komentare

Luko

Pred asi dvoma-troma rokmi (dokonca za vypísanú odmenu) zbierali amíci vzorky DNA (najprv len na Ukrajine a potom aj inde) podľa národností, miesta života a čo ja viem akých ďalších kritérií, ale hlavne to potom pokračovalo v celej Azii, v Rusku a všeobecne ich chceli aj od Slovanov (čo zjavne Taliani nie sú, ale kto vie, čo všetko ešte prebehlo).

Snažil som sa, ale tie informácie a články o spomínanom zbere jednotlivých vzorkov DNA dnes už neviem dohľadať (asi robím nejakú chybu alebo sa už "stratili").
Ťažko posúdiť, či to súvisí ...

Ľubov

Zdravím ! Hej,aj ja to tak vidím. Ale predsa,momentálne sa čaká na volby,však vieš,za 5 dní.A to nebudú voľby,ale skôr pohľad pravde do očí. Som nesvoja ,väčšina z našincov tu počíta s tým,že bios bude voliť progres.

Tak sa chystám na hodinu pravdy. Akí budeme po sobote.

Norman

správne pripomenutie, že základný problém sú banky a korporácie, ktorých systém je číselne tak spochabený, že je pred zrútením.
Epidémia ho len dorazí - ALEBO teda systém ju ešte aj umelo nafúkne, aby mala krytie na vysvetlenie pre pád, keď už nemôžu mať nejakú väčšiu vojnu.
Osobne si ale myslím, že epidémia je nielen prirdozená a že system naozaj sama dorazí, mimo kontrolu všemocných korporácií. Korporácie nedokážu riadiť systém, aby bol trvalo udržateľný a už vôbec nie sú schopné ho riadiť pod nejakým tlakom (epidémia, nepríjemné počasie).
takže tieto negatívne správy sú čiastočne pozitívne, lebo ničia v prvom rade systém. Samozrejme, žiadna zbraň a žiaden liek nie je bez kolaterálnych škôd.

Norman

Áno, to je to, o čom sa píše. Takzvaní vedci našťastie nie sú schopní pochopiť túto mechaniku, ináč by bol koniec.
Ale žiaľ, oni sú schopni hodiť vírus aj bez presného smerovania. Pozícia mesta Wuhan v centre Ćíny, čas začiatku infekcie ... ale nemyslím si to naozaj, len spomínam tieto faktory v pravdepodobnostnej rovnici.
Myslím, že Covid-19 je prirodzený.
Ale rovnako si myslím, že v Amerike je pandémia v Čine prijímana s cynickou škodoradosťou.

Midnigtcowboy

Hra na "selektivnost" v prípade vírusov je v podstate ruská ruleta. Vírusy radi mutuju, prispôsobujú sa hostiteľovi.
Napríklad ak vírus potrebuje aby sa nadviazal na bunku nejaký receptor a ten daný nositeľ (istý genotyp) nemá, vírus dokáže sa "učiť" a nájsť si inú cestu, teda nadviazať sa na iný receptor. Toto by myslím nikto neriskol.... aj keď žijeme šialené časy.

sandro

Tabletky, vela Cecka, cukor, rybie konzervy, maly agregatik, ZBRAN, cokolada, alkohol, galony pitnej vody a najma peniaze na ucte aspon na pol roka.

PeKonšpirator

…..názory na sočasné dění a nesmyslný coronavirus, chřipkový virus, jsou v poslední dny né na desítky, ale snad tisíce. Zorientovat se, je fakt pro obyčejné lidi sedící neustále u TV a poslochání mediálních sračkometů, skoro nemožné. Jedni vykládají to a druzí zase pravý opak. Kde je pravda????
12:54
Po prověření mnoha dat z různých kanálů mně vychází následující nebezpečná konspirace…..
Dva staří lidé, kteří zemřeli v Itálii na údajný coronavirus byli dle určitých zdrojů očkováni proti chřipce. I kdybych tento fakt nevěděl a je skutečně zcela jedno, jestli je pravdivý či nikoliv, prostě zemřeli na chřipku. Podívejte se kolik lidí v České republice a v EU zemře ročně na očkování proti chřipce a následně na chřipku. Vše se tají. Je tedy zcela jedno, na co dva lidé v Itálii odešli do jiné dimenze.
Ať je to cokoliv, hned byl použit příklad útoku coronaviru v EU a velice nebezpečného údajného šíření mezi lidmi. Dle příkladu asiatů zastavují vlaky, uzavírají města a snaží se asi udělat co největší paniku. Jak zpíval Fredy Mercury: Show must go on. Šou musí pokračovat. A pokračuje.
Po měření sítí 5G, která byla udělána na různých místech v Rakousku, Itálii, Německu a také v České republice, je potvrzen jejich provoz. Nikdo je zatím nepovolil. Na mnoha místech, autobusových zastávkách, v obchodních domech, křižovatkách a místech, kde se lidé zdržují jenom krátkou dobu, byly detekovány HOT SPOTY. Jsou to místa, kde i přístroje neměly možnost měřit radiaci sítě 5G, která byla zjištěna a identifikována. Byly přehlceny…..

Znovu se vracím k článku, který jsme uvedli od agenta z Wuhanu. Řekl a nastínil lidem situaci, že údajným zabijákem není coronavirus, byl použit jenom jako zástěrka, ale záření sítí 5G, které tam bylo před nějakou dobou zkušebně zavedeno. Počkáme a uvidíme další vývoj celé sitace s hysterickými tahy vlád, které reagují naprosto digitálně.
Pravděpodobný brzký očekávaný kolaps systému z nafouknutých bank umělými deriváty a masivními podvody na lidstvo po celá desetiletí, bude určitě zapřičiněn CORONAVIREM a ničím jiným.
Berte prosím úvahu z mé strany jako můj osobní názor a všichni ostatní mohou mít názory rozdílné…..
Vždyť se přeci jedná jenom o konspirační teorie, že ano?????
napsal tm

Norman

Na tomto určite pracujú, ale podla všetkého naozaj ťažko prenejšie nadefinovať presnejšiu identifikáciu rasy na virusovej úrovni. Ale ... na hrubo sa to zrejme dá, ako hovorí článok.
Druhá vec je, či by globalisti takého svinstva boli schopní. Odpoveď je jednoznačná: ÁNO, zvlášť v súčasnej situácii.
Tretia vec. je to naozaj pravdepodobné? Nie moc.

Otázka praktická: je to naozaj selektívny vírus? odpoveď - nie je, a teraz počujte moju predpoveď: Onedlho počet obetí a infikovaných v Európe prekoná Čínu. Záleží hlavne na najbližších dňoch, ale predpokladám, že to bude kopírovať priebeh vo Hu bei, ale obrana bude slabšia, a tak následky budú horšie.

Náhodný okoloidúci

Mňa by zaujímalo, či je pravda to, čo sa píše o vlastnostiach vírusu - že je vysoko rasovo selektívny a že zaberá predovšetkým na ázijskú rasu, že bieli a čierni by mali byť oveľa odolnejší.

https://zemavek.sk/koronavirus-moze-byt-selektivnou-biologickou-zbranou-...

Ema

Situácia sa vyvíja každú hodinu - už zrušili ich slávny karneval v Benátkach. COVID19 má v tomto zjavne ozdravný účinok, likviduje všetky zbytočné gýčové chujoviny. Dúfajme, že definitívne.

V našom korporátnom mediálnom smetiarskom hnoji je ale aktuálne témou Diamond Princess kdesi v Jokohame a Južná Kórea. Načo by sa zapodievali Talianskom - členom EÚ a Schengenu.

Špinaví srabi, hentá smetiareň.

Ema

s názvom Lekári bez hraníc do Talianska? Ebolu?

Vystrihnuté z priameho prenosu z vylodenia takmer 300 ilegálnych černošských migrantov v talianskom Pozzalle:

 

 

Najskôr šiel na loď jeden Talian, asi šéflekár, kompletne v ochrannom odeve, potom vybehol, zmizol zo záberu kamery, ktorá obstaráva live streaming a o pár minút sa prisunuli dve sanitky s posádkou zabalenou ako v morovej zóne. K lodi ich pristavili tak, že zo stanoviska kamery nebolo vidno, koľko "hostí" - ako im hovoria čuráci z pašeráckej organizácie MSF - skončilo dnuká.

Až potom prišla obyčajná sanitka, naložila tehotnú černošku a potom autobusy pre ostatných skoro 300 černochov. Boli medzi nimi aj celé vysmiate rodinky, ktoré očividne núdzou nikdy netrpeli.

Toľko zážitok z priameho prenosu vyloďovania skoro 300 afrických ilegálov v talianskom prístave Pozzallo.

Zajtra začne Conti bliakať, že Taliansko má toho veľa a si ich má Európa "rozdeliť".

Ema

pretože - ako píšeš - všetci tam majú disciplínu u talianskej prdele. Conte chce totiž zaviesť "model Wuchan", ale zisťuje, že ... hm, Taliani sú iní.

Matteo Salvini už včera žiadal uzavrieť hranice. Dostalo sa mu od vládnucej chamrade hysterického No, no, no! Zároveň dali povolenie mimovládnym zmrdipašerákom, aby vysadili v Pozzalle ďalších takmer 300 kusov afrických populačných prebytkov bez dokladov a s neznámym zdravotným stavom.
Dnes 8:00 h SEČ:
BREAKING! Relief onboard #OceanViking this morning, as survivors - rescued from the #Mediterranean sea in three separate operations this week - hear the news #Italy has been allocated their Place of Safety: The ship is now on its way to #Pozzallo, Sicily, for disembarkation.
https://twitter.com/msf_sea
Vysielanie naživo - Lekári bez hraníc šupujú do Európy ďalších afrických "utečencov": https://www.facebook.com/localteamtv/videos/2342327942734043/UzpfSTI1MjM...

Len nedávno v Pozzalle pritom vykydali na európskych daňových poplatníkov takmer tisícku mladých rozradostených tancujúcich černochov - len z jedného jediného výlovu koordinovaného s pašerákmi. Aj teraz vysypú a odtrepú sa k brehom Líbye po ďaších.
Čoskoro budú africké populačné prebytky - dobre oblečené a najedené - mašírovať po európskych mestách a vrešťať vijavole (wir wollen) ... aj-sukuf (eine Zukunft) ... a niesť obdobné transparenty ako v tomto videjku, napríklad KEINI DEUTCH SCH LERNEN. https://www.youtube.com/watch?v=XT16M_OM8h0

Midnigtcowboy

Totálny rozpad západnej civilizácie.
Trocha z vlastnej skúsenosti. Priateľka skoro obden stojí frontu na CP SR kvôli podávaní pracovných povolení. Robí pre otrokarov co dovážajú otrokov najmä z krajiny na Okraji, ktorá radostne začala budovať tú, oné, pokrokovú liberálnu spoločnosť. Za každého otroka systém okrem iného pýta cca 160ojro za lekárske vyšetrenie na cudzokrajne choroby.(identické v každej krajine eurosojuzu) Ak otrok neprejde, musí ísť budovať svetle zajtrajšky do rodnej viesky.... A na druhej strane systém umoznuje/vita/ podporuje dovoz tvorov z najzamorenejsich oblasti sveta, ktorí sú infikovaní chorobami z ktorých sa my povodní obyvatelia poserieme (to bude ten optimálny prípad). To už fakt žijeme v blázinci?

