komentare

Roland Edvardsen

Ja fakt už nerád tie slovenské pro-národné hnutia komentujem, lebo ťažko to bude niečo iné než kritika.
Bohužiaľ, u nich je to už len spiatočníctvo, nič viac. Som videl a čítal tie letáky kotlebovcov za ten RKC pochod za zygoty s kreslenou panenkou Máriou a nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať - presladené pánbožkovanie, ktoré by ešte aj Hviezdoslavova mater považovala za staromódne religiózne porno :-). Moderná pro-národná strana 21.storočia by mala mať už inú rétoriku, iný štýl a hlavne širší záber a mala by ponúkať riešenia a náhľady, ktoré zodpovedajú spoločenskej realite 21. storočia, nie takýto prežutý, vykradnutý gýč z 19. storočia.

Norman

To by si zaslúžilo samostatný článok, ale v princípe každé hnutie sa musí snažiť podchytiť každú aktuálnu alebo správnu tému.
Teda podla tém sa nedá rozpoznať charakter daného hnutia, jeho hodnota - ide o to, čo s nimi spraví.

Anglosionisti napríklad bez zábran zabrali robotnícko-komunistickú tému, potom tému sloboda (liberalizmus) a teraz ekológiu.

Alebo ináč povedané - populáciu začne niečo konkrétne nabudzovať, nabíjať - a manipulátori, keď to zbadajú, hneď k nim utekajú a hovoria - poďte za nami, my vám tento problém vyriešime. Hneď si to kradnú pre seba.

Konkrétne ku ekológii - mne pripadá, že je to či mala by to byť výrazne téma národniarov - návrat od umelej finančnej konzumnej politiky ku realite prírody, to bola téma nacionalistických hnutí aj v prvej polovine 20. storočia. Ich témy sú výrazne motivované a inšpirované prírodou.

Žiaľ, na Slovensku sa nacionalizmus dal zviesť ku heslu "Boh a národ" a nevedia, čo ďalej s ním. Dá sa to opísať: od realizmu ku konzervativizmu až ku spiatočníctvu. To proste nie je dobrý vývoj. Ale no čo už, Slovensko je len jedna menšia krajina, ktorá robí zákonite omyly.

Len to zhrniem: ekologické problémy (rôzneho druhu, v širšom slova zmysle) sú dané korporátnou konzumnou posadnutosťou. Problém je vlastne ten, že korporátna plutokracia si podmanila a zdeformovala ako "ľavičiarov" (marxizmus aj neomarxizmus), ale aj ekológov (tých predošlých aj dnešných).
Obávam sa, že je len otázka času, aby si podmanila aj všetkých tých neofašistov a podobných. Vlastne v postavách ako Franko či Pinochet sa tak už dávno stalo. Proste niet témy, symbolu či naratívu, ktorú by oni mali zábrany snažiť sa prevziať. Napríklad Árijský idealisti prišli s myšlienkou evolučného vylepšenia svoje rasy a dnes židia tvrdia, že oni sa podľa týchto eugenických pravidiel vyvíjali stáročia (absurdné, aj ak by človek nevedeľ, ako vyzerali ich ghetá a populácia - ale im to nevadí, dnes sú z nich už aj eugenici).

Ľubov

globalistické pokrytectvo. Jedna vec mi nejde do hlavy.

Zem" zachraňujú "tí istí,čo urobili z jedla a varenia jedla niečo nadprirozené. Chápala som to tak,že je to len synergický efekt pre predajcov kuchýň ,príslušenstva a potravín. Trvá to roky, niet osobnosti,ktorá by nenapísala svoju kuchársku knihu,točia sa rôzne "zábavné" relácie s varením, o varení, slávne kuchárske hviezdy priznávajú ročné prijmy 50 mil.dolárov,ako napr tento https://www.instagram.com/p/BvK6TWvBmcO/

A zrazu dosť! Ohrej si obed,nie planétu? Belosi,nežerte tolko! Všetci títo jemní ľudia trpia nejakou intolerantnou alergiou ,ehm,sú vegáni,mlieko len z mandlí a tak. Už teraz sa pochechtávam,ako sa pôjdu zabiť pre pol kila oškvarkov.
Kto vlastní obrovský biznis s potravinami a kompletne celým príslušenstvom? Začínam si myslieť,že sa naozaj pustili do seba dve obce .Tá predstava mi vyhovuje.

Roland Edvardsen

"Slušňáci" to majú inak dobre prešpekulované v tom, že tieto politické protesty účelovo spájajú s tými klimatickými. Opäť sa bude vytvárať dojem, že to opačné (politické) spektrum je akoby iracionálne (aj) proti ochrane klímy. Ale ako píšeš, aj tak sa im na to ľudia vysrali - došli prachy.

Ema

Henten si už honil vtedy kariéru bruselského byrokrata, určite neúčinkoval v lokálnom, vtedy už ťažko úpadkovom hnutí.

Norman

kandidoval za HZDS v roku 2006 do parlamentu. A rovnako či podobne starý, ako mi ukazoval web. Môže to byť tento Šucha, alebo je to len náhoda?

Norman

v zmysle že je len pre uzavretý klub a nik cudzí nemá právo ho čítať. Už sme o tom tak pred dvoma troma rokmi písali a definovali to tak.

Používa sa tu aj umelá reč, Vanáčtina. Nedokážem odhadnúť, nakoľko je táto reč podobná reálnym jazykom, napríklad ruštine či slovenčine - ale určite je to iná reč, nie verejná.

Ergo čokoľvek, čo sa tu napíše, nepodlieha zákonom o verejných informáciách. V podstate je to môj súkromný denník a urobil som všetko, čo bolo v mojich silách, aby sa k týmto informáciám nik nepovolaný nedostal. Moje sily sú samozrejme limitované, takže je možné, že sa k tomu dostanú aj cudzí ľudia - za to ja už nemôžem.

A holokaust samozrejme bol. 6 milionov.

slaven1

Hlavný problém je, že to nie je subjektívny typ osobnosti. Šucho má vzdhľadom na svoju doterajšiu kariéru, podľa jeho verejného životopisu, skôr charakter objektu, taký ten "nominovali ma do funkcie", Michalo-Kováčovské "dostal som úúúúúlohu".

Jeho skúsenosti však môžu mať pre slovenskú vedu a výskum prínos, školstvo nie. Premier nie.

No a problematická je aktivita, na ktorú je naviazaný cez svoju rodinnú mimovládku. NGO Equity má nalajkovaný Istanbulský dohovor a ďalšie úpadkové, nevedecké, nerozvojové, nie-skutočne-progresívne veci (prosto "Degresívne Slovensko", DS)

Poslednú dobu informačný výstup Equity pozostáva z rozťahovania policajného zákroku v Moldave nad Bodvou. O čo tam išlo neviem (už viem), asi sa správanie osadníkov polícii "надоело" (Šucha z tohto slova nie je v piči, Šucha rusky trošku vie, viď odkaz hore na životopis).

Činnosť Šuchovej rodinnej mimovládky pozostáva z toho, že prípad informačne ukotvujú a ťahajú ho k Európskemu súdu pre humánne rajty.

V lete mali k tomuto aj nejakú tématickú výstavu na festivale politickej plesne. Dokonca niekoľkým Cigáňom zaplatili na Pohodu lístok - inak by sa medzi deti hamburgerov nedostali, chudáci na okraj spoločnosti odstrčení "neviditeľnou rukou trhu".

Neviem nakoľko bola mimovládka v tejto veci aktívná pred tým ako si za Šuchom začal merať do Bruselu cestu Eset, ale celé mi to prípde, že to nerobia iba z čistej lásky k Čigáňom. Vyzerá to ako politický kalkul o hlasy z osád. Ak je to pravda, tak Šucha je dlhodobo pripravovaný.

Ema píše, že má syna. A Katarína Šuchová je kto, nevesta?

--

Keď sme pri zásahu v Moldave nad Bodvou. čo tento zásah Cigáňov voči policajtom, aj títo osadníci budú pohnaní pred eurosúd humánnych rajtov? Aj o tomto útoku bude mimovládka žijúca z globohomo grantov točiť videá, robiť vernisáže?

Stojíme pri vás (polícia).

--

Ale čo ten brutálny zásah ťažko-odencov voči nespokojným obyvateľom Šarišských Michaľan z 2009, ktorým sa prejedla kriminalita osadníkov a nečinnosť systému (lebo preťaženosť miestnej polície).

Ale z takého granty nevytrieskaš, čo Lydka?

--

Zásadová Lydka, manželka nabaleného eurobyrokrata z Bruselu, na nechala v rádiu piatej kolóny počuť, že "ak na Slovensku chceme žiť bezpečne, krivdy sa musia dôsledne vyšetriť".slaven1
Ema

Je určený hlavne Nemecku, ale v Schengene sa ujde všetkým
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526546-trump-sa-vyhraza-ze-zajatych...
Ak chalaniská na sebe zamakajú, Truban ich integruje do spoločnosti na rozbehnutie čulého narkobiznisu.

Ema

Mala som (legálnu) príležitosť vidieť insajderské útroby monitorovacích firiem - nie nejakých kokotín typu Google Analytics - a až tak zapadnuto tam nevyzerá.

Norman

Nuž, nech sa decká naučia odmladi, ako sa parazituje na humanitárnych kecoch.

A klasický príklad: ETP Slovensko - Centrum pre udržateľný rozvoj - teda enviro peniaze, ktoré mali slúžiť na odhalenie toho, do akej ekologickej priepasti pravdepodobne smerujeme - tie boli vykradnuté mimovládkarmi a zvyšok vyliaty do čiernej diery cigánskych osadníkov.
Hnus. Tu sa jedná nie už o maličkosti, ale o tragické dopady naozaj globálnych rozmerov.
Tí ľudia nie sú len nabalení byrokrati - oni sú naozaj ťažkí zločinci.
Kdesi sa píše: Nesúď, aby si nebol súdený. Ale ja a my sme súdení celý život, už to nemôže byť horšie, tak si teraz ja beriem právo odsúdiť aj týchto ľudí absolútne jednoznačne.

Norman

Šarišské Michaľany.
I keď podobných zákrokov s bitím Pospoliťákov bolo viac (ale tento bol najväčší)

https://pospolitost.wordpress.com/2009/08/10/pravda-o%C2%A0diani-v%C2%A0...

https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNR5-f8MLYGLkW_DOXGRrdpt7e86pQ:1...

Za toto Kaliňák neodstúpil, ani nebol nik z polície potrestaný.
Ale anglosionisti neocenili Kaliňákovu snahu a aj tak ho nakoniec skopali. Karma? Poučenie aj pre ostatných kolaborantov - vždy nakoniec príde ten deň.

slaven1

Inak všetky tieto "krvavé zákroky" sú ešte mäkký odvar toho, čo tu budeme mať tak za 10 rokov vďaka našej nečinnosti a činnosti lokajov ako je Šucha a jeho rodina (alibisticky sa vyviňujem takýmto upozornením na zapadnutom* blogu :-)

* Zapadnutom, ale radi sa tu zastavíme prebrať veci.

slaven1

Adam Valčok dostal priestor na Šuchovom FB

Tri ocenenia za boj za ľudské práva a transparentnosť spoločenského života dostali od veľvyslanca US v SR novinári Zuzana Petková a Adam Valček spolu s advokátom Dr. Romanom Kvasnicom. Všetkým oceneným patrí úcta a vďaka za ich záslužnú prácu pre lepšiu spoločnosť.

Aj il-P-rezidentka má pekný status:

Veľká česť pre Slovákov v Bruseli a samozrejme aj pre mňa osobne stretnúť sa s prezidentkou SR. Jej druhá zahraničná cesta smerovala do centrály EÚ a NATO. Slovensko nemôže poskytnúť lepší dôkaz o tom kam patrí. Prezidentka sa fotila a rozprávala s obrovským množstvom ľudí s neuveriteľnou empatiu a trpezlivosťou aj napriek neľudskej teplote a vlhkosti, ktorá dnes panovala v Bruseli. Ani ja som neodolal možnosti jej osobne zagratulovať a zaželať veľa úspechov a sily. Viem, že som sa prehrešil proti väčšine protokolarnych pravidiel - s prezidentkou bez saka:) No však to viete tí eurobyrokrati....

Boa, že vieme. Odpojení sú. No a ďalšia zlovestná foto s usvedčeným pozemkovým zlodejom, kedysi "novou tvárou v politike" (aj keď na toto má obchodnú ochrannú známku droid americkej ambasády Mirko Brblavý).

Norman

Šarišské Michaľany.
I keď podobných zákrokov s bitím Pospoliťákov bolo viac.
https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNR5-f8MLYGLkW_DOXGRrdpt7e86pQ:1...

