komentare

Norman

Na to číslo, až sto melónov som narazil práve nedávno - s tým, že predošlé odhady o divokej a riedkej populácii boli cielene nízke.
Neviem, čo teraz - web proti webu. Je to len jedno číslo v článku, všimni, zámerne píšem do sto miliónov a celej Amerike. To nie je až tak veľa na kontinent, ani pri voľnom spôsobe života.
Nie je to podstatné ani pre článok, zameriavam sa predsa hlavne na poilitku USA voči Európe - ale tvoje ťísla, 2 milióny, sú vyslovene smiešne. Aj 18 milionov, pri rátaní celého severného kontinentu, je smiešne číslo.
Samozrejme, že ich zdecimovali choroby a podmienky, ktoré spôsobovali detskú úmrtnosť a podobne. Ale tak je to vždy. Ale je to genocída.
Obrana svatých Američanov je takisto neomarxistický blábol, ktorý che spraviť z ich sionistického štátu nevinného baránka.
ja sa o tomto naozaj nemienim baviť, ale zas nemôžem reagovať na tvoje slová. Zas očkovanie. Uvedom si - očkovanie robí jeden minister, pri očkovaní je dôležitá plošnosť - je kontraproduktívne, ak vynecháš časť populácie. A minister zdravotníctva je naozaj humanista. Ale vláda - to je viacero iných záujmov. Samozrejme, že nik nechcel domorodcov zabíjať - len ich vyhnali do zóny smrti. (a dnes ich "podporujú)

Prečo sa ich zastávaš? To je podstatné. Ja by som na Američanov neútočil, keby oni sami nemali plnú papulu genocídy (a ľudských práv). Dobre to vieš. Tak nech sa najprv tou genocídou sami zadusia. Oni nie sú naši priatelia.

Podobne je to aj s otroctvom. Ja som rasový racionalista a za politickú akceptáciu rozdielnosti rás - ale absolútne nie som za nejaké zotročovanie alebo čo. A v moderných časoch, medzi belochmi, boli otrokári iba "demokrati" v USA. Prečo by sme im to mali prepáčiť, prečo by sa to proti nim nemalo použiť? Sú dnes lepší? Sú to tupé hrubokrké hovadá.
Mrzí ma,že sa toho nevieš zbaviť, ale v tomto nemienim ustupovať - práve teraz, keď je nádej na posuny, nie.

Náhodný okoloidúci

Meno William Cody asi netreba nikomu zvlášť predstavovať, aj keď známejší je ako Buffalo Bill. Tento chlapík sa "preslávil" tým, že údajne zastrelil milión bizónov. Nejdem riešiť, či je to fyzicky možné, ide o to, že hromadné zabíjanie bizónov sa naozaj dialo a jeho cieľom bolo zničiť prériovým Indiánom potravinovú základňu a tak ich oslabiť a zničiť. Realistický odhad je, že v čase príchodu bielych do Ameriky tam žilo asi 80 miliónov stepných bizónov. Po niekoľkých desaťročiach žilo posledných 35 000 bizónov a až vtedy sa začalo s ich záchranou pred úplným vyhubením. Okrem toho Indiánom bieli "Američania" brali deti na "prevýchovu" do svojich škôl, nútili ich vzdať sa identity a zabudnúť rodný jazyk, čo je v našom ponímanú ťažká kultúrna genocída. A tie rezervácie - to je čo za "privilégium"? Angloameričania ukradli Indiánom prakticky celý kontinent a nechali im sotva na holé prežitie tú najhoršiu zem! Násilne presídľovali celé kmene, aby ich odtrhli od pôvodného prostredia.
Aby som nezabudol - ten slávny Buffalo Bill zajal niekoľko Indiánov a vozil ich po svete a inscenoval si nimi divadelné predstavenia, na konci ktorých ich postrieľaľ (našťastie nie naozaj), keďže to boli "divosi". Bol s nimi aj v Prahe.

