komentare

kali

„Gates niekolkokrat v rozhovoroch naznacil, ze aktualny stav s COVID je priprava, akesi cvicenie na buduce smrtiace pandemie ktore maju prist „
V tomto bode cítim akúsi sugesciu, že pandemia je úmyselne vyvolaná mocnými sveta, neviem možno sa mýlim a si to tak nemyslel. Podstatné ale je, že aj celá alternatíva preberá tento narativ o Gatesovi ako niekym za oponou tejto koronakrízi. Toto všetko ale postráda akúkoľvek logiku. Pri smrtelnejších vírusoch sa ľudia zákonite budú správať ináč, čim väčšia smrtnosť tým viac pôjdu ekonomické záujmy bokom. Nato netreba žiadne priblblé cvičenia len základne znalosti zo psychologie.
Jedným z hlavných argumentov označujúcich Gatesa za nejakého vinníka je, že o vírusovej epidémii rozprával pred 2 rokmi. Okrem toho, že to celé bolo vytrhnuté z kontextu tak netreba byť žiaden zbohatlicky insider ťahajúci za nitky, dokonca nemusíte byť ani genius aby ste vedeli, že v takto premnoženej populácii ktorú dosiahlo ľudstvo koncentrovane do tak tesných, nahustených a pre človeka v skutočnosti neprirodzených priestorov ako sú mestá, je len otázkou času kedy sa s nami vysporiada vyššia moc, príroda samotná. Ja už teraz hovorím, že ak ľudstvo nezačne niečo robiť so svojím nekontrolovaným množením a životným štýlom západných krajin tak v priebehu nasledujúcich možno 10 rokov vzniknú ďalšie závažnejšie epidémie ako budú napríklad bakterie rezistentné na antibiotika. Takže ano, je možno fajn, že si tu robíme takéto cvičenia hoc nech sa o tom vyjadruje aj nejaký Gates.
A toto platí o všetkých bodoch čo si naznačil, obzvlášť ten posledný je nevyhnutný a dokonca žiadaný. A ano mocný sveta o tom istotne diskutujú, oni totižto tiež žijú na tejto planéte a zrejme si začínajú uvedomovať, že cesta neustáleho lineárneho rastu (niekam nevedno kam) kde sa uberala dnešná civilizácia zrejme má svoje hranice v samotných zákonoch univerza a príroda sa s nami aj s nimi veľmi ľahko vysporiada. Ich smola, že si to zrejme uvedomujú už neskoro. Dnešný nárek bežnej populácie nad dôsledkami celéj pandémie neni ničím iným iba zákonitým sťažovanie sa obyčajných otrokov ktorým doteraz ich pohodlné otroctvo nijak nevadilo, ba až ho vítali a žiadali si ho.

sandro

z mojho pohladu potrebny je. Netvrdim to na zaklade ziadneho modelu ani grafu, ale iba na zaklade informacii, ktore prichadzaju npr. z nemocnice v nasom regione, ktora je uz uplne plna. Nemaju kde umiestnovat dalsich pacientov, ludia budu od buduceho tyzdna zomierat doma lebo Fakultna uz tyzden neprijima ani najtazsie stavy a kazdy den pribuda stale viac pacientov. Nema zmysel teraz zufat nad stratifikaciami, teraz treba konat. A nasledne, po ukludneni situacie verejne popravit ludi, ktori za katastroficku situaciu v zdravotnictve a nedostatok lozok mozu. Hascak a spol. musia ist dole a s nimi vsetci spolupachatelia zo statnej sfery z minulosti a pritomnosti. Zaroven ocakavam, ze sa tu teraz zjavi Bukovsky v plasti a zacne v prvej linii zachranovat ludi. Sranda konci, zacina kruty mesiac pravdy.

sandro

z mojho pohladu potrebny je. Netvrdim to na zaklade ziadneho modelu ani grafu, ale iba na zaklade informacii, ktore prichadzaju npr. z nemocnice v nasom regione, ktora je uz uplne plna. Nemaju kde umiestnovat dalsich pacientov, ludia budu od buduceho tyzdna zomierat doma lebo Fakultna uz tyzden neprijima ani najtazsie stavy a kazdy den pribuda stale viac pacientov. Nema zmysel teraz zufat nad stratifikaciami, teraz treba konat. A nasledne, po ukludneni situacie verejne popravit ludi, ktori za katastroficku situaciu v zdravotnictve a nedostatok lozok mozu. Hascak a spol. musia ist dole a s nimi vsetci spolupachatelia zo statnej sfery z minulosti a pritomnosti. Zaroven ocakavam, ze sa tu teraz zjavi Bukovsky v plasti a zacne v prvej linii zachranovat ludi. Sranda konci, zacina kruty mesiac pravdy.

buko

ja nepodsuvam, ja sa pytam.