Náhodný okoloidúci

Dovolím si tvrdiť, že operovať stabilitou vlády zlepenej z ultraliberálov, hlinovej sekty, matovičovcov a iných exotov nemá zmysel. Západu je jedno, ako dlho taký zlepenec vydrží. Pre Západ je dôležité to, aby zlepenec udržal zdanie vlády tak dlho, aby stihol schváliť všetky špinavosti a podrazy, ktoré sa doteraz nepodarilo pretlačiť cez súčasnú vládu a súčasný parlament - americké základne, zákony v prospech úchylov, prijímanie votrelcov a tak ďalej. Aj keby potom boli predčasné voľby, niektoré škody by už boli buď ťažko odstrániteľné alebo nezvratné.

Luko

Ak je tomu tak, potom už ani sám sebe nemôžem dôverovať. Sám seba prekvapujem, klamem, zrádzam, obdivujem a bezpochyby kujem aj proti sebe "pikle".
Nevadí, zasa a opäť a znova som si sľúbil, že až sa mi podarí zbaviť sa toho "ochranného kabáta" (zvieracej kazajky), tak si pred zrkadlom nafackám a budem sledovať, kedy a ako to zaberie (a tak stále dokola, ja to nevzdám, ale oni ma do toho vždy znova zaviažu ešte skôr, ako sa môže prejaviť účinok mojej skvelej samoliečby).

Norman

To by bolo na samostatnú tému - toto hlavne na slovenskú rozšírené napodobovanie a vzývanie.
Milionkrát bolo upozornené, že malé Slovesnko sa k niekomu musí stále lepiť - ale to je akosi prirodzené, keď samo nie je silné. S tým sa ťažko niečo zmení. Čo sa ale zmeniť dá, ale na čo sa málo upozorňuje, to je toto napodobovanie, "totofília a tamtofília" :).
Pritom niekoho povrchne napodobovať je takmer vždy škodlivé - väčšina ľudí u nás nevie, ako to v Rusku funguje a kto to je Putin (ani ja nie). Horkoťažko si človek môže povedať, že je to pre Rusov dobré a povedzme pre nás dobré - ale zaručene nik u nás nedokáže toto napodobiť, ba ani to u nás nejde.
Ale to nie je len o Rusku - v dnešnej dobe sa ešte viac napodobuje Západ, najviac Amerika, a mnohí neznalci sa idú utrhnúť aby napodobovali to, čo poznajú len povrchne. To sa týka aj vzorov ako Nemecko, Rakúsko, Maďarsko ... týchto bližších susedov, i keď s tými musíme hladať nejakú formu podobnosti.
A táto -fília je škodlivá aj do minulosti a kultúrnych . Poviem to tak - vzývanie hitlerovcov je rovnako škodlivé, ako vzývanie židovcov (kto by lepšie poznal germánsku renesanciu, tak by vedel, že boli kritickí voči predošlým politickým a kultúrnym platformám napr. cisárskeho nemecka a podobne, a odmietali nejaké napodobovanie )

Totofíliu a tamtofíliu strieka do krvi národa vždy ten, kto ju chce otráviť.

Roland Edvardsen

No, aj ja som sa sám sebe čudoval, že som to dal. Ale tak zaujalo ma kam až ľudská predstavivosť dokáže zájsť. A tento grafoman posúva hranice ďalej než iní. A aj som si myslel, že väčšiu šialenú zlátaninu v ten deň už nebudem čítať, ale potom som natrafil na ďalší jeho text: http://www.nwoo.org/2019/01/29/metastazy-plaziveho-majdanu-na-slovensku-...

Najlepšia konšpirácia: Pelle podplatil Harabina, aby kandidoval a tak znemožnil Smeru vyhrať prezidentské voľby. :-D

Ja som sa posledné obdobie dosť sústredil na hentých židokresťanov (odlišujem od kresťanov, keby dačo. Jeden môj obľúbený autor to tak raz pekne napísal: "Som kresťan, nie abrahámista. A poznám rozdiel."), ale hentí tí socíkoví putinofili (a aj čechoslovakisti a marxisti), tak to je veru ďaleko väčšia divočina. A pritom ja som za sociálnosť, a aj celkom obdivujem Putina a som proti takým záležitostiam ako sankcie proti Rusku. Lenže tu sme opäť pritom, že čoho je moc, toho je príliš.

Znovu sa budem opakovať: áno, toto je ten úpadok, Kalijuga. Úpadok štandardov, keď tu alternatíva predstiera, že prehnané kecy Harabina o 11 000 negroch, ktorým sa bude vyplácať 800 eur, sú dostatočne hodnotné na to, aby sme ich brali vážne. Ľudia naozaj otupejevjájú, ako povedal klasik :-). Aj z tohto tolerantného prístupu pro-národnej sféry potom budú profitovať kdejakí škodliví šarlatáni a psychopati - bez ohľadu na ideologickú spriaznenosť.

Luko

Petrovi také radšej nehovorme, tu na zemi to píšme len do tlačív, na ktorých nezáleží, lebo tí, čo tomu z duše prepadli a podľa toho naozaj aj žijú, tých nestretneme u Petra, tí idú rovno do tých čiernych dverí vedľa (a aby necúvli, je na nich meniaci nápis "Parlament", "Banka", "Burza", "Vláda", "Sláva", ... a pod. - každý taký si na nich prečíta práve to, čomu dával v živote prednosť a upísal tomu dušu a on s radosťou vstúpi). A chceme ich ešte aj "po tom - potom" stretnúť?

A dík za "budovateľskú" pesničku.

Norman

Stiahli Štefunka, ten im pripadal hrubý, ľavicová minulosť a tak ďalej, ale Trubana si nevyformovali, museli zobrať, aký je . A to nechcem detinsky hovoriť, že je zlý - proste je, aký je, pre nich nie ideálny. Mimochodom, ak sa občas spomína "lenivosť" niektorých politikov - mne sa zdá, že Truban je odchovaná na ľahkom "úspechu" a nie je zvyknutý ani na drobnú blbú prácu, ani na frustráciu z neúspechu, s ktorou sa v poltike zákonite stretne dennodenne.
Na toto im nepomôže ani desať šavivov.

mirage

ked hovoris pravdive tvrdenia , si myslis, ze klames?

Luko

Farská, Truban, Beblavý, Klus, ... a koniec-koncov všetci, čo sú na ich liberálnom brehu, to je problém Slovenska? Slušne povedané - ale kde že by!
Problém sme my sami, tým myslím nás, pokorných a opatrných Slovákov. Radšej si to doma odpr... do periny, alebo obkecáme v hospode, kde to aj tak nik neberie vážne (detektív Bretschneider už vyšiel z módy).
Problém s tými hore menovanými je v tom, že ich je počuť. Len počuť, to im stačí a majú to zabezpečené.
Ak sa im chce niekto postaviť, musí si najprv založiť stranu, inak ho nepočuť. Nespokojenci za ním neprídu ako kedysi - veď nás, lebo sme si Ťa vybrali za veliteľa a budeme Ti lojálni, pôjdeme s Tebou aj do boja a vždy poslúchneme tvoje rady, lebo si - "najmúdrejší, najlepšie poznáš krajinu, najsilnejší, najbohatší, ..., a pod.).
V tom je ten problém - on sa SÁM musí prehlásiť za vodcu. Už v ten moment je pre neprajníkov nedôveryhodný, sebecký, mocichtivý, ..., vždy sa na každom nájde smietko, ktoré treba nafúknuť a rozhlásiť. A tá mlčiaca väčšina je odrazu zvyklaná, lebo argumenty neprajníkov môžu mať aj pravdu, že? - radšej počkám! - čo ak sa zosmiešnim? - a zostanú zasa radšej ticho, len z opatrnosti sa nepridajú.
Na umlčanie väčšiny netreba žiadnu silu, stačí dobre mierená klebeta z "dôveryhodného" zdroja a je zasa na nejaký čásek vymaľované. A keď je po ruke aj pohľadná dievčina, čo sa pekne oblieka, sem-tam niečo "predtlačeného a správne miereného" prečíta, alebo len niečo neurobí, tak kde je potom problém?

Luko

Nuž, keď sme si už vymenili dôvernosti,
tak Ti gratulujem k profesnosti.
(inak by sa to nerýmovalo).
:-)

Norman

ja som to ani nebol schopný či ochotný prečítať, len prebehnúť, veď to aj bolo nekonečné.

Nie je pravda, že my tu sme príliš kritickí na ostatných - pravda je, že v alternatíve skvosty tiež nerastú sami od seba.

Čo sa týka Ilmorana - hej, ten vedel byť kritický - smola je, že on sám okrem kritiky nevedel vytlačiť ani jednu vlastnú myšlienku. To je vlastne tiež typické pre alternatívu.

Čo sa týka Smeru - Fico možno je trocha bremeno, ale bez Fica sú (zatiaľ) nič, ako SDKU bez Dzurindu či HZDS bez Mečiara. Ale ja to vidím tak, že si rozumejú (Fico a Pele) . A ako píseš
Čím je strana úspešnejšia, tým je menej radikálna a vice versa. Takže to môže byť lepšie.

