komentare

Ľubov

Samozrejme,keď aj dajú nejakú klasiku,zasvinia to reklamou. Každých 12 minút .
Ale filmové umenie ako celok je mŕtve,nielen nejaké kiskoidné zvratky.Tak neviem,čím to nahradiť,možno sa objaví alternatíva aj medzi režisérmi.Budú to odvážni hrdinovia.

Ľubov

Karma je zdarma. Snaž sa prosím Ťa vytvoriť si autonómne ochranné územie,nie je to sranda,tam žiť.

Norman

nejake nie celé časti, cielene, aby som overil, čo to je zač. To sú hrané scénky z redakcia aktualít, ako tam ušlachtilí novinári rozmýšlajú, ako zabrániť zlu. Podobne aj policajti, ktorí niektorí s nasadením života chcú len a len jediné - odstrániť korupciu.
V podstate na tom ani nie je najhoršie, že je to jednostranné, ale to, aký to podáva tupý detinský naivný priblblý názor o "boji dobra so zlom". To je tak pre deti s IQ veku 6 rokov.

A to v tejto posratej spoločnosti a režime, kde vládne bezhodnotová cynickosť najhoršieho razenia, kde aj oficiálne vládnu len a len peniaze, kde vládne zhnitá viacgeneračná blavácka snobarina so svojimi hordami chrapúňov na všetkých možných miestach spoločnosti. Nuž ale asi je to tak - čím väčší chrapúň, tým viac pestuje divadielka o dobre, tým väčší pokrytec.

Pripomínam pre istotu, že to je tá strana, ktorá nechala odfakliť svojho (ináč bezcenného) človeka Kuciaka, lebo potrebovala obeť. Doteraz sa tou mrtvolou oháňajú na každom kroku. To oni prekročili všetky medze.

Norman

No hej, masová migrácia ako v 2015 bola stopnutá a tak išla do pozadia v povedomí ľudí. V tom zmysle hej, máš pravdu.
Ale medzitým sa udiali rôzne masakre a sa vysvetlilo, že migrácia je šialenstvo a pochopili to takmer všetci dospelí ľudia. V tom zmysle mám zas pravdu ja.

Horšie je, že za proti migrácii sú už dnes všetky strany. Dnes už až na výnimky nie je vidno masové pochodi invázistov - ale všetky negatívne zákony sú pripravované a podpisované potichu. A proti tomu ozaj ťažko zmobilizovať davy - tie reagujú iba na jednoduché a viditeľné podnety (hm, do pekla, "davy reagujú iba na jednoduché a viditeľné podnety", človek už musí byť riadny znalec, aby si uvedomil, že cituje Hitlera - ešte že to Benčík nevie - ten človek by si mal prečítať Mein Kampf, mohol by udať 90% ľudí za propagáciu nacizmu :-)

Roland Edvardsen

Ja si toto obdobie pamätám inak - výrazná väčšina bola proti invázii. Slovákov po nejakom čase opäť niečo spojilo a ich hlas sa premietol aj do politiky - od Fica cez Matoviča až po Sulíka.
Dnes už tá téma migrácie až tak nerezonuje (aj keď stále sa o tom hovorí, bol tu aj Migračný pakt a iné veci, ale nie je až také silné), do popredia prišli viaceré iné témy, rôzne tie kultúrno-nábožensko-etické a samozrejme aj Kočner, aj Gretka a. i. Proste atmosféra je dnes iná - a akási blbá (blbšia než inokedy).

Norman

Zaujímavá téma. "Dohnať zameškané" ... kvôli tomu azda ani nie, ale sú to ľudia, ktorí sa sami nejak dostali k predefinovaniu svojich hodnôt. Preto sú si potom v nich viac sebaistí a viac si ich cenia a držia sa ich, ako niekto, kto sa len vezie v tom, do čoho sa narodil a nevie ani prečo, ani načo. Ono som nemenoval ešte mnohých ľudí, väčšina poliikov, vôbec ľudí, ba aj kňazov, z mnohých uhlov pohľadu na náboženstvo neverí. Neveria na vyšší zmysel vecí, povedzme.

Čo sa týka roku 2015, ja to vidím tak, že naopak, vtedy bolo vela slniečkárov a odvtedy sa mnohí poučili a dnes sú skoro všetci občania proti imigrácii. Samozrejme, nechcú byť "fašisti", ale ....
Ale súhlasím, že radikálne delenie na libtardov a katolibáncov je škodlivé. Je to dosť umelé, väčšina ľudí nie je tak vyhradená. To ich len tak popisuje démonizuje druhá strana. Cesta je v strede, ako vždy.

Roland Edvardsen

Ja sa hrdo priznám, že som zatiaľ nevidel ani jeden jediný diel tejto sračky - bohato mi totiž stačili odstrašujúce ukážky a rozhovor s tým slovenským Johnom Bravom/ kopou svalov bez mozgu Koleníkom. Skutočne pliesť do kriminálky takúto okato agresívnu a jednostrannú politickú propagandu - to je za čiarou.

Roland Edvardsen

Veru, boja sa toho, že by prišli o voličov. A je to aj tak, že voliči LSNS sú z veľkej časti ľudia, ktorí v minulosti nechodievali voliť (nemali veľmi koho) a nemajú až tak radi Smer (a zároveň ani voliči Smeru nemajú Kotlebu až tak v láske. Ono je to trochu mýtus, že Kotleba bude kradnúť voličov Smeru v nejako väčšom rozsahu, ak by sa Smer napr. rozpadol).

S Blahom je to tak, že výborné statusy sa striedajú s tými trápnymi a infantilnými - a tiež už je dosť okukaný. Podľa mňa je taký Erik Tomáš lepší, pokiaľ ide o obhajobu Smeru, než preexponovaný marxistický kaviarnik, ak už sme pri tom. Naozaj, ďalšia dobrá ukážka, že menej je veľakrát viac.

Konvertiti sú najväčší fanatici, presne tak - musia dohnať zameškané. A bolo by rozhodne lepšie, ak by bol Kotleba radšej ateista/agnostik, pre ktorého je kresťanstvo kultúrna záležitosť (niečo ako Orbán a tebou spomenutí, kde si ešte zabudol napísať birmovaného komunistu/presvedčeného ateistu Fica, ktorý si napriek tomu dobre rozumel s kardinálom Korcom - a tak to má byť, cirkev je lepšia mať na svojej strane a aj pod istou kontrolou), než reálne zapálený veriaci - lebo tým chýba povestný nadhľad. :-) Tento kresťanský fundamentalizmus je tiež problém (naozaj by som tu nerád videl, že sa tu budú vyhadzovať doktori za odborné názory. Už dnes sa viacerí doktori boja aj prehovoriť, povedať svoj odborný pohľad na rôzne témy kvôli tomu, čo tu rozpútavajú agresívni katolibanci). Naozaj to už radšej Blahov anti-globalistický marxizmus, ako tento tupý, poverčivý "klérofašizmus" (či ako to vlastne nazvať).

Slovensko je dnes veľmi rozdelené, na jednej strane je tu tento agresívny neoliberalizmus prepojený s kultúrnomarxistickými záležitosťami na ďalšej zase bujnia kdejaké radikálne mysticizmy. Aký to rozdiel oproti roku 2015, kedy ešte aj liberálni voliči na Smečku písali v komentároch Balogovej nech už ide konečne do riti s tým neustálym slniečkárskym fňukaním za migrujúcimi agresívnymi hnedoidmi. Vtedy bol národ naozaj zjednotený. Dnes to magori z PS spoločne s katolibancami vyhrotili tak, že naozaj len čakám na ten výbuch, o ktorom tak často píšeš. A tých, ktorí hľadajú nejakú racionálnu tretiu cestu a národný zmier, tí sa podobajú na uhynutý druh. :-(

Roland Edvardsen

Filmy ako Statočné srdce, to je niečo iné. Ja hovorím o slovenskej televíznej produkcii v podobe rôznych "zábavných" relácií, súťaží a seriálov - to je väčšinou naozaj strata času.

afinabul

Toto bude nehorázna sranda, nedávno:
X: dal som oskenovať https://www.martinus.sk/?uItem=9984
Y:Som to iba prelustroval, ale vydala OSF, židia boli spomenutí iba okrajovo ...
"Chcem jeho hlavu ...." nespomenuté
Ale popri tom som našiel: https://www.martinus.sk/?uItem=54446

afinabul

Našiel som to, komu veriť, komu veriť ...
Hmmm, nejaké prezentovanie Arménov v TV nezaznelo
http://afinabul.blog.cz/1911/2009-holokaust-sk

Norman

no veď si sem dal linky.
Rozumej, nie je to také dôležité, tieto kocúrkoviny (ozaj, včera bola v Inkognite Kocúrková - milá zabudnutá pani :). Kramár chýbal, "opica zo Zoo" ho príliš usvedčila z primitivizmu.

Načo zbytočné linky. Stačí zaujať postoj, aby tí pri kormidle vedeli, čo si myslí národ. :-)

Ľubov

ani ja dávno nepozerám. Len minule,z čistej nostalgie ,čo sa stalo: zachytila som reklamu na dedkovom tv,že večer bude Statočné srdce. Tak som to teda skúsila,ale bolo to naozaj posledný krát. A humor? Hej, ešte sa nájde,zas ma pobavil,naozaj mi bolo veselšie, Kollárov predvolebný bilbord "Myslím srdcom". Je tam vysmiaty a pozitívny. A naozaj vtipný.-).

afinabul

Som momentálne vyťažený v práci, takže nestíham, PLS, urob článok interaktívnym. napr toto:
reakcia Kotlebu aj na tlačovke s Harabínom
Keby to tam bolo ako link, bych si ušetril čas, teraz to idem hľadať ...
Všimli ste si, že som predbehol:
22 h:
https://www.facebook.com/transparencysk/photos/a.464749149455/1015787468...
12.11 afinabul
http://afinabul.blog.cz/1911/narod-sobe-ii-preco-je-caputova-pr-kampan
https://vimeo.com/372589733

Norman

ale ide o národ :-) Ten to pozerá v určitej miere. Inkognito pozerávam občas aj ja, práve preto, že nič lepšie v pozadí nebeží, fakt to je (bola) občas dobrá zábava :-)

Neviem, kto pozerá tie nekonečné seriály, ale to Za sklom je zrejme naozaj očividne nebývalý politický humus. Je to očividne ich deformovaný popis situácie - hejtujúci, militantný, lživý - pričom svoje klamstvá kryjú tým, že "je to fikcia". Je neuveritelné, že tí herci sú rad za radom také predajné svine - ale aj na tom vidno, proti akým peniazom všetci stojíme.

Ale okrem peňazí jestvuje aj iná sila a do Ameriky je ďaleko. Minule tu padol termín "pozitívny program". Hej, máme pre nich pripravený jeden jednoduchý pozitívny program.

Roland Edvardsen

Bože, ako som len šťastný, že sú to už roky, čo som sa rozhodol úplne ignorovať tieto televízne sračky. Tieto kdejaké "inkognitá", "farmy", či stupídne seriály ako Za sklom plné neo-komunistických cirkusantov typu Kramár a Koleník.
Veru, zlatý Dereš oproti tomu hnusu, čo sa dnes na ľudí valí z TV. A samozrejme veľká vďaka aj za vynález internetu. :-)

Norman

Tieto ich "vylučovania zo spolupráce" sú len predvolebné keci. Sú ako plachty, ktoré pred voľbami strana rôzne nastavuje tak, aby chytila najsilnejší vietor, ale po voľbách ich prestaví úplne inak. Kotlebovcom sa zdá ovela prínosnejšie, chytať ako voličov tých, čo teraz Smer a SNS nenávidia. Kotlebovcom pri takomto postoji o situáciu po voľbách ani nejde, oni koalície uzatvárať nebudú. Ak by sa vyjadrili zmierlivo, ako Harabín, stratili by nejaké to percento, si myslia. Ale to je taktika krátkozraká - aj keď budú v opozícii, musia si pestovať väzby. Lenže o to im zrejme nejde - je naozaj otázka, načo nakoniec poslúži ĽSNS. Harabín a jeho Vlasť je umelá opozícia, s ĽSNS je to o niečo zložitejšie. Stále ale platí, že je to dikobraz, ktorého treba hodiť medzi tie parlamentné holé zadky. Tak sa aj ĽSNS čo najskôr prejaví, čo v nej naozaj je.

