mi, ze to bol alebo test, alebo bude Porosenko odstraneny.

Le Bleu

Áno, už aj také som počul, že Tymošenkovie Jula by sa rada nejako zbavila svojho momentálneho pána prezidenta. Nejaké interné machinácie v rodine asi..
Ale toto je už aká debilina! Na pravda.sk som sa dočítal, že "nemenovaný vládny predstaviteľ" (USA) vyhlásil, že je zrejme nepravdepodobné, že by za pádom lietadla boli ukrajinské vládne sily, lebo vraj nemajú potrebné kapacity.

Stefan

Ze za tým litadlom je nejaký zákerný úmysel, o tom nepochybuje. Avšak silne pochybujem o tom žeby demokrati nejak bytostne túžili o zavedení bezletovej zôny nad slobodnou Novorossijou. Obrana nezávislej Novorossiji nemá letectvo, nanajvýš len protileteckú obranu. Rusi nad Novorosijou nelietajú a ukrajinskej vražednej soldatesky nohy podrážať predsa nebudú. Z akého dôvodu aj? Jediné čo ma napadá je, že majú skvelú príležitosť im vnútiť na slobodnú Novorosiju konečne svojích špiclov z radov pozorovateľov OBSE a Novorosijčania ešte vďačne a nadšene ich po predošlých odmietaniach, ešte prijmú, len aby sa zbavili podozrenia z paľby na civilný let. Mám takého blbého tušáka, že to teda na nich predsa len hodia. Neni problém infiltrovať obrancov Novorossiji nejakými provokatérmi, čo aj vyplýva z rečí naších presstitútok, že strieľala domobrana Novorosiji z protilietadlových systémov Buk(?), ktoré vraj ukoristili ukrajinskému vražednému komandu. Čo iného by v tom zo strany obrany zvrchovanej Novorossiji mohlo byť?

Buheh

z väčšej časti. Len aby sa nezabudlo.

Vieme, že štát je najhorší vlastník, a to sa potvrdilo aj tentoraz. Ale našťastie, zrejme po tejto udalosti firma skrachuje a na jej miesto nastúpi lepšia, nadnárodnejšia.

Norman

Ak sa posiela lietadlo zámerne o čosi severnejšie, ako obyčajne, priamo nad protilietadlovú obranu, nevyberie sa americká či britská linka, ale nejaké aziati, napríklad. To, že na palube boli prevažne Holandania, nehrá rolu, aj tak sa to nevie - a okrem toho, zopár američanov či britov je naopak len a len pre nich dobre.

Jedniné logické spojivo medzi letmi by bolo teda to, že sa do tej leteckej spoločnosti, do ich lietadiel, podarilo infiltrovať zariadenie na zmenu letu, respektíve ho hacknúť, a pri tom prvom lietadle to bol jeden z pokusov, ktorý búď skončil náhodou tragédiou, alebo bol už na ceste k provokácii a tá bola v priebehu toho zrušená - a lietadlo bolo len následne nejako v Indickom oceáne odhodené.

Dozvieme sa v priebehu dní, či naozaj nad Ukrajinou a špecial Doneckom lietali bežne tieto stroje, alebo či tento malajzan neletel podivuhodne presne. To jediné by vysvetlovalo tú podivuhodnú náhodu.
Ale že by boli až takí drzí a po tom prvom podivnom prúsere použili zas tú istú spoločnosť, ten istý typ Boeinga - to je tiež dosť neuveritelné.

firstovka

mozno seda kvora tuto nahodu absurdnost sice o to viac odmieta, avsak maly mozog uprednostnuje veci jednoduche, zname , opakovane predvidatelne, necinnost (neurobit radsej nic aby sa nieco nepokazilo ..)
takze na 7 den, mozno prevazi maly mozog a uz bude jeden bude rad, ze to nebezpecie aspon bolo stare zname a zo spatneho pohladu predvidatelne - MA lietadlo

Le Bleu

Akí separatisti?
Všetci sa zhodujú, že bolo zostrelené, a pritom niekto žiadnu strelu nevidel. Čo takto bomba? Únosca-samovrah, šialený pilot, diaľkové ovládanie (ktorého existencia je takmer istá vec)? Je kopa iných možností, hoci vzhľadom na to, čo sa tam deje dole na zemi, chápem.
Som rád, že niekto poukázal na tú náhodu - malajský Boeing 777. Náhody existujú, ale toto..
Na palube bolo o.i. 23 občanov USA, aj nejakí Briti a Francózi. Fajn, aspoň to bude mať grády. Je jasné, že ruské ministerstvo obrany má veci veľmi dobre zmapované.
No a neviem, či toto je blbosť alebo nie: http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_17/Rosaviacia-cielom-ukrajinskej-rake..., ale v každom prípade ak Putin v tejto situácii lieta ponad Ukrajinu, tak mi to pripadá.. no, dosť nemúdre.

Norman

Zaujímavé sú v princípe trosky rozbitého lietadla. Takto to vyzerá, ak lietadlo spadne aj z 10 000 m výšky - kusy motorov, kusy trupu, mrtve telá, osobné veci ... Kde sú podobné veci pri lietadle vrazenom do Pentagonu, alebo pri lete 93 údajne padnutom v Pensylvánii.
http://flight93hoax.blogspot.sk/2006/08/flight-93-crash-site-still-unexp...

Pavlik Morozov

nájdete na stránke

http://www.ng.ru/blogs/filatov/versii-krusheniya-boeing-na-ukraine.php

Ja iba dopĺňam:

Vlastníctvo komlexu BUK - u nás skôr známejší podľa kódu NATO SA-11/17 Gadfly/Grizzly

http://www.ausairpower.net/APA-9K37-Buk.html

pripustili aj samotní vládcovia Donecka, majdanisti ale popreli, že by to bol funkčný systém.

http://lenta.ru/news/2014/07/18/yarema/

Odrazu už Ukrajinci tvrdia opak

http://uapress.info/ru/news/show/31549

Páni a dámy, situácia je veľmi neprehľadná a bude trvať veľmi dlho, kým sa dozvieme, ako to vlastne bolo!

firstovka

na idnes je clanok a pod nim diskusia

http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A140718_145933_zahranicni_aha

navecer mi udrel do oci tento koment a teraz tam tento koment dokonca "vedie"...