Je toto tvoj narativ?
"Títo všetci covidodebili spôsobili rozpad normálnosti a druhú vlnu. Sú za ňu plne zodpovední a treba to na nich stále pluť. Namiesto národného zomknutia šírili anarchistickú a prokapitalistickú vlnu s tým, že choroba je nepodstatná a že ekonomiku ničia zlé zlé opatrenia proti pandémii. Myšlienka idiotov alebo psychopatov bez svedomia."

Ak je to tvoj narativ tak ja sa pytam ze teda ti "sposobili" druhu vlnu - ako budu trestani? Kde je vina mal by byt aj trest.
Poskytol som ti niekolko clankov a faktov pre ktore si myslim ze narativ je falosny. Odmietas o nich vsak diskutovat ci brat ich na zretel.

Asi si uz pochopil ze Slovensko (ale vseobecne Europa) nie je Cina, Korea a ani smahom ruky to nezmenime - tie vzorce spravania, ten pristup k autorite.

Co sa tyka Gatesa a vseobecne buducnosti len par poznamok na zamyslenie:
- Svetove elity sa zhoduju v tom ze ziaden navrat do normalu po skonceni COVID sa nekona
- Gates niekolkokrat v rozhovoroch naznacil, ze aktualny stav s COVID je priprava, akesi cvicenie na buduce smrtiace pandemie ktore maju prist
- zrusenie hotovosti, digitalna mena
- rozprava sa o univerzalnom zakladnom prijme (UBI) ktory ma zachranit miliony ktore v dosledku pandemii zostanu bez prijmov (nebude to zadarmo)
- rozprava sa o resete dlhu (samozrejme nebude to zadarmo)
- rozprava sa o klimatickych zmenach a stave klimatickej nudze, o totalnom zavrhnuti fosilnych a nuklearnych paliv
- rozprava sa o depopulacii, o sterilizacii casti populacie

Su to vsetko konspiracie.. avsak ak by mi niekto pred rokom povedal ze cela planeta bude nosit ruska tiez ho povazujem za konspiratora.
Minimalne treba sledovat Novy Zeland, Kanadu, Svedsko - to su take petriho misky kde tieto opatrenia budu zavadzat ako prve - tam je aj obyvatelstvo najviac pripravene posluchat a spolupracovat, konformne.

Inak ja ta v podstate chapem, preco chces aby sa aspon cast tychto proroctiev naplnila. Je to konzistentne s tym co hlasa tento portal uz roky. Kritika konzumerizmu, nicenie zivotneho prostredia - to vsetko sa naozaj deje. Toto je sanca seknut s tym.
Avsak hadovi to hlavu neodsekne - had to naopak bude cele orchestrovat.

Ideme do tazkych casov, do zleho pocasia, ktovie co tu zostane ked sa vyjasni.

Norman

tieto grafy sú len prebraníé dát z
https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/download-todays-data-geo...
a potom len vykreslené, takže žiadna špeciálna moja veda za tým nie je.
Čakám na dnešné dáta, či bude vidieť ešte nejaký jasnejší posun k dobru.

Ak by to začalo klesať, nie je treba ani ďalšie opatrenia, nehovoriac nejaký lock down.

sandro

Cesi maju uz pozitivitu okolo 30% 3. den po sebe. To je svetovy unikat. My ideme pomaly cez 20%. S jednym musim suhlasit, aj ked som sa tvojej metodike vypoctu nevenoval detailne - neviem si predstavit, ze by toto uz nebol peak. To plosne testovanie je v tejto konstalacii samozrejme stupidnost roka, to radsej zavriet krajinu na 3 tyzdne. Vcera ma uputala informacia, ze vlada si na opatrenia ohladne COVID-19 pozicala na trhu 670 milionov. Kde su tie nevycerpane eurofondove miliardy, ktore este nedavno svietili z kazdych novin a ktore nam EU dovolila velactene docerpat na COVID situaciu?? Lebo v prvej vlne z nich nebolo pouzite takmer nic(vykrytie odpustenych odvodov sa pohybovalo v niekolko sto milionoch).

Norman

Áno, to ťa zaujalo správne, preto som to aj napísal v kapitálkach: VINA.
Tvoja prvá otázka je hneď podraz - obsahuje tvrdenie, že môj naratív je falošný. Môj naratív NIE JE falošný - opiera sa o čísla.
Takisto tvoj emotívne termíny "Zbaveny obcianskych prav? Sudeny? Deportovany do Gulagu?" sú lacná slniečkarska agenda. Takže už siaham na občianske práva? Gulag? Zvykajte si, že za vinu sa naozaj platí, nemožno hneď spomenúť "gulag" a "občianske práva" a žiadať automatickú beztrestnosť.

K obvineniu od teba - obviňovať opatrenia úplne ignoruje prvotnú príčinu - celosvetovo rozšírenú chorobu. Kde boli zničené rodiny v dôsledku opatrení? trocha im klesli príjmy? Alebo naopak mnohí ušetrili, že nemuseli míňať na cestovanie do Afriky. V každom prípade za to môže pandémia, nie opatrenia. Tvoj postoj je ako obviňovať doktora za to, že si musel byť týždeň v nemocnici so zápalom plúc - a pritom ťa vlastne nič moc nebolelo, skoro si nekašlal a teplotu si mal tiež len prvých pár dní. No kto ti to nahradí?

