komentare

Norman

Ale ich dostala, porotcov :) Nečakali až také malé dieťa.

Ale je to dôkaz, že talent a vyššie veci má človek už vrodené a potom to funguje samé :-) Prinajhoršom to len treba oslobodiť.

ps. k tomu textu - oni ho našťastie skrátili asi na polovicu. Predsa len, počuť šesťročné dieťa spievať o tom, ako pije whisky, by neznelo dobre :-)
https://hudba.zoznam.sk/lara-fabian/piesen/je-suis-malade/preklad/
Ale pohľadal som iných interprétov - ta malá je najlepšia. lepšia aj ako rotrová.

Norman

ktovie, aké je to ale staré, lebo podobné kritiky sú tu už 30 rokov najmenej.
A vo svete 50.
A nič sa nemení, lebo generátorom kultúry či kultu nejde o samotnú kultúru, ale o MOC.
Moc je hlavným parametrom a moc potrebuje práve debilizáciu.
Ako keď volovi uštiknú miešok ešte v detstve, aby poslúchal a nepriečil sa, že.

vrbovčan

Ja som len pre istotu sa pýtal. Lebo je to natoľko kvalitný text, že si zaslúži takýto aspoň formálny súhlas. Právom si zaslúži byť šírený. Kdesi som tu písal, že spisovatelia sú dušou národa a tí by mali národ primäť k hlbším úvahám a v dobe strádania burcovať k činom.

Náhodný okoloidúci

Spisovatelia svoje textu píšu s tým úmyslom, že budú šírené ďalej. Okrem toho uviedol si autora, neprivlastnil si si cudzí text.
Nie je to kniha, ktorá by bola chránená autorským právom proti kopírovaniu, je to komentár venovaný spoločenskému dianiu.

Takže podľa mňa je to úplne v poriadku.

Norman

to bolo niekde na FB, fakt už neviem, kde, ale autor tam je. tak nájdi.
čo myslíš, že ja mám povolenie na zdielanie? :)

Ľubov

Na toto roky myslím. Ako spomaliť, ako hodiť piesok do mlyna debilizácie bielych.Nejaké nápady mám,ale nemá sa chodiť s bubnom na zajace. Záchrana našich detí dnes už záleží iba na rodine,to je posledný obranný val.

A nie som iste ďaleko od faktu,že rodina bude musieť chrániť svoje deti ilegálne,proti systému a štátnemu školstvu.
Sledujem medzinárodný projekt Hlas deti,dostatočne dlho a neviem,či im to uniklo,ale mne sa totiž zdá,že pozitíva sú vyššie ako negatíva. Beží to takmer všade okrem Slovenska,obligátne však nechcem teraz dať ako príklad ruské dieťa,ale maličkú Francúzsku. https://www.youtube.com/watch?v=B6GiqxvgV1E

Je pravda,že text nie je pre dieťa(pozrela som si prekladač,je to o zúfalstve dospelej ženy),preto aj porota spočiatku krúti nosom,ale potom to malá Emma rozbalí a všetci padneme na zadok.-).A ako bonus,počúvam,že francúština je naozaj krásna .

vrbovčan

Rád by som zdieľal, len neviem, či môžem. A kde je originál.

Ľubov

Áno,motívom vrážd je nástup totality na Slovensku.Je to už celkom zjavné.
Šťastným idiotom sa ešte do volieb 99 krát zopakuje,že Kočnerovým motívom bola nenávisť a pomsta k takému nebezpečnému novinárovi,ako bol Kuciak.(irónia)Nebol nebezpečný,bol iba naivný.

ps..Čo as itak urobí s cenami nehnutelností bezprostredná blízkosť americkej základne,prípadne plné centrá moslimov?

mailer

Ide aj o to, aby:
a: ich fyzicky a duševne poškodili, zlomili. Na to je vo väzení tisíc možností.
b: to vyslalo odstrašujúci signál vyjadrujúci implicitne, že: "Áno, ide o totalitu! Našu totalitu! My dojebeme každého koho chceme, keď treba, aj na smrť a to bez súdu! Naša totalitka je omnoho účinnejšia ako vaša roxorová tyč. A je aj krajšia, lebo je perfídnejšia!"

Je to malá analógia s Assangem. Ten tiež nebude nikdy súdený. A zmizne potichu.

Norman

http://www.pravnelisty.sk/rozhodnutia/a802-uznesenie-o-vzati-do-vazby-ob...

jeden citát:
Sud­ca pre príp­rav­né ko­na­nie si uve­do­mu­je sku­toč­nosť, že vzne­se­nie ob­vi­ne­nia nez­na­me­ná bez ďal­šie­ho, že bu­dú ob­vi­ne­ní aj sku­toč­ne za pred­met­né skut­ky aj od­sú­de­ní na­koľ­ko pri oboch ob­vi­ne­ných vzhľa­dom na po­va­hu, druh a spô­sob spá­chania skut­ku bu­de ne­vyh­nut­né pri ich oso­bách skú­mať ich du­šev­ný stav. Z hľa­dis­ka dô­vo­dov väz­by, po­va­žu­je sud­ca pre príp­rav­né ko­na­nie za pos­ta­ču­jú­ce, aby pred­met­né vy­ššie pret­rak­to­va­né okol­nos­ti preu­ká­za­li vä­zob­ný dô­vod tzv. pre­ven­tív­nej väz­by. Uve­de­ný zá­ver je pod­ľa ná­zo­ru sú­du rov­na­ko od­ôvod­ne­ný aj z po­va­hy osôb ob­vi­ne­ných, ako aj skut­kov, kto­ré sa im kla­dú za vi­nu.

----
Pretlmočím:
Sudca ani nepredpokladá, že budú odsúdení. Stačí mu, "aby pred­met­né vy­ššie pret­rak­to­va­né okol­nos­ti preu­ká­za­li vä­zob­ný dô­vod tzv. pre­ven­tív­nej väz­by" - aby boli vo väzbe nejaký čas, do súdu, do volieb.

Norman

Boli aj verzie o družici, ktorá nasnímala dodávku. Verzií je viac ale nevieme, ktorá je oficiálna. Proste je to ako v detektívke, kde je autorke dopredu známe, kto je vrah, veď to sama vymyslela, len potom vymýšla, ako to spraviť, aby to vyzeralo tak, že na to Poirot prišiel sám.
Tu sa autori ani neunúvali. Poznali vraha, zatkli ho, a ten sa vo väzbe priznal.

Samozrejme, odpočúvať telefóny mohli, asi dosť masovo. Mohli vytipovať ľudí z kriminálneho prostredia, z militantného prostredia ... mohli mať aj svedka, tá Mača je len väčšia dedina ... Na správy v novinách vtedy reagovalo množstvo ľudí, množstvo ľudí o pátraní aj žartovalo.
Pokiaľ viem, provokácia bola až tesne pred zatknutím ten identikit, čo sa ocitol v novinách (aj to polícia poprela, že nemôže robiť také provokácie). Ten ksicht sa podobal na toho redaktora z NočníkaN ... aj tu sme o tom žartovali ... ak nemali horúce tipy, nejakých povedzme rádovo len desať ľudí, muselo byť ťažké dostať nejaké info z telefónu, dnes sa aj amatéri nebavia po telefóne ani o svojom šéfovi, nie je tak?

Takže: verím, že pátrací tím odpočúval telefóny - len museli dostať ten prvý tip, povedzme na tých dvoch strelcov. Menej už verím, že ich našli na internete. Moc o tom mlčia, klamú a menia sa verzie.

A Zsuzsová? Andrusko si vôbec na dosť vecí nevedel spomenúť, či robil Zsuzsovej bazén či čo pred vraždou, alebo po vražde, tak nejako. On, tvrdiac, že bol v strese - a asi aj bol, ale to by mal ešte viac maž v pamäti - si nepamätá, kedy sa s týkal a čo robil pre objednávateľku?
A ona vraj chodila občas aj za ním do podniku a robila mu tam scény - aspoň jednu takú spomínal. Ona udržiaval s ním verejný kontakt, volala mu normálne telefónom a dokonca robila scény. Človeku, od ktorého by sa mala dištancovať.
Plus k tejto veci, ona vraj mu spomínala Kočnera ako objednávateľa - to považujem za zaručenú lož. To by musela byť úplne blbá. A oná vraj bola už skúsená.

A koľká vražda Zsuzsovej to bola?
Tu je napríklad o Bašternákovi.
https://slovensko.hnonline.sk/1879207-ako-z-filmu-o-mafii-takto-sa-stala...
Vrah dostal 25 rokov, ale ju neprezradil. Andrusko povedal, že bol pri tom, keď to nariadila. Náš nevinný Andrusko. Všade bol, všetko sa mu nepáčilo, ale nič neudal, ani z prostredia neodišiel, ale všetko prizná, všetko vraj videl. Chýba už len ten Kennedy - ale to Žužová ešte nežila.

vrbovčan

Interpol alebo Europol požiadal firmu Google vyhľadať z akej IP adresy bolo na Googlemap vyhľadávané miesto Horná Mača v termíne pred vraždou. Google to zrejme archivuje. Našli niektorého z nich a napichli mu telefón. Odpočúvali. A prostrednícstvom médii púšťali rôzne klamlivé správy o pátraní. Identikit atd. A po zverejnení odpočúvali čísla, ktoré volali alebo boli volané človekom, z ktorého počítača bolo to vyhľadávanie googlemap vykonávané. Takto to bolo vysvetľované. Zsuzsovú zbalili až sa prezradila nejakým telefonátom po zatknutí tých troch. Oni ju chceli sledovať a odpočúvať dlhšie, aby ich priviedla k objednávateľovi, ale médiá už šírili rôzne informácie z vnútra vyšetrovania. Andruskoa zrejme zmákli až vo väzbe aby vypovedal podľa nejakého scenára. Ono tá vyšetrovacia väzba je nápor na nervy. Lebo to dlhé čakanie s nejasným výsledkom je horšie ako basa po rozsudku jasnou perspektívou.

Norman

blcha povie:
ale dupeme.

Norman

Nič nie je nepolitické, a polícia už vôbec nie, a Lučanský chce len povedať, že bude slúžiť tomu, kto vytvorí vládu, nech to bude ktokoľvek.