"To že to sestřelili separatisté není prakticky pochyb. Určitě to nebyl záměr, ale tragický omyl. Přesto musí obě strany nyní pracovat na tvrdém potrestání viníků. Tady zemřeli stovky lidí, žen, dětí, je to příšerná tragédie..."
+74/0
doporučit

Norman

Tiež si myslím, že Porošenka a Jacenuka aj ďalších treba obesiť.

kuki,

Ty si nejaký super expert! Ani si tam nebol, nevidel, a už si múdrejší, ako vyšetrovacia komisia!

s1
https://vk.com/id163797967?w=wall163797967_22446%2Fall Panarin je koordinator analitické skupiny ODKB, poradce Putina, prof. MGIMO. Banka BRICKS, atentat na Putina a likvidace malajsíjského Boingu. Hlavním organizátorem hrůzné provokace se zníčením Boingu trestní rotou Junty je Londýn (Třetí Karthagen). Provokace je evidentně spojená s úspěšným summitem BRICKS a je pokusem nedovolit praktickou realizací příjatého rozhodnutí o vybudování Banky BRICKS: Summit BRICKS znamenal završení Bretton - Woodské finanční éry, která trvala od roku 1944. Ale Londýn se za každou cenu snaží prodloužit jeji existencí, také informačně teroristickými metódy. Hlavním cílem "mnohokrokové" provokace byl bezpochyby nepovedený atentát na Putina. Zničení malajsíského Boingu bylo pouze operaci, přikryvající hlavní variantu speciélní operace britské rozvědky MI-6 a zaměřeno na ospravedlnění vstupu vojsk NATO na území Ukrajiny, poté jak nastal zlom v boji vojínů-antifašistů s trestní výpravou... Podle všeho rozpracování operace začalo před několika měsíci. Jeji první etapou bylo tajemné zmízení podobného malajsijského Boingu, který dosud nebyl nalezen. Čtyři měsíce Britové zkoumali mechanismy vlivu na světové veřejné mínění a rozpracovávali technické detaily operace. Poté britská rozvědka MI-6, která provedla komplex operativních opatření v Evropě, Australii a Amsterdamu, aktivovala svoji agenturu ve vedení CIA. Na roli hlavního vykonavatele byl zvolen, bez jeho vědomí, tentyž člověk, který organizoval popravu opozičníků (zezadu) odstřelovači na Majdanu v únoru 2014 - ředitel СНБО (asi Rada národní bezpečnosti) Parubij. Jeho spolupachatelem a současně i vedoucím se stál agent CIA Nalivajčenko, který oranizoval serii dezinformací (údajných odposlechů tel rozhovorů atd.) hned po likvidací letounu. Už se stálo znamé, že Nalivajčenko neodvédl dobrou práci, protože nahrávky údajných odposlechů byly udělané za den do zníčení Boingu. Sama operace po zníčení letadla byla dvoustupňová. Byly použity 2 letadla SU-25 (nebo SU-27) ze základny pod Poltavou a divizion "BUK" (pro jištění). Španělský aviadispečer zaznamenal přítomnost dvou bojových letounů VVS Ukrajiny vedle malajsíjského Boingu 3 minuty před jeho sestřelením. A Ministertvo obrany Ruska už oznámilo dnes o tom, že existují důkazy o práci divizionu BUK Ukrajiny pod Doněckem. Ale vyšší síly pomohly a letadlo prezidenta Ruska Putina, který nad Waršavou byl vedle malasíjského Boingu, nestal se terčem pro britskou agenturu... Proto návštěva Putina 18.7.2014 do kobky Sergie Radoněžského určitě není náhodou! Sergij - Nebeský ochránce Země Ruské!!! Ja by som nevylučoval ani Britov. Dáta k útoku by mali. Motory (a tým aj polohu) Boeingu 777 neustále sleduje Rolls Roys.
s1
http://www.nadhlad.com/comment/6560#comment-6560 http://www.nadhlad.com/comment/6841#comment-6841     Úryvok z článku http://www.nadhlad.com/content/stihacky-vlady Avšak CNN zverejnila rozhovor so Sarah Bajc, priateľkou Američana Philipa Wooda, ktorý tiež cestoval lietadlom z Kuala Lumpur. S odvolaním sa na svedectvo člena rodiny ďalšieho cestujúceho Sarah uviedla, že Boeing 777-200 pred zmiznutím doprevádzali dve armádne stíhačky.
Norman

Slaven, ty sa vyznáš, dávajú na Slobodnom vysielači ešte niečo iné, ako dva mesiace staré reprízy, a venujú sa tam niečomu inému, ako nadávaniu na Fica a tvrdeniu, že sú Slováci sprostí? Popretkávané hudbou debila Ráža.
Len tak mimochodom sa pýtam, zas som to po čase zapol a nevychádzam z údivu.

Ľubov

Čo ja viem,tak v júli majú dovolenky. Avizovali to v posl.inf.vojne,že bude dosť repríz,aj vlani tak bolo, Norbert ide niekde do cudziny a dosť na dlho,a ešte,aj pravidelní hostia sú preč,Žiarislav máva v lete tie tábory predkov ,posledné veci,čo som počúvala sú z relácie Téma.....to je príjemné. Aha,ozaj,a niečo spomínali,že v septembri (na jeseň)by chceli spustiť nejaké prekvapenie,pokial to okolnosti dovolia. Nebuď k nim taký prísny bitte.-),sú to len traja,štyria chlapci.

