komentare

Norman

Prezident Francúzska Emmanuel Macron zrušil stretnutie s prezidentom Švajčiarska po tom, čo sa jeho krajina rozhodla kúpiť namiesto francúzských Rafale americké stíhačky F-35 Lightning II.
Dohoda mala mať hodnotu 6 miliárd dolárov.

Dusanbe

to budú, na rozdiel od francúzskych klasických.
Ale budú mať -vraj - konvenčné hlavice.
Austrália si na príkaz Washingtonu masochisticky devastuje obchodné vzťahy s Čínou - najväčším obchodným partnerom.
Francúzi odvolali veľvyslancov z USA aj Austrálie na "konzultácie".
Bol to pre Paríž obrovský kšeft. Objavujú sa teraz, pravdaže obvinenia Francúzov z naťahovania dodávky a neadekvátneho navyšovanie ceny. Ponorky sa mali vyrábať na póde Austrálie - čo sa ale už pri amerických jadrových prechádza mlčaním.

sandro

nie je. V tomto pripade by aj islo o pomerne grotesknu vec kedy by sa statny prokurator odvolaval na nejaky EU sud :) Tato vec prislucha obecne poskodenemu, v pripade ukonceneho sudneho procesu sa moze este obratit na EU sud pre ludske prava.
Ale myslim, ze v tomto pripade este bude ta postupnost Krajsky sud BA a az nasledne NS SR. Uvidime ako dovtedy ohnu pravo zakonodarcovia lebo uz to otvorene hovoria, ze to idu robit. Zrejme zrusia sudy a policiu.

Dusanbe

nám nepomôže, ak sami neukážeme dostatok jednotnej vôle a zodpovednosti.
Toto je hlavný problém tejto občiny nazývanej Slovenský národ !

lebleu

Nie je teoreticky možné odvolať sa proti rozsudku NS SR ešte na nejaký súd EÚ?

lebleu

Lebo inak je to veľmi v prdeli.

Norman

Situácia sa stále vyvíja, teraz je to naozaj kto z koho.

Norman

Ale je to naratív, ktorý by mohol a mal zaznieť. Takže ak aj to nepovedal, je to vydarený text, vzorový.

Ja si nemsylím, že Rusi dovolia moslimom sa rozťahovať. Majú s nimi skúsenosti, a zväčša víťazné, takže je len otázka času, kedy sa o to oprú.
Pripomínam, že ja nepodporúčam naše spoliehanie sa Moskvu, na jej pomoc - ale určite nám môže slúžiť ako určitý vzor.

Norman

šach mat bude, keď budú zo Slovenska utekať ako afgánski kolaboranti z Kábulu.
Šéfom Lipšicovho stáda je Biden, a ten je na kraji demencie, ako (v politickom zmysle) celá jeho krajina.

sandro

Problém je len v tom, že to zrejme nikdy nepovedal. To si len my občas naše ideály vložíme do úst ľuďom, od ktorých to chceme počuť.v skutočnosti sa v Rusku stávajú mešity ako houby po daždi.

sandro

videl som tlacovku smeru. potvrdilo sa jedine : ak verejnopravna RTVS vyprodukuje serial, kde postupne Lipsic, Matovic, Kolikova, Mikulec kazdy vecer zavrazdia LIVE nejakeho nevinneho civilistu a Fico k tomu urobi tlacovku, tak ta tupa haved tam bude kricat, preco tomu nezabranil.
+ Lipsic sa uz vyjadril pomerne sebaisto, ze NS ich oslobodi. Tam maju zrejme zicher. To bude sach - mat.

Norman

Skôr ako na odvahu kohokoľvek v tejto republike vkladám nádej na to, že už nadkritické množstvo ľudí administratívy (sudcov, policajtov, prokurátorov, politikov, finančníkov ....) pochopilo, že vláda tohto Matovičovho gangu je skôr či neskôr smrteľne nebezpečná aj pre nich.

sandro

V tieto dni sa lame Slovensko, toto je najtazsi boj, ktory stoji aktualne na par odvaznych v roznych utvaroch policie, prokurature a sudoch. Ako velky problem vidim moznost dovolania sa na Najvyssi sud SR(aj ohladne vazby), kde tento sud uz niekolko krat dokazal, ze uz nie je nezavisly.

Roland Edvardsen

Najzaujímavejšie sú opäť tie otočky mediálnych splaškoch. Kým ešte pred nedávnom bolo rozhodnutie súdu o väzbe pre nich posvätné, odrazu už nič z toho, čo do krvi obhajovali, neplatí - ak im to kazí ich naratív. Sú smiešni, smiešne okatí.

Samozrejme, že toto je na okamžitý pád vlády a v normálnej krajine za normálnych podmienok by tu už takáto obludná vláda nebola. Obávam sa však, že sa budú do krvi brániť, len aby neboli predčasné voľby. Lebo ak sa raz skončí vláda hegerovcov a kolíkovcov, tak až potom bude reálne nejaké zadosťučinenie. Toho sa boja. Aspoň chcem veriť, že nejaké bude.

A áno, je až nepochopiteľné, že téme absolútneho rozvratu právneho štátu sa LSNS a Republika nevenujú, alebo len málo a nedostatočne. K čomu je nám taká opozícia, ktorej úplne unikajú priority? To sa naozaj nenájde nikto, kto by im už konečne poradil? Sú hluchí a slepí? Alebo ešte horšie - sú kontrolovaní?

Norman

Mám dojem, že títo sa snažili podchytiť prvenstvá vo všetkých smeroch (to s tým invalidom, ako to zdôrazňujú, je naozaj nechutné).
Robia to preto, aby sa neskôr, ako to plánujú, keď budú lietať samí miliardári, mohli na týchto chudákov odvolať - aha, aj mrzácia a niktoši mohli letieť.

Vždy na obranu kasínového kapitalizmu padne veta, že milionári predsa nedokážu spotrebovať pre seba nejaké majlandy, že hodnoty tu niekde zostávajú. Ako vidno aj na tomto príklad pripravovaných turistických letov - milionári sú schopní minúť úplne reálne a úplne nezmyselne čokoľvek, úplne všetko, po nás potopa.
A ona potopa aj príde - taká či onaká, reálna či symbolická, ale hlavy budú padať.

Dusanbe

ale zvyšok posádky boli odborníci.
Teraz letia samí "cestujúci", resp. turisti- rekreanti - bez jediného odborníka - nemajú na palube ani odborného vedúceho zájazdu !
Navyše, letí vraj prvá žena černošského pôvodu - takže nejaké ďalšie prvenstvá tu budú, dúfajme, že stihnú opísať zážitky z letu lepšie, než tá chudera učiteľka - inak víťazka celoštátneho výberu na 1 civilné miesto v posádke Chalengeru.
Aké plytvanie a tuposť je vesmírna turistika sme tu už spomínali. Ale je to zrejme v plnom súlade s americkým štýlom života a ich "hodnotami".

Norman

Výrazne civilný bol aj let Chalengeru, kde posádku tvorili okrem dvoch pilotov samí civili. Hlavne ten, kde išla aj učiteľka zo základnej školy - ktorý sa im zjebal hneď minútu po štarte. Mohlo to byť pre detičky, čo to pozerali life, dobré poučenie na celý život.

Dusanbe

Prvý komerčný vesmírny let s čiste "civilnou" posádkou odštartuje dnes v noci:
https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/600773-vesmirny-let-caka-prvu-civiln...

Povezú sa v režime úplnej automatiky, ale aby sa za tie 3 dni úplne neznudili, budú "zbierať biologické vzorky" - čím samozrejme výrazne prispejú k pokroku v kozmonautike a ďaľšiemu rozvoju dobývania vesmíru človekom...
A vraj, že ľudstvu dochádzajú zdroje !

sandro

heh, no co by to asi tak bolo. Presne to co tam patri. Takto my, katolici, zvykneme vyobrazovat Lucifera.

Dusanbe

"The table below shows that from 2020 to 2050, the bulk of the world's population growth is predicted to take place in Africa: of the additional 1.9 billion people projected between 2020 and 2050, 1.2 billion will be added in Africa, 0.7 billion in Asia and zero in the rest of the world. Africa's share of global population is projected to grow from 17% in 2020 to 26% in 2050 and 39% by 2100, while the share of Asia will fall from 59% in 2020 to 55% in 2050 and 43% in 2100."

Čo budú Afričania jesť, keď ich pribudne ešte 1,5 miliardy, keď už teraz je to tam viac než natesno ?
Navyše, prichádzajú klimatické zmeny - to ešte poriadne zamieša karty.

Ľudskú civilizáciu zrejme čaká "úzke miesto" vo vývoji.
Máme množstvo príkladov, že prírodný vývoj v minulosti nebol priamočiary a rovnomerný - možno nás čaká ďalšie zakopnutie a prudká zákruta, v ktorej sú tí "slabo pripútaní" vyhadzovaní za jazdy...

Norman

že nejak prudko mením miesta, v tomto so m prirodzene na tom rovnako, ako ty. Veď ani ja už vyše 15 rokov nehýbem, a už sa ani nepohnem, ak nebudem musieť.
Šak načo :)
Žiť na chalupe je výborná vec - ale tak možno v budúcom živote.

Luko

... Ti zo srdca želám a nech Ti to tak vydrží "nafurt".
Ešte pred pár rokmi som s úsmevom parafrázoval staré porekadlo "Všade dobre, tak čo doma?", ale s pribúdajúcim (či ubúdajúcim?) časom sa už pomaličky prikláňam k pôvodnému textu porekadla. Čo už, všetko má asi svoj čas.

Ema

To žlté vľavo. Šaštínsky ženšeň či čo?