Norman

Šarišské Michaľany.
I keď podobných zákrokov s bitím Pospoliťákov bolo viac.

Norman
Ema

Deti sú. Z verejného CV ženy top bruselského byrokrata:
"Pred štyrmi rokmi založila spolu s dcérou a synom občianske združenie EQUITY, ktoré sa orientuje predovšetkým na aktivity v prospech marginalizovaných Rómov žijúcich v osadách."

Pripravujú pre Slovensko vedcov budúcnosti, ako nadšene slintá s Equitou cez finančný cecok spriaznené občianske združenie ETP Slovensko - Centrum pre udržateľný rozvoj. Veda v rámci udržateľného rozvoja už nebude vykonávaná rozumom, ale srccom - a grantami pre Equitu.

https://etp.sk/srdcom-vedci-na-luniku-ix/

Hurá, do osady prišli cirkusanti, ktorí na chvíľu vytrhnú deti z ubíjajúceho stereotypu bez pitnej vody a elektriny.

Ema

ktorá už má nový džob u Čaputovej
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/trubanova-frajerka-pracuje-pre-ca...

Predtým slečna šéfovala Slovenskej aliancii pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE), kde nájdeme napríklad ESET.

slaven1

Tak si mi spravil záchvat smiechu, s tým poučením okolo GDPR, adminom a hlavne diaľnicou do Košíc. Ani tento oportunista nám ju nepostaví, lebo je vzorovou súčasťou oligarchického systému (Eset). A súčasný systém ju nevie postaviť.

K Šuchovej manželke žijúcej parazitickým spôsobom života tento odkaz https://www.facebook.com/equityoz/posts/2123688311076424 - stará klika, pozná každého významného mimovládkara v SR. Šucha je plne zasieťovaný do mimovládneho sektoru.

K diaľnici do Košíc toto video https://www.mojevideo.sk/video/3056f/kolko_sidlisk_dialnic_zavodov_prieh...

Inak Truban manželku nemá. jeho vedkyňa/pesničkárka, Dominika Fričová, sa s ním v prvej polovici roka 2019 rozviedla. https://plus7dni.pluska.sk/domov/mlady-bohaty-truban-progresivneho-slove... Škoda, no..

Norman

jeho manželka s jej aktivitou v mimovládkach je výrazny faktor, ktorý na Šuchu určite vplýva, na ktorý sa v článku už nedostalo miesta. Šucha rozhodoval o fondoch a grantoch a tam je zrejme skrytý dôvod jeho kariery. A podľa mojich informácií majú jedno alebo aj dve dospelé už deti - ale o to nejde.

Chcel som upozorniť, že aj keď manželka je v organizáciach snažiacich sa potlačiť slobodu a potencionálne aj život slovenských občanov, teda je verejne činná osoba, aj tak to vyznieva dosť podozrivo, sem dávať jej fotku z dôvodu, že je príbuzná preberanej verejnej osoby. Preto aj v rámci GDPR pre istotu upozorňujem, aby sa na ňu čitatelia nedívali. Ani ja sa na ňu nedívam a preto vlastne ani neviem, či je na nej niekto, kto by tu nemal byť zverejnený a mal by zasiahnuť admin (ktorého ale aj tak nemáme, takže zasiahnuť môžeme až keď niekoho nájdem - nemôžem to predsa robiť ja, admin bude, keď sa dostavia diaľnica do košíc).
Ďakujem za pochopenie.

slaven1

Niekoľko faktov:

- Tu je zoznam firiem, s ktorými sa stretol počas toho ako zastával funkciu riaditeľa "Joint Research Centre of the European Commission (DG JRC)"

Vladimír Sucha a Eset

- Eset si k nemu za posledný rok našiel cestu až 2-krát (toľko iba ofiko záznamy).

Lýdia Šuchová

- Jeho manželka Lývia šéfuje mimovládke Equity, ktorá je parazyticky nasatá na verejné fondy určené cigáňom. Medzi inými, má Equity na svojom FB opáčikovanú aj stránku OSF - jedného z hlavných chlebodarcov v "industry".

- Či majú deti sa mi zistiť nepodarilo.

Šuchova kariéra v Brusely - meste odpojencov - dosiahla vrchol a parafrázujme slávny vyrok: Nikto mu nemôže dať toľko, koľko ESET sľúbiť.

Norman

ale to HS nemôžu, oni sú seriózne malomestské médium, žiaden "konšpiračný" plátok, vieš?. Tvrdiť, že aj za Šuchom je čosi ako Soros? Nie nie nie.
Iba ak vo forme žartu - ale ten nik neberie naozaj vážne.
Tak sa to vyvíja, kočneriáda niečo stojí.

Norman

v jeden moment tej rekonštrukcie to vyzeralo takto (screenshot z toho linku)

denisovan

Proste lopta s ušami. :-)

Skutočne seriozna veda a rekonštrukcia.

Skoro ako tie staré kresby "jana krstitela" na izraelskom území. Je to proste talentovaný výkvet ľudstva, tí židia :-). Ak majú nejakých ľudí, čo to vytvoria za nich, sami nesmú radšej robiť nič, lebo sa blamujú.

Norman

a práve v treťom svete, by mala byť základný skúšobný kameň každého eko či alternatívneho hnutia. A ak je proti, alebo to jednoducho ignoruje a mlčí o tej téme, tak je to nie alternatíva, ale prinajlepšom debilizmus.
Toto bude onedlho nevyhnutnosť.
Keď začnú dochádzať nejaké zdroje, teda bude ich určitý nedostatok, a ony dochádzajú už teraz, tak sa odhodí pokrytectvo a anglosionisti radšej nechajú tretí svet pochcípať, ako by sa vzadli čo len svojich opekačiek prasiat a podobne. Pravda, ochrana sa týka ich Ameriky, nie Európy. Sem naďalej poženú negroidov.

Náhodný okoloidúci

Kotlebovci nie tak dávno navrhli zákonom zakázať vývoz guľatiny zo Slovenska. Takže všetko vyťažené drevo by sam muselo spracovať doma, prinajmenšom na polotovar. To by výrazne zastavilo alebo aspoň zmiernilo drancovanie lesov.
Ale koľk z tých protestujúcich deciek by išlo sadiť stromy, keby si mali vybrať medzi jalovým štrajkom a sadením?

Náhodný okoloidúci

HS by mohli urobiť kus dobrej práce, keby v dostatočnom predstihu pred voľbami, čiže už teraz začali nahlas upozorňovať na to, čo hrozí v prípade, že sa tento šorošoidný bruselák dostane ku kormidlu. Pokojne, bez hystérie, s argumentmi proti nemu.
Je možné, že veľa z tých, čo volili čaputku by si teraz najradšej ruku uťalo. A on je niečo ako čaputka na steroidoch a s guľami.

slaven1

Synchronizovane sa protestovalo po viacerých mestách sveta. Napr. aj v tak odľahlom kúte ako je Melbourne. Je to globalistická akcia. Aspoň vieme, kto ťahá za nitky "po-slušných onucí".

Ema

„Veľmi vítam ich iniciatívu. Tlak, ktorý na riešenie klimatickej krízy svojimi aktivitami vyvíjajú, je pre Slovensko, pre Európu, aj pre celý svet nesmierne potrebný.“

To bude sklamania, keď sa všetko už čoskoro totálne skurví napriek handrovému transparentu a papundeklom vyrobeným na hodine angličtiny.

Ema

nemal pajesy.
Zato mal chrup francúzskeho buldočka, ježaté vlasy a kukuč ako od maliara, ktorého Tiziano Vecellio hneď vyhodil z workshopu.

https://www.rt.com/news/469248-denisovan-denise-face-revealed/

Keby izraelskí vedci zrekonštruovali gebuľu nejakého praŠuchu, všetci by sa desili, že to boli hrozné časy, takto vyzírať.

Progresívci nám prinášajú starých byrokratov ako nových politikov. Asi Šucha nemohol vydržať v tej istej lokalite, kde dostal hrant Šimečka najmladší, ktorý je pre vedu zaujímavý tým, že je živým dôkazom rýchlosti degenerácie.

Roland Edvardsen

Nuž, takto to dopadne, keď sa takej vážnej témy a hrozby, akou je klimatická zmena, chytia globalistickí utopisti a infantili. Zo všetko spravia povrchný konzum pre degénov.

A čo je ešte smutnejšie, tak "druhá strana", tzv. konzervatívci či alternatíva nielenže prenechala túto tému slniečkárskym infantilom, ale ešte bude celý problém tupo popierať: "vedci nás klamú", ako hlásajú kdejakí "rostasovia". Však čo tam po klíme, dajme si ako hlavnú agendu zygotky (aj keď má SR jednu z najnižších potratovostí v EU či na svete).

A obe skupiny ťa zožerú, keď im spomenieš populačnú kontrolu tretieho sveta. Ako nedávno amerického socialistu Berie Sandersa:

Sanders’s comments drew almost instant denunciations on the right. The Republican National Committee accused Sanders of saying he wanted to “abort poor babies for population control.” Conservative CNN host S.E. Cupp accused Sanders of supporting “EUGENICS.” Fox News’s headline alleged that Sanders said “he’d back US funding for Third World abortions.”

vrbovčan

Jeho slová pre Denník N krátko po vražde:
"Čo ste si povedali, keď ste počuli, že premiér Robert Fico naznačil, že za prejavom prezidenta Andreja Kisku je George Soros?

Že sme sa v nedeľu dostali na morálne dno a týmto sme ho prerazili. Je to vyvolávanie zlých duchov, prejavov antisemitizmu, xenofóbie a absolútne s tým nesúhlasím. Nik normálny s tým nemôže súhlasiť. S Georgeom Sorosom sa stretávajú lídri krajín, predstavitelia Európskej komisie, je to človek, ktorý investoval obrovské peniaze a veľa síl do posilnenia občianskej spoločnosti, a toto rozhodne nie je v poriadku."

https://dennikn.sk/1051993/sucha-z-europskej-komisie-odchod-kalinaka-by-...

Ľubov

je veľmi opatrnučký,ale majú to márne.
Myslím,že vieme,s čím tento vylezie-bude to samozrejme klíma a záchrana planéty.
http://www.lamac.sk/?program=48&module_action__0__id_akcia=117843#common...

Toto sú notičky,je tým nenápadne prelezené všetko. Takže Sucha bude akože enviromentalista. Ak to budú ľudia voliť, nech to majú.Ja som už pevne rozhodnutá sadiť cibuľu vo velkom štýle a len pre svojich. :-)

Norman

presne nevie nik, ale aj podľa mlčania sa dá predpokladať, že Štefunko odišiel zo zdravotných dôvodov. Buď sa mu stav zhoršil, alebo tak či tak je riziko preťaženia priveľké. Mlčí sa všade, takže asi tá prvá horšia varianta (na rozdiel od údajného rakovinového pacienta Galka je asi naozaj chorý).
Ale ak niekto vie viac ...

vrbovčan

prečo Štefunko odstúpil, ale ja si myslím, že Truban už je odvolaný, len ešte ho tam nechávajú. Podľa mňa stranu riadi Demeš. Všetko ostatné, ako stranícke orgány a pod. je len na oko. Oni robili nejaké kempy pre členov strany. Tých naberali náborom. Takí sa im tam aj prihlásili. Čistá sekta. Naivní trtkovia, čo si potrebujú liečiť komplex. Hej, z takých vyrastajú Dunning - Krugerovi psychopati. Poznám jeden taký prípad. Živí sa predajom poistiek. Svoj komplex doháňa neustálym mentorovaním svojho okolia.

Norman

len pripomínam, že predaj jeho firmy bol zrejme ťažký politický podvod - dostal cez ten predaj čierne peniaze na politiku, ako bolo ix krát už všade napísané.
A samotná ta firma bola založená za rodičovské peniaze a na meno matky, pracoval na nej jeho spoločník, od stoviek iných podobných firiem sa líšila asi len tým, že ponúkala anonymné hackerstvo, predpokladám že porno a o bielom prášku hovoril on sám. Jeho internet providerska firma Websupport sa stala sa známou tým, že hackovala vtedy NBU úrad - proste politikou, politikou a politikou. Až potom sa medzi kaviarenskou spodinou stala in.

Roland Edvardsen

IT-čkári sú tiež taká špecifická sorta...dokonca aj politicky zvyknú inklinovať k libertarianizmu asi viac ako iné profesie.