Norman

Reprízy sú pochopitelné, ale ten obsah: no, škoda opakovať. Ale aj keď sú len traja, alebo dvaja - denne aspoň hodinku živej prítomnosti, reagovať na novinky, na emaily a telefonáty, skype s Huďom ... to by si bolo privela.
To, že Lichtnerovi došla energia, ale aj schopnosť rozmýšlať, bolo postupne vidno. Takže teraz "na dlho" uteká? No, dík za informáciu, som dokonca išiel aj na fasbúk a toto som tam nevidel.

Ľubov

Tak som sa tam pozrela,že aký je program ,Huďo práve dnes na skype o deviatej večer,aj ten americký novinár. Celkom milá náhodička ,vidíš.

Norman

http://nadhlad.com/comment/8789#comment-8789
Hitlerizácia Putina. Hnus, že ... ak chceš, trocha to ešte preberiem.

Kolodej

už zmenili v archíve trasu z 12.7. Priamy prenos propagandy. Ale dobré je, že keď sa už uchyľujú k takýmto veciam, tečie im do topánok?

Norman

Veď ja som sa len pýtal, ako neznalý klient:)
Asi náhoda, asi Lichtner dovolenku potreboval, moc si to pripúšťa, zvlášť tú domácu nepodstatnú opernú politiku.
Včera som to počúval do jednej v noci.
No, OK, veď hovorím, Huďo je bez chyby, len dúfam tiež, že mu to ešte dlho vydrží.
Nemôžu to stavať na jednom človeku - i keď spojenie na Robertsa je tiež podľa mňa výkon.

Len sa mi nepáčili tie ich reprízy staré. Radšej keby dali reprízu zo dňa - na obed je tam ten "terorista", aspoň je to aktuálne. Radšej nech tam sedí ktokoľvek life, a nech len mierne reaguje na emaily alebo na čo, ak na nič, tak tam dá hudbu či reprízu.
PS. hovorím o večeri, cez deň ... neviem, ani ma nezaujíma.

Ale to len tak medzi nami, postreh voľného klienta, mám na to právo:)

Ľubov

Jasné že máš. Z nepolitických relácií,to záleží od vkusu,gusta,ja mám rada ...saxofón. To cez deň. No majú tam toho Elemíra,mňam. Našli ho na ulici,keď išli do cukrárne .-)Nikdy nevieme,aký kúsok si vyberieme z bonboniery.-),milý Forest. (mimoriadny hosť-relácia z archívu)

lisakus

co to bylo za pořad včera v 21? najdu to taky v archivu? jinak za tohle rádio palec nahoru bratři :)

Norman

slobodnyvysielac.sk - informačná vojna

archív včerajšku:
http://archive.slobodnyvysielac.sk/informacna%20vojna%20-%202014-07-22%2...

Le Bleu

Česi si začali vydávať vlastný Zem a vek.;)
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/3257

Ema

Putinov let bol cez Áziu a pomodliť sa bol v tejto súvislosti
http://en.itar-tass.com/russia/740215

Hej, v Latinskej Amerike bol atentát na Putina skutočne nachystaný.

vp

Prevzaté:
" Podle mě, Panarin plní úkol - dává informací z míst polooficiélních. Aby ta informace v medijním prostoru pracovala. TJ. sám fakt existence takové informace a jeji zveřejnění už plní svůj účel, třeba zrovna ve směru k té zmiňované MI-6 nebo západním elitám a současně potvrzuje i ten fakt, že informace o pokusu o atentát má svoje opodstatnění.
Nejdříve někdo do éteru hodil doměnku, že zrovna v té době letěl Putin do Moskvy a jeho letoun se minul o chlup s malasijským.
Kdo o tom mohl vědět? Normální člověk má možnost sledovat drahu letadla č.1 ruských aerolinii?...Potom tato verze se probírala v ruské televizi a tisku, v okamžiku, když se od ní začalo upouštět, přišel s tím Panarin - mimochodem odborník na rozvědky a práci s informací. Poté, co s tím vyrukoval on, přikláním se k tomu, že skutečně se atentát plánoval, ale o detailech té operace se dozvíme, až ten "sluch" vykoná svoji práci - zřejmě určitý tlak na cílové skupiny pro dosažení nějaké výhody. Protože zveřejnění samotné už nemá ten efekt, jako hrozba toho zveřejnění."

Ale keď si sa tu už ukázala, prosím ťa, môžeš mi povedať, či tieto gule môžu byť výsledkom nejakých geologických procesov?:
http://www.youtube.com/watch?v=-g_MbvwPBME

Ema

...kúta Eurázie sú napríklad v Kostarike.

Podľa mňa môžu. Keď dokázala príroda vytvoriť komplexný mozog, prečo by nejakú blbú guľu nevedela :)

Ema

Ale poznáme aj tie kostarické, a tie sú lepším dôkazom majstrovstva prírody.

baloo

je to iba otázka času. Každý šuter sa trasnportom opracúva (z toho sú termíny napr. valún, okrúhliak), keď sa niekde v Alpách odlúpne zo skalnej steny, ešte neni guľa, ale potok ho začne otlkávať a obrusovať, najprv hrany, potom už aj celý objem. Prírodou vytúženou konečnou formou je guľa, aj keď v drvivej väčšine prípadov k tomu už nedôjde, lebo rieka svoj štrk dakde uloží (aby ho potom mohol Alas ťažiť). Ďalším mechanizmom je opracúvanie prudkými tepelnými zmenami, napr. v Sahare, takžo tieto budú vyrobené skôr vodou. Neviem presne kde (marí sa mi, že blízko Čadce) ale niekde aj na Kysuciach sú možno ešte aj krajšie a väčšie, ktoré vypadávajú rovno z okolitých pieskovcov.