Potom sa globalisti čudujú, že sa tu šíria konšpirácie o tom, ako nás prišlo temné vatikánske médium odinštalovať od našej panenky Márie šaštínskej i skákavej a vrhnúť do pažeráka Satanovi.

Ema

ktorý robí čoraz premnoženejší druh invenčných zabijakov bola ako prvá podrezaná definícia kvality. A potom aj zúfalý pokus o jej znovunastolenie. Táto posledná snaha o záchranu sapienta bola paradoxne nazvaná genocídou.

sandro

Doteraz som nevidel ani jeden zaber z tohto cirkusu. Ale co som sa docital, tak ten stary debil prisiel vlastne zo Slovakov urobit rasistov:) To je hlavny vystup z celej tejto akcie. A este ma zaujalo aj toto : Modlitba veriacich bude po slovensky, anglicky, nemecky, maďarsky a rómsky..
No.. Tak prekvapivo zaradilo aj Slovencinu!

Norman

mne je dobre kdekoľvek, kde som.
pred cirka 15 rokmi som sa do Bratislavy vrátil - a je mi tu dobre.

Luko

... to som bol ešte tiež v BA. Teraz už mi je 15 r. dobre (trvale chalupár na dedine). :-)

Ema

a pozajtra si už nikto ani nespomenie.

Márnosť nad márnosť.

Roland Edvardsen

Čítal som nejaké prieskumy a trendy z USA a Európy. A to čo sa deje je výrazný odliv belošskej robotníckej triedy od kresťanstva v týchto krajinách za posledné roky. Tam došlo ešte k väčšiemu odlivu ako u bohatých a vzdelaných belochov. Ale nezdá sa, že by cirkev mala dnes extra záujem ísť evanjelizovať túto vrstvu. Nie, je to non-stop o hnedoidoch, to je ich cieľ a budúcnosť. Stačí si len prejsť nejaké katolícke weby a takmer vždy tam človek natrafí na nejaké obrázky hnedoidov, nejakých vychudnutých či vyškerených černoškov a pod. Proste priorita sú pre RKC jednoznačne hnedoidi. Takže Luník naozaj nemôže prekvapovať. Niektorí mali námietky, že prečo ideme ukazovať pápežovi zrovna tento národný humus (hoci pochopiteľne urobili z toho Potemkinovu dedinu). Ale ono je to naopak, toto je dnes to pravé orechové pre Bergolia a spol. Len či aj cigáni prejavia taký záujem o kresťanské posolstvo ako Bergolio o cigáňov. Lebo vraj ani ich účasť nie je taká ako si niekto predstavoval. Tí tiež pomerne dosť serú na nejakého pápeža.

Norman

Eugenika bola od začiatku tunajšia téma.

Ale vždy sú v takýchto problémoch dve tendencie: na jednej strane uvádzať do diskurzu tieto tabu termíny, na druhej strane zavádzať danú tému s nesprofanovanými náhradnými termínmi.

V každom prípade je samotná téma prínosom a treba ju presadzovať.

Norman

tancujú a spievajú tam cigáni, do toho nejaká moderátorka hovorí, že sa celý svet dozvedel vďaka tejto ceste pápeža o akomsi aspekte holkaustu ...

Tak mi z toho vychádza, že vďaka tejto ceste sa "celý svet" dozvie dve veci: to, že Slovensko je krajina dezolátov cigáňov a za druhé krajina, ktorá vyvraždila "vyše stotisíc" židov (áno, takéto číslo som niekde v posledných dňoch počul).

Našťastie "celý svet" na jeho cestu kašle.

kali

Inak toto je veľká pravda. Vo všetkých tých nekonečných debatách o abortoch úplne absentuje akýsi tretí uhol pohladu a to je naozaj ako spomínaš ten ktorý bere do úvahy dopad pre spoločnosť a jej širšiu budúcnosť. Toto je ale už debata na poli eugeniky a to si nikto nedovolí vytiahnuť už ani len na webe nie to vo verejnom diskurze. Sú to koncepty spájané s režimom ktorý na konci vojny vyššiel ako porazený. Čo na tom zaleží, že priekopníci eugeniky ako Madison Grant alebo Francis Galton boli američania. Keď niekto začne aplikovať realne princípy eugeniky zákonite musí naraziť na rasovú problematiku a tá je vzhladom na výsledky vojny v dnešnom západnom svete neakceptovatelná a čo je horšie k tomuto razeniu sa postupne odkláňa celá alternatíva a všetky tie nacionalistické kruhy. Tie potom vo svojej pomätenosti nevedia čoho sa majú chytiť a skáču po to čom im dávajú podvodníci typu Jonesovia alebo Ickeovia, ktorí v konečnom dôsledku svoj ideologický základ stavajú na prorežimných hodnotách. Vrcholí to nakoniec ďalšou zvrátenou šialenosťou o rôznych tých teóriach o depopulácii planéty mocenskými elitami a hlúposťami typu ako „vakcinami nás chcú zredukovať“ a obdobné nezmysli. Prirodzená reakcia takýchto ľudí je potom brániť sa každej možnej eugenickej snahe aj keď sa javí hoci jak racionálne. Tieto nazvime to, až prehnané "konšpiračné teórie" sú v konečnom dôsledku rakovinou celého národného zoskupenia a nie len na Slovensku.

Roland Edvardsen

Príde mi trochu úsmevné, ako sa teraz na Postoji snažia tvrdiť, že Bergolio vlastne nie je žiaden slniečkár, ale poctivý katolík a "konzervatívec" - len mu tí druhí proste nerozumejú. No neviem. Čo je také ťažké rozumieť na tom, že v Maďarsku pobudol necelý deň a s Orbánom sa nijako zvlášť nechcel stretnúť, zatiaľ čo Čaputovej Slovensko má u neho prioritu. Prečo mu tak vadí Trump a Orbán a preferuje politikov ako Čaputová?

Roland Edvardsen

Na druhej strane chápem, že niektorí chcú zastávať pro-life pozíciu, keď vidia akí ľudia sa označujú za pro-choice: rôzne tie nechutné feministky, potetované, polonahé, obliate krvou a škriekajúce na verejnosti o tom aký fetiš si idú robiť z vlastných vagín. A potom aj takých ako Cigániková, ktorej pro-korporátna a anti-sociálna politiku ženám rozhodne nepomôže. Tak potom niektorí nadobudnú mylný dojem, že pro-life sú tí akože proti-systémoví.

Pro-life a pro-choice sú však v skutočnosti dve strany jednej a tej istej mince, lebo ich argumentácia sa v oboch prípadoch zakladá na liberalizme a osvietenskej doktríne tzv. ľudských práv (čiže jedna strana argumentuje ľudským právom plodu na život, druhá ľudským právom na telesnú autonómiu - a obe strany sa nakoniec zákonite dostanú do bodu absurdity, kedy de facto obe strany majú pravdu a nie je možné to rozsúdiť). V tejto debate sa však celkom vytráca pohľad pragmatický, vôbec sa nediskutuje o širších dopadoch na populáciu - to je zaujímavé. Jedna i druhá strana riešia len jednotlivca. V tomto zmysle je aj Záborská liberál.

Norman

Je to výsledok vedomého mrzačenia.
Začína to s poslušnosťou: otrok, musíš byť poslušný.
Ale to je málo, pre istotu mu prestrihneme šlachy a odstrihneme krídla a vytrhneme všetky pazúre: otrok, musíš byť dobrotivý, musíš všetkých milovať, aj to najhnusnejšie na svete musíš milovať.
Jediný dôvod takej dogmy je, opakujem, zmrzačenie otroka aby nemal žiadne možnosti a schopnosti sa brániť zlu. Aby stratil aj tu najzákladnejšiu prirodzenú schopnosť rozlišovať dobro od zla.

U chronických prípadov, ako je Záborská a kopa podobných prípadov, sa to potom zvrhne celkom do obdivovania nešťastia, úbohosti.
Nie je ospravedlnenie a rozhrešenie pre osoby ako Záborská, ktoré spôsobia, že na svet je privedený čo len jeden ohromný balík utrpenia a trápenia ťažko postihnutého človeka.
To záborské spôsobujú, prinášajú na svet utrpenie, diabolské trápenie a smrť v bolestiach.

Lord Byron

Súhlasím .Jestvuje ale nejaký dôkaz že by za tým fakt mohol stáť niekto z matovičovcov?A áno vypomstí sa to..Ale kedy ?Ja na to čakám (že sa to vypomstí)odkedy kotleba dal prvé video o čipoch .Nakoniec sa to ale myslím naozaj stane.Prečo sa ale toľkí politici a ľudia nechali až tak tým zblbnúť ?podarí sa ešte zatiaľ kým to opadne zlikvidovať túto garnitúrku?Ktovie.A má ešte Fico šancu lebo ponúka dosť tvrdý kurz?