Čo sa týka náboženského zápalu - konvertiti sú najväčší fanatici. Ono to, čo vidno u Kotlebu, nie je kalkul - kalkul chodenia do kostola to je tak u Danka, Pellegriniho, Kisku, Trubana a podobných ateistov. U Kotlebu už nastáva opitie mocou a úspechom. Pre úplnosť treba ešte zas spomenúť jeho úzkoprsosť pri nachádzaní spolupracovníkov. Ale na Slovensku ťažko hľadať :-( Ale je to výsledok tej despocie, ktorá tu vládne - príliš ich vystrčila na radikálnu cestu. V každom prípade je u nich určitá dynamika - a niet väčšej sily, čo by ma motivovala, ako zvedavosť - ak by boli kotlebovci akékoľvek bomba, ešte podpálim knot a hodím ich do parlamentu. Smeráci ako Blaha dnes síce bohovsky milujú svoje detičky a chodia nás prosiť, aby sme kotleby nevolili, ale ONI PREMARNILI SVOJ CAS. Za to sa platí. Aj ich deti ešte za to budú platiť. Smeráci boli naivní ako slniečkari - nech sa teraz nečudujú, nech neskučia a nech už doboha nevyťahujú toho Marxa, kreténi. Teda ten jeden z nich.

Roland Edvardsen

Čistá komédia. Od začiatku bolo veľmi nepravdepodobné, že by sa nejako spojili. Harabin je naozaj nepoužiteľný tragéd, kombinácia nastupujúcej senility a nezvládnuté pitie robia svoje a po tomto jeho fraškovitom výstupe (ten ESET valcoval :-D) to budú mať jeho priaznivci ešte ťažšie v jeho obhajobe. Kotleba bude z tejto úbohosti Harabina len profitovať. Chudák Michelko, lebo je to jeden z mála inteligentne pôsobiacich ľudí na tejto scéne.

Ale tiež sa musím pozastaviť nad tým, že Kotleba sa zase rozčuľuje, že Harabin chce ísť so Smerom a SNS (čo nie je inak vôbec nič nové. Harabin nikdy tieto strany nevylučoval zo spolupráce a nepozýval k stretnutiu len Kotlebu), keď on sám si vopchal do strany mečiarovských pohrobkov a chcel spolupracovať s Harabinom, na ktorého predtým LSNS neskonale kydala, že je to človek systému (a to by ma ešte zaujímalo, ako to teda je s tými stretkami so smerákom Stromčekom). Tak o čom táto tzv. anti-systémovosť LSNS akože má byť? LSNS je dnes asi tak anti-systémová ako Sme-rodina. Pokiaľ niekto uvažuje v rovine vzniku ako tak pro-národnej koalície, ktorá bude predstavovať hrádzu voči "liberálnej" opozícii (PS, žaludi, KDH, SaS, Oľano) po voľbách, tak musí chápať základnej matematike, že v takejto koalícii treba počítať so Smerom. Kotlebovým cieľom je čo presne?

O Kotlebovi koluje kadečo, ten človek je...proste trochu zvláštny a podozrivý. Napr. mám informáciu, že pôvodne nebol veriaci a je relatívne len nedávnym katolíckym konvertitom (resp. nebral to náboženstvo tak intenzívne ako dnes). O dosť zaujímavejšie sú však pre mňa informácie, že sa mal zúčastňovať aj nejakých seansií sekty Milosť (sekta v mnohom podobná jehovistom či letničiarom), ktorá má centrum práve v BB (mám jednu známu v tejto sekte a šibe jej teda riadne z toho :-D). Hmm? Ono tá zmena charakteru LSNS nemusí byť nevyhnutne len nejaký kalkul, aby boli prijateľnejší. Tieto typy ľudí, čo zvyknú konvertovať a spirituálne hľadajú bývajú ideologicky nestále. Kotleba možno naozaj dnes úprimne ľutuje svoju radikálnu minulosť, vzťahy s tínedžerkami, možno aj šek na 1488, Mazureka (ktorý vraj bude posledný na kandidátke), tvrdšiu rétoriku voči cigánom a iné veci a stáva sa z neho kresťanský demokrat. Ktovie? :-)

Náhodný okoloidúci

Kedysi dávno si aj Andrásy a Vacvalová pozývali "na dereš" politikov. Rozdiel oproti súčasnosti bol v tom, že si pozývali politikov z celého politického spektra a nie iba jednu stranu a neboli jedovatí, dalo by sa to označiť za láskavý humor. Ako sa tá Vacvalka zmenila... Teraz všetky televízie okupuje liberálna úderka.
Teda ĽSNS by teoreticky asi nepozvali ani vtedy.

Ľubov

Ospravedlňujem sa,ale musím. Jelenec je od nás pár km.Mám tam priateľov.
Je ráno. Aká je pravdepodobnosť,že za sedem hodín mnohí umrieme na 15 km úseku nudnej,bezpečnej cesty...
Jedna ku mliiónu,alebo jedna ku 10 mil.? Presne toto sa včera stalo.Umrelo 12,ale život sa skončil oveľa,oveľa viac ľuďom.
Úprimnú sústrasť .Bolo to také samozrejmé,že autobusom prídu deti zo školy domov vždy v poriadku.Do včera.

vrbovčan

O pár dní Fico zaútočí. Nie nadarmo povedal, že o ňom niečo vie a nie nadarmo mu pripomenul, ako odstavil Dzurindu. Radačovský povedal, že v Poprade sa o ňom kadečo vie.
Fico si vybral jedného zo skupiny (na seba neútočiacej), tú oddelí od ostatných aby na ňu zaútočil. Oni síce sa dohodli, že nebudú na seba útočiť, ale dohoda neplatí pre médiá, ktoré majú pod palcom. V prípade PS je to Denník N. Kiska im tam aj tak žere nervy, lebo bez adekvátnych preferencií chce po nich, aby mu nechali líderstvo v koalícií. On ich klame svojimi zaplatenými priezkumami, ale veď oni vedia, že nemá ani 5%. Až sa Fico do neho cez médiá oprie, budú nútení ho odkopnúť. A to urobia cez Denník N. Samozrejme, že ho budú verejne brániť. Lebo šak neútočia.

Ľubov

Kompromisy namiesto priameho zásahu- dlho ma to ničí,roky.-(. Písali sme v súvislosti s motívom Kočnera,že za ním stoja nejasné tiene.
Najbližšie k odhaleniu týchto "tieňov"mali sme ako ľudia najbližšie v rokoch 1961-1962,áno,myslím na slávny prejav JFK na pôde OSN v sept.1961. Hovorí v ňom o prepojení utajených spoločenstiev s polit. a vojenskou mocou,našla som však len túto ukážku, ale aj ona je veľmi priamočiara. Nezabúdajme,že bola Kubánska kríza,Cruščov tam sedel tiež,a po tomto prejave Kenndymu napísal 26 stranový osobný list "

„Pred dvoma rokmi som povedal na tomto mieste, že Spojené štáty navrhli a boli pripravené podpísať zmluvu o obmedzení jadrových zbraní. Dnes je táto zmluva podpísaná. Neprinesie koniec vojen. Nezruší zásadné konflikty. Nezabezpečí všetkým slobodu. Ale môže byť pákou, a hovorí sa, keď Archimedes vysvetľoval princíp páky, mal povedať svojim priateľom: „Dajte mi pevný bod a ja pohnem svetom“. Moji milí spolubývajúci na tejto planéte, zaujmime tu na tomto zhromaždení národov stanovisko. A pozrime sa, v našej dobe, či dokážeme svet pohnúť správnym smerom k spravodlivému a trvalému mieru“.

Citátom o tajných spoločnostiach prejavil obrovskú osobnú odvahu.Pekne o ňom píše v jeho životopise Norman Mailer ::Mal múdrosť muža,ktorý tuší svoju smrť a riskuje,že ju odplaší tým,že dá do hry svoj život."

Spomienku na Johna F. Kennedyho som sem určite nedala preto,že bude onedlho 22.11.,ale preto,že jeho vražda dodnes pôsobí ako varovanie,ako ochranný štít pre tých,ktorých meno sa nesmie vysloviť. A preto sú Kiska ,Lajčák a Demeš čisté chucpe a neboja sa nás.

afinabul

Dokument určený těm, kteří přesně neví, co to jsou "fake news" a jak vznikají. (CZ titulky)
https://youtu.be/inTv8x8N18I
Pozrite sa, ako chodia rôzni mimovládkari do Bruselu kydať na Slovensko a pýtať pre seba milióny eur...
https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/videos/539661870161685/

Norman

Oni aj bežali alebo bežia nejaké iné procesy o pozemky. Ja v tom osobne nemám prhľad, ale už keď Radačovský odovzdával v prezidentskej kancelárii svoju výpoveď, ešte v decembri min rok, išiel som náhodou okolo a ten novinár z Pravdy to mal očividne rozpracované a bavil sa o tom s Radačovským vyslovene do detailov. Aj to bol dôvod, prečo sa sudca vtedy zdal ako prínosná osoba. Ale to by sa musel venovať veci a nemal byť zadrbaný do Bruselu (kua, koho to bol debilný nápad, mu to miesto na kandidátke tam poskytnúť? On mal sedieť tu, tam je k ničomu - ak nerátam kariéru jeho syna).

Nám ťažko povedať, čo vlastne sa tam pod Tatrami dialo, čo vlastne všetko na Kisku majú - ale určite to nebolo málo, a určite niečo ešte na Kisku majú a aj vytiahnu.

Známa kauza Slavkov.
Možno niečo tu:
https://www.pravda.sk/trendove-temy/kauza-pozemku-vo-velkom-slavkove/

Norman

Nie, nárast mozgu nie je problém. Nárast mozgu nie je problém vysvetliť. Nárast akéhokoľvek orgánu je práve to najľahšie, čo sa pri dedičnosti odchyľuje od rodičov, čo najľahšie mutuje. A často k tomu dôjde aj skokom, tu naozaj ľahko dochádza k výrazným mutáciám.

Problém je to, ako to potom s takým orgánom funguje.
Mozog majú veľký aj delfíni aj sloni, aj sú naozaj inteligentní. Ale nič o nich nevieme, takže ich spomínam lenako príklad, že vysoká inteligencia v prírode nie je až taký zázrak a unikát..
Aj človek má mysliaci potenciál dlhé tisícročia, a len od určitého času akoby ho nezvládal. Ako keď neskúsený jazdec na motorke pridá plyn, táto mu začne pod rukami zrýchlovať a ťahá začiatočníka za sebou po zemi - stroj je (pri)silný, ale ovládanie jazdca príliš chabé, doslove žiadne, nič nevie o stroji, ktorý sa pokúša využiť. To presne sa deje s ľudstvom. Skúša zneužiť svoju inteligenciu a pritom nemá poňatia, čo to je.

Nie je problém si kúpiť silnú motorku, to nie je tá záhada. Zaujímavejší problém je uvedomiť si, že ju nezvládame a že to je naozaj nebezpečné.
Ale aj tá analógia je stará známa a ešte nepresná. Presnejšie je to tak, že my vlastne sedíme na stroji, ktorý má ohromnú radosť z jazdenia, sám si pridáva plyn a neustále sám hľadá svoje surogátne ciele. Nie sú to naše ciele, sú to jeho ciele, jeho hranie sa. A to sa týka všetkých ľudí, ako inteligentov, tak aj najväčších hlupákov. Hlupáci sa venujú viac drogám alebo peniazom, inteligenti napríklad biblickému kódu, ľudským právam alebo tmavej matérii. Sumárne v tom ale nakoniec nie je vlastne žiaden rozdiel. Podobný surogát.

A spomínam to preto, lebo by bolo dobré túto surogátnu aktivitu, túto surogátnu posadnutosť zastaviť a byť zasa normálnou duševne harmonickou bytosťou.

vrbovčan

"Na jednu vec Vás však musím, pani Remišová, v dobrom upozorniť. Ja som v Poprade ako sudca pôsobil dlhé roky. Je teda logické, že viac ako iní, keď nie najviac, veľa viem, veľa vecí poznám, mnohými faktami disponujem, poznám mnoho ľudí a to viac ako ktokoľvek iný na Slovensku. Možno, že je pre mnoho ľudí a možno aj pre Vás veľmi dobré, že nezapájam sa žiadnym spôsobom do špinavých praktík politického boja na Slovensku a nezaoberám sa „zvláštnymi“ pozemkovo-právnymi vzťahmi pod Tatrami, ktoré, verte mi, perfektne ovládam."

vrbovčan

si polemizovať na túto tému. Len ma zaujala.
Neviem, či som Ťa správne pochopil. Veda si nevie vysvetliť taký enormný vývin mozgu? Ani kedy a za akých okolností sa oddelil od ostatných primátov, pričom opice zostali na svojej vtedajšej úrovni?

Norman

Chcel by som tu explicitne pripomenúť, že tu sa tvrdí, že problémom nie sú staré centrá, ale práve naopak.
Problémom je neharmonické zväčšenie niečoho, čo v terajšom stupni poznania nazvem mozgová kôra.
Aj keď som veľký zástanca racionality, ale kôra očividne nie je zárukou racionálneho myslenia. Racionálne myslenie je harmonické a koncentrované. Je to ako s krídlami - vták potrebuje dostatočne veľké krídla na lietanie, ale príliš veľké by z neho spravili obeť vetra.
A to sa stalo s človekom. Zatiaľ, lebo postupne ovládne svoje periférne oblasti, ale momentálne ich nezvláda.Výsledkom je to, že 90% aktivity ľudstva sú surogátne aktivity.
Veci zbytočné alebo škodlivé.