Ale najviac ma zaujalo, čo som si v tom článku sám nevšimol:
"Ktovie, či nie práve tam mu (Pellegrinimu) vnúkli ideu s tým dvojitým esíčkom v novom straníckom logu, veď predsa dojemná láska Európanov k tejto ich celoeurópskej esesáckej armáde hrdlorezov nestarne a s vekom sa stáva len výraznejšou, ako víno"
To mám práve najradšej, týchto staronových "antifašistov", týchto zbabelých potkanov, čo chcú stále tlačiť len po vetre a podľa prikázaných paradigiem. Tento hnoj spôsobuje túto stagnáciu, toto krútenie sa dokola. Ja tu politiku nerobím, ja sympatizantov naozaj nepotrebujem, vždy som tamtých ľudí kritizoval a vysmieval sa im (keď to mám slušne povedať).

vrbovčan

Pár týždňov sledujem mediálne výstupy tejto dámy. Zaujalo ma, že podáva zasvätené informácie zo súdnych procesov zmenkového i procesu vrážd. Nikto tu s tým nezačal, tak pokúsim sa ja. Možno niekto podá o tejto žene nejaké zasvätenejšie informácie. Lebo veď idú o nej chýry, že netreba ju brať vážne a pod.
Ona tvrdí, že vražda Valka sa udiala úplne odlišne, ako sa odohrala a že tá udalosť má súvis s Ruskovými zmenkami. Podľa týchto informácii je Kočner vlastne obeť. Alebo minimálne nie falzifikátor, ale v prípade zmeniek obeť D. Lipšica, P. Totha a majiteľov Markízy a skupiny novinárov Kočnerom pomenovaných Lipšicove stádo.
Ona tvrdí, že okrem týchto štyroch zmeniek existujú ešte dve s príjemcom Ernestom Valkom v sume po 9% z hodnoty tých štyroch. Valko si ich vyjednal ako províziu zo sprostredkovania urovnania obchodného sporu medzi Ruskom a Kočnerom.
Táto informácia sa v istých kruhoch vedela. Ovšem s milným parametrom o splatnosti zmeniek. A to 10 rokov namiesto skutočnej 15 rokov. A ten, kto poslal tých vrahov k Valkovi si myslel, že tie zmenky všetky sú u neho. Aby ich našli a odcudzili. Kto bol objednávateľ nepovedala, ale logicky vychádza, kto mal mať záujem, aby neboli uplatnené voči dlžníkovi.
Pokračovanie...

Roland Edvardsen

Hej, to interview je aj natočené - a to video sa dostalo k Tódovej (agentka). V rámci novinárskej etiky, aj inde na Západe a všeobecne, platí, že na sexor sa takto priamo nepýta (dobrý text napr. tu: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=745899), na druhej strane tu bola už dlhšie trochu polemika, prečo korpo-splašky do toho nejako viac nevŕtajú (lebo to pochopiteľne môže byť jeho Achillova päta), takže áno - možno bola nejaká tichá dohoda a tú sa pred voľbami rozhodli globo splašky porušiť a taktiež to hodili do éteru asi naschvál v čase, keď vyšlo to druhé Kiskovo video, aby prekryli Kiskovu sračku.

Sociálna demokracia má aj na Slovensku svoje miesto - a tu treba opäť dať uznanie Ficovi za to, že dokázal udržať jej slovenský charakter. A áno, historicky bola naozaj spájaná aj s národnými hnutiami - kombinácia národného sentimentu a socializmu nie je vôbec nič nové, to možno len niektorým Američanom príde dnes zvláštne. :-) Ale aký bude ďalší vývoj v Smere a sociálnej demokracie na Slovensku - nuž to nikdy nebolo viac nejasné než dnes.

Inak včera ste pozerali Na hrane? Kotleba bol celkom ok (inak on je celkom nízky, pôsobil tam na mňa trochu ako trpaslík. Alebo to bolo len nejaké skreslenie? Či tí ostatní sú takí vysokí? (Pellegrini, Danko a Kiska sú, to áno). Kiska = čistá tragikomédia. Hovorím, nech mu len dajú čo možno najviac priestoru pred kamerami. Toto musí mať odstrašujúci účinok na každého normálneho človeka.

Roland Edvardsen

Ja mám z neho obdobný dojem: že nie je zlý takým spôsobom ako Kiska, ale jednoducho infantilný a hlúpučký. A svetonázorovo dosť dezorientovaný. Podľa mňa veľa voličov PS bude krúžkovať Biháriovú - a tá ho možno aj preskočí. Je čitateľnejšia a má aj lepšie vystupovanie.

Roland Edvardsen

Ten text z New Order som po informácii, že Bystričan Pellegrini bol utajený primátor Piešťan (ja Piešťany celkom poznám, lebo moje rodné mesto je relatívne blízko) ani nechcel ďalej čítať, ale nakoniec som tú grafomanskú zlátaninu teda dočítal do konca - a neľutujem, lebo toto je tam ešte tá najmenšia perla pre zasmiatie. Kam sa na toto hrabe nejaký Bavolár z HS alebo Katalin Tara? Toto je tak symptomatický text, typická kvázi-insiderská alternatíva, strašne prekonšpirovaná a špekulantská - vyslovene šialeno pôsobiaca (až by človek začal konšpirovať či aj toto nie je nejaký konšpiračný zámer). Presne toto sú tí insitní "politológovia" (za akého sa chce vydávať aj tento autor), ktorých tak rád spomínal Ilmoran. Najlepšia chuťovečka, imho, bola asi toto: "Ktovie, či nie práve tam mu (Pellegrinimu) vnúkli ideu s tým dvojitým esíčkom v novom straníckom logu, veď predsa dojemná láska Európanov k tejto ich celoeurópskej esesáckej armáde hrdlorezov nestarne a s vekom sa stáva len výraznejšou, ako víno". :-D

Ale aby som sa len nesmial: povedzme, že ten text má isté pravdivostné jadro. Ale hovorím, že keď sa na to nabalia tie haldy pochybného balastu, okatých výmyslov, hodnota sa prudko vytráca.

Povedal by som, že Pellegrini môže byť dobrý technokrat (a má i istú svojskú charizmu - niečo ako slovenský Macron :-)), ale chýba mu populistický drajv Fica a zahraničná politika sa ukazuje byť jeho najväčšia slabina. Je slabinou, keďže v nej dával výlučne na Lajčáka. Povedzme, že tam sa dá s autorom súhlasiť. Lenže tu máme aj kameň úrazu. Kto tam inštaloval a celé roky držal Lajčáka? Fico mal na všetko 12 rokov vrátane obdobia, kedy mala moc výlučne jeho strana (paradoxne práve v tomto období bol Smer umiernenejší a centristickejší než kedykoľvek predtým. Čím je strana úspešnejšia, tým je menej radikálna a vice versa - taký je patern u Smeru). Ale on to s takými ako Lajčák a Raši to Fico predsa ťahá už roky rokúce - bez zmeny. A Pellegriniho si vybral vyslovene on ako nástupcu. Si pamätám na tuším r. 2016, kedy ho predstavoval spolu so Sákovou ako "budúcu generáciu", ktorá raz prevezme Smer. A dnes sa to práve stalo: dominantným sa stáva tandem Pellegrini-Sáková nahrádzajúci tandem Fico-Kaliňák.

Fico bol unikátny zjav na slovenskej politickej scéne, ale myslím, že autor je veľmi naivný v tom pohľade, ako Fico "vie" a hrá 3D Chess a všetky jeho ústupky a omyly sú len stratégia alebo mu teda "priložili hlaveň k hrudi". Pripomína mi to teórie nekritických zástancov Trumpa. Ficovi žiaden Raši, Lajčák ani Pellegrini hlaveň ku spánku nepriložili, keď utekal na ústavný súd. To bola len jeho sebeckosť a zbabelý útek (lebo sa mu dlhodobo a otvorene nepriatelia vyhrážajú kriminalizáciou - a on možno tuší alebo vie, kto všetko niečo na neho má) uprednostnený pred vlastnou stranou. A preto by aj on kľudne išiel so žaluďom, ak by mal záruku, že bude mať pokoj (autor však má pravdu v tom, že opozícia bude viac vyhovovať Pellegrinimu).

A že ho Pellegrini dnes vytláča? Nuž, ide si len po to, čo mu už beztak dlhšie a dávno bolo sľúbené. A to je ten smutný fakt pre Fica, že ak by neurobil tie ústupky s Pellegrinim, Smer by nemal dnes preferencie 17-22%, ale 10-13%. To vedia dobre aj v strane, a preto Fica viac a viac straníkov vníma ako bremeno. Ja súhlasím, že to čo Ficovi urobila globo mafia bolo nefér svinstvo, ale svojim zabarikádovaním sa v strane by len viac obmedzil jej dosah a význam.

Midnigtcowboy

Podľa mňa len zlý marketer. Chceli vytvoriť cúúúloveho frajera, kaviarenskeho drsnaka s ktorým sa mentálne nedovyvinuta mládež identifikuje. Podľa mňa sa teraz nejaký "šavivovci" sekli. Toto na Slovensku zatiaľ masovo neosloví.

slaven1

On aj pripláva do správneho prístavu, aj zakotviť dokáže, len kotva sa odtrhne lebo reťaz je slabá.

Nevie inú reč ako angličtinu. Aby si mohol plnohodnotne riadiť krajinu potrebuješ vedieť ešte minimálne ruštinu (byť schopný čerpať z ruského informačného poľa).

Je mladý. Má 36, 37? To je primálo aby si dokázal riadiť krajinu. Toto aj využívajú bábkovodiči, ktorý ho riadia.

Neschopný nie je. Кадры решают все, а не кобылы и машины, Miško.

mailer

Miuko, vodca útoku na parlament, Miško s baseball bat, hnusnými robošmi, a s 5 gramami bieleho. Čudné. Ja v tom vidím Befehl zvonku, schválne sa stať odpudivými. To nemôže byť len tak. To musí byť súčasť nejakého plánu. Tuším len, že Miško je Eset a Eset je CIA, kde softvérová aktivita je len krytie. Mýlim sa? Vie to niekto rozvinúť?

Norman

s tým sa netrápim,

len kedysi, keď sa pýtali na vyznanie (v slobodnom západnom svete také robia, kvôli peniazom), tak mi bol nepríjemne písať ateista, teraz, keď sa ma bude niekto pýtať (svätý Peter) , napíšem autoteista. :)

Ako sa hovorí na záhorí: Sie sind Gott .... los. :)

 

Norman

Ty si čital ten link? To som ani ja nečital, neviem prečo sa tam toľko rozpisujú, ono džinsti sú strašne rozkecaní, oni sú vlastne ateisti, ale pedanti, všetko zaškatulkovať, no hrôza - išlo len o nadpis, o základ. Pardóoon :)

Mimochodom, aj ja som technik. 

 

Luko

Asi v polovici odkazu som v sebe sledoval boj ducha s telom (možno naopak), ale dočítal som to napokon až do konca (telo prehralo). Výsledok?
Neviem, či si mi rozšíril obzory, alebo mi "zamotal" hlavu (v každom prípade som rád, že som išiel na techniku a nie na filozofiu). Asi to chce nechať to v sebe chvíľu uležať. Obávam sa však, že sa ani z ďaleka nepriblížim k dokonalosti arihants (kevalins), ale až stratím telo, tak Ti prídem ako siddhas povedať, ako to naozaj dopadlo a je.
Musím sa usmievať, kam to došlo - "... len jednu vetu ... a takto to skončí." Pravda.