Lord Byron

Ja by som rád dodal ,že ako reakcia na 11 september bežní amíci na viacerích miestach rozstrieľali sikha(nemoslima s turbanom )lebo ho za moslima pokladali a aj pár dalších ľudí ..A nvm prečo by také rozumné malo byť zakázať akúkoľvek imigráciu moslimov a zaviesť rasovú profiláciu .Ten útok urobili 15 Saudskí Arabi a egypťan čiže ...nik nebol občan USA a keby aj zakážu moslimom vstup na územie tak sa tí prezlečú za nemoslima a nejak sa tam dostanú takže..Samozrejme reálna reakcia bola skutočne nepodarená

buko

nejake navody aj s realnym pravnym podkladom su aj tu
https://www.covid2021pomoc.sk/dokumenty-na-stiahnutie/
a tu
https://akw.sk/blog/

Z aktualnej situacie v oblasti "pandemickych absurdit":

Dennik Postoj, ktory sa vraj riadi krestanskou etikou sa odvolava na nezmyselne tvrdenia lekarov manzelov Visolajskych a nejakeho slovenskeho doktora v USA vraj ruska detom na skolach pomahaju
https://www.postoj.sk/87802/co-funguje-a-co-nie-na-potlacenie-pandemie-v...
citujem":
"
Chirurgické rúška znižujú prenos vírusu až 8-násobne. A ak sa aj nositeľ rúška infikuje, výhodou je, že infekčná dávka, ktorá cez rúško prenikne, je významne znížená, čo je základný predpoklad ľahkého priebehu.
"
Abstrahujme teraz od faktu ze "predpoklad ľahkého priebehu" je presne to co deti v 99% pripadoch maju ale venujme sa studii - ta na ktoru sa odvolavaju dokazala MATEMATICKY ze ruska su efektivne - kto neveri - nech sa sem pozrie:
tu je spominana vedecka studia, ktora spomina "previously developed aerosol transmission model"
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.17.21262169v1

a toto je zdrojovy kod pre ten model CARA - COVID Airborne Risk Assessment - v jazyku Python:
https://gitlab.cern.ch/cara/cara

To sme sa uz dostali do noveho levelu vedy, kde namiesto pozorovania a vyhodnocovania realneho sveta si nadefinujeme matematicky model, ktory nakrmime parametrami a jeho vystupy potom prezentujeme ako vysledky a realitu. Chore.
Na zaklade vedeckych studii, z ktorych vysli s pouzitim tejto simulacie ruska ako pozitivny nastroj - podla lekarov manzelov Visolajskych - sa maju riadit vsetky skoly na Slovensku (a miliony deti v skolach na celom svete)

Je to vsak velmi dvojsecna zbran, podla matematickeho modelu a funkcii a parametrov ktore si v nom ucelovo nadefinujem by som vedel matematicky dokazat, ze politici su zbytocni a treba ich z verejneho zivota eliminovat, alebo v sirsom kontexte - ze cela ludska rasa je zbytocna a treba ju zlikvidovat.

Dostavame sa do novej urovne vedy, kde stare osvedcene postupy a poznatky su prepisovane a vymazavane a nove vznikaju - zalozene na matematickych modeloch a simulaciach.

Este jedna perlicka - vcera mi pani ktorej manzel je polovnik rozpravala ako su v jeho rajone premnozene medvede. Ked sa vsak obratili na pomoc ochranarov z Budajovho bratislavskeho ministerstva a dostali informaciu - ze medvede u nich nie su premnozene - ze im to vychadza ze tam maju 3.5 medveda - co je v norme.
Tak zobrali polovnici jedneho bratislavskeho teoretika na exkurziu do praxe - a pocas jednej nocnej pochodzky ich napocitali 12.
Tolko k teoretickych matematickym modelom vs prax.

sandro

papez Frantisek je sluha globalistov, rovnako ako Caputa. Su proste z rovnakeho tabora, urcite boli upozorneni, ze sa jedna o stretnutie blizkeho druhu. Myslim, ze za tym fiaskom je naozaj to, co spominas. Jednoducho sa tu stretlo nieco, co nemoze dopadnut inak ako rozpacito. Ultraliberalizmus a slovenske katolictvo, pricom sa ocakava, ze to bude jedna lod. Kaviaren ma vsak papeza ako takeho skor na srandu a liberalni krestania nie su natolko oddani veci, aby sa trepali cez celu republiku na stareho paprdu, ktory im sice sluzi ako barlicka v ich zbabelosti, ale nie je to pre nich nic tak zasadne - poskytuje im akurat zastitu, pocit bezpecia.. Ak by media bubnovali mesiac dopredu, ak by temu uchopili ala Kuciak a postavili by to ako nejaku zasadnu vec, na ktorej sa borti nasa civilizacia, tak by samozrejme prisli, ale media su tiez rozpacite. Pride proste ich sluha, pride ten, co zradil. A taky si nezasluzi nejaku extra pozornost, proste si robi svoju robotu a to uplne staci.

Norman

Tamto som naozaj nafotil osobne v piatok podvečer (hm ... teda bez tých konštrukcií :), ale záhrada je už od soboty (až do stredy) zavretá verejnosti, takže už tam ani mňa nepustia.
Zajtra ráno tam je tá špeciálna akcia pre "vybraných", ale zas asi nie som spoločensky významný, nedostal som pozvánku. Nechápem to :-)
Pochybujem, že ma tam vpustia ako novinára alternatívnych médií. :)
Potom pôjde ešte na Rybné, podporiť holokauzu a stretnúť svojich zamestnávateľov-židov, to sú jeho priority ... Keď tu bol Dalajláma (to už je kopa rokov), tak som to tiež obehol - ten bol napríklad v Hviezdoslavovom divadle v centre, tak sa tam dalo chodiť aspoň po ulici. To zajtra nebude, zajtra bude hlavným programom úroveň zátarasov a počty tajných. (Dalajláma bol v tej športovej hale, tam som bol, nebolo treba sa registrovať - ale to bol a je tiež sluha globalistov ).

Luko

A niečo s večerným nasvietením by nebolo?
(pekný obrázok)

slaven1

Okresný člen SAS z Dolného Kubína, Pavol Matlák, bola taká typická pažravá regionálna "elitka" dobového Slovenska. Pokým sa majileľ Matlak Economy s.r.o. vyvážal na Lamborghini, jeho firma pocucala štát minimálne o 58112,16€.

https://www.crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=&art...

Po jednom Lamborginy každému členovi SAS, Riškovi aj Ferrari.

horyslav

možno o to ide. nasáčkovať množstvo ľudí do malého priestoru. niekde som v nejakých komentároch zachytil, že s pápežom sa bude na Slovensko presúvať z Budapešti aj množstvo veriacich, prevažne poliakov. lietali tam cifry niekoľkých desaťtisícov. blíži sa jeseň, kovid čísla narastajú zatiaľ pomaly a oni už majú svoje koľajište pripravené, semafory namazané, sklady plné testov, dopredu objednané ampulky s očkovacími látkami... a znova budú dôležití: prepínať semafory, vyfarbovať okresy, testovať a ešte raz testovať a pichať a znovu pichať a strašiť... no neber to...

Roland Edvardsen

Zatiaľ majú zaregistrovaných biednych 72 000 (vrátane pozbieraných a vycvičených cigáňov z Luníku). A tak sa pýtam či za týmto fiaskom nie je len Lengvarského sabotáž, ale aj jednoduchá skutočnosť, že na Slovensku jednoducho multi-kulti ľavičiar Bergoglio nie je až populárny a ľudia si vedia predstaviť aj lepšie strávený voľný čas ako podporovať ďalšieho globalistického pajáca, ktorého ho tu dovliekli čaputovci. O vyhodených peniazoch na tento cirkus a totálnej časovej nevhodnosti takejto návštevy vzhľadom na covidový rozbeh tiež pomlčať.

Ema

že ušatý latinoamerikánsky pápež František dokáže prekvapiť originálnymi slovami a skutkami.
Jo. Umyje Čapute nohy a bude mrmľať "pánbožko je liberál a ti odpúšťa, že si rozkopala referendum o odchode súčasnej vládnucej čvargy."

To bude vskutku ešte originálnejšie, ako keď ilegálom z Afriky, ktorí si za násilné trestné činy v Taliansku odpykávajú trest, v pokľaku umýval ich chrontavé hnáty - na čom sa mladí kriminálni černosi ujebávali a potom v base rapovali v rodnom bantu o bielom starom kokotovi - a mrmľal, že sú im ich zločiny odpustené.

Norman

Práve teraz sa drbe nejaký untermensch v meste na motorke a turuje ju na 120 decibelov.
Vskutku mi nik nemôže vyčítať, že smrť podobného bezcitného hajzla považujem za zaslúženú.

Norman

Na Hviezdoslavovom námestí je na šnúrkach zavesená výstava okolo 30 fotiek z pádu WTC . A akési pokeci o US veľvyslankyni, našom idiotíkovi v USA a ešte o nejakej americkej vojenskej gume. Ak by tu bola skutočná čo len trocha inteligentná opozícia, tak by tam zavesila veľký plagát s otázkou:
A KEDY BUDE VYSTAVA SVINSTIEV USA V AFGANISTANE?
Alebo by tam vedľa na stromy natiahli svoje lanká a svoju výstavu fotiek a infa o tých zločinoch Američanov (rozstrielané svadby, strielanie afgáncov ako divú zver a podobne).
Ale tu normálna politická opozícia evidentne nie je.

Ema

Afgancov, ktorí kooperovali s hnilým Ghaniho režimom, aj priamo s okupantmi. Vlastne, hm... zatiaľ ich doviezli do nemeckého Rammsteinu a vraj väčšina požiadala o azyl v Germoney. Aj tých pár stoviek, ktorých odlifrujú do USA, musí počkať, pretože sú aktuálne lety pozastavené pre "zdravotní riziko". Údajne osýpky. Hej? To sa v Európe smiechu nezdržíme, ak spolu s vlnou afganských zabijakov prišla aj nipah.

Každopádne časť afganských skurvysynov, ktorí vo vlastnej krajine podporovali okupačnú silu, ide byť odlifrovaná do Kosovaru.
https://svet.sme.sk/c/22735059/kosovo-prijme-evakuantov-z-afganistanu-kt...

