knihy

počet: 9

recenzie a kompletné knihy

Pohľad na súčasnú ľudskú spoločnosť vzbudzuje niekedy u tých, čo sa do toho zahľbia, mierne povedané, určitú neistotu a pochybnosti.

Je to akýsi súpis toho, čo hovoril na Slobodnom vysielači o pôvodnej slovenskej duchovnosti a ako napovedá podtitulok, aj o etymológii slov z hľadiska kultúrnej (duchovnej) tradície.

 Brněnský státní zástupce Jan Petrásek ve čtvrtek vyrozuměl majitele brněnského vydavatelství guidemedia etc, že trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů popírání genocidia a hanobe

Náš Smer

Treba rovno povedať, že je to asi najkompaktnejšie a najlepšie zhrnutie udalostí okolo prevratu v roku 1989 a okolo systému, ktorý nastúpil potom. Je to zosumarizované bez zbytočných emócií, bez vyplakávania ale tiež bez zľutovania voči vtedajším figúram. Huďo sa v nej ani najmenej nezastáva predošlého socialistického režimu, ale na tomto novšom nenecháva ani nitku suchú, pripomína jeho chorú amorálnu podstatu. Explicitne sa v knihe odmieta tá pseudoargumentácia zamatových zločincov ako Gál, že nie je iná možnosť, ako dnešný stav, že akákoľvek zmena súčasného režimu by bol návrat do socialistickej šedivosti. Huďo dobre vie, že to tak nie je.