komentare

Franikisnkap

Только знойные проститутки ищут мужчину для любви. На выбор у нас представлено множество номеров эротичных, молодых и красивых девиц.

http://deshevyeprostitutkimoskvysex.ru
http://individualkiirkutska.ru/kira
http://okonchanievrot.ru/oralnoe-naslajdenie

Закажи безотказных путан с удобной фильтрацией
Подбирай желанных проституток с хорошей фильтрацией
Подбирай известных девицпо вызову с хорошей фильтрацией

Анкеты надежных девицпо вызову с необычной внешностью
Фото необычных девицпо вызову с детальными фильтрами
Выбирай желанных девицпо вызову с подробными фильтрами

3tXvy3xv1@L

Sloven

Ja niesom oponent eugeniky, takže chápem ak ťa moje názory nezaujímajú.

Ja som oponent tvojich antirasistických téz a myšlienok, ktoré tu podsúvaš..

Tým krútením sa ako had som myslel aj to čo si predviedol pri tom mojom príbehu najprv to bola rozprávka a ty si bol hlavný hrdina, potom to už bola balada potom si už odrazu ten Normálko nebol ty ale ja, proste stále si sa snažil ten príbeh prekrútiť podľa toho ako sa ti to práve hodilo..
No ten príbeh sa nijak nezmenil.

Tvrdil si že ty jednoznačne niesi tou zbraňou votrelcov, tým štátom.
A teraz už odrazu si sa sám priznal, že štát -zbraň ako si ho sám nazval stotožňuješ s národom..

Ja chápem, že tu nepotrebuješ žiadne usoplené, malé naivné decká, ale nejakých hrdých bojovníkov bielej rasy? No sú takí vôbec a strácali by vôbec takí ľudia svoj čas s tebou a tvojím nadhľadom?

Keď tu obhajuješ antirasizmus a židovský koloniálny fašizmus..

Nedávaš ľuďom žiaden vzor či hodnoty, za ktoré by sa oplatilo bojovať.. ale ich len zosmiešňuješ..

A kde sú tí oponenti eugeniky? aj tí ťa majú zrejme v paži..

dúfam, že nejakí prídu.. :)

Norman

No je to dosť výrazna urážka, "krútiť sa ako had", pretože za prvé to nerobím (prečo by som tu mal skrývať svoje postoje, alebo ich prekrucovať?), a za druhé naozaj si nepriniesol dôvod, aby som niečo musel meniť. Ty máš svoje určité názory, ja svoje. Mňa zaujímajú vyjadrené názory oponentov eugeniky, ak sú artikulovane formulované, a vyjadrím svoj, ale nečakám nejakú zmenu tvojich názorov. A koniec koncov, od teba nečakám ani nejakú prehnanú slušnosť či serioznosť, to je fakt.

Nie je jasné, o akej izolácii od špiny hovoríš, nemá zmysel tu počúvať všeobecné frázy mimo tému o špine a sterilnom prostredí. To je proste demagoógia, jasné, bavíme sa o potrebe čistoty a tak sa hodia do placu floskule o tom, že aj špina je dobrá.

No ale hej, aj tak je aj táto diskusia ukážkou, že pri akejkoľvek téme sa diskusia nikdy nedrží faktov a argumentov, ako niektorí doteraz naivne dúfajú, ale vždy skĺzne na prázdne slová vo vetre. Čierna je biela, vojna je mier, špina je potrebná ...

Sloven

Opäť máš pravdu..

Aj keď sa vlastne krútiš ako had a meníš svoje postoje.. (to nieje až taká výčitka pretože len naozaj silná a rozumná osobnosť je schopná zmeniť svoj postoj, ak zistí, že sa mýlila, klamár ten zmení len svoju masku..)

Ja som nikdy netvrdil, že štát je stelesnením zla.

Štát je ako oheň a tak k nemu treba aj pristupovať..

Tie písané zákony pre domácich vôbec netreba, tie treba len pre cudzincov hostí, domáci sa totiž tými nepísanými zákonmi riadia úplne sami..

Ľudia niesu sprostí, žiaden štát im sám od seba nemusí nič vysvetľovať.

To najhoršie čo môžeš svojmu dieťaťu spraviť je nechať ho vyrastať v sterilnom prostredí bez kontaktu so špinou..

Pretože raz sa s tou špinou určite stretne a ak sa s ňou dovtedy nikdy nestretol, tak ho tá špina proste zničí..

Maj sa..

Norman

Zhodli sme sa, že "štát" je iná téma. Nie je na to teraz čas ani chuť ani miesto, toto znova xtý krát rozoberať. Hlavná téma je oveľa zaujímavejšia, nemienim od nej odísť. Len zopakujem, že (pre mňa) štát nie je stelesnením zla (tú tézu sa snažia presadzovať veční farební revolucionári, rozvracači systémov, aby mohli ľubovolný štát oslabiť či zvrhnúť).

A ešte explicitne upozorním - eugenika nie je a nemusí byť spojená so štátom.
Je to presne ako morálka - aj tá jestvuje nezávisle na štáte, aj keď aj štát má vyjadrenú svoju morálku v zákonoch.
Aj eugenika je téma, ktorá so štátom nemusí mať nič spoločné. Môžeme hovoriť o eugenických postojoch ľudí, rodín a podobne. Eugenické zásady nemusia byť definované v zákonoch, ba najlepší stav je, keď nie sú len v zákonoch, ale keď sú živé a každý človek ich dodržiava preto, lebo im rozumie alebo im aspoň verí.
Je to ako s hygienou. Treba ľuďom vysvetliť, prečo si majú umývať ruky, musia to vedieť, ináč to žiadne zákony nedokážu (i keď nejaké zákony na zásadnú ochranu hygieny spoločnosti, vôd či zeme a vzduchu, prirodzene tiež treba).

Sloven

Dobre nato ideš, ja som ti len ukázal, že šlachtenie je len zbraň a zbrane niesu dobre ani zlé, ty tvrdíš, že aj ten štát je len zbraň...

Ak tvrdíš, že som zdravý systém nezažil ani ho nepoznám, tak máš pravdu, naozaj som nič také nazažil, ani nevidel a nielen ja ale ani celá táto spoločnosť, myslím, že v celej známej histórii..

Štát tiež vychádza z prirodzených zákonov prírody, ukázal som ti čo je to štát, ty tvrdíš, že je to niečo iné, tak prečo tomu nedáš aj iné meno?

Tvrdíš, že treba využivať aj zbrane nepriateľa, káždú zbraň využiť proti nemu, ja ti to neberiem..

Ukáž mi ten štát, ktorý je totožný s národom, lebo zatiaľ som videl len jeden taký (USA)..

Ukáž mi štát, ktorý si nechová ľudí ako dobytok, nevodí ich za rúčku ako malé deti, neutiera po nich hovná, ktorý im nevelí ale im naopak slúži ako vojsko brániace hranice..

Vidíš sám si to povedal tvrdíš, že štát je len nástroj a zároveň, že je s tebou totožný... spomeň si na tú rozprávku..

Ja keď držím pušku alebo lopatu, tak mi nevelí ten nástroj, nevedie ma, ale ja vediem jeho!

Ja niesom tým nástrojom naopak to on, je vtú chvílu prdľžená časť môjho tela.. žiadna inštitúcia je to len oheň, je to dobrý sluha ale zlý pán..

Je to len nástroj, ktorý po použití vrátim na svoje miesto.

Ten nástroj nechytí iný nástroj, nikdy namňa nezavolá, že sa nudí, pretože nieje živý, ten nástroj sa nepostará za mňa o moje deti..
Nie pretože jeto len neživá vec, lenže je takýto nežívý aj ten tvoj štát?

Je to len sluha, či tvoj pán?

Rozhoduješ ty o ňom, či on o tebe?

Je tvojou súčasťou, či ty si len jeho malá súčasť, ktorú hocikedy nahradí inou ak sa pokazíš?

Náhodný okoloidúci

Kedysi za socíku kolovala hláška, že náš školský systém je najlepší na svete. Neviem to až tak posúdiť, nie som odborník, ale oponenti to vždy odbili otázkou, že ak je najlepší, prečo ho nikto v zahraničí neprevzal?
A odpoveď sa teraz ponúka sama, keď vidíme znižovanie štandardov na západnú úroveň, aby žiadny debil (myslené ako diagnóza, nie ako urážka) s IQ 70 a nižším neprepadol a necítil sa dyzgrymynovaný. Systém a Režim potrebujú ovládateľné stádo, preto zničili "najlepší školský systém na svete" a terajší školský systém vedú dysgenickým smerom k "inklúzii". Rusi to už pochopili a miesto západného systému výchovy stáda, ktorý im natláčal Západ, sa vracajú k starému osvedčenému systému, ktorý im umožňuje vychovávať ľudí schopných navrhovať vesmírne stanice a moderné zbrane, voči ktorým Západ nemá obranu, a to BEZ KRADNUTIA MOZGOV.

Norman

Na vzťahu k zvieratám vidno úroveň danej spoločnosti.

To je citát neviem presne koho, ale výnimočne priamo poviem, že to bolo vyjadrené ako pochvala predvojnovej (nemeckej) spoločnosti, kde bola úcta ku zvieratám na vysokej úrovni, nechcem preháňať, ale najvyššej na svete.

Lebo na vzťahu k bezbranným a ohrozeným vidno skutočnú morálku spoločnosti. A zvieratá sú voči ľudstvu bezbranné a slabé.

Samozrejme, iné druhy obsahujú aj iné hodnoty, o ktorých by sa dalo dlho a dlho písať, či už slovníkom voľným ale aj vedeckým. V každom prípade sú veľkým zrkadlom, ktoré ukazuje našu deformitu.

Norman

Vždy sú nejaké problémy a tak aj tento ľudský svet ich niekoľko má. Možno ich vidieť rôzne, ale aj my sme sa tu za dlhé roky zhodli, že je to ignorancia reality a posadnutosť mániami. V politickom slovníku je to A.ignorovanie vedeckej biológie, etnicity B. posadnutosť sionistickými zvrátenosťami a svetovládou ...a samozrejme aj iné.
Na Slovensku sa tieto dve prejavujú v súčasnosti hlavne ako A. problém cigánv a B.vláda sionizmu.
To sú dva hlavné body, ktoré ľudia potrebujú mať vyjadrené, ponúknutý postup, čo s nimi - a také strany chcú voliť.
To oboje ponúkla aj Pospolitosť, neskôr nazvaná Ľudová strana, najnovšie Kotleba.
Lenže, samozrejme, problémy znamenajú aj nepriateľov. Je zlé útočiť na skutočných zločincov, lepšie je venovať sa len morálizovaniu. A tak už od kotlebovcov nepočuť ani o cigáňoch, ani o angloamerických sionistoch. Namiesto toho sa dal vysvätiť v kostole, a bojujú "za Boha a národ". Nuž, za Boha sa bojuje bohovsky ľahko - každý nejakého má a ani za boha mu ho nik nemôže zobrať. A národ - nuž ten tiež znesie veľa, stáva sa z toho už prázdna floskula ako "socializmus", ako "ľudské práva".