Norman

Ako sa to vezme, ilúzia. Hm.. hmm...:)

Čo sa týka času, radšej si prečítaj toto:
http://nadhlad.com/content/hranice-evolucie

Je to už tri roky, čo to tu bolo zverejnené. Možno ťa to zaujme. Možno to pochopíš;-)

Sinuhe

Sinuhe

 

 

Aman Againsttime

Ja som reagoval len na vetu o 100 000 000 zgenocídovaných indiánoch v sev. Amerike, pretože ma zarazilo to číslo - nič iné tu už neriešim. Nie, toľko indiánov v sev. Amerike naozaj nežilo (tie najvyššie, najprehnanejšie odhady sa pohybujú okolo 16-18 miliónov, ale pravdepodobne to bude omnoho nižšie číslo). Áno, väčšina indiánov zomrela na infekcie, pretože nemali genetickú rezistenciu voči novým chorobám. Nedávno sa tiež argumentovalo, že tuberkulóza zdecimovala mnohé indiánske populácie dokonca pred príchodom Krištofa Kolumba:http://www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/11046891/Seals-help.... Severoamerická indiánska populácia demograficky upadala už pred príchodom Európanov. Tvrdenia, že Európania úmyselne rozširovali choroby, aby zdecimovali indiánsku populáciu je typický neomarxistický blábol (áno, storočia predtým než sa prišlo s teóriou o vírusoch či mikroorganizmoch ich Európania využívali vo vojne proti indiámom - he, he). Naopak, Európania vyvinuli značné úsilie, aby zabránili vymieraniu indiánov - viď spomenuté očkovanie.
A nie je pravdou, že sú všetci vyhubení. Veď mnohé indiánske kultúry stále existujú a rozvíjajú sa. Indiáni v USA dnes požívajú privilégium v podobe rezervácií (de facto majú privilégium rasovej segregácie) a ich kultúra je zo strany štátu maximálne chránená a podporovaná.

Norman

Pred príchodom belochov mohli žiť v Severnej Amerike desiatky až stovka milionov domorodcov - sa píše. Všetci sú dnes fakticky vyhubení, to je reálna genocída. Ja nešpecifikujem, či ich vyhubili zbraňami alebo infekciami, alebo inými genocídnymi praktikami. Rovnako ani nešpecifikujem, či ich vyhubili puritáni alebo mexičania alebo iné náboženstvá - jednoznačne sú ale dnes všetci vyhubení. Prečo by sme nad tým mali mávnuť rukou?

To zanechalo stopy na kultúre USA. Nemyslím totiž, že by ich 95% vyhynulo pred rokom 1600 - pozri si postup kolonizácie. Pišeš, že vyhynuli v dobe, keď "väčšina sev. Ameriky bola ludoprazdna". Spachali samovraždu? Dostali infekcie pred príchodm belochov? A anglosasi sa nemôžu tváriť, že pred rokom 1600 sa ich nič netýka - kultúra agresívnej konfrontácie (najslušnejšie možne napísané) na nich pôsobila, selektovala aj ich a prenikala do ich spoločenstva, podobne ako dnes preniká aj do krvi mnohého emigranta, za pár rokov.
"Genocída indiánov nikdy nebola politikou americkej vlády či armády". Ako až na takejto naivnej úrovni sa tu azda nebudeme baviť. Prirodzene, že žiadna vláda si nedá do programu genocídu.

Ale podstata problému nie sú tieto historické rekonštrukcie. Podstata je v tom, či je americká kultúra niečo, na čom sa dá stavať, alebo je to z 95% odpad. Myslím, že za povšimnutie stojí aj moja veta o tom, ako STO rokov propagandy vytvorilo vrstvu chorobnej amerikanofílie. Nie je mi jasné, prečo by sme jej mali podliehať. Zrovna my, Európania, ktorí žijú v americkej kolónii, pobočka Brusel. Len preto, lebo sú Američania bieli? Nuž, nie som si istý, či to, čo tam prebehlo, nebol ťažký dysgenický proces - Američania často dokázali nielen svoju nebielosť, ale doslovne aj svoju neľudskosť.

Prečo by sme mali šetriť svojich nepriatelov? Alebo nevieme, kto nimi je? Vytvoríme rovnosť a bratstvo?