A s tým označením sa za ateistu sa netráp, ani sám Boh nevie, ako sa má v tomto prípade označiť.

Ľubov

Chlapca nechápem .Odhliadnuc od kecov o drogách jeho problém je oveĺa vážnejší ,v tom jeho machrovaní so satanistickými symbolmi (bhole 666 a ďalšie,tetovanie na ruke)
Alebo je naozaj somár a neuvedomuje si,čo robí,alebo je to ešte horšie.
V podstate k nemu niekedy cítim súcit.Nezdá sa byť zlý, takým odpudivým spôsobom ako Kiska.

slaven1

Netrvalo to dlho a Miško doputoval tam, kam liberalizmus prirodzene smeruje - k extrémizmu. Zatiaľ len takto "šašu-júc" na kameru.

Dosť zúfalé video. Je dobre, ak sa vrcholový predstaviteľ štátu takto zhadzuje na videu, ponižujúc sa do úrovne šaša? Do úrovne herca, ktorého riadi režisér, na úroveň človeka, ktorého riadia nejaké tiene?

Video ako formát však produkovať treba. Je to informácia a tá je pre riadenie kľúčová. Ako by teda mala vyzerať video-informácia od človeka, ktorého by sme si želali vidieť vo vrcholovom vedení krajiny?

Mali by to byť videá, autorský kanál na Youtube, kde bude človek vyjadrovať jeho myšlienky (a nie myšlienky po(z)radcov). Niečo ako formát Chelemendika, Starikova alebo Romana Michelka.

No a vie Truban, tento človek ašpirujúci na predsedu vlády, čosi také ponúknuť? Má čo autentické povedať? Kde je J.E.H.O. kanál na Youtube posudzujúci verejné dianie? Toto?!

Takže sa ukazuje, že v konečnom dôsledku je Michal Truban iba "tvár", výveska bábkovodičov, ktorý ťahajú za nitky schovaní v tieni (až takí v tieni niesu, viď Mirko Brblavý a jeho kurátori z ambasády na Hviezdoslavovom).

Miško sa nám zradikalizoval

Psychotrockizmus je pojem, ktorým sa označuje, keď človek inak koná ako hovorí (Viera Dubačová napr.). Vo videu Truban kritizuje "nesvojprávneho pilota, ktorého riadiť aj tak niekto iný", pričom sa ukazuje, že hovorí sám o sebe.

slaven1

Tatkov syn a vicežupan chodí teraz kvíliť po rôznych médiách, lebo SADka ZV ho tak vyplieskala, ako ešte žiadneho iného "vicežupana" pred ním (až toľko ich nebolo, dodajme :-). Nechal sa od "kamarátov" nahúckať do bitky a teraz vyplakáva, že mu sok v nej rozbil papuľu.

Ostrosledovaný Banskobystrický samosprávny kraj dal národ do rúk manažérom sojovaru v očakávaní, že majú "riadiace návyky" a budú do riadiť aspoň tak dobre ako tí pred nimi (zlí "fšisti", zlí bu-bu-bu SMERáci) a tu zrazu nechodia autobusy. Ondrej zahanbil rodinu.

Mladý, tak ako každý iný mladý, nemá skúsenosti a tak sa učí (na nás, ľudoch). On skúsenosti získa, len to bude chvíľu trvať. Cca 2 roky na to treba (zo 4-ročného volebného obdobia). Uvidíme kam sa ten čas  BBSK dotiahne. Obyvateľia kraja výsledky Lunterovcom "vyúčtujú" (dúfajme, v mene aj nášho dobra, že sa mu nebude tak dariť ako Ivetke alebo jej predchodcovi Potkanovi). Tu ešte treba dodať, že skúsenosti s vedením vecí verejných nemal ani predchádzajúci klan riadiaci BBSK.

Ďalšie vec, ktorá sa deje v BBSK je, že riaditeľom škôl je teraz z kraja "odporúčané" aby posielali deti na zájazdy na rôzne divadelné predstavenia s promigrantským alebo holoholo programovaním ("misremembering").

Hento pozvanie od TA3 do vysielania sa nieslo v duchu (vyslúžiť sa pred empire-protectorom a) národu pripomenúť čo sa stane aj zvíťazí vo voľbách liberálna vetva politických lokajov - zníži sa kvalita riadenia vecí verejných (prestanú chodiť autobusy).

Veď z liberálno-progresívneho krídla je aj dnešné vedenie BBSK viď fotky s Luntera staršieho s empire-protectorom hneď po župných voľbách + vzdelanie Ondreja Lunteraje "politológ" z Masaričky v "konzervatívnom" Brne. Tieto politológie sú výborné továrne na americkú koloniálnu administráciu (ľudí, ktorí neriadia krajinu v prospech jej obyvateľov, alebo v prospech koloniálnej ríši USA - viď napr. Klus).

https://sk.linkedin.com/in/ondrej-lunter-025a46130

Dodajme, že nie je dobre mať sprivatizované SADky, ale zase koho je to dôsledok? Pre "štát je zlý vlastník" (dnes stále téza vedenia SAS) sa privatizovalo za Potkana (ktorého duchovný nasledovateľ je aj Ondrej Lunter). Inak na toto je v šachy pojem: "nevýhoda ťahu".

https://www.teraz.sk/ekonomika/zvolen-primestske-linky-bude-zabezpe/4427...

Aj keď trend je očividný, zatiaľ nad tatko&syn palicu ešte nelámme. Kto nič nerobí nič nepokazí.

Norman

to je tvoj článok?

Tom

Fico má konceptuálny rozhľad a znalosti, čo o Pelém nemôžme tvrdiť. On prezentuje "5. kolónu" v SMERE, tú "progresívne" ladenú a riadenú Godzillou ( nadnárodý kapitál ).

http://www.nwoo.org/2020/02/13/slovensko-byt-ci-nebyt-cast-vii/

Norman

Len pre doplnenie:
jedná sa o serióznu filozofickú kategóriu, v jednej indickej tradícii, v džinizme, to volaju anekantavada - patrí im v tomto uznané prvenstvo. Je to pochopenie, že nejestvuje iba jedna cesta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anekantavada

Realita má viacero aspektov, a to nielen nejaká umelecká, ale aj tá fyzická, vedecká, technická. Tam to práve treba pochopiť v prvom rade.

Takže chaldejstvo a normálnosť sa nelíši v schopnosti rôzneho popisu reality. Kedysi nejakí hlbokomysliaci ľudia prišli na to, že realita má naoko odlišné výzory. To je v poriadku, to treba vedieť a používať, to nie je to zlo.
Morálny problém je to až potom, keď to vývojovo nevyspelé etniká začali používať pre prízemné amorálne účely. Až toto odlišuje ľudí normálnych a zlých.

Je to ako s každým nástrojom či každou mocou - záleží od použitia.

Ale pripomínam - nejedná sa ani o klamstvo, lebo každý z tých rôznych modelov mapuje objektívnu realitu.

Ako si spomínal o tom umierajúcom: Z určitého uhľa pohľadu sú ľudia naozaj nesmrteľní a nemusia sa báť smrti a jestvuje nekonečný počet variantov niečoho, čo možno označiť ako boh. (hm, ako sa mám označiť za ateistu, keď viem, že svet je nekonečný počet bohov? :-)

Ale nechcel som tému rozvádzať, pardon, človek chce len jednu vetu ... a takto to skončí.

Norman

„Všetci viete, že bol pri podvodoch s pozemkami a ja mám teraz vyvrátiť alebo potvrdiť, po toľkých rokoch špinavostí, čo pán Kiska napáchal na Slovensku na ľuďoch, že či niekto zo Smeru s tým má niečo spoločné. Spýtam sa inak: Ktorá sviňa to tak perfektne zahrala Kisku v tom druhom videu? Chcel by som tú sviňu spoznať, čo my s tým máme? Myslíte si, že nemáme nič iné na robote, len chodiť po zatuchnutých reštauráciách v Poprade? Čo my s tým máme,“ povedal expremiér.

 

:-))))))))))

Začína to naberať grády.

Norman

Ja mám informáciu, že Pellegrini poskytol rozhovor časopisu Plus Sedem dní, kde vraj okrem iného došlo aj na jeho sexuálnu orientáciu. Vyjadril žiadosť, aby tam toto nebolo, v čom mu vraj (šef)redaktorka vyhovela. Ale nejak následne sa globalistické sily ozvali a túto osobu vyhodili z práce. Za tieto informácie neručím, počul som verziu o vyhodenej riaditeľka Plus7dní, neviem, ale minimálne jadro bude v tom, že Pellegrini mal stret s médiami aj kvôli tomuto - v zmysle, že prestitúti nie sú schopní dodržať ani základné nepísané dohody, že Pellegrini sa im snaží vyjsť v ústrety a je s nimi kamarát, ale oni neodolajú a rýpu ešte aj do tohoto. To dokáže naozaj nasrať a priviesť k pochopeniu, že u globalistov nebude nikdy šetrený, a že nedostane u nich šancu. Príklad Maďarič ale aj Druker sú predsa len poučné.
Preto Pellegrini zostruje.
Všeobecne by sa dalo povedať, že Smeráci od večného ustupovania azda prídu na to, že treba útočiť. Tu je zas príklad úspechu Blaha, pritom útočenie nemusí byť samozrejme tak absurdne marxistické, až šaškovité. Sociálna demokracia je na Slovensku najmohutnejšia reálna sila. Silnejšia ako národovectvo, ako kresťanstvo, ako prozápadný liberalizmus, nehovoriac o čomkoľvek inom. Sociálna demokracia (aj napriek svojmu historickému vzniku) ale NIE je marxizmus. Respektíve marxizmus je len jedna a to dosť mizerná forma sociálneho hnutia, pokusu o sociálnu racionalitu, pokusu o obranu pred totalitnými globálnymi korporáciami. Marxizmus úboho zlyhal, patrí na smetisko dejín, ale ten problem a boj tu samozrejme stále je. A treba ho riešiť na národnej úrovní, organickým štátom a podobne.

Lebo kto si prečítal napríklad aj Blahovo Antiglobalistu ten vie, že je sociálna demokracia je v dnešnom svete spojená s národnými hnutiami (v konflikte s globálnymi plutokratickými korporáciami).
To je mainstrem súčasnej politickej filozofie, naozaj žiaden extrémizmus, naopak. To je boj, ktorý žijeme a to je budúcnosť. To je šanca pre Pellegriniho, pre bežných ľudí práce a pre budúcnosť SMERu tiež.