K tým nemocniciam, čo neboli použité: v prvej vlne v Británii zaznamenali dosť veľký počet chorých aj mŕtvych, to za prvé. Ak niekde, v nejakom kraji, zostali nejaké narýchlo postavené nemocničné postele lôžka - nuž, to je logika pravdepodobnosti, môžu byť len radi. Ak by si ty bol zodpovedný čo len za životy ľudí v tvojom okolí, detí v tvojej okrskovej škole, určite by si im nepostavil ani jednu posteľ navyše(?).

Na Slovensku, ako aj inde, má zmysel staviať len ak budú aj ľudia, samozrejme. Za počet lekárov Bukovský nemôže, ale všetci bukovskí môžu za počet infikovaných. Prečo podsúvaš, že niekto Bukovského nenávidí? Prečo by to niekto robil, napríklad ja? On sám sa stanovil za najznámejšieho hovorcu popieračov nebezpečenstva covidu - nuž, nemôže sa čudovať.

Čo sa týka grafov - ty si ich priniesol, ja nebudem zabíjať čas hľadaním ich deformity a klamu. Som tu vysvetlil ľuďom, ako klamú články s falošnou pozitivitou - ale nebudem tu ukazovať každý klam. Aj v tých grafoch je niekde vidno, že majú málo voľných prístrojov a tak - ale bez presného vysvetlenia a dokladu úplnosti sú tie obrázky len seno. Z iných zdrojov máš denné čísla chorých a mrtvych, rastúci z týždňa na týždeň - to ti nestačí?

Chápem, nezomierajú vo veľkom mladí a deti - potom by si súhlasil s vrhnutím na prípravu.
Len pripomeniem, že až tak veľa sa na prípravu nevrhá - napríklad ja, musím opakovať, volám len po tom, aby sa ušetrilo na silách pri plošnom teste - nežiadam ani ja, aby sa povolali študenti, aby sa povolala armáda.
Ale - jarná vlna na Slovensku nebola žiadna, a jesenná vlna - to nemáš pravdu, vyzerá v Čechách, aj tu, že veru nebude len taká maličkosť. Naozaj nevyzerá dobre. I keď osobne ja stále predpokladám, že JE možnosť, že virus zmutuje už teraz do slabosti. Ale AK BY som mal akúkoľvek zodpovednosť, a mám ju aspoň ako jeden občan, nespoliehal by som sa na to.

A nemyslím, že by opatrenia až tak veľa stáli. To je samostatná téma na dlhé vysvetlovanie, ale tie démizovanné "opatrenia" o sociálnej izolácii nestoja spoločnosť AKO CELOK až tak veľa. Ba niektoré sú aj ekonomicky prínosom. Takže odporúčam ekonomickým hysterikom, aby sa zbavili svojho kŕču, lebo ten ich je falošný a ak niečo ekonomicky ničí rodiny, tak je to práve falošná panika okolo ekonomiky.

Čo sa "preriekol" Gates neviem, no takto vám prezdrádza svoje tajomstvá? Ešte že ste ho prekukli.

Do samoty odíďte, iba ak už ničomu neveríte a trpíte naozaj takým chronickým strachom - azda to pomôže, neviem, ja sedím tu v centre - ale nechcel by som to porovnávať, ja som už zažil iné veci, ako toto, a ak sa z tohto vašeho paranoického panikrobenia položí pol Slovenska, ja veru nie. Ale ak bude postihnutý či zomrie niekto z mojej rodiny, potom skončí zábava a prezumpcia neviny. To mi ver.

Dusanbe

list starostu - občanom:

https://myjava.sk/mesto/aktuality/1731-list-obcanom-myjavy-o-momentalnej...

Zjavne nejaký staromódny pán - ešte nekomunikuje so svojimy voličmi cez Facebook a používa také mdlé - nedostatočne expresívne výrazové prostriedky.

Zrejme prežitok odchádzajúcej doby, zvyknutý na určitý zavedený a racionálny systém a poriadok - s ktorým sa nová doba informačného a organizačného chaosu, dominancie bulváru a vládnutia progresívnych excentrikov a egocentrikov čoskoro vysporiada.

buko

Zaujala ma tvoja poznamka o vine.
Cize kazdy co popiera falosny narativ ktory tu prezentujes tak bude co? Zbaveny obcianskych prav? Sudeny? Deportovany do Gulagu?

Zaujimave, prave opacne - ja som myslel ze skor tie stovky, tisice realne znicenych zivotov rodin v dosledku opatreni a lockdownu by mali vinit tu hrstku politikov a medii, ktori toto sposobili.