Ale to dnešná psychiatria nepozná.
No, ono Honzák je hlavne sám skúsený manipulátor. Preto sa možno dobre počúva, neviem, ja ho nepočúvam rád. Je to taká tá česká kecálkovská škola, aspoň podľa mňa. Niečo autentickejšie o psychopatoch by som odporučil tu
https://www.facebook.com/strazcapoznania.marioolahblog/videos/2454752544...

vrbovčan

je najprastarejšia časť mozgu pochádzajúca zdedená po dinosauroch. V nej sa na základe zmyslových podnetov generuje strach a vydáva pokyny k úteku alebo boju. Tieto procesy sa dejú podvedome. Sú to vlastne len emócie. Neriadené myšlienkové procesy. Dinosaury iný mozog nemali. Takto to popisuje psychiatrická veda. Príkladom je, že v prípade nebezpečenstva pri šoférovaní auta, skočíte na brzdu a až po pol sekunde si uvedomíte to nebezpečenstvo. Uvedomujete si ho ale už v inej časti mozgu. V tej, ktorú obsahujú len ľudia. Informácia o nebezpečenstve ústi najprv do amygdaly až potom do ľudského mozgu s nejakým oneskorením. Problém s osobami s poruchou osobnosti, ľudovo psychopatmi, je v tom, že oni si strach neuvedomujú. Čiže spojenie amygdaly s ostatnými časťami mozgu je nefunkčné. Proste neuvedomujú si strach. Osoby takého typu sa stávajú vodcami, manažérmi, a tak podobne. Ich podiel v populácii je 1%.
Dobre to popisuje skúsený český psychiater Radkin Honzák. Dobre sa počúvajú jeho prednášky, lebo má neuveriteľný dar reči.
Prehistorický antropológovia, myslím, stále ešte nemajú prebádaný vývin človeka. Americký psychiater Joshua Green tvrdí, že vývoj civilizácie je nelineárny. Posledných 70 tis. rokov pokročil len nepatrne, ale posledných 10 tis. rokov prekonal enormný vývin.

https://www.youtube.com/watch?v=r7TeFBj9lT0

Norman

ale oni založili politickú stranu len nejak tento rok (ak sa nemýlim), predtým len tak nejako obšmietali, nie?
Tak vieš, v TV je práve Čaputka, tak spomínam, že ani jej nik neveril, a motyka vystrelila, tak aj SHO má asi šancu. Hehe.

Norman

S Kiskom možno nie, i keď ktovie. To, že Pellegrini bude usilovať o uzavretie koalície s niektorými opozičníkmi, SaS, KDH ... Sme Rodina (krajniak neodmietne ministrovanie nikdy) to je možné, veď rok 2016 by tiež nik predtým neveril.

Najzaujímavejšia verzia je ale situácia, že by prijali aspoň podporu ĽSNS, menšinovú vládu. Nehovorím, že to tak bude, ale to by bola možnosť, že by nepotrebovali moc globalistických strán.
Si myslím, odhadujem, že dnešná opozícia neurobí po voľbách vládu. Oni nie sú schopní sa dohodnúť. Smer toho je schopný. Oni sa síce navzájom zaklínajú, že nezradia a so smerom nepôjdu, ale po voľbách to dajú na Bugára a Procházku :-)

Ak bude mať Smer spojenie s inými globalistami, mohol by uzavrieť s nimi aj koalíciu s ĽSNS. Pod tlakom okolností.. vláda národnej jednoty ... dôvody sa nájdu a do februára sa zas ešte zhoršia pomery v Európe tak každý už azda bude chápať, že ĽSNS je umiernená strana brucháčikov v porovnaní s tým, čo nám hrozí od hnedoidov. ĽSNS je to minimálne radikálne, čo budeme potrebovať.
Žiadne pozitívne programy, ba ani tie lopaty nie, ale sapíky. To si naozaj pevne myslím ( i keď do februára to žiaľ asi nebude ešte všetkým jasné - ale prečo to nepovedať, keď je to tak :-)

Roland Edvardsen

Sa čudujem, že ich vôbec spomínaš. Sa divím, že to Švecovi už nie je trápne. Toľké roky sa takto pregrciavať bez akejkoľvek relevancie, akéhokoľvek úspechu.

Norman

je to pokus o pózu, ktorý bol navyše takto skurvený.
Dovolím si najhoršiu urážku - už je ako Kiska :-)

Pripomínam - za prezidenta mal viac preferencií, ako Kotleba - pretože bol proste úmerne starý, právnik a tak podobne... teraz má hlasov ne po rov na teľ ne me nej - ergo k nijakej dohode s ĽSNS nedôjde a hlasy pre Harabína sa prepadnú. Pripomínam, nejde mi o to, že bol komunista, že podpisoval neviem aké zákony a Lisabonskú zmluvu, či čo - proste je na toto NE VHOD NY.
Chalani či dnes skôr brucháči od kotlebov sú síce tiež takí či onakí, ale majú aspoň dynamiku. To je asi už jediné, čo na slov. scéne má ešte nejakú cenu. Môj skromný názor.

Národné sily si idú po krku, ale nezabúdaj, že ĽSNS dokáže stále skoncentrovať svoje jadro, a to isté aj Smer. Ten zvyšok nie sú žiadne sily, len drobná opereta. Vrátane SHO.

Roland Edvardsen

Videl si tú poslednú tlačovku Fica? Toto povedal: https://dennikn.sk/minuta/1648017/?ref=mpm Vidno, že ho rozčuľuje, ako ho "slušná" opozícia vylučuje. On by naozaj radšej bol vo vláde s Kiskom ako s Kotlebom (aj keď Kisku vášnivo neznáša), lebo...je to proste bezpečnejšie.

Inak natrafil som na tento zaujímavý text, ktorý operuje tiež s tou predstavou budúcej vlády, ktorú si načrtol i ty: https://www.hlavnydennik.sk/2019/11/11/neisty-pellegrini-kotleba-s-harab...

Roland Edvardsen

Tiež som sa musel usmievať počas tohto videa. Otázka je či je to len jeho hraná póza, alebo mu naozaj takto kotkodáka.
A hlavne, opäť sa nevyjadril jasne, zrejme ani on sám nevie, ako má presne postupovať a bude to len naťahovať.

Čítam teraz, ako sa Kiska oslavne pripojil k tej slávnej dohode o neútočení. Smutné, ako sa hentie supy vedia aspoň takto formálne odprezentovať ako spojenci, zatiaľ čo tieto tzv. národné sily (naozaj už musím písať len tzv.) si buď idú po krku, alebo sú neschopné sa jasne vyjadriť a jasne formulovať svoj postoj k druhým. Bohužiaľ, ale podľa spravodlivosti si všetci títo hlupáci, od Harabina cez Danka až po Mečiara, potupnú prehru a následnú vládu progresívcov a úžerníkov jednoducho zaslúžia.

Náhodný okoloidúci

Délsky potápač priniesol dva články na podobnú tému, v jednom sa venuje rasistickej protibelošskej propagande, v druhom sa zameriava na príčiny demografického úpadku Japonska. Pozoruhodné je, že oboch prípadoch, tak proti nám belochom ako aj proti Japoncom, sú použité tie isté podvratné technológie psychologickej manipulácie a rozvratu spoločnosti.

https://deliandiver.org/2019/10/reklama-a-valka-proti-belochum.html

https://deliandiver.org/2019/11/sinzo-abe-a-jeho-strategie.html

Norman

ja by som povedal, pri všetkej úcte, že starecká demencia.

Prezidentské voľby mu zničili rozum.

Roland Edvardsen
Roland Edvardsen

Psychologicky je jasné, že to pre Fica nie je príjemné - to ako prišiel o svoju funkciu a ako sa všetka pozornosť a popularita obracia na Pellegriniho. Hovorím, rozdelenie predseda vlády vs. predseda strany nikdy poriadne nefungovalo, videli sme to pri Radičovej, je to takmer vždy spúšťač konfliktov a rozdelenia v strane.

Ficov politický inštinkt je povestný, má ho mať lepšie vyvinutý než iní, ale nie je až taký dobrý, ako si on sám myslel. Fica jeho politický inštinkt zradil napr. pri kandidatúre za prezidenta. Ja som už vtedy vedel, že Fico v 2. kole jednoducho prehrá, aj keby proti nemu stálo vrece zemiakov, vzhľadom na to, ako bol už v tom čase v spoločnosti silne zakotvený anti-ficizmus. A ďalej ho jeho inštinkt zradil aj pri voľbe ústavných sudcov. On nie je až taký dobrý v odhade situácii, ako sa hovorí, alebo ako si to on myslí.

Mečiara de facto porazil Fico, tým, ako prebral jeho voličstvo a isté ľudové naratívy. A to by malo byť aj poučenie pre tzv. demokratickú opozíciu, ktorá sa v podstate týmto anti-ficovským fanatizmom sama pripravila a pripravuje o moc. Mečiar bol inak podľa mňa vždy preceňovaný (myslím v tých, dnes už dôchodkovských, národných kruhoch). A evidentne ho niekto naozaj nemá rád, keď ho dotlačil k tomuto: https://www.postoj.sk/48802/expremier-meciar-ide-do-volieb-na-cele-kandi... Je to naozaj hanba, čo sa robí.

Norman

Bolí ho, že nie je jednotka na kandidátke - to je možné, že ho to bolí, ale jeho dobrá vlastnosť je to, že vie odhadnúť realitu a že veci netlačí na hrot noža. Keď sa vzdal čela kandidátky, už vtedy to videl tak, že Smer neuspeje, nezloží vládu. A ak, tak pod Pellegrinim s globalistami. Vtedy sa Fico rozhodol, že určite nepôjde s LSNS, čo sa mu nemožno čudovať. Nie je ešte taká doba a LSNS dopláca na svoje hriechy.

Lajčák chcel vypadnúť, hej - ja len pripomínam, že ho mali vtedy nie že podržať, ale rovno vyhodiť. Neverím, že by jestvovali objektívne dôvody, prečo to Fico nemal spraviť.

Ficova pozícia, ale aj mnohých jeho spolupracovníkov, môže byť naozaj obtiažna. Je to ďalší dôvod, aby neváhali a robili viac ľudovú politiku, nielen tieto ich tanečky.

Čo sa týka preferencií - to je práve to, čo je prvotné - tu je najmenej 50% obyvateľstva, ktoré si uvedomuje jedovatosť žaluďov, kokainových progresívcov a rôznych saskárov. najmenej 50%. Smeru sa stačí držať trocha seríozne týchto ľudí a nikdy z parlamentu nevypadne (na rozdiel od politického idiota Mečiara, nemusia tak dopadnúť). Smer končí len vo vláde, respektíve Fico končí vo vláde, ale Smer nekončí v politike. To iba na Slovensku zatiaľ strany stále vznikajú a zanikajú, ale to nie je normálne. Smer je prvý ponovembrový projekt, ktorý naozaj uspel a mal obsah (znova pripomeniem, HZDS to nebolo, to len všetko skurvilo).

Roland Edvardsen

Veru, všetky veľké mená Smeru buď utiekli, alebo chcú utiecť - len nie každému je to dovolené a nie každý má kam. Tu treba pripomenúť, že z potápajúcej sa lode značky Smer-SD sa pokúsil zdrhnúť aj samotný Fico. No a úmysel mal dokonca aj Pellegrini. Fico utekal na Ústavný súd, v čase, kedy ešte s Pellegrínom doliezal za Kiskom a doprosoval sa ho. A Pellegrini uvažoval nad tým okolo leta, kedy sa už úplne nasral robiť otĺkanka koaličnej rady a zdrhol do Talianska. Poriadne ho presvedčilo až líderstvo, ktoré v skutočnosti vôbec nemal isté.

Fica to v skutočnosti bolí, že nie je jednotka na kandidátke, rovnako ako už tisíckrát oľutoval, že opustil premiérsku stoličku (aj keď navonok tvrdí opak). A Fico chce stále zdrhnúť, ale nemá kam, keďže na rozdiel od takého Kaliňáka nemá, kde poriadne zakotviť. Biznis ako Kaliňák nerobí, nebaví ho ani advokácia ako Lipšica a ani bruselské štruktúry ho nelákajú. Ten ústavný súd bol pre neho ideál. Toť moje kuloárne informácie. :-) Ono je fascinujúce, že takáto okato potápajúca sa loď, kde už aj jej predsedníctvo špekuluje, ako z nej vypadnúť, má ešte stále preferencie cca 20%.

Lajčák chcel tiež vypadnúť už skôr - tá jeho demisia ho veľmi nebolela. Ono tieto typy vedia, že globalisti sa im za dobre odvedenú prácu vedia odvďačiť štedrým miestečkom v cudzine, že búdu všelijako chránení a privilegovaní. Nemyslím si, že sa Lajčák dohodol s Ficom, už dlhšiu dobu si Lajčák robil čo chcel a fungoval akoby mimo Smer. Ale jeho odchod by mohol vyriešiť Ficov problém, kde zakotviť po voľbách. Ktovie, Fico možno bude chcieť byť po voľbách vo vláde a o jeho nástupe na uvoľnené miesto ministra ZV sa hovorilo už v čase Lajčákovej demisie...