Každopádne ten výber Trubana za "leadera opozície" vyvoláva mnoho otázok. Prečo si progresívci nevybrali radšej profesionálnu cigánku Biháriovú? (Ak už Štefunko musel ísť preč). Tá je okato inteligentnejšia a verbálne zdatnejšia ako websupporter (a aj jej právnické vzdelanie je v politike jednoznačne +). Asi príliš ľavicová v ekonomickej oblasti a nedostatočne manipulovateľná. (Ja sa teda tejto slniečkárky naozaj nechcem zastávať, ale kto ju trochu číta vie, že sa občas dokáže pozerať na veci aj z iného uhľa pohľadu. To bolo napr. vtedy, keď sa ohradila voči primitívnym útokom na Liviu z Kulturblogu za jej video o multi-kulti).

Mne to s Trubanom príde podobné ako s ďalším potkanom - Dzurindom. Globalistická mafia jednoducho ideálne potrebuje slabého, manipulatívneho blbečka. Ale ono aj ten Dzurinda bol mozgovo na tom lepšie než koktavý feto (predsa len mal aj nejaké dlhšie politické skúsenosti, rétoricky sa vycvičil ako hovorca u KDH, naučil sa dobre klamať, intrigovať a pod.). Funkcia premiéra je tá najzodpovednejšia politická (a exekutívna) funkcia v krajine. To nie je celkom zrovnateľné napr. s takým prezidentským úradom, ktorý (ako to tu už písal Norman) môže vykonávať kdejaký polodebil. A ašpirácia niekoho ako Truban na túto funkciu je nebetyčná zhovadilosť, na tom sa rehotal alebo krútil hlavou i zvyšok opozície (viď taká Nicholsonová).

vrbovčan

ma zarazila jeho malá slovná zásoba. Alebo všeobecne jemnejšie rozlišovanie škály od dobra po zlo. On sa dokáže vyjadriť len v týchto dvoch stupňoch. Buď je niečo super, alebo bad. Citujem: "Irena je super", "Bad Trip". Buď je to všeobecne vecou jeho IQ, alebo (ne)sčítanosťou, alebo vplyv jeho profesie programátora, kde sa vlastne jeho produkt vyjadruje nulami a jednotkami.
Inak o jeho intelekte nemám ilúzie a tiež nie o jeho podnikateľských schopnostiach. On jednoducho zarobil na tom, že založil firmu v čase keď svet marketingu bol v prudkom dopyte po webových stránkach pre každú obchodnú spoločnosť. Ostatné je len technická zručnosť.
Proste viesť nejaký kolektív ľudí a byť lídrom s prirodzenou autoritou, zväčša egoistov priťahujúcich svet politiky, je na hentakú osobnosť príliš veľké sústo.

Ľubov

To je dobre,že ste to spomenuli. V triedach nastal neskutočný chaos,stačilo 30 rokov.
Len taká momentka z bežného života,ako cielene si vyberáme staršie predavačky,lebo je tam predpoklad,že majú učňovky-u mladých hrozí,že sú to absolventky nejakej vš, a tým pádom úplne nekompetentné.
Deformácia školstva holt priniesla svoje ovocie.

Keď spomínaš ten kurník,sranda,zistila som,radšej neskoro ako nikdy.-),že som mala robiť v polnohospodárstve.
Prišla som na to náhodou,keď som sa istý čas musela starať o dedkove sliepky.Veď to le nádhera,relax aj meditácia.-). Bez ľudí,medzi sliepkami je všetko zase v poriadku,svet sa tam nezmenil.
https://www.youtube.com/watch?v=jG295C1i8KU Berte to trocha ako žart,trocha ako dobrý nápad..-)
Vrátiť sa k zemi.

Norman

Práve preto je dobre, že sa tu navzájom osobne nepoznáme, pretože tieto veci neberieme osobne.
Takže za prvé, nejde mi o staré delenie na "robotníkov", pretože to je už minulosť. "Roľníkov" je dnes okolo 3%, "robotníkov" skutočných tak 5 až 10%, to sú už nepodstatnosti, zvyšok sedí v kanceláriach, aj keď sú námedzne platení, je to iné. Dnes na Slovensku je reálny triedny rozdiel iný, je to rozdiel medzi štýlom života a odmeňovania na jednej strane vo veľkých mestách, a na druhej strane v naozaj malomestách či dedinách.
Život v Bratislavskom kurníku, hlavne ten pracovný, prináša denne strety s globalistami (slniečkármi , progresívcami ... ) ktorí neustále šíria svoju propagandu. A ak človek nechce mať problémy, robí kompromisy. Ja tiež žijem v Blave, ale mám to ľahšie, lebo už ani náhodou nemusím robiť žiadnu karieru či inak často kooperovať s tým miestnym malomestkým snobárstvom. Ale väčšina ľudí to má ťažšie, sú pod ťažký tlakom tejto nepreháňam totality.
Neber to preto ani náhodou ako nejakú výtku, proste tu prinášaš občas ich názory a je dobre, že to tu zaznie. Lebo oni sem už neprídu, vôbec sa po webe vlastne už skoro nikde nediskutuje, ľudia sa už navzájom aj tam vyhýbajú, každý toho má už až po krk.

Roland Edvardsen

Nemôžeš presne vedieť medzi kým všetkým sa pohybujem, ale upresním, že som mal na mysli takú tú robotnícku triedu na Slovensku, "obyčajných ľudí", ako sa hovorí. Ja som sa medzi robotníkmi pohyboval, aj pracovne a aj pochádzam z robotníckej triedy, rodiny. A robotnícka trieda tiež nie je nejaký názorový monolit a nájdeš medzi ňou voličov všetkých strán a prívržencov rôznych ideológií či presvedčení (aj keď v priemere zvykne byť politicky menej korektná alebo "uhladená", to áno). Ak už, tak táto trieda býva viac za sociálnosť, viac za takú, povedzme "ľavicovejšiu", politiku v ekonomickej oblasti: toto ju určite zaujíma viac než nejaké spermie vo vajíčku a obdobné "problémy", a preto má aj Blaha pravdu vo význame sociálneho populizmu a starostlivosti o túto triedu. Veď napokon týmto veciam dobre rozumel aj Hitler, ktorý ak chcel odkloniť robotnícku triedu od podpory komunistov a socdemákov (k čomu táto trieda prirodzene inklinovala) musel začať robiť tiež silný pro-sociálny populizmus.

Možno sa to takto online javí, že som nejaký kaviarensky snob z Blavy, ale pravda je taká, že typický bratislavský snob z kaviarne je názorovo môj protiklad - skôr než naopak (a má, ako som už písal, odlišné rodinné zázemie a podporuje odlišné politické strany). Ja sa v mnohom stále radím k nižšej strednej triede a robotníckej vrstve, tam mám korene a prepojenie (napriek môjmu vzdelaniu).

Norman

To, že nechcú byť vo vláde je legitímna politika. Je prirodzené, že viacero strán v podstate nechce byť vo vláde a nemá na to ani ľudí - objektívne im vyhovuje miesto v opozícii, miesto parlamentného kritika. To nie je nič až tak nenormálne.
Je to podobné, ako väčšina ľudí kritizuje politiku a politikov, ale nikdy by do politiky nešli, ani do neoficiálnej politiky.

Čo sa týka voliteľnosti - áno, ako strana majú imidž, ktorý im urobili aj média a ten mnohých odstrašuje. Ale objektívne tu jestvuje jedro ich voličov a voličov tém, ktoré nemá nik iný, iba kotlebovci. Stranu ľudia voliť nebudú, aletémy majú voliteľnosť aj viac, ako 20%, vlastne nadpolovičnú.
Pokiaľ vieme, zmení či zmenil sa zákon a ĽSNS-kotleba sa bude musieť premenovať. Vlastne by im to malo aj vyhovovať - ich skalní ich poznajú a zbavia sa tak skôr zlej minulosti - potom ich budú voliť aj ľudia, čo by kotlebovcov ako takých nikdy nevolili. Môžu sa volať aj Ľudová strana, alebo aj ľubovolne inak. Je to pravdepodobnejšia verzia, ako viera v zázračné osvietenie SHO či iných "opozičníkov".

Ideálny by bol aj odchod Kotlebu do zákulisia, v politike sa to často robí. Urobil by to sám, bez nátlaku globalistov, proste by tým pomohol veci. Mohol by predsedu robiť ktokoľvek, časy hranie sa na "vodcu" naozaj nie sú a on skutočný vodca nikdy nebol a nebude. Napríklad Grausová by to mohla robiť, bez irónie. No ale to by sme už asi chceli od nich veľa.

Nie si ich cieľovka, lebo ty sa už zrejme príliš pohybuješ medzi triedou rôznych tých progresívcov a si s mestskou kaviarňou a snobárňou spojený svojím sociálnym statusom - a ľudia vždy volia podľa svojej "triednej príslušnosti" (trocha politickej ekónómie 19. storočia :). Ja predpovedám, že sa rôzne pomery zmenia, zhoršia a ľudia budú ešte radi, že budú môcť voliť surovú stranu. Môže nastať lokálny vojnový konflikt, ropná kríza, Rusko prestane dodávať ropu, aj Saudi, môže nastať ekologická kríza a dopad na nedostatok potravin a iné základné veci, určitá rasová vojna v Západnej Európe ... To potom sa ľudia nebudú rozhodovať podľa atraktívnosti.
Druhou možnosťou je Smer, ale tam je možnosť na pozitívnu zmenu ešte menej pravdepodobný, globalistov poslúcha reálne ešte viac, a ak sa niečo mení, tak je ťahaný do absurdného neo-neo-marxizmu alias Blaha.

Kotlebovci nevedia nerobia dobrú politiku. Ale už ich existencia a viditeľnosť je stále pozitívna vec, stále prispievajú vývoju ako určitý katalyzátor. Stále sú menšie zlo. Práve zvyšné strany sú drbnuté, ich politici príliš sprostí a samozrejme mega zapredaní. Kotlebovci sú hrozivo neflexibilní a až hrozivo nereagujúci - ale stále je to najlepší balvan, čo možno hodiť do stroja.

Norman

Povedať to môže, on mal s tými knihami tiež zopár súdov, ale aj vďaka právnikovi Pecinovi ich ustáli. Ako som tu už aj ja písal, v 20. storočí bola len jedna dlhá 30 ročná vojna, ktorá začala roku 1914 a bola zameraná proti Európskym štátom - monarchiam. Tie boli oslabené a nezdravé, slabé, ale to čo sa na nich hodilo, bolo ešte horšie. Doplnil sa tak tok rozvratov, často zvaných "revolúcie (1689 Anglicko Glorious Revolution, 1776 USA, Revolúcia nezávislosti, 1789 Fraancúzsko Veľká revolúcia, 1917 Rusko Veľká októbrová boľševická revolúcia VOSR, 1918 Nemecko a RakúskoUhorsko porážka vo vojne - pokus o Revolúciu Rád v oboch zlyhal, a tak nastala druhá horúca fáza vojny a v roku 1945 porážka priniesla ich zničenie).

Netreba ale hovoriť o židoch, ale o plutokraticko korporátnej totalite, v konfrontácii s reálnymi, často ľudovými hnutiami a tradíciami (iba v rozmedzí medzi dvoma fázami vojny to bolo v podstate náhodne nazývané "nacionálny socializmus" a spájané hlavne s Nemeckom, ale v realite to boli, opakujem, ľudové sily a týkali sa všetkých európskych národov, či všetkých bielych). Žial, infekcia vtedy zasiahla USA a Rusko a tieto krajiny boli hlavne použité na druhú fázu bratrovražedného boja s kontinentálnymi európskymi silami a tradíciami (v tom čase zo spomenutých dôvodov hlavne nemeckými, prirodzene, tiež boli v tom čase viac alebo menej zdeformované ).

 

Vyhorenie by som to nenazval, ale objektívne nastáva nová fáza, a tak to dúfam niekam posunieme k zaujímavejším veciam, k nejakým experimentom :-) Nie je to vyhorenie, naopak, mám vlastne viac uvoľnené ruky a aj mám menej ohľadov voči odpadu. Som slobodnejší. Ale - časy sa menia a veci, čo mali dopad včera, zajtra už budú primálo, nebudú mať význam.

Roland Edvardsen

Na základe dlhodobého pozorovania by som konštatoval, že kotlebovci vlastne ani nechcú byť v nejakej vláde. Im to viac vyhovuje takto - v opozícii a bez zodpovednosti. Vo vláde by omnoho viac vynikli ich nedostatky, ich celková neschopnosť, čo by sa následne mohlo odraziť aj v preferenciách. Takto v bezpečí opozície môžu skôr rásť a udržiavať si imidž martýra, ktorý je sám proti všetkým. Ale tých 20%, tak na to dnes nemajú, max. tak do 15%, ale vo februári budú mať menej - môj odhad (nepíšte mi potom, že som sa mýlil, ak náhodu bude inak). Oni majú nejaké svoje angažované silné jadro, dosť aktívne na webe a okolo toho daných sympatizantov, ale ten zvyšok, tá majorita, ich má dosť v zuboch (rozprávam sa s ľuďmi, viem. Moja mama by ich napríklad nikdy nevolila. Ani stará mama. A to sú vlastenecky založení ľudia, normálni Slováci. Prečo asi?). Z nich nikdy nebude nejaká širšia strana na spôsob Smeru, už dnes sa v podstate vyprofilovali ako akési radikálnejšie KDH (a ešte podobne ako reálne KDH aj oni radi prisluhujú globalistickým silám). Osobne je to podľa mňa neatraktívna politika, čo robia, nie som ich cieľovka.