Nuž a k tomu sa teda ešte dobre bojuje okolo škatule. Áno, okolo tej škatule. Je pohodlné sa rýpať v tom, kto s kým má alebo nemá, či už sa v tom rýpu buzeranti alebo antibuzeranti, mne je to proste odporné. Potom je okolo škatule dobrá téma potraty - a prečo? Lebo je NERIESITELNA - čo zas plne a absolútne vyhovuje obom stranám, je to to najlepšie, čo môžu mať. Nikdy sa to neminie, nevyrieši. Nuž a do tretice sú škatuová téma nielen nenarodené, ale už aj narodené malé detičky a ich umieranie. Ako vidíte, vôbec nehľadám jemné výrazy, pretože parazitizmus na smrti malých detí je mi proste odporný. Uznávam, že sa dejú vraždy, aj justičné, ale vrešťať okolo BRITSKEJ hystérie považujem za príznak ťažkej choroby, za indikáciu úchylnosti do vecí, ktoré nie sú ani závažné, ani časté, ale hlavne ani nie sú pre kritikov nebezpečné. Je to ako bitie do slamenného panáka, namiesto any sa bilo do skutočného, živého nepriatela.

Nakoniec im zostane len tá motlitba, a vzdychanie, že svet je zlý. prípadne nadávanie, ale nie na skutočných zločincov, anglosionistov a iných satanistov, ale na nás, ktorí ich varujeme od začiatku.
Ora et labora. To ora sa zmenilo na orodovanie, prosenie o milosť - a labora na ešte horšie, na laborovanie, obchádzanie problémov.

Ľubov

ten pocit,keď sa ti kôň pozerá do očí.-). Je to zvláštne.robí nás to šťastnými,aspoň niektorých určite.

Je to naozaj medzidruhové,ten istý druh takéto vzťahy nepozná . Tam to až takto nefunguje,medzi psom a psom,iba medzi psom a človekom..Ale dosť ,lebo sa začnem priveľmi rozplývať nad našimi skutočnými druhmi,zvieratami:-).a to s eugenikou napzaj nemá nič spoločné.Skôr s terapiou.Ale aj tá je potrebná.

Norman

Ako som napísal už vyššie, je spolužitie dvoch druhov často problém. Je dobre, že na to prišla reč, lebo si to treba vyjasniť.
Pri spolužití dvoch druhov (človek a kôň, človek a pes, človek a dobytok ....) nie je problém samotný genetický (eugenický) program, ale v prvom rade samotný ten vzťah. Ak človek žije so zvieraťom na báze toho, že ho zneužíva, že ho deformuje, zabíja a dokonca žerie, tak nikdy človek nemôže znamenať pre to zviera dobro. Tým nejako netvrdím, že sa to má celkom vykoreniť, na rozdiel od utopistov viem, že zlo je súčasť tohto reálneho sveta. Jestvuje len výnimočne vzťah, kde je jednanie človeka voči zvieraťu bez neužívania, a to niekedy voči psovi alebo inému domácemu zvieraťu. Niekedy, pretože určité pestovaie domácich "mazlíčkov" je tiež len používanie toho zvieraťa pre seba.
Ak je vzťah k zvieraťu vyrovnaný a ušlachtilý, sú aj zvieratá tak chované krásne a dôstojné (psy, kone.. ). Ak ich človek chová na zlé účely, sú tie zvieratá ťažkí mrzáci, zdeformované typy a ich život je peklo (chovné zvieratá, abnormálni domáci mazlíčkovia..).
Práca s dedičnosťou sama o sebe nie je dobrá ani zlá, podobne ako lekárska veda sama o sebe nie je dobrá ani zlá - ide vždy o to, na čo sa použije. Žiaľ, ľudstvo svoju symbiózu zo zvieratmi zaťažilo svojím egoizmom a tak NIKDY doteraz, ani pri tých najlepších chovoch koni či psov, nemožno hovoriť o eugenike.

Ľubov

Roland,viem,že pochopíš. Nakoľko iné explicitné štúdie nie sú ,aj keď smutnú skutočnosť vidíme denno-denne,prečítaj si toto.
http://www.horses.sk/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id...

My sme,verím,zajedno v tom,že kone pokladáme za náš národný poklad.Plemeno Jorik muránskeho typu vznikol krížením drobného,ale húževnatého hucula so severským,mohutnjším jorikom.Potrebovali ho na robotu drevorubači v strmých kopcoch.
Vidieť ho možno volne na Muránskej planine. Je to pekný pohľad.

ps. Nespájať s eugenikou,tento príklad som sem dala,pretože mám rada zvieratá.

Norman

Ty si asi tiež z tých, čo ak ich bolí zub, nazvú ho fašistickým, keď sa na nich niekto zamračí, nazvú ho fašistom, keď prší, nazvú počasie fašistickým a keď svieti slnko, označia ho za Hitlera.

Ja neviem, kto to boli tí fašisti, ale ešte že ich tvoja kultúra má - na koho by inak zhadzovala všetky viny, že. :-D

Norman

Okrem vedomého provokovania sem dávaš azda nechtiac aj niektoré úplne neakceptovateľné a pomýlené tézy.
V prvom rade si musíš uvedomiť:
Chovanie dobytka nie je eugenika!
---------
Vidíš, ako do teba natlačili nezmyselné spojenia? keď sa povie eugenika, najprv sa ľuďom zapne pavlovovský reflex: "vraždenie" a potom "dobytok". Chcelo by to silnú odvykaciu kúru a návrat k racionalite.
Chovanie dobytka je dosť nechutná aktivita deformovania druhého živočíšneho druhu, voči nemu výsostne negatívna až odporná, a NIKDY to nebolo nazývané eugenika.

S tým azda súvisí aj druhý tvoj omyl - rozlišovanie medzi národom a štátom. My tu hovoríme o prospechu národa a štát má byť inštitúcia, ktorá ho v tomto podporuje a je na strane národa, je s ním totožná. To, že dnes tomu tak v mnohých štátoch nie je, že mnohé naše štáty slúžia iným štátom a/alebo korporáciám, to nie je problém eugeniky, ale len a len súčasnosti. Vláda korporácii spôsobuje, že robí z ľudí len pracovné sily, otrokov, dobytok - ale výchova otrokov teda v žiadnom prípade nie je eugenika, práve naopak, dysgenika.

Ty si debatu zámerne zatiahol na tému, že (súčasný) štát je nefunkčný a negatívny, ale to nie je problém eugeniky a je to negatívne zahováranie, odvádzanie témy. Opakovanie typických neoliberálnych téz o tom, ako je silný štát zlý je typická ukážka niekoho, kto zdravý systém nezažil ani nepozná. Štát je len nástroj, ide o to, koho záujmy sleduje. Ak si ľudia dajú nahovoriť, že štát je len zlo, sú tak obraní o silnú zbraň a ich nepriateľ, ktorý túto zbraň bez zábran používa, sa ich predsudkom len rehoce.

Ale opakujem - článok nie je o štáte, ale o prirodzených zákonoch prírody, ktoré treba poznať a žiť s nimi v harmónii - o čistote, o rozlišovaní dobra a zla. V minulosti žilo ľudstvo prirodzene a nemuselo tieto veci poznať, ale v modernej industriálnej tlačenici došlo k narušeniu prirodzeného vývoja, a tak musí ľudstvo aj tieto veci riadiť. Napadla ma jedna taká analógia: kedysi batoľatá behali nahé po dvore a po tráve a nepotrebovali žiadnu špeciál opateru čo sa základnej hygiény týkalo. Dnes, žijúc v natlačených bytoch, potrebujú plienky a neustálu starostlivosť o hygienu - a ak by sa to nerobilo, bolo by všade plno smradu, špiny a choroby. Zaujímavé, že, človek sa dokáže ešte ako tak postarať o hovná svojich deciek, ale na celú spoločnosť mu už rozum nedosahuje. Všade je plno smradu, špiny a choroby.

Sloven

Snažím sa vysvetliť jednoduchú vec, že nie všetko čo je dobré pre štát, je dobré aj pre národ a naopak.

Že štát už len z príncipu nemôže tieto svoje disgenické priority celkom zmeniť.

Lebo keď chováš dobytok, tak sa eugenikou, šlachtením snážíš odbúrať zmeniť isté jeho zlé vlastnosti.

Teda to čo ty oprávnene nazývaš eugenikou je ale z pohľadu toho dobytku disgenika.

Ak dobytok kvôli svojmu množeniu musí ísť za človekom aby mu vykonal císarsky rez, tak je to disgenický zákrok (z pohľadu dobytka).

Ak sa človek musí so svojimi potrebami obracať na štát, tak to je tiež len výsledok eugeniky/disgeniky šlachtenia ľudí štátom.

Ak chováš dobytok, tak nikdy nebušeš chcieť aby ti ovce zmúdreli alebo nabrali toľko sili, žeby prerazili ohradu a zdrhli na slobodu.

Čím bude štát silnejši, mocnejší, rozumnejší teda zdravší, tým buďe na ňom jeho obyvateľstvo závislejšie, teda viac závislé - viac choré Norman..

Chápeš to nikdy, štát tieto svoje priority nikdy celkom nezmení, pretože tento parazit je tak prešibaný, že jeho hostiteľ sa na ňom stane plné závislí, lenže ak zomrie, tak sa nič nedeje.

Štát si predsa nájde iného hostiteľa, napr. iné čierne obyvateľstvo...

Náhodný okoloidúci

Dlhodobo zastávam názor, že kresťanstvo je trójsky kôň sionizmu. A v podstate jeho proxy-armáda. Ale chýba im sebareflexia, nie sú schopní uvedomiť si to.

Roland Edvardsen

Áno, tiež som si všimol tento trend a považujem to za kontraproduktívnu cestu do prdele (stačí sa pozrieť ako dopadli americkí kresťania ovládaní dnes neokonmi). Obzvlášť Hlavné správy doslova vynikajú preberaním textov z fundamentalistických amerických webov. Tu máte napr.najnovší "skvost" v typickom primitívnom žido-kresťansko- americkom štýle ala "Ježiš ťa miluje a vylieči" :-D: https://www.hlavnespravy.sk/v-usa-sa-uskutocnil-prvy-pochod-slobody-ktor...

Keď si spomeniem na minulosť slovenskej alternatívy, tak to naozaj bývalo o inom. Riešili sa americké NGO, konflikty na Blízkom východe, NATO, banky, ekonomické vykorisťovanie Slovákov, strata suverenity, atď. Áno, tieto veci sa riešia aj teraz, ale je to zahltené i týmito LGBT a pro-life tématikami, ktorými sú kresťania jednoducho patologicky posadnutí. Na druhej strane taká rasová problematika alebo eugenika, čiže skutočne podstatné veci, tak o tom kresťania veľmi hovoriť nebudú, to je pre nich tabu.

Je mi ľúto, ale mňa jednoducho kresťania nepresvedčili, že sú tou skutočnou silou, ktorá niečo zmení, ako to o sebe neustále pyšne tvrdia. Beriem, že majú v priemere viacej detí, ale to je naozaj asi tak všetko. A k čomu to je, keď tieto deti nevarujú poriadne pred zlom sionizmu (ktorý častokrát budú podporovať kvôli svojej afinite k Izraelu a abrahámovským spiskom) a ani im nedokážu poriadne vysvetliť rasovú problematiku (nehovoriac o tom, že mnohí kresťania sú extrémne patologicky altruistickí - viď napr. adopcie malých "čokolád" z Afriky americkými evanjelikálmi a pod.)

Náhodný okoloidúci

Máš to v havličke riadne dopletené, zdravé jadro Nadhľadu by najradšej chodilo Vencovi Lahváčovi na hrob pľuť, ale nechcú si zašpiniť sliny.

Sloven

Takže nie vooobec, to je predsa niečo úplne iné, napr. v USA vôbec nieje fašizmus, ale je tam slobodná vláda ľudu žee, žiaden prezident, žiadne korporacie, žiadne napojenia židovských korporácii na štát, nie ľudia si tam sami rozhodujú o všetkom, v krčmách a po "internetoch" vymýšlajú zákony sami pre seba a úplne slobodne.. .