Ako vyšetrili vraždiu Janka a Marienky?
Nik stále nevie, ak by sa zrejme pasívny Marček v base nezosypal, nemali by dôkazy ani proti strelcom. A aj tak je otázne, kto etrielel - ale Marček zrejme trpí depresiami a chce sa obetovať. Zrejme zabil Molnára, alebo sa spoluúčastnil a má už za to výčitky, Jeho družka povedala, že o sebe hovoril ako o zlom človeku.
Ale otázka zostáva - ako prišli na tých dvoch? A na Andruska? A na Źužu?
Prišli na nich cez ich auto? Cez ich telefóny, ktoré mali pri sebe pri vražde? - taký blbý dnes nie je naozaj nik, aby nosil svoj telefón.

Nik nevie, AKO boli vrahovia nájdení. V obžalobe o tom asi nič nie je, alebo sa to nespomína ako dôkaz. Ani eNko o tom nepíše. Tak AKO?
Azda sa boja prezradiť US techniku? Blbosť, nie je dôvod tajiť satelitné možnosti - ale proste v tomto prípae to nie je ono.

Povedal by som - prípad vyriešil objednávateľ.
Proste ich udal.
Pravda, priskoro - ale snažili sa oddialiť samotné zatkutie Kočnera. Našťastie už sedel za mrežami, koľká to náhoda. Snažili sa oddialiť priame obvinenie Kočnera, aby to bolo čo najneskôr pred voľbami. Trocha to spackali, no ale čo už. Aj súd odkladali na čoraz neskorší termín. Ten je dobre, prebieha priamo v posledných mesiacoch pred voľbami. Tiež veľká náhoda, že :).

Norman

Nie, Kiskov list je dôkaz, ako je Kočnerov proces plánovane spolitizovaný.
Kiskov list je dôležitá indícia.

Norman

Prvé dni sa Kočner spomínal aj u Todovej, prvé dni bol aj vyšetrovaný políciou.
A ako hovoríš, uťalo to ako bičom.

Treba si uvedomiť, že samozrejme novinári nie sú insideri, o ničom nevedeli. Takže sa rozbehli na svojej úrovni. Ak aj bolo vyššie plánované, že Kočner padne ako vinník, mal padnúť až neskôr, najlepšie bližšie pred voľbami. To im nie celkom vyšlo.

Vagoviča ako vraha môžeš vylúčiť, také niečourčite nedokáže spraviť (aj keď vyzerá ako stelesnená smrť). Nie vraždu na objednávku. A z vášne ich určite nik nezabil. Aj na Nicholsona, samozrejme, možno zabudnúť - ten mal byť možno sám obeť, sám si to aspoň myslel, a preto utiekol pár týždňov pred vraždou. Možná obeť bol možno ešte Vačok zo Sme, alebo Todová. Všetko bezperspektívne nechápajúce kádre.

Ale video mohli stiahnuť, lebo v ňom moc kecali. Prvé dni nemali ešte inštrukcie a Smer sa im zdal ľahšie zasiahnuteľní cez Taliansku stopu. Mali tam tú sekretárku, čo kedysi spávala s Talianom a tak ďalej.

Ak by Kočner nemal spor s Markízou o 70 miliónov, poviem, že to Kočner, ako starý skúsený agent na špinavosti, spravil na podnet Američanov a pre Američanov, aby to hodili na Smer, aby urobili majdan. Ale to by sa s Kuciakom nehádal.

Náhodný okoloidúci

Je zaujímavé až zarážajúce, že z celej liberálnej opozície je najnormálnejší a najľudskejší práve blázon Matovič. Tí ostatní sú čistá katastrofa.

slaven1

oprava :D Včerajší výkop má dosah aj na "kvalitu života" v Pažravej na Dunaji.

vrbovčan

Oplatí sa sem dať. Bodaj by sa splnilo. Osobnosti sa prejavia v dramatických chvíľach. Pochyboval som o ňom, lebo sa málo prejavoval, ale teraz už som naklonený.

"POLÍCIA SA MUSÍ ZNOVU SPOLITIZOVAŤ“: PREZIDENT LUČANSKÝ REAGUJE NA ŠOKUJÚCE SLOVÁ POLITIKOV A STAVIA SA NA OBRANU SLUŠNÝCH POLICAJTOV

Počas včerajšej debaty politikov v diskusii Denníka N sa roztrhlo vrece správ, ktoré mi posielajú zneistení policajti, ale aj verejnosť. Tak ako ja, aj oni boli negatívne zaskočení slovami politikov, ktorí by si želali, aby policajný prezident bol spolitizovaný. Rozumiem, že je pred voľbami a nechcem sa vyjadrovať k bojom a názorom politikov. Chcem však vyjadriť ľútosť nad „krokom späť“, ktorý si naša krajina a jej občania nezaslúžia. Spolitizovaná polícia nie je políciou 21. storočia, o ktorú sa ja snažím.

Keď moji kolegovia-vyšetrovatelia obvinia Fica, Kisku, Matoviča, Kotlebu, alebo akéhokoľvek iného politika, nie je pre mňa podstatné meno obvineného, ale to, aby ich postupy boli v súlade s Trestným poriadkom. Zakladám si na tom, aby policajti neboli pod vplyvom politikov, mafiánov, oligarchov a rôznych záujmových skupín. Za takýchto podmienok im viem zo svojho postavenia policajného prezidenta garantovať nielen najlepšie podmienky na výkon ich služobnej činnosti, ale hlavne ochranu pred uvedenými skupinami a garanciu slobodného vyšetrovania.

Myslím si, že verejnosť sa o nezávislosti a očistnom procese v polícii, ktorý som spustil spoločne s kolegami, už mohla presvedčiť na viacerých medializovaných prípadoch, z ktorých najhlavnejší a najvýznamnejší v týchto dňoch na súde sleduje celé Slovensko. Nezávislá voľba policajného prezidenta uvoľnila ruky všetkým slušným policajtom, eliminovala napätie a dala im priestor, ktorého výsledky sa zapíšu pozitívnymi písmenami do dejín Slovenskej republiky. Aj vďaka týmto krokom boli poskytnuté najlepšie podmienky pre vyšetrovateľa Petra Juhása a celý tím, ktorý vyšetroval vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Desím sa predstavy, ako by celé vyšetrovanie dopadlo, ak by bola naplnená predstava niektorých politikov o tom, že policajný prezident musí byť spolitizovaný a priamo prepojený na ministra vnútra. Sám za seba musím povedať, že som veľmi rád a pyšný na to, že som nespolitizovaný policajný prezident a prešiel som komisiou zloženou z koalície aj opozície.

Neviem ako dopadnú voľby, som však pripravený stáť naďalej na čele Policajného zboru, ak s novým ministrom vnútra budeme mať rovnaké ciele, a to budovanie nezávislej a dôveryhodnej polície 21. storočia, a je mi jedno z akej politickej strany bude. Nikdy som nepovedal, že odídem bez boja, ak nebude minister vnútra z politickej strany Smer, tak ako sa to jeden z politikov snažil klamlivo povedať v spomenutej relácii."

Ten niekto bol Matovič.
No? Čo poviete na to? Nemá byť prečo Kiska nervózny?

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3048793668484168

vrbovčan

Za tým listom nehľadajte nijaký hlbší zmysel. On je na inteligenčnej úrovni Kisku. Takže mu ho ani nikto nepísal. On len stráca pôdu pod nohami v súvislosti s ďalším blížiacim sa obvinením z pozemkových podvodov. V pondelok v predvolebnej diskusii Denníka N napriek výhradám jeho "neútočiacich" strán, že on ako obvinený sa nemá po voľbách uchádzať o post ministra vnútra, trval na tom, že nie on, ale jeho strana sa o tento rezort bude uchádzať. Matovič zakročil a povedal, že v žiadnom prípade. V tej diskusii sa okrem iného dohadovali o výmene policajného prezidenta. No bola to ďalšia fraška. Na druhý deň sa ostro ohradil Lučanský, že sa nemieni vzdať funkcie a mieni všetky kauzy politikov doČiže Kiskovi sa rúti pôda pod nohami.
Kope. Bez rozmyslu. Je v kŕči.

Náhodný okoloidúci

Nechcem sa tu príliš rozpisovať a teoretizovať, tak len stručne.
"Slušní" od začiatku na povel hrali hru "talianska stopa" a všetci liberáli a novinári im pritakávali. Všetci počítali s tým, že Ficova vláda padne a budú predčasné voľby. Boli si tým istí ako že ráno vyjde slnko. "Slušní" zjavne nepočítali s tým, že polícii pod vedením ministerky dosadenej práve Smerom sa podarí vypátrať páchateľov, a tak všetko, čo sa teraz deje, je už zrejme len ťažká a neohrabaná improvizácia, odhalenie časti páchateľov im vážne nabúralo plány. Veď Kočner bol od svojho začiatku spriahnutý práve s tzv. liberálmi. A možno mu pohrozili, že ak ich prezradí, tak niekomu z jeho blízkych to nebude jedno. A on v tom možno aj má prsty, veď je (bol) ich človek, aj keď snažil sa hrať hlavne sám pre seba, ale už zistil, že ho len použili a zneužili na špinavú robotu.

Čo sa týka Danielitovej kamarátky Alenky Zs., pred pár týždňami v správach prebehlo, že podľa toho, ako vzdoruje výsluchu, sa dá usudzovať, že má za sebou výcvik v tajnej službe.

vrbovčan

Vagovič mlčí. Deň po tom, čo polícia našla zabitých Kuciakovcov sa na internete objavilo video rozhovoru Kovačiča s Vagovičom a Bárdym. Bolo to ešte čerstvé, čiže v ich tvárach sa dalo čítať strach a neistotu. Ešte sa nerozbehla kampaň talianska mafia a Fico. Hneď prvý deň ale už Aktualiy písali o Kuciakových článkoch o Kočnerových kauzách. Napodiv to trvalo len dva dni. Prešlo sa ako na povel celá mainstreamová scéna na Talianov.
Ovšem. Ako sa obaja vyjadrovali o Kuciakovej práci. Samozrejme ju vychvaľovali a popisovali jeho prácu investigatívneho dátového analytika. Vagovič sa tam medzi rečou vyjadril, že v ten deň, keď naposledy odišiel z práce, Kuciakovi volal a nedovolal sa mu. Chcel mu oznámiť, vraj sa na neho niekto pýtal a dnes ho navštívi. Bodka.
Už si to presne nepamätám. Videl som to iba raz. No podstatné je, že to video po pár dňoch, keď som si ho chcel znovu pozrieť, už tam nebolo. Zľahla po ňom zem. Netvrdím, že to mohol byť vrah. Ani, že Vagovič alebo Bárdy majú prsty v jeho vražde. Len divné je, že vzhľadom k toľkým svedkom, čo sa prihlásili, sa Vagovič ako svedok nehlási. Mlčí.
Vrátil som sa k tomu až teraz, keď som sa dozvedel, ako jeden z obžalovaných, ktorý popiera vraždu, tvrdí, že mali Kuciaka len zbiť, ale našli ich oboch už zabitých.