To s tou správou o atentáte na Putina môže byť kľudne aj ruské dezinformačné "dielo". Keby sa Vladimirovi Vladimirovičovi stalo hocičo (asi je naozaj v ohrození), minimálne polovica ľudstva vie ako zaradiť správu. A netýkalo by sa to iba Ruska a Ukrajiny... Takto trochu akoby predbehli udalosti, určitým spôsobom vychytali vietor z plachiet MI6 a podobným dobrodincom.

s1
... Narafičit trosky Aby iluze byla dokonalá, postaráte se i o skutečné letadlo a skutečnou linku, jejíž volací kód používáte. Převezmete kontrolu nad letadlem a pošlete ho do hlubin oceánu, aby se nezjistilo, že to letadlo, co přivezlo nad L.A. jadernou bombu bylo ve skutečnosti úplně jiné letadlo, zmizelé před pár měsíci na druhé straně světa. Ovsem pozor, aby iluze byla opravdu stoprocentní, je potřeba po "zmizení" uneseného letadla na moři po pár dnech či týdnech narafičit trosky, třeba pár kufrů nebo nějaký kus plechu s barvami aerolinek letadla. Hádám, že i v případě letu MH370 se toho dočkáme. Abych to shrnul: útok podle tohoto scénáře, pokud k němu dojde, proběhne zřejmě v noci. Všimněte si, že i let MH370 zmizel pravě po půlnoci. Je to logické, vizuální orientace cestujících i lidí na zemi je nulová. Nevědí, kam letí, kam se stáčejí, lidé na zemi nevidí, co letí nad hlavou, maximálně slyší zvuk motoru, ale je-li letadlo dostatečně vysoko, tak ani to ne. Ukrást letadlo v noci a navíc ve vzduchu, máte-li k tomu upravené technické prostředky (od výrobce letadla?), je hračka. Nové 11. září? Teď se pustím do spekulací. Potřebuje snad někdo z americké vlády či tajných služeb nové 11. září? Nedávno v USA zmizely nukleární hlavice. Nepodařilo se je najít. Vláda později vše dementovala, prý je jenom "přesunula". Teď zmizelo letadlo? Nechci byt prorokem, ale nukleární úder v Evropě anebo ještě lepe, na území Izraele, z něhož by následně byl obviněn třeba Írán, to by stálo za řeč a za rozpoutání války globálního rozměru, z níž by profitovaly ekonomicky USA. Ale pozor, to letadlo může byt odpáleno i nad územím Ruské Federace. Proč? Ruská televize šokovala svět, když v hlavní zpravodajské relaci šéf této televize popisoval, jak funguje ruský systém "posledního úderu", tzv. "Systema Perimetr", v anglickém označeni Dead Hand, resp. Doomsday Device, který dokáže USA obrátit v popel. Obama totiž vyhrožoval Putinovi po telefonu asi víc, než bylo zdrávo, tedy v náznacích jaderné síly, a Putin mu sdělil informace, které následující den uveřejnil ruský tisk, že i kdyby bylo zničeno velení ruské obrany, systém Perimetr by dal příkaz k odpálení ruských jaderných raket automaticky, bez zásahu lidské ruky. Proč by tohle Putin a ruská televize pouštěla do éteru? Takto ostrá slova naposledy padala při Karibské krizi v 60. letech... Rusové zřejmě musejí mít pádný důvod k takovéto rétorice. Spojené státy se opravdu budou snažit Rusko „vyvodíkovat“, a už si vůbec ani neberou rukavičky, mají pocit neporazitelnosti, neohrozitelnosti, chtějí s Ruskem skoncovat. Takže únos letadla, zmizení nukleárních hlavic a ruské televizní varování svým obranným systémem, mohou mít stejného jmenovatele. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/904-zmizel...
baloo

na maďarských portáloch som práve prečítal nasledovné:
1, mrtvoly v troskách lietadla NEKRVÁCALI a vo vzduchu sa niesol smrad mrtvôl už keď tam prví ľudia došli, t.j. do pol hodiny. Bolo zamračené, nebolo teplo, ale keby aj, za pol hodiny sa telá nezačnú rozkladať. (zdroj: BalRad, oni prevzali ztadeto: http://novorossiya.name/strelkov-passazhiry-boinga-byli-mertvy/)
2, práveže nikto iný, ale SAMOTNÉ NATO upozornilo všetky civilné letecké spoločnosti už vo februári, nech si svoje lety presmerujú od Krymu cca. 300 km na juh. Nemusíte vedieť maďarsky, ilusrácie z FlightRadar-u hovoria za seba:
http://www.hidfo.net/2014/07/18/nato-katonai-felderitesre-hasznalta-az-u... Takže a, spoločnosť ignorovala varovanie NATO, čo si teda len velice ťažko viem predstaviť b, nešlo o civilné lietadlo.

Ema

1. Dedinčania, ktorí tam prišli, boli úplne vynervovaní, pretože ich katastrofa minula o opičí chlp. Nevedia, že takáto tragédia nie je krvavý masaker a na mieste pádu trosiek z explodovaného Boeingu smrdelo úplne všetko.
Tajné služby si nebudú komplikovať operáciu rabovaním márnic, takto to nefunguje.
2. Let MH17 neviedol ponad Krym. Prelety nad Novorossijou boli ešte predvčerom povolené.

baloo

správa o mrtvolách (údajne) pochádza priamo od Strelkova, pravdupovediac mne táto správa bola tiež trochu nepochopiteľná - 'šak kedy ich trápilo, že napr. v dvojičkách sú aj ľudia. Takže sám som to bral s rezervou, ale viem si o týchto borcoch z trojpísmenkových agentúr predstaviť hocičo.
Druhý článok má ilustrovať hlavne to, ako za pár dní poposúvali trasu lietadla, 'bo pôvodná trasa bola príliš mimo ohrozenej zóny. Ale ak nie toto lietadlo, zajtra by bolo niečo iné, napr. že doneckí teroristi použili chemické zbrane proti civilistom (v podstate vlastnej babičke), len aby to mohli zvaliť na demokratických osloboditeľov blablabla...
Ak položíme klasickú otázku "cui bono", dostaneme dosť jednoznačnú odpoveď, kto to asi bol a mne to stačí, nemusím si k tomu ešte aj vypočuť n+1 liberálno-dementných lží.