Ľubov

Tiež uvažujem,ako to,že môže takto verejne povedať o dvoch svetových vojnách,že boli prejavom boja medzi dvomi tábormi židov,resp. judeofilov , proti jedinému skutočnému protivníkovi,nemeckému národnému socializmu.

Vidíš,Lacko,bez štylizovanej ck uniformy je o poznanie tichší. A nemá ani vydavateľstvo.
Proste,nie sú tam tie peniaze,tá ich energia.Už aby to skončilo,táto nechutná doba,keď o všetkom rozhodujú,hnus,týchto posledných 10 000 rokov.
Dúfam,že sa Ťa nechytá nejaký syndróm vyhorenia... Lebo toto by mohli byť isté indície,čo si dnes poznamenal:
" Slovensku by to trvalo ešte roky, kým by tí ľudia dospeli, občas sa toho už až štítim..."

K tomu mám takú vlastnú teóriu,že "oni" nás chcú zlomených a bez nádeje a potom to žerú.Musíme si nejakým spôsobom udržať dobrú náladu,a tak ich ničiť.

Norman

Kedysi pôsobil prejavmi triezvo a normálne. Ale asi ako stárne, začína sa usádzať a to sako plus tie fúzy - to prekvapilo aj mňa. Holt, poturčenec horší od turka, zrejme si chce dať záležať, aby vyzeral ako rakúsky sedliak - veľmi negatívne pre všetkých, vrátane neho. Pochybujem, že tomu nejaký rakúsky nacionalista nejako uverí či že to nejako ocení. Pripadá mi to, ako keby si nejaký maďar zmyslel deklarovať proslovanskú politiku a začal nosič detviansku košiwlku a vrkôčiky ako Jánošík - bolo by nám to prinajlepšom smiešne. A Kamas , teraz mi to došlo, vlastne vyzeral ako rakúsky Ferenc-Jozef cisár.
https://en.wikipedia.org/wiki/Franz_Joseph_I_of_Austria

Stále je však očividne dosť pragmatický a energický, vo výsledkoch aj v prístupe, to mu treba uznať. Ale mal aj určite väčšiu podporu, vrátane emigrantov, asi od baťovcov až po sudeťákov, nie že by som poznal detaily, ale vieme svoje, ako to chodí.

Norman

Kamas bol hlavne (spolu)zakladateľ vydavateľstva Guide media
https://eshop.nassmer.cz/vyrobce/guidemedia-etc

Teraz si zrejme založil nejaké svoje vlastné vydavateľstvo (Nakladatelství Pavel Kamas) , kde vyšlo (ako 1. publikácia) tamten Český mýthus (náhodou som to zazrel v kníhkupectve takpovediac matice slovenskej, tak som to kúpil :). Chcel som poznať v podstate nemeckú propagandu tej doby k tejto otázke. V tej knihe je hlavne vidno výraznú snahu po mierovom spolužití Čechov a Nemcov v Čechách. Celkovo tam asi nie je až tak veľa nového, respektíve je tam mnoho detailov z českej histórie, pre nás málo zaujímavých, ale možno je pozitívna pre tých, čo veria doslovne propagande víťazov o tom, ako chceli Germáni Čechov doslovne vyvraždiť (a podobné absurdity).

To už by som viac odporúčal Mor v Rusku
https://eshop.nassmer.cz/mor-v-rusku
to je z Guidemedia, ale ako pozerám, je vypredaný - ani sa nečudujem. Je to škoda, lebo je to naozaj faktografické dielo s hlbokou znalosťou témy a daného času, autor sa v Cárskom Rusku narodil a žil tam dosť dlho (študoval na Moskovskej univerzite architektúru).
(autor bol v roku 1946 za svoje knihy popravený)

Norman

Trocha to tu zhrňme:
Kamas je trocha príliš silné kafe na ľudových, okolo Tisa sa točiacich kotlebovcov, opäť raz začreli do niečoho, čo im môže aj škodiť.
Na druhej strane im Kamas chtiac či nechtiac správne pripomenul, že sa len krútia dokola ako psi za chvostom. Že sa ideologicky len babrú s hlúpymi sračkami.

Za explicitné vyjadrenie ešte stojí ten paradox, že kým sú kotlebovci na Slovensku naháňaní ako besní nacisti, tak Kamas je v Čechách uznávaný člen spoločnosti s dobrými kontaktami aj ďalej na západe. Pravda, jeho revizionizmus nie je reálna politika, ale len určitý druh surrealistickej rizikovej až nietzscheovskej zábavy, ale aj tak je to paradox. Prečo sú Slováci stále tí najnevinnejší a pritom najviac trestaní?
Pretože sú najslabší a nechápu, že nie sú sluhami, že od nikoho nič nedostávajú a že nikomu nie sú nič dlžní.

Lacko by tiež mohol byť niečo živší - zdá sa, že v posledných rokoch podcenil nepriateľa, ktorý ho existenčne zožul. Nuž mal by sa zamyslieť a okrem slovenskej histórie sa zaujímať aj o tú svetovú a pochopiť čo sú to za monštruózne bloky, čo proti sebe stáli a stoja. I keď pochybujem, že na Slovensku je čo len desať ľudí ochotných súhlasiť napríklad s tým, že kapitalizmus a komunizmus sú dve strany jednej mince. Takže ťažko tu ľudí poučovať. začínať znova a znova s abecedou - to aj ten najvytrvalejší učiteľ napokon rezignuje.

Ľubov

Opäť sa musím poďakovať za túto informáciu-u nás o takmer neznámom Pavlovi Kamasovi.
Že je trochu výstredný,je jasné okamžite,od brady až po šitú nápodobu ck uniformy.-),už som len čakala,až začne hovoriť.
Nuž,nesklamal. Vlastne je to po prvý raz,čo niekto povedal takto verejne,že pre Hitlera neboli untermenschi Slovania,ale naopak,vrahovia Slovanov-bolševici.
Kto dá ruku do ohňa,že nemá pravdu? Čo ak je to nozaj tak?
Je to vydavateľ,tak to si rozhodne niečo pozriem podrobnekšie
http://pavelkamas.cz/prave-vyslo-cesky-mythus-emanuel-vajtauer/

ps. Boli ste už určite na Pražskom Vyšehrade,na cintoríne. Ja mám rada B.Němcovú,za ňou tam vždy vybehnem. Ale pozrite sa okolo,kto tam všetko spí. Myslím,kompletne pražská dobová elita,sudcovia,lekári,radovia,ešte aj lekárnici a pár chudobných národných spisovateľov .Němcovej sa na náhrobok zložili bývalé študentky.
V dobe konca monarchie,kým u nás si všetci,(alebo takmer všetci)mená pomaďarčovali,s úžasom zistíte,že Česi nie. Dokonca aj Mácha si nemeckého Ignáca,čo mal po krstnom otcovi,zmenil na Hynka. To musel byť silný duch,čo bol za českým národným obrodením.
Tak toto by som sa Pavla Kamasa opýtala, prečo boli Česi tak silne pronárodní? Bolo to azda tým,že Nemci boli jednoducho tolerantnejší?

Norman

To hlasovanie sa proste nedá pochopiť ale aj keď bolo dosť jasné, že neprejde a aj keď málokto z populácie takéto a vôbec hlasovania nejak sleduje či vôbec eviduje, aj tak to svedčí o stále prežívajúcej deformite v radoch ĽSNS vedenia. O neuvedomení si toho rozdielu v politických stranách, o neregistrovaní tej škály - proste o čiernobielom videní.
Čiernobiele videnie je sprostosť nie pre nejakú morálku, ale proste preto, že je to debilný prístup k realite. Poviem to tak inteligentne, aby tomu aj oni porozumeli: s tým môžu ísť do piče. A dokonca aj pri ich čiernobielom videní, teda nerozlišovaní medzi Smerom a globalistami, aj tak je nelogické že hlasovali ZA globalistov.
Ja si stále myslím, že ľudová strana má na 20% hlasov a myslím, že by to všetkým pomohlo - ale obávam sa, že si to najbližší polrok premrhajú.

Čo sa týka nezávislých médií - kočneriáda zrejme spravila svoje a to sa prejaví držaním huby. Zas tu treba spomenúť históriu, dokonca takú, čo som ani ja nezažil, ako po Husákovej normalizácii všetky médiá si sami nasadili náhubky, samocenzúru. To teraz v štvanici zvanej kočneriáda nastáva aj v slovenskej mediálnej alternatíve, si trúfam povedať. Ako sme už skonštatovali, míľnik je ďalej žmýkaný a Kuciakova mrtvola dáva globalistom svoje posledné šťavy.

Ergo: Kotlebovci si nedajú nič povedať, nič ich nezaujíma a "alternatívne" portále vlastne to isté. Vyskúšali sme oboje, dá sa porovnať, je to rovnaká slepota. Na Slovensku by to trvalo ešte roky, kým by tí ľudia dospeli, občas sa toho už až štítim - ale procesy v Európe našťastie aj na nešťastie nebudú na toto kocúrkovo čakať.

Roland Edvardsen

Pád vlády by už veľa nezmenil, ani tie voľby by veľmi nepriblížil, ale ide predsa o princíp. Ak by sa kotlebovci zdržali hlasovania, alebo ešte lepšie neprišli do nrsr, tak nepoviem ani ň. Ale oni sa Matovičovho cirkusu zúčastnili a podporili jeho trápny návrh, obzvlášť v kontexte, že na pád vlády jednoducho buzerant naozaj nepredostrel adekvátne dôvody, ale dosť stupídne - proste išlo len o to, aby bol zúfalý Matovič s rozpadnutým klubom zase v médiách a aby naháňal pred voľbami preferencie. Akokoľvek podporovať tohto primitíva je vážna chyba. Kotlebovci sa zase pridali na zlú stranu, ide o ďalší čierny bod do zoznamu (a že sa tam tých čiernych zápisov za tie takmer 4 roky nazbieralo...).

K HS a im podobným: áno, táto ich posadnutosť maternicami, spermiami, vajíčkami a pod. tiež už presiahla únosnú mieru. Je to dogmatická choroba.

Norman

ale aj tak je to zasa raz podivné jednanie kotlebovcov, to je fakt.
Možno by mali nezávislé médiá sa spýtať LSNS, prečo sa takto verejne zhadzujú spoluprácou s anglosionistami, a špeciál s idiotom Matovičom, špecial za podporu mediálnej štvanice globalistov. To sa fakt nehanbia sami pred sebou?

Ale v republike proste nemáme nezávislé média, všetky sa na protiglobalistické postoje len hrajú, podobne ako to robia politické strany. Ani by som ich nekritizoval, ale keď sa namiesto postoja LSNS dočítam všetky hovadiny, vrátane tohto úspechu umelej či transplantovanej maternice
https://www.hlavnespravy.sk/prahe-sa-narodilo-dieta-transplantovanej-mat...
tak je mi jasné, že budú písať o akejkoľvek pičovine, len nie o podstatných veciach.
A to nie je vtip.

Roland Edvardsen

Pozerám, že kotleby aj naďalej ostávajú globalistickými podržtaškami: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=...

Obávam sa, že Danko mal tentoraz dobrú pointu, keď nedávno povedal, že hlas odovzdaný kotlebovcom bude stratený.

Naozaj, aký je vlastne rozdiel medzi LSNS a SMER-odina, okrem tisovského operetného teátra prvých menovaných (ktoré v skutočnosti globalistom vyhovuje, chcú, aby pri ňom ostali, keďže treba nejakého viditeľného strašiaka antisemitizmu a fašizmu). Obe dve podvodné, pro-globalistické strany hrajúce sa na pro-národnú alternatívu.

Ľubov

Hej,je to parafráza na názov románu.
Vždy som to tak nejako podvedome vnímala,že je to on. Tu u nás Hlavný.A dnes, v podstate v sviatočný večer, som natrafila na tento článok,kde je všetko zosumarizované.Ďakujem autorovi a dávam ďalej
https://blog.infovojna.sk/pavol-demes-revolucionar-a-siva-eminencia/

ps.Teraz je už jasnejšie,prečo tandem Demeš -Lajčák má také silné postavenie a nejaká demisia hore dole.
Do času.