Norman

hypotéza:
Kočner je na odpis.
Najlepšie obviniť z vraždy, ako Pala Ruska. Rusko mal styky s mafiánmi, mal za nepriatela tú Volzovú ... zrazu začal na doživotie odsúdený vrah rozprávať o akejsi pripravovanej(!) vražde.
Na Kočnera také niečo nie je k dispozícii.
Treba mu našiť vraždu. Koho má za nepriateľov, do koho vrta? Novinári - treba zapojiť nejakých prestitútov, aby do neho vrtali. Vagovič, Todová, Valček, Kuciak .... a iní. Zdroje dostávajú z centrály, cez Prahu.

A potom: treba vraždu napojiť na Kočnerovu kliku.
Kočner pozná povedzme desať pochybných živlov, najmenej, medzi nimi aj Zsuzsovú. Tá pozná zbežne tiež kopu čudných ľudí, medzi nimi , zbežne, aj Andruskóa. Hop - to je možno človek v našej databáze externých spolupracovníkov - kriminálnik a zároveň vojak. Možno aj vieme, že Andrusko je nepriamo spojený už s vraždou Molnára (cez Marčeka a Szaba).
Rozhodnuté, ide sa za Andruskom.
Dá sa mu nôž na krk, možno sa vyrobia dlhy, možno sa mu sľúbi budúcnosť, to je ťažko povedať. A. vie, že to sú rizikové veci, že je za hranou a majú ho v moci, ale musí poslúchnuť. Zapojí Marčeka a Szaba a vraždu urobia. Možno zámerne dvojitú, lebo motívom sa stalo aj pobúrenie verejnosti a zvrhnutie socdemokratickej vlády.

To je jedna z verzií.

Ale mohli isť aj za Zsuzsovou, a tú "presvedčiť".
Mohli ísť potencionálne aj za Kočnerom, že potrebujú vraždu novinára, nedá sa ani to vylúčiť. Dôvody, prečo by ale vražda bola proti zámerom Kuciaka je ale viac a už sme ich spomínali. Kočner začal robiť ten Pranier, nemohol chcieť novinárov ako obeť, naopak , chcel nájsť na nich svinstvá aprezentovať ich ako prostitútov. Načo by Kuciaka preboha zabíjal??
Pravda, môže byť kompromis. Prinútili aj Kočnera, pričom ten sa nejak nebránil a keď si mal vybrať ciel, zvolil Kuciaka. Možno. Ale nemá logiku, že by to bola jeho hlúpa iniciatíva a jeho záujem - ale Kočner bol menšie pivo, ako sa prezentoval a musel plniť to, čo mu bolo povedané.

Zeman na návšteve v povedal Putinovi, s ktorým sa tretol niekde - "Žurnalistov nado likvidirovať" To povie každý druhý človek ľahko. Naozaj chce ale zabíjať?

Vraždiť ľudí, organizovať to, dokáže málokto. Zopár bánd tu bolo, napodiv sa vyvraždili medzi sebou a zvyšok je v base, alebo utiekol. Vraždiť ale dokáže USA, táto veľmoc sa tým ani netají a bez preháňania sa dá povedať, že za každou politickou vraždou sa treba najprv pozrieť, či to nie sú oni.
Za Kuciakovou nepochybne.

Na Kočnera majú bezpochyby len nedostatočné dôkazy. Ale oni ho možno ani nechcú zavrieť - stačí to súdiť, babrať sa v tom ako v hovne, aby bol smrad. Keď ho súd po voľbách oslobodí, budú zas s nadšením ukazovať, aké hrozné je súdnictvo (a vinu budú absurdne dávať Ficovi, ktorý s tým naozaj nič nemá).

Niekedy je mi naozaj až akosi škodoradostne "dobre", keď vidím, ako dopadol hlavne Mečiar a Fico. To sú všetko ľudia malomestkého razenia, ktorí NECHCU VERIT, aký je reálny svet. Oni stelesňujú v mojich očiach tie tisíce ľudí, čo človek aj na webe stretol, tie milióny, čo sú také - naivné, tupé, nepoučiteľné.
A budú dovtedy všetci padať na hubu, kým sa nepoučia.

Norman

Prirodzene, iba málo ľudí vedelo, že sa bud evraždiť. Vlastne to nik nevie ... až sa to stane.

Prirodzene, zúčastnení vždy mali , majú a budú mať pocit, že pomáhajú "dobru". To je základná zásada motivovania ľudí - vždy dobrom. Vždy bojujú proti nejakému zlu - najnovšie proti korupcii.

Prirodzene, títo ľudia vždy hľadajú vinníka čo najnižšie. Boja sa ho hľadať vyššie. Tí, čo hladajú vinníkov vyššie. sú "konšpurátori". Ak ho hľadáš vyššie, obviňuješ silnejších - a to sa im nechce. Oni obvinia Fica a jehoi vládu - lebo tpovažujú za vyššiu moc globálnu Ameriku. Akonáhle by sa globálny systém rozpadol (napríklad by v USA nastal rozvrat, v Európe by sa moci ujali antimerkelovskí a antiamerické sily - a to by sa stalo aj v iných blízkych štátoch - v tom okamžiku by masmédia a ti dnešní prestitúti prestali kritizovať slovenskú vládu. Vládu prestanú samozrejme kritizovať, aj keď sa jej ujmú žaľudi, ale prestanú aj akonáíhle ich pasák spoza hraníc stratí silu. Potom ponúknu svoje špinavé diery niekomu inému. Ale o ich morálku nejde, išlo mi len pripomenúť, že oni kritizujú len slabých a osamotených, aj keď je to niekedy aj predseda vlády akéhosi Slovenska - politická moc na Sloesnku, ak nie je podporená geopolitickými znalosťami, je nič.

vrbovčan

Tým myslíš asi Holcovú a ľudí z...v úvodzovkách "Člověk v tísni". Viď ich aktivity k zvrhnutiu Castra na Kube. Tam sa im podarilo zapliesť do toho dokonca bývalého ministra českej vlády.
S tými novinármi a ostatnými, čo sa im podarilo do toho zatiahnuť bez ich vedomia, že sa zúčastňujú spravodajskej hry na zvrhnutie vlády pomocou vraždy. By sa dalo prirovnať k hre Šmejdov. Dôvodom, že sa oklamaní ľudia nesťažovali, že boli oklamaní, je ten, že sa hanbia, že sa nechali oklamať. Sami novinári si mysleli, že ide o odkrývanie korupcie vo vládnych inštutúciach. Možno teraz už vedia, do čoho sa namočili, ale z dôvodu pocitu hanby a strachu z viny na spolupráci z vlastizrady a vraždy, mlčia.
Možno sa čaká na whistleblowera z radov zasvätených novinárov. Ale ten príde jedine po voľbách. Vyhratých. A v to možno nejaký nádejný whistleblower dúfa. V opačnom prípade sa pravda ukáže až za nejakých 20 rokov.
K tým Tvojim dvom variantom by bolo vhodné nájsť v histórii nejaké paralely a analyzovať. Ale nechcem byť dlhý.

Norman

až tak ďaleko by som to nevidel.
Rodiny si mafiáni nevraždia, lebo je to kontraproduktívne - klanu to neublíži, len bude agresívnejší. preto sa zásadne vraždí hlava - to klan oslabí.
Ale tak to u nás nie je.

Kiska napísal verejný dopis, pretože nabrífovaní svedkovi na kočnerovom súde povedali svoje, všetky média to dali, RTVS ako prvé hneď na začiatku správ, ... ale .... NIČ. HOVNO, ľudia sú už toho dosť prežratí a kašlú na to, čo povedia zločinci, a vôbec nejak nechápu, že sú to závažné obvinenia. Preto Kiska napísal ten verejný dopis - snažiac sa toto rozbúriť.
Ale Blaha ho dorazil. hej, Kiska aj keby mal koľko peňazí, aj tak je to len sviňa, na ktorú treba pluť. Nechutná bezcenná sviňa.

Ináč na súde povedali práve toto pozostalí. Smerovalo to k potencionálnemu páchateľovi, a tak to má aj byť - páchateľ patrí medzi hovadá, ktoré všade vidia len peniaze. Ale tie peniaze páchateľom nedajú ani za mak toho, čo mala normálna rodina Kuciakových predtým.

Ja sa tu snažím rozbíjať ten mýtus, čo o Kuciakovi robia. Ale jedno treba na jeho adresu povedať aj v dobrom - bol to len obyčajný chalan, z chudobných pomerov, pracovitý a asi aj relatívne skromný - ale urobil jednu fatálnu chybu svojho života - dal sa do služieb tamtých finančných globalistických svíň. To je to najhoršie, čo môžete urobiť. Je to presne ako upísať sa diablovi, ktorý vás kedykoľvek zotne.

Norman

Určite čaká, že trest bude nižší. Stále mu dávajú na ksicht masku, média neuverejňujú jeho fotku, zjavne s tendenciou, že bude prepustený (možno aj veľmi, veľmi rýchlo).

Je možné, že celá ta banda troch - Andrusko, Szabo, Marček - boli militanti pod vplyvom či minimálne kontrolou tajných služieb. Marček bol bývalý vojak, Szabó mal výcvik, slúžil na tej ľodi (ak si to teraz nejak nemýlim, že). O Andruskovi sa nevie nič bližšie. Toto je jedna z mála (ako tak) zaručených fotografií. Áno, takto vyzerá.

Andrusko

Je to len podnikatel v stavebníctve? Alebo skôr malý gauner, koordinujúci strelcov?  Kto z týchto ľudí odolá, keď sa im ozve "zahraničná tajná služba"? Nik. 

Andrusko môže byť o nejaký čas presunutý a stratí sa. Dostane novú identitu, nejakú podobnú prácu niekde v zahraničí. Nik ho nebude hladať, nik si nevšimne, že nie je už v base. Kto by ho hľadal? Markíza? Hlavné správy? Nejakýposlanec? Ale kde.