Čo budú robiť afganskí zabijaci, predstavujúci pre USA bezpečnostné riziko, v kosovarskom Camp Bondsteel a blízkej lokalite (kde majú byť zas pod vedením NATO dočasne ubytovaní evakuanti smerujúci do iných krajín NATO)? Ležať na gavalci a čítať korán? Z tých kuriev amerických vystane, že im tam dajú tvrdý výcvik a pošlú týchto "evakuantov smerujúcich do iných krajín NATO", aby v týchto iných krajinách NATO v Európe urobili riadny bordel. Očakávať takéto zámery od USA - stvoriteľov Talibanu je priam nutné. Americká posadnutosť nenávisťou voči Európe nijako neopadla. Naopak. S každým neúspechom Ameriky rastie.

Zatiaľ prvá odpoveď na nebezpečnú situáciu: Maďarsko ide koordinovať vojenské akcie proti votrelcom so Srbskom.

Ema

https://tv.zoznam.sk/cl/1003001/2137959/Sulik-prekvapil-a-na-vladu-odsof...

Ale asi mu ho tankuje Kollár ako pokračovanie svojej bývalej kariéry.

Ten Matlák vraj nedávno "jazdil pre charitu". Predpokladám, že so spolučurákmi jazdili na svojich opachách po Slovensku a vyberali od chudoby po eure za možnosť siahnuť si na kapotu. Výťažok asi venovali na opravu mosta v Trstenej, ktorého zrútenie majú na svedomí aj také pažravé chrápy ako sa zgrupovali v SaSke.

Skutočne charitatívnou jazdou Matláka však bola táto posledná.

Roland Edvardsen

Tak nám táto, skoro nekonečná, telenovela (a aj komédia) o dvoch intrigánskych mrchách (holt, kladné postavy tu scenárista nemá) - jednoduchej kraviarke Verone a vražednom Kolíkovi - konečne dospela do finále. Vskutku, toto bola úroveň nekonečnej rošády, úroveň trápnej mexickej telenovely, ktorá bola obzvlášť odpudivá v kontexte pandemickej a sociálnej krízy (hej, budeme sa zaoberať hlavne sami sebou). Ale je to aspoň trochu nejaké zadosťučinenie pre Kisku, že tento jeho politický vred nakoniec vyschol a odpadol, že sa jasne ukázalo všetkým aký to bol podvod a potrat od začiatku.

Rozbitie žaluďov môže byť asi jediná pozitívna vec, ktorú Kolíková v politike doposiaľ urobila. A teraz ju Sulík môže len zneužiť proti Matovičovi. Bol by extrémne blbý, ak by si hentaké zradné a intrigánske špiny ako Kolíková nakoniec nasáčkoval do strany. Ale keď už tam má takého Dostála, tak ktovie? Kolíkova mu tam fakt zapadne. Lenže je tiež jasné, že Kolíková sníva o tom, že bude raz predsedníčka strany. Ale podobne ako Matovičova kompa tiež nemá šancu fungovať samostatne a mať tak úspech - bude odkázaná len na nejaký druh parazitovania bez väčšej dôležitosti.

Norman

tento národ nie je výnimka, ostatné sú podobné. A je politicky len v plienkach. Na slobodu si musí zvykať, musí zahodiť svoju dekadentnú "kultúru" typu "Kubo", "Ťapákovci", čechoslovakistické sračky a socialistický debilizmus a liberálnú pubertu - a vrátiť sa ku koreňom, ku svojmu reálnemu jadru.
Voľbami sa moc v spoločnosti aj tak nikdy naozaj nezíska.

sandro

Ked som sa tento rok vracal z raja na zemi na Krete, tak som videl apokalypticke obrazy. Kreta ako velky ostrov, so zasobami pitnej vody, skvelou klimou a velkymi horami je tychto veci uchraneny(zase ma kazdy den mensie zemetrasenie). Inak to ale bolo uz na pevnine. Na prechode do Macedonska ukazovalo auto 51 stupnov celzia. Popri ceste sa samovolne vznecovala trava a jednu dobu sme sli takmer v ohnivom tuneli. Vsade to dymilo, nikde ani naznak snahy a hasenie. Sam som mal chvilu pocit, ze musim vyskocit z auta a zacat hasit okolie cesty, ktore vykazovalo este len pociatky poziaru. Bol by to samozrejme nezmysel, ale to rezignovane ''ticho'', ktore som vnimal, bolo desive. Krajina horela a my sa na to pozerame a hovorime si, ze ved snad bude dobre.

Norman

(našiel som len v nemčine, ale egal :)

Roland Edvardsen

Je to tak - tie preferencie sú +- na rovnakej vlne. Tam už ide len o to ako sa strany zorganizujú, resp. spoja, aby neutiekli nejaké percentá a potom kto koho presvedčí do koalície. A zas bude pred voľbami nejaká tá mediálna masáž, vytiahne sa nejaké špina, možno sa zase budú premietať aj nejaké filmy (Vox politico raz robilo prieskum okolo vplyvu filmu Sviňa pred voľbami. Voliči Olajna najčastejšie uvádzali, že ich tento film ovplyvnil v ich voľbe). Ja tomuto národu už neverím, potom čo predviedol pri Čapute a Matovičovi sa to naozaj nedá.

Ema

Táto planéta počas existencie extrovertného homo-jokera, vyžívajúceho sa vo vraždení a šokujúcich bláznivostiach - napríklad jazdení v tonách železa - zažila všeličo, ale klimatická zmena doteraz nikdy nezasiahla naraz celú planétu. Vždy boli refúgiá. Ale už nič také nie je. Len hnedoidní nenažranci tiahnu do Európy predĺžiť si svoju agóniu a urýchliť tú európsku.
Ako tučniaci v Madagaskare:
- Povieme im, že je koniec?
- Nič nehovoriť. Usmievať sa a mávať.
A tak sa usmievam a mávam :)

Norman

homouš vypustil z lampy gina - a bol to gin , ktorý za neho robil ťažkú prácu. Ale ten gin je nebezpečný zničí svojho pána, minimálne v tom zmysle, že takýto DRUH hmouša, aký sa rozrástol po planéte, už viac nebude. Buď bude (mentálne) lepší, ale je možné, že bude (mentálne) aj horší (niečo opicoidného).
Vznik mysliacej bytosti je očividne vec riziková, ani rímska ríša to nedokázala, ani táto to nedokáže.

Ema

Žiadna z flóry a fauny, ktorej sa podarí holoopicino besnenie prežiť, za ňou slzu neuroní.

slaven1

Zabiť alebo zmrzačiť pokusným preparátom niektoré zo 17500 detí navštevujúce školy zriaďované BBSK dá Ondrejovi Lunterovi zabrať.

Vedenie banskobystrického samosprávne kraja má navštíviť údajný milovník mladých chlapcov, autor knihy „Všetko, čo viem o kráse vlasov“ a zároveň Minister školstva SR, Emanuel Moravec.

Moravcovým cieľom je koordinovať zo synom župana Jána Luntera, Ondrejom, tzv. „očkovaciu“ kampaň, ktorú vykonávanú priamo na školách. Ondrej, ktorý v mene nemohúceho starca Jána Luntera župu defacto vedie, si dal „likvidačný záväzok“ distribuovať pokusné preparáty priamo deťom z jeho „revíru“.

https://www.teraz.sk/regiony/bbsk-po-13-septembri-vyrazia-mobilne/574574...
https://www.hlavnespravy.sk/grohling-uz-nemoze-prist-k-tomu-ze-by-sme-ma...
https://www.hlavnydennik.sk/2021/09/05/banska-bystrica-lunter-chce-ockov...

Génová terapia deťom a mládeži od 30-ročných úradníkov

V zriaďovacej pôsobnosti BBSK je 60 stredných škôl. Osobne ich Ondrej všetky pravdepodobne obiehať nebude. Najskôr pošle nejakú skupinu ľudí. Tí pôjdu za peniaze - lebo zadarmo robiť nebudú - a z presvedčenia. Z presvedčenia, ktoré bolo do myslí mladých "facebookových" úradníkov (nielen) BBSK programované počas roka a pol jednostrannej propagandy systému.

https://www.peticie.com/hovorme_spolu_-_otvoreny_list_vedeniu_rtvs_zo_da...?

Zorganizovala župa na overenie správnosti rozhodnutia nejakú verejnú diskusiu s odborníkmi na očkovanie ako je napr. Marián FILLO zo „Sloboda v očkovani“, zastávajúci iný názor na „vakcináciu“ než s odborníkmi „sponzorovaní“ bigpharma? RTVS konať v tomto smere odmieta, tak ako „župan Ondro“, spravil si niečo vo vlastnej réžií? Ak áno, kde je záznam?

Budeme sa pýtať na zloženie „vakcinačnej skupiny“

Chcem vedieť presné zloženie skupiny, ktorá bude navštevovať stredné školy BBSK a ovplyvňovať deti a mládež smerok k vpichnutiu si pokusných preparátov génovej terapie. Podľa mojich informácií bude skupina pozostávať hlavne z mladých a neskúsený úradníkov okolo 30 - 35 rokov.

Úradníkov, ktorí sú príliš mladí na to aby si pamätali ponaučenie spred 11 rokov(2010), ktoré dala niektorým britským rodinám tzv. „pandémia prasačej chrípky“. V čase, keď priemerný člen „vakcinačného komanda“ BBSK mal 19 rokov a jeho najväčší problém bol ako zobrať do tanca svoju spolužiačku (žartujem, "rap-povej" generácie párové tance vzali), tak vo WHO vyhlásil „pandémiu prasačej chrípky“.

V Británii bigpharma-korporácia GlaxoSmithKline vytvorila rýchlo-kvasený vakcinačný preparát „Pandemrix“, miestna vláda zavelila „očkovať“ lebo „žiadne vzdelanie“, no a následne pár ľudí z tohto roztoku zomrelo či bolo doživotne zmrzačených.