Roland Edvardsen

Som pozeral včera časť z tej opozičnej frašky (a aj sračky) okolo odvolávania premiéra. Veru, naozaj demokracia má vážny problém, ak umožňuje, aby si nejaký špinavý buzerant ventiloval svoje psychické ochorenie (určite minimálne narcistická porucha osobnosti so sociopatickými tendenciami - ľudovo povedané totálny zmrd) priamo na pôde parlamentu.

Ak už chceme hovoriť o politickom extrémizme, ktorý ohrozuje parlamentnú demokraciu a právny štát, tak nie nejaký Kotleba, ale práve Matovič je jeho najlepším stelesnením.

Občianska vojna je reálna možnosť v každej politicky rozdelenej spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory - stačí postupne prilievať do ohňa. A radikalizmus a násilie sú jednoznačne prepojené aj s Matovičom. Veď stačí si spomenúť ako Matovičove opičky surovo zmastili aktivistku Krempažskú. A ktovie koho ešte. Matovičova agresia a primitivizmus sú ideovým tvorcom takýchto násilných reakcií spodiny.

Ľubov

Hlavné je,že si ok ,je po prázdninách a chlapci na motorkách sú doma.

Ľubov

na otázku ,čo si myslí o ťhaniciach s Konevom, povedal,že počul,že presne v danej lokalite majú byť podzemné garáže. A potom dodal,že ministerstvo vnútra má pekné pozemky-záhrady,tam by socha mohla stáť.
Nebol teda jednoznačný,ale to ani v prípade Kosova. Že je to jeho názor,to je všetko.Ale fakt,že to povedal,by mohol naznačovať,že kondícia týchto čs.trockistov (Hej,to som pochytila na AE,že výraz trockista je to isté,čo sionista,len je starší.Tak mi to nejako zapasovalo))klesá.

Pokial napr. naša hovoriaca hlava bude k Zemanovi ticho,mohla by to byť ďalšia indícia,že forma je naozaj slabšia.Zatial mlčí...

Norman

Týka sa ma to čoraz menej a keď vidím ľahostajnosť a zároveň bohorovnosť tých, čo sa rútia do priepasti ... tak ma to už vôbec nezaujíma. Trocha sa ale stále čudujem, ako je to možné? ale potom si pripomeniem, že evolúcia je slepá a na jeden úspech je treba miliony bláznov, a chápem to ako prirodzené, správne a dokonalé.

V stredoveku bol na to pojem "ľoď bláznov"
tu je obraz aj so správnym textom
https://www.noveslovo.sk/c/Sme_v_rukach_blaznov

Čo presne povedal Zeman o Konevovi? A čo sa deje v Čechách neviem, na rozdiel od AEnews my tu nevieme všetko :-)
Ale predpokladám, že sa v podstate nedeje nič (takže predsa len vieme na každú otázku odpovedať :)

Ľubov

Už sa to tu spomínalo,takže to nebude nič metafyzické.-)).
Jediné,čo môžeme robiť je nestratiť svoje duše. Včera som objavila ďalší megabilbord nášho ex. Vážne,je obrovský a je na ňom nápis vo velkosti sfingy " Dosť s čakaním u lekára".
Mala som potom dobrú náladu až do večera. Odhliadnuc od toho,že ďalší gigant Remišová "hovorí"","vezmeme podvodníkom,čo nakradli". ( možno sú slová trochu inak,kontex je tento)

Takže,až takto sú na tom. Vystupujú v burleske( je to lascívny druh divadelnej zábavy).
Ešte ma napadlo,že by mohli svoje predvolebné slogany písať nejakou holografickou technológiou rovno na oblohu,ako sme to videli vo Fantozzim. Ja Claudius,boh.-)),je to sranda.
Zo školy si to predsa pamätáme,že megalomanstvo a teatrálnosť sú vždy spojené s istou diagnózou.
Nastal čas nimi hlboko opovrhovať. Ty píšeš,že už nemáš chuť im venovať pozornosť,škoda času. Asi to bude všeobecnejší jav,lebo aj ja preskočím články,keď vidím v nadpise,že Č.niečo .Znepokojuje,alebo také niečo.
Ale Zaujal ma Zeman,svojimi výrokmi o Kosove,súčasne dosť kompromisné slová o soche Koneva. Čo sa deje?

Náhodný okoloidúci

Stereotypy o rómskej kriminalite najviac podporuje rómska kriminalita.

Ale to slniečkári nedokážu a ani nemôžu priznať, prišli by o agendu.

Náhodný okoloidúci

Tu som, sledujem všetko, čo sa tu deje a so všetkým súhlasím, ale mám niečo rozpracované a chcem to dokončiť, tak sa tu nezapájam.
Bol som dva týždne mimo Slovenska a úplne mimo internetu, tak aj dobieham zameškané.

Norman

So všetkým, čo si napísal, Roland, v podstate súhlasím, len niečo dodám ku kotlebovcom:

oni zabrali jednu perspektívnu niku v tom politickom životnom priestore, a dôležitú. Aj preto majú budúcnosť. Ale aj zodpovednosť. Lebo ich najväčší problém nie je ich bývalé pochodovanie v uniformách, ani snaha oprášiť Tisa a jeho štát - také niečo je síce záťaž, ale deje sa to aj inde a revizionizmus je dnes už bežná vec. problém kotlebovcov je v tom, že skočili na ideológiu anglosionistov a úplne nepochopiteľne, bezdôvodne a neprakticky začali bušiť spolu s nimi do Smeru, SNS a podobne. Opakujem - revizionistická ľudácka minulosť by sa dala ospravedlniť, ale toto ich pubertálne zaradenie do role večných opozičníkov ich zabíja a je to ich základná chyba!

Ich rola a jasné poslanie by malo by zjednocovanie scény a tolerancia voči čo len trocha bližším stranám.

Nuž, ale toto zatiaľ nepochopili a tak doslovne PREDRBALI dôveru, čo do nich ľudia vkladajú. A pokračujú v tom - ako ukazuje aj ten link na ich reakciu na Fica.

Je naozaj otázne, nakoľko je to ich blbosť, alebo je to naozaj "ruka žida", aby som to napísal na rovinu. V tomto sa nebojím ani druhej verzie - respektíve je to ruka zmrda, ktorá využíva ich hlúposť. Hlúposť ich velenia.
Naozaj, niektorým z nich asi ide len o zábavu, a konieckoncov pozícia poslancov a podobne aj tak vysoko prekračuje ich ambície. Ale o to viac je ich uzavretosť, ich odmietanie aspoň teoretickej kooperácie s inými stranami, "lebo Fico", "lebo Danko", proste TRESTUHODNA.

To naozaj nejde o ich nejakú politickú inteligenciu, o ich schopnosť pôsobiť či mať skúsenosti , či dokonca výzor či metódy - veď kto to má? Ale ide tu slušne povedané do fiči o DOBRU VOLU!
A oni ju nemajú a správajú sa vyslovene NEZODPOVEDNE.

Prvých 10% ich volilo, lebo kotlebovci boli vtedy slepí trubirohovia, nereagujúci na hrozby a ponuky. Vtedy to bolo dobré.
Druhých 10% ich ale bude voliť LEN vtedy, ak prestanú byť trubirohovia, lebo už pôsobia ako zbabelci, ktorí nielen že nedokážu, ale sa aj boja sa s niekým porozprávať. A tak to aj je, BOJA SA. Boja sa kooperácie.

Kým sa neotvoria, sú zbytoční. Kým sa nepokúsia spojiť so SNS ľuďmi, aj keby im Danko stokrát nadával do fašistov a prinášal každý mesiac antisemitský zákon, tak sú tam ... zbytoční. A nech by v Smere mali sto Rašiov a iných ha rabínov, aj tak je povinnosť každej ľudovej strany, teda aj ĽSNS, s tou stranou SNS kooperovať.

Opakujem, izolácia im priniesla hlasy a body v minulosti. Teraz ale je už dlhšie čas normálnosti, čím viac sa dostanú kamkoľvek a budú viesť dialóg, akýkoľvek, tým lepšie. A je jedno, či im budú nadávať do fašistov a podobne. Na to kašlať, na to sa nemusia predsa urážať :)

Norman

Tu našťastie platí to, čo si napísala:
ich hlavnou motiváciou sú peniaze a prepych, ktorý im systém nasľuboval. Peniaze a prepych, ktoré im, deťom chudobných sluhov a úradníkov z malomesta, nasľuboval a vykreslil vo všetkých filmoch, ako budú nááááádherne žiť. Aby ich presvedčil, že sú vybraní, dal im nové diplomy bakalára, aby aj to posledné blbé hovädo si naozaj myslelo, že má nejaké vzdelanie a že patrí k elite.

Nuž a pre týchto ľudí sa všetko domáce, teda slovenské, javí ako brzda. Preto tak veľmi nenávidia všetko slovenské, lebo sa boja, že ich zdržuje od toho prepychu, čo ich (tam niekde a v budúcnosti) čaká. Preto nenávidia aj ruské, lebo Rusko je druhý protipól - je síce prislabé na to, aby ich zlákalo, ale je dostatočné silné, aby sa ho báli ako brzdy ( kampaň, ktorú robí globalistická centrála preto ani nie je tak zameraná na škodenie samému Rusku, ale jej účelom je proste samotné štvanie, fanatizovanie a hypnóza svoloče tu, v Európe, aby nenávideli a báli sa).

Toto je tá psychologická mechanika, čo dnes a posledných 30 rokov vládne.

Sú ľudia, čo sú viac zrastení z realitou, zo zemou v dobrom slova zmysle - a tí sú označovaní ako "nacionalisti". Tí sú opatrní a neveria na zázraky. Z uvedených a podobných dôvodov, proste neveria rozprávkam a fatamorgánam.
A potom sú tu oblbnuté nafetované decká, vek od 0 do 100, ten nerozhoduje, ktorí -dovolím si citovať Ing. Kisku -"chcú byť židmi". Tí kráčajú ako lumíci do priepasti.

V tom to celé je.

A dobre pripomínaš, že ako odmenu dostávajú len peniaze, ktoré, ak niečo usporia, zmenia ešte na papierové akcie - proste absolútna väčšina aj z nich, z táchto poslušných drábov a celebrít, nemajú NIČ. Dokonca aj nemovitý majetok je len kus papiera na katastri.

Toto je konflikt medzi normálnymi a bláznami. My sme normálni, v prejavoch je nás menšina, oni sú blázni a všade behajú ako tí popatlaní lumíci.

Nedávno tu ktosi dal akýsi vraj citát odtiaľto, azda dokonca môj, a môže byť, je to správna veta - áno , "no proste zdochnú". Mám ich plné zuby, je to proste biohmota, už ma špecificky nezaujímajú, z rôznych dôvodov už nie.

A porovnanie peňazí s hnojom je nesprávne - hnoj má oveľa väčšiu hodnotu, ako peniaze. Ale chápem, že si chcela použiť slušné slovo.

A ešte - Čo sa týka nápisov na hrobe - čo myslíš, čo klame viac, ako práve tieto nápisy? Nič, nič neklame viac, ako práve nápisy na hroboch.

Ľubov

Ak zameníme výraz systém za jednoduchší pojem "peniaze",potom je to ešte jasnejšie.
Oni sa mali zrazu neskutočne dobre,za málo muziky veľa peňazí.Tam to začalo,tie rozličné fleky v médiách a pod.
Zrodili sa celebrity.Spomínam si,že herečka Diana Mórová raz v záchvate úprimnosti povedala,že nebyť tv seriálov,musí vykladať vagóny. Aj intrigovanie medzi touto predajnou a nenásytnou chamraďou sa podpísalo na tom,ako to dnes vyzerá.

A ešte jeden fenomén,iste o ňom vieš: objavila sa patologická nenávisť voči všetkému slovenskému,za národ ani za Boha,keď vidím slovenský znak,chce sa mi zvracať,atď.,atď.

Bola taká situácia,ona sa môže kedykolvek zopakovať.Bolo to v 50 tich rokoch,sionisti vtedy už mali rozobratý súkromný majetok,vedelo sa však,že ľudia majú ešte ...úspory. Tu na juhu(hovoril dedko,ako inak.-)) bolo pár rodín,čo pestovali za Slovenského štátu tabak,mali mimoriadne dobré výsledky..a peniaze skryté.
Večer nič a ráno ... zo sto tisíc pár korún.Veď niektorí to ani neuniesli.
Ak systém stojí na peniazoch,stojí na hnoji.
Napokon jediné,čo po nás ostane je láska.(to bol citát ,nápis na hrobe)

Norman

Nenávisť tamtých chmuľov voči Smeru pramení len a len v tom, že systém kolabuje a oni proste potrebujú výhovorku, vinníka. Tak je na vine Fico, Smer.
Vlastne všetci, čo sa nedokážu vysporiadať s pravdou, že SYSTEM kolabuje, sršia vnútorným napätím a nenávisťou.