Náhodný okoloidúci

1. maximum kompetencií
2. minimum zodpovednosti
3. trestnoprávna nepostihnuteľnosť

Norman

Prevraty sa daria, ale už nie je ani jasné, aký vlastne, a je isté, že vždy bude zas iný prevrat. Táto minca ani nemá dve strany, ale mnoho. Takže určite sa nič nepodarilo nikomu. Teda prevrat sa určite nepodaril.

Takisto by som nás nevolal "my voliči". Voľby sú len jedna z hier, trocha rozkývajú čln, preto hovorím, že je lepšie tam ísť - ale my nie sme voliči, sme oveľa viac. Je dobre chodiť aj do obchodu nakúpiť, je dobre chodiť do lesa ... ale to nás tiež nevytrhne. Určite je rozdiel, čo nakúpime, ale v tom podstatnom sa nedá spoliehať len na ponuku. Skôr naozaj na to, od koho ju dostávame.

K tomu najvážnejšiemu:
Znie Chalúpka veľmi naivne? Ak berieme klasiku, prečo len časť? A nie je absolútna väčšina klasiky, a to samozrejme nielen slovenskej, to isté, čo Samo Chalúpka? Mám ja interpretovať, o čom hovorí Ilias alebo Mahabharáta? A miliony iných skúseností, zachytených či už perom alebo aj filmom. Priniesol aj ten najviac uznávaný ideál na zem mier, alebo meč? Áno, je tu aj odpustenie - ale odpustenie sa môžeš dopustiť len voči zločincovi, ktorí leží bezmocne na zemi vo svojej vlastnej krvi. Odpúsťať zlu, ktoré sa v plnej moci chystá zabíjať, je sám o sebe zločin.

vrbovčan

V tom prípade sa prevrat podaril. Ale nám voličom má ísť o pozitívne programy. Nie likvidácia ich nositeľa. Či už toho, alebo onoho tábora. Znie to strašne naivne?

Norman

s tým nesúhlasím, nikdy si nevyberieš dokonalých ľudí. Smer tam má aj horšie typy, napríklad ešte Raši, a konieckoncov Beňová aj s Flašíkom bola s Kočnerom jedna ruka.
Útok na Paru je jednoznačná totalita horšia ako komunistická - ale už ani neprekvapuje. Mediálny lynč sa valí.

Čo sa týka skoro či neskoro na nejaké myšlienky - politika nie je o vstupe do strany či niekam kandidovať - politika je každodenná záležitosť a lezie za každým z nás až domov. Treba jednať vtedy, keď je príležitosť, potreba, okno, bifurkácia. Potom je už zbytočne.
A politika ani nie sú voľby. Je každý deň.

Čo sa týka ich cieľov - nie, oni nechcú radikalizovať scénu, naopak, toho sa najviac boja. Ja vcelku oceňujem Rafajovu snahu či prácu, ale u mňa je väčšia autorita Samo Chalúpka.

vrbovčan

je ešte skoro na také myšlienky. Skoro aj napriek včerajšej informácii, že sa chystajú kriminalizovať Kočnerovho advokáta. To je už vážny krok smerom k totalite. Komorou advokátov. S mediálnou podporou, lepšie povedané pod hrozbou potenciálneho mediálneho lynču, Denníkom N. To by znamenalo, že prípad objednávky vraždy nie je až tak jednoznačný? Objavujú sa čím viac úvahy o ešte vyššom objednávateľovi. Teda okrem Haščáka. Ale to len bokom.
Náznaky trendu k totalite, totalite riadenej cez média, ešte stále nezakladajú nutnosť prikloniť sa vo voľbách k radikalizácii politickej scény. V zmysle Rafajovho článku, o to im ide. Radikalizovať spoločnosť. Ich radikalizáciou, vyvolať radikalizáciu na druhej strane.
Do volieb je ešte času dosť. Ešte sa toho udeje veľa. Nechcem privolávať čerta. Tiež sa vyťahujú rôzne úvahy, že okolo zmeniek ako takých, všetkých, sa deje príliš veľa úmrtí, aj vrážd aj samovrážd. Počnúc od Duckého, cez Valka, Langoša, Majchráka, možno aj Rýpal atď. Proste usvedčením a odsúdením Kočnera v spoločnosti zostanú pochybnosti. Nekľud v spoločnosti bude pokračovať aj po voľbách a bude destabilizovať aj budúcu vládu.
Máš pravdu, že Glváča si mal Smer poriešiť vo vnútri strany, cez vnútrostranícke mechanizmy. Áno. Veľká strana je zárukou správneho výberu ľudí do reprezentatívnych funkcií. Už tam sa stala chyba. Pri tvorení kandidátky. To ide na vrub Fica.

Náhodný okoloidúci

A jej mutter údajne z Blízkeho Východu.

Norman

v tom je to varovanie, že Merkelka pochádza z Východu.

mirage

do zatvoriek, tak nieco na utechu

vladimirskij central (aka rusky leopoldov)
https://www.youtube.com/watch?v=NkPxiPhyFJQ

Náhodný okoloidúci

Koľkí "Ossis" by ten múr zasa radi postavili... a Ajšu Merkelovú nechali na západ od neho...

Norman

neviem, ako to myslíš s tou rezignáciou, ale pre istotu, aby nedošlo k omylu - písanie o slabosti Smeru nie je rezignácia. Konieckoncov očista vedenia Smeru môže systému len pomôcť a je prirodzená.
Len to svedčí o slabosti lokálneho systému .
Ale pod tlakom sa rodia diamanty. Vo štvrtok sa opäť ukázal v relácii Na hrane výborne Tomáš, a Blaha ide tiež stále ako britva.
Je len škoda, že tu nie je viac ostrých ľudí v ľudových hnutiach. Neviem, na čo čakajú, na pozvánku? Doba bude beztak dosť "ľudová", takže netreba váhať a priložiť ruku, aby som to povedal po rusky: "just do it".

Rafaja som čítal, neopisuje ten psychomotivačný postoj tak trocha od nás? :-)

Čo sa týka Glváča - ten je uzavretý. Sám si vybral, o svoje miesto treba bojovať, on ale ukázal, že to nevie a nechce. Tu síce nám nešlo o neho, ale o princíp, ale zas od pudingových karieristov naozaj nejaký principiálny postoj zrejme nemožno čakať.

Otázka je - budú po voľbách Smerákov aj zatvárať? Neviem, a kedže nepoznám osobne žiadnych ich funkcionárov, je mi to jedno. Čím ich viac budú kriminalizovať, tým viac sa zdravé jadro bude brániť a udierať späť. "No pasaran" píše Blaha, nie? Hm, to je síce z doby, keď falanga do Madridu prešla ako nôž do masla, teda nie moc správne heslo, ale asi si to pamätá z detstva. :-)

afinabul

Zvedavec vyply za 4 000 000
nasledoval Osud, pretože popísal Izraelskych agentov na stredných školách
-
2008: vznikol afinabul

vrbovčan

Dnes o tom píše Rafaj. Cieľom mediálneho honu na voliča je jeho rezignácia. A čo keď je to len, popri inom, popri tom inom prvoplánovom, využitie situácie na očistenie Smeru. Nepoznám pozadie Glváča, ale nejaká kritika sa na neho šušká aj z vnútra. Ako krajského predsedu ho nectí rezignácia Smeru na komunálne a regionálne voľby.

Norman

Zacitujem z tohto článku:
"vyjadrenie môjho estetického zhnusenia z toľkej slabosti, z toľkej verejnej huspeninovosti, ktorá zas preteká masmédiami".
A teraz je to teda ešte horšie, ako pred pár dňami vyzeralo.

Ako vidno, slabosťou je Smer prerastený a nič nevydrží. Toto je taká primitívna dementná hra, že sa na nej môže radovať len psychopat Matovič.

Ja chápem, že Smer si uvoľnil ruky a môže teraz tiež kočnerovať, útočiť na Sulíka a Matoviča za kontakty s Kočnerom. Ale to za to nestálo, keď už neodstúpil Glváč hneď. Samozrejme, dá sa očakávať, že by pri následnom hlasovaní o dôvere Glváča podrazil MostHid - ale tak im to treba nechať, nech oni majú zasrané ruky, ten spôsob je lepší, ako táto nerozhodnosť.

Ale Fico proste už iný nebude, iba nerozhodný. A Pellegrini, ten sa s buzerantským nadšením po voľbách vrhne do náručia sorosoidov, bruselákov a celého toho teplého zlepenca.
Táto etapa skončila. Je naozaj čas na zmenu, ale inú zmenu, než zvyšky globalistov dúfajú. Ja dúfam v katarziu - a ak by som napísal viac, naozaj by ma mohli zavrieť za propagandu násilia, takže to nemôžem napísať.
Voľbami sa to samozrejme nezmení - ale ak chcete zažiť naozaj zemetrasenie, chodte voliť a voľte tých najhorších. Nie ste blbí, aby ste nevedeli, koho.

shipka45

....veru tak ! Čítame to viacerí. Určite rovnakí ako aj ja, ktorí sa minimálne zapájajú do diskusie, ale pre ktorých sú príspevky, články tu uverejňované nie zanedbateľným vodítkom v orientovaní sa v súčasnej spletitej situácie. Ďakujem všetkým a najmä Tebe Norman, za Tvoju nikým neplatenú prácu, ktorou prispievaš k otváraniu oči a chápaniu prebiehajúcich dejov.

Norman

Hej, v prípade čierneho svedomia je žartovanie o tom, že "som vrah", možné. Ale ak to niekto má naozaj na svedomí a nemôže si byť nikdy istý, že sa to neprevalí (nemôže si byť istý žiadnym sprostredkovatelom, nikdy, ak to robil hneď od začiatku cez svoju pobočníčku), tak mu asi nie je dvakrát do žartovania o tom, ak sa zdvihne taká kampaň za vyšetrenie vraždy a je hneď ako prvý na muške. Trocha to potom totiž pripomína Fantoziho a jeho slávny telefonát šéfovi:

To ste vy, Kočner? :-)

 

Čo sa týka motívu, opakujem znova - komu to prospelo? Ja by som veril, že človek ako Kočner by v zlosti mohol vytiahnuť pištol a Kuciaka osobne niekde na mieste odstreliť. To sa vždy môže stať, ja neviem, čo je to za povaha.  Alebo že by naozaj nechal odstrániť nejakého skutočne vplyvného protivníka. Ale toto? Kuciaka alebo Valčeka by ani Vasky roxorovou tyčou po hlave neudrel, heh.

 

Andrusko svedčil aj o tom, ako otrávili tú nešťastnú reportérku, čo zomrela nejak na silvestra na akútnu leukémiu. Úplne absurdné, ale tá jeho výpoveď je aj v obžalobe potvrdená. Rozprával aj o stretnutí s Tothom - samozrejme nevediac, že Totha do vraždy systém zatiahnuť nemieni. Andrusko by očividne povedal čokoľvek, aby dostal menej rokov. 

 

K tej milenke - očividne sa jej nezdôveroval skoro s ničím pracovným a vídal ju len občas. Verejnosti by mala byť poskytnutá celá Threema, aby aj to, čo je nejak inkriminujúce, bolo videné v kontexte. Kočner "kope Fica do zadku", poučuje Bugára, dáva príkazy Jankovskej ... čo z toho je len preháňanie?

Ale to je ich vec, nie som jeho obhajca a okrem toho odhadujem, že aj tak sa dostane na slobodu. "Zachráňme Markízu" "zachráňme Kočnera", "Zachráňme Ruska"... to veru nie :-) Ak skončia v base, je to za Gorilu a vôbec za to, že sa podpíísali diablovi vo forme anglosionistických satanistov. Aj tak je dokonca neskoro. Ja na to chcem upozorniť len preto, že je to precedens - zločinný režim použije justičný zločin najprv na neoblúbené ksichty, ale potom, keď si ľudia takto zvyknú,  na kohokoľvek. Ako hovoril údajne sám Kočner - svedčil to jeho vlastný brat(!) zrejme tiež riadne bezcharakterné hovado - "odjebeš jedného, odjebeš druhého - a začnú sa báť".

Mimochodom, že ten Kočnerov brat je v tíme Čaputky považujem za ďalšiu indíciu, že Kočnerovci sú banda agentov. Musel pre čaputu a čaputkovcov robiť veci dlho, a možno mu to sám Marian Kočner nejak pretlačil cez svojich kamarátov - ešte v čase, keď sám nerobil problémy. Ja toho Ivana nechcem kriminalizovať za činy jeho brata, ale neverím, že je to náhoda. Oni to majú v rodine, tlačia sa k politikom, a Kočner je spojený s Kováčom a teda proameričanmi. 