USA je fašistický systém skladajúci sa so zväzu štátov s vlastnými zákonmi, podriaďujucimi sa záujmom úzkej
skupiny ľudí - menšine, nie väčšine teda presný demokracie..

USA to robí tak okato a tak drzo, že sa ani nebojí na najvýšej úrovni používať pôvodné fašistické symboly.

Európsky zväz, zväzáctvo = fašizmus, žiadna demokracia, iba nikým nevolená mafia...

Norman

píšem niekde, že je nebezpečné?
Píšem, že sprosté,
do veľlkej miery, ak tam vznikajú levanety a podobné kraviny.

Roland Edvardsen

Samozrejme, že štát nie je to isté ako národ. Ale my sa tu bavíme o dosť konkrétnej politike a vednej disciplíne, ktorá sa presadzovala v minulosti skrz zásahy štátu. To, že v súčasnosti má štát iné plány je odlišná problematika. Štát môže predsa svoje priority zmeniť.

V podstate táto "laboratórna" eugenika, ktorú chceli intelektuáli presadiť po vzniku sociálneho štátu, je eugenikou, ktorú by som rád presadil i ja. Ide o viac klinickú a humánnejšiu verziu pomalej a "tupej" eugeniky (alebo "eugeniky", ak chcete) uskutočňovanej skrz stáročia trvajúci relatívne brutálny stredoveký systém (dôsledný systém popravovanie zločincov mal výrazne eugenické účinky na Európanov. Rovnako i aristokracia mala v minulosti viac detí ako chudoba, lúza. V minulosti bolo úplne bežné, že chudobný muž sa oženil veľmi neskoro, až po 30tke, keď už mal ako tak našetrené, aby mohol zabezpečiť rodinu alebo i vôbec).

Áno, môžeme odsúdiť nerovnosť v príležitostiach a hrubú neefektívnosť feudálnej hierarchie (roľníci vs. aristokrati), ale pravdou je, že takýto systém postupom času odstránil ľudí s anti-sociálnymi a ignorantskými tendenciami, zatiaľ čo udržiaval inteligentnú "nobilitu". Otázkou je, či sa naozaj chceme vrátiť do brutálnej minulosti a/alebo experimentovať tu s nejakým bezštátnym sociálnym darwinizmom vzhľadom na možnosti, technológie a skúsenosti (aj historické), ktoré máme.

Sloven

definuj zdravie pre vírus... je to to isté čo pre teba?
Pokiaľ niesi Amerixčan, tak vieš, že národ nieje to isté čo štát..

Ako som napísal ja eugenické princípy pre národ podporujem, a nielenže podporujem, ale ani žiadne iné ako eugenické a celkovo rasistické princípy neuznávam..

Ak národ neprestane využívať eugenické princípy, tak prežije..
Lenže ako si ukázal sám štát má úplne iné plány..

To je úplná samozrejmosť a je smiešne, že somnou roland nesúhlasi, pretože ja s jeho príspevkom súhlasím..

Norman

Je to v podstate zaujímavý trend, že sa antiglobalistická alternatíva Slovenska, a to ako stranícka (kotlebovci) tak aj webová mení dosť prudko na kresťanských fundamentalistov.
Pripomeniem - darilo sa im, kým boli zameraní proti asociálom a sionizmu, bez nejakej doktrinácie. Akokoľvek sa vyhrania a budú sa snažiť zakoreniť v podstate uvolnenom chlieviku KDH, teda kresťanských strán, spravia základnú chybu a prestanú byť zaujímaví.
Bez srandy - my sme tu prví schopní to vidieť, lebo sme nezávislí aj od nich.

Ešte je možno povedať, že tebou spomínané ich osobné limity, od inteligencie cez slabý svetonázor až po limitovaný prejav, sú príčinou tejto ich pasivity a snahy uhniezdiť sa, aj za cenu vzdania sa programu a v podstate zrady voličov - vrátane mňa, nás.
Nuž ale v poriadku, skúsili sme, zvolili sme - vedeli sme, že zázraky nebudú a že tým treba prejsť.

mnkr

nemusi prilis masovo "strhavat narod", to by mohlo byt dokonca nebezpecne....LSNS bude musiet prejst istou evoluciou, to je zrejme, ak chce byt relevantna sila v spolocnosti. Evoluciou personalnou, mentalnou, kadejakou. Drzim palce, aby sa to podarilo a vzrastla ich akceptacia spolocnostou, co samozrejme nebude lahke kvoli demonizovaniu protivnikmi. Palicu by som dopredu nelamal... SMER je pomerne nesuroda zmeska roznych castokrat protichodnych elementov, co sa prejavuje na vselicom, bohuzial

Roland Edvardsen

Pôvodne som aj chcel reagovať nejakým dlhším rozborom na tento príspevok, ale nakoniec som si uvedomil, že to naozaj nemá cenu. Bohato nám stačí vedieť, že liberálno-kapitalistická demokracia je to isté čo fašizmus, že áno? :-)

Roland Edvardsen

Hlavné správy sú ako formát, celkový projekt skvelá vec, ale ideologicky to smeruje až príliš okato biblickým smerom aj so všetkými jeho hoaxami, omylmi - a preto je ich úroveň často taká aká je. Bohužiaľ, pokiaľ sa nebude bazírovať na racionalite a opatrnosti, tak sa slovenská alternatíva stále bude zmietať v takýchto kŕčoch. Je mi ľúto...

A ich diskutéri sú jeden z hlavných dôvodov, prečo tam chodím len sporadicky. Niežeby som bol nejaká citlivka, ale naozaj nie je príjemné pozerať sa na to ako ľudia "ideologicky" nám najbližší, ako si spomenul, majú postoje a prezentáciu ťažko primitívnej spodiny. Bohužiaľ, vládne tam v tomto smere totálna anarchia, pri ktorej sa musím pýtať, či to čo tam vypisujú tie hoviadka naozaj myslia vážne. Nuž, mám pocit, že častokrát tam pôjde len o nedospelé decká schovávajúce sa za monitorom, ktoré by pri konfrontácii tvárou v tvár veru takí "radikálni", "absolutistickí"a hlavne sebavedomí rozhodne neboli. Každopádne ja jednoznačne súhlasím s istou formou kontroly, udržiavania čistoty a je veľkou chybou, že to Hlavné správy nerobia. Netreba sa báť svojich diskutérov nejako formovať a nútiť ich k väčšej snahe.

mnkr

ake otazky? Nepoložil som žiadnu

havel prechľast...

áno Rusko je veľmi nebezpečné lebo všemohúci Putin z Kremľa najnovšou gumipuškou môže takým ako ty, čo hovoria svätú pravdu, vystreliť ten tvoj mozog, čo máš vypláchnutý havlovsko-kiskovskou svätenou vodou

Norman

nechce sa mi veriť, že to myslíte vážne. Je to moc nápadné, treba trocha ubrať. Netreba, aby bolo veselo, stačí, aby sa neplakalo - tak nejak to spieva ten pako Werich a Voskovec, či kto.

Norman

" že žiadne univerzálne zákony niesu.."
Samozrejme, že univerzálne zákony sú. To je základ poznania, vedy aj morálky.

"Že to dobré, to Eu- je pre každého niečo iné.. "
Namiesto EU si treba dosadiť napríklad "zdravie" alebo "hygiena" a potom nech niekto hovorí, že "zdravie je pre každého niečo iné".

"Ak štát začne využívať eugenické príncípy dobré pre národ, tak sa rozpadne, zabije"
Práve naopak, štát či národ, ktorý začne eugenické zásady používať pre seba, rýchlo predbehne ostatných. Dôjde k tomu skôr či neskôr, ak nie číňania či japonci, alebo samí američania či rusi, tak určite židia neodolajú siahnuť po tejto výhodnej spoločenskej technike (píšem národy a náboženstvá, tak ako v každom kultúrnom národe, zámerne malým písmenom!). Potom sa už nik nebude obzerať po minulých zábranách a po tom, ako sa niekedy v 20. ba aj 21. storočí tmárski ideológovia a vyháňači "diabla" pokúšali zastaviť vedu a prirodzený vývoj.

Norman

Keď človek číta niektoré komentáre čitateľov, napríklad aj na HlavneSpravy, kde sú ľudia nám "ideologicky" najbližší, tak sa až čuduje, že či môžu dospelí ľudia byť tak naivní vo svojej radikalite. Ja viem, v prvom rade je to internet so svojimi špecifikami, ale ono to vidieť aj inde - to tvárenie sa na zásadovosť a na to, koho absolútne nenávidím a neakceptujem. A nie je to ani špecificky súčasná slovenská črta, bolo to už aj za prvej republky a aj inde po svete. Veď tí ľudia dobre vedia, že život je o kompromisoch, všade, tak na čo sa hrajú s týmito politickými nenávisťami.
Ale to nijako nemyslím negatívne na Mnkr, ktorého úsudok si vážim a má svoju pravdu - naozaj ma Smer zaujíma, prinajmenšom preto, pretože on a jeho voliči sú stále asi najsilnejšia a NAJNORMALNEJSIA politická sila na Slovensku. Dokonca je aj pravda, že stále najmenej prehnitá.

Kotlebovci - evidentne chcú robiť nové KDH. Nuž, veru, cesta KDH je ešte menej zaujímavá, ako cesta Smeru. Doba potrebuje niečo iné. Neviem, či dopadnú lepšie, ako KDH :-( Ale potom by mal zas niekto iný prevziať politiku anti anglosionizmu, antiglobalizmu.

Ak to na Slovensku nik nedokáže ... no tak dobre, tak nech sa aspoň všetci pripravia na moment, keď sa budú obracať kabáty. Myslím, že k tomu dôjde, keď zahraničie a celé okolie tak spraví. veru, na obracanie kabátov už žiaden "radikálny" Kotleba nebude potrebný.

Sloven

liberálno-kapitalistická demokracia? zbytočne dlhé označenie pre fašizmus, ktorý nieje vôbec liberálny ani demokratický..

komunizmus|socializmus vychádza z fašizmu tak ako satanizmus vychádza z kresťanstva. je to jin a jang teda jeden a ten istý systém, tvorený dvoma protikladmi..

Fašizmus je zo svojej podstaty univerzalistický, globalistický, teda antirasistický.

Ale dobre prejdime na národných socialistov, tretiu cestu..
Takého hybrida, ktorý sa ale dlho nedožil, tie príčiny, že prečo tu už boli viackrát spomínané..

Problém nieje ani tak v eugenike, či v disgenike ale v samotnom štáte.

Ak štát začne využívať eugenické príncípy dobré pre národ, tak sa rozpadne, zabije, ak začne ale tie isté eugenické princípy využívať pre seba,
tak zníči ten národ.

Uvediem ti jednoduchý príklad, čo sa stane s ľudmi, keď štát začne uplatňovať eugeniku.

Poznáš býčie plemeno Belgian blue? Toto plemeno je plne odkázané na človeka, vo voľnej prírode by neprežilo, vzn. eugenikou tj. vyberaním tých dobrých vlastností a paradoxne to čo by ho v prírode "zachránilo", je disgenika, zbastardnenie.

Práve toto je tá vec, ktorú nedokážete pochopiť, že nič sa nedá zovšeobecňovať, že žiadne univerzálne zákony niesu..

Že to dobré, to Eu- je pre každého niečo iné..

Eugenika je rozhodne správna, ale záleží na tom, že kto a nakom ju uplatňuje.

Roland Edvardsen

Je to tak, ako píše Norman. LSNS nemá potenciál strhnúť masovo národ (veď sa len pozrite ako sa Kotleba non-stop ocitá v anketách na úplnom spodku obľúbenosti. Áno, je to v prvom rade preto, lebo je to očierňovaný symbol, ale nebude to len o tom. Ak by som napr. nepoznal dobre politické postoje politických lídrov strán a vlády zahrnutých v týchto anketách, ale hodnotil čisto na základe dojmu, aký ten človek vyvoláva, tak Kotleba by bol i u mňa veľmi nízko). LSNS tiež nemá intelektuálnu kapacitu na vedenie štátu a chýba im realistický pohľad na možnosti, ktoré SR momentálne má - inak by nevolali po odchode z EU, napríklad. Netreba sa čudovať tým, ktorí už nad týmito klaunami zlomili palicu a radšej sa sústredia na prieskum SMERU a SNS, ktoré majú väčší potenciál reálne niečo ovplyvniť, dosiahnuť.

K Blahovi: tu treba mať stále na pamäti, že tento človek nie je žiaden náš priateľ, ale jednoznačne náš ideologický protivník. Nie nepriateľ, ale protivník - medzi týmito výrazmi je predsa len rozdiel. Pre mňa sú do istej miery ideologickí protivníci napr. i fanatickí katolibanci. Existujú isté podstatné body, na ktorých sa viem zhodnúť s anti-globalistickými marxistami (ako Blaha), rovnako ako sa viem v mnohom zhodnúť i s tradičnými katolíkmi. S protivníkom - na rozdiel od nepriateľa - sa dajú uzatvárať spojenectvá, môžete s ním kolaborovať, pokiaľ vám to nejako pomôže zničiť spoločného nepriateľa. To ale neznamená, že nebudete s nimi na nože, ak sa situácia upokojí. Blaha zastáva viaceré postoje, ktoré sú pre mňa a väčšinu tu prítomného osadenstvo absolútne neprijateľné, za hranu - a to si i otvorene s ním vyjasníme.

Jozef Novak

Výborný článok aj odpovede v diskusii pod ním, na otázky "kladené priam na telo" od mnkr.

Jozef Novak

Zaújmavý povolebný vývoj v Taliansku.

Norman

aj v minulosti aj teraz pri farebnej revolúcii, veď je to jasné, že NIE som typický antismerista. Niekde tá širšia sila národa musí byť skrytá a ĽSNS to veru nie je. Tak čo nám zostáva, že.

Teraz som práve aj Blahu sledoval podrobnejšie na FB - ale aj na jeho prípade vidno, že jedno je napísať populárne veci a druhé je mať reálne správne názory. Takže aj preto ten článok ku hlasovaniu o vyslaní jednotky. Politika je svinčík a tá lokálna zvlášť, človek nesmie byť preberavý, ak sa o ňu teda čo len trocha zaujíma a nedištancuje sa celkom, tak teda stále radšej toto, ako tí "proamerickí" zmrdi. Ja totiž bezpochyby uznávam, že jestvuje hierarchia zla, že jedno zlo je horšie ako druhé.

mnkr

ok, to bol nie celkom adekvatny vyraz...povedzme videlo sa mi, ze mas trochu ruzove okuliare co sa Smeru tyka

mirages

citali ste napr. clanok, kde by boli uvedene uryvky z lekarskej spravy? alebo viete v akom stave mal mozog?
ak nie, potom to co pisete su len puhe emocie
aspon si teda precitajte komentare pod videom

chlapec nemusel byt chory ale mohol byt rovno nezvratne poskodeny

pribeh bude mat este pokracovanie v tom, ci ti dvaja budu mat este 1 alebo 2 deti, k ich vychove treba mat energiu
kolko energie spotrebuje starostlivost o postihnuteho?

Sloven

Isteže.

Samozrejme dá sa to brať aj tak, že odkedy si sa narodil tak zomieraš a odpočítava sa ti až do okamihu, keď ti žiaden neostane, no toto nieje zrovna práve činupodporná myšlienka skôr naopak..

Času je stále toľko isto.
Je ale nakaždom z nás ako ho využijeme.

Či v depke, či v stresoch, alebo si ako pramen nájdeme nejakú štrbinku a vlastnú cestičku, s ktorou pôjdeme..

Ak chceš zmeniť svet tak zmeň seba a neskôr zbadáš, že sa ti zmenil aj ten samotný svet.. Či k lepšiemu alebo horšiemu to je už len na tebe, ďalšia (zbytočná rada) pre každého..

Norman

Stále je to vládna sila a kým sa pozeráme na slovenskú politiku ... tak sa jej nevyhneme.

Napísal som v článku niečo príliš pozitívne? Nie je to oslava Smeru, je to kritika Blahu, jedného zo Smerákov.

afinabul

Personální propojení, vazby, projekty, peníze, lobby, manipulace a propaganda. Národní nadace pro demokracii (NED), Mezin. republikánský institut, Národní demokratický institut a Freedom House
1/3
https://www.youtube.com/watch?v=_7sPMc0R4YU
2/3
https://www.youtube.com/watch?v=LNp_IYvCSvk
3/3
https://www.youtube.com/watch?v=hBeFjASHMyA

Norman

Všetci sme TU len hostia na krátkej návšteve. Času nie je moc, preto je dobré, aby tá rýpacia puberta rýchlo prešla. Nepestuj si to.

Sloven

Srry ale :) :D

Hlavne tej vôle..

Všetko sú to len kecy, lenže naozaj sú to všetko len kecy, pravda je krúta..

Hormóny su po slovensky pôsobky a sú v tele veľmi dôležité. :P

Ľudia sú len stroje, len výtvor Ich DNA a DNA to sú zas len kecy len program nič viac..

Vieš práve v tom je tá potiaž, niet rozumných ľudí a tí čo sú trocha rozumnejší zabíjajú čas "pomáhaním" sprostejším no nikto nechce konať..

Sám odseba, pozametať si pred vlastným prahom, ak si ty iný tak sa tou radou riadiš tiež.

Mne nemusíš nič dokazovať, nijak pomáhať ja skôr oceňujem to mojej povahe príznačnejšie rýpanie, nesúhlas, váhanie, uvažovanie.. Ale ja som tu len hosť na krátkej návšteve..

mnkr

ale už som sa raz myslím v minulosti počudoval Tvojej malej obsesii SMERom

Norman

veď v poriadku, poradil som ti, nečakal som, že to budeš akceptovať. Keď sa raz preberieš z tých emócii, "z dvoch najsilnejších citov na svete", a z podobných pubertálnych hormonálnych kravín, potom skús niečo rozumné spraviť. Toto je klasický problém Európskeho východu - priveľa emócii a primálo chladnej rozvahy a vôle.
Viac pre teba spraviť nemôžem.

sam

Today Child Labour have became a major social issue across the globe, we have to stand together to fight against this issue.

https://www.studytoday.net/child-labour/

Sloven

Čím viac budeš sekať, tým ich bude viac a budú silnejšie..

Ak sa topíš tak bezhlavé kopanie okolo seba ti život nezachráni, práve naopak vysíliš sa a zomrieš.

Nezabúdaj, že príživník tú energiu čerpá z teba.

Nie, to čo ti život zachráni je práve pokoj a rozvaha...

Nie prestať ju hrať, ale začať ju hrať podľa seba, prečo som ten príbeh nazval asi Čia reč, čia pieseň toho život?

Ja nemám žiadnu dilemu.

Práve o tú zmenu tam paradoxne ide, Normalix sa mohol zabiť aby tak dokončil to čo začal, ale bola by to výhra?

Alebo sa ďalej rozrastať a pohlcovať svojou ríšou svet.
To už by bola výhra, ale nie tá jeho..

Ale čo už iné ostáva, už asi len ten zázrak.
Ak som napísal, že by sa mohol stať tým čím bol na začiatku, tak som tým nemyslel malé dieťa, ale človeka.

Ak by sa napr. zaľúbil a znovu sa stal človekom, ak by sa znovu naučil ľudskú reč, spoznal svoju krajinu, bol by to naozaj veľmi nepravdepodobný zázrak.
Totižto láska tým zázrakom rozhodne je.

To čo mňa ženie vpred v boji sú okrem chladnej logiky, pudu sebazáchovy, tiež tie dva najsilnejšie city na svete.

Vždy keď čo i len na okamih pomyslím na Slovenský národ mám zimomriavky. Cítim silu, hrdosť, smútok, bolesť, štastie, lásku aj nenávisť.

A keď vidím Slovákov, tie živé mŕtvoly, tých sprosťáčikov, tak necítim nič.
Nanajvýš, tak zhnusenie z ich hnilobného zápachu

Norman

Od začiatku začali robiť tú hru na utajenie. lenže po pár mesiacoch je čas, aby povedali, čo spravili, Ukázali verzie, napráklad
1. súkromný motív, blízke osoby - toľko a toľko osb sme preverili, ich aliby, ich telefonáty, ich prípadné motívy
2. kolegovia a konkurenti v práci
3. veci, o ktorých písal - Kočner, ten a ten výsledok, talianska mafia s dotáciami - tak aký je výsledok, nič?
4. politická provokácia - chcem počuť, čo si o tejto verzii mysli prokuratúra a AKO hlboko ju vyštrila. Nijako? Nepovažuje ju za reálnu, alebo niečo spravila? Chceme to počuť.
5. Iný motív, mňa zas všetko nemusí napadnúť ... napríklad Rusi, možno nejaký novačik ....možno nacisti, možno židia ... chcem to všetko počuť, celá verejnosť má právo vedieť, čo sa spravilo a čo sa dosiahlo ...

sandro

Mal som to tu rozpisane ked vysla sprava, ze ju vypocuvaju. Len mi do toho nieco prislo. Ale to co som pisal sa potvrdzuje. Aktivni a naivni vysetrovatelia dostali politicku stopku, policia sa dodatocne aj opsravedlni a dalej sa budu vyhadzovat peniaze na hranie sa na vysetrovanie:)
Ist po realnej stope ma Slovenska policia od medii zakazane. Toto co sa deje je absolutny dokaz mediokracie a malokto si uvedomuje, ze uplne najdolezitejsi zapas v krajine sa odohrava aktualne v RTVS. Lenze aj tam sa prehrava, Hanzelova zase v hlavnych spravach s mobilom nahana ludi.

Ľubov

to predsa nemôžete myslieť vážne.-(...

A keď už,dobre- Alfie sa narodil ako zdravé dieťa a taký bol do piatich mesiacov,až do okamihu,kým ho jeho rodičia odovzdali detskej nemocnici. V Anglicku.

Nech Alfieho obeť zachráni aspoň niekoľko nevinných životov,nech je varovaním,že biele dieťa sa tomuto satanistickému systému nesmie len tak odovzdať.Ani tzv.zdravotníctvu,ani tzv.školstvu.

A naozaj úprimne sa Vás pýtam,voči komu mám dnes cítiť lásku a pokoru ? K mame,je prirodzená odpoveď,ale mnohí z nás ju už nemajú.

lipka

Poznáte prípad Allfieho Evansa?

https://www.youtube.com/watch?v=YJI1GkghoaQ

zopakujete znovu to, čo ste povedali v poslednom odstavci?

Inak, Pecko sprostáčik je podobenstvo, nie o hlúposti alebo postihnutosti, ale o pokore a láske

„Povedz, čo som už mohla viacej.
Len podobenstvo vymyslieť
a prebúdzať to vo vás spiace,
aby ste mohli cítiť svet.
A uhádli už mimo vrenia,
čo vašou krvou preteká,
v čom asi, v čom je ľudská cena.
Kde je začiatok človeka?“

Norman

Zas sa mýliš, ty si nepísal o mne, ale o sebe, v prvom rade o sebe.
Ja som to len porovnal so mnou a uviedol ti rozdiel, ale tá balada je prirodzene hlavne tvoja sebareflexia.

Čo sa týka hrdinu - tomu sa nerozhodnosť vytknúť nedá, ale to je ten rozdiel medzi baladou a realitou:) Na to balady sú, aby inšpirovali. Ja som ti to len vyložil, ako keby som ti vyložil tvoj sen - ale balady sú lepšie na výklad.

Ale neber to ako kritiku - znova hovorím, že balada to bola pekná a dokonca aj ako výklad tvojej mentálnej dilemy je to dosť na úrovni, nemáš sa za čo hanbiť.

----
No, čo sa týka tej myšlienky, že ak chceš zničiť hru, musíš ju prestať hrať - tá je naozaj tiež múdra, bez irónie. Ale nehnevaj sa, zas ti musím povedať svoj názor:
nie je to tak, hru nemožno zastaviť. Možno to je tá základná ilúzia a omyl, že z obavy a zo zhnusenia nad čiernymi figúrkami ľudia odmietajú celú hru - to je to, čo postihuje mnohých, možno je to základná chyba a principiálny dôvod mnohých (našich) prehier.
Ja viem, že to protirečí základnej myšlienke tej balady, nuž ale to ti hovorím. Opakujem, tá myšlienka o prestaní hrať je často pravdivá, napríklad je treba prestať sa hrať na ľavicu a pravicu, prestať sa hrať na politické strany a voľby, a podobne, je proste často treba prestať hrať PODLA ICH PRAVIDIEL.
Ale samotnú hru neodstrániš. Večné koleso.
A nikdy si v nej nezachováš svoju identitu, svoje detstvo, svoju vlasť. S tým sa tiež zmier, že na konci budeš niekto úplne iný.

Takže len smelo sekaj tie hlavy hydry.

Norman

Ale keď už sú tu Levanetisti, trocha mi tu chýbajú Jehovisti, mám ich doktríny a metódy radšej, ako tie vaše, levanetovské, aj keď sú im v mnohom tak podobné. Možno len preto, lebo Jehovisti boli prví a vy ste len taká ich napodobenina, čo sa tej vašej viery a spôsobov presvedčovania týka.

Ale pozrel som na ten tvoj link. Takže ta ťažká múdrosť, že politika nie je to, čo sa javí, ale sú skryté a ešte skrytejšie sily, má byť to, čo nik na svete, okrem, Levanetistov, nevie?
Aha.
Vieš, vážne, ľudia ako ty škodia ľudstvu, pretože dávajú oficiálnej moci priveľa zámienok na zosmiešňovanie "alternatívy". Niektorí na Levanete, zvlášť priamo v Rusku, to robia zámerne, zvyšok sú "len" bežní blázni, ktorých vypláchol zo stratena internet. Ale nie je to sranda - ten váš Levanet nie je len tupý, ale je doslovne ťažko otrávený a zničili ste už množstvo životov - a toto obvinenie myslím absolútne vážne.

Sloven

Normálko, či už dospelí Normalix, (ty sám si sa s ním identifikoval)

Všetko je to len abstrakcia a je samozrejmé, že do nej autor vkladá aj časť svojho detinského ja.

Lenže to pointu nemení, stav nerozhodnutosti tomuto hrdinovi vytknúť rozhodne nemôžeš..

Nie skutok tú práveže priniesol svoj cieľ, no zároveň sa splnil aj ten "vyšší cieľ", chrípka El-Amerix proste len v pozemskom prostredí zmutovala, príspôsobila sa a práve preto mohol Normalix tak poľahky zničiť svoju starú verziu El-Amerix..

Chcel zničiť Boha no najprv sa ním stal sám...
Aby si mohol niekoho poraziť v šachu najprv musíš hrať podla jeho pravidiel... bojovať jeho figúrkami...

Lenže ak chceš zničiť ten šach, tak musíš práve naopak prestať hrať podľa jeho pravidiel.. a to se nestalo..

(Tí votrelci..)
Tí čo boli zabití,
nájdu spočinutie
na Nebeskom Tahiti
ale naše (nebeské) hnutie
na skale sa zachytí
(skalu rozdrtí) a vyženie v prútie.

Norman

Vieš, základným prejavom úrovne je úcta k slovu, pretože pojmy sú to, v čom myslíme.
Ľudia ako ty, čo zamiešajú slová ako "nacisticko-úžernícku doktrínu globalizácie" do jedného gulášu, spôsobujú u ľudí nielen nevoľnosť, ale žiaľ aj ťažkú nedôveru voči možnosti čisto a jasne poznať svet.
Prestaň už generovať slová. Skús aspoň raz vytvoriť myšlienku.

Cico Ciciak

Povieme si za 10 rokov, kto bol bližšie k objektívnej pravde, keď si zrekapitulujeme už vtedy "ubehnuvšie" globálne procesy.
Problém je, že z toho, čo som videl, tak vy tu najskôr moc nerozumiete globálnej politike (neviete, kto je kto a pod.) - lepšie povedané, máte v hlave tzv. kaleidoskop - bez urážky (ja som bol pred rokmi na tom podobne - a zatiaľ som nebol nútený robiť nejakú zásadnú revíziu a korekciu).
Aby si tomu adekvátne porozumel, musel by si si najprv preštudovať viacero materiálov - môžeš začať napr. tu:

Globálna pyramída moci
------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/06/pyramida-moci-vsehovoriaci-prispev...

Norman

Myslíš ako k tej tvoje bodke v nadpise? Naozaj originálne, to ťa samého napadlo a naozaj to považuješ za dobrý nápad?

Cico Ciciak

Ďalej:

Tzv. židia alebo judaisti = obyčajná sekta, sú pôvodne zaostalý semitský polo-kočovný kmeň Blízkeho východu žijúci na úrovni doby kamennej, ktorý bol zámerne vyšľachtený v púšti znacharmi kultu Amona podobnými metódami ako dobytok - úlohou judaistov, ktorá im bola naočkovaná do podvedomia tými, čo už vtedy disponovali min. niekoľko tisícročnými znalosťami pasenia ľudského "stáda", bolo rozšíriť do sveta tzv. biblickú nacisticko-úžernícku doktrínu globalizácie pod záštitou jediného pseudo-boha a stať sa jej kurátormi.

Cico Ciciak

Voľáky si agresívny.
Snáď mi nechceš rozkazovať, aby som si nerobil vlastný subjektívny názor na túto stránku.
Normálne som len skonštatoval, čo som zistil po tom, ako som použil svoju vlastnú hlavu a to, čo som si už počas svojho života naštudoval a odpozoroval - tak by to mal robiť asi každý súdny človek.

Spamätaj sa človeče a nepreháňaj to.
Mimochodom, máš niečo k meritu?
A kto je to "nás"?

Norman

zaujalo ma jedno:
A práve takéto argumenty využijú globalisti na prevedenie čistiek v štátnej správe USA.

To znie v danom kontexte akosi nelogicky - Čo ak je to práve naopak, čo ak tieto argumenty využijú trumpoidní lokálpatrioti na čistky medzi globalistami? Trump ukazuje navonok, že je "muž činu" a keď sa verejne prejavia anglosionisti-globalisti a budú ho chcieť zhodiť, zvaliť na neho vinu za neúspech USA vo svete, použije svoj radikálny militarizmus aj na nich.
Ešte raz a jednoducho:
Trump formuje z USA militantnú despociu a blbí židoglobalisti mu ešte tlieskajú (nechápajúc, že vrámci USA diania je on pre nich tikajúca bomba. ).

Norman

aj toto niekto myslel vážne, tak neprešiel skúškou intelektu

Norman

Vieš že sombol na teba vždy dobrý, a aj keď tu už nedávam indivudálnu pomoc, poviem ti niečo:
Stojíš pred problémom dosiahnutia dospelosti a odhodlania vykonať to zoťatie hláv. Tieto tvoje balady sú dôkazom tejto tvojej fázy ( zdrobnenina Normálko namiesto normálneho plného názvu napríklad Normál, úvahy o tom, že skutok neprinesie svoj účel ale ešte to zhorší ...). To musíš prekonať, pretože práve takýto stave nerozhodnosti a váhavosti je to, čo medúza ako prvé púšťa na populáciu, čo medúze najviac vyhovuje.

Viem, že verejné rady málokedy nepomôžu, ba niekedy sa objekt práve zatne, ale napísal som to, lebo je to pravda. Ty na to máš, skús to stráviť. Potichu a sám.

Norman

Pomenovať to,čo tento portál tvorí a posúva, to láskavo nechajte na Nás!
Pochopili sme sa?

Môžete kritizovať, rozoberať, študovať a hlavne skúste SAM premýšlať - ale nálepky si láskavo lepte na vlastné čelo alebo na čelo toho vašeho Prediktora (zvláštne meno pre psa, čo je to za rasu?).

Norman

Ja sa smrti nebojím,
smrť je pani dobrá,
na večnosť sa prepojím,
keď ma pichne kobra,
len Bohu sa pokorím,
On zlomí aj obra.
---

Toto je poézia ? :-)))

Ale chodte.

Norman

Tento server má svoj profil a svoj spôsob života - Vy nie ste pre nás žiadna autorita, ktorej hodnotenie by malo nejakú váhu.
Nik vám nebráni ísť si básniť a kresťančiť na iné servery, je ich takých plno. Mechanicky kopírovať hluché mŕtve texty, to je asi tak všetko, čo dokážete.

Ľubov

http://nadhlad.com/content/neznicitelna-substancia my sme tu Fortunu už dávnejšie preberali,neviem,či si to čítal.
Tak ma prekvapil 1488,tiež na tú hudbu nezabudol.-)

Ľubov

"Blahoslavení chudobní duchom".Otázka je,či ešte platí.(preferencia mentálne postihnutých jedincov)
Preboha,nesmie platiť,lebo všetci skončíme v pekle.Spýtaj sa hociktorej učietľky,povie,že 30 % detí je už dnes problémových,bežná je disleksia,autizmus,po novom aj "ja nie som Martin,ja som Martina"..a to ešte inklúzia ani nezačala.
Takže žijeme v krutých časoch,keď sa všetko láme vo svoj opak. Bývalo prejavom ľudskosti chrániť chorých. Dnes treba chrániť to,čo je zdravé.

Cico Ciciak

Tieto stránky zjavne propagujú nacionálne-socialistický sveto-názor, resp. ideológiu - s ktorými do určitej miery súhlasím, ale neberiem to ako niečo definitívne a absolútne platné.
Vesmír je predsa neustála zmena a medzitým sa občas vyskytne nejaké dočasné optimum - ideál neexistuje.
A to isté platí aj u človeka a u ním vytvorených subjektívnych ideológií - v skutočnosti spoločnosť bez ideológie nemôže existovať, fundamentálnou otázkou je vždy adekvátnosť tej-ktorej ideológie vo vzťahu k životu človeka.
Národný/nacionálny socializmus (NS) beriem len ako dočasné optimum v rámci určitých podmienok, resp. určitej situácie., resp. v rámci určitého "závitu" vývojovej špirály ľudstva.
Dnes NS začína znovu dávať zmysel a mať svoje opodstatnenie - nesmie však skĺznuť k fašizmu - ale podľa mňa by to nemal byť koniec vývoja ľudstva.
Veď v dávnych dobách najskôr žiadne národy ani štáty neexistovali a podľa mňa vo vzdialenej budúcnosti, keď sa ľudstvo bude nachádzať na vyššom stupni svojho vývoja, opäť nebudú existovať, a vo svete bude prevládať jednotná globálna mravne-etická kultúra jednotného ľudstva, najskôr s určitými špecifikami pre danú rasu a národ.
Lebo iba v takomto svete nad-židovsko-slobodomúrarska úroveň riadenia ľudstva, ktorá podľa pozorovania obecného chodu historických udalostí sveta existuje alebo existovala, nemôže uplatňovať efektívnu proti-Ľudskú metódu "divide et impera".