Norman

Pellegriniho prejav stojí za to - bezpochyby najlepší prejav, aký som na Slovensku počul. Správna dynamika a razantnosť. Alebo som s ním najviac súhlasil :)
Tu nie je celý, ale niekde určite bude.
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/3669-ako-prebiehal-bo...
https://www.hlavnespravy.sk/poslanci-maju-treti-pokus-zacatie-rokovani-z...

Dobre, že tam prišlo na balkon v sále ako hostia verejnosti nejakých 30 starších ľudí, a tú Beblavého ČVARGU doslovne vypiskali. Aj to prispelo k tomu, že Beblaváci odišli so stiahnutým chvostom. Prejav verejnej mienky má svoju silu.

Luko

Nie som fotograf ani aranžér (architekt) ilúzie, či dokumentu. Som technik - stavbár. Snažím sa byť nohami na zemi. Verím, že strechu hrubej stavby je treba stavať ako poslednú a v interiéri robiť ako poslednú až podlahu (aj keď je pre mňa pozemné staviteľstvo je až druhoradé a bližšie sú mi mosty - cesty, ale pre názornosť som sa uchýlil k pozemnému). Klamem, ak raz poviem, že začať treba na zemi, alebo keď poviem, že na zemi treba skončiť? Čo a kedy je to fikcia a čo klamstvo?
Záleží aj na tom, s kým sa rozprávaš a čo je cieľom debaty, to znamená, len Tebe samotnému dobre/správne a prioritne určiť-odhadnúť partnera v debate, čo mu povieš ako prvé a čo ako posledné. U každého to môže byť inak. Súhlas?
A teraz - som "chaldejec", alebo "normálny človek"?
A že som sa vyhol téme "ako v konflikte obstáť"? Nuž, nie som Boh, teda nesúdim a že som možno dôverčivý a zviazaný morálkou - to skôr pokladám za prednosť, nie za slabosť. Nemám v svojom okolí problém presadiť svoje (tým myslím názor, nie brutálnu silu) a ťažko by ma z očí do očí len-tak niekto zašliapol, aj keď som vždy ochotný priznať silu argumentu aj oponentovi (dokonca aj pred ním pokľaknúť - to žartujem), ak korektne dôvodí. Vždy ho nechám dohovoriť bez prerušovania.
Toť vsjo.

vrbovčan

že tých videí je 12. Ale jej zdroj je niekto tajomý. Smer to nie je.

Náhodný okoloidúci

Problém nie sú styky vajdu Žaluďa s pozemkovou mafiou a ich spoločné podozrivé kšefty, problém je podľa neho to, že sa o tom dozvedela verejnosť. Typický syntetik a reptilián.

https://denniks.sk/25521/este-aj-vlastnych-spolocnikov-obral-v-smere-vra...

Náhodný okoloidúci

U nás je akcieschopná len šariátska náboženská polícia zvaná NAKA.

vrbovčan

Lunter včera na margo vracajúceho sa konfliktu medzi BBSK a SAD Zvolen povedal: "Nemáme políciu, nemáme armádu, ktoré by dokázali doinútiť niekoho aby konal v súlade so zákonom."

https://www.ta3.com/clanok/1176568/sad-zvolen-sa-vyhyba-stretnutiu-tvrdi...

Roland Edvardsen

Ja už som tu dávnejšie hádzal rozhovor so Sulíkom, kde sa otvorene vyhrážal kriminalizáciou Fica. To vidíš aj v diskusiách na Sme a pod. - neustále volanie po tom, aby Fico skončil v base. Je úplne jasné, prečo sa globoopozičné strany predbiehajú v tom, kto bude ovládať ministerstvo vnútra.
Hovorím vážení, Matovič a spol. už dnes otvorene hovoria o tom, ako tu spustia stalinistické čistky. A nepôjde len o Smer. Toto sa nakoniec dotkne celej populácie. Si vezmite, čo sa môže diať, ak by políciu a prokuratúru začali úkolovať takí ako Biháriová. To čo sme videli doteraz, rôzne tie blúznenia Naky a smiešne obvinenia z fašizmu, to bude len čajíček, vánoček, oproti tomu, čo nás možno čaká.

Roland Edvardsen

Pellegriniho si pamätám ešte niekedy z r. 2016, keď to bol práve on, kto v O 5 minút 12 obhajoval Ficove výroky voči moslimom (bol tam vtedy aj Sulík, ktorý sa vyjadril, že takéto výroky by si nedovolila ani Marine Le Pen - čo je pravda :-)). Ale potom čo sa stal premiérom začal chytať "maďaričovské" maniere. Chcel pôsobiť akoby v kontraste s potopeným a nahnevaným Ficom, ktorý už nemá čo veľmi stratiť. Chcel byť stredový socdemácky politik - usmievavý a umiernený premiér, ktorého bude rešpektovať aj Bratislava, aj mainstreamové média, ktorému dajú "všetci" pokoj. Hovorím, niečo sa v poslednej dobe zmenilo, akoby si uvedomil, že globalisti ho hodia cez palubu, že nateraz nebude pre nich nikdy dostatočne dobrý, tak ako sú dobrí opozičníci. A ak ho oproti Dankovi a Ficovi globalisti (relatívne) šetrili, bolo to len a len do času. Hlavne posledný mesiac aj niečo chrlia, a to najmä Nko, jeden agresívny výpad voči nemu za druhým. A včera sa obzvlášť činila Tódová a buzerant z Aktualít - Bardy. Už ani Pellegrini nemá veľa čo stratiť. A to je dobre.

Roland Edvardsen

Kvitujem žalobu na tú prasaciu chamraď. Toto Kotleba robí správne.
Nie som fanúšikom nejakého predvolebného kupovania hlasov na úkor zadlžovania (ľuďom sa má adekvátne rozdávať behom celého 4-ročného obdobia, ale ok - budiš aj teraz, lepšie ako nikdy), ale toto, čo teraz robí tandem Smer-SNS naozaj kvitujem. Treba to kvitovať predovšetkým ako dobrý politický ťah, ktorý má potenciál vypáliť rybník globalistom (a zase budeme mať, pre globalistov strašidelné, spojenie Smer - SNS - LSNS).
Ten prínos sa ukázal predovšetkým aj v odhalení podstaty PS, ako sebeckých a totalitárnych prasiat nerešpektujúcich pravidlá civilizovaného sveta. Ostáva dúfať, že toto sa odrazí nejako aj vo volebných výsledkoch.

Roland Edvardsen

Kolujú reči, že by sa tými zverejnenými videami o Kiskovi mohol stáť Matovič. Ale Michelko napr. načrtol, že by to mohol byť aj niekto z kotlebovského spektra...bohvie. Ale áno, o tomto som nedávno písal: že Kiska je najslabší článok, ktorý musel byť nakoniec vyrezaný. Áno, on bude slúžiť bez mihnutia oka judeoglobalistom. Ale na druhej strane je príliš toxický a natvrdnutý - a evidentne sa nevie až tak dobre maskovať. A možno tu bola aj obava, že by naozaj išiel nakoniec so Smerom najskôr on - aj vzhľadom na to, že je to viac oportunista, čo ideológiu až tak riešiť nebude.

slaven1

https://www.instagram.com/p/B8wYm_Cn3Z-/ - Čo si o progresívcoch myslí národ - video na... Trubanovom instagrame
https://www.instagram.com/p/B8wrZ0DneA3/ - Extrémista Truban s bejzbolkou v bombery o tom ako je riadený, video na... Trubanovom instagrame

Pochvala Miškovej marketingovej agentúre :)

Norman

Byť Ficom, bojím sa basy. Naša vláda rozviaže ruky polícii aj prokurátorom

Takže rozviazať ruky, vypustiť džina z lampy.
Pletú si na seba bič.

https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/3669-ako-prebiehal-bo...

slaven1

"Únik" posledných dvoch videí okolo Kisku a jeho Žaluďoch je odrezávanie Kisku ako najslabšieho ohnivka budúcej možnej koalície. Majú najnižšie preferencie a mohli by zbytočne zavadzať.

Týmto sa ukazuje aj dnešnej pätolízačke z mimovládkarského prostredia - našej Žužu - čo sa s ňou stane, keď nebude poslúchať tých správnych ľudí.

Inak, už kukám tie videá :)

slaven1

A ilustračný obrášťok...

Vezneme podvodníkom nelegálny majetok - Matovičova bábkohorečka Remišová

Ideálne by chcelo takýto výhľad na tento bilboard z nejakej cigánskej osady (zošrotovaného sídla) okolo Popradu.

--

Norman v článku píše (asi) o tomto a o tomto videu. Poznámka: Ja som ich nevidel, toľko času zaléžitostiam okolo "mastného vlasu" nedám.

Kiskova rodina - rakovinová bunka spoločnosti: Kiskov tatko "normalizátor", Kiska lokaj USA a usvedčený zlodej, syn predáva zbrane (jeho aktivity by sa ešte zišlo preskúmať) a to Kiska už má vnuka :D

Kiskova rodina - rakovinová bunka slovenskej spoločnosti

Norman

Ty neklameš, len hovoríš fikcie. Celá náš život sú fikcie, preto neustále pozeráme filmy, aj dokumentárne, čítame, počúvame. Ak by sme nemali príbehy, mýty a fikcie, nevydržali by sme to.

Toto som napísal 2016 - Umenie klamať
http://nadhlad.com/node/2676

Luko

Súhlas - niet rozporu.
Tak ani neviem, či som vyčerpaný len ja, alebo aj téma "o počasí".
Pekný deň (aspoň tu je slnečno).

PS
Ešte k tomu "... vlastným jazykom ...". Svätá pravda, každý ho máme a termíny každý chápeme po svojom (pokiaľ si v debate vopred nezjednotíme slovník a možno aj nestanovíme cieľ, ku ktorému chceme dospieť). Napríklad "klamstvo" je všeobecne uznávaná špatná vec, ale ja ho často používam. Klamem úplne malým deťom (lebo inak na ich otázky odpovedať neviem), že darčeky nosí Ježiško a deti nosí bocian. Niekto iný zasa oklame umierajúceho, aby ho ušetril zbytočnej bolesti. Sme bez svedomia, keď nás za tieto klamstvá v noci netlačí?
Je toho veľa, o čom by sa dalo ..., ale ako píšeš, na "pár riadkoch" sa to nedá a už vôbec nie spoznať niekoho druhého.

vrbovčan

"Vytvoríme atmosféru strachu pre podvodníkov. Keď nebudú vedieť, kto pôjde proti nim svedčiť a vytiahne nejakú nahrávku...."
Začínam sa báť budúcnosti.

Ľubov

https://www.rtvs.sk/televizia/live-nr-sr

"Sme sa dožili", Peter Pellegrini ,prvé slová za náhradným rečníckym pultom.