 

vrbovčan

Aj na lodi v La Vallete.
Ľubov! Čo takto do viedničky na kávičku?
Brrr. Striaslo ma. Lebo už len čítať takúto intímnu komunikáciu je vskutku hanebné. Myslím to vážne.

vrbovčan

nejaký policajný psychológ už analyzoval Kočnerovu vetu z tejto komunikácie ako komentár z mediálnych výstupov po vražde: "Tak už som nie len dpháčkar, ale aj vrah." Píše to osobe, ktorá je dôverná známa, ba dokonca osobe, ktorej sa chodí vyžaľovať. Ona bola (je jediný jeho dôverný priateľ). Sám priznáva, že ku svojmu okoliu, zrejme okrem nej, prechováva nedôveru. Preložme to do zrozumiteľnej reči. Svojmu dôverníkovi sa vyžaluje, že novinári o ňom tvrdia, že je vrah. To by podporovalo úvahy, že vrahom nemôže byť. Na druhej strane nezdôveruje sa úplne so všetkými činnosťami. Sem tam len povie, že "mám jednanie", "mám ešte niečo" a pod. A v jednom momente jej priznáva, že nechce jej hovoriť príliš o sebe, lebo by to bolo len o ňom a on nechce byť vo vzťahu dominantný. Ona nie je hlúpa a predpokladám, že za 10 rokov ich partnerstva, by nejaké tajomné (dajme tomu spravodajské) pozadie vypozorovala.
Potom je spústu technických otázok. Ale Tvoj článok nie je o inom. O motíve. V tom máš pravdu. Nemohol ho nejaký Kuciak rozhádzať. Jeho nie. Ale niekoho iného. Zatiaľ sú všetky dôkazy len nepriame, by dokonca sa pridalo nedôveryhodné potenciálne kúpené svedecstvo. Andruszkove nedôveryhodné svedecstvo Kočnerovu vinu len viac spochybňuje.

Norman

Čo vieme:
Univerzálna pravda je, že za viditeľnou fasádou sú skryté, ale výrazne silné štruktúry. Kto ignoruje toto, nikdy nemôže deje pochopiť. To nie je žiadna konšpiračná teória, to je niečo tak fundamentálne, ako Platónov model ľudí v jaskyni, vidiacich nie realitu vonku, len jej tiene a odtiene.
Na tomto sa zhodneme.

Zjavy ako Kočner, ako píšeš, by sami nemali kde zobrať toľkú silu, až na výnimky. Ich existencia je prejavom tých síl z pozadia. Kočner čerpá (aj) z Penty, Penta čerpá ... a tak ďalej. V tejto reťazi ohnivká či chápadla aj keď konajú z vlastnej motivácie, v skutočnosti jednajú často v záujme mocnejšieho nad nimi. Alebo podla motívov, ktoré im tieto nenápadne podhodia. Kočnerova SMS Haščákovi "Inak pracujem na odjebaní čuráka". To je napodiv najväčšia indikácia, ale tá by robila aj Haščáka priamo spolupáchateľom.
Kočner mentálne bol azda schopný vraždiť, mnohí boli a sú. Ale tie indície sú tak primitívne, ale hlavne, cui bono - to využitie vraždy Kuciaka je tak politické, že tam je páchateľ. Je to sakrálna politická obeť. Nech už vraždu zorganizoval Nicholson, Toth alebo Kočner. Ak to zošil Toth, dostal za to sľúbené prachy a postavenie, ak to robil Kočner, dostal za to sľúbené postavenie, privretie oka nad jeho biznisom, privzatie do klubu ozajstných insiderov.

Kočnerovo angažovanie sa v oblasti alternatívy nie je príčinou, prečo sa ocitol v nemilosti. Naopak, teraz indikuje jeho spojenie s druhou stranou. Kočner nebol typ, čo by sa angažoval z idealistických dôvodov.

Ľubov

Je už konečne známa odpoveď,alebo až po 17.tom...Ako sa hovorí,mene tekel,spočítaj,zrátaj výsledok.

Ale inšpiroval si ma ,Vrbovčan,pozriem si ten film po sto rokoch zas, a možno aj Morica Beňovského .-)

vrbovčan

Len treba nechať stroviť. Videli ste film "Bony a klid". Natočený na sklonku 80-tych rokov. Teda za oných čias. Postavu, čo hral Roman Skamene mi veľmi pripomína Marian Kočner. Teda až teraz po prečítaní.
Každý máme v živote, hlavne profesnom, nejakú autoritu. Aj niekoľko. Zvyčajne je to kontrolná inštitúcia a zákazník. Kto pracoval vo výrobnej a obchodnej spoločnosti, dobre to pozná. Tak to v správnej spoločnosti má byť. O čo ide. Nuž o to, že tento mechanizmus Ťa udržuje v nejakých etických limitoch. A keď u teba takýto mechanizmus neexistuje, teda tvoja činnosť sa vymkla verejnej kontrole, dopadne to asi takto. Kočner totiž žiadnu autoritu nikde vo svojom okolí nemal. Aj ten Haščák mu bol len jeden z jeho obchodných partnerov. Asi by sa bez neho minul. Ale mal na neho veľký vplyv. Takýto človek sa postupne, v podvedomí, alebo teda neuvedomelo, neriadene stráca zábrany.
Tá komunikácia objednávku vraždy nedokazuje. Ale ani sa nedá podľa nej vylúčiť. To skôr popisuje Kočnerov stav mysle popísaný vyššie.

Norman

hlavne tí podstatní.
Nie že by išlo o formu textu, ale je tu aspoň šanca dostať sa do hlbky problémov, nielen plácať sa na povrchu. Preto je tu náš diskusný elitný klub.

To s Utahom je samozrejme inšpirácia nezávislou dobráckou dušou Nicholsonom. Popravde ale nie som v Utahu. Som v Bhutáne, aspoň myslím, sú tú také hory a ľudia, kde sa starám o chudobných veriacich. Vždy som to chcel robiť, je to predsa práca snov a práve teraz, keď sa má začať strielať, som na internete stretol svoju detskú lásku, ktorá tu robí pasáčku. Ako kedysi Nicholson v Canada, len nepasie kurvy. Tak som sa zo dňa na deň zbalil a odišiel, to je prirodzené, kto by to nespravil? Ale čo sa deje na Slovensku a čo to vlastne znamená viem samozrejme okamžite, ako sa to stane. Niekedy aj skôr.

Ľubov

ani takmer po roku od tejto tragédie nevedia pochopiť,aký mohol mať Kočner motív.
Okrem pikantností ,ktoré nič neznamenajú,nič podstatné sa verejnosť dnes z Threemy nedozvedá. Už len tak to bude,že zas dopadneme ako hlupáci.
Vidíš,Norman,veď sme Ti už stokrát povedali,že dobre píšeš. Ja sa mu vôbec nečudujem.Naozaj dobrého čítania je tu na Slovensku málo .Ktovie,kto Ťa ešte číta... a kde všade je wifi.-).

Norman

Áno, to všetko sú prejavy sily, keď ľudom moderného sveta bol na moment dopriate pocity sily, ktorý im ináč Kultúra slabosti neustále odopiera. Preto tí ľudia boli aspoň na ten okamžik šťastní, aspoň na krátke obdobie žili ako slobodné a dôstojné bytosti.
Toto hľadá každá filozofia, tradícia, náboženstvo, ale v dôsledku reálnych pomerov, aké si ľudstvo vytvorilo, žiť takým spôsobom teraz, je vlastne nemožné. Preto sú prakticky všetci ľudia fakticky naozaj nešťastní. A tak to vidia tiež asi všetky filozofie, tradície a náboženstvá.

Hovorí sa ale, že jestvuje cesta. Ale je ťažké na ňu prísť. A keď sa nájde, je ťažké ju pochopiť. A keď sa pochopí, je ťažké o nej povedať iným. A keď sa o nej povie iným, aj tak ju nepochopia.

senil

Nemecko je už totalitní stát. Vládne tam silná cenzura. Smutné
https://www.epshark.cz/clanek/2323/nemecko-pokus-o-cenzuru-alternativnic...

Ľubov

Prečo to slovo? Pretože to býval ideál,ale zrejme to zmanažujú tak,že sa vymaže všetko,čo s týmto pojmom súviselo. Človek inteligentný, dokonalý aj fyzicky. Zdravý , silný a etický.
Ešte je tu jedna vec. A čo šťastie? Keď som chcela občas vidieť šťastných ľudí ,najradšej som s ipozerala videá z tridsiatich rokov v Nemecku. Zmizli. Snáď trochu-trochu sa chytali videá z čerstvo anektovaného Krymu. Tiež obrovská mentálna vlna radosti-každý druhý chlap,alebo žena plakal od šťastia,reportéra,čo sa medzi nich priplietol objímali a strapatili mu vlasy.
Video tiež nemôžem nájsť. Tak hádam aspoň triumfálnu jazdu Gagarina v otvorenej limuzíne po Červenom námestí. Aj tam sa všetci tešia. Scénu poľudšťuje,keď Gagarin vystúpi,kráča k tribúne a rozviaže sa mu šnúrka na topánke.Nezaviaže si ju,škoda.
Z takýchto čriepkov si skladám normálny svet.
ps. Nemci budujú nový Park hrdinov.Už ste to počuli?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-v-Berline-I-oni-jsou-l...

slaven1

Vyplýva to z povahy veci :)

Tuto si pýtaš k Mníchovskej zrade odkaz na článok o koľko armádu 3. ríše (termínus technikus) posilnilo odovzdanie Československa tzv. "spojencami" (Anglickom a Francúzskom). [Podobnosť s dnešnými "spojencami" (NATO) čisto náhodná :-]

Priame vojenské výnosy nie sú, podľa mňa, až tak zaujímavé. Dôležitejšie sú výrobné kapacity Československého priemyslu. Česka vo podobe protektorátu a Slovenska v podobe satelitného štátu ríše.

Správna otázka by mala byť, koľko tankov, vozidiel, lietadiel, zbraní atď. sa od 1939 do 1945 vyrobilo na našom území v prospech 3. ríše.

Veď nezabúdajme, že Škodove závody si zobral ako vojnovú korisť Göring a premenoval ich na Göringove závody. [Dnes závody zobral VolksWagen vrámci tzv. privatizácie - inak povedané (vojnová) korisť. Na Slovensku je dobrý dnešný príklad U.S.Stíl.]

Koľko uhlia 3. ríša vyškrabala z Ostravy? [Dnes OKD "vlastní" kto, dnešný český "protektorát"?]

Koľko ľudí odovzdalo Československo ako robotníkov na robotu do závodov v Reichu? [opäť podobnosť s dnešnou okupáciou].

A to je to. Mníchovskú zradu možno považovať za skutočný začiatok druhej svetovej, nie napadnutie detsky-naivného Poľska.

--

Андрей Фурсов о том, кто подталкивал Гитлера к войне

Keď Praha bola Deutschland - jeden z prvých prototypov elektrické vozidla Škoda (benzínu nebolo). Inak pekné dobové video, ŠPZ s D-čkom, dvojjazyčné nápisy, anglická.. hmm.. nemecká hudba v radiách :)

AVIA S-92 je prúdová stíhačka vyrobená v 1946 na základe komponentov Messerschmitt Me 262, ktorý sa vyrábal aj v protektoráte Čechy a Morava.

vranazrana

programovanie mysle, aj sam clovek si vie svoj mozog upravovat len aby sa citil bezpecne. cize radsej bude verit ako zit na pochybach

Norman

pýtal sa tu návštevník, že prečo ĽSNS. Tak som vám dpovedal.
Je možno zvoliť len z toho, čo je. Volím nástroj. Nevolím najlepšieho či najkrajšieho, ale pýtam sa, kto tam možno najviac pohne vecami.

SNS je strana, ktorá kľudne môže z parlamentu vypadnúť. Harabín je beznádejný a nepatrí tam. Smer už ukázal svoje limity, a zlyhal viac, ako kotlebovci. Nie pretože Kočner a spol, ale preto, ako viedol a vedie boj. Kotlebovcov neodporúčam za zásluhy, ale pre to, čo možno spôsobia. Áno, pri Smere a SNS viam, čo do nich možno čakať - ale práve preto ich voliť nebudem.
Jedna vec je kritika a hovorenie o možnostiach, ktoré LSNS mala, ale nenaplnila, a druhá vec je kaviarensky odpor, čo voči nim prejavuješ.
Podobne je to s ich radikálnosťou. Je zákonité, že každá strana zahníva a tak človek kritizuje príznaky straty vodiacej nite. Ale keď už tak postupujú do mainstreamu, tak to má aj pozitívne aspekty.

Ďalšia vec je, že tu sa nehrá len boj s globalistami. Je zbytočné strácať čas sledovaním boja červených s modrými. Doba chce svoje, to sa musí niekde prejaviť. Treba proste vypúšťať luft čím skôr, tak, ako som bol za to, aby sa Neakceptovateľní dostali do parlamentu, tak som za to, aby Neakceptovateľní tam mali toľko percent, aby to tam zahltili prinajmenšom do patu.
Všetko ostatné je je menej zaujímavé.