Nechcem pripomínať svoj vek a skúsenosti, ale musím pripomenúť doby, keď podobne išiel do riti svätý socializmus - vtedy to bola proti dnešnej dobe pohoda, naozaj, pretože každý prirodzene "systém" nenávidel. Nenávidel systém, nie Husáka či Štrougala, nie Brežneva - na tých prdov hore sa kašlalo, boli sme bez srandy dostatočne politicky vzdelaní, aby sme vedeli, že problém je v samom systéme. Dnes tieto "progresívne a slušné" teľce proste tento systém milujú - a tak sú v ťažkom vnútornom rozpore a trpia. A toto ich napätie sa prelieva ako nenávisť voči všetkým, čo im hovoria pravdu o ich modle.

Toto koncom socializmu NEBOLO. Aj vtedy samozrejme bolo dosť ľudí v rokoch, ktorí už nechceli zmeny a varovali pred revolúciami - ale mladí v tom mali jasno a nebol žiaden mentálny stres. Iba niektorí mladí jednotlivci boli blbci a mali tento rozpor. Dnes ho má ale neskutočne veľa mladých, lebo sionisti ich, slušne povedané, dobre ojebávajú Je to aj preto, lebo nejestvuje fungujúca alternatíva (Rusko to nie je) - ale neexistencia iného vzoru túto hlúposť a skostnatenosť mladých neospravedlňuje.

Mne to je jedno, nám viacerým tu je to už dosť jedno, ale ľudia ako ty, Roland, si to ešte odseriete.
Takže my starší dáme nohy na stôľ a vy budete po sebe strielať.
Už sa fakt neviem dočkať, len sa obávam, že sa netrafíte :-)

Ľubov

Nenávisť,to je jasné,ale prečo ? Aký majú dôvod,tak som to myslela.
Čo je za tým,lebo túžba po spravodlivosti to nebude. Ty tomu rozumieš? Vyzerá to na výsledok cielenej degenerácie.

ps .Okoloidúci,okolo nás kedy pôjdeš?

Roland Edvardsen

To ako rozmýšľajú voliči týchto strán sa celkom ľahko dá zistiť: stačí zájsť napr. do diskusií na Sme alebo aj na Postoj (tam sa zgrupujú kdh-áci) - nejaká základná črta: fanatická nenávisť k Smeru a ku komukoľvek a čomukoľvek, čo sa on obtrelo vrátane jeho voličov. A samozrejme najviac nápomocný je Facebook (na FB je extra silné hlavne Progresívne Slovensko, dosť ho vedia využívať, podobne ako kotlebovci).

Roland Edvardsen

Prípad Maďariča je dodnes pre mňa istá záhada, lebo to bol nielen človek, ktorý bol istú dobu Ficovi veľmi blízky, v podstate jeho pravá ruka, ale výrazne sa podieľal aj na konzervatívno-národnej orientácii Smeru a propagande. A teraz sa mu nadáva do kaviarenskych liberálov...škoda,no. Ale Maďarič si v očiach globalistov tiež až tak nepomohol. No dobre, má stĺpčeky v Sme, ale čo z toho, keď ho miestni komentujúci zvezú pod čiernu zem a Sme zároveň uverejňuje aj takéto stĺpčeky: https://komentare.sme.sk/c/22207665/absurdne-divadlo-v-hlavnych-ulohach-madaric-zala-a-kazimir.html Presne ako si písal, u nich je smerák "dobrý" len v čase, keď zrádza - potom si z neho urobia špinavú handu, ak ho rovno nevykopnú. 

Pellegriniho prípad je podľa mňa odlišný ako Maďaričov. To, že Pellegrini s funkciou nadobudol isté sebavedomie a chuť po väčšej moci a kontrole je dosť (ľudsky) prirodzené, tak nejako sa to dalo očakávať, že skôr či neskôr dôjde k treniciam s Ficom. Vždy to takto dopadáva, keď sa moc takto neprirodzene rozdelí medzi predsedom vlády a predsedom strany: pravá ruka nie vždy vie čo robí ľavá a naopak.

Inak z takého technicko-formálneho hľadiska je Pellegrini celkom ok premiér, jeho vláda je relatívne pokojná a bez väčších prúserov či káuz (humbuk robí len opozícia kvôli veciam z minulosti, z Ficovej vlády) a keď to skombinujeme s jeho sympatickým vzhľadom (nuž aj mojej mamine a babke sa páči, čo už narobíme s tými ženami? :-)), tak tie víťazstvá v prieskumoch o najdôveryhodnejšieho politika sú celkom pochopiteľné. Problém je však ideologický - t.j. že Pellegrini je eurohujer a pro-Nato tajtrlík. A ak pri Ficovi platilo, že lavíruje a podlieha globalistickým silám, tak pri Pellegrinim to platí pri najlepšom rovnako, ale skôr ešte 2x toľko. A čo je zlé je to, že v dôsledku dichotómie Fico vs. Pellegrini sa oba skôr od seba odťahujú, Fico tým, že pritvrdzuje politicky nekorektnú rétoriku a Pellegrini na to reaguje opačným smerom. Chlapci by sa mali pred voľbami už konečne nejako zladiť. :-)

Spolupráca k LSNS: hej, k tej po voľbách 2020 ešte nedôjde: holt, nie sú stále na to dostatočné podmienky. Nejde tu len o výraznú časť Smeru, ale aj postoj Dankovej SNS k LSNS, ktorý je miestami ešte tvrdší ako smeráci. A druhá strana mince sú reakcie a postoje samotnej LSNS. Veď napokon uznaj: Kotlebovci o Ficovu podporu nestoja a budúcu koalíciu odmietajú. Ja sám som si položil otázku: chcel by som fungovať v koalícii s niekým takým ako Kotleba? Dá sa na neho spoľahnúť? Bol by to seriózny partner? Nuž, na základe toho čo som doposiaľ videl mám obavu. 

K prebratiu agendy Ficom: bohužiaľ základný problém je v tom, že Fico s týmto začína príliš neskoro. Strana sa nedá refromovať zo dňa na deň, aj Orbán formoval svoj Fidesz celé roky. A Fico začal robiť zo seba "alt-rightera" v čase, keď nikdy nebol slabší (vrátane postavenia v jeho samotnej strane, kde vôbec neplatí, že všetci sú za Fica, ako to non-stop kváka pes Blaha ). Proste najhoršie možné načasovanie - a ešte k tomu je to aj tak dôsledok Ficovho zahnania do úzkych. Ak by bol Fico pri moci ako pred Kuciakom, takúto politiku by nikdy nerazil. A aj z tohto dôvodu si udržiavam  skepsu v tom, že sa Ficovi niečo relevantné podarí. Rád sa však nechám prekvapiť. 

K SNS: tie baby zase až tak nesledujem, ale prídu mi nevýrazné, nič extra dobré nepresadili. Gajdoš je taký typický komunistický aparátčik. Dosť smiešna postavička...ale  Morozov by s našim hodnotením veľmi nesúhlasil: vraj lepšieho ministra obrany sme ešte nemali, hmm? 

Ja som nechcel dramatizovať. Niekoho voliť nakoniec budem, len dnes ešte neviem koho, chcem bojovať proti tomu znechuteniu, lebo to je tiež jeden z nástrojov, ktorý sa používa proti nám. 

Ľubov

Škoda,že sa to nedá,celkom by ma zaujímalo,ako rozmýšľajú voliči z druhej strany-voliči apokalyptickej štvorky TBKH.
(tento termín som pochytila niekde na debate a zdá sa mi veľmi vystižný.-))Či si vôbec uvedomujú,čo robia.Asi nie,stratili sebaobranné inštinkty,ostala iba nenávisť.
Keď je dilema takáto, aká je,volme aspoň osoby,ktoré sú stále čiastočne kompetentné. Majú určité návyky a prax. Preto budem voliť "starých".

Norman

Jadro bolo nepochopené a zámerne zneužité. Sú tri možnosti našej zahraničnej orientácie: 1. Amerika (americká EU), 2. samostatná Európa 3. Rusko
"jadro" znamená (alebo vtedy znamenalo) orientácia na samostatnú Európu. Tá sa zatiaľ nekoná a aj preto tento koncept zatiaľ nevychádza. Aj preto Smeru dochádzajú sily. Samozrejme, vychoval si tam aj magorov, napr Maďarič - proti nemu je Pellegrini ešte OK (zatiaľ). Ono to sú všetko ľudia, ktorí podporujú, kým máš silu, ale akonáhle si oslabený, tak utečú alebo ťa podrazia. Nuž, moderná doba.

Čo sa týka holokauzy a boja proti extrémistom, SNP a podobne - to má Fico najviac predsudkov a už sa ich nezbaví. On naozaj nikdy nebude spolupracovať s LSNS, to sa mýliš. Skôr by sa dalo povedať, že skúsi prebrať ich agendu - to by sa dalo podariť. Prebrať národnú agendu, civilizovanú a inteligentnú, tá leží na ulici ako moc - to môže spraviť Fico alebo niekto iný zo Smeru.

Europarlament nie je preceňovaný, každý vie, že je o hovne, ale z každého poslanc je nejaký profit, aj pobyt v Bruseli sa dá použiť rôzne, aj sa tí ľudia ostrielajú, naučia. Radačovský sa už nenaučí nič. Preto je rozdieľ, kto tam je. Mohol tam byť Beluský, alebo podobne.

SNS je na tom zle, vinný je Danko. Ministerkýň by som sa ale ujal - tie sú ešte najlepšie. To Gajdoš je magor.

To, že niet koho voliť, by som nedramatizoval, tak je to vždy. Demokracia = totalitná vláda korporácií. Jej súčasťou je aj znechutenie obyvatelov, aby boli bezmocní a pasívni.

Roland Edvardsen

Zygoty a lgbt sú rozhodne zaujímavé témy, či už z biologického, medicínskeho, psychologického, antropologického, historického či filozofického hľadiska, o ktorých sa naozaj dajú viesť veľmi plodné debaty a dá sa uplatniť celá škála rôznych pohľadov a prístupov. Len píšem, že by to určite nemalo byť nejaké gró, na ktorom sa má lámať politický chlieb a v skutočnosti to nie sú ani témy, ktoré sú pre slovenského voliča rozhodujúce.

Blaha má pravdu, že na 1.mieste sú témy tzv. "chlebové". Potom veľmi dôležité sú aj témy geopolitické. A z hľadiska demografických tém sú najpodstatnejšie pôrodnosť, dysgenika a imigrácia/emigrácia. Aborty a LGBT nemajú z praktického hľadiska také dopady na populáciu - a toľko pozornosti sa im venuje aj preto, lebo sú to témy, pri ktorých si cirkev potrebuje dokázať, že ešte niečo v spoločnosti znamená: na toto využíva aj politické strany.

Fico sa tiež nejako politicky vyvíjal. Ak sa dnes Pellegrini javí ako sociálny demokrat eurohujerského typu a Fico ako nejaký národný konzervatívec, tak treba pripomenúť, že tu býval aj Fico, ktorý hovoril o jadre, staval hrádze proti extrémizmu, chválil sa Istanbulským dohovorom, chodil si pripomínať tzv. rómsky holokaust, ba dokonca mal otvorenejší prístup k registrovaným partnerstvám.

Budem cynický: čo si Fico v strane vychoval, to aj má, lebo Pellegrini nie je nejaký stranícky nováčik, žiadna "nová generácia", ale človek, ktorý je tam už 20 rokov, je to Ficovo politické dieťa, ktoré bolo ním dlhodobo pretláčané. Fico si uvedomil, že po Kuciakovi už nebude premiérom, že už nebude tým "rešpektovaným európskym politikom stredu" (ktorým raz chcel byť a ktorým chce byť teraz Pellegrini, ktorý nie je v pozícii "nemám už čo stratiť" ako Fico, ktorému už je mnohé jedno). Fico jednoducho hrá teraz vabank s možnou ašpiráciou získať si kotlebovcov. Ako to skončí ešte uvidíme: ale ako píšem, je to vabank, a môže to celé dopadnúť pre Fica ešte veľmi zle. Ruku do ohňa za smerákov netreba dávať: ak budú mať pocit, že Fico je príliš toxický, raz dva ho hodia cez palubu (veď tí z Košíc to už aj chceli spraviť).