Ľubov

Pozrela som sa na účasť v jedn.parlamentných voľbách https://www.nrsr.sk/web/?sid=nrsr/historia

Jennoznačne najvyššia bola v roku 1998 -86 %.Potom sa to už klesalo na cc 60 -70,viac už nebolo . Ešte menej ľudí rozhodlo o nainštalovaní Čaputovej.

Spomínam tiež na volby v 2002,keď sa SNS nedostala do parlamentu. Bolo mi mizerne,ani som pár dní nič nemohla jesť..-)Je to úsmevné proti tomu,s čím sa budeme musieť vyrovnať 29.2. Presne viem,ako to myslíš.

Norman

musím skromne zdôrazniť, že v žiadnom prípade nechcem povedať, že som v sebapoznávaní ďalej, než ktokoľvek iný. A ani si nemyslím, že ak sa niečo podobné vôbec dá posúdiť, že by sa tieto veci dali posudzovať podľa pár písmenok na webe, ktoré si navyše každý píše vo "svojom jazyku".
Preto sa vlastne len nerád k týmto veciam vyjadrujem, ale na druhej strane ich považujem za veľmi dôležité. Preto len jednu vetu:
každý z nás všetkých má v ktorýkoľvek okamih prístup do najhlbšieho centra, preto predstava medzistupňov v poznávaní môže skôr vadiť, a aj keď sa líšime v tom, ako často v tom centre odpočívame, ani to nehovorí nič o tom, kto je aký efektívny mystik - prirodzené skryté samovediace talenty sú najsilnejšie.

Luko

Vďaka za pesničku - už som v tej tohtoročnej "zime" aj zabudol, ako chutia jahody (a ešte k tomu priam na poli či v záhrade). Pekné.
No, necítim to až tak hranito, brány mám otvorené, ale nemusím do nich búšiť, ba ani, a to už vôbec nie, ich rozbíjať. Vôbec nemám strach, že by som ich nedokázal zatvoriť (ak by to bolo treba), nech už sa jedná o tie psychické, alebo telesné-fyzické, okamžité, alebo budúce.
Podľa Rogersa, alebo možno Kelleyho, si v sebapoznávaní už možno ďalej ako ja, ale nepokladám to za osobný hendikep. Ja sa držím zlatého: "Nerob inému to, čo nechceš, aby iní robili tebe" a zatiaľ si s tým vystačím.

Roland Edvardsen

Tvrdé (voličské) jadro Oľano je naozaj fanatické, potencionálne nebezpečné životu a zdraviu (viď prípad brutálne zbitej slniečkárky Krempažskej), je to regulérna chamraď. A hovorím, ak budú takýto ľudia po marci na koni...no, čakajú nás inak horúce časy.
A o Matovičových psychotických štádiách kolujú legendy...nedá sa s ním normálne spolupracovať, býva ťažko zohnateľný a pod., proste magor na ntú. Absolútne nevhodný človek pre funkciu premiéra...a vôbec celkovo.

Pravdepodobnosť, že národné sily zvíťazia v týchto voľbách a zostavia vládu je menšia ako vice versa. Proste takto to aspoň dlhodobo vychádza podľa prieskumov. Treba sa už na to nejako psychologicky pripraviť, po 29. februári preberajú vládu na Slovensku tvrdí globalisti (pravdepodobne).

Norman

občas sú také dni, napríklad teraz :-)
Ale to je práve zle, že už som zrejmemálokedy bojovný, že už ma nespoznávajú, hech :(.

No hej, v malých dávkach neškodí ani liter alkoholu, ale vtedy naozaj nikde nič nepíšem :) Ja zas nie som proti občasnému resetu - ale musí byť zvládnutý profesionálne.  Vždy lepšie, ako iné drogy ... nie že by som tie nejako zásadne odmietal z morálnych dôvodov, ale AKAKOLVEK CHEMIA, vrátane alkoholu, to je ako rozbíjať brány percepcie namiesto toho, aby boli pohodlne otvorené. Lenže ak ich človek rozbije, už sa nedajú zavrieť a to, čo z nich občas preníká, je údajne veľmi čierne a veľmi skrútené. Mnohí to tu tak spomínali, ja mám ale  brány vždy bezpečne zavreté, keď treba, tak to poznám len z počutia :).

https://maps.org/images/pdf/books/HuxleyA1954TheDoorsOfPerception.pdf

 

Náhodný okoloidúci

Liberálni duševní mrzáci jasne ukázali svoju duševnú úroveň, oni nie sú mentálne spôsobili viesť slušnú debatu a používať racionálne argumenty. Ak nám tento odpad bude vládnuť, pospolitý slovenský ľud bude plakať krvavé slzy.
Najhoršie na tom je, že veľa blbcov práve toto obdivuje, lebo im to pripadá "kúl".

vrbovčan

Možno počujem trávu rásť, ale... V tejto dobe sa veľmi pripomína nástup Adolf Hitlera v Nemecku. Politická scéna vtedy bola v Nemecku roztrieštená. Strany sa vybíjali v roztržkách, chodili vzájomne rozbíjať politické zhromaždenia atď. Tú atmosféru už chápem trochu viac. Keď vidím dnešnú situáciu na Slovensku. Aj vtedajších Nemcov chápem, že keď už bola situácia taká nepokojná, boli radi, že sa našiel niekto, kto zjednotí politickú scénu. Aj za cenu likvidácie represií.
Vráťme sa na Slovensko. Videli ste už niektorý z rétorických prejavov Igora Matoviča z parlamentu? Keď postupne zvyšoval hlas a stále a stále bolo kam zvyšovať? Mňa to napadlo už vtedy. Že takto rečnil Hitler.
To má byť budúci premier. Pozor na to. Pozor na to. Jeho popularita sa zvyšuje. Niekoľko krát sa vyhrážal policajným vyšetrovateľom, porokurátorom, sudcom, že po voľbách nemusia zostať vo svojich funkciách.
Ja stále beriem možnosť, že národné sily zvíťazia vo voľbách a budú zostavovať vládu. Prinajmenšom tejto variante dávam takú istú pravdepodobnosť ako opačnej a predčasným voľbám. V prípade predčasných volieb volebná kampaň bude kontinuálne pokračovať a chaos sa bude zvyšovať. To je pôda pre nového slovenského Hitlera.

Luko

To bol len vtípek - a úplne v dobrom. Len ten štýl (možno sloh) je trošičku iný, než inokedy.

Ja sa alkoholu celkom nestránim, rád si u nás s kamarátmi pripijem a ak je k tomu ešte aj údené či klobáska, vstupuje do mňa spokojnosť.

Norman

ty ma málo poznáš, zrejme.
Spýtaj sa starších, čo ma dlhšie poznajú - ale nie večer, pred spaním :-)

ps. alkohol a mäso už desaťročia prakticky nekonzumujem, teda nie tým spôsobom, akým je to v európe žiaľ bežné. Odporúčam každému.

Luko

... , ale aj z minulosti sú dobré správy (trebárs v tom, že už vtedy ľudia trošilinku rozmýšľali (to je až za článkom): http://www.zvedavec.org/nazory-1776.htm, ale ... (odvádzam pozornosť inam, neďakuj).
Tak si to čítam znovu a znovu, to dnes nie si Ty - a úplne v dobrom - návšteva už odišla? Boli dlhšie, že?

mino

Tiež o politike, politikoch a "nových" politikoch v predvečer volieb:
http://www.honors.sk//admin/files/90.pdf
http://www.honors.sk/95/etika/les-ako-odraz-moralky-spolocnosti/

Vďaka a hold Dušanovi za jeho prácu, kde potvrdzuje to, čo máme zakódované v kolektívnej pamäti a intuitívne sme vedeli. Vďaka za rozsiahlu činnosť, vrátane trestného oznámenia na GP.
http://www.slsk.sk/

Ľubov

to nikdy nebolo. Teraz ide len o jej mieru. Ako pri volbách,vyberáš si ,v nádeji, menšie zlo.
Pri filmoch a knihách tiež. Menej,viac a potom už len Sviňa.A v sk,cz filmoch E.Vašaryová,R.Stanke,T.Pauhofová a pod. ako nezameniteľné figúrky našej vlastnej úbohosti.
Stále najväčšími ložiskami ostávajú divadlá,tzv."kaviarne".Nič sa na tom nezmenilo . No my sa meníme.Umrie ešte Delon a Belmondo a bude koniec ich vplyvu na politiku .Herci sa vrátia tam,kde je ich prirodzené miesto .

Ľubov

Chcem len upozorniť,že pred pár dňami mala premiéru novinka https://www.youtube.com/watch?v=PUsIjLmcr5w ,ešte som to nevidela,ale vraj je to dobré. Nejaký čierny humor o Hitlerovi a Hitlerjugend.

Niekto ide na Sviňu,ja radšej na Králička.

slaven1

Video z minulého roka https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/1962766-schmognerova-hodnoti-social...

Brutálna Brigita (lebo "Balíček ekonomických opatrení" z 1999) si vymieranie všimla tiež: "Je potrebné prijať opatrenia, ktoré by zvýšili pôrodnosť, pretože naša spoločnosť starne."

Náhodný okoloidúci

Možno sa tak trošku mýliš. Globalistom a anglosionistom (je jedno, ako ich nazveme) je jedno, kto u nás bude pri moci, pre nich je podstatné a rozhodujúce, aby im verne slúžil a plnil ich rozkazy a želania. A vajda Žaluď im bude slúžiť do roztrhania tela a každé želanie im bude plniť ešte skôr ako naň čo i len pomyslia. On je rodený sluha a umývač amerických hajzlíkov, to je vrchol jeho schopností.
Ostatní, ako 5 gramov bieleho dizajnu, Miuko alebo pezinská Bárbina im síce tiež budú verne slúžiť a posluhovať, ale vajda Žaluď ich svojím lokajstvom absolútne prekonáva.

Ľubov

keď bude priestor, rozoberme to viac . Robilo sa to vždy,diagnostika psyché z telesných znakov.
Podstatné je,že Kiska chce prijať imigrantov,otvorene hovoril o uznananí Kosova a pretláča lgbt. Spolu s Čaputovou nemá inú úlohu,ako škodiť Slovensku. Preto aj keby vyzeral ako Sean Conery, je to v tomto prípade jedno.