Andrusko na súde stále zdôrazňoval, že toto nerobíl a že sa v tom nevyzná. Pod "toto" myslel vraždy na objednávku. Naozaj bola vražda, pri ktorej ho chytili, hneď tá prvá? U Marčeka a Szaba údajne nebola, konkrétne ten z lode je strelec na ľudí, s oficiálnou licenciou. Marček je údajne tichý manipulovateľný človek. Zaznelo, že Szabó sa pýšil, ako Marčeka používa na špinavú robotu.

 

Zsuzsová bola údajne v SIS, v každom prípade aj oficiálne robila pre Kočnera tie prieskumné úlohy - to každá ženská len tak nedá. Na začiatku po zatknutí neukazovali jej tvár - to ešte bola možnosť, že vrhne vinu na Kočnera a sama zostane mimo, ako teraz Andrusko - až teraz, keď zrejme nechce rozprávať tak, ako chce Lipšic, ju na súde prezentujú odhalenú.

Kočner je celý čas v spojení s politikmi, finančníkmi.  Robí pre nich a zároveň ich kontroluje. Väčších špehuje, menších (je generálny prokurátor menší??) fackuje a kope.  Podobne Toth - typická šedá postava, nič normálne nerobiaca, z čoho asi tak celý čas žil, že  - posunuli ho ku Kočnerovi ešte pred celým plánom, ale potom ho použili, aby Kočnera podrazil, keď tento sa chcel osamostatniť. Služby Západu sú jedna veľká mafia.

Celá mozaika do seba zapadá. Všetci boli v určitom zmysle v službách tajných služieb, ide len o to, kde vedie tá čiara podrazu medz nimi.

Nicholson pred týmto utiekol do Kanady a zastavil sa až v starobinci. Toto je aj pre neho nebezpečné. Ide o získanie strategického Slovenska. Je malé, je slabé, je blbé. Lets move, boys.

Títo, ktorí zabili Sulajmáního, určite nezaváhali obetovať malého, bezperspektívneho novinára.

 

 

vrbovčan

"V právnom štáte na vydanie odsudzujúceho rozsudku nestačí názor troch spolupáchateľov. Odsúdiť na dvadsať päť rokov väzby nie je možné ani na základe názoru tisícov čitateľov mainstreamu, masírovaných pod pláštikom verejnej mienky."

https://www.eurorespekt.sk/megaproces-zalozeny-na-domienkach-fabulaciach...

vrbovčan

že mi nie je jasné, prečo nezobrali Kočnerovi telefón pri jeho zaistení. No teraz je to jasné. Dal im iný a Tóth im ten pravý priniesol až po niekoľkých mesiacoch. Včera na súde ovšem uviedol inú farbu telefónu. Zaujímavé.
U Andruska je zaujímavé, že má dlhy a myslím aj voči daňovému úradu. Taký človek je ľahko vydierateľný. Čo keď si ho vybrali (niekto plus Szuszová, nie Kočnera) aby zariadil vraždu a nadiktovali mu, ako má vypovedať. Zatiahnuť do toho Kočnera, ale hlavne ľudí z politického prostredia. Za účelom prevratu. Alebo dokončenia prevratu. Už zaútočili dokonca na ústavný súd.
Za ďaľšie mi nie je jasná úloha Szuszovej. Predvčerom avizovala, že včera predloží dôkazy o svojej nevine. Včera sa neudialo. Uvidíme.
Zachytil som na TA3 nezaujatý rozhovor s človekom z advokátskej komory, že zatiaľ majú na Kočnera len nepriame dôkazy. On tvrdil, že ak by ho odsúdili na základe len takýchto dôkazov, bolo by to dosť neštandardné. No proste majú voči nemu zatiaľ len výpovede svedkov a žiadna nehovorí o zadaní vraždy.

Ľubov

je to celkom možné,že list znamená,"daj si pozor na svoju rodinu". Monštrum je schopné všetkého.

Pre korporátnych fašistov ,ktorí potrebujú prežiť, je aj víťazstvo na malom Slovensku veľmi dôležité.

Norman

hej, oni nerozumejú ľuďom, ale možno to cielia na iných. Ten "Kiskov dopis Ficovi"je naozaj ťažké vyhrážanie sa a dôkaz, že sa nejedná o guličky.
Zároveň je jasné, že Smer je chtiac nechtiac čoraz viac tlačený byť mimosystémový, už nemôže hladať nejaké kompromisy, ani s Bruselom, ani s podobným svinstvom.
Pravda, môže sa stať, že bude vnútorný prevrat v Smere - potom je ale Slovensko ako samostatný subjekt politiky naozaj na dobrých pár rokov stratený a mnohí občania naozaj budú žrať trávu.

Nechcem tu pripomínať debatu o SNS, o argumentoch s číslami, v každom prípade jestvujú Smer a ĽSNS a teda tá SNS ako základné alternatívz. Zvyšné asi neprejdú ani do parlamentu.

Pripomínam, že všetky tieto alternatívne strany, od malých až po najväčšie, vrátane ĽSNS, sa správajú pochybne, sú pod paľbou systému ale sú aj infiltrované a pod väčšou či menšou kontrolou systému. Každá z nich. Nie sme naivní, vieme to. Ale voľby sú súčasť hry, traba voliť menšie zlo. Voľbami sa nedajú veci moc zmeniť k lepšiemu, ale azda sa dá zabrániť horšiemu.

Bohužial, vidno to nielen hlasovaním, ale každodenne, že ľudia sú politicky naivní a mocensky hlúpi. Ale ja sa pohybujem v hlavnej stoke na Dunaji, možno inde na vidieku je to lepšie. Skúste ľudí mobilizovať, hlavne normálnych ľudí stredného stavu, nech volia našich.

Ľubov

za naozaj zaujímavé materiály. Ruštinu ovládam len kuchynskú,ale mám zas ľudí,ktorí mi to preložia.

Ľubov

že niečo také,ako Kiskov list Ficovi mu jeho šéfičkovia vôbec dovolili zverejniť!!!

Asi tam budú všetci rovnakí Ynteligenti.-)).Neskutoční hlupáci,absolútne nerozumejú normálnemu človeku. Napr.ja som " pred listom" so Smerom ani nepočítala,stále som špekulovala so SNS,asi zo sentimentu. Včera som sa rozhodla,že hlas dám predsa len Ficovi,tak ma ten kretén na-al.Rovnaký "tlak" na verejnosť bude mať aj kočneriáda,už teraz je to prepálené.

vrbovčan

Andruszkovi neverím ani nos medzi očami. Zišlo by sa zistiť o ňom viac. Nie je to ten, čo absolvoval bojový výcvik? Zaujímavé je, že o Kočnerovi tvrdí, že nikdy sa s ním nestretol, ale vymenoval jeho priateľov. Samozrejme, že presne tých, ktorých je treba pred voľbami zdiskreditovať. Čo už toto je? Dohodu o vine a treste s ním uzatváral prokurátor Šanta. Čiže ten musel Andruszkoa nabrífovať. To už sa ale podobá na 50-te roky. Nie podobá. To je to isté. Ak sa nemýlim, vtedajších obvinených naučili priznavací prejav, ktorý na súde odrecitovali.
Ďalší je Tóth. Ten prevzal 30 motákov, ale zachovali sa len 4. Sa mozrejme, že tie, kde žiada o pomoc Fica a Mamojku sú zničené.
Mám veľké podozrenie, že Šanta vymyslel pre Andruszkoa nejaký sôsob, ako ho po čase dostať z basy. Lebo pre skrátenie sadzby trestu na 15 rokov sa hento, čo po ňom chceli ani veľmi neoplatí.
Netvrdím, že to je tak, ako popisujem, len som chcel o podnietiť diskusiu.

Náhodný okoloidúci

Ak Vladimirovič chce zmenu Ústavy RF, znamená to, že má zabezpečených dosť hlasov na jej schválenie, inak by túto tému neotváral. Aspoň dúfam. Fiasko si nemôže dovoliť.

slaven1

Poslanie začal s tým, že treba zvyšovať pôrodnosť a podporu rodín s deťmi. Majú rovnaké problémy ako mi.

> No a zrazu Putin chce cez zmenu Ústavy a bojovať s chudobou ruského národa a podporovať rodinu. ???

Rusi majú v ústave napísané, že sú kolónia (Aj my - zákaz ideológie, všetky SR zákony sú podriadené nariadeniam z bruselského politbyra, atď ). Z ústavy RF vyplýva asi cca 4000 zákonov, ktoré utvrdzujú koloniálny status a usmerňujú, vyšíslujú výplatu koloniálnej dane. Ľudia nemajú peniaze a nezakladajú rodiny, nemajú deti (rovnako v SR, cigáni to tu nezachránia).

Zoznam predstaviteľov RF s dvojitým občianstvom

Základ dnešnému vystúpeniu dalo predvianočné stretnutie s novinármi 19.12.2019 a otázka Márii z RUSnodu k ústave. Bolo to posúdené v tomto videu: Обсуждение Пресс-конференции ВЛАДИМИРА ПУТИНА

Samotná otázka išla tu: https://youtu.be/RlKw6E4n_Xc?t=4556 Большая пресс-конференция Владимира Путина 2019. Полное видео

Ľubov nemám toľko času ti to vysvetliť, to chce samoštúdium: Najskôr sa naučíme ruštinu a potom materiál je na tomko kanály: https://www.youtube.com/user/zasuverenitet/videos?live_view=500&flow=lis... tu ti to dostatočne dobre vysvetlia.

Ľubov

Medvedev s celou vládou odstúpil a zdá sa,že Putin už aj obratom navrhol nového premiéra.

Čo to znamená,tušíš? Mňa napadol Starikov,ako už dávnejšie hovoril,že neexistuje,aby ktorákolvek vláda v globalizovanom svete robila pronárodnú,sociálnu politiku.(napr.Kadafi) Pretože,jednak je dlhodobo plánovaná depopulácia,jednak globalisti pokladajú všetko na Zemi za svoj majetok.(Starikov) Hej,sú to zdegenerovaní psychopati,čo ak má Starikov pravdu?

No a zrazu Putin chce cez zmenu Ústavy a bojovať s chudobou ruského národa a podporovať rodinu. ???Samozrejme,že nechápem,čo sa deje .Ráno múdrejšie večera.-))...

slaven1

Putin dnes svojim Prejavom k vláde Ruska ohlásil novú etabu národno-oslobodzovacieho boja v RF.

Послание Владимира Путина Федеральному собранию
https://www.youtube.com/watch?v=-CTwzMruDIc

PF 2020

Náhodný okoloidúci

https://denniks.sk/19179/po-kalamitach-menia-lesnici-drevinove-zlozenie-...