 Radačovský a Harabin sú v prvom rade showmani, žiadni idealisti s víziou, ale ľudia, ktorí sa snažia priživiť na nejakej vlne: je to proste istý druh osobnosti. Radačovský by bol lepší možno v SNS alebo v Smere, tam sa mi hodí viac ako k LSNS (aj vzhľadom na jeho pro-SNP postoj). V europarlamente veľa nespraví (detto Uhrík)  - a  vlastne ten celý europarlament je aj celkom preceňovaný (o mnohom najpodstatnejšom stále rozhodujú národné parlamenty). Súhlasím, že mali radšej kandidovať do NR SR. Europarlament mohli nechať Mazurekovi :-). 

 SNS dopadla pod vedením Danka zle. A to píšem ako niekto, kto ich aj celkom chcel voliť. Najhoršie je, že táto strana nemá žiadnych mladých, energických ľudí, ktorí by boli viditeľní. Smer má povedzme niekoho ako Blaha, nejaké tie mládežnícke kluby a tak, LSNS je samozrejme veľmi mladícka, ale SNS naozaj pripomína geriatrix: fakt buď len dôchodcovia, alebo rôzne nemastné neslané "kancelárske" pipiny (Matečná, Lubyová - čo vlastne aj tak boli nominantky, nie pôvodne straníčky). Klincom do rakvy je Dankov okatý primitivizmus a vlezloprdekovstvo, ktoré najviac vyniklo pri Izraelcoch. Naozaj si nespomínam na žiadneho slovenského politika, ktorý by sa až takto ponižujúco zhadzoval. Jediné pozitívum čo napíšem je, že Danko je predsa len lepší ako Slota - ale to si naozaj žiadne extra umenie nevyžaduje. 

 Ak by sa malo zajtra, resp. o pár dní, voliť, tak neviem komu by som to hodil. Je to naozaj neskutočná bieda, neskutočná zúfalosť z môjho pohľadu. 

Norman

Ešte raz by som upozornil, že zygoty a lgbt podstrkáva do dikurzu nepriateľ (lgbt je určite téma globalistov, zygoty sú zástupná téma, ale tiež ju niekto do médií pchá znova a znova, a strany potom podliehajú tomuto naratívu vedenému do slepej uličky).

Čo sa týka menovaných, dá sa to hodnotiť aj z takého aspektu, že Fico patril k ľuďom, čo mali politický koncept (umiernené ľavičiarstvo, ba až stred), Pellegrini či Druker to majú len minimálne, a ľudia ako Radačovský, alebo aj Harabín, o tom nemajú ani zdania - oni sú tí, čo len takticky reagujú na čosi.

Radačovský sa do EU dostať nemal, nebude tam k ničomu. Spätne videné, LSNS spravila chybu, že nepodporila Harabína za prezidenta (ak by vyšlo, ten by tam plnil funkciu už len svojím vŕtaním ), a pri voľbách do EU zas opačne - mali dať iba svojich ľudí, nie externých exotov. Keď už, Radačovský mohol kandidovať do našeho parlamentu, tam by bol pod určitou kontrolou.
Ale to je už jedno, divadlo včerajška. Aby sme ale nezabudli, kurví to samozrejme výrazne aj SNS.

Ergo: stále sa volí len menšie zlo, na Slovensku je naozaj už nebezpečne dlho nedostatok serióznej ľudovej politickej sily.

Norman

to sa len zdá, že je to valec. A že ide len proti nám.
Skôr je to kotol. v ktorom sa zvyšuje tlak, ale v ktorom sme všetci. To nás všetkých "válcuje".

Roland Edvardsen

Popísal som také bežné obsahové problémy strany Kotleba-LSNS, ktoré aj v budúcnosti budú spôsobovať silný odpor slovenskej spoločnosti voči tejto strane (a to som teraz úplne vynechal celé to ich šaškovanie okolo 1.SR, to je samostatná kapitola).

Áno, LSNS by sa mala viac zamerať na témy sociálnej spravodlivosti, vykorisťovania pracujúcich tried, pozdvihnutia materiálnej úrovne národa, aby nám toľko Slovákov neutekalo za hranice. Toto, a nie nejaké zygoty a LGBT (čo sú primárne problematiky pre lekárov/biológov, a dajme tomu aj tých katechétov, nie však pre politikov, nemala by sa z toho robiť primárna politická téma) by malo byť gró pro-národnej politiky.

Róbert Fico v mnohom ukázal cestu, ako sa to v podmienkach Slovenska má robiť. Nemusíte ho mať radi (ani ja z tohto človeka nepadám na zadok), ale túto skutočnosť nemožno poprieť. Treba sa inšpirovať.

Politici ako Pellegrini a Drucker chcú byť za každú cenu "chrumkavučkí", ale aj to bude len do času - pretože ešte padnú niekoľkokrát na hubu zoči voči globalistickým beštiám. "Apokalyptická štvorka" (Truban, Beblavý, Kiska, Hlina) sa veľmi jasne vyjadrila, že nenávidia kohokoľvek, kto sa čo i len obtrel o Smer a nebudú s ním spolupracovať. A ak nechcú stratiť svojich fanatických voličov, budú toto predsavzatie musieť dodržať.

A k Radačovskému: on je obdobný prípad ako Harabin, niekto kto sa primárne chce zviditeľňovať a na staré kolená ešte zažiť nejaké "dobrodružstvo". Moc sa mu veriť nedá (však právnik, sudca :-)), ale prejav z tých ľudí mal zatiaľ asi najlepší.

slaven1

Vtipný deepfake na Trubana, parafráza na majora Zemana "tak sa nám drogy dostali do republiky" https://www.mojevideo.sk/video/302dd/30_pripadov_majora_zemana_truban.html

slaven1

Zábúdate na liberastov z Degresívneho Slovenska. Aj tí chcú "prebrať moc". Tuto vypustili nejaké dementné video vymodelované v štúdiu na špeciálne efekty. DEEP FAKE - tak sa to príznačne volá. Poučenie: nevidel som to celé.

Ale ak sa chcete ozaj uškrnúť, pozrite si video Mirka Brblavého staré 10 rokov (2009). Už tam ho ambasáda brandovala ako "nová tvár v politike". https://www.mojevideo.sk/video/302dd/30_pripadov_majora_zemana_truban.html

Mimochodom, Drucker nie je kaviarenský, ale viac korporátny hráč.

Ľubov

bola som sklamaná,že neodstúpil spolu s Lichtnerom. A potom-ide o to,že keď sa to preháňa s "pokojom v hlase"(samozrejme,viď Čaputová),znie to zle,je to zle a je koniec dôvery. Preto by M.Radačovský mohol hovoriť hlasnejšie,to by som mu poradila.
Zas na druhej strane,tých,čo sú prirodzení a s hlasom nemanipulujú ( Salvini a Johnson) sú prví na rane a dav sa vytešuje z vlastnej prehry.

K tomu,čo píšeš,som zachytila info,že Trump potrebuje každý halier na múr s Mexikom.Takže nie je to také nemožné,že prídu o zdroj. Ale nad iným rozmýšlam:-)
Nenapíšeš niekedy pár slov o tých prioritách riadenia? Keď budeš mať čas. Mňa by veľmi zaujímal taký racionálny názor, mám ho samozrejme,ale je ako zvyčajne príliš subjektívny. Vnímam to ako obrovský valec,tlak na našu genocídu,všetko od ideológie,školstva ,politických strán vrátane politikov,médií,od mrzačenia našich duší po mrzačenie našich fyzických tiel,zdravotníctvo,jedlo,až po priamu likvidáciu.

Tento valec ide oproti nám a my stojíme a kričíme naň,že už všetko vieme. Budú volby! Toto nemôže mať efekt,ani mať nebude. Treba sa postaviť bokom a hádzať piesok. Tak máme väčšiu šancu . Alebo-pravdaže,zničiť valec naraz. Za cenu,že všetci umrieme,ale....niektorí zdochnú,tento citát si už žije vlastným životom a pekne sa uchytil.

slaven1

Hej, vrámci toho čo mohol spraviť, toto - zahrnutie do zákona aj Armenov - spravil Harabin dobre. Ja ešte dodám, že ak nie niečo pravda, tak to nemusí byť chránené zákonom.

Norman

charakter strán sme tu už riešili a vyriešili mnohokrát. Čo sa ale môže zmeniť, to sú pomery a potreby. Nechcem obhajovať potenciál ktorejkoľvek strany, ale každá má svoje a ide o to, či to bude v budúcnosti treba alebo nie. Ono s tou "osobnosťou", čo by "zjednocovala" nie je až tak horúce - krajina potrebuje pokoj pomerov a istotu.
No áno, dnes stále prúdi z vládnuceho zahraničia ideológia, či lepšie móda, čo sa nosí a čo nie, čo sa hovorí, a čo nie. To sa môže zajtra zmeniť a určité prednosti napríklad Pellegriniho pred Ficom, či dokonca Kotlebom, budú úplne nepodstatné, ba stanú sa nevýhodami.

To, že Fico má svoje roky, hlavne je v centre už roky, je objektívna pravda a asi najdôležitejší faktor. Ale ak by toho nebolo, je jeho typ stredového politika stále to najperspektívnejšie na Slovensku.

Ale ĽSNS netreba posudzovať len podľa ich súčasných pohybov. Boh a zygoty sú len ich aktuálne nástroje, aj podľa mňa nie moc dobre vybrané a tupé - ale to nemusí byť ich podstata. "Boh a zygoty" sú naratív, ktorý podhadzuje často aj internet, aj podvodné stránky, aj popletené a neinteligentné stránky - akoby to bol zámer a aj LSNS sa do toho chytila. Ale to sa môže tiež zmeniť. A momentálne im to dáva možno najlepšie témy, čo dokážu. Hm, zajtra, zvlášť, ak skolabuje Smer, sa LSNS môže dať na sociálne témy - ak by to dokázali, prerazili by svoje ďalšie obmedzenie.
Toto platí všeobecne, ak to teda nedokáže LSNS, tak to čaká na iné hnutie - ale je to tu a nezanikne to.

Znížia sa vplyvy zo zahraničia. Americká éra končí. Vznikla objavením nového kontinentu, výbuchom expanzie, následným zničením Európy a nacucnutím všetkých možných mozgov - ale extenzia skončila a v kvalite anglosionistickí američania proste NIE sú dobrí. To sa prejaví aj na Slovensku - prestane byť deformované vzdialeným zaoceánskym klamom a bude sa musieť viac držať vlastného charakteru. Nie folklóru, ale reality.
Ergo - politici typu Pellegriniho majú menšiu budúcnosť, ako rôzni kotlebovci.

(ps. k Radačovskému - nie som informovaný nejako od zdroja, ale pokiaľ viem, Radačovský ĽSNS zradil a je s nimi na nože - asi mala pravdu Ľubov, že mu nemožno veriť )

Roland Edvardsen

Fico je podľa istých kuloárnych informácii pomaly na odchode a jeho želaním je už len odísť dôstojne (t.j. s volebným víťazstvom a eventuálne so zostavením vlády a s nejakou tou funkciou, ktorú by mu Pellegrini následne vedel ponúknuť).

LSNS stále nie je stranou, ktorá by mala potenciál masívnejšie zjednocovať Slovákov, ako to bolo v prípade Smeru. Je mu ľúto, ale Kotleba nemá ani zbla z politického umu Róberta Fica a v strane nemá žiadne výnimočnejšie a inteligentnejšie osobnosti (jediný kto tam ako tak vyčnieva je Radačovský), zatiaľ čo Fico chápal, že úspešná strana nemôže stavať len na jednom vodcovi a potrebuje byť širšie rozkročená.

Ďalej, LSNS stále rieši kanalizačné a rozoštvávacké témy typu teologické dilemy zygôt, molekuly vo vakcínách či psychoanalýzu homo vychovávateľa. Sorry, ale toto naozaj nie sú problémy bežného Slováka. A je celkom hanbou, že kaviarensky typ ako Drucker si jasne vytýči ako jeden z problémov, ktoré by mala jeho strana riešiť, demografiu Slovenska, zvýšenie pôrodnosti, zatiaľ čo kotlebovci dookola riešia vyššie uvedené chobotiny.

Kotlebovci dookola hovoria o diktáte Bruselu, ale ja mám z nich dojem, že ak by mohli, tak by nás okamžite dostali pod papuču Vatikánu/stareckého čierno-fialového Talibanu, ktorý sa tu dlhodobo pokúša kdejakými ústavnými zákazmi pretláčať sekulárnej majorite povinný ideologický/teologický pohľad. Akurát namiesto povinnej burky to bude povinné donosenie zygoty a zákaz umelého oplodnenia a vedeckých výskumov (lebo toto je konečný cieľ, a záležitosti ako skracovanie lehôt pre interrupciu a pod. sú slippery slope). A títo ľudia majú ešte tú drzosť hovoriť tu o nejakej diskusii, verejnej diskusii...hanba.