Osobne nemám problém s tým, ak pôvodná filozofia života podľa vlastného svedomia jedinca - autentického Človeka Isu, ktorá bola nadčasová (podobne ako napr. sveto-názor/filozofia Achnatona, Mojžiša alebo Mohameda), hlásala, že na rase, etniku a národe (až tak moc) nezáleží a jediné, na čom záleží je to, či žiješ ako Človek - teda podľa vlastného svedomia a v rámci Zámeru Boha-Tvorcu.
A toto je treba pripomínať ako židom, tak aj kresťanom a aj moslimom - a táto teória/koncepcia nižšie v linku je v tejto osvetovej činnosti priekopnícka:

http://leva-net.webnode.cz/

Cico Ciciak

Súčasný biblický projekt (koncept/koncepcia) globalizácie globálneho prediktora
------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/12/sucasny-biblicky-projekt-globaliza...

Cico Ciciak

Americký "Gorbačov" Trump (a spol.) ako zástupca globalistov zvláda svoju úlohu v USA celkom dobre
(Globalisti a GP práve realizujú "perestrojku" USA s cieľom spraviť z USA iba obyčajnú regionálnu veľmoc, ktorá bude žiť viac-menej iba z toho, čo si sama vyprodukuje a nie na úkor zvyšku sveta, ako je tomu dnes, pretože svet americký parazitizmus, nadmerný spotrebný štandard a americké zasahovanie do globálnej politky už dlho nevydrží, čo si veľmi dobre uvedomujú aj pohlavári globálnej politiky - v tomto spočíva transformácia USA riadiacou špičkou globálnej mocenskej pyramídy.)

Aj toto rozhodnutie Trumpa a spol. to len dokazuje.

Prečo?

Lebo:

1. Diskredituje USA na medzinárodnej scéne, keď akoby vraví ostatným krajinám (ich "elitám" a politickým predstaviteľom):

"USA nemôžete veriť ani nos medzi očami, USA porušia, alebo vypovedajú hocijakú dohodu a zmluvu, na ktorej sa predtým s vami dohodnú!"
"USA je ten najväčší darebácky štát na svete!"

To bude v praxi znamenať, že ani S. Kórea sa nikdy neoficiálne nevzdá svojho jadrového programu - boli by hlúpi.

2. Rozhodnutie vyvolá prinajmenšom nesúlad v rámci euro-atlantického "partnerstva" (rozumej - v rámci diktátu USA voči EÚ), čoho výsledkom by mohli byť pozitívne konzekvencie v prospech EÚ.

3. EÚ dostala šancu, aby prevzala riadenie určitých globálnych procesov na Blízkom východe a tým vytlačila z tohto regiónu USA, čo jej môže zvýšiť medzinárodný kredit a umožniť riešiť niektoré svoje problémy.
A toto je dnes pre tradičné európske národné krajiny bytostne dôležité - vymaniť sa z pod diktátu USA, inak ich čaká katastrofa.

4. Trump teraz vypadá ako taký typický americký "jastrab", čo mu umožní ľahšie odolávať tlaku šialených neoconov.
Má vynikajúce alibi, keď môže tvrdiť:
Spravil som všetko, čo ste po mne chceli a nemalo to žiaden pozitívny účinok, práve naopak - tak čo po mne ešte viac chcete vy blázni?
A práve takéto argumenty využijú globalisti na prevedenie čistiek v štátnej správe USA.

...

Ešte dodám, že Trump nie je žiaden hlupák (alebo dokonca šašo) - on je len obklopený hlupákmi a tak sa musí nejako zariadiť/prispôsobiť.

Sloven

Tak škaredo napísané, a predsa tak krásne ;)

Achacius Wesselenyi

Dlhšiu dobu sledujem Nadhľad a jeho protikresťanské blúznenie ale dnes to azda dosiahlo dno. To že niekto zjavne nerozumie poézii, a chcel by mať každú poetik údernú azda v duchu Dilonga či Strmeňa je jedna vec, paušálny odsudok kresťanstva druhá ale vulgarita tzv. Slovena s krížmi vztyčovanými na "oštiavanie psami" je už dosť úbohý ale Normanovo konštatovanie o mŕtvych klasikoch je až smiešne... výňatky z jedného klasika pridávam (z Beniaka a jeho ľudáckeho pesimistického cyklu zúfalstva z revolúcie a prehry vo vojne zvaného Márnica):

Do hmly nás chceli ponoriť,
obluda ohňom do nás striekla,
dľa zafarbenia neba už
zem naša spadla do predpeklia
...
Videli sme človeka
i pri čiernej káve,
videli sme človeka
i v bojovej sláve,
i jak mu krv preteká
vlasy kučeravé.
...
Kohút vzlietol na ten dom,
kde sa bili veľmi,
s tolerančným patentom
borci pravoverní,
stáli v ohni latentnom,
dobehli ich šelmy.

Dobehli ich na pluku,
v kaviarni a kútoch,
umlčali repliku.
otvorili útok:
praskala už potichu
zlomenina v prútoch.

Podľa súry Koránu
čo nám zostáva ešte ?
Zaplatiť za ochranu,
hlavu vložiť v kliešte.
Jedni stihli Poľanu,
druhí čumia v meste.

...
Mnohým bude do plaču,
keď sa vrúti dvermi,
tvoje oči z topásu
zajagajú, ver mi,
slzami ma opášu
idúc medzi kvermi.

Jedných bude milovať,
druhých bude kántriť,
a keď spadne inovať
aj vypáli nám kryt,
tepla ani kilovat,
v zuboch hryzieš sanskrit.

Mračno múch a hromada
červov si ju chváli.
Kôň sa bojí ovada,
búrka na chotári.
Z krvi ľudskej pomáda.
Jej sa všetko máli.

Ona je tá Veľká smrť,
tisíc smrtí menších,
do snopov a popod žrď,
zbiera k mlatu tenších,
ona robí veľkú plť,
pre korpulentnejších.
...

Vyvrátený z koreňov
chviem sa po námestí,
s dušou k vzbure stvorenou
vyhýbam jej z cesty,
osud v zraku zhorenom
a zaťatosť v pästi.

Čaká, čaká v kúte kat,
v hrôze je Boh stály,
máme do hôr zutekať?
Z hory oheň páli!
Vyvalený ako klát,
náš rodokmeň v diali.

Mordovaní po svete
s dusnom v duši driemu,
nech sa tá smrť dopletie
k telu národnému,
kikiríka po tretie
kohút plynojemu.

Tí čo boli zabití,
nájdu spočinutie
na Nebeskom Tahiti
ale naše hnutie
na skale sa zachytí
a vyženie v prútie.

Hej, Slováci, krajani,
či vám šija zmäkla ?
Dedov diel je krájaný
v rozvalinách pekla,
nožom tlačte na rany,
aby sa krv sekla.

....
Ja sa smrti nebojím,
smrť je pani dobrá,
na večnosť sa prepojím,
keď ma pichne kobra,
len Bohu sa pokorím,
On zlomí aj obra.
....

Sláva Otcu i Synu,
Duchu, čo je plameň,
v ktorom všetci spočinú,
zatvrdnutí v kameň,
milujúci otčinu,
amen, amen, amen.

Sloven

Spomeň si na Krista smrť je pre "nich" len začiatok..

Všetkým nie, tá jeho tam zostala ak sa nezabil, alebo sa nejakým zázrakom nestal znovu tým Normálkom zo začiatku.. ten koniec je voľný a každý si ho môže doplniť podľa seba..

Lenže tu nejde o nich oni sa prispôsobia, zabil skoro všetkých tu, teda len jednu jedinú loď z milióna, teda len jedného jediného bezvýznamného pešiaka..

Lenže tá loď tá medúza bola len hmotná schránka len obal semiačka a to semiačko tu zakorenilo a to práve v ňom..

Takže ako by im to pomohlo? Je predsa jedno či sa tá ríša, tá medúza bude voľať El-Amerix alebo El-Normalix..

Ale konečne sa pýtaš a sám uvažuješ a myslím, že na to ideš dosť dobre..

1488

Na štastý sa nepýtaj krála, ludý sýtych,
pre kerých tu na paušál slnko mosí svítyt.
Na štastý sa opýtaj bláznov, malých detý.
Štastý, to neny manna, z neba nepriletý.

Ved štastý - to sú ludý od zemi až k nebu
a štastný si ždy tedy, ked si len sám sebu,
ked vačky máš prázdne, no v srcci vlasnýš sýpku,
ked svet vlasný more, no ty máš zlatú rybku.
Ked v sebe máš silu aj osud zlý skrotyt,
ked hadov steš škrtyt a obrov zas rodyt.

Opýtaj sa seba a trávy, vetra, vody,
kde spáva, jak vyzíra a též kade chodý,
či vedú tam k nemu pre každého cesty.
Len málo sa dozvíš a vác už vedet nesty.

1488

nuž Jožko, ale zas sa hovorí, nehádžte perly sviniam..

Norman

Ako by bol Normálko zbraňou votrelcov, keď podľa príbehu by im všetkým zoťal hlavu? Ako by im to "pomohlo"? :)

Norman

my nehodnotíme Rúfusa.
Hodnotíme dané slová v danom tunajšom kontexte, respektíve podobné tvorby.
Do debaty o zlozvyku uctievať akékoľvek "autority", slepo a nekriticky, sa mi teraz nechce.
Okrem toho pri tejto téme akosi vyplýva, ako sú slovenskí "klasici" mrtvi, bez skutočnej hodnoty a nasledovníkov, ľudí (až na výnimky, ako si ty), čo by z nich naozaj žili. Všetko to bolo len pro forma, v skutočnosti ich diela neprežili skúšku času.

Ľubov

pozor,tento jav,že nezmysel môže skrývať riešenie problému je oveľa,oveľa starší ako kresťanstvo.

Asi poznáte ruskú legendu o troch starcoch My traja,vy traja.Jej pôvod bol však objevený u Pythagora.
Napokon,ľudová inteligencia nkdy nedovolila,aby prostáčik -hlupáčik s čistým srdcom nemal šťastie,od Aladina po Hlúpeho Jana,až po tarotovú kartu s číslom nula.Blázon.Šašo.

Veľmi známym príkladom "hlúpej" odpovede je odpoveď na otázku"Prečo pes vrtí chvostom?"
"Pes vrtí chvostom,lebo chvost je ľahší ako pes.Keď bude chvost ťažší ako pes,bude vrtieť psom chvost"

Rúfus,ako je známe,mal mentálne postihnutú dcéru,ovplyvnilo to jeho tvorbu.Nehovorím,aj ja mám radšej básnikov divokých,tie rozorvané typy,čo nešetria nikoho ani seba,ale zas treba povedať,že Rúfus má aj iné básne.
Kratšie a jednoznačnejšie.

Norman

v tomto sa plne zhodnem s tvojou úvahou a povahou.
Emócie, plakanie, údajne odmenené dobro - ako hovoríš, hnus.
Mamka Pôstková a podobne - jed v duši Slovákov.