Roland Edvardsen

Pri Smere a SNS minimálne vieš ako budú vládnuť, čo sa dá očakávať. Tie strany už boli odskúšané a ak sa opäť dostanú k moci nebude to (asi) oveľa horšie (ale asi ani nejako extra lepšie), ako čo už predviedli. LSNS pre samú seba možno aj robí dobre, keď sa neženie do vlády - tam by mala väčšiu zodpovednosť a bola by ešte pod silnejším tlakom a drobnohľadom. A navyše by tým prišla o punc anti-systémovosti a martýrstva, ktoré stoja za jej popularitou. Na druhej strane jej tým aj hrozí, že jej utečie vlak, ako utiekol postupne SaS i Oľano, ktoré boli nahradené inými stranami, ako tzv. opoziční lídri.

Podľa mňa je to dnes už dosť jedno, čo človek hodí do tej urny. Neviem, prečo tak bazíruješ na tom, že treba hodiť LSNS? LSNS patrí teraz k tým stranám, ktoré majú miesto v parlamente relatívne isté a ak chce človek po voľbách nejakú viac pro-národnu vládu, tak dáva zmysel napríklad podporiť SNS, ako stranu, ktorej hrozí, že vypadne z parlamentu, ale ktorá má koaličný potenciál, bez ohľadu na to, že Danko je ukrutný debo. A ešte treba počkať, ako sa to vyvinie s Harabinom (zatiaľ to nejako zvlášť nádejne nevyzerá). Pri LSNS netreba mať žiadne väčšie očakávania, nie je dôvod z nich akokoľvek padať na zadok a chváliť ich (Za čo? Za zygotky? Za anti-vax agendu a iné blbosti? Za odpudivého Mazureka? Za hlasovania s globalistami proti Smeru? Za podraz v prezidentských voľbách? Za kdejaké hlúpe provokácie typu 1488? Nuž, za tie 4 roky ukázali toho dosť, aby mal človek odôvodnenú pochybnosť, že oni nie sú tá správna cesta a rozhodol sa to nakoniec hodiť inej strane). Buď sa táto strana postupne zmení na niečo ako SNS a pôjde so Smerom, alebo sa zmení na slovenskú obdobu Jobbiku a pôjde s globalistickou opozíciou, event. bude nakoniec nahradená inou stranou. To sú 3 možnosti jej vývoja.

Náhodný okoloidúci

Vajčák Lajčák kvičí, že 50-dňové predvolebné moratórium poškodzuje jeho právo na informácie.
A moje právo na informácie je vážne poškodené mediálnou blokádou ĽSNS.

mnkr

si zatracoval LSNS, lebo su blby extrem, neakceptovatelni, s nadejou si pozeral na Danka a SNS....dnes kritizujes ze sa LSNS stava mainstreamom :-)

Norman

Negatívny aspekt kotlebovcov sme tu už viackrát mali tiež. A čakali sme, že sa niekto poučí a urobí kultivovanú národnú či skôr antisytémovú stranu. Zatiaľ sa nepodarilo.

Kotlebovci nie sú použiteľní proti Slovákom a ani nie sú tak použiteľní, ako skupinky na divokej Ukraine. Istota? Proste Slovensko. Určitá znalosť pravicových či tzv. fašistických hnutí - ich povesť je prehnaná a aj v Kyjeve nestrielali ani tak oni, ale zahraniční žoldnieri. Na Ukrajine sa naozaj vyskytuje dosť militantná spodina, je to tamojšia tradícia, ale ani tam nemá moc a ani nebola príčina toho, kto sa dam dostal k moci - prebehol tam palácový prevrat, za hurhaj na námestí Majdan sa len skryl.

Skôr je otázne, či kotlebovci vôbec dokážu byť niekomu nepríjemní, teda či sú naozaj ten kolík - ale kto má lepšiu nádej? Smer je momentálne skôr strácajúci dynamiku, a to nielen percentami, ale podstatou. Naopak ĽSNS má stale určitý skrytý potenciál, prinajmenšom potenciál veci v pozitívnom zmysle komplikovať, aj keby ani nechceli. Aj keď ten názor, že vedome-nevedome pomáhali globalistom, zvlášť voči Smeru, je fakt, na druhej strane nie je ani nič neobvyklé, že sa podobný element, ako ĽSNS, vymkne z rúk tých, čo ho (zatiaľ, občas) manipulujú. Takže to je tá šanca.

Ale je to stále len voľba menšieho zla. Stále prejav znechutenia, ktoré je voči ostatným stranám väčšie. Nie je to predpoveď nejakého víťazstva. Len proste lepšia voľba, ako celkom nevoliť. Je to len rada pre určitých ľudí, aby mohli v budúcnosti ako tak dobre spať.

Prirodzene, to je len jeden názor. Ak by nám niekto vysvetlil, aké pozitívne perspektívy má v predstavách Smer, alebo nejaká iná strana, radi sa započúvame. Všetci máme radi ilúzie.

Xoc

Nadhľad som objavil len dnes, ale svoj názov už so cťou obhájil. Kvalitka, gratulujem.

Veľa zaujímavého a poučného čítania, ale aj veľa dohadov, hypotéz špekulácii, a niektoré aj nedoargumentované
či nekonzistentné.

Napríklad "stále jasné" riešenie, problému "koho voliť" okamžite stmavne v skutočnom svetle Nadhľadu:

"... človek ovláda viac svoje okolie, ako sám seba... Hodnotový sytém zdegeneroval ...
... nie je tvoriaci, je naopak ničiaci. Miznú nenahradteľné zdroje Zeme ... a to aj ľudský.
... plutokracia zámerne šíri morálnu slabosť, zbabelosť a toleranciu zla.
... používa sústavu mýtov, masmediálné siete, politickú totalitu, revolúcie a vojny."

Tak ako?

Kotlebu objavili a negatívnou reklamou spropagovali liberálne masmédiá, lebo ho potrebovali do tandemu s liberálmi. Ich riadili štruktúrne a predvídateľných kotlebovcov bezštruktúrne, väčšinou provokáciami.

1. Kotlebu stačilo odfotiť v uniforme a svetle fakiel, pridať logo a mali nálepku, ktorej porozumejú aj škôlkári v Alabame.

2. Kotleba zo seba sám urobil karikatúru hurápatriota a bez ohľadu na jeho reálnu, nie mediálnu osobu, či jej vývoj, čo liberálom stačilo aby pre svojich mali mobilizačné strašidlo a "podčloveka", ktorým možno dehumanizovať všetkých čo sa k nemu hlásia alebo len súhlasia. Liberálne detičky malo "ZLO" z ktorého si môžu robiť srandu, ale ktorého sa treba báť ak sa žiada. Patrioti, čo to neprekukli a nechali sa zatiahnuť do hry liberálov mali martýra, protest, a vodcu, ktorého sa liberáli "naozaj boja".

3. Konzervatívni konformisti mali konkurenciu a rozkol, Liberáli mobilizovali stádočko proti "hrozbe" fašizmu ktorý je na smiech a ako bonus pronárodné hlasy umlčané v bezzubej ĽSNS, ktorú môžu súdy kedykoľvek zrušiť, čo už aj s veľkým humbukom naskúšali, aby náhodou niekto nebol šokovaný či nefrflal, keď ich zrušia naozaj. Zatiaľ nemajú dôvod lebo ĽSNS je politicky impotentná a v izolácii (funguje nálepka podľudí)

4. Kotleba kopal do SMERU - presne to potrebovali, v tejto zásadnej disciplíne mohol súťažiť s liberálnym nepriateľom a v praxi nielen súťažil ale zažiaril ako šampión.

PRÁVE TU sa Kotleba zapísal do dejín Slovenska, Práve tu splnil historickú úlohu, otočil koleso dejín, vyoral brázdu, naplnil túžby, zhodnotil investície a hlavne nebetyčnú nechápavosť na (či za?) hrane národnej zrady.

Najväčší úspech:

1. miesto v kopaní do Fica za vykopnutíe úžerníka Kisku do prezidenského paláca vybojoval Marián pre Slovensko úžerníka v Paláci. K smiechu dojatý Kiska nikdy nevynechal žiadnu príležitosť poďakovať za tento výkon Mariánovi verejným ogrciavaním a pľuvancami.

Dodnes nie je jasné, či už Marián ukončil kariéru alebo ešte drží formu a nemá dosť rozumu, aby chápal čo je skutočná a čo fiktívna a akútna hrozba pre Slovensko, kto je skutočný súper a kto užitočná rekvizita pre liberálnu mafiu.

5. Z Kotlebu ľahko urobili fašistu (chlapec sa vymakal sám) a z davu liberálov s toxickou genocídnou fašistickou agendou urobili antifašistov. (vymakaní fašisti, nenávisťou a stupiditou stáda ďaleko pred kotlebovcami, len to o sebe nevedia)

5. Tak to robia všade, aj na Ukrajine mali hurápatriotov, nemuseli byť všetci blbí, stačlo si vybrať len vygumovanú spodinu, ešte trochu pregumovať precvičiť a už mali bandy schopné v mene národa a v službách liberálnych pučostov vraždiť vlastných. Koľko naivných pomýlencov by zrekrutovali na Slovensku aj vďaka ĽSNS?

7. Kde sa berie istota, že kotlebovci nie sú kolík v slovenskej ale ich riti a že to nie sú oni čo majú kladivo?

mirage

Mne za komunistov nevadila pritomnost vietnamcov v Bratislave, dokonca mi boli sympaticki, bral som ich ako odvazny, tvrdy narod, ktory sa ubranil vo vojnach proti fr, us, cine, asi by mi nevadilo keby tu ostali na dlhsie, mozno natrvalo pracovat v zavodoch, (ved boli tu komunisti, ktori by to zrejme udrzali v rozumnych mierach, aj ked neviem ci napr. situacia s cig. etnikom sa im nevymkla z pod kontroly uz vtedy v 80, minimalne s nim zarobili na vazny problem v90.tych a neskor) nebolo mi sympaticke, ked sa im posmievali do rakosnikov (nosili zelene kabaty,

Co sa tyka prejavov slaboskej kultury, ktora moze prejst az v otvorene zradcovstvo, vid situacia s migrantami 2015, tak si neviem spomenut, zeby som po 89 az doteraz videl medzi ludmi, s ktorymi som sa nahodne zhovaral, znamymi atd, osobu jasneho slovanskeho alebo arijskeho zovnajsku mat tieto slaboskej reci voci tmavym etnikam. Problem slovanov je, ze vedia byt pasivni a cakat s prejavom vzdoru az do krajnosti, ale vzdy to boli podla tvare min. semitski miesanci, ale nie vsetci samozrejme, niektori, co vyrastali v rozv. rodinach, bez otca, pripadne boli mad. narodnosti.

Zeny, ktore som videl na ulici s cernochmi, arabmi... a spravajuci sa ako par, tak maloktora slovanskeho zovnajsku, takmer vsetko min. zid. miesanky

Slovanom podla man cernossky pach nesedi, semiti maju k tomu o nieco blizsie a mensie zabrany

Slabosska kultura tu suvisi s genmi aj s vychovou a je na vzostupe, lebo narastol pocet zidovskych miesancov v populacii. Zidia uz davno boli casto advokati, notari a pod. mali zamestnacov, zeny k nim chodili pracovat, sluzit, a ti s juzanskym temperamentom to brali do radu, bolo asi dost nemanzelskych deti. Slovania, arijci mozno skor zacnu radsej pit..ako do vysokeho veku nahanat baby, percento semitskych miesancov na slovensku moze byt dost vysoke a tp sa uz prejavuje.
Dalo by sa tu parafrazovat zemanov vyrok na nie kazdy semit. miesanec je predstavitel slabosskej kultury ale takmer kazdy psk je semit. miesanec

Este tu je nieco take ako zdielana radost ale tym padom aj nezdielana radost. Nechcete byt v tabore fanusikov s ludmi, ktorych prejavy su vam nesympaticke..