Koho (mŕtvych) zaujíma, že vláda o 3 roky (2013) priznala, že Pandemrix spôsobuje narkolepsiu, keď ostalo (oficiálne) 88 osôb s celoživotnými následkami.

https://www.theguardian.com/society/2013/sep/19/swine-flu-vaccine-narcol...

Načo budú rodičom "peniažky", ktoré vysúdia od Lunterovcov, od štátu, keď ich dieťa bude od experimentálnej „vakcíny“ mŕtve alebo celoživotne postihnuté. A to sa poškodeným rodičom s „vakcinačným komandom“ príde ešte súdiť.

https://www.theguardian.com/science/2017/feb/09/ministers-lose-fight-to-...

Určité promile detí v dôsledku činnosti úradníkov pod vedením (nielen) rodiny Lunterovcov ostanú zmrzačené. Dúfajme, že mŕtvych nebude.

https://www.peticie.com/stop-ockovaniu-deti

V Trenčianskej župe ako?

https://www.youtube.com/watch?v=xcNbFZdshkQ

V Maďarsku, tuto cez kopec, ako? Prečo tam deti do škôl nastúpili bez testov, „vakcinácie“ a náhubkov. Prečo je to tam možné? Asi tam majú nejakú inú mutáciu „elity“.

https://spravy.rtvs.sk/2021/09/ziadne-ruska-ani-testy-na-covid-v-madarsk...

Koniec zápisu o tom, ako v druhej polovici roka 2021 likvidovali deti - budúcnosť našej krajiny - režimový pracovníci, behajúci za rôznymi veľvyslancami.

https://www.hlavnespravy.sk/novozvoleny-banskobystricky-zupan-jan-lunter...

sandro

Na tom proteste 9.3.2012 som vtedy bol. Viem si aj pekne na videach sledovat svoj pohyb a neskor utek pred nadrogovanymi hovadami v uniformach, ktore rozbijali hlavy obuskami studentom, starym ludom, zenam, bez rozdielu. Ten ich nepricetny rev pocujem doteraz a doteraz som presvedceny, ze ich niecim v podobnych situaciach povzbudzuju. Gambino uplne bez dokazov tvrdil, ze niekto tam hadzal do policie kocky ci co. Vsetkym to stacilo. Pred protestom dostali vsetky medialne vozy, cakajuce na SNP, rozkaz, ze sa maju stiahnut. Po jednom natocili dokrutky pred este prazdnym namestim a zbalili sa. Nasledne bol cely dav demonstrantov, povodne konciaci na SNP, presmerovany pred uz pripravene gorili s vodnymi delami pred parlamentom. Presne naplanovana akcia, kde uz bolo nachystane brutalne ukoncenie demonstracii, ktore otravovali vtedajsiu goriliu vladu a ich media. Kedze vsetky media mlcali, ludia dostali nakladacku a nikto sa ich poriadne nezastal, dalsia demonstracia uz nebola.

slaven1

Takéto články písali blogeri na jar v Bielorusku. Ich cieľ bolo vraziť klin medzi políciu a národ, s nie-bieloruským plánom pretaviť nespokojnossť do revolúcie a následne do občianskej vojny.

Nemáme u nás doma podobnú situáciu prvý-krát a zrovna túto zimu nie je na podobné články proti polícii vhodná doba:

https://www.jangaso.sk/9-3-cierny-den-ked-policia-sr-strielala-obcanov-p...

Inštitúcia, ktorej vládnuci klan zavraždil šéfa, zvláda situácia za posledný rok relatívne dobre (pohľad občana). Okolo mája budú voľby ak dovtedy zahraničie (našimi rukami) nezapáli krajinu.

Citujeme z článku 9.3. – ČIERNY DEŇ, KEĎ POLÍCIA SR STRIEĽALA DO OBČANOV PROTESTUJÚCICH PROTI KORUPCII: "Vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic nielenže celý incident neodsúdil, ešte ho aj obhajoval klamstvami."

Zase je pri moci klan orientovaný na USA (Britániu, Nemecko...), tak sa nečudujme, že to vyzerá ako vyzerá. Okrem toho, udalosť sa stala v Bratislave a ako Bratislavčania volili, koho vyberali? Volili tradične bratislavsky :)

Norman

Zas treba to brať trocha ako umeleckú licenciu - tí ľudia sú tak akosi mentálne dôchodcovia, prirodzene tam bolo aj kopa mladších - ale tá atmosféra mne pripomínala nejaké zjazdy dôchodcov, oslavu MDŽ či Prvomájové veselice.
Hlavne na tom mítingu na námesti Slobody (nemôžem nájsť nikde záznam z neho, lebo Jurečka behal na tom prvom a iní to tiež nemajú - holt, národná jednota).

Roland Edvardsen

Tie bratislavské protesty sú čistý fail. Aj účasťou, aj témami. A hlavne ani nevzbudia nejaké extra sympatie širšej verejnosti. A ak ide o Kotlebu, tak tu sa naozaj musím len opakovať: ak by ho globalisti platili za rozvracanie a diskreditovanie národného odporu, nerobil by to inak.

V KE bola už tá účasť o dosť lepšia, ale tiež mi to nedá: strana, ktorá stavia takmer výlučne na dôchodcoch nemôže (aj z dlhodobejšieho hľadiska) byť vedúca sila v spoločnosti a štátotvorný činiteľ do budúcna - to je typický znak vymierajúcich strán, presne ako to bolo svojho času u HZDS (ktoré síce aj vyhralo v r. 2002 voľby, ale už vtedy bolo jasné, že mu zvoní umieračik). A môžu sa fanúšikovia Fica a Smeru postaviť aj na hlavu a básniť o Ficovej aktivite (ktorá je beztak len o záchrane jeho osoby, to je jeho primárna motivácia, nie nejaké "sociálno-demokratické"hodnoty), ale realitu nezmenia. Kde sú tí mladí, o ktorých tak básnil Kaliňák ml.?

slaven1

Dobrý článok od Katasonova k "vedeckým" štúdiám o účinnosti náhubkov preložil Protiproud:

https://www.protiproud.cz/politika/5993-nahubky-jako-test-nove-tyranie-p...

slaven1

„Je to neslušné voči organizátorom, je to absolútne neslušné voči ľuďom, ktorí boli v Povstaní. Považujem to za neprijateľné a nedôstojné,“ uviedol na adresu demonštrantov Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP. Jeho slová však majú významný nedostatok. Sú od kolaboranta. SNP sa viedlo proti takým ako on.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/599050-oficialny-program-oslav-sn...

Ešteže centrálne ostavy v Banskej Bystrici nie su jediný spôsob ako si pripomenúť SNP.

slaven1

A nie "sestra koňa brata". Ten od koho frázu máte to dosť skomolil.

https://www.youtube.com/watch?v=z68zyjyOw3A

Ďalej k sfúknutiu redaktorky TASR. Treba pokojnešie reagovať na rýpavé otázky. Ako to docieliť? Treba sa na ne pozerať ako na príležitosť ešte lepšie vyjasniť svoju pozíciu. Majstrovskú úroveň dosahuje v tomto Putin. Poznámka: Toto o "pokojnejších reakciách" píšem ako teoretik, ešte som nestál pre badov tupých žumpalistov :)

A redaktorka z TASR, tupivko mladé, lepšie otázky kladiem. Tzv. otvorené, bez podsúvanej odpovede. Pre príklad uvediem formuláciu:

Mohli by ste prosím okomentovať tresné ohováriadnie ministra Mikulca na vašu osobu, pán Fico, za ohováranie, ďakujem. A druhá otázka:..

Sledujúc tlačovku, v zahraničnom agentovi Aktuality.sk pracuje nejaké písadlo Martin Sliz. Sliz. Zasmial som sa. Slizký Sliz čo slízí na Slovensko za 30 strieborných. Aký trefný pseudonym si vybral.

sandro

Dnes bol prepusteny Pcolinsky a Zoro Kollar. Za zmienku stoji zdovodnenie generalnej prokuratury: ''Neboli splnené zákonné podmienky na trestné stíhanie oboch obvinených pre skutky, pre ktoré im bolo vznesené obvinenie, a to pre závažné procesné pochybenia a absenciu dôkazov, ktoré by dôvodnosť vzneseného obvinenia potvrdzovali'' .
To ci sa jednalo o obchod Mikulec a spol. za Pcolinskeho nam ukaze coskoro cas, ale uz tlacovka Kollara co to naznacuje. Kazdemu je jasne, ze Zoro podlacal kade chodil a v base sediet ma.
Inymi slovami sa ale stalo toto : Niekto ohovoril danych ludi, ze Pcolinsky zobral uplatok od Kollara. Na zaklade toho sedel Pcolinsky dlhe mesiace v base(sedel tam pravdaze preto lebo upozornoval na gambateho fabriku na udavacov). Evidentne okrem tohto ohovorenia nic ine nemali. Rovnako ako v Lucanskeho pripade. A teraz si porovnajme osud Pcolinskeho a osud Lucanskeho, ktory bol zrejme zavrazdeny. Obaja ohovereni, bez akehokolvek dokazu.

Norman

K tomu porovnaniu s Danskom, Norskom a Finskom. čo sa často zjavuje - čo je asi príčinou toho rozdielu: Nuž to, že v troch škandinávskych majú výborné výsledky je zrejmé, že tam opatrenia DODRZIAVALI, lebo tam lockdownové opatrenia MALI a sú DISCIPLINOVANÍ. Všimnime si aj, že Švedsko v tabuľke nie je - lebo to posrali na plnej čiare svojím laxným nezodpovedným prístupom toho svojho Tengela-Mengela (ako mu nadávajú).