Norman

Palestínčania tam sú doma, nikde sa nepchajú a sú obeť. A napriek tomu ich vraždia po desiatkach, stovkách , pravideľne.
Hnedoidi, pchájúci sa do Európy, sú horšia zgerba, konajú podľa pokynov organizovaného zločinu, nik im nič nerobí ale oni už povraždili desiatky Európanov .... je to veľký rozdiel.

ps. pochvala poteší, ale pri faktoch naozaj až tak nezáleží na akejsi kvalite napísania, čo sa aj tak nedá objektívne zhodnotiť. Ja nielen že neuznávam nejaké spisovateľské kvality u nikoho, ale hlavne neuznávam rôzne tie nepísané predstavy, ako má vyzerať "článok", a to aj na webe, ba aj na alternatívnom webe. Podľa mňa žijeme v dobe, ktorá nevie ani myslieť, ani komunikovať - zato si povymýšľala hromadu klišé, fráz a rituálov, podľa ktorých sa prestitúti snažia písať či hovoriť - aj preto spoločnosť, hlavne je celebrity a iné osobnosti, vyzerá tak zle, ako vyzerá - ako stádo idiotov.

Sloven

Zbytočne dlhé..
Čisto protislovenské svinstvo..

Tento odpad sa dá zhrnúť do jednej vety: Pecko sprosťáčik bol, ešte viac veriaci, ešte viac zotročený a fyzicky aj psychicky zúbožený kresťanským hoaxom ako tí mnísi, ktorí ten hoax šírili, čo je celkom logické...

Ako byť lepším, kretén pardon Kresťanom? No nwm ale zrejme najlepším budeš vtedy keď ťa pochovajú a ten tvoj kresťanský kríž ti bude vztýčený na pospas prírode a ošťavaniu psami..

Sloven

Myslím, že úcta je tu vzájomná...

Aj Normálko bol človek hľadajúci a čo hladal to aj našiel...

Ty ako kebysi podčiarkoval pravdivosť tohto vymysleného príbehu.

Ja napr. niesom oddchovaný na žiadnej tradícii, z tej slovenskej totiž toho veľa neostalo, len také spotvorené zvyšky.

Neuznávam žiadne univerzálne zákony a teda pre mňa ani neplatia..

To akoby cudzie, je naozaj cudzie, pravdu môžeš mať v tom, že sa to cudzie mohlo inšpirovať tým našim, ale to je tak všetko.

Áno nemôžem to pochopiť.
Lebo nechcem.

Jednota bojových frakcii hydry je len rozprávkou a aj v tej rozprávke sa nakoniec len skončila zjednotením, teda vzájomným zničením.

Práve tieto cudzie choré univerzalistické antirasistické tézy sú pričinou rozkladu spoločnosti..

Práve naopak tým zatvaraním sa upevňuje vlastná identita.
Hranice si treba brániť za každú cenu, je to úplná samozrejmosť. Na každej úrovni: bunka sa bráni vírusom bunkovou stenou, človek má kožu, dom má steny, pozemok plot, krajina má hranice, atď.

Svoj jazyk poznám celkom dobre, je to ten najstarší jazyk na svete a pre mňa osobne aj ten najkrajší.

Je síce mierne spotvorený, ale tak aj ja píšem trochu spotvorene a s chybami, zatiaľ.

Myslíš, žeby uveril Normálko, keby si mu povedal, že je len zbraňou nepriateľa, nie vysmial by ťa, veď predsa všetko čo vedel sa naučil sám nikto ho neuniesol ani nikdy nezotročil, nie to jediné po čom skutočne túžil bolo zničiť votrelcov.
Ako by aj mohol byť ich zbraňou, keď ich chce poraziť..
To predsa nemá žiadnu logiku! . by ti povedal.

Ja som netvrdil, že si tou zbraňou ja som to naozaj spočiatku myslel ako varovanie pre ostatných, ale vidím, že som trafil kliniec po hlavičke.

Jozef Novak

Skvelý článok, vďaka zaň. Podľa najnovších správ, Holcovej už vrátili jej mobil. Tieto pravidelné nácviky Kucjakiády v uliciach Slovenských miest, mi už lezú krkom. Podobne ako za komunistov mi liezol krkom kult osobnosti vtedajšieho investigatívneho novinára Júliusa Fučíka. Po zamatovom prevrate všetci tí čo peli nad jeho hrobom oslavné ódy, sa ozlomkrky hrnuli k jeho hrobu, kto bude z nich prvý tam, aby sa mu naň vy...ondeli, slušne povedané. Mám z toho taký dojem, že ak sa majú dejiny opakovať, tak až Kucjakova rituálna obeť svoju úlohu skončí a doslúži, nastanú opäť preteky v tom, kto z nich prvý najskôr a najviac pošpiní jeho pamiatku. Aj s tými Talianskymi mafiánmi Vadalovcami pozvanými sem ešte za vlády Ivety Radičovej, je to tak že keby boli zanietenými kritikmi Kremľa, bolo by to s nimi úplne ináč. Boli by to naši milí zlatí chlapci, geroji, tak ako ruskí mafiáni B.Nemcov, Chodorkovský, Gusinský, Zakajev, Berezovský, Porošenko, Rinat Achmetov, Kolomojský, a... ďalší...

Jozef Novak

Môj súhlas anonym 2018-05-16-17:39! Roland ako obyčajne perlí, je najvyšší čas pomaly si zvykať na perly jeho ducha. Je tu riadnym členom, ja akurát tak anonymne, takže fakt mi treba dodržať určitú hierarchiu a z nej vyplývajúci rešpekt. Ale dopredu upozorňujem, že ak začne ublíženecky fňukať nad tým , ako ho "rusy" v auguste1968 znásilňovali a okupovali, alebo prinajmenšom jeho slovenský národ, tak dopredu vravím, že "to" bude robiť zbytočne a strčím pod nos toto jeho vyhlásenie s dodatkom, že to bol od Sovietskych boľševikov náramne fasa-dobrý nápad, poslať sem "rusských okupantov" Kličkovcov a ďalších im podobných, aby im, takým ako Roland, oplatili ich zdvorilostnú návštevu z čias prvej Slovenskej republiky.
Čo sa týka Normanovho článku pod ktorým diskutujeme: skvele napísaný článk. Vďaka zaň. Až na jednu drobnosť. Za nejakých hnedoidov "palestínčanov" by som si narozdiel od Normana "prsty nepálil". Čo sa týka tých obetí, je to náramná škoda, čo i len jeden človek zomrie. Aj keď sú to "hnedoidi" čo sa súkajú sem do Európy, sú to takisto ľudia ako my. No svoje problémy nech si riešia tam u nich doma, na území niekdajšej Osmanskej, neskôr Britskej kolónie.

Náhodný okoloidúci

Najväčšia sranda je, že história Židov tak ako je opísaná v Starom zákone zrejme nie je nič iné ako zbierka plagiátov mýtov susedných národov. Ešte aj tých povestných 10 prikázaní je pajcnutých z Chammurapiho zákonníka - Chammurapimu ich na hore diktoval babylonský boh Šamaš.
A v egyptskom zajatí nikdy neboli - možno tam bolo niekoľko jednotlivcov, ale neexistujú žiadne egyptské dokumenty, v korých by sa písalo niečo o nejakých izraelitských otrokoch.
Akýsi chlapík tvrdil, že v Červenom mori našiel ľudské kosti a kolesá vojenských vozov prenasledujúcich Mojžiša a jeho tlupu, ale bol to len jeho vlastný podvrh a fotky kostí boli ukradnuté - boli indiánske, z Mexika.

Náhodný okoloidúci

Predpokladám, že rýpeš do mňa.
Vieš, mne stačí sledovať čo sa deje. A kvikot presstitútok v súvislosti s Holcovou znamená, že vyšetrovanie sa začalo uberať správnym smerom.

Náhodný okoloidúci

Ak nevyšetria, bude zle. Ak vyšetria, bude to ešte horšie, priam katastrofa.

lipka

Pecko sprostáčik

MILAN RÚFUS

Žil človek umu trochu mdlého,
nazvaný Pecko sprostáčik.
Žil – veľké dieťa. Mimo neho
šiel svet a jeho chodiaci.

A zas sa púšťa príbeh prostý,
kam ani múdrym neradno.
Do končín plných záludností,
do hĺbky, ktorá nemá dno.

Kde myšlienka už nevydrží
ten mimoľudský strašný tlak.
Ani kliatby nie, ani slzy.
A slovo? Slovo ani tak.

Vtáčika ani letáčika
tu neuvidí riedky hosť.
A čas tu chvíľkou nezatiká,
aby ti riekol, kedy dosť.

Tu súčet býva vopred daný
a slepec kocky rozhodí.
Tu iba ži a nechci ani
hľadať a vidieť dôvody.

Nie sú. A nie je zľutovanie,
nie milosť ani nemilosť.
Tu iba si a držíš dané,
ako stĺp v rieke drží most.

„Ale, veď to nič neznamená,“
rozprávočka to zarieka.
„Povedz mi, v čom je ľudská cena?
Kde je začiatok človeka?

Vzdelanie? Neba večný azúr,
ó, chyby, vami nažité!
Veď múdrosť býva iba pazúr,
ktorým sa zversky chválite.

Ovievate sa pávím perím
v tom prevznešenom úskoku.
A zatiaľ vo vás spoza dverí
chystá sa zviera ku skoku.

Daj pokoj maličkým, sú moji.
Tí maličkí i po ume.
A radšej nechaj na pokoji
to, čomu nevieš rozumieť.

Pozorný počuj, čo ti poviem,
a kiež ťa vedie pokora.
Čo býva skryté v mojom slove,
nebýva tam hneď odhora:

Žil človek umu trochu mdlého.
Nazvaný Pecko sprostáčik
tými, ktorí sa smiali z neho,
múdrejší leda o máčik.

Múdrejší? Lepšie vystrojení.
Veď čo je múdrosť? Múdrosť žiť?
Stáročia som na tejto zemi,
a netrúfam si vysloviť.

Len pripomínam, hádam, volám
a uchodí mi bohviekam.
Ako riečka to dookola
podobenstvami obtekám.

A dobre viem, že neuchopím
do svojich ramien podstatu.
Dívam sa na zem, čítam stopy.
Preto som jakživ bola tu.

Pecko sprostáčik. Môj ty svete!
Tá vaša výhra prehratá!
Ak práve pred ním prepadnete,
potom ste nič, iba zvieratá.

Ba ešte menej. Menej o noc,
čo vo vás tisíc jedov má.
Pretože vaša nevedomosť
pred jeho stojí vedomá,

a preto nahá! Teda žite
a nech vás drží viera tá,
že kedykoľvek ponížite
tých najslabších – ste zvieratá.

A môžete mať chrámy v meste
a jemné púdre na tvári.
To nezmení nič na tom, že ste
barbari, iba barbari.

Žil Pecko, žil tak, ako stačil,
žil človek z vôle osudu.
A ľudský prúd ho nabok tlačil
a neprijal ho do prúdu.

Zanechal ženu, dom a stavy
i hojný statok vo dvore.
Šiel pokoj hľadať. A čo spravil?
Prichýlili ho v kláštore.

Lenže i mníchom vyznavačom
bol iba Pecko sprostáčik.
Dali mu najesť. A viac – načo?
Má misku, tá mu postačí.

Tak do komôrky vydedený,
kde nikto sa s ním nezblížil,
večer čo večer pri jedení
hovorieval s tým na kríži.

„Jaj, či si chudý, vyhladnutý!
Tak sa ti, Kriste, zle visí.
Azda ti z môjho bude chutiť,
nože na, opáč, vezmi si!“

Tak úprimne a úpenlivo
hľadel naň zrakom bezolstným,
až do tej sochy vdýchol život.
Drevený Kristus jedol s ním.

