aktualita

počet: 292

krátky postreh z aktuálnej reality

Len krátko jednoduchú mapu politických strán na Slovensku.

Do dnešnej relácie verejnoprávnej RTVS O 5 minút 12 pozvala redakcia predstaviteľov všetkých parlamentných politických strán. Vládne strany neprišli. Most-Híd do vysvetlil prítomnosťou Kotlebu.

Bol som tam zas osobne, nuž treba niečo zaznamenať. 

Včera boli demonštrácie v Budapešti pri príležitosti ich národného sviatku. Je mi úplne jedno akého,  pozrite sa na tých ľudí, čo demonštrujú na podporu svojho národa. 

Rokov dvanásť, ale už to má absolútnu predstavu, že to, čo vie, je z jej vlastnej hlavy. A že je to navždy správne. Bezpochyby.

O tom, že politické sakrálne vraždy nie sú nič neobvyklé, svedčí aj najnovší prípad z Británie.

Treba povedať, že štátnické umenie Fica sa teraz naozaj prekonalo - dnes prekvapivo dokázal to, čo už nik nečakal - udržať koalíciu výmenou za svoju vlastnú osobu na poste premiéra.

Na Slovensko bol urobený ťažký útok plnou silou.

Ja neviem, aké názory zastáva momentálne Bugár a podstatní ľudia v Most-Híde. Neviem, čoho sa boja a kto na nich čo má.

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

Poslechněte, vy šampióni lidumilnosti, kde jste najednou vzali představu, že máte výlučné právo nám přednášet o humanismu a svobodě projevu? 

Práve som sa vrátil od pána prez... nie, do pekla, to ešte nie, len z námestia. Z námestia SNP.

Dovolím si vychutnať a vysmiať grotesknú výzvu, ktorou anglosionistické sily skúšajú vyvolať na Slovensku štátny palácový prevrat.

Nie, nemyslím tým fyzickú podobu. Mám na mysli neovládateľnú túžbu po moci.

V novembri 1989, keď už v samotnom ZSSR bol socializmus reálne opustený a čakalo sa na to, kedy to povolí v posledných zabudnutých krajinách, v Československu, NDR, Rumunsku a podobne, vtedy sa vedelo, že na Deň študentova budú nepokoje.

Včera bola v Hoteli Bratislava konferencia Iniciatíva 2016 pod názvom Obrana a bezpečnosť štátu.

Že čo fičí v Bratislave, Nitre a Banskej Bystrici na vzpruženie revolučného ducha za nastolenie puncovanej liberálnej demokracie, zosobnenej podržbalónom Sulíkom a ryšavým chlapom s dvoma priezviskami, z toho jedným ženským?

Stránky