Ten druhý graf - no veď to je pekné spracovanie toho, ako vysoké boli nadpriemerné medziročné úmrtia.
(a to ešte možno sú tie čísla aj vyššie, citujem
Unfortunately, the total number of fatalities caused by the pandemic may be even higher, for several reasons. First, the official statistics in many countries exclude victims who did not test positive for coronavirus before dying—which can be a substantial majority in places with little capacity for testing. Second, hospitals and civil registries may not process death certificates for several days, or even weeks, which creates lags in the data. And third, the pandemic has made it harder for doctors to treat other conditions and discouraged people from going to hospital, which may have indirectly caused an increase in fatalities from diseases other than covid-19.)

Ale podstata je to, čo si vyjadril - najhoršie "škody", teda smrť, sa týkajú hlavne vysokých ročníkov - to je pocit, čo sa rozmohol a mladšie a stredné ročníky kvôli "starým" dnes už nie sú ochotní nie že uvoľnit miesto, ale ani doržiavať nejaké obmedzenia. Celé je to o veku.
Lenže sa hrubo mýlia - režimné elity by na to tiež kašlali a nechali klesnúť priemernú dlžku dožitia na 65-70 rokov, ale covid zasahuje aj mladšie ročníky, tak alebo onak, proste kolaps spoločnosti hrozí. Viď teraz práve Izrael a USA - to nie sú krajiny, kde by režim chcel nejak experimentovať, či ich nejako ničiť - ale sa mu proste nedarí. A znova po stý krát tu napíšem: mýlite sa, ak si myslíte, že režim chce obmedzenia - je to naopak, trpí tým a odďaluje ich, a ak by nemusel, nechal by vás poskakovať a tešiť sa z kaviarní a cestovania do rezortov, aby mal od vás pokoj. Ale ... zrejme to nejde (viď spomínané dve najviac režimom hýčkané krajiny).

A navyše:
To, že očkovanie (hlavne americkými grcmi) zrejme funguje slabo, nie je dôvod na nejakú veselosť. Ak vírus RYCHLO nevykape nejakou prírodnou cestou, tak bude v zime zas chaos.

No ale je leto a počty sú TERAZ nízke, takže zas ide rozum bokom a popiera sa nedávna minulosť a jasné čísla. Ja neviem, čo bude v zime, a nie som vyvolávač zlých predpovedí, možno bude už všetko OK, možno bude zas to, čo minulú zimu.
Ale podstatné - je mi to JEDNO. Pretože viac ako táto pandémia, ktorá naozaj nie je z najhorších, prídu aj horšie, teda viac ako táto pandémia je nechutnejšie to, ako na ňu reagujú spoločnosť, vládnuce ideológie ale aj ľudia ako takí. Nielen na Slovensku, ale po celej Európe, Amerike a Ruskej zóne. Ostatné oblasti sveta nedokážem ohodnotiť, resp. ma tak nezaujímajú. Ale tieto oblasti západnej civilizácie (a tam patrí aj to Rusko) nie sú schopní sa racionálne správať, oni nie sú schopní ani akceptovať nevyhnutné veci, prejavujú sa ako banda nedisciplinovaných anarchistov (a to vrátane celých vlád a aparátu).
To nie je cesta zdravých národov.

buko

mal som rozpisanu odpoved ale nejako mi zmizla a druhykrat to uz pisat nebudem snad len k tomu "12 000 mŕtvych sa na vás všetkých škerí"
v skratke pri tejto pandemii plati: "cim debilnejsia vlada a opatrenia - tym viac skeriacich sa mrtvych"
https://pbs.twimg.com/media/E5wqxueWYAIHFB_?format=jpg&name=medium

Aj na tychto grafoch od Economist vidno ze cela pandemia sa dala zvladnut bez zbytocnych - su prikladych vyspelych a bohatych krajin ktore to zvladli bez vyraznych problemov a ziadni mrtvi sa na nich neskeria.

tento graf - Weekly estimated excess deaths by age group
https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker
je vsetko co potrebujes vediet - pokial si do 65 rokov, tak je to uplne porovnatelne s chripkovou sezonou (dokonce pre deti este menej nebezpecne). Ak mas nad 65 - tak to uz je ina kava a tam si treba dat pozor.
Takze prosim, prestanme sa tvarit, ze covid nejako plosne zabija a ani tych par anekdotickych pripadov, kde zomrel mlady zdravy na covid to nezmeni.

Toto je pyramida vekovej struktury obyvatelstva - covid trocha ukrojil z tych hornych poschodi - ale najviac a nezmyselne obmedzovat sa museli tie spodne...
https://img.topky.sk/900px/1972077.jpg/graf-slovensko-SU-SR-vekova-struk...

Uvidim s cim pridu tuto jesen a zimu a intuicia mi vravi ze to bude este debilnejsie a chaotickejsie ako minule

Norman

Pri prejavoch Čaputy, Kollára a Hegra sa ozýval v priamom prenose v TV piskot a hučanie. Síce vzdialené, lebo do priestoru Pamätníka mali občania vstup zakázaný, ale jasne počuteľný. Za 77 rokov sa asi ani raz piskot neozýval, lebo ľudia žrali tento cirkus. Dnes niektorí odmietajú aj toto. Táto vláda má menej podpory, ako totalitní komunisti. Pripomínam aj to, že po revolúcii 1989 ani jeden komunista nebol obesený - boli iné časy.

Video zvonka o tom, ako zakázali občanom (ale aj novinárovi Jurečkovi) vstup do areálu
https://www.facebook.com/igor.jurecka/videos/4223868617710473

Norman

Dáš sem nejaké linky, ktoré neukazujú na to, čo cituješ. Pripravil si ma o 5 minút života, čo som hľadal, kde je tá veta na stránke linku.
Už sme to tu riešili 10 krát, porovnanie "death rate" covidu a chrípky, nebudem si tu ničiť zdravie, je to naozaj na tebe, aby si našiel nejakého exota, čo hovorí, že je to rovnaké.

Ale predsa len k iným bodom:
1. Lockdowny nespôsobili žiadne základné straty, prakticky len straty v obore servisu.
2. Izolácia starších ľudí? Zrazu aká citlivosť, starší ľudia sú aj tak izolovaní.
3. Opustenie pracoviska? Ak sa také niečo stalo, tak to nemá nič s politikou proti pandémii ako takej. Prípad zo Španielska ako argument?
4. Ľudia umierali intubovaní? Nuž, je možné, že zdravotníctvo neurobilo všetko, čo sa dalo - vybav si to s nimi niekde. Je niekde podaná žaloba na nejakých doktorov? Nie je? Prečo nie je?
5. Vo Švédsku aj u nás a inde bola medziročná úmrtnosť pri covide o moc väčšia, ako v iných rokoch. Śvédsko to úplne posralo, ale sme ich takmer dobehli. Nie je pravda, že vo Švedsku nenosili rúšky, nemali lokdowny - len to dlhšie nechali na samodisciplíne obyvateľstva.

Dokedy sem budete chodiť po jednom a opakovať znova a znova tieto nepravdy? Možno do decembra ste mohli hovoriť, že to na Slovensku nie je - ale 12 000 mŕtvych sa na vás všetkých škerí a hovorí vám - aj kvôli vašej ignorancii sme zomreli. Najväčšia vina je na vláde a možno nemocniciach, súhlasím, ale druhá polovica dôvodu je na ignorantskej nedisciplinovanej spoločnosti (hlavne cestovanie z ohnísk a podobne).

buko

najviac skod napachali nezmyselne opatrenia lockdowny, izolacia starych ludi, podavanie nespravnej liecby a medikacie. Ludia umierali intubovani na nespravne nacasovanej a nespravne menezovanej plucnej ventilacii.
V casoch najvacsej paniky personal domovov dochodcov v UK, Spanielsku opustal pracovisko a nechaval starych ludi doslova podochnut
Vo Svedsku celkova umrtnost za 2020 a 2021 oproti predchadzajucim rokom podpriemerna, napriek zuriacej pandemii a nepriek tomu, ze Svedi nikdy nemali ruska, lockdowny, plosne testovania
https://twitter.com/HaroldofWorld/status/1430267729504870400

WHO samotne napisalo:
October 2020 WHO Bulletin in which a study by well-known medical scientist John Ioannidis appears, which found that the death rate for coronavirus is 0.23 percent, which is equivalent to a moderate flu epidemic.
https://web.archive.org/web/20210112084233/https://www.who.int/bulletin/...

este raz: death rate for coronavirus is 0.23 percent, which is equivalent to a moderate flu epidemic

Ale uz to na ich webe nenajdes, pretoze zrovna v case "pandemie":
"We have revamped our website.
In 2020, our web migration project tackled over 180,000 pages of content and over 200,000 publications. Much of our content has been updated, made more dynamic and may no longer be found in the same place."

Po 1.5 roku od vypuknuti tejto "pandemie" stale nemame osvedcene lieky a osvedcene liecebne protokoly. Prakticki lekari stale nevedia ako a cim maju liecit!
Vakciny su nepodarok za tazke prachy a to som este pouzil slusny vyraz. Na dennom poriadku sa objavuju (resp. aj napriek medialnej blokade presiknu na povrch) dalsie a dalsie "extremne zriedkave" pripady umrtia mladych a inak zdravych ludi v produktivnom veku a s rodinami - v dosledku vakcinacie!

slaven1

Ako reagovať na koronových úradníkov rôznych okresných úradov, ministerstiev, ministrov a ďalšiu tupú lúzu vo vedení našich životov? Sabotážou. Uvediem nedávny príklad zo života:

Homosexuálny kaderník, autor knihy "Čo všetko viem o kráse vlasov," príde na školu. Delegácia asi 8 ľudí, žumpalisti, vedenie školy. Všetci majú poslušne náhubky. „Spisovateľ“ žiada riaditeľa aby otvoril dvere do triedy. Riaditeľ podíde k dverám, pokrúti kľučku, "dvere sú zamknuté, nedajú sa otvoriť". „Odstúpte, skúsim to sám,“ - hovorí „spisovateľ“ a pokrúti kľučku. Dvere sa otvoria, delegácia vchádza do miestnosti. Riaditeľ: Mne nešli otvoriť, boli nejaké zaseknuté, je to divné..." atď.

Pre podrobnosti ako priviesť sabotáž nariadení neskutočne tupej koloniálnej administrácie do dokonalosti, tzv. švejkovať. čítame sériu kníh "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války".

https://www.google.com/search?q=aktikvariat+svejka

Norman

"...hoci množstvo dát naznačuje, že smrtnosť ochorenia COVID-19 je zhruba na úrovni sezónnej chrípky."

To je explicitná lož.

To, že zmenili definíciu pandémie a vynechali slová o úmrtiach je v poriadku, pretože logicky choroba nemusí byť ťažko smrteľná na to, aby bola škodlivá - čiže podstatné je rozšírenie a aj iné (zdravotné) škody, nie len úmrtia.

buko

ak tu ide naozaj o zdravie a zivoty - svetove spolocenstvo by asi zjednotilo sily a ockovalo vsetkymi dostupnymi vakcinami. Namiesto toho uradnicke agentury rozhoduju o tom ktora vakcina bude a ktora nebude predavana a podavana obyvatelstvu. Cuduj sa svete, europske ovecky uz mozu byt napichane len tou americkou.

Toto by vsak v skutocnom pragmatickom svete mal byt pod patronatom Svetovej zdravotnickej organizacie WHO, z ktorej sa vsak medzicasom stala Gatesova stetka vedena etiopskym panakom a namiesto riadenia svetoveho zdravia sa zaobera prekopavanim obsahu svojho celeho webu tak aby odtial zmizli rokmi preverene definicie a odporucania. Zmenili definiciu stadovej imunity aj vakciny.
https://twitter.com/RussellOkung/status/1342135793465380864?s=20

Kolektivne vymazavanie pamatati.
https://www.nechapemto.sk/who-nova-definicia-slov-pandemia-komunitna-imu...

V com vsak Europska Unia nezahalala je navrh a implementacia "Covid Digitalneho Certifikatu" - prvej lastovicky v implementacii NWO digitalnej kontroly nad nasimi zivotmi a buducnostou.
https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-...

Dusanbe

Stručný abstrakt - "všetko je možné"
Ale inak zaujímavé a obsažné čítanie:
https://www.sciencemag.org/news/2021/08/new-sars-cov-2-variants-have-cha...

Norman

Európa nemôže pre seba vyvinúť nič hodnotné a hlavne strategicky významné, lebo je pod politicko-vojenskou mocou Ameriky a tak teda tam všetko podstatné z Európy skončí.
Medicína je v čase, keď ľudia žijú špinavo nahustení ako potkany, strategický obor - a tak si ho Američania nechcú dať zobrať. Ale Brusel je už len posledná vetchá zásterka zakrývajúca to, že americký cisár je nahý - či skôr povedané hlúpy a zhnednutý - stáva sa z nej tretí svet, aj keď burza v Newyorku bude ešte dlho produkovať klamajúce čísielka o svojom bohatstve..

Dusanbe

je základný princíp, nie hra s pojmami.
Inteligentné vedomie, ktoré sme dostali my - homo sapiens /či už akceptujeme materialistický pohľad na svet alebo idealistický/, by malo preskúmať, presnoriť, spoznať , pochopiť a pre svoje ciele využiť celé svoje "materiálne okolie" - t.j. celý poznateľný vesmír.
Ty ani ja, ani nikto na svete nie sme predsa naša/jeho DNA - a predsa kvôli nejakým kazom v tejto makro-molekule - napríklad - ty máš obrovskú šancu na cukrovku, ja na predčasnú smrť na infarkt, ďalšia takmer istotu rakoviny prsníka.
A to sme ešte stále "šťastlivci" - obišli nás všetky tie naozaj hrozné genetické choroby !
Takže - kto chce zakazovať výskum, ktorý v prvom kole povedie k odstráneniu takýchto chorôb ?!?
Nakopať ho kamsi !
Nie som odborník v genetike, ale myslím si, že toho, čo ešte stále nevieme je veľmi veľa.
Aké sú skutočné možnosti v tejto oblasti, kde sú hranice ovládania či vylepšovania tejto časti nášho materiálneho okolia - veľmi zaujímavé otázky a neverím, že by sa dalo dlhodobo zabrániť bádaniu v tejto oblasti.
Už tu boli v minulosti iné zákazy a za ich porušovanie boli ľudia dokonca aj upaľovalovaní - ani to nezastavilo ľudskú túžbu po poznaní a pravde.

Dusanbe

"Keď presuniem ukazovateľ na pätu stromu, zasvietia mi očká, lebo presne viem, koľko peňazí mi pribudne na účte keď ho spílim a vyveziem !" - toto je tá skutočná realita.

Kdesi nejaký odborník - budem ho v ďalšom texte nazývať "chruňo" /aby som nebol zbytočne vulgárny/ - napísal, že slovenské lesy sú vlastne obyčajné produkčné porasty, kde sa sadí, ošetruje - a potom zberá úroda, čiže "ťaží" - píli a rúbe.
Ako na poli - aby sme tomu rozumeli.
No a pred určitým časom, hovorí chruňo - naši otcovia a dedovia veľa sadili.
Porasty vyrástli a dorástli - a nám teraz nastala tá milá povinnosť pozberať úrodu.
Z celého Slovenska.
Čiže to vyrúbať, vyťažiť a speňažiť všetko - čo sa dá.
Lesov vraj aj tak pribúda !
Ročné prírastky drevnej hmoty sú vraj aj tak ďaleko vyššie ako ťažba !
/vec dobrej metodiky, že - keď do prírastkov "dreva" započítame aj zdrevnatené stonky burín a bodliaky - bude "biomasy" aj na vývoz/

Takto to vidí chruňo a kolektív...
Čo to znamená v praxi - vidíme v našich horách.

Norman

transhumanizmus má mnoho aspektov, často blbých.
Čo sa týka rýpania v geneticke šroubovákom, máš pravdu, ale aj tak sa dá, odporúčam dokument Unnatural selection.
https://www.netflix.com/sk/title/80208910
(možno je to aj inde na webe)
Toto sa nedá zastaviť, či už chceme alebo nie. Ak by na to nebolo hodené tabu, mohlo sa ľudstvo k tomu rozumne postaviť. Takto to zostalo zas v rukách "trhu", teda prevažne v rukách tých najsprostejších a najamorálnejších kreténov.

Roland Edvardsen

Samozrejme, že sa ponúkajú rôzne pohľady a obavy sú na mieste. Ale základná pointa je aspoň začať diskutovať o možnostiach a nezavrhnúť to kompletne. Ale mnohí, keď už len počujú slovo transhumanizmus tak chytajú paniku a predstavujú si čipy, ktoré spravia z ľudí kompletných zombíkov alebo rovno transgenderov (áno, vážne, niektorí konzervatívni myslitelia ako napr. Dugin či Dreher. A pritom transhumanizmus je v podstate opak transgenderizmu, pretože kým transgenderizmus je forma zmrzačenia tela, kedy sa človek stáva neplodným, tak transhumanizmus je o zvyšovaní a zlepšovaní schopností tela).

Ema

Ale toto je dobré: ...keď presuniem ukazovateľ na pätu stromu, tak mám symbol motorovej píly a môžem ho spíliť." Nech sa vybláznia s motorovými pílami vo virtualite. Potom nebude treba "spúšťať rastovú simuláciu".

Dusanbe

vo Zvolene už dávno majú "virtuálny digitálny 3D les" !
Vraj sa v ňom môžeš prejsť po slovenských lesoch - tak, ako budú vyzerať v budúcnosti !
Bože , koľko toto stálo peňazí - a pritom "taková blbost !"

https://www.lesmedium.sk/o-com-sa-pise/virtualny-les

Dusanbe

je to o spoločnosti a vyspelosti ľudstva.

Pokiaľ to budú riadiť a ovládať militantní psychopati a nenažrané, dna nemajúce chamtivé kreatúry, tak to bude v prvom rade zneužívané pre armádu a pre potreby a chúťky najbohatších pár percent ľudstva.
Pretože, okrem iného, tieto veci nie sú jednoduché a teda, momentálne, ani lacné.
Príklad:
Keď, nedajbože, ochorie niekto z vašej pokrvnej rodiny na niektorú formu onkologického ochorenia - je možné, že mu spravia aj genetické vyšetrenie - či choroba nie je podmienená geneticky, a ak áno, môže zistenie druhu poruchy nasmerovať lekárov na výber tej naozaj správnej formy liečby.
Pretože častokrát sa bez týchto informácií stáva - že sa nasadí chemoterapia, ktorá je na daný druh poruchy spôsobujúcej bujnenie - úplne neúčinná, zato ale zaťažuje a poškodzuje organizmus, takže pacientovi pomôže, ale len rýchlejšie do hrobu...
Ale k veci - keď sa genetickým vyšetrením zistí, že je to naozaj dedičné - je asi úplne logické, že príbuzní - súrodenci, deti - by tiež mali mať možnosť dozvedieť sa, či tiež zdedili rovnakú predispozíciu.
Toto vyšetrenie im už ale poisťovňa neschváli, nepreplatí. Pokiaľ sú zdraví.
Keď tiež dostanú rakovinu - potom možno áno !
Zistiť dopredu, či príbuznému tiež hrozí reálne riziko a je potrebné venovať zvýšenú pozornosť prevencii, častejším kontrolám, dôslednejšej zdravej životospráve - to už nie !
Cena takého vyšetrenia je cca 600 Eur.
Z perspektívy trans-humanizmu a úžasných možností, ktoré genetika môže priniesť - je takéto a podobné vyšetrenia taká jednoduchá prkotina, čo ja viem, povedzme ako kedysi, nie tak dávno, napríklad krvná sedimentácia - v každej ambulancii všeobecného lekára bol nonstop využitý taký stojanček s kapilárami a nejakými gumennými štuplami na konci a doktor, keď vás vyšetril, povedal sestričke:"Spravte mu sedimentáciu !"
Ale už takéto základné genetické vyšetrenie je nepreplácané a pre veľkú časť populácie nedostupné.
Koľko potom budú stáť nejaké ozajstné genetické "zákroky" - napríklad preventìvna oprava práve takéhoto chybného génu u vášho budúceho potomka, alebo "vylepšenie" jeho IQ, či fyzickej kondície, atď.
To budú tak nákladné postupy a technológie, že budú - pri súčasnom nastavení spoločnosti - dostupné len pre super-bohatých.
Aké toto môže mať dôsledky pre ďalší vývoj ľudstva - dobrá téma pre sci-fi literatúru.

Ema

na smetisku pozliepame z najrôznejších črepín bordelársky hrnček. Nefunkčný a škaredý.
Čím ďalej od neandertálcov, tým väčšia bieda. Všestranná.

Ema

"Keď sa slovenské lesy rozpadnú, zachránia nás umelé? Syntetickým náhradám veria Bill Gates aj Elon Musk" ... hlási ekonomická sekcia mediálnej žumpy dennikn.
Ja zas verím akejkoľvek syntetickej náhrade za Elona Muska a Billa Gatesa. Napríklad dva nafúknuté igelitové pytlíky.

mnkr

"Ba zrejme je (prírodná) genetika ako taká na oveľa vyššej úrovni, ako naša elektronická technika, o tej mechanickej ani nehovoriac."....suhlas, aj vzhladom na clanok. Potom sa pri sucasnej urovni poznania javi snaha o transhumanizmus ako pokus sroubovakom opravit mikrocip

Roland Edvardsen

Isté obavy sú na mieste, ale ako si už sám uviedol v nadpise: čo nie je zneužiteľné? Druhá rovina je zase tá, že tu hrozí, že nás môžu v tejto oblasti predbehnúť iní, iné krajiny a regióny, a získať tak obrovskú výhodu - aj nad nami. Sú tu krajiny, ktoré netrpia takými ideologickými predsudkami ako my, napr. spomínaná India či Čína. Chceme aby dominovali?

Roland Edvardsen

Autor to v texte, na ktorý Norman odkazuje, vystihol perfektne: "Jestliže však nějaká země dovolí zpátečnickému a obskurantnímu náhledu na svět, který v těchto izolovaných tradičních společenstvích vládne, příliš ovlivňovat celostátní politiku, začne záhy pokulhávat a z análů dějin rychle zmizí. Ať si klidně do sytosti mumlají o tom, že transhumanismus je transgenderismus nebo že QR kódy jsou znamení Bestie, ale měli by tímto být spolehlivě vyloučeni z účasti na technologické nebo vědecké politice země. Jejich myšlenky totiž jsou v delším časovém horizontu dokonalým receptem na helótizaci země a takovýto osud by pro svou zemi jistě nechtěl žádný nacionalista."

A to je v kocke aj moje zhrnutie, prečo naozaj nemôžem podporovať takých ako Kotleba a kotlebizmus. To sú úpadkové hnutia, bez vízie a schopnosti adekvátne riešiť nielen výzvy budúcnosti, ale i banálnejšiu správu vecí v krajine. Naozaj, len čistý protest a anarchia, toť v skratka celá alternatíva a tzv. "vlastenecké" strany. A špeciál na Slovensku mi tá scéna príde ešte upadnutejšia, než v okolitých krajinách. Normálne už sa mi priam až zhnusila, také je to zlé.

Luko

Najväčší problém vidím v tom, že všetky objavy a patenty vždy prednostne a ako prvá skúma armáda. Ak sa jej to čo i len trošku hodí, zabavia to a skúmajú možnosti využitia ako zbrane. Ak by toto zneužívanie bolo potlačené a pod kontrolou - neexistovalo, už by sme možno (isto) boli vo vývoji ďalej.
Preto má toľko ľudí obavy z vývoja umelej inteligencie, génovej manipulácie a pod. Nie vždy sa jedná len o nepochopenie. Že je to len pud (sebazáchovy) netreba až tak zatracovať. Pudov a reflexov máme vrodených viacero.

Dusanbe

- pokiaľ viem, ono to už je tu.
Budúci rodičia detí, ktorým zistia ešte pred pôrodom genetické choroby - až na poľutovaniahodné výnimky - neváhajú siahnuť po akejkoľvek momentálne dostupnej liečbe takýchto závad DNA kódu.
Prvé pokusý v tejto oblasti sa už dejú.
Zakazovať skúmanie tejto časť hmotnej existencie človeka mi pripadá podobné, ako kedysi cirkevný zákaz prvých pitiev s odôvodnením posvätnosti chrámu ľudského tela.
Dnes už asi nik neodmieta pomoc modernej medicíny /až na zanedbateľné výnimky - neviem, Svedkovia Jehovovi stále odmietajú napr. transfúziu ?/.
Nedá dnes niekto sebe alebo dieťaťu napr. so zápalom pľúc antibiotiká ?
A keď bude možnosť, aby lekárska veda zvrátila u budúceho potomka silnú genetickú predispozíciu napr. na rakovinu prsníka - čo je racionálne a humánne na odmietnutí tejto možnosti ?!?
Spoznanie a podmanenie si celej dostupnej prírody je cesta a aj poslanie človeka.
Samozrejme - ako so všetkým - sú s tým spojené aj riziká omylov, zneužitia či obrátenia nových poznatkov proti ľuďom.
Ale to je už trochu iný problém, na zvládnutie ktorého by mal mať ľudský druh a spoločnosť dostatok síl aj vôle - lebo ak nie - neochránia ho od cesty do záhuby ani nové úžasné objavy genetiky ale ani zákaz genetického bádania.

Dusanbe

Trochu mimo tému, ale dobré a odhadujem, že sa bude páčiť:
https://dedic.blog.pravda.sk/2021/08/20/nemecko/

kali

Znova výborný text na tému ktorej sa alternatíva vyhýba alebo ju považuje za zlo v rukách mocných ktorý zase a znova chcú doteraz akože „slobodný“ ľud zotročiť. Je poľutovania hodné, že tento negatívny postoj k transhumanizmu majú aj nacionalistické kruhy, ktoré sa stále točia v tom bludnom kruhu konzervatívného svetonázoru, ktorý je do veľkej miery ovplyvnený kresťanskou morálkou a dogamtizmom. Tradíciu ešte stále nepochopili a nevidia ďalej jak za horizont akéhosi povrchného vlastenenctva ktoré nevnímajú ako prostriedok k niečomu vyššiemu ale ako konečný ciel.

sandro

to su uplni sialenci, odporne pomstychtive svine, ktore si zrejme zatial nezasluzili dostatocnu odmenu, kedze zaockovanost je u nas nizka.

Norman

je to proste vojak Západu pod americkým velením. Je jedno, akú má handričku na ramene a kde sa narodil, teraz patrí americkému imidžu, americkej akcii.

(teraz to píše aj Faz, že je to Nór, ale možno zmenili text, dopátrali "hrdinu" )

Dusanbe

Podľa toho textu keď "vypukne" v nejakej triede Kovid - stačí jeden prípad pozitívneho testu, tak očkovaní môžu veselo ďalej chodiť do školy - uplatnia si "výnimku" - ostatní idú na 14 dní do domácej karantény a potom sa musia otestovať !

Luko

... vlajky na pleci to je nórsky vojak (aj FAZ v tom má bordel).

slaven1

https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

Manuál pre riaditeľov k ŠKOLSKÉMU SEMAFORU v školskom roku 2021/2022 (pdf, 3.03 MB)
https://www.minedu.sk/data/att/20500.pdf

MUDr. Šimon Reich: plošné očkování dětí proti covidu nemá medicínské opodstatnění
https://www.youtube.com/watch?v=jRiIz5TCu74

Norman

Neujdeš tomu, proste karma. Fico ix krát brojil proti fašizmu, ale to všetko je jedno - ak sa vzoprieš v akomkoľvek smere anglosionistom, sám sa stávaš skôr či neskôr fašista. Je to síce známe už pár dní, aktivita Śimečku a Hojsíka, ale predsa len do archívu citát:

„Čoskoro nás čaká výročie najvýznamnejšieho protifašistického vzopätia na Slovensku – Slovenského národného povstania. Je absurdné, že práve s fašistickými stranami sa len tri dni po tomto výročí plánujú predstavitelia strany Smer – sociálna demokracia postaviť na jedno pódium a brojiť spoločne proti očkovaniu. Rétorika vrcholných predstaviteľov strany Smer-SD, vrátane predsedu Roberta Fica, sa čoraz viac približuje rétorike krajnej pravice,“

Koľkokrát Fico práve na SNP brojil proti "fašistom" - teraz sa ním stal sám.
Gratulujem.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/598295-progresivci-chcu-vylucovat...

Stránky