Večer čo večer si ho choval.
A ten mu z kríža (tiež tak sám)
večer čo večer zaďakoval:
„Ďakujem, Pecko, dosť už mám!“

Až keď mu umieráčik zvonil,
spoznali mnísi vzdelaní,
že bližšie pravdy ako oni
bol Pecko s dušou na dlani.

„Povedz, čo som už mohla viacej.
Len podobenstvo vymyslieť
a prebúdzať to vo vás spiace,
aby ste mohli cítiť svet.

A uhádli už mimo vrenia,
čo vašou krvou preteká,
v čom asi, v čom je ľudská cena.

Kde je začiatok človeka?“

Norman

Ako vzťahovačný? Veď som tú tvoju alegóriu naozaj ocenil a len povedal, že v tom príbehu je dokonca ten hrdina opísaný ešte príliš pozitívne, heroicky. Ale aj pointu o odcudzení som myslím dostatočne pochopil. A plne aj ju oceňujem, aj ako všeobecné varovanie, aj ako osobné. Vzťahuje sa to na všetkých, teda aj na mňa.

A práve ako ocenenie tvojho relatívne (na webové) pomery dobrého odhadu som tu výnimočne ponúkol určité vysvetlenie, v čom je to predsa len iné a prečo sa ja nemusím báť, že budem na konci prekvapený.

Pravda, sú tam veci, s ktorými nesúhlasím a nemáš pravdu - ale práve som považoval za slušnejšie sa v tom až tak nerýpať, aby si nenadobudol falošný dojem, že som urazený. Ale ak na tom trváš, že si to myslel tak zle, že to sa mám brániť, tak dobre:
Nie som zbraň nepriateľa, ináč povedané, nepôsobím pre jeho prospech, ani náhodou. Dobre viem, čo robím.
Čo sa týka samej zbrane, techniky - áno, ja som a presadzujem od začiatku, že žiadna zbraň či technika nepatrí len nepriatelovi, ale ju môže použiť každý, ak to prináša efekt. Pravda, vždy hrozí to, pred čím varuješ - že sa človek akosi odcudzí - preto to odporúčam len tým, čo to naozaj zvládnu, čo na to majú talent a čo sú nad vecou. Nikdy som tu nechcel mať dobrácky folklórny spolok, ale reaktor plný voľnej a použiteľnej energie. Také niečo môže byť nebezpečné, aj pre hrozbu sebastratenia či prepadnutia sa do nenormálnosti, ako stále aj teba varujem, a ako varujú všetky tradície - ale ja som tu nikoho moc nenahováral a bol som umiernený.

Čo sa týka straty svojho jazyka a svojej kultúry: aj ten motív uznávam, ale poznáš ty vôbec svoj jazyk a svoju kultúru? Už som tu viackrát písal, že sa nemožno slepo stotožňovať s tým, čo KTOSI vydáva za slovenskú či slovanskú kultúru. Naozaj som sa nikdy neuspokojil s tým, čo nám ponúkajú ako naše naši cudzinci - s cudzou intepretáciou histórie aj moderných čias.
Ja som vždy spomínal, že som odchovaný odmlada na indickej filozofii. Od detstva som odišiel na Horu. Môžeš tomu neveriť, ale asi to nemôžeš pochopiť. Ale viem, že tá cesta je v bežnom živote zabednená áno, aj cudzími jazykmi, aj sprvoti cudzou kultúrou, s ktorou treba dlho žiť, kým sa stane známou. Niektorí sa to akoby cudzie pokúšajú sprostredkovať, aj klasici svetoví takí boli, aj československí, ale výsledky sú mierne. Asi tadiaľ nevedie ľahká cesta. Ale nesúhlasím s tým, že to nie je naša, slovenská či slovanská cesta - naopak, spoznanie indoeurópskej jednoty bolo veľkým podnetom pre duchovný a humanistický rozvoj celej Európy, a Slovania sú na nej spoluúčastní ešte viac. To, že to nechápu, že sa vlastne zatváranim sa vlastne nevenujú svojej skutočnej identite, ale falošnej, môže na konci zle prekvapiť ich, nie ľudí hľadajúcich, ako ja. Nie, naozaj nemám obavu, že by som sa od svojich koreňov vzďaloval, práve naopak, stále viac cítim s nimi väčšiu a väčšiu totožnosť - čo je príjemné. Konieckoncov, aj pre Slovanov platia univerzálne zákony.

Si teraz dostatočne poctený, že som venoval toľko priestoru svojej obhajobe pred tvojím varovaním? :-)

Sloven

V rozprávke nieje až tak dôležitá, zápletka tá je vymyslená a pekne namalovaná, to podstatné je v pointe.

Netreba byť, tak vzťahovačný, rozprávka neopisuje skutočnosť.

Je pochopiteľné, ak sa ľudia nájdu v hrdinoch.

Lenže je to veľký omyl ak si myslíš, že sa skončila nejakým happyend-om, je to veľmi povrchný pohľad..

Ide o to, že hrdina v tomto príbehu, nakonci tohto príbehu tú medúzu vôbec neporazil, ale sám sa ňu premenil.

Nikdy nespoznal vlastnú krajinu, neštudoval svoj jazyk, ale len cudzie mýty. Cudzí jazyk sa učil preto aby porozumel nepriateľovi, no akonáhle mu porozumel tak sa ním stal sám, svoj vlastný jazyk, kultúru aj dušu už v cudzom svete nadobro stratil.

Normalko celý život použival nepriateľskú technológiu, aj techniku, bojoval zbraňou nepriateľa tak dlho, až sa tou zbraňou stál sám.....

To nieje o konkrétnych ľuďoch, ale len také varovanie pre každého jedného.

Aby neskončili tak smutne ako tento hrdina...

Comprende?

Norman

citujem:
Paradoxom je, že maintreamoví novinári najviac volali po vyšetrení vraždy a ich hecovanie a organizovanie ulice viedlo až k rekonštrukcii vlády a odstúpeniu premiéra Fica. Dôvodom malo byť práve prerastanie organizovaného zločinu do vlády, na ktoré mal Kuciak vo svojich článkoch poukazovať, čo malo byť príčinou jeho smrti.

Preto každý občan naivne predpokladal, že budú prví, kto poskytne všetky im dostupné informácie, ktoré by mohli napomôcť vyšetreniu vraždy ich kolegu, ale čuduj sa svete vôbec to tak nie je. Keď sa polícia pokúša získať informácie z telefónu novinárky, odmietne im ich vydať s odvolaním na ochranu novinárskych zdrojov. Je tento prístup morálny? O čo potom novinárom ide? O potrestanie vraha, alebo sa im vyšetrenie vraždy nehodí?

Kiklop

Pekna haluz ta tvoja uvaha mozno by si mal zmenit profesiu a dat sa k tajnym lebo zjavne mas prehlad ako funguju

Norman

Tak, ako jej ja rozumiem, teda čo sa mňa týka, je až príliš zhovievavá :)
Napríklad "obrovskú mocenskú štruktúru vo vnútri medúzy" Normálko nevytvoril, to je milá, ale úsmevná predstava :). (Mocenská štruktúra v medúze rastie sama od seba a medúzu nakoniec zabije sama od seba)
A iba v rozprávke hrdina sám zotne hydre všetky hlavy (v realite nik taký hrdina nie je - tí, čo si mysleli, že to tak dokážu, zabudli, že za jednu zoťatú narastú hydre dve. S hydrou sa zaobchádza inak).

Ale opravil by som nejaké drobnosti, ktoré sú príliš podľa detinských rozprávok a menej podla dospelého mýtu.

Normálko už ako malé dieťa pohŕdal hnusom a len čo vedel chodiť, odišiel na horu, kde žil jednu celú večnosť. Na inú horu, ako spomínaš ty, toto bol svet svetlý. Ale pravdu máš, že tam odišiel ako čarodejníkov učeň, to hej.
Normálko nemá nepriatelov ani netrpí kvôli nejakej údajnej ubolenej vlasti - lebo každá bolesť je len relatívna a žiaden národ sa bez nej nezaobíde. Ale na hore naozaj spoznal dušu aj hada a dobre z nej vidno správanie aj toho plaza. A je normálne povedať tým, ktorí zatiaľ nemali čas a šťastie isť sa rozhliadnuť na svoje hory, aby vedeli, kde sa plaz nachádza a čo stvára. Nie je to záchrana slabšieho, je to naopak prostá pomoc silnejšiemu, je úplne normálne vzdávať tak úctu víťaznej čistej sile. Je to Normálne, tak ako je svet normálny.

A ak niekto Normálkovi nerozumie, nie je to nikoho chyba - je nekonečný počet rečí a je naopak skôr zázrak, že si niekto s niekým čo len chvílu rozumie. Comprende?

Baza

:-) zmýlil si si web, že? :-))))

senil

Bojím se, že tady dojde k velké válce. Izrael donutil USA odstoupit od smlouvy s Íránem. USA tím, že zrušili tuhle smlouvu dále destabilizovali Blízký východ. Bude to vést k vyšším cenám ropy a možná i kválce a další uprchlické vlně. To je to poslední co potřebujeme.

http://www.epshark.cz/clanek/674/bude-tanec-pratele

Norman

o moriach máš pravdu, ale musíš sa už prestať zaoberať touto hrou s hláskami. Ľudský hlas má približne len 20 hlások, tie tvoria podľa miesta výslovnosti len také 4 skupiny a sú teda ľubovolne zameniteľné - vždy sa dá ukazovať na nejakú náhodnú podobnosť a robiť z nej úplne mylné uzávery. Musíš sa zamerať na obsah slova, na jeho význam. A na realitu - je reálne, že v egypte použiívali meno Mira, podobne už všeobecne známe je Mose, teda meno Mojžišove (znamená "dieťa"), menej známe ale explicitne doložiteľné je meno Ib ra, čo znamená Srdce Ra, dosť pravdepodobne základ mena Ibrahám, a tiež neisté, ale čoraz častejšie spomínané samotné meno Izrael vyložené ako Is-Ra-el, kde prvé dve sú egyptské božstvá, posledné je semitské slovo pre boha, pre každého z mnohých bohov (poznáš, Rafael, Gabriel, Ezechiel .... Aláh) - Izrael je preto svojou podstatou prevzaté (a sprimitívnené) egyptské učenie (rovnako, ako je ich písmo prevzaté a sprimitívnené egyptské písmo). A ich svätá kniha to ani nezamlčuje, ale, ako je zvykom nevďačníkov a kočujúcich parazitov, šíri nenávisť voči národu a kultúre, odkiaľ prišli a ktorá im pomohla a ich scivilizovala. Ich svaté spisky šíria nenávisť voči Egyptu úplne rovnako, ako dnes šíria nenávisť voči bielym, najmä proti Rusku, Nemecku, prípadne Iránu. Ich sväté spisky sa pokúšajú falošne tvrdiť o špinavých kočovníkov, že sú egyptskí kňazi a dávali si nafúkane egyptské mená (podobne, ako v neskorom stredoveku vo východnej Európe vydávali falošnými nemeckými menami za Západniarov - podvodnícka kultúra sa proste nezmenila, nech už ju prevzal ktokoľvek)

Nie že by tento egyptský pôvod židovstva (a kresťanstva) bol nejako podstatný pri našej téme, len s tým menom som ťa chcel usmerniť na reálny zdroj.

Ľubov

Zatial jediným efektívnym riešením bol systém kást.Chudáci egypťania so svojou harmonickou doktrínou Maat síce čosi vydržali,ale napokon aj tak podľahli kobylkám.

Stránky