Roland Edvardsen

Je tu jedna zaujímavá kniha od istého dosť politicky nekorektného vedca/antropológa Edwarda Duttona pod názvom "Ako súdiť ľudí na základe toho ako vyzerajú": https://www.amazon.co.uk/Judge-People-What-They-Look/dp/1977067972

Voľnejší preklad: Dutton ukazuje, že ľudia boli vyvinutí k tomu, aby posúdili psychológiu človeka aj z toho, ako vyzerá, že dokážeme presne zistiť osobnosť a inteligenciu ľudí podľa toho, ako vyzerajú, a (dosť často) aj musíme, ak chceme prežiť. Tvar tela, ochlpenie, šírka očí, dĺžka prstov, dokonca i veľkosť ženských pŕs...Dutton ukazuje, že všetky tieto znaky, aj mnohé iné, sú oknami do osobnosti a inteligencie.

Môže to byť zaujímavé čítanie. Táto oblasť ma celkom zaujíma. Ale nemyslím si, že sa na toto dá 100% spoľahnúť. Každopádne Kiska nie je normálny, nemá normálny a prirodzený prejav, s tým chlapom je niečo vážne v nepodarku. A tá jeho tvár to aspoň z časti odhaľuje.

Ľubov

humanoidov a aj človeka je zložitejšia. Nepoznáme súvislosti,prečo na nás niekto pôsobí tak odpudivo,ako napríklad K. A niekto zas naopak. Vzhľad nie je rozhodujúci,ale môže byť určite pridanou hodnotou.Nie raz som tu spomenula ruské príslovie "Na človeku má byť prekrásna duša aj topánky".

On má v pomere k výške( a rád chodí vystretý,akoby prehltol pravítko,chce tým ukázať ,že nemá brucho)
naozaj maličkú hlavu,navyše s ustupujúcou čelusťou,preto výsledok pôsobí málo rozhodne. A aj udýchaný je. Môže preberať moc aj tisíckrát za sebou,je to márne. Nedá sa to brať vážne.
Eset má celkovo mizerný výber kádrov. https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kiska

Roland Edvardsen

On je naozaj posadnutý. Dnes som takmer ani nedokázal dopozerať O 5 minút 12 - taký bol odpudivý. Ten chlap je celkom šialenec. A to píšem bez preháňania. Tie jeho tiky, šklby na tvári, neprirodzený úsmev, vypuklé oči, afekty, vzdychy, zvíjanie...neurotik ako vyšitý.
Premiérom nebude, globalisti vedia, že takýto magor by im to len pokazil. Každý kto má akú takú súdnosť musí od tejto kreatúry dávať ruky preč.

Norman

Tak, ako pre prácu s deťmi je lepšie ženské srdce, pre zabíjanie na bojisku je lepši a mužská nenávisť.
Čo je politika ? Viac materská škôlka alebo bojisko?

To je odpoveď a riešenie.
Žiaľ, ako sme už stokrát povedali, blahobyt a rozmaznanosť viedla vládnúcu vrstvu Západu k presvedčeniu, že spoločnosť je materská škôlka.
Svoj omyls spoznajú, keď sa začne zabíjať a tie Uršule von Lajno budú ako prvé v panike utekať, alebo vracať v kúte. Pamätáme na tú Talianku - zástupkyňu EU pre zahraničie - Mogherini Federica , čo verejne plakala pri nejakej "hroznej" udalosti?

Samozrejme, rovnaká kritika platí na tých zženštilých chlapov, čo sa dnes v (európskej) politike pohybujú. Tvoria najmenej tri štvrtiny ich počtu.

Nie že by ráznosť a tvrdosť bola odpoveď na všetko - viď Merkel - ale je to nevyhnutná podmienka. Možno aj preto Merkelbaba sa tam stále drží, lebo si uzurpovala monopol na tvrdosť, ostatným bola zakázaná a avšetci tí pupuši naokolo sa jej naozaj boja.

Treba pripomenúť, že ak by našinec prejavil rovnakú reálnu tvrdosť, ráznosť a odhodlanosť, bol by označený za fašizoidného fašistického fašistu. Ale to ich detinské označovanie už si pomaly ale iste môžu zobrať so sebou niekam do pekla. V stredoveku tiež videli v každej čiernej mačke čerta a kam to dotiahli?

Roland Edvardsen

Len dodám, že ja nie som a priori proti ženám v politike. Existovali a existujú aj dobré ženy političky, hoci dosť dobré politické líderky sú už naozaj raritné. Sú tu nejaké výnimky ako Marine Le Pen a tak. Ale tieto výnimky sú výnimkami často preto, že ide o chladnejšie typy s maskulínejšími osobnostnými vlastnosťami - viď aj tá Sáková, ktorá sa dokázala presadiť vysoko v mačistickom Smere.
Problém strán typu PS je ten, že útočia na meritokratický systém per se. Teda nie, aby sa presadili tí najšikovnejší (bez ohľadu na pohlavie), ale budú sa vytvárať kvóty, umelo strkať ženy do daných pozícií. A myslím, že je to účelové aj v tom, že sú si vedomí tých rozdielov medzi mužmi a ženami (ktoré mnohí inak budú radi popierať), napr. aj v prístupe k hnedoidom a pod.

Norman

predsa len to ide.
Jedno ducho sa to zavedie. Tak, ako sa rozlišuje právo podľa štátneho občianstva, tak sa zavedie právo podľa kultúrne náboženského občianstva.
Alebo dokonca podľa fylogenetického občianstva.

Proste hneď, ako sa narodíme, NEMÁME všetci rovnaké práva - nemáme nárok na rakúske detské prídavky, nemáme nárok na prácu v USA, nemáme nárok na život v Japonsku, nemáme nárok na nemecké dôchodky.
Tak nech mi NIK nehovorí, že my máme rôznym cudzincom tieto a iné NAŠE práva dávať!
Naopak - máme schopnosť tieto práva ODOBERAŤ.
Bacha na to!

Norman

Dalo by sa povedať, že je to dôsledok feminizmu a snahy o rovnoprávnosť, ale to by bolo povrchné popísanie dôvodu, prečo sú tak často volené ženy na miesta, kam nepatria. A neschopné ženy.

Presnejšie vyjadrené je povedať, že je to dôsledok nepoznania a odsudzovania histórie. Všetko minulé je očierňované - a všetko to malo dynamiku a silu a bolo ovládané najmä chlapmi. Kedže dnes sú všetci vychovávaní v strachu (aby sa dali ovládať), boja sa mužov a volia radšej ženy . To platí ako pre širokú verejnosť, tak aj pre výbery rôznych elít.

Tá istá myšlienka by sa dala vyjadriť tak, že úpadkom normálnosti a nedozretosti generácií v modernom svete zostávajú ľudia v detskom období a volia materské archetypy. Alebo teda detinské, samých seba.

Roland Edvardsen

Našiel som ten Šimečkov text: https://dennikn.sk/1697826/slovensky-rok-2019-krc-agresivnych-samolubych... Ja som ho mal možnosť čítať celý, ale...tak aj tak si domyslíte, čo tam bude. Hovorím, ak budú mať globalisti po ruke ženskú, uprednostnia ju.

Roland Edvardsen

Dobre, že si ju spomenul, lebo tiež mám obavu, že sa tu budeme zase viezť na tej vlne strkania ženských všade (obzvlášť, keď bude PS vo vláde). Globalistom pekelne dobre vyšla Čaputa, tak si povedia, že teraz môže vyjsť Remišová. Vôbec, to bol tuším Šimečka st., ktorý tu v jednom článku pre Nko písal, ako tu prebieha súboj medzi "mačistickým" svetom stelesneným Smerom (zlý zlý Smer má najmenej žien na kandidátke a v prvej 10 len jednu, Sákovú) a "slušnejším" svetom stelesneným dnes ženskými političkami a aktivistkami a že ide o celosvetový fenomén (viď Trump vs. tá ženská apokalyptická štvorka, napríklad). A Remišovú už dávnejšie spomínal aj Matovič ako možnú premiérku. No božechráň, lebo odpornejšiu a iritujúcejšiu ženskú, ako toto, v politike dnes nenájdeme (no dobre, ešte je tu Nicholsonová). Remišová je dobrá ukážka toho, že ženská nemusí byť nejako extra škaredá na to, aby bola ne..bateľná. :-) Totálna chladnička táto baba. Ten boom okolo jej osoby (v radoch opozičných voličov) je už úplne nepochopiteľný (aj v porovnaní s Čaputovou) a ak by aj okolo tejto kravy začali mediálne splašky vyrábať svätožiaru a obdobný kult ako u Madame Pezinskej, tak to už by bol iný netolerovateľný grc. Jedna Radičová naozaj stačila.

A vôbec, musím krútiť hlavou nad tým, že toľkí nevedia pri ženách rozmýšľať a pristupovať objektívne (viď posledný prieskum obľúbenosti politikov, kde Čaputa výrazne dominovala nad chlapmi). Je to naozaj symptóm istej spoločenskej bezradnosti a slabosti:"chceme len ženy a deti". Ľudia, a aj tu Slováci, sa už potrebujú v tomto spamätať.

Norman

Matovič je typický extrémista a anarchista. Vstúpil do parlamentu špciálnym spôsobom a tak sa extrémnych spôsobov stále drží. Je to absolútne jasný populista, ktorý spraví hocičo, ak mu to prinesie úspech. A pre neho je to celé hlavne hra, ale životná hra, v ktorej chce uspieť.

Preto nejaké deklarovania pro-atlantckého postoja je bezcenné.
Už pri tých jeho debatách s Kotlebom sa dalo vysledovať, že Kotlebovi závidí nacionalizmus. Matovič postupne zisťuje, že za nacionalizmom a ľudovými hnutiami sú určité spoločenské sily, ktoré ich dvíhaju napriek neprajnosti oficiálnej presily. Začína ho to zaujímať.
Už pred rokmi sa prevalila nahrávka Matovič - Procházka o tom, že by tie ich (prozápadné) strany mali simulovať nacionálne (kotlebovské) témy. To nebolo len o oslabení kotlebu, ale proste o rozmýšlaní prebrať tieto témy. Čiže je jasné, že Oľano je hraná pseudoalternatíva. Ale ja toto hranie sa na nacionalizmus vidím aj tak, ako keby sa niekto chcel tváriť ako narkoman, a aby získal správny imidž, tak si dá zopar gramov .... len naoko .... aby sa nepovedalo .... a potom si vypestuje závislosť. To sa môže stať Matovičovi. Netreba zabúdať, že nacionalisti-antiglobalisti môžu byť rôzni ... aj blázni.

Takže v tomto sa zhodneme. Vlastne je Matovič taký prvý prípad prosystémového politika, ktorý sa (možno) preklápa k nacionalistom. On sa preklápa určite, či sa preklopí, to závisi od viacerých vecí.