Stefan

Aha, pozrite! Ani sa mi nechce veriť, že je možné z trosiek havarovaného lietadla a zo smetí z komunálneho odpadu poskladať taký vierohodný obraz M.R.Štefánika: http://www.flixxy.com/look-closer-to-see-the-big-picture.htm .

Prasiatko

Pre objektívnosť by som chcelo napísať krutú pravdu o mimoriadnej kvalite a spoľahlivosti onoho ázijského leteckého dopravcu. Od svojho vzniku kvik v r. 1947, ponúkajú vysokú kvalitu za rozumnú cenu. Navyše o nich naozaj platí, že sú vo vzduchu spoľahlivé. Veď aj v našom storočí im spadli iba 2 stroje, oba boening 777, ale vo vzduchu sa držia pevne. Donútiť ich k pádu bolo možné len vojenskou raketou - zostrelením. Je to najkrutejšia reklama západných armád, a nemožno vylúčiť, že toto súvisí aspoň nepriamo s minulo mesačným rozhodnutím vlády tejto ázijskej krajiny o zavedení súbežnej zlatej a striebornej mincovej meny, popri bankovkách, ktoré tiež ostávajú v obehu. Je vari len náhoda, že keď Líbyjská Ďzamahiríja schvlálila plán na zvedenie zlatého dinára, tak hneď sa realizoval vojenský útok pod falošnou vlakou kváziobčianskej vojny?! Tento rok začalo Rusko realizovať práce ktoré povedú k razeniu zlatých rubľových mincí (50 rubľovky), a tak s predstihom je tu Ukrajinská šaškárčina s fašistami provokujúcimi vojnu s RF?! A teraz Malajzia, najprv začiatkom marca zostrelený let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu - a do médií, vraj slobodných demokracií tárali celé týždne, že vraj zmizlo :D :(( . Majú nás pracovníci Pentagonu a ZLONATO za sprosté a nesvojprávne zvieratká?! Myslia si, že mi nie sme spôsobilý analyzovať obrázky zo satelitov a vojenských družíc? Z koho si to robía hlúpákov tí sprostí anglicky hovoriaci kreténi??! Z Rrómov, ktorí sú s IQ pod 100, a nepatria do nášho storočia, alebo s obyvateľov Papuy Novej Guineye, ktorí žijú stále v dobe kamennej?! Kroch, a teraz let MH117, z Amsterdamu do Kuala Lumpur, s 295 už nebožtíkmi na palube. Zasa vojakmi zostrelé, fakt výborná reklama pre tú leteckú spoločnosť!!! Niečo ako " Nás z neba dostane iba ak streli PVO a stíhačiek!"
Aerolinky za poslední půlstoletí utrpěly jen pět velkých nehod, z nichž oběti na životech si vyžádaly jen dvě – roku 1977 (100 mrtvých) a 1995 (34 mrtvých). R.I.P. ich pamiatke, a nekonečný oheň pekelný tu na Zemi ich vrahom!

Prasiatko

Aktuálne to kvik vyzerá tak, že MH117 v piatok zostrelili omylom proruskí separatisti. Nič to však nemení na tom, že skutočnou špinovu a vynníkom kroch je ten, kto zlomyseľne nasmeroval lietadlo nad územím Poľska tak, aby letelo o 100 a viac Km severnejšie ako bežne!
http://img.janforman.com/faktografiaoMH117s240.jpeg
Tu vidíme, že niekto toto nebadane plánoval aspoň 3 dni dopredu, ako provokáciu voči separatistom, ktorí si chudáci to lietadlo potom s vojenským fakt aj zmýlili :((
http://img.janforman.com/zahadnazmenasmeruletugdmi.jpg
A tu kvik vidíte, záhadnú a ničím nezdôvodniteľnú zmenu letovej dráhy nad územím Poľska, oproti bežnej letovej trase. Až mám podozrenie, že provokatéri siahajú do vysokých vojenských kruhov ZLONATO, použili nejaké zariadenie, ktorým pobláznili príslušné prístroje lietadla nad Poľskom, piloti to nevedomky zožrali, letovú dráhu akože "upravili na pôvodnú" - v skutočnosti sa však odchýlili od správnej a vleteli priamo do bezletovej zóny nad DLR. Manipulácia skrytých vojakov zo špičkovými technológiami AKO HROM!

Ema

že nie je treba vymýšľať komplikované scenáre.

To akože ČO malo byť za vojenské lietadlo, ktoré údajne zvesili opolčenci? Ukrajinskej armády? V tej výške a pri tej cestovnej rýchlosti, ktorú malo, by bolo o pár minút nad územím Ruskej federácie. Ho chceli pred touto fatálnou trasou BUKom uchrániť či čo?

Upokoj sa. Stroj nezostrelili opolčenci z Novorossije.
Pre rozbehnutú sionacistickú vojnovú mašinériu je to však úplne nezaujímavé. Pravdu sionacisti odstrelili už dávno.

Buheh

separatisti (takzvaní) to naozaj neboli ani náhodou. Presne o toto im ide, aby tie trochu inteligentnejšie prasiatka, teda tie, ktoré nekonzumujú mediálne pomyje celkom odovzdane a automaticky, samé prišli na takúto akože celkom logickú verziu. Kvik.

Náhodný okoloidúci

Družicové snímky nepotvrdili vystrelenie protilietadlovej rakety.
http://politikus.ru/events/24861-sputnikovaya-razvedka-puska-buka-ne-byl...

Malajzia ďakuje RF a robi narážky na Kyjev, ktorý "stráca" čierne skrinky.
http://politikus.ru/events/24843-malayziya-blagodarit-rf-i-namekaet-na-k...