Lesníci zo spoločnosti Pro Populo Poprad s r.o., obhospodarujúcej lesy Spišského biskupstva, menia pri obnove lesných porastov na dvoch lokalitách v Národnom parku Slovenský raj ich drevinové zloženie po vetrovej a podkôrnikovej kalamite. V súlade so stanovištnými podmienkami eliminujú nepôvodné dreviny, najmä smrek a podporujú výskyt a rast cenných listnáčov – prevažne javora, bresta, lipy a jaseňa. Agentúru SITA o tom informoval v pondelok vedúci výroby Pro Populo Poprad, s.r.o. Tomáš Hutyra.

afinabul

Čo je skutočná citácia, neviem, mainstream vie niečo citovať dokonale a detailu ....
12.1.2020.22.12
Kuciaka sme mali len prefackať, mŕtveho sme ho tam už našli
Tam mal nahliadnuť dovnútra domu, kde mali podľa neho ležať dve mŕtve osoby. „Ja som mu povedal, že by sme to mali nahlásiť na políciu,“ povedal Szabó s tým, že Marček to mal odmietnuť.
https://www.tvnoviny.sk/domace/1986728_megaproces-marcekovo-svedomie-pre...
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Obzalovany-Szabo-siel-udaj...
https://domov.sme.sk/c/22300399/kocner-kuciak-vrazda-sud-online.html
https://www.konzervativnyweb.sk/c/22300221/zacina-sa-hlavne-pojednavanie...
https://www.etrend.sk/ekonomika/proces-roka-kocnerovi-hrozi-dozivotie.html
https://www.kosiceonline.sk/szabo-tvrdi-ze-kuciaka-chceli-len-zbit

afinabul

Jde o organismus, jehož tvar se neustále mění, čímž se zároveň pohybuje kupředu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%A9ba_(organiza%C4%8Dn%C3%AD_struktura)
Zbytočne som tu postoval kedys ...? - http://bnw-nwo.wz.cz/conspiracy/silent-weapons.pdf
Alternatíva rastie, napr v TV som to nezachytil:
Kuciaka sme mali len prefackať, mŕtveho sme ho tam už našli
https://www.hlavnespravy.sk/szabo-poprel-vypoved-marceka-kuciaka-mali-pr...
---
Proste zmierme sa s tým, že do volieb /ktoré nič nezmenia/, sme US kolónia, tak to tu bude aj vyzerať: https://www.csfd.cz/film/7091-pohled-spolecnosti-parallax/komentare/

Ľubov

Tomás Hlaváč a Adrián.

Tomáš sa doteraz prezentoval ako určitý znalec exopolitiky,presne tomu,čo na Nadhľade má zaracha.-),a to je dobre,úprimne,ale navyše je aj zdatný komentátor udalostí v zahraničí.
Adrián je neprekonateĺný hudobný dramaturg a má zaujímavých hostí.odchodom Huďa ich večer bude počuť častejšie,čo vítam.

slaven1

Mirage máš nedostatočný pohľad o slovenskej náture. Kopáči sú najnižšie v potravinovom reťazci stavebných prác. Zodpovední sa z toho vyvinia a odnesú si to najslabší. Slabým treba pomáhať aby zosilneli. Kto im dal príkaz kde majú kopať? Kto dal stabebné rozhodnutie? Kto robil stavebné úpravy v paneláku?

Nielenže zlikvidovali dôkazy pričom neumožnili ľuďom vyviesť si osobné veci.

16.12 podpísala Prešovská radnica zmluvu za 1.1 mil. euro:

Podľa Hagyariho je tento obchod medzi mestom a firmou evidentne predražený: „Evidentne predražené!!! a objednávka podpísana 16.12., keď sa ani netušilo či sa bude búrať či opravovať!!! Tu cítiť nie plyn ale 1/ buď hrubé porušenie zákona o verejnom obstarávaní 2/ alebo úmysel parazitovať na cudzom nešťastí!!!  napísal bývalý primátor na sociálnej sieti.

Treba si to celé prečítať tu https://www.hlavnespravy.sk/mesto-presov-zaplatilo-firme-11-miliona-eur-...

Norman

všetko sa vyvíja
Ľubo je tam, kde mal byť už dávno - v trocha otvorenejšej pozícii. I keď on zastupuje to, čo tu Aman kritizuje - takú tu hrubozrnnú kultúru, z ktorej by sa národovci mali vymaniť. Možno by ti mladí mali dostať svoju šancu a nebyť príliš sťahovaní do starých kolají.

Voči Norbertovi je to len úcta, hlavne čo sa týka jeho organizačnej energie. Ale teda zároveň aj trocha zaznamenanie tej nespravedlnosti, že veľa vecí podnietil a dnes ich užívajú iní.
On sa zas priklonil k tej strednej menej radikálnej ceste - a v princípe je to tá lepšia.
Vlastne, ako počúvam tie mená, čo spomínaš, všetci títo ľudia vyskúšali za ten čas viacero ciest, a žiadna neprerazila dieru do systému. Nenašli achilovu pätu. Alebo ju nechceli nájsť. No, všetci robíme len to, čo vieme, a čo sme ochotní, nie sme nikomu nič dlžní.

Ľubov

čiatočne to vysvetlilo ,prečo bola IV v posl.dobe taj často bez programu.
Snáď to prinesie aj niečo pozitívne,Ľubo si bude robiť svoje,pokial je asistentom Uhríka,a v Kulturbloku dáva pravidelný priestor Mazurekovi,a hlavne-je 50 dní pred volbami,inak sa to ani nemohlo riešiť. CHápeme to,kľud.
Mne sa na Norbertovi Lichtnerovi najviac páči tá jeho húževnatosť,stojí za vznikom SV,ktorý si žije vlastným životom,a to dokonca aj v Čechách.
Vďaka nemu som spoznala ľudí,ako je prof.Šafin,alebo doc.Dudáš,a mnohí ďalší.
Za Ľubom zas budem chodiť na jeho blog.

Možno to takto získa na gradácii,pribudne niečo nové. Som optimista.

vrbovčan

že chlapi radi hovoria o vojne a ženy o pôrodoch.
Jedni aj druhí si plnia svoju spoločenskú úlohu.
Tak. A teraz je to genderovo vyvážené.

vrbovčan

koncom 70-tych rokov na najstráženejšej hranici vtedajšej železnej opony. Moje pracovisko bolo hneď vedľa operačného dôstojníka. To bol veliaci dôstojník smeny komplexu asi 20 ľudí profesionálov čsl. armády a nás slúžiacich. Naše pracovisko malo v prípade vypuknutia vojny životnosť 20 sekúnd. Tak nás to učili. Čiže boli sme prví na rane, čo do vzdialenosti, ale aj poradia. Lebo prvé sa likvidujú radary. Naše pracovisko našťastie nemalo aktívne prostriedky obrany, teda raketové a akékoľvek delostrelecstvo, ale len prehľadové. Informácie o všetkých letiacich telesách vzdušného priestoru za hranicou sme len predávali na vrchné veliteľstvo. Čiže o prípadnom aktívnom zásahu sa rozhodovalo tam.
V súvislosti so zastrelením civilného lietadla som si spomenul na jedného z operačných dôstojníkov tam u nás. Pripomínam, že sedával som vedľa neho. Okrem spojenia prenášaného dáta o lietadlách (v našom žargóne sa im hovorilo ciele), jeden kanál spojenia mal operačný dôstojník na spomínané vrchné velenie protivzdušnej ochrany. To bolo online rádiom prenášaný hovor ovládaný tlačidlom na mikrofóne a príjem bol vlastne na jednej i druhej strane online na reproduktore. To znamená, že ak z velenia prišiel nejaký ústny pokyn, všetci, čo sme boli v blízkosti, sme ho počuli.
Major Chlaloupka, operačný dôstojník, bývalý boxer, nižšej zavalitej postavy, muž v strednom veku bol cholerik. Sem tam sa proste rozčúlil. Spomínam si na situácie, keď v noci kopírovali vrtuľníky NSR hranicu. Robievali to bežne. Že vraj provokovali. Na tom našom úseku sa ich sem tam objavilo aj 8 naraz. Pravda je taká, že bola to tzv. pohraničná polícia. No stalo sa jednu noc, keď major Chaloupka v jednej takej to situácii, myslím že jeden z tých vrtuľníkov si skrátil nejaký výbežok a preletel cez naše územie, reval do mikrofónu na velenie: "Strieľajte po nich." No reproduktor z velenia bol ticho. Ani muk. Vtedy som si uvedomil, že predsa len naša armáda vie, čo robí a chová sa zdržanlivo.

https://www.hlavnespravy.sk/mal-10-sekund-prial-by-aby-bol-mrtvy-velitel...

Ľubov

Je to v poriadku,sa rozpísať. Ako píšeš,muži-bojovníci, sú tak významná časť našej existencie ,tak to hádam nebudeme popierať.Len preto,že to momentálne idiotom z mimovládok vyhovuje. Je to tak,odstránením armády z hierarchie moci neprišiel mier,ale chaos.

Havlov prvý krok,pre ktorý bol dosadený, bola likvidácia Dubnice. Tam by som hľadala odpoveď,prečo bola zvs zrušená.

Náhodný okoloidúci

Priznám sa, že ja som na "vojne" nebol. Pri odvode ma aj tak určili schopného ako skladníka :D A keďže som z generácie Husákovych detí, prevratová komédia v 1989 ma zastihla ako študenta VŠ a keď som pochopil, že nás ťahajú do pr...e, čiže do NATO, dal som si žiadosť o civilnú službu.

vrbovčan

že som to sem dal. Zavaril, lebo sa bojím, že sa rozpíšem. Lebo áno, chlapi radi rozprávajú o vojne. Neviem, či radi spomínajú. Proste je to niečo v ich živote nezvyklé, ako keď ideš na exotickú dovolenku a potom o nej rád rozprávaš až sa ti ľudia vyhýbajú. Príhod by bolo veľa a nejaké aj zaujímavé. Napr. keď vrtuľník preletel a pristál v lese a tam nasadli ľudia a preleteli späť. Dodnes som sa nikde nedočítal o tom nejakú informáciu. Až by napovedalo, že možno výmena agentov.
Na zlé sa postupne zabudne a spomína sa to lepšie. Ja som si moc nechválil. Hneď po absolvovaní. Lebo protivzdušná obrana a pohraničná obrana boli jediné dve služby neodlišujúce sa od vojnového stavu. Čiže naostro.
Dnešným mladým ľuďom jednoznačne chýba okúsiť autoritárske prostredie. Aby boli v živote pokornejší oproti dnešnej realite.
S vekom človek nazerá na svet inými očami ako 20 ročný. Ale, keďže som bol v prvej línii, ja som si už vtedy uvedomoval zvrátenosť polarity vtedajšieho sveta. Po prevrate sme sa tiež pozerali trochu inak, naivne si mysliac, že bipolarita sveta končí a zbrojenie sa postupne utlmí. Dnes pozerám na to zase trochu inak. Ľudstvo od nepamäti hájilo svoje zdroje. Teda nie len primáti, ale aj časť zvieracej ríše. A zdroje nielen materiálne, ale aj obchodné.
Bohužiaľ armádu potrebujeme a nevidím v budúcnosti, že by sme sa zaobišli bez nej.