Čo sa týka Mistríka, Beblavého a podobných bielych koňov - myslím, že si ma pochopil :) Áno, Mistríka by mohli použiť, Čaputa ho rada menuje. Ale aj Beblavý sa už asi teší. Možno by aj toho Matoviča dali - s tým, že tam nebude dlho a budú nové voľby. V podstate to bude finta ako pri voľbe prezidenta - relatívne neznáme, "neutrálne" meno. Remišovú som už spomínal, tej by blbci z verejnosti ako tak uverili, že je to ok (žena predsa nemôže byť sviňa, že). Ale ľudí sa už aj tak nik nebude pýtať - na premiérovi sa globalisti dohodnú po voľbách medzi sebou. Bude to určite niekto "neutrálny", lebo sú viaceré z tých strán rovnako silné.

Roland Edvardsen

Ja viem, že mám pravdu - niežeby na toto poznanie bolo potrebné nejako extra ovládať matematiku. :-)

Matovič je zložitý prípad...On slúži globalistom (nedávno napr. deklaroval, že jeho strana má jasný pro-atlantický postoj, nie lavírujúci, resp. k Rusku neútočný až priaznivo naklonený, ako Smer a SNS. Nehovoriac o tom, že v strane má tiež kdejakých radikálov ako Smatana - č.89 na kandidátke, ak by niekto nevedel), ale v čom je mimoriadne zákerný je, že sa maskuje kvázi-populizmom, že sa prezentuje ako "vzdor proti systému" (systém je tu médiokraciou vykresľovaný ako Smer- SNS) - a vidíme, že mu to teraz vychádza. Jemu veľmi pomohlo, že sa nevyhranil tak voči Kotlebovi a otvorene hovorí, že chce osloviť jeho voličov.

Hovorím, otázku premiéra sme tu nenačrtli len tak - je jedna z najzaujímavejších a najpodstatnejších v týchto voľbách, keďže tu máme hneď niekoľko straníckych lídrov či predsedov, ktorí premiérami nechcú byť alebo nemôžu. Je dosť možné, že nakoniec vyberú nejakého bieleho koňa, že to bude nejaký kvázi nestraník, robotný úradníček na špagátikoch. Taký Mistrík (uf, kde len tieto "pudingové" ksichty vyrábajú? Kráľom týchto fyziologických slabochov, delta-samčekov, je samozrejme Beblavý, ale Mistrík nezaostáva) sa už núka: https://dennikn.sk/1756608/mistrik-keby-tu-bola-vola-spojit-sa-pre-slove...

Roland Edvardsen

Pekný obrázok. Bolo by dobré a správne, ak by sa raz natočil film Sviňa aj o skutočnej svini. :-) Možno sa tak raz stane, ak filmografiu prestanú ovládať infamisti. :-)

Inak ja, keď som sa dozvedel, že toto "veľdielo" vzniklo na podklade práce Soltésza, tak som zostal v istom pomykove. Veda totiž preukázala, že na základe tváre sa dá odhadnúť inteligencia človeka. Slovensko je teda asi unikát - máme najinteligentnejšieho orangutana na svete. :-)

Norman

ale on by dal na konci kopu otázok,
namiesto aby sa jasne vyjadril, ako ty. :)

mirage

rodiny mali x deti, z toho len cast sa dozila dospelosti. Dnes medicina udrzi pri zivote hocijakych kr*plov a casto na ukor nenarodenych zdravych jedincov.

Pred rokmi vykopla slovenska albinus majorita detske pridavky von dvermi, kedze pridavky najviac prospievali ciganom, smer ich zrusil, a dnes sa vracaju oknom (smer olano kdh..

Normalna rodina moze mat 2-3 deti, biele livers alebo paraziti 4 a viac, ale na ich pankh*rtov by nemal nik cudzi robit, tu urobili aj komunisti chybu, ze financovali aj mnohodetne rodiny

Náhodný okoloidúci

On by to napísal oveľa lepšie :)

Náhodný okoloidúci

Bojové umenie z južnej Indie, oveľa staršie ako kung-fu.
https://www.youtube.com/watch?v=FUUNgyH_47Y

Norman

Banky, plutokrcaia.
Keď máš to, vždy nájdeš dosť potkanov, ktorých si najmeš.

Lenže koľko ľudí vedelo, že sa nejaký Eichler ujíma VSŽ, teda aký to má význam? Koľko ľudí ešte aj dnes vôbec vie, čo je to židovská karta? Koľko ľudí sa o nej dokáže rozprávať?

Nevzdelaný ľud, to je ako slepý. Ale vzdelanie nie v otrockých oblastiach, ale vzdelanie v moci.

Midnigtcowboy

P. S. Bol som pri nástupe Eichlera do VSŽ, ako emisara júestílu. Pomerne zblizka som mal tú česť vidieť čoho všetkého sú schopní vyvolení. Zmanipulovať banky - Ch. Manhattan, Priemyselnú banku, Národnú banku, MF SR... Ale najviac deprimujuce bolo poznanie ze všade nájdu prasivych potkanov ochotných im slúžiť. Toto je to zlo co nas ohrozuje. My sami.

Midnigtcowboy

Rozumiem Ti. Ale ja v tejto špine nemám chuť, priam sa mi bridí hľadať nejakú "morálku", fandiť menšej špine. Inak súhlas.
P. S. Markíza zmenku avalovala prostredníctvom štatutára Ruska, takže asi si tak istý neboli tým ze Rusko bude mať prašule. Ak teda uvažujeme s tým ze to nebol podvod.

Ľubov

To je výstižné. Hľadá sa,celé veky... hrdina sa občas objaví,ak sme pri gréckej mytológii,potom je to jednoznačne Perzeus,ľavoboček od Zeusa a prostej ženy.-),neskôr starý otec Herkulesa.

Treba povedať,že hrdinovia sú vždy trocha strihnutí bohmi,tá genetika nie je bežná.
Ale zas nechcem byť skeptik.Možno sa nakoniec objaví.

ps. Ešte malý dodatok k najnovšiemu flmu Sviňa.Aké filmy pozerajú inde. Napr. toto si pozri.-),niekedy večer. Je to z bolywoodskej produkcie, niečo celkom iné,ako naše štandarty , najskôr to vyzerá ako paródia na západné akčné filmy,ale istotu nemám. https://www.youtube.com/watch?v=ixrePcEl7rY
Napriek tomu,že je to iste dosť smiešne,predsa ma len tento indický pohľad na hľadanie hrdinu niečím fascinuje. Veď preto to sem dávam.

Norman

Revolúcie (na rozdiel od nejakých tých rebélií a vnútorných prevratov) sú moderný výtvor socioinžinierov. Revolúcie začali v Anglicku (17. storočie) a pokračovali ako infekcia - Amerika, Francúzsko, Rusko, Nemecko, Rakúsko....
Dá sa to prirovnať aj k tomu, ako sa rozpadá štruktúra, keď stupa teplota a tlak - rozpadá sa spoločenská štruktúra - ale k tomu treba určite vidieť PARAZITA, ktorý v rane hneď šíri gangrénu a jed.

Prípady Zmenky a Kuciak sú prepletené. Farebná revolúcia pokračuje. Rozsudok so Zmenkami zrejme padne 27.2, teda dva dni pred voľbami - ak Kočnera odsúdia, bude to náraz určitej eufórie, že "sa to dá", a generácia "podme do nich" bude doslovne cítiť krv. Vieš aké to budú oslavy? Budú chcieť vidieť v base Fica a ostatných, pôjdu voliť aj tí, čo by inak nešli.

Čo sa týka stavu, tá stála dilema:
Ja dávam tieto negatívne veci preto, aby sa ľudia prebrali. Aby neboli spokojní. To považujem za potrebnejšie, za dôležitejšie.
Ja vidím, že to potom ľudí, ako ty deprimuje. Že to môže privádzať omylom k defétizmu alebo k únave až bezmocnosti.
Ale toto je naozaj genderovo stavané. Proste chlapi majú reflex bojovníka. Je to základný hodnotový okruh, zlo a nepriateľ ich povzbudzujú. Ženy to majú cez ohrozenie dieťaťa a podobne.
Ergo, opakujem tisíci krát, je to premožiteľné. Len treba ovládať matematiku moci. Napríklad si treba uvedomiť, že porovnávať mocenskú prevahu dvoch strán má vždy viac dimenzií. Poľovník s puškou dokáže zastreliť krokodíla, z brehu, ak však vlezie k nemu do vody, je stratený.
Dejiny 20. storočia sú dané práve tým, že sa (znova) prejavili mocenské a spoločenské zbrane, ktoré dokážu HYDRE rozpárať nenápadne bachor. A spoznali sa procesy, ktoré hydru rozkladajú a rozložia. Každý systém má svoj polčas rozpadu, len ho treba poznať a prípadne mu pomôcť. Hydru povedzme nemožno poraziť, podobne ako krokodýla vo vode - ale možno ju nechať v tej jej špinavej smradlavej diere.
Už v archetypalnej gréckej mytológii boli beštie zavreté do Hádesu. Nemožno ich zničiť nadobro, lebo tieto procesy sú ontologicky dané, ale možno ich OHRANIČIŤ. Podobne ako korózia vždy bola a bude, ten proces ako taký nemožno zničiť - ale jestvujú naozaj aj absolútne nehrdzavejúca ocel.
Hľadáme takú oceľ. To je to, čo aj tu robíme.

Ľubov

Ešte som si uvedomila,že oni sú všade tam,kde sú ľudia v uliciach ,to je vždy prológ niečoho horšieho. V 89tom to boli samozrejme tiež oni,odhadovaná cena,o ktorú sme ako národ prišli sa počíta v biliónoch.Včerajšie Ruskovo rozprávanie o privatizácii otvorilo tieto staré rany a veru bolia.

Ale ich rukopis je stále rovnaký. Stvorili Markízu,aby ju následne dav mohol zachraňovať.Rusko,stále nič nechápajúci pokladá Markízu za svoje dieťa. Jedno však potvrdil,že Kočner n i e je za vraždou Kuciaka. Veď,zmenky už majú poriešené,mal by byť oslobodený.( myslím,z obvinenia vraždy)... počúvala som Ruska pozorne,čo chce povedať. Možno vie oveľa viac.

Je to všetko veľmi smutné,naozaj to vyzerá,že sme v v r.... a TO je nepremožitelné. No,demonštrácie v uliciaach tomu naozaj neublížia,skôr naopak. Možno ich zničia vlastné zbrane. Ako hovorí sv.Benedikt z Nursie vo svojej ikonickej motlitbe : Drak,nekráčaj vedľa mňa.Satan odstúp ,nezvádzaj ma. Sám si vypi svoje jedy!

ps.Jedna malá,potešujúca správička takto na ráno.Lajčáka OSN posiela do nejakej africkej diery, a to chcel slizniak na Balkán.

Stránky