Le Bleu

Samozrejme, že Rusko všetko sledovalo a má záznamy. (Otázka je, či v tejto dezinformačnej vojne ešte nejaké objektívne informácie majú vôbec zmysel.) Hovoril som. Všetci špekulujú o Bukoch, ale čo takto napríklad iné lietadlo, lietadlá? Alebo nálož na palube? A mimochodom, čo je s tým Španielom, ktorý robil v Kyjeve dispečera? Ešte tam pracuje, žije ešte? Existoval vôbec?
Na Zvedavcovi komentár: "Přátelé, zanechme posuzování kvality informačních šumů a zkusme se nad věcí zamyslet jinak - snad logicky. Start rakety z BUKu je provázen velmi intenzivním rachotem, srovnatelným se startem tryskového letadla a slyšitelným v okruhu min. 10 km. Za letící raketou zůstává výrazná spalinová stopa, viditelná na hodně kilometrů. Ve výšce cca 1000 m překonává raketa rychlost zvuku, což generuje transonický třesk, slyšitelný min. na 20 km. Letadlo bylo setřeleno v odpoledním čase a tak výše uvedené projevy startující rakety museli zaznamanat tisíce lidí v okolí. Prohlížím si informační weby ruské, ukrajinské i opolčenecké, ale nikde jsem nezaznamenal nějaké svědectví, že v tom a tom směru jsme viděli a slyšeli... Nebylo to všechno nějak jinak?" "Jak je možné, že si toho nikdo z těch novinářů nevšimne?"
Taky dobrý: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/tema/Sestreleni-letadla-Vubec-nevit...
Ale čo tam po argumentoch, logike a zdravom rozume.. Niekto očividne chce vyvolať hystériu a očividne sa to darí. Keď sú ľudia blbí. Viac by sa mohli ovládať aspoň premiéri, ministri a podobná háveď, človek by čakal, že tí budú ako-tak rozumní a odolní voči stresu, veď je to ich zamestnanie, dokelu. Ale nie! Kreténik Cameron si vyhlási: "Ruská ekonomika bude čeliť sankciám so širším záberom, ak Moskva nezaručí prístup vyšetrovateľov k miestu havárie malajského lietadla." Ten fas si snáď ozaj ešte stále myslí, že to padlo v Rusku. A samozrejme holandský premiér, ten by sa mal prestať správať ako malé decko. Alebo Lotyšsko - na svoj "čierny zoznam" (ach, tie americké vzory!) zaradí niekoľko ruských kultúrnych osobností (myslené asi nejaké cerebrity). Ak sa nachádzajú na území Lotyšska, budú ho vraj musieť opustiť. To by ma zaujímalo, na základe čoho. Súdruhovia demokrati sa už ani na právny štát nehrajú? Hoci tí Pobalťáci to tam nikdy nemali.. Výborne, takže kolektívna vina (že nikto nevie za čo, o tom potom), pekne sa nám to roztáča. Ale robia to stále konkrétni ľudia a tí by mali byť potrestaní.

Le Bleu

Holanďania asi začínajú prichádzať na to, kde je sever.
Holandský premiér volal ukrajinskému "prezidentovi" - či by reku neboli jeho vojačikovia takí láskaví a nemohli by na chvíľu prestať útočiť, lebo vyšetrovatelia sa už tretí deň nemôžu zaživa priblížiť k miestu dopadu onoho lietadla, kde by chceli akože vyšetrovať. (Aj keď neviem, čo tam asi tak chcú ešte teraz nájsť. Fotku rachetle?)
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/10997363/MH17-D...

Buheh

A to sa pýtaš Ty, starý diskutér?

Prečo v Ňujorku, keď padli tie dva činžiaky, najprv všetko tak hystericky vyzametali, aby na mieste neostalo ani zrnko (okrem pasu Mohameda Attu, samozrejme)?

No tak toto je niečo podobné. Zo zvyškov lietada sa bude dať veľmi ľahko zistiť čo ho zvesilo z oblohy. Preto ropušenkovi janičiari teraz bojujú ako o život, aby tam boli skôr než holandskí experti.

Le Bleu

To je ohováranie! Ukrajinská vláda predsa chce všetko dôkladne a nestranne vyšetriť a hrdinská ukrajinská armáda to chce len zabezpečiť, nič viac, naozaj.
Nakoniec to bude na ruských pohraničiarov, uvidíte, zostrelili túčko kalašnikovmi.
No a keď už srandujeme, pridám netradične trochu tej západnej popkultúry (keď Slaven1 sa voľáko nečiní): https://www.youtube.com/watch?v=q1zHjGO0LAk
Za vas!

Náhodný okoloidúci

Na ruských stránkach sa špekuluje, že ochrana miesta pádu lietadla je len maskovanie a v skutočnosti budú pátrať po plukovnkovi Strelkovovi-Girkinovi. Ale po ňom, samozrejme, idú aj Ukrovia aj Amíci.

firstovka

Гость №7109
20.07.2014, 22:24

"Вообще президент должен сказать западу Вам что легче станет если наказать виновных мертвых не вернеш"

Norman

Dnes vydal oficiálne vyhlásenie náčelník generálneho štábu letectva Ruska Anderj Karpatolov.

V čase tragédie Boeingu 777 bola zaregistrovaná 3-5 km od neho ukrajinská stíhačka SU 25.
Je možné, že sa opakovala tragédia z roku 2001 roku, kedy Ukrajinci zostrelil civilné lietadlo - vteda ruský TU 154 z TelAvivu do Novosibirska. zahynulo vtedy 78 ľudí - prevažne občanov Izraela.
http://ria.ru/world/20140721/1016924336.html

Le Bleu

"At the moment of the MH17 crash an American satellite was flying over the area of eastern Ukraine, according to Russia’s Defense Ministry. It urged the US to publish the space photos and data captured by it." Very well played. http://democracyweb.com/?p=24390
(aj nejaké fotky)
A keď tu zrazu: "Award winning former Associated Press reporter Robert Parry has been told by an intelligence source that the United States is in possession of satellite imagery which shows that Ukrainian troops were responsible for the shoot down of Malaysian Airlines Flight 17."
http://www.infowars.com/whistleblower-u-s-satellite-images-show-ukrainia...
Plus len pripomeniem:
https://slavyangrad.wordpress.com/2014/07/18/spanish-air-controller-kiev...

Norman

Opatrný, čo sa týka falošných stôp a odvádzania pozornosti. Keď sa zjavujú seriózne indície zo strany Rusov, že tento incident nebolo neštastie kolaterálnych strát, ale zákerny odporný zámerný zločin Ukrajiny, zrazu sa zjavuje verzia:
1. nejaký američan, teda nie rusi, ale "náš" slobodný pres nielen že nie je vinný ťažkým nátlakom a amnipuláciou verejnosti, on ešte "objavuje pravdu"
2. Nie stíhačka, ale predsa len BUK?
3. Nie ukrajinská vláda, ale banda ožralých ukrajinských vojakov? Tak to už celkom prrrr, ak toto niekto spravil zo strany Ukrajiny, tak vedome. Ukrajinci sa naozaj predtým nebránili leteckým útokom, žiadni ich vojaci sa nepomýlili.

4. Celkovo, čím viac bude verzíí, dokonca aj tých, obviňujúcich Ukrajinu, tým menej bude mať váhu ta konečná, pravdivá. Aj keď ju nakoniec ofiiálne uzná aj Západ, možno, niekto ...akosi, v povedomí verejnosti zostane výrazne stratená medzi tuctom iných, podložených nejakým "materiálom" - a ľudia budú neistí ... a nakoniec je to jedno, aj tak to "spravili rusi".

baloo

Nechcem tu furt citúvati tie maďarské zdroje, ale dnes sa objavila ďalšia novinka.
http://www.hidfo.net/2014/07/21/dnk-nato-felsegjelzes-katonak-angolul-be...
Summary: boje naberajú opäť obrátky, okolo Horlivky (na S od Donecku) boli dnes tuhé boje, Bezler, veliteľ tamojšej milície informuje: "prerazili kontrolné body, boli vo veľkej početnej prevahe. VIAC AKO 20 TANKOV MALO AMERICKÉ, resp. NATO OZNAČENIA, VOJACI MONDOKOVALI PO ANGLICKY"

Putin dnes zvolal na utorok zasadanie ruskej bezpečnostnej rady kvôli HROZBE PRE ÚZEMNÚ INTEGRITU RUSKA. http://www.hidfo.net/2014/07/21/gyorshir-putyin-osszehivta-biztonsagi-ta...

Len aby ste vedeli. To "onô" je asi skoro tu, už klope na dvere.

Náhodný okoloidúci

Ak je to pravda, tak sa to nedá nazvať inak ako agresia NATO a narušenie suverenity Ukrajiny.

Le Bleu

Jedine že by nie, v prípade, keby NATO pozval niekto z oficiálnych Ukrajincov. Neviem, či ukrajinské zákony niečo také povoľujú, a pravdepodobne by to porušilo aj pravidlá samotného OTANu (ale veď by to nebolo prvýkrát, žeáno..), študovať sa mi to nechce.
Toto všetko pravdaže odhliadnuc jednak od toho, ako je to s legitimitou súčasných zemepánov na Ukrajine a druhak od toho, čo by to v reálnom živote a geopolitike znamenalo pre Rusko a následne zrejme aj pre každého jedného obyvateľa tejto celkom peknej, len ľudstvom tak ťažko skúšanej planéty.

Norman

Jednotlivé štáty môžu bombardovať čokoľvek a kohokoľvek - je to len ich vec.
Pravda, v prípade, že by im to potom niekto vrátil ... to už by bol dôvod na povinnú skupinovú obranu.
Povinnú, aj keď aj to len v úvodzovkách, lebo niektorí spochybňujú, že by sa ten povestný článok chápal ako povinný. V podstate to teda znamená: ak niekto zaútočí na krajinu NATO, napríklad Česko, ak USA uzná, môže sa zapojiť do konfliktu. Ak neuzná, zostane v kľude a ruky čisté. Výborné, nie?
Samozrejme, v prípade zatiahnutia Ukrajiny do vojny ako do vojny NATO, to by určite chceli od Čechov, Poliakov, Slovákov a Maďarov aby išli bojovať - už len kvôli tomu, aby tie národy uvrhli znova do pekla. Že by časť obyvatelstva bola proti? O to lepšie - nech sa mlátia medzi sebou, nech je na východe chaos a desorganizácia. Po privatizácii treba z krajiny spraviť tretí svet.

Le Bleu

To všetci vedia, ono len bráni západnú civilizáciu a demokraciu. Tak ako že agresia?
Kamarát mal nasledovný postreh. Za komančov sa v tunajších novinách a pod. ako skrátené neformálne označenie pre NATO používalo spojenie "Severoatlantický pakt". Varšavská zmluva bola Varšavská zmluva, pričom sa zdôrazňoval jej obranný charakter. Potom, keď sa to zvrtlo, až doteraz sa NATO často označuje "Severoatlantická zmluva" a keď spomínajú totalitnú históriu, bežne sa hovorí "Varšavský pakt". Nebude to len natlačením a vplyvom angličtiny do tohto priestoru, ale aj toho, čo ten jazyk nesie. Slovom, dejiny píšu víťazi. To teda len taká zaujímavosť. Z časopisu 100+1 zahraničních zajímavostí.
Jedni sa bránili pred druhými a naopak, ale kto začal? Dalo by sa značne zjednodušene opýtať. Sa. Dotiahol som to teda a vyriešil som tú otázku tiež jednoducho - pozrel som si, ktoré z týchto združení vzniklo ako prvé.