A aj cigánsky problém, ktorý bol základom úspechu Kotlebu, v strane postupne ustúpil na úkor kanalizačných tém, nehovoriac o tom, že kotlebovci sú tiež neschopní prísť s adekvátnymi riešeniami (a tiež im neriešenie tohto problému de facto vyhovuje).

Takže LSNS je v mnohom pre mňa problematická a ani jej budúcnosť nevidím až tak ružovo, ako sa to dnes môže zdať. Kotleba sa už posledne triasol kvôli možnosti Harabinovej strany, ktorá by ho potencionálne oslabila. A toho čo ho sa bojí najviac je presne to, čo by sme chceli: príchod nejakého skutočného talentu na národnú scénu s potenciálom postaviť sa na čelo úspešnej širšej pro-národnej koalícii.

mirage

nas ucili v skolke po par dnoch pesnicku pec nam spadla, co bolo pre mna prekvapujuce, preco taku neveselu vec hromadne spievame a uz prva skusenost, ze vo velkom kolektive sa na teba nalepia ch*joviny

Norman

poznám jednu privátnu materskú škôlku a tie detská sú tam pravidelné hecované do rôznych kolektívnych revov, nejaké divoké súťaže, alebo čo, sú ako divá zver - bez preháňania a irónie. Zjazdy NSDAP sú šuvix - a vieš, že ja v tomto nie som nejaký citlivka :)

Oni vychovávajú decká, okrem iného, ku dravosti a krutosti.

 

Ale občas sa narodí prirodzený talent aj medzi našimi.

No, to aj Amanovi chýba :-)

 

Ľubov

No,aj ja mám s Rolandom už dlhší čas svoje plány.-).

Najskôr som mu núkala,či by nešiel medzi slušných ľudí ako insajder,ale to odmietol. Ale ak tak vážne ,potom by som si priala,aby si vždy uchránil svoj autonómny priestor a politika ho nezmenila,ale on menil ju.

Inak,včera som sa od VK dozvedela,že elity svoje kádre chránia pred bežným školstvom ako oko v hlave. Súkromné školy,kde vyrastajú naši budúci vedúci,sú zásadne privátne,a ich adresy sú iba na dark nete. To ani neviem,čo je,ten dark net.

Norman

to hej, limity sú vždy dané našou minulosťou. to je tá karma, tie morfické polia. Prirodzene sa z nich osobne Fico už nedostane. Ale možno iná osoba v Smere. A najpravdepodobnejšie iná strana s jeho bývalými voličmi.

Ale aj ja hovorím, že teraz, po voľbách 2020, buď vláda nebude tak ľahko, a keď , tak určite bez ĽSNS.
Dalo by sa ešte uvažovať o tom, čo nazývajú tichá podpora, teda o menšinovej vláde. Ale to je už na Slovensko moc rafinované.

No ale vlastne nám to vychádza, že ĽSNS má väčšiu budúcnosť, ako Smer.

Norman

SHO by si určite vylepšil na svoj obraz,
a čo sa týka rôznych spoločností, čo veria v boha - buď si istý, že v neho neveria viac, ako ty. :-) Chce to len trocha praxe v rituáloch, heh.

Do Smeru, to by možno stálo za to. Tí budú potrebovať nových ľudí.

Roland Edvardsen

Fica už za tie roky asi poznáme celkom dobre a aj jeho limity. Tu je rozhovor s Martinákovou: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/524981-fico-vobec-nejde-o-mazurek...

"Fico sa vyjadril aj k možnej spolupráci Smeru s ĽS NS. Skonštatoval, že Smer je jednoznačne protifašisticky orientovaná strana. „Ak niekto velebí Tisa ako prezidenta fašistického štátu, ak niekto velebí Slovenský štát, ktorý bol satelitom Nemecka, že to bolo všetko v poriadku, ak niekto popiera existenciu holokaustu, ak tu niekto ide hajlovať, ak tu niekto ide zavádzať kolektívnu vinu, toto sú ľudia, ktorí sú pre mňa absolútne neprijateľní na spoluprácu. A je mi jedno, či to hovorí Kotleba alebo ktorýkoľvek iný politik,“ podčiarkol Fico."

A to sa teraz bavíme čisto len o Ficovi. Čo takí ľudia ako Beňová, Ondruš a iní, ktorí sú na kotlebovcov totálne alergickí? A o tom, ako by sa začali vyťahovať Blahove predošlé proti-kotlebovské výroky ani nehovorím. Spojenie Smer a LSNS mi stále príde ako sci-fi. Ale minimálne za tú srandu (a samozrejme i kvičanie globalistických svíň) by to mohlo stáť. :-)

Roland Edvardsen

SHO fakt nie, to sme sa tu už zhodli, že je to slepá ulička, ďalšia kontrolovaná opozícia (a ešte k tomu pekne neschopná).
V LSNS by taký provokatívny neznaboh ako ja nemal šancu dlho vydržať. :-D Tiež nerealistické.
Ak už, tak skôr by som sa išiel infiltrovať do Smeru alebo SNS. Alebo možno aj priamo k nepriateľom, k PS, k žaľudom a pod., nech im to tam pekne sabotujem. :-)

Norman

dáš si kravatu, najlepšie červenú, a môžeš chodiť po estrádach. Ja neviem, prečo sa ty od vecí verejných tak dištancuješ. Toľká zábava a tie benefity. Neskôr budeš ľutovať.

( aby nevznikol omyl, ja s SHO nemám nič, okrem zopár dialógov na FB, ale tí sú tuším najmladší, tak odporúčam ich. Zo srandy. Pravda, LSNS je ešte lepšia, mohol si už byť Europoslancom hm.... :-)

Norman

Ak by mal Smer 20%, nemusel by zostavovať vládu, a ani nebude, nik ju asi nezostaví ... iba ak ozaj veľký zlepenec okolo ... koho? Potetovaného feťáka za predsedu vlády? HAHAHAH... nie zlé, nei zlé. Beblavý, možno, to je typický prípad, zhodnú sa sráčovi. No, po Radičke už tam môže ísť ozaj aj vrece uhlia.

Ale presne ako píšeš, ich uvádza do zúrivosti aj to, že Smer proste po 5-ty krát po sebe vyhrá voľby. Nominálne ich
určite vyhrá. A že Fico bude v pohode v parlamente. Bože, ten ich musel nasrať, zničiť im kšefty za miliardy, veď to je horšie, ako by odjebal 100 kuciakov, tak ho nenávidia. :-)))

A možno sa boja aj toho jeho zostavovania vlády. Ich globalistické strany sa rozpadajú rýchlejšie, ako Smer. To, ako minule Fico vydrbal Procházku a rozbil tak pracne budovanu Sieť - to je proste majstrovské dielo, to treba aj spätne oceniť.

Norman

Chmelár ma osobne prekvapil. Večný je, ale skôr nerealistický debil (asi to chytá od svojich straníckych kolegov)
SNS naozaj prekvapila - lepšie povedaná, tí sú zalezení v talmudistickej riti naozaj festovne.

Ale iný postreh je, že dnes už reakcie dosť stíchli. Akoby sa média (zatiaľ) zľakli a nechceli Ficovi naháňať body. V každom prípade oni všetci majú tendenciu čakať a reagovať podľa mocných - a centrála asi ešte nereagovala.

Cigánska téma bola kedysi aj Ficova, to hej. Fakt by mu nezaškodilo, ak by bol chvílu Smer mimo vlády a Fico a podobní ľudia by sa pozreli na svet nezaujate. Pravda, najlepšie by bolo predsa len bez Fica, ale s nejakým novším a tvrdším človekom. Nájsť sa vždy niekto môže.

Roland Edvardsen

Tak na tom stretnutí na Devíne by som veru chcel byť - asi by som vynikol. Predpokladám totiž iný "geriatrix" :-D. Som pred pár rokmi bol s kamarátom na jednej prednáške pro-národného združenia Korene na Eube, kde tiež vystupoval Mečiar. My dvaja sme tam boli asi najmladší (popri fakte, že aula bola skôr prázdna).

Roland Edvardsen

Stratégia globalistov je celkom priehľadná. Na základe dlhodobých prieskumov vidno, že Smer má stabilné voličské jadro cca 20% s ktorým nepohne nič, žiadne agresívne výlevy opozície či médií. Týchto 20% bohato Smeru stačí, aby vyhral v r. 2020 voľby a mohol zostavovať vládu. A tak jediné čo globalistom ostáva je nejaký rozvrat strany zvnútra: preto im neostávalo nič iné než hecovať konflikt Fico vs. Pellegrini do ad absurdna.
Pellegrini sa stal celkom populárnym (najmä medzi ženami stredného a vyššieho veku, pochopiteľne) a jeho odchod by za súčasných podmienok Smer mohol oslabiť a mohol by tiež spustiť lavínu ďalších odchodov (Sáková, Žiga a iní Pellegriniho ľudia v Smere) povedzme k Druckerovi (okolo Druckera sú 2 konšpirácie: že je to projekt globalistov na rozbitie a oslabenie Smeru alebo projekt Smeru, aby mal v zálohe budúceho koaličného partnera), v podstate by došlo k rozpadu, čo je presne to, čo sa sleduje.
Lenže Pellegrini sa nakoniec zase dohodol s Ficom (niečo za niečo: Pellegrini bude lídrom, ale do volieb musí poslúchať Fica. Logická voľba, keďže ostať v Smere je ďaleko výhodnejšie ako ísť do neistého nového projektu Druckera) a táto možnosť rozpadu Smeru pred voľbami pre globalistov nateraz padla. A preto tak zúria.

Roland Edvardsen

Je to naozaj absurdné, čo sa deje. Chmelár veru neprekvapil - bol, je to a aj navždy bude nenapraviteľný slniečkár.

Híd tiež neprekvapil, ale čo Danko a jeho SNS? Tiež škoda slov.  Danko by sa mal v prvom rade zamyslieť, kto tu zdiskreditoval národovectvo (a to najmä mládeži) a najviac posilnil predsudok, že národovec = amorálny debil, čo nevie rozprávať - a to asi najviac po Slotovi, ak už niečo. 

Monča Beňová sa už tiež na FB dištancovala od výrokov predsedu jej strany. Očividne jej treba pripomenúť toto videjko: https://www.youtube.com/watch?v=baBEp38zHd8 Fico sa ani tak nemení, ale skôr vracia ku koreňom - v tomto. :-D

 

Norman

podali najmenej dvaja ľudia
Chmelár (poznáme)
a
podpredseda mimoparlamentnej Občianskej konzervatívnej strany Juraj Petrovič (toho tiež poznáme, užitočný idiotík. A OKS tiež, strana Dostala, Osuského, Šebeja a Zajaca - plus sluha Petrovič)).
https://www.hlavnespravy.sk/chmelar-kvoli-podpore-mazureka-podava-na-fic...

afinabul

Harabín prescal aj kmeňovú lobby, POPIERANIE GENOCÍDY ARMÉNSKYCH KRESŤANOV je trestné!
https://www.ta3.com/clanok/1163717/erdogan-sa-vyhraza-europe-chce-pustit...

Norman

a rozhodlo sa o tom, v podstate, ma tom "historickom" stretnutí pod Devínom. Škoda, že také udalosti, kde niečo totálne zlyhá, nevstúpia do histórie :-)

(to je môj názor, ja o jeho aktivitách moc neviem a nesledujem, možno sa mýlim :-)

Roland Edvardsen

Popravde, ja som ten seriál pozeral (prvé dve série) a ono sa to na povrchu javí ako typická feministická agitka o zlých mužoch-znásilňovačoch (patriarchát) a dôležitosti ženských reprodukčných práv, ale dá sa tam podľa mňa vystopovať aj nejaké hlbšie zdravšie posolstvo: napr. o úpadku demokracie v Amerike, resp. neschopnosti demokracie adresovať isté problémy a v kontexte tejto drámy najmä problematike úpadku fertility inteligentných žien z vyššej triedy. Okrem toho sú tam očividné narážky aj na islamský totalitarizmus, myslím, že to nemožno interpretovať výlučne len ako nejaký lacný útok na "biele kresťanstvo Ameriky, ale všeobecne na abrahamický totalitarizmus. A po remeselnej stránke to nie je zle natočené, aj keď nejako som nevydržal dopozerať všetky série.

Roland Edvardsen

Harabin bol po prehratých prezidentských voľbách už len trápny, otravný a vyslovene destabilizujúci prvok. Odísť do dôchodku je to najlepšie, čo môže dnes pre seba a pre "scénu" spraviť.
Inak Mečiar už založil tú stranu? :-D Alebo to bolo naozaj po celý čas len o tom, že si zabudol tabletky? :-)

Stránky