Na druhej strane babis v cechach odolaval bruselu, detto orban, co vyzera ako polocigan

Co vidam obcas v meste rusky hovoriacich muzov asi robotnikov, zrejme ukrajincov na pracovne viza, takmer nulova slovanska vizaz, vsetko semiti, kozaci atd, vobec pochybujem, ci je ukrajina este slovanska (ako tu uz bol par mesiacov dozadu prispevok o zidoch na ukrajine

Slabosska kultura u nemcov sa moze tahat od prehratej vojny, ako napisali jeden Anglican na yt koment, ze sme im tak bombardovanim vytreli cifernik, ze su z toho doteraz mimo.., ich mladsie generacie, uz hyckane vystrasenou a pracovitou starsou generaciou, relat. blahobytom, nudou, ale podstata slab. kultury je ta ista ako u nas

Roland Edvardsen

Polis aj MVK stále fungujú. Za najspoľahlivejšiu sa zvykne považovať Focus. Naopak AKO mi príde pochybná. Ale ono to je naozaj jedno, v r. 2016 asi dosť zaúradoval aj fenomén rozhodnutia na poslednú chvíľu pre nerozhodnutých.
Prochádzka možno naozaj mal také vysoké preferencie, ale tým, že nevylúčil poriadne Smer, tak asi mu odišli "pravicoví" voliči nakoniec k čitateľnejšej SaS (ktorej prieskumy ukazovali okolo 5%, aby nakoniec mala 12%, neuveriteľné). A v r. 2016 asi niektorí smerácki voliči uprednostnili nakoniec SNS, ktorej najmä TA3 robila dosť reklamu (to bol príklad napr. mojej mamy, ktorá zvykla voliť Smer, ale v r. 2016 to dala SNS...nuž, vtedy ešte Danko pôsobil akosi normálnejšie, serióznejšie). Hovorím, tie prieskumy sú záludná vec, pri niektorých stranách ukazujú celkom pravdivostné hodnoty, inde to môže v reáli vystreliť celkom inak, lebo rôzne strany majú rôzne citlivých voličov. Plus samozrejme vždy karty zamiešajú aj rôzne nové strany, ako napr. Sme-rodina v r. 2016 a teraz asi aj Vlasť a iné.

vrbovčan

máš pravdu. To som nechápal. Asi Procházka masívne ingeroval, aby dali dolu všetky opozičné a odradili voličov od nich a priklonili sa Sieti. Tým pádom museli preferencie kdesi dvihnúť. Smeru a Sieti. Relevantných agentúr sú na Slovensku dve, tri. Neviem, čo sa stalo s tou Haulíkovou MVK. Tí teda merali zásadne podľa želania zadáveteľa. A neviem, čo je s Baránkovou Polis. Nepraštil s tým? V tom prípade zostal už len Fokus. To je monopol. Tie ostatné sa objavia len pred voľbami. To hádam nie je treba komentovať. Tam v 2016 nesedelo skoro nič. OĽaNO, SAS a ĽSNS boli podhodnotené, Sieť, KDH a Smer nadhodnotené. No katastrofa. Pamätáš na rozhovor Matoviča s Procházkom pred prezidentskými voľbami? Fokus nazývali "Kiskov Fokus". Katastrofa. To by sa malo nejak reguľovať. Ich zákazníci sú politické strany a nie voliči. Čiže voči voličom nie sú nijak zodpovední za kvalitu ich produktu.

Roland Edvardsen

Je možné, že Smer má v skutočnosti viac než ukazujú prieskumy, že tu funguje efekt skrytého voliča. Ľudia, ktorí volia Smer sa v porovnaní s voličmi iných strán k tomu nebudú tak priznávať vzhľadom na mediálnu démonizáciu, a obzvlášť to môže platiť po Kuciakovi. Na druhej strane ja vychádzam aj z minulosti: pred voľbami z r. 2016 mával Smer v prieskumoch okolo 35% a vo voľbách nakoniec dostal 28,3%, čo je celkom výrazný rozdiel. Smer upadá aj z úplne jednoduchého dôvodu, že na scénu prišli noví hráči.

To s tým Matovičom si dobre spomenul. Je možné, že interné prieskumy mu ukazujú ešte horšie čísla než tie oficiálne, a preto v poslednej dobe tak špekuluje: kresťanská platforma, maďarská platforma, pozývanie liberálov Galka a Kiššovej, koketovanie s kotlebovcami...Vidno, že ten šialenec je už celkom zúfalý a snaží sa naškriabať, kde sa len dá.

Glváča (ktorého inak Fico vraj nemá veľmi v láske) naozaj môže mať niekto zo Smeru, niekto, kto chce, aby sa uvoľnilo miesto podpredsedu (ako o možných nových podpredsedoch Smeru sa hovorí o Erikovi Tomášovi, ale aj Blahovi). Smer je kolos, v ktorom sa vytvárali rôzne skupinky (paškovci, kaliňákovci, potom Pellegriniho V4, v ktorej bol mimochodom aj Glváč a pod.). Je možné, že sa tam všelijako vydierajú a vedia na seba kadečo. Vraj expert na toto bol Kaliňák, ktorý si zbieral kompro materiály na svojich kolegov. Možno by to vysvetľovalo, prečo Fico nemal problém takmer okamžite pustiť k vode takú Zmajkovičovú alebo Zvolenskú, zatiaľ čo Kaliňáka pomerne dlho silou mocou držal napriek o dosť väčším prúserom.

vrbovčan

že smer má 25. Stále. Prieskumy sa neustále falšujú. Pamätáš Sieť. Tuším 16. Tesne pred voľbami. Vo voľbách 6? Oni si dávajú robiť prieskumy pre seba. A podľa toho sú nervózni. Sleduj Matoviča čo stvára. Lebo jeho prieskum mu merá 5 alebo koľko. Tento proces, čo sa deje, je dobrý na to, že strany sa očistia. Viď SAS, Matovičovci, Smer tiež a vlastne u všetkých sa škatule hýbu. Poslanci teraz prebiehajú, lebo spory vo vnútri strán sa vyhrocujú, lebo teraz sa robia kandidátky. Nakoniec Glváča možno má na svedomí niekto zo Smeru, lebo nedokázali mu to inak povedať. Oni na seba všeličo vedia a vydierajú sa.

Roland Edvardsen

Bláznivého Matoviča už odmietli toľkokrát...A nakoniec ho budú potrebovať. Ako hovorím, základné rozdelenie je dlhodobo stále: Smer, SNS vs. PS, žaludi, Oľano, SaS, KDH (tzv. "demokratická opozícia), LSNS stojaca akoby pomimo vo svojej anti-systémovej polohe a Sme-rodina skôr inklinujúca k opozícii (ale u nej je najmenej isté ku komu by sa nakoniec pridala). Ale bohvie, ako to nakoniec vystrelí. Naozaj, tentoraz nemienim nič sebavedomo odhadovať, celé to môže nakoniec dopadnúť inak. Jediné čo sa dnes dá povedať je, že Bugár pôjde už konečne na politické hnojisko, pokiaľ sa mu teda nepodarí spojenie so zvyškom Maďarov. Ale ak už by som musel, tak tu je zopár mojich odhadov (v ktorých sa samozrejme môžem nakoniec mýliť): predpokladám, že PS sa ukáže ako nafúknutá bublina (a SaS bude mať naopak o čosi viac než ukazujú dnešné prieskumy) a naopak žaludi porastú. A Smer bude mať asi o niečo menej, než mu teraz ukazujú prieskumy (niečo mu asi zoberie Drucker, Chmelár, ale aj Harabin, hoci možno niečo získa z SNS. Na Pellegriniho Danko teraz toľko útočí aj preto, lebo vie, že voliči SNS sú dosť prelietaví práve k Smeru), SNS sa dostane, ale bude to tesný výsledok, Oľano sa asi tiež dostane, KDH nie. To sú zatiaľ moje predbežné tipy.

vrbovčan

jednodzačne odmietol Matoviča. Ten mu to potom spočítal. Zobrali ho teraz napriek tomu, že vedia, že ich tam bude rozbíjať. Lebo potrebujú jeho poslanecké hlasy.

Roland Edvardsen

To nemusí znamenať nič významné. Dokonca aj pri vysokých preferenciách PS a žaľudov budú potrebovať SaS, Oľano a asi aj Sme-rodina. Takto im to +- vychádza dlhodobo v tých prieskumoch (veľká koalícia PS, žaludi, Oľano, SaS, KDH a, pre nich nie až tak vyhovujúce, Sme-rodina). KDH môže mať problém sa dostať do parlamentu kvôli tomu paktu s PS a aj iným veciam. Inak je fajn, že je PS také zásadové, pokiaľ ide o tie LGBT témy. Na tomto tí debilkovia môžu pohorieť. Toto spojenie židokatolíkov a neo-marxistov je úplne neprirodzené - vidno, že ich spája len nenávisť (voči dnešnej vláde) a túžba po moci. Stačí, že im Fico podhodí RP a začnú sa hrýzď medzi sebou ako besné psy.

vrbovčan

Už som to tu kdesi písal. Mal prejav v Starej bystrici. Povedal: "...a ešte toto Vám musím povedať. Lebo šak čas beží". Má k osemdesiatke. A má potrebu ešte čosi povedať. Lebo šak dar reči má. To sa musí uznať. No a volebný líder má pred voľbami nejaké príležitosti sa dostať do médií. Inak asi vie, že nemá šancu. Len ho tam nejakí ľudia tlačia.

vrbovčan

ako PS, Spolu, Kiska, KDH zrazu pred dvomi týždňami pribrali na tlačovku Sulíka, Matoviča, Kollára? Hoci pred tým odmietali pred a po volebnú spoluprácu s nimi? Čo to znamená? Že preferencia sa nevyvíjajú tak, ako predpokladali. Zrejme Kiska sľuboval, že oni len začali robiť kampaň a budú mať viac a nevyšlo.

Roland Edvardsen

Bodaj by to bolo tak, ako píšeš. Ale skôr to teraz vyzerá, že progresívci idú dole (aj po fiasku holohlavého koktáka s rôznymi ponožkami v diskusiách) v prospech Kisku. Akože mi príde totálne vedľa, že takáto strana (PS) v tak konzervatívnej krajine ako Slovensko môže mať viac ako 6-7%. Kiska bude mať nakoniec dosť slušný výsledok, odhadujem. Američania mu dobre poradili, aby to príliš nesilil v takých tých kultúrnych témach (LGBT, potraty a pod.) a snažil sa to nejako uhrať na liberálov i konzervatívcov (ako to svojho času úspešne vedel uhrať aj Matovič).

Roland Edvardsen

Dobrý text. Tá kultúra slabosti, v zmysle takéhoto hysterického kultúrneho ľavičiarstva (orientovaného na všemožné menšiny), sa javí viac prevalentná na Západe. V tomto by bola zaujímavá analýza ohľadne rozdielov: sú západní či severozápadní belosi nejako viac náchylní k týmto tendenciám? Súvisí to len s odlišným historickým vývojom (Železná opona) alebo je za tým viac a pod.?

vrbovčan

podľa mňa horko ťažko 5. Ešte pár týždňov dozadu mal 5 a niečo. Potom si začal priplácať. Podľa mňa sa to tak robí. Najprv sa zistia skutočné preferencie, a ak sú malé, pripláca sa na pár týždňov na vyššie a čaká sa na efekt pridania sa nerozhodných k väčšiemu stádu a ak taký efekt príde, potom sa nepripláca. Teraz klesol z 12 na 9, takže asi Fokusu menej pripláca.

Roland Edvardsen

O niečom vypovedá aj to, že vznik tej jeho novej strany nevzbudil prakticky žiadnu pozornosť. Mečiar naozaj už dnes (v tomto smere) nikoho nezaujíma, je to klasické politické zombie.

Roland Edvardsen

Pred voľbami sa Smer nerozpadne, ale po nich by sa už malo definitívne rozhodnúť kto bude na čele, nemôžu tam mať dvoch kohútov naraz ako teraz - to aj do budúcna, ukážka čo by sa robiť nemalo (deliť funkciu predsedu strany a predsedu vlády), aj SDKÚ na tomto do značnej miery pohorela. Fico sa bojí scenára, aký sa teraz odohral v Sas, ktoré si mohlo dovoliť čistky, keďže Galko, Blahová a Kiššová sú naozaj len hovná, po ktorých ani pes neštekne. A Pellegrini tiež nechce ísť do otvoreného konfliktu, keďže straty by mohli byť privysoké aj pre neho, tak jeho stratégia je, že si pozíciu predsedu v budúcnosti zase nejako vysedí, ako si vysedel premiéra a volebného lídra. Ale vonkajšie tlaky sú tlaky...

Voľba kotlebovcov bola riadnym kôlom v riti globalistov v r. 2016. Teraz ich to už tak bolieť nebude, aj keby mali rovno 15%, hoci príjemné to veru pre nich nebude, to je jasné (globalistický moloch bol však žiaľbohu posilnený krvou Kuciaka, vďaka ktorej dokázal oslabiť vládne strany, tým to je pre neho vyvážené). Ono či už to človek toho 29. februára hodí LSNS, Smeru alebo SNS, event. Harabina, ak bude mať preferencie (lebo ak už, treba to hodiť niekomu, kto má dostatočnú šancu sa tam dostať), až tak veľmi nezaváži, lebo vo všetkých prípadoch pôjde o buď priamu, alebo nepriamu podporu vzniku koalície, v ktorej bude Smer. Po voľbách sa buď sformuje podobná vláda, akú máme teraz (čo teda tiež nie je nejaká extra výhra, ale to už sme opäť pri slovenskej realite, slovenskom štandarde) alebo to teda prevezme široká koalícia s dominanciou žaluďov a PS. Tretí variant v podobe "zmiešanej" koalície, v ktorej bude Smer i žaludi je najmenej pravdepodobný (aspoň teraz sa to tak javí, ale nemožno vylúčiť nič).

A hlavne som chcel, tie kecy o tom, že ide najdôležitejšie voľby sú mimo. Nie, tieto voľby nie sú o nič menej podstatné alebo nepodstatné ako tie v r. 2016. A zmenia asi tiež toľko v rámci systému, koľko zmenili tie v r. 2016. Ja sa teda určite budem chytať za hlavu, keď sa psychopat Kiska alebo tandem Palmička/5 gramov bieleho stanú premiérom, lebo to bude obyčajná hanba, ale žiadne vyplakávačky si to nezaslúži, to v žiadnom prípade (možno to naopak len urýchli isté pozitívne procesy...). Nie, naozaj platí staré známe, že voľby nič nezmenia.

Náhodný okoloidúci

Aj ja si už dávnejšie myslím, že Kočner je napojený na nejaké tajné služby. Inak by si nedovoľoval to, čo si dovoľoval. A zrejme je rád, že je za mrežami, lebo druhá možnosť je robiť spoločnosť Jankovi a Marienke a možno práve tomu vďaka zatknutiu unikol, ktovie... Aj keď v prípade výnimočnho záujmu môže napríklad v base dostať infarkt, na objednávku...

Norman

No, nemyslím, že by si bola neinformovaná, všetci tu viete viac, než ukážete :)

Čo sa týka Mečiara, si dokonca riadna pozitívna entuziastka. Ja neviem o Mečiarovi nič, ale proste považujem ten strom za už úplne neplodný. A čo sa týka povedania - veď Mečiar bol známy, že vždy čosi sľuboval, čo vie alebo má - a nikdy z toho nič nebolo.
A v princípe škoda každého hlasu vedľa.

Ľubov

Viem, nie som veľmi informovaná. Preto tie časté otázky.
Iste ste to už zaregistrovali,že chce niečo povedať. Prečo inak by sa vracal? Načo?
Odpovede typu,že je to ego a pod. sú úplne mimo. Možno práve Mečiar povie niečo viac,ako doteraz ("O Kočnerovi viem už dávno") ktokolvek iný.
A keby aj nie,aspoň budeme počuť na vlastné uši,ako sa kedysi hovorilo. Bez papiera a mekotania,bývalo to normálne.

Norman

ja budem opakovať, že k rozpadu dôjde vtedy, ak sa spodina strany rozhodne "využiť príležitosť" a zničí spojovací prvok. Príkladov z histórie je nekonečne, vždy to tak bolo, keď bol povl nenásytný. Je to ako otázka, či sa čln potopí, ak na dne otvoríme štupel. Vždy sa potopí.

Ale mne nejde o budúcnosť Smeru, nemyslím, že by budúcnosť Slovenska nejako zmenilo to, či sa strana rozpadne alebo zostane. Písal som to preto, že ma zaujíma, či sú Smerácki straníci stále tak hlúpi, že sami uveria v potrebu "očisty" a v to, že potom budú "štandardná strana". To ma zaujíma - BLBOST POPULACIE. Lebo tej sa treba báť najviac.
Hovorím tu o politickej blbosti, o psychologickej blbosti, a o vôlovej nedostatočnosti ešte aj tých ľudí, čo sa zúčastňujú mocenského-politického procesu.

Ešte musíme dodať, že áno, globalisti by boli schopní zobrať aj Kotlebu (zopakujem - práve oni si to paradoxne môžu najľahšie dovoliť), ešte viac by boli schopní, zobrať do koalície Harabína.

A keď sme teda pri tom, pri tých problémoch, "koho voliť", stále zostáva jasné, že - aby som to povedal na americkej úrovni - sú kotlebovci stále najväčší kôl v riti globalistov. Je mi v tomto čase úplne jedno, že z nich nejaký rozvoj nebude, že sa postupne skôr zatupievajú alebo akékoľvek iné ich negatíva - je to v tomto čase stále jediný nástroj na správnom mieste. A želám si, aby som ho mohol ešte zatĺcť hlbšie do toho hnusu, aby to toho anglosionistického molocha nech aj roztrhlo.

Takí sme my, intelektuáli, jemní naturalisti :-)
Stará škola, to vy asi už nepoznáte. Ale O TOMTO je svet, raz to aj vy pochopíte.

Roland Edvardsen

Ono je to pochopiteľné, že je teraz Fico vnímaný ako bremeno aj časťou smerákov a celkovo stará garda ako už príliš zhrdzavená...Ono tak či tak k zmenám a vývoju bude musieť dôjsť - alebo bude rozpad a zánik strany.
Maďarič bol naivný - a preto skončil ako totálny lúzer, špinavá handra Smečka, Nka a pod. U Pellegriniho si spočiatku človek mohol hovoriť, či je taký naivný alebo rafinovaný, ale čoraz viac sa ukazuje, že správna je druhá možnosť. Holt, vidno, že u Fica mal v tomto smere dobrú školu machiavelizmu.
Ale áno, apokalyptická štvorka Brblavý - Truban - Kiska - Hlina (+ trnavský blázon) si Pelleho do partie nezoberú, nech sa bude snažiť akokoľvek. To už naozaj asi zaberú skôr aj toho Kotlebu. :-) A nech už sa Smer bude hrať na neviem akú novotu a očistenie, tak nebude mu nakoniec ostávať nič iné než koketovať s "neslušnými". A ja byť Ficom, tak to Pellegrinimu celkom doprajem. Nech má po čom tak veľmi túži a nech si to "užije" - spoločne s Harabínom, Dankom a Kotlebom. :-D

vrbovčan

video montáže tajnej kamery v kancelárii Dobroslava Trnku. Nuž ak to je len video montáže, a nie rozhovoru Trnku s konkrétnym politikom, tak to nie je informácia pre čitateľov, ale púhe vydieranie. Ktoré sa zrejme nejaký čas už deje a dospelo do fázy dokázania, že to video existuje. Že to vyšlo na Holcovej webe, to len potvrdzuje. Holcová pracuje pre mimovládku "Clověk v tísni". SOrošovej nátlakovej skupiny. Revolúcia neskončila. Pokračuje.

Norman

Tu to ale nemožno opísať formou, či by FICO "zniesol vidieť", alebo nezniesol.
Tu ide o ten princíp, že aj keď samozrejme niekedy sa robia kompromisy aj ústupy, väčšinou TREBA bojovať a nenechať sa fackovať. Zvlášť nie bláznami a lúzou.
Proste z princípu, pre udržanie úrovne.

Ak ktokoľvek v Smere je taký blbý, že si myslí, že po odstránení starého vedenia ich nahradia noví ľudia a šou pôjde ďalej, tak je blázon. Smer je armáda, ktorá sa udrží dovtedy, kým bude zomknutá. Oni sa nemôžu rozpŕchnuť a utiecť, lebo ich po jednom dostihnú a zničia.

Pellegrini je dosť mazaný a dokáže pracovať s prestitútmi a podobne - ale je na tej ceste, ako napríklad Maďarič - oni budú od neho pýtať stále viac a viac, až ho zlomia a potom nechajú tak, prípadne ho ešte aj podupú.
Je to stále to isté. A doba tamtých globalistov a buzerantov proste končí, Amerika ak sama nepadne, tak prestane podporovať svojich európskych debilov, podobne ako zradila svojich Kurdov alebo svojich Líbyjcov a podobne.
Anglosionistickí poskoci tu raz zostanú nechránení - a ja len dúfam, že niektorí ukrivdení, a nie je ich málo, si na nich vybijú zlosť. Áno, doslovne, fyzicky. Vážne v to dúfam. Nie pre výsledok a nejakú budúcnosť, proste pre určitú spravodlivosť.

Roland Edvardsen

Maznáka smeráci asi nakoniec nejako upracú, len teraz Fico naozaj nezniesol vidieť, ako sa Matovič dušuje jeho skalpom. To by bolo príliš silné poníženie. Ale ktovie, možno je Glváč tiež naozaj také veľké zviera, ako sa hovorí, aj keď ten trubiroh na to veľmi nevyzerá.

Fico by inak mohol byť ešte rád, ak by to bola všetko "len" obyčajná zbabelosť u smerákov, čo vidíme. Ono to totiž bude skôr vyčúranosť a túžba po moci. Naozaj, celý tento shit s Kočnerom v skutočnosti časti Smeru vyhovuje, keďže si takto, Ficom istú dobu do neba vychválená, "nová generácia" Smeru (tandem Pellegrini-Sáková podporovaný bohvie ešte kým v pozadí) môže vyčistiť pozície po starej smeráckej garde pre svojich ľudí. Veď sa aj hovorí, že Gorilu si mali pustiť samotní smeráci, a konkrétnejšie iní hovoria, že smeráci, ktorí chcú odstaviť Fica a dosadiť na jeho miesto Pellegriniho, aby vznikol "nový čistý" Smer s koaličným potenciálom. Veru, ide príprava smeráckej kandidátky a cez Pellegriniho sa tam chcú viacerí predrať, tlačia na neho, takže uvoľnené miesto po Glváčovi môže potešiť (a vraj títo tú komunikáciu s Kočnerom podhodili Matovičovi). Veru, do volieb bude ešte veľmi horúco...obzvlášť v Smere.

Norman

že na Hlavných správach také niečo vôbec uverejnili. A čo, už sú vianoce?

Tvoju výčitku v poslednej vete, že sa tu málo venujeme rasovej racinalite a hnedoidom, oceňujem jednou vetou: To si teda hrdina.
Keď sa situácia otočí, budú podobní hrdinovia, ako ty, všetci a všetci nám budú vyčítať, že sme málo písali o rase a anglosionistoch. Dúfam, že sa toho dožijem, ako sa budete nadúvať a chodiť do televízií a podobne. Som si istý, že to POTOM tak bude.
Už to raz tak bolo.

Len či venovaním sa tejto téme nebudeš v rozpore s Putinovou doktrínou a antifašistickým učením.

Roland Edvardsen

Nie, to nebol šéf Jobbiku, ale len ich europoslanec. Krátko po odhalení svojho židovského pôvodu zo strany odišiel. To bol r. 2012, kedy bol Jobbik stále považovaný za najradikálnejšiu "pravicovú" či nacionalistickú stranu v Európe. Predsedom Jobbiku je dlhodobo Gábor Vona, ktorý začínal svoju kariéru (podobne ako Kotleba) v uniformách (maďarskej gardy), aby sa nakoniec z neho stal umiernený konzervatívec spolupracujúci dnes so zavedenými liberálnymi stranami v Maďarsku proti Orbánovi.

Zlom pre Jobbik začal od r. 2015. Vtedy prebiehala povestná migračná kríza, ktorá pôvodne spôsobila (čo nebude mnohým známe) v skutočnosti pokles preferencií Fideszu a nárast Jobbiku, pretože zo začiatku Fidesz nebol taký razantný v tejto otázke ako Jobbik (nehovoriac o tom, že Orbánova migračná politika pred krízou nebola nijak zvlášť nacionalistická - a mimochodom dodnes je v tomto Orbán do istej miery dvojtvárny, ale to by bolo nadlho...).

Vo Fidesze sa zľakli tohto vývoja a tak nasadili tvrdú proti-imigračnú stratégiu, rovnakú, ak nie ešte silnejšiu, než mal Jobbik. Vlastne to Jobbiku vyfúkli. Uskutočnila sa tam vtedy napr. ta známa Orbánova akcia, kedy dal postaviť oplotenie pozdĺž srbsko-maďarskej hranice, aby zablokoval prechod hnedoidom. Do toho samozrejme prišlo to slávne vyhrážanie sa bruselskými kvótami na hnedoidov, čo Orbánova vláda veľmi hlasno a razantne odmietala, čím si získala masívnu podporu u Maďarov. Jobbik síce vtedy podporoval pozíciu Fideszu, ale nedokázal nadchnúť davy istým "momentom", ako to spravil Orbán.

Ono postupne sa tam rozvinul akýsi konkurenčný boj o "anti-migračného" voliča medzi Fideszom a Jobbikom, pri ktorom však strácal Jobbik, lebo Orbán, ako premiér, resp. Fidesz ako vládna strana, vedel lepšie demonštrovať akciu. A tento ich konflikt sa ešte vyhrotil potom, čo oligarcha Lajos Simicska odstrihol Jobbik od svojej podpory a zdrojov a namiesto nich sa rozhodol pre Orbána. Jobbik sa tiež začal personálne meniť, odišiel od nich napr. istý ich významný podpredseda, ktorý bol silne anti-sionisticky a anti-EU orientovaný, skrátka typický vývoj strany ovplyvnený odchodmi a príchodmi. A Vona začal presadzovať stratégiu "očistenia" strany a získania si alebo orientácie (aj) na mestského liberálnejšieho voliča - a to skrz silne anti-korupčnú agendu, t.j. aj proti-orbánovskú. Jednoducho tým, ako zistili, že už u nacionalistických voličov oproti Fideszu výraznejšiu nezabodujú (resp. sa zdá, že si to takto vyhodnotili), tak sa rozhodli preorientovať iným smerom.

Stránky