Prasiatko

Novidíš, a ty si sa ešte tu ešte pred pol rokom neobozretne pochválil ,akú máš vojenskú hodnosť! :) Ešte aby ťa nenútili za pár rokov narukovať kvik :D

Le Bleu

Nechcel by som kaziť náladu, ale už ja na to asi čas. Nebuďme nemiestne optimistickí. Vyzerá to na skorú a veľkú vojnu. S Ukrajinou priamo susedíme. A tiež to na mňa plne dopadlo až pred pár dňami: momentálne síce máme akože profesionálnu armádu, ale to sa dá zmeniť za pár dní. Nie sme ešte takí starí a niektorí sme branci, či v zálohe či ako sa to.. a keďže SR je v NATO.. vážení, to nás zjavne čaká okrem iných radostí niekoľko vskutku nechutných morálnych a iných dilem. Niektorí sa na to ale pripravujú už dávno a majú zakopané, napáskované.. ten, čo hady žere, ten sa tu dávno neukázal. Máte niekto modrú knižku? (Bude vám to niečo platné?) Alebo aspoň takú tú zelenú, či bordovú, alebo akej farby sú teraz pasy.
Môj starý otec bojoval tiež na nesprávnej strane, spočiatku. To sme dopadli. A to spomínané pekne okrúhle výročie do toho..
The doomsday machine.

Norman

Dnes ich moc na fronte nepotrebujú ...ale viac sa bude zomierať v meste.

Le Bleu
Norman

Maďarské zdroje tu prosím ťa cituj tak často, ako len môžeš.
Sú to v každom prípade jediné slobodné lokálne zdroje.

Nikdy sme sa tu nehrali na prvoplánových "nacionalistov", v tom ten nadhľad je.

baloo

aj preto som tu. A toto sa mi zdalo dosť dôležité...

Le Bleu

A to teda aj dôležité je.

baloo

z maďarských zdrojov, teraz BalRad https://balrad.wordpress.com/2014/07/20/az-a-kurva-jutyub-meg-az-a-kurva...
Summary: 18. júla v noci odfotili aj natočili na mobil 1 ks raketometu BUK v Krasnoarmejsku na ulici Gorkého. Shodou - zrejme - náhod je to rovnaký typ, ako ten, ktorý údajne dal dole malajské lietadlo predošlý deň. Podľa evid. čísla na boku tento exemplár doteraz kotvil v Gorlovke a patrí "cukrajinskej" (keď už je kráľom I. Lízatko) armáde, keď sa milícia začala približovať, BUK naložili na trailer a posunuli do Krasnoarmejsku, kde bačujú Valcmanovi hrdlorezi.

Viac-menej oficiálne potvrdenie správy o tankoch s americkými a NATO vojakmi: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=29vB6vYdX_s&li...

baloo

to je pekné, že vám sem môžem dodávať dôležitejšie správy z maďarských zdrojov, ale ozajstný zmysel by to malo vtedy, keby ste to vy zas šírili ďalej. Huďovi, na české, nemecké, bársaké stránky, všade, kde semiačko môže padnúť do úrodnej pôdy. Podľa mňa ľudia túžia po nemainstremových informáciach a momentálne viac pre Donbass aj tak nemôžeme urobiť. Ja to teraz idem dať vedieť Rickovi Rozoffovi, ináč aj uňho sú dobré články pre "big picture", mohol by byť známejší... http://rickrozoff.wordpress.com/

Náhodný okoloidúci

Tento typ Boeingu má vo vrchnom plášti kamery, ich záznam je zrejme uložený v čiernych skrinkách. Ak to bola raketa vzduch-vzduch vypálená zo stíhačky, malo by to tam byť vidno. Ak majú kamery dostatočné rozlíšenie a ak so záznamom nikto nebude manipulovať.

Náhodný okoloidúci

USA majú špionážny satelit s infrakamerou, určený na sledovanie tepelnej stopy, ktorú zanechá každá raketa. Táto najnovšia kamera by mala byť zvlášť citlivá, žiadny BUK a žiadne lietadlo by jej nemali uniknúť. Prečo USA tak okolkujú s poskytnutím záznamov z tohto satelitu?

Ale neprekvapilo by ma, keby im ho Rusi hackli a zverejnili záznamy :D

baloo

jednoducho budú klamať ako vždycky. Ja už len keď vidím, že sa nejakému atlantistovi začne napínať čelústne svalstvo, viem, že bude klamať, ešte predtým, než tú svoju liberálnu hubu otvorí. Ani si nepamätám, kedy povedali - aspoň raz - pravdu.

Jedna línia príbehu je PRAVDA. Niekto to lietadlo dal dole, či zo zeme, či z vzduchu, nevým, a ani nebudem, nebol som tam. Oveľa jasnejšie je, ktorá strana čo bude hovoriť. Západ už teraz tvrdí, že to boli tí teroristi - a slovo terorista používajú číročisto preto, lebo za posledných cca. 15-20 rokov (dávno pred 911, už v časoch RAF a pod.) úmyselne stavali na tomto výraze. Vlastne dnes slovo "terorista" znamená de facto všetkých tých "zlých", a zlí sú tí, ktorí nesúhlasia s daným celosvetovo zladeným režimom. V US to sú demonštranti a aj farmári, v EU nacionalisti všetkých národov. Proste teroristi sú všade a patent na definíciu majú "voni".

Trochu síce meškáme, ale rovnakú "mentálno-výchovnú" stratégiu môžeme začať aj my, vlastne sme to už začali. "Tých tam" nemusíme nazývať nejakými zákonom zakázanými termínmi. Bohate stačí, keď ich tento polrok budeme volať "vši", potom "atlantisti", alebo v menej kreatívnych obdobiach (november, sivá obloha, kosa, dážď, nízky tlak) "voni", "určite-nie-voni", "žeby-voni", "civvole-neuhádneš-kto"... a pod.

Náhodný okoloidúci

Pravda vychádza najavo. Keď si spomeniem, ako banán Obama a debil Cameron vyskakovali a vrieskali, že za všetko môže Putin, a vyvíjali nátlak na celý svet v duchu hesla "kto viac kričí, ten má pravdu", tak pre nich odhalenie pravdy musí byť neskutočne ponižujúce a budú robiť všetko možné, aby si zachovali tvár. Tipujem, že budú popierať dôkazy zo strany Rusov a tlačiť na Malajziu a Holandsko, aby ruské dôkazy nebrali do úvahy.

nové