Inak aj v UK stavali polne nemocnine, na zaklade katastrofickych predpovedi "odbornikov" v prvej vlne.
Ako dopadli? Skoro ziadna z nich tam nemala realnych pacientov. Zostali prazdne.

https://www.theguardian.com/society/2020/oct/08/what-has-happened-to-eng...

Na Slovensku nema zmysel stavat cokolvek, lebo aj tak "nejsou lidi", nie je zdravotnicky personal na obsluhu. Toto je vsak dosledok zhumplovania zdravotnictva ako verejnej sluzby. Za to nemozu ani chripockari, ani Bukovsky, aj ked niektori by ich z frustracie a nenavisti radi aj z tohto obvinili.
Inak sranda - ako do detaily preberas retoriku Matovica z tlacoviek - ako by si s nim bol na jednej vlne tohto sialenstva.

Uplne vazne mi teda vysvetli tieto cisla z ceskych nemocnic?
https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic?utm_source=homepage&utm_medi...
Preco idu stavat nove kapacity ked kapacita ARO, JIS, lozok aj plucnej ventilacie je pomerne stabilizovana?
Su tie cisla ziskane z otvorenych zdrojov priamo od nemocnic fake? Ak nie, preco?

Cele by to malo zmysel ak by vlna ktora prichadza, alebo vlna ktora pride bola fatalna a zabijala. A zabijala plosne a nekompromisne ako skutocna smrtiaca epidemia kosila ludi. Ano aj mladych a zdravych - tych co sa im teraz lahko frajeri. Aj deti.
V takom pripade samozrejme treba VSETKY zdroje a sily vrhnut do pripravy na takuto vlnu a budem posledny ktory to bude popierat alebo zlahcovat.
Bola takato jarna vlna? Nie.
Je takato terazjsia jesenna vlna. Vyzera ze nie.
Bude takato dalsia, jarna vlna? Nieco sa suska o smrtiacom COVID-21 a naslednych opatreniach, aj Gates sa preriekol.. Vies snad nieco viac?
Cize co vravis? Mame drzat hubu a uzavriet sa na samote, lebo taketo nieco prichadza?

Medzicasom, je dovolene poukazovat na realitu nizkej fataility druhej vlny zrovnatelnej s chripkovou epidemiou a naopak k nej disproporcne neadekvatne vladne opatrenia?

Norman

To, čo hovoríš o hraniciach v lete, spomínam hneď v prvom odstavci:
Aby sme isi pripomenuli - covid sa dal doliečiť už v máji-júni-júli. Vtedy klesli takmer po celej Európe čísla infikovaných tak, že to bolo treba podržať a len postupne a naozaj pomaly otvárať hranice. Dnes sme mohli mať pokoj.
----

Lenže to sa nestalo práve kvôli ekonomistom ako Sulík, ktorí skučali o kríze, a kvôli soplíčkárom, ktorí tvrdili, že veď keď doteraz na Slovensku skoro nik nezomrel, málo bolo chorých, dá sa pandémia vo svete ignorovať - sem to nepríde (alebo je to umelo vymyslené). (A podobne to bolo aj inde po Európe).
Takže títo, ekonomisti a chrípočkári, sú na vine, a termín "VINA" budem stále opakovať a dúfam, že o vine sa začne hovoriť aj v širšom verejnom diskurze. Je na to čas.

Ak cítiš strach, je to tvoj strach, ale článok volá po odvahe vyčistiť pomery.

Ten zvyšok, tie linky, už všetci poznáme. Tvrdiť, že nejestvuje druhá vlna je trápne zoči voči realite našich alebo českých nemocníc. Popieranie reality je práve klasický prejav strachu.

Opierať sa o články hovoriace o anglickom prostredí moc neprinesie - teraz máme problém my, V4 a niektoré krajiny - prirodzene, to nie je anglická téma.

Ale pripomínam - ja som urobil v tomto článku relatívne optimistický odhad úmrtí okolo 1000, že tak BY to mohlo byť (do konca novembra). Nehrám sa na jasnovidca, používam len fakty, ktoré sú poskytnuté (ak si niekto myslí, že sú falošné, tak odporúčam chatrč v lese a pestovať zemiaky a kapustu). Ale nie sú to čierne predpovede, naopak, sú optimistické, práve upozorňujem , že počty nakazených možno už začnú klesať (takže s tým strachom už naozaj prestaňte).

K posteliam v Česku:
dal si sem nejaké grafy, ktoré chceš vysvetliť. V čase, keď Česi stavajú polné nemocnice a ich predseda lekárskej komory , ako aj minister Prymula, považujú zanutné prosiť o pomoc a varujú plne vážne, čo sa deje. Asi sú to blbci, ktorí nevedia, čo majú doma.
Ja vám, bukovského klonom, nebudem opakovane vyvracať vaše tvrdenia, že sa nič nedeje. Dnes už na Slovensku za týždeň umrie na covid toľko ľudí, ako na jar za celé dva mesiace. To považujem za definitívu bodku za týmito "argumentami". Aha, niekomu je to málo - len znova pripomeniem temnú fatálnu mágiu geometrického rastu.