Ľubov

Vrbovčan,aký máš názor na zrušenie ZVS? Ja som síce na vojne nebola,ale zas som celkom dobrý poslucháč,a vždy,keď muži,od tých najstarších (ročník 1911) až po tých posledných,každý na vojnu spomínal rád,pri spomínaní na vojnu sa naozaj každý,každý tak nejako rozžiaril.-).
Napokon,aj Ty tak trocha v tomto príspevku,veď preto ma to napadlo. Ktovie,čo sa všetko bude musieť stať,aby sa základná vojenská služba obnovila.

ps. Teraz,po 30 tich rokoch vieme o niečo viac,bolo by zaujímavé si spomenúť,kto prišiel s touto "reformou". Najskôr sa vojna ,skrátila,myslím,na pol roka a napokon celkom zrušila. Komu to prospelo...príp.prospeje.

mailer

A: Hajizadeh hovoril o prerušenom spojení. To mohli usáci vykonať priamo z družice, teda mimo internetu. Alebo aj nejakým agentíkom a nožničkami na nechty. Že by na území Iránu žiaden, ale ozaj žiaden nebol?
B: Aj keby to žiaden elektronický útok nebol, aj tak sú zodpovední usáci, lebo oni zapríčinili, že dotyční boli celkom pochopiteľne nervózni a to nielen v dôsledku poslednej eskalácie (vražda Solejmáního), ale aj v dôsledku desaťročia trvajúcich vyhrážok.

C: Kto z tu prítomných by sa divil, keby vyšlo najavo, že aj toto bolo celé zoštrikované CIA? Nejako sa to v posledných rokoch množí s tými civilnými lietadlami, kde sú usáci priamo, či nepriamo involvovaní...

Náhodný okoloidúci

Irán už celé desaťročia čelí snahám západu o jeho kolonizáciu, okupáciu a vyrabovanie zdrojov.

Náhodný okoloidúci

Citujem z tohto článku:

https://www.hlavnespravy.sk/mal-10-sekund-prial-by-aby-bol-mrtvy-velitel...

Amir Ali Hajizadeh podľa portálu RT tiež uviedol, že „si želal, aby bol mŕtvy“, keď sa dozvedel o zostrelení ukrajinského Boeingu.

Podľa jeho slov, iránsky systém protivzdušnej obrany videl ukrajinské lietadlo ako riadenú strelu.

„Systém protivzdušnej obrany videl ukrajinské lietadlo ako riadenú strelu, nachádzajúcu sa vo vzdialenosti 19 kilometrov,“ povedal Hajizadeh.

Dodal, že komunikácia s operátorom systému protivzdušnej obrany bola prerušená, nemohol sa spojiť a rozhodnúť sa. Podľa neho mal 10 sekúnd, aby sa rozhodol, či zostrelí cieľ alebo nie, a „urobil zlú voľbu“.

 

A teraz od afinabula:

http://afinabul.blog.cz/2001/us-launched-cyberattacks-on-iran-weapons

US officials say the attacks on Iranian military computers disabled systems that control missile and rocket launchers.

 

 

Takže zodpovednosť na zostrelenie civilného lietadla padá na tých, ktorí hackerským útokom napadli iránske obranné systémy.

Podľa mňa by systémy tohto druhu nemali byť napojené na internet, práve preto, aby ich nebolo možné na diaľku ovládnuť nepriateľským elementom.

vrbovčan

na akékoľvek závery. Ak je to ale tak, že v pozadí nie je americko-iránsky konflikt, ale vnútropolitický americký, je to desivé. Keď na šarvátky dvoch skupín americkej elity sú tieto schopné použiť ktorékoľvek národ a jeho územie na svete.

vrbovčan

Nedávno som si vypočul príbeh o uhynutom kozliatku. Jeho matka 2 týždne plakala. Plač sa prejavoval slzami aj zvukovým prejavom. Popisovala mi to osoba, čo ich chová a má k nim vzťah.

Ľubov

To si mal komu povedať.-)- veď som ich pozorovala celé roky u dedka,aké sú to múdre zvieratá. Boli sme kámoši...až do toho nešťastného novembra. Keď zavoňali cesnakom a rozmarínom a ja som bola slaboch.
V máji si radi zobli z mojej ruky z prvých čerešní,ten ich šťastný výraz v očiach....je to pravda,prasce sú našou bolesťou.

Vegetariánom ale nebudem. Sú agresívnejší častokrát ako my,ani nejakú extra etiku nevidím. Pes bude inde zakopaný.

Roland Edvardsen

Ľubov, ja osobne sa pridržiavam kognitívnej etiky, pokiaľ ide debatu vegetariáni vs. mäsožravci. Takže kozumujem len biele mäso, ryby a hydinu, nie červené. Prasatá sú inteligentnejšie ako niektoré psie rasy a dokážu obdobne fungovať ako domáci maznáčikovia - tak prečo už konečne neprehodnotiť náš prístup k nim? A pomerne inteligentnými druhmi sú aj kozy (ktoré majú napr. špecifickú osobnosť), kravy o čosi menej.

Norman

čo omylom zostrelil dopravné lietadlo, známe je to, čo práve USáci zostrelili nad Zálivom, to bolo počas tých vojen
https://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Air_Flight_655

Je to teraz nechcený efekt, lebo Iránčania boli naozaj v presvedčení, že ich US napadne.

Ale je to nepríjemné a teraz stratil Irán svoju morálnu prevahu. Aj keď tam bola väčšina Iráncov.

Norman

(ak za les nepovažujeme celé Slovensko, čo je kus pravdy, ešte nedávno).
ale jedno je isté - táto civilizácia spravila vo svojom naratíve z lesných zvierat monštrá a z domácich bezduchý materiál na žranie.

To nem dobre. To veľmi zle.

Je to naozaj ľudská absurdná pýcha, tá predstava, že myslia nejako zásadne ináč, ako zvieratá. A že majú unierzálne právo ich zabíjať, mučiť.

Ale zas treba povedať - nikde sa k zvieratám nesprávajú tak relatívne rytiersky, ako v bielej Európe (a jej dvoch kolóniach, Rusku a Amerike :). No, ešte v Indii, ale tam je to dané vštepenou a fungujúcou ideológiou ahinsy (ktorú tam priniesli - no, kto asi)

Inde je to horšie a napríklad Afričanom by som do ruky strelné zbrane ani oceľ nedával - tak jedine sa v Afrike zachová život.

Náhodný okoloidúci

Práve čítam, že to Iránci priznali. Formálne sú síce vinní, ale morálna vina leží na tých, čo sa ako rakovina rozliezajú po celej planéte a všade pchajú svoje metastázy, eufemisticky nazvané "základne". To je prvotná príčina.

Ľubov

sú známi aj ďalší výnimoční ,ktorí videli vo zvieratách bytosti.
(zachovalo sa svedectvo,že na 64.olympáde Pythagoras privolal orla,ktorý si mu sadol na ruku,poslúchal jeho pokyny)

Tu mám ale aj niečo novšie,svedectvo istej kuchárky z monastira (kláštora),ktorá navštívila Serafína Sarovského v lese: https://www.pravoslavnekrestanstvo.sk/svati-a-starci-svedectva/serafim-s...

Ema

že ho v extrémne vypätej, pre Irán smrteľne nebezpečnej situácii spôsobenej Američanmi zostrelili Iránci.
Taká je vojna. Odporné svinstvo, v ktorom sa Američania tak radi rochnia ako v bahne.

Idril

Som prijemne prekvapený, že meno a dielo Jána Kefera vôbec niekto pozná. Jeho knižné veľdielo - Syntetická magie sa snažím dočítať a porozumieť mu už roky, žiaľ pre priam až encyklopedický charakter tejto knihy sa mi to doposiaľ ešte nepodarilo. Aj keď je známe, že Kefer čerpal najmä z kabalistických diel ELIFASa LÉVIho, je pre mňa nepochopiteľné ako je možné bez internetu za jeden život zozbierať toľko historických faktov a dať ich do ucelenej formy. Kefer dokázal v takmer 500 stranovej Syntetickej mágii zozbierať poznatky zo vtedy známych všetkých svetových náboženstiev, mýtov a tajných spolkov, ktoré vekovo, vývojovo roztriedil a pokúsil sa medzi nimi (božstvami) nájsť paralely. Kniha Syntetická magie nemá nič do činenia z praktickou mágiou (výrobou amuletov či vyvolávaním duchov a pod.), ale dajú sa tam dočítať podrobné informácie o náboženstve starovekého Egyptu, Perzie, Grékov, Slovanov (str. 264, od Peruna po Černoboga...), Židov, či tajných spolkov – Slobodomurárskych lóží (str.353 legenda o Hiramovi)...
Povráva sa že na stole každého velikána (vraj aj Einsteina atď.) ležala kniha Blavatskej – Odhalená Isis, nikdy som sa k tejto knihe nedostal, ale v Blavatskej očiach cítiť niečo psychiatrické, preto práve Syntetickú mágie vrelo odporúčam a ak by bol príp. záujem mám tú knihu vo formáte .pdf. Môžem uploadovať a poslať linky.

Náhodný okoloidúci

Tak mi napadlo v súvislosti s tým nešťastným ukrajinským lietadlom...
Vyšetrovanie stále beží, každý, kto má do zadku dieru špekuluje, koluje niekoľko rôznych verzií...
Ak sa ukáže, že lietadlo bolo zostrelené, aká je pravdepodobnosť, že to majú na svedomí CIA alebo Mossad, aby zdiskreditoval Irán? Získať ruské protilietadlové raketky (teda ak bola použitá ruská raketka) pre ne nepredstavuje žiadny problém, veď dobre vieme, koľko muničných skladov na "nezaležnej" "vyhorelo". Alebo ich jednoducho mohli kúpiť, peňazí majú koľko chcú.