Aman Againsttime

Je mi ľúto, ale tvrdenie, že Američania vyhubili 100 000 000 indiánov (preboha, veď až tak veľa ich v sev. Amerike ani nežilo. Najrozumnejší odhad je okolo 2000 000 v čase usadenia Európanov a možno i menej) kvôli zdrojom nie je pravda. Genocída Ameroindiánov je len ďalší mýtus, hoax, ktorý dnes propagujú v prvom rade a predovšetkým kdejaké neomarxistické živly (prečo asi?). 95% indiánov vymrelo kvôli chorobám a to už v čase medzi rokmi 1492 až 1600, čiže ešte skôr než sa na severoamerickom pobreží usadili prví puritáni (väčšina územia dnešného USA bola v tom čase ľudoprázdna). V skutočnosti začala indiánska populácia v sev. Amerike rásť 5x rýchlejšie po príchode Európanov. Genocída indiánov nikdy nebola politikou americkej vlády či armády. Naopak, po nezávislosti začala americká vláda poskytovať Indiánom zdravotnú starostlivosť vrátane očkovania. Viac faktov tu: https://www.youtube.com/watch?v=WNHKDJzgqJg a tu:http://thealternativehypothesis.org/index.php/2016/06/02/the-non-genocid...

Luko

... Barnettovu doktrínu (a za nadšeného pokriku slobodomurárskych fandov v tesnom závese špurtuje do cieľa Richard Nicolaus von Coudenhove-Kalergi).

Dreamer

Už sv. Augustín napísal :
"Čo je to čas? Keď sa nepýtam, poznám odpoveď."

Pozrite si:

https://www.youtube.com/watch?v=mcMvP7Qzk4M

Čo sa týka vnímania času

http://www.anthroweb.info/fileadmin/pdfs/secret_doctrine.pdf

str. 92
STANZA I
2. TIME WAS NOT, FOR IT LAY ASLEEP IN THE INFINITE BOSOM OF DURATION
"(a) Time is only an illusion produced by the succession of our states of consciousness as we travel through eternal duration, and it does not exist where no consciousness exists in which the illusion can be produced; but "lies asleep." The present is only a mathematical line which divides that part of eternal duration which we call the future, from that part which we call the past."

Môžeme spomínať a v osobitých prípadoch predvídať súčasne budúcnosť.

Norman

nesnažte sa detektívovať, Souček o tom písal tak dávno, ale to neznamená, že ja som to v tom čase čítal, čítal som to neskôr.

Norman

koniec sveta 2012 je stará story.
Teraz nemyslím na Mayov, ale v moderných časoch je to už stará prastará vec, písal o tom ešte Souček v dobe socializmu, odhadujem 30 PI.(Pred Internetom). Vtedy si človek myslel: " 2012, no toho sa nedožijeme, alebo ak, tak bude ľudstvo úplne v riti".
A fakt, nemýlili sme sa:-)

Norman

u mňa je to jednoduché.
Moje články začnú zle, potom sa v tom hrabú a nakoniec ešte skončia predpoveďou totálnej katastrofy. Potom tam je ale ešte tvrdenie, že článok je optimistický (a odsúdenie pesimistov:)

Norman

teraz som si všimol, vlastne si napísal zaujímavú vec, bez irónie, mierne upravené:
"spomenúť si, kde budeme"

:)
To je dobrý slogan
"Spomeň si, kde budeš zajtra"

Okolo toho by sa dalo založiť celé ďalšie náboženstvo, heh.

Luko

Norman, ak napr. "háčky a udice" (afinabul) prevezmú Tvoj článok z "Nadhľadu", už po prvom odstavci som si istý, kto ho napísal. Rovnako, ako nemusím dôjsť až k podpisu pod článkom, ktorý napísala "Pozorovateľka" alebo P. Hájek.

1488

je to zapísané v krvi, možno genóm, nadvedomie.. Ale mal som na mysli len také obyčajné zastavenie a rekapituláciu v tomto živote, s tými jednoduchými inštaláciami, ktoré máme momentálne vo výbave. Veď každý sa môže upokojiť a keď sa rozkuká okolo seba, tak to na škodu nebude :)

Stránky