Skúšam zároveň explicitne varovať, aby sa nevyhadzovali zdroje (čas, ľudia, prístroje, dôvera) na megakciu plošného testovania.
A aby Matovič, nech je to akýkoľvek magor, na seba zbytočne nebral vinu za bukovských (má dosť svojej).

buko

z clanku citim strach. krv a smrt a strach
V skutocnosti vsak na COVID takmer nikto nezomiera. Media vyberaju ceresne jednotlivych pripadov, kym desiatky, stovky mrtvych na ine ochorenia zostavaju nepovsimnutych.

"covidodebili spôsobili rozpad normálnosti a druhú vlnu" - to je predsa blbost, virus ma prirodzene zakonitosti a nic (ani ruska!) okrem lockdownu ludskej aktivity ho nezastavi. S tym suvisi aj lockdown hranic.

Vlada SR to mala samozrejme cele v rukach a Matovic mohol vizionarsky uz v juni nariadit uzatvorenie hranic a prisne testovanie na vstupe (mimochodom navrhoval to vraj Sulik). Mohli sme sikovne izolovat ohniska nakazy, eliminovat moznosti sirenia a dnes sme mohli byt covid-free krajina ako Cina, alebo Novy Zeland, s uvolnenymi opatreniami ale izolovani pred okolitym svetom.

strach a smrt a krv. podriadenie, poslusnost a diktat.
ja mam iny recept - nie strach ale odvahu a nadej.
„Odvaha je prejav ušľachtilosti v podmienkach ohrozenia.“ — Ernest Hemingway

Tu je dalsich par aktualnych odvaznych pohladov na celu pandemiu testov a medialnej hysterie:

'No sign of second wave' as ONS data shows normal level of deaths for time of year
People who would normally be expected to die of flu or pneumonia may instead be dying from Covid-19

https://archive.is/vLnro

I'm almost starting to think this whole pandemic really is a conspiracy
Our continuing oppressive response to a virus that almost every human survives is making less and less sense

https://archive.vn/Gc5Fx

Za kazdych troch co zomreli na covid pocas lockdownu zomreli dalsi dvaja kvoli lockdownu.
Lockdown 'killed two people for every three that died of coronavirus': 16,000 people in the UK died in five weeks as hospitals shut down to deal with COVID while 25,000 died from the virus
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8605885/Lockdown-killed-two-peo...

Reality: Fewer ICU beds are occupied than last year
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8845533/Coronavirus-Soaring-inf...

Ako to, ze v case absolutneho narastu COVID pozitivnych a nasledneho kolapsu ceskych nemocnic, ako predpovedal Flegr sa pocet ARO kapacit a lozok stale drzi na stabilizovanej urovni?

https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic?utm_source=homepage&utm_medi...

dalsie clanky a zistenia:
https://lockdownsceptics.org/

Norman

Hodil som si aj dnešné čísla do stroje, a je tam jasne vidieť obrat aj na Slovensku, aj v Čechách. Minimálne vidno nejaké zakolísanie. To dnešné číslo považujem len za bežný výkmit , je to odraz testovania. Ale - samozrejme, uvidíme zajtra a pozajtra.

Núdzový stav je už od 1. októbra, a to je 3 týždne, ani sa to nezdá. Opatrenia už zaberajú, dosť dobrý lockdown máme už teraz. Ale nie som proti ani ešte zatiahnuť. Najmä TREBA ZAVRIET HRANICE! Ale to už aj stačí.
Ale ako sa tu nemenovaný (ilusion) dnes vyjadril, a ja s ním plne súhlasím - dobre, nech sa Slovensko poučí, lebo nič iné ako padnutia na hubu týchto ľudí nanaučí poriadku a disciplíne (zdajú sa vám tie slová odporné? ak áno, no vidíte, to je práve ten problém, ktorého sa musíte zbaviť)

Nechcem žartovať, ale tu na portáli máte výnimočnú možnosť vidieť dopredu - lebo síce niečo podobné vedia nakresliť aj iné profi organizácie, ale nik z nich nemá odvahu ísť s tým príliš skoro na verejnosť. A hlavne hovoríme o organizáciách vo svete, tie sa o Slovensko nezaujímajú - kto vám toto spraví tu na SLovensku?