Lenže v takom prípade by Irán musel pripustiť, že na jeho území sa pohybujú neodhalení cudzí agenti, čo by nebola najlepšia vizitka pre iránsku tajnú službu.

Norman

my sme tu najväčší kozmopoliti v republike,
ovládame a používame všetky svetové jazyky ,
即使我们不需要它们
(hm, ten translátor sa predsa len pomaly ale isto zlepšuje - na rozdiel odo mňa, ja som už na svet prišiel tak fylogeneticky dokonalý ... a postupne sa to zhoršuje :)

Ale tých 750 miliónov zabitých zvierat sú práve veľkochovy. Danteho peklo v realite. Aj preto je všade tak kyselo.

Ema

pri téme počasia dal Kachelman predvčerom toto:
Ich weiss, dass es ein schlechter Vergleich ist.
Ich mache ihn trotzdem.
Deutschland: 750 Millionen geschlachtete Tiere in einem Jahr. Und fast alle hatten kein nettes Leben bis dorthin.
Ich wünsche mir dafür wenigstens 1% der Empathie, die es für die australischen Tiere gibt.
https://twitter.com/Kachelmannwettr

Po rokoch mi došlo, prečo ho mám rada. Jeho fundamentálny súcit je proste prítomný vo všetkom. Aj v tom, ako píše o počasí.

sandro

https://www.infovojna.sk/article/exsiskar-pavol-forisch-je-v-kome
Hascak ma preto taku obrovsku ochranu lebo je hradzou k skazenemu svetu slusnoludi. Tato hradza spadnut nesmie a ani nespadne, na to je SMER, ktory je v defenzive este aj ked jasne vyhra volby a vladne, prilis slaby. Kto v tomto state momentalne uvazuje o niecom inom ako LSNS je samovrah. Treba si len postavit hlavu a ist dopredu.

Norman

to to, že na juhu to mali ľahšie a doteraz majú.
Ale zas ja mäso takmer nejem aj preto, lebo je v tejto dobe nečerstvej priemyselnej manipulácie ešte rizikovejšie a nezdravšie.

Ale netreba ísť do extrému, zakazovať mäso. Sme tiež zvieratá, máme svoje práva, takže podla prírodnej zásady:
kto si čo dokáže zabiť, holými rukami, to má právo aj zjesť.
Ináč nie.
Dobrú chuť:)

Norman

a to Pythagoras nepoznal dnešné veľkochovy ošípaných, hydiny a dobytka.
Bez preháňania by som povedal, že ak by ich poznal, a že ak by mal tú moc, dal by toto ľudstvo vykynožiť, pretože by chápal, že toľko zlej predestinácie nemožno ináč premôcť.

Matematika, mystika a súcit sú nerozlučne spojené, je to jedno. Ťažko to vysvetliť, ale aj diferenciálny počet, ba aj integrál (napodiv) človeku ťažko vysvetliť - a predsa je to tá najprirodzenejšia, lepšie povedané ontologická vec. Ale tak, ako mnohí ľudia nemajú zmysel pre matematiku, a musia jej veriť alebo im musí byť vnútená, tak musia veriť alebo im musí byť vnútený aj súcit.
Proste na to ako živočíšny druh nedorástli, sú to nedovyvinutí degeneráti, ktorých prírodné zákony nebudú tolerovať. Čo narobíme?

afinabul

Presne:
Prokurátor Honc
https://www.youtube.com/watch?v=aF_4ahC6OKI
sa cichocem

Ľubov

Až teraz sa k tomuto prekrásnemu zvieratku dostávam,mám pocit,že 3. vojna v najbližších hodinách nebude,tak zas máme chvíľu čas myslieť na krásu-na zvieratá.
Ale nerozumiem celkom,ako je to myslené:nezabíjať a teda ani nejesť?
Nechcem byť pokrytec,na život bez mäsa si asi budeme musieť zvyknúť ,tak ,ako bude prichádzať zmena sveta....ale aj tak, Pythagorovi sa to dobre hovorilo.Mal fantastický kozí syr a placky z ovsenej múky,olivy a naozajstné pomaranče. No čo máme my dnes vo farebnom staniole?

Norman

o nič si veru neprišiel. Ten tretí, čo rečnil, to bol asi farár, ktorý sa minul povolaním :-)

Ale vnukov treba varovať ... pred tým, čo príde :)

Norman

nik ich živiť nebude.
Čo sa bude diať s neobčanmi v Európe, odmietam povedať. Chcem mať pozitívne myšlienky, kto nevie, čo sa bude diať, nech teda počká.

Sinuhe

zväčša serióznych dám a pánov. Vypočul som Chmelára a Čarnogura (bohužiaľ obaja len preiemerní rečníci, ktorí dokážu zaujať a pritiahnuť len tých najskalnejších, ale nedokážu nadchnúť ani nabiť energiou), potom som odišiel varovať vnuka.

Náhodný okoloidúci

Hladomor ich nezničí, lebo časť sa s pomocou európskych vlastizradcov bude stále tlačiť do Európy a zvyšok tam u nich doma budú kŕmiť biele misionárky a ťahať peniaze na jedlo pre premnožených hnedoidov ako inak z Európy.

Náhodný okoloidúci

Nebo nad Irakom rozžiarili iránske "prskavky". Také prerastenejšie. Nejdem riešiť čo zasiahli a aké sú škody, ale zaujíma ma jedno - nikde som sa nedočítal, či amíci niečo zostrelili tým ich slávnym Patriotom. Je aj taká možnosť, že úmyselne Patriota nepoužili? To by vzbudzovalo podozrenie o zákulisnej dohode medzi USA a Iránom. Alebo Patriot zlyhal a tak Amíci radšej držia huby, aby nemali hanbu?

Norman

To hej, Perzia a Východorímska ríša boli na rane. A dorazili ich turkické, turecké a hlavne mongolské nájazdy. Naozaj je možné, či vlastne isté, že prvá arabská invázia a poislamčenie vtedy bolo len povrchné a určite nie plošné. Ale potom prišli spomínaní, hlavne mongoli a tí dorazili nielen zvyšky samostatnej perzskej civilizácie, ale aj samotný arabský kalifát - Mongoli vtedy dobili celý Blízky východ, Egypt a naozaj odvtedy moslimský svet už len tak akosi živoril. Ešte aj Turci, ktorí prišli potom, mu dvakrát nepomohli, a ešte raz ho prefikli. To, čo tam je dnes, sa vlastne nedá ani označiť za islamskú civilizáciu, je to už len mrtva neživotaschopná napodobenina.

A kým Európa sa vtedy ubránila, teraz je dobývaná ináč, hlavne rodidlami.

Nuž, tu nepomôže nič, len ťažký úpadok a hladomor tamtých etník, ktoré sa už teraz rozmnožili nad akúkoľvek rozumnú mieru.

Ľubov

aj keď,na nich sa zabudnúť nedá. https://www.perunica.ru/vokrug_sveta/46-kalashi-nasledniki-drevnix-ariev...

Prežili,pretože ich chránia hory? vyzerá to tak. Všimnite si poznámku autora článku. Kalaši používajú nábytok,vedia si vyrobiť stoly a stoličky.

Náhodný okoloidúci

Mohlo to byť aj tak, že Perzia doplatila na tesné susedstvo s moslimským susedom, zatiaľ čo Indiu ochránila vzdialenosť, pričom Perzia slúžila ako "nárazníkové pásmo". Okrem toho možno zavážila aj logistika v hornatom teréne, pričom logisticky dostupnejšia pre Arabov bola tesne susediaca severná Afrika. Nikdy som tam nebol, neviem posúdiť možnosti logistiky v tých miestach posúdiť, len tak predpokladám.

slaven1

 

Britský sračkomet to má z Amerického štátneho rozhlasu (NPR) a ten to má z protitrumpovského Washinkton post. Tí už nepíšu zdroj (aspoň ja som ďalej nič nenašiel):

In Saudi Arabia, the U.S. Embassy released a security alert Sunday advising Americans of “the heightened risk of missile and drone attacks” against both civilian and military targets.

The United States blamed Iran for a drone and cruise missile attack on Saudi state oil facilities in September, a strike that knocked half of the nation’s oil production offline.

While Saudi officials have long urged the United States to take stronger action against what they say is Iran’s unchecked expansionism in the region, they have also expressed discomfort at the rising tensions between Washington and Tehran.

Abdul Mahdi suggested Sunday that Iran and the Saudis had been engaged in dialogue to tamp down their feud, with Iraq playing the role of mediator. Abdul Mahdi said he had been expecting to meet with Soleimani on the day he was killed. “He came to deliver me a message from Iran, responding to the message we delivered from Saudi Arabia to Iran,” the prime minister said, without providing details.

K nášteve Soleimaniho v Iraku píše podobne aj Reuters:

Abdul Mahdi said he had been due to meet Soleimani the day he was killed, and that the general had been due to deliver an Iranian response to a message from Saudi Arabia that Abdul Mahdi had earlier passed to Tehran.

Sunni Muslim Saudi Arabia and Shi’ite Iran, bitter rivals for influence across the Middle East, had been about to “reach a breakthrough over the situation in Iraq and the region”, Abdul Mahdi said.

Zdá sa, že na programe dňa Soleimaniho dňa bol aj mier s "Britmi" kontrolovanou Saudskou Arábiou.

slaven1

Zaujímave info, odkiaľ to majú Warsonline?

Inak nadpis vrchného článku je sporný. Ja by som si nedovolil tvrdiť, že Trump priamo dal príkaz. Mohli to byť nejaké tie "vyvolené" klany, ktoré to chcú na Trumpa hodiť. Veď správa "to Trump" prišla z Pentagonu. Samotný Trump na svojom twitery dlho držal bobríka mlčania. V čase keď som písal prvý koment tam nebolo žiadne hrdé priznanie, akurát toto:

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1212924762827046918

Aktualizácia:

Tuto si to všimol aj Igorko Panarinovie, že 13 hodín bol Trumpov tviter bez nového statusu: https://youtu.be/4xpluye1IDU?t=197

Trump analyzoval situáciu a čakal na notičky.

Norman

sme sa nevideli - aj keď ja ťa vážne nepoznám, podla výzoru už vôbec nie, ale zopár serióznych pánov tam bolo :) takže sme sa asi videli.
Bol tam ešte niekto odtialto? :-) Náhodou, niekto externý... ? :)
Slušný počet, okolo stovky, v správach rtvs dali len pársekundový záber, ale bolo cítiť reálne odhodlanie tých ľudí, aj počuť.

https://www.hlavnespravy.sk/tisice-civilnych-obeti-dronov-proti-terorizm...

Norman

a keď sa im ukáže, že sa netreba báť, keď sa im ukáže, že hydra je vlastne bezzubá ...

Len si treba dať pozor a ukázať to naozaj tam, kde je hydra naozaj bezmocná a mäkká.

Norman

podľahla aj predtým Alexandrovi, a odvtedy vlastne nejestvovala, boli len rôzne viac alebo menej velké satrapie ... a podobne dopadla postupne aj Východorímska ríša.
Nebolo to nejak jednoznačne.
Ja som za odpor a tvrdošť - ale v indii ich dharma vlastne odolala moslimskej okupácii, i keď nie na okrajoch - tam zrejme moslimovia útočili svojou najhoršou zbraňou - chamajdami a ich generovaním biomasy. Ideologicky indická dharma napodiv naozaj vydržala, aj keď mocensky bol celý subkontinent na dne.

Norman

Nejde o to, že kto na koho - hovoríme o charakterizácii človeka, proste som ho vtedy videl v akcii, aký naozaj je.

Pri charakterizácii človeka nik nemôže dať na stôl presné čísla, proste je to môj odhad. Niektorí ľudia sa vezú, na niektorých si treba dať bacha. Ja byť v Smere tak si dám bacha na Rašiho. A je to faktor, ktorý treba vziať do úvahy, aj keď sa rozmýšľa, čo je Smer a kam vlastne pôjde v budúcnosti.

Náhodný okoloidúci

Aké šance mala pred tými niekoľkými storočiami vysoko civilizovaná Perzia s pomerne miernym zoroastriánstvom proti agresívnemu dobyvačnému výbojnému islamu?

N svoju umiernenosť doplatil pri strete s islamom aj hinduizmus.

Náhodný okoloidúci

Najhoršie na tom všetkom je, že celý svet si už tak zvykol na americké zločiny a agresie, že ich berie ako normálnu vec, ako úplnú samozrejmosť.
Česť výnimkám.

Ale ja viem, veľa ľudí je osprostených propagandou a veľa je zastrašených.

Ľubov

Vážne neviem,ako bude náš život vyzerať tak o 10 rokov, určitú predstavu si síce naznačil,niečo ako Luník IX s rozlohou Európy,ale duša to nechce prijať,bráni sa ... však kto by to chcel,takú otrasnú budúcnosť.

Niekedy sa mi zdá,len na okamih,stotinu sekundy,že sme všetci v nejakom sne,aj tí,čo píšu,aj tí,čo čítajú.

Norman

nemyslím na nič konkrétne, lebo ja Kefera nepoznám - len keď si ho spomenula som pozrel na web, a mám takú knihu, Český Hermetizmus, tam má asi desať stránok (ale ja si ich všetkých samozrejme nepamätám).

Souček, to je iná vec, on to robil seriózne, aj tie svoje scifi romány (čo často vyznievali ako realita :)

Ja som racionalista, ale v poslednej dobe som musel začať veriť na temnú energiu a tmavú hmotu, ktoré vraj tvoria väčšinu kozmu. No čo narobím, odkedy to zaviedla oficiálna fyzika, tak tomu verím :-) Ale úplne vážne, tie oficiálni vedeckí byrokrati vedia naozaj veľké hovno.
A to hovoríme o fyzike, o to viac to platí o psychológii či iných "humanitných vedách". Vedci sú dnes naozaj najväčší eskamotéri a hochštapleri, podvodníci a klamári. A zároveň dogmatici a inkvizítori, blbci a zadubenci - stredoveká církev, to je dnes veda.

Roland Edvardsen

Je jasné, že robí pózera. Len treba zohľadňovať, že na mnohých ľudí na národno-konzervatívnom spektre pôsobí marxizmus alergicky - a práve takým sa dnes chce Blaha prihovoriť a presvedčiť ich, aby volili Smer.

Ale aby som to ujasnil - ja netvrdím, že v Smere postupovali nejako strategicky od začiatku. Blaha začal nejako sám, ale s tichým súhlasom Fica. A strana (so súhlasom Fica) začala Blahovi túto propagandu aj financovať. Istá časť smerákov bola z toho istý čas celkom v rozpakoch. Ale teraz, pred voľbami, sa tam už nejako dohodli a chápu to ako stratégiu "dobrý, zlý policajt" (ešte aj Beňová, s ktorou mal Blaha verejný konflikt, bola posledne voči nemu ospravedlňujúca - hovorím, tie tzv. dve krídla sa dohodli a teraz pred voľbami sa kryjú a budú kryť).

Roland Edvardsen

Ja viem, Rašiho sme už rozoberali - ale chcel som si to pripomenúť, že prečo. Nuž, na kotlebovcov útočil kadekto - akože na tomto má byť niečo neobvyklé? Však všetci (myslím strany) okrem kotlebovcov sú proti kotlebovcom (no dobre, len Harabin je výnimka - ten jediný neodmietol spoluprácu. Hoci aj ten zákerne na nich útočil a samozrejme vice versa). Napokon, ja si stále ešte pamätám, čo svojho času o kotlebovcoch vypisoval a hovoril súdruh Blaha (niekedy si hovorím, že dobrá pamäť je možno aj mojim prekliatím :-)). A ten, kto útočil najzákernejšie, nebol smerák, ale podľa mňa Danko. SNS distribuuje anti-kotlebovskú propagadu aj vo svojich predvolebných letákoch. A to, že sa Moskva prudko dištancovala od kotlieb - nuž, koho to bola práca? Čo môžu nejakí Rusi vedieť o Kotlebovi? Kto im čo nakecal, hmm? :-)

newtonani928495

If you desire to obtain a good deal from this paragraph then you


have to apply these strategies to your won webpage.
Here is my website Brain Hamer

Ľubov

Nie,nie,nemajú nič spoločné. Souček sa zjavil v čase hlbokého socializmu so svojím Tušením tieňa doslova akoby z iného sveta.
Bola som ním fascinovaná a som dodnes. Neskutočná strata,ten jeho predčasný odchod.
Otvoril témy,o ktorých sa začalo hovoriť až o 30 rokov,myslím u nás. Na západe bol Daniken,ale Souček je lepší.

Kefer,to bola celkom iná osobnosť. Asi myslíš tie jeho divné pokusy s vyvolávaním géniov. To ma nikdy nevolalo,ale mal takisto encyklopedické vedomosti o náboženstvách . Syntetická mágia je určite klasika.

ps. Neskôr som čítavala dosť kritík na neho,skutočne,z vlastných radov,z Universalie...a potom ma to už prestalo zaújmať, a som najradšej medzi skeptikmi.Ale takými,ktorí vedia,že Ariadnina niť existuje.

Sinuhe

budem tam :-)

Norman

V iránskych končinách bola všetka pôvodná duchovná kultúra nazvaná "islam" a bolo. Ako keď sa nábytok v izbe prekryje jednou plachtou, aby bol jednofarebný.
Podobne to prebehlo aj v Európe, keď bol pôvodný duchovný život premenovaný na kresťanstvo a bolo hotovo.
Samozrejme, najprv sa vyskytli vzbury a tresty ... ale potom sa všetci začali pretvarovať. Dnes sme všetci tiež demokrati a liberáli a nepochybujeme, že nacionálni socialisti či kto chcel vykántriť židov a 6,66 milónov je správne číslo , však.

Jan Kozák je klasik, jeho ocení budúcnosť.
Kefer vyzerá trocha ako Ludvík Souček. To sú tie veľké hlavy, najlepšie pôvodné rody Európy. Ale dosť smutný prípad. Nejako tá jeho mágia nefungovala - alebo bol na zlej strane. Na bezduchej.

Ľubov

Telepatia,presne nad týmto rozmýšľam už aspoň dva dni. A ako Ema spomenula Saudov,hneď som si pomyslela,že Saudi Iráncov nenávidia,lebo im závidia a žiarlia na nich.
Myšlienka sa mi však až príliš jednoduchá,nevhodná na verejnú diskusiu.
Medzitým som pozerala,čo mám doma, od Jana Kefera,cez môjho liblinga Jana Kozáka až po záhadného arabistu Aloisa Musila,ktorý bol islamu v podstate naklonený,ale až teraz som si pozrela ,na ktorých územiach sa pohyboval.A je to jasné.

Mohamed zakázal akékoľvek odkazy na pôvodnú perskú,rozumej iránsku relígiu,ktorou bol zoroastrizmus. Ktovie,ako sa ten zákaz realizoval....

" Bohatá fantázia a zázračné básnické klenoty,ktoré starí Peržania vložili do svojich ezoterných diel, sú tak podivuhodné,tak ďaleko predčia známu imagináciu arabskú,takže Mohamed pochopil,že nikdy nedokáže dosiahnuť ich lesk ,preto boli zakázané".

Čo sa týka Zoroastrizmu,netrúfam si viac citovať Kefera,pretože môžu byť proti nemu rôzne námietky.
Faktom však je,že z tohto iránskeho kultu pochádza obrovká popularita Mithru,symbolizoval slnečný oheň a uctieval sa ohňom.
Kedy prišlo k islamizácii Perskej ríše,k tomu som sa zatial nedostala,ale ako sami vidíte a cítite,islamy sú objektívne dva.Jeden od Mohameda,druhý má korene vo vlasti mágie-v Perzii.

Norman

pred ambasádou, Blava, dnes 16 30.

Reku ak budete mať niekto čas, nech tam nie je desať, ale aspoň dvadsať ľudí.

Náhodný okoloidúci

Generál tvrdou prácou na porážke "Islamského štátu" a Alkajdy pomohol zabrániť rozvráteniu Sýrie a Iraku, a práve na ich troskách mal vzniknúť Veľký Izrael od Nílu po Eufrat. Nikdy som tam nebol, ani sa tam nechystám, ale nemám dojem, že by to územie bolo až tak "vybývané". Je to veľmi bohaté územie, preto je také lákavé.
Preto tá nenávisť voči generálovi, preto tie neprestávajúce vytrvalé provokácie voči Rusom a ich základniam.

Projekt Veľkého Izraela sa musí odložiť na neurčito, ale buďme si istí, že pri každej možnej príležitosti budú skúšať oživiť ho, aj keď na to územie nemajú ani historický, ani morálny nárok.

Stránky