Pravda - aby sme nezabudli, je to aj v článku: zlepšenie začína zatiaľ len v množstve infikovaných, pozitívnych. Ale počty mrtvych ešte týždeň dva porastú, lebo sú, z prirodzenosti vecí, oneskorené. Z dnes zistených pozitívnych ľudia zomrú až o dva tyždne.
Ak by som sa ešte zamyslel, aj keď sa mi už nechce - netreba to ani naozaj matematicky integrovať - teraz máme 100 mrtvych, o dva týždne to bude spolu povedzme 500 (možno ani nie) a potom rovnaký počet, kým to opadne. Teda tak tisícovku.
Pravda, to za predpokladu, že zavrieme hranice a rôzne čierne huby to tu nebudú nanovo dovlákať vo veľkom.

sandro

Cisla rastu, ako sa aj dnes ukazalo. A budu rast astronomicky az do doby cca 2 tyzdne po lockdowne lebo este budu dojazdy v ramci rodin. Aspon tak to bolo v Taliansku a nie je dovod si mysliet, ze to bude u nas teraz ine. Od buduceho tyzdna nabieha zdravotnictvo na Lombardsky model - doctor povie kto este bude mat aku taku sancu na pristroji a kto nie.

ilusion

Matovičove reči o odvolávaní a ako to už nezvláda sú možno len také kecy, lebo vie, že nikto sa do vlády nepohrnie. Len Boh vie, ako je to naozaj, ale podľa mňa by ho tam trebalo nechať, keď sa tam natrepal, nech sa poriadne podusí. Proste, aby toho mal dosť na celý život, aby si to náhodou nechcel v budúcnosti zopakovať. Ešte viac však chcem, aby sa s Matovičom poriadne podusil národ Slovenský, lebo ten bol zatiaľ nepoučiteľný. Je to priveľká škodoradosť z mojej strany? Ja som prežil už také pecky, že vydržím aj Matoviča.

Norman

člolek z praxe, racionálny.
Sám povedal, že je za testovanie (možnosť ľahkého a lacného testovania by určite pomohla ) - ale nie takto.

Humbug "armáda" - armáda nemá sily a nemá ako podstatne pomôcť, je to číra kamufláž. Armáda má okolo 13 000 ľudí, vrátane generálov, odberných miest bude vyše 5000.
Armáda by sa mala pripravovať, aby obmedzila cigánske lazy, keď sa tam všetci zamoria a budú generovať ťažko chorých infekčných do nemocníc.

Ale hlavne - plošné testovanie ja akoby priklonenie sa na stranu, že covid nie je až tak nebezpečný, keď sa toto môže robiť. 4 miliony ľudí, 5 tisíc miest, to je skoro 1000 ľudí na jedno odberné miesto. Na koľko dní? Na koľko hodín?

Ľubov

mi vcera hovorila o svojich obavach,ako vycistia triedu (je to aj pravidelny volebny okrsok,kde sa budu konat odbery),ked je jasne,ze s dezinfekciou priestorov im nikto nepomôze.Dnes som natrafila na tento prispevok,
https://www.youtube.com/watch?v=I92zCBvUiDg&ab_channel=zazracnedieta zdravotnik hovori o tom istom,co vcera ona.

Na druhej strane,bude to cena,ked sa dozvieme o sebe definitivnu pravdu. Kolki z nas chcu podporit sukromny biznis trnavskej firmy,naviazanej na Olano a Sas,tak do toho ... Matovic a Sulik vam podakuju,pred utekom zo Slovenska sa im par milionov hodi.

Norman

som pichol do glosy Blahov popis situácie v parlamente, aj s potratmi - on sa vyjadruje len o niečo slušnejšie - ale už to nemá zmysel. Naozaj som bol prekvapený, že tam tie parlamentné potraty hasovali o tomto. Ešte šťastie, že je tá norma o odložení na pol roka zákona, ktorý neprejde - ináč by sa o ničom inom, ako o zasemenenej kiske nebavili (som nejak vulgárny? no trocha, ale nechám to tak - tá oná je naozaj vážny spoločenský aj náboženský problém - ale iba na Slovensku).
Ale ako hovoríš - je to dôkaz, že Boh Záborskú nemá rád.

K Matelkovi - hlavne kľud - ja sa trápiť nemienim, ak tam Matelko bude, taká je "demokracia", zvykol som si. Horšie je, že tu v krajine bude naďalej tých 25% voličov, ktorí ho volili. To je naozaj surrealistické. :-)

Roland Edvardsen

Ja by som tých 25% až tak neodsudzoval. Tak po 12 rokov Smeru, ktoré Fico nevyužil, mali ľudia možnosť vyskúšať niečo iné - a keď to bolo zrovna Oľano, ktoré malo možnosť predbehnúť Smer, tak to primárne z tohto dôvodu mnohí dali jemu. Horší sú tí, ktorí tú voľbu ešte neoľutovali a Matoviča stále obhajujú - ale to už sú asi naozaj už len dogmatici, tým asi už nič nepomôže.

Však ja tiež nejako vydržím aj Matelka, minimálne aspoň pri ňom nehrozí, že to bude nuda, ako pri nejakom Pellegrinim a podobných, uhladených a umiernených, typoch - aj keď po exotoch ako Matelko, bude národ chcieť zase takýchto.

A k Záborskej: aj by mi jej bolo ľúto, ak by sa nespriahla s Oľanom. Hovorím, toto spojenectvo s Matelkom vyjde politických kresťanov draho - a tieto potratové neúspechy: to je trest Boží pre Záborskú za toto spolčenie s čertom :-). A naozaj nechápem, prečo sa títo ľudia nesústredia viac na zvyšovanie pôrodnosti, podporu rodín, aby mohli uživiť deti, resp. prečo rovnaké množstvo energie nevrážajú do tohto? Tu by aspoň mohli nájsť podporu majority, na rozdiel od potratov, kde opakovane prieskumy ukazujú, že majorita nie je za sprísňovanie. A to, že v parlamente opakovanie nedokáže prejsť ani takýto mierny zákon o potratoch je tiež odrazom toho, že Slováci toto nechcú, nie je to prioritná téma pre nich. Treba sa s tým zmieriť.

Roland Edvardsen

Bože, ten Blahov štýl písania mi príde priam až odpudivý, už po čase sa mi na to vypestovala až alergia, hoc aj môžem súhlasiť s tým, čo píše (ale na FB už to ani veľmi nečítam, len mrknem okom začiatok, keď už sa to zjaví na monitore. Beztak je to aj tak stále dookola to isté). Radšej si prečítam Draxlera, alebo nejakého Lehotského, či Pravdu, keď sa kritizuje Matelko a jeho banda, než tohto boľševického exota, v niečom inak dosť podobného práve Matelkovi. Blaha bol zaujímavý na začiatku, ale časom to bolo viac a viac prehnané, detinské, opakujúce sa...Nuž, očividne nie som cieľová skupina. :-)

Roland Edvardsen

Pekne si opísal tú našu opozíciu - tá je tiež pekne o ničom. Buď je prehnaná až tupo trápna (Smer), kolaborujúca a falošná (Hlas), alebo jednoducho už celkom zbytočná a kontraproduktívna (LSNS). A to píšem len o tých, ktorí aspoň niečo dosiahli a môžu robiť. Ten zvyšok, mimo parlament, tá tzv. národná scéna/alternatíva, to nestojí ani len za zmienku.

Ale ja už si fakt neviem predstaviť 3,5 roka s Matelkom. Buď ho vymenia za nejakého Naďa či Šípoša, alebo teda nech sú tie predčasné - a budeme mať spolu Pelleho, Sulíka a Kollára + do toho nejaká Biháriová alebo KDH. Čo ja viem, nič sa veľmi nezmení. Ale nateraz je aj tak všetko menšie zlo než regulérny Caligula.

Inak čítam, že ten zákon okolo výškrabov zas neprešiel. Už po koľkýkrát im to nevydalo? To je už naozaj smiešne, ako sa im nedarí napriek horúčkovitému nasadeniu vrátane modlenia. To by mal byť už naozaj pre Záborskú a spol. jasný signál, že pán Boh ho naozaj nechce, že nechce, aby sa to tu furt zahlcovalo zástupnými témami, či? :-D

Norman

znova hovorím a uvažujem - ak terajšie opatrenia nezaberú, ale sa nám zaplnia nemocnice ako v Čechách, a potom horšie - tak sa celý tento projekt bude považovať za ďalšie míňanie prostriedkov a času, namiesto ktorého sme mohli zabrániť tým mŕtvym. Čiže mu/im tento projekt plošného testovania priťaží.

V tomto by sa mali vyjadrovať aj opozičníci - že už nejde len o osud toho magora, ale že, ak to celé nejako nedopadne dobre, sa bude vzťahovať aj na hlavy koaličnikov - konkrétne Sulík, Remišová, Šeliga, Kollár, Krajniak ... Zodpovednosť, vyšetrovanie - životy, miliardové škody ... to môže znamenať dlhoročnoé tresty (ak možno za číslo na 4 roky, dá sa aj za toto), zhabanie majetku (ak to boolo možné s Kočnerom ...)

Ja viem, to je pre nás príliš optimistický scénar, z lokálnej opozície to nemá kto (Smer na to nemá podporu a tie predsudky, čo spomínaš, ho brzdia, Hlas stavia na dobrote so všetkými, nuž a kotleby - tie už sa zmôžu iba na "prechádzky po Bratislave" - ako smiešni alibistickí hňupy, starý sedí za nezmyselné čísla a nová garda sa prechádza ako Laurel a Hardy - no tak od tých politiku žiaľ ťažko čakať, s tým sa zrejme musíme po rokoch čakania zmieriť.

Opakujem - koalícia by si to mala rozmyslieť, či mieni pokračovať s magorom.

Ale viem - ja či my sme na lokálne pomery "zlí ľudia", ktorí chcú trestať zlo :-)

Roland Edvardsen

Neviem, či je to také jednoduché. Čoraz viac ľudí v koalícii si uvedomuje, že Matovič je destabilizačný, kontraproduktívny magor, ale predsudky voči Smeru, resp. ex-Smeru/Hlasu sú stále silné. Tí ľudia sa ukazujú byť stále viac dogmatickí ako pragmatickí, schopní do krvi obhajovať Matoviča aj keď bude podpaľovať parlament - veď predsa "leboFicoPelle".
Ale ako píšeš, je len po polroku a už všetci (spoločnosť) majú akosi dosť a dúfajú v koniec - toho hoväda.

Norman

Koalícia ho môže zhodiť, ak dostane od niekoho príslub, že bude privzatá do novej vlády. Od Pellegriniho ho dostane.
Situácia nie je bohvieaká, ale zas - najhoršie padne na Matelka, a v budúcnosti môže nový premier uspieť ako ten, kto to vylepšil. Pellegrini má aj určitý pocit zodpovednosti, takže by to zobral (podobne, ako to zobral po Ficovi). A s ním by išiel aj Kolár, aj Sulík aj zvyšok žaľuďov. Teda nie nové voľby, len preskupenie a odkývnutie Čaputou.

Mne je to tiež vcelku jedno, ale toto je možnosť.
Je správny čas ho odfakliť. Bol by tam iba pol roka - to je porážka.

Ale či to zvyšok koalície tiež tak vidí, alebo aj zvyšok Slovákov - nuž, to neviem. Respektíve sa to bojím napísať - nechcem ich stále urážať.

Roland Edvardsen

Odvolávanie Matoviča je nateraz zbytočné - má príliš veľa poslancov, ktorí ho podržia. Ale v niečom dobrá pointa. A dá sa to aj inak: Matovič sa naozaj správa, ako by to už chcel položiť. Aj tento nápad s celoplošným testovaním je jasný vabank. Nasvedčujú tomu aj tie reči, ktoré mal v poslednej dobe, ako už nechce byť v budúcnosti premiérom a ako ním ani byť nechcel, aké je to náročné, ako sa nevyspí a pod. Normálne to nezvláda ako človek. Napokon, dostať vládu za takýchto podmienok bolo naozaj Pyrrhovo víťazstvo. A zároveň je tu Sulík, ktorý si už brúsi zuby. Sulík teraz v tomto nápade s testovaním Matelka podporuje možno i preto, lebo dúfa, že Matovič si na tomto definitívne vyláme zuby. Je to jednoduché: pre sklamaných voličov Oľano ako druhá voľba prichádza do úvahy práve SaS (popri žaľudoch a KDH).

ilusion

Nie žeby som bol proti odvolaniu Matoviča, ale veľmi by som sa na to nespoliehal. Ide o to, že v tejto situácii pandemickej krízy by sa do vlády tlačil hádam len idiot. Pellegrini to nie je, videl som v tv, ako sa odvolávaniu chcel vyhnúť.

Norman

Dík za pochopenie, že portál má svoj účel a ten si, úplne prirodzene, nedá zobrať.

Čo sa týka priebehu choroby, práve som sa o tom s niekým bavil a spomínali sme rôzne vírové choroby. Na takmer každú bežnému našincovi naozaj nepomôže nič, len to týždeň či dva vyležať ( a tie vitamíny a tak ...). Ale ktorákoľvek z takých chorôb: je to ťažká choroba, alebo ľahká?
Záleží na tom, ako sa na to človek spätne chce dívať. Keď je po, všetko sa zdá ľahšie.
A ešte viac záleží na tom, či má nejaké následky, alebo nie, nehovoriac teda, či prežil. Keď je v pohode zdravý, je väčšina z nás následne hlavne hrdinami. Práve v atmosfére pandémie sú tí, čo to prekonali, radi, že to majú za sebou a zdá sa im to menej zlé, ako sa obávali. Prirodzene.

Ale pri žiadnej vírusovej chorobe, azda okrem chronicky známej a vyskúšanej chrípke, sa zdravotníctvo nespráva len tak, ale reaguje citlivo na jej objavenie a na možnosť nákazy. Vždy berie do úvahy možnosť šírenia a epidémie.

Ľudia sa dnes menej boja covidu, ako sa boja o peniaze, sú stresovaní obavami, ako sa z nich stanú žobráci. Toho sa ľudia boja viac a média ich k tomu tlačia.

kali

Istotne ste počuli, že Matovič keď bol na sumite v Bruseli o celoplošnom testovaní informoval skôr Merkelovu ako Čaputovú ktorá sa to dozvedela z jeho tlačovky. Matovič týmto celoplošným testovaním ide vsadiť všetko na jednu kartu, buď sa celá táto operácia podarí a bude za frajera v celej Europe a možno aj vo svete (to je pravdepodobne jeho vlhká naviná túžba, typická pre takeho egomaniaka s diktátorskými sklonmi) a keď nie tak aspoň sa zapáči tým darmožračom v Bruseli, že mal odvahu robiť experimenty na jednom národe, lebo tu už zrejme aj tak skončil a väčšina národa aj jeho voliči ho začinajú doslova nenávidieť.

mino

(Ústav verejného zdravotníctva) už tretí krát, že som bol pozitívny. Už tretíkrát to isté, ľavá ruka nevie čo robí pravá. Ďalšiemu človeku z rodiny a spoločnej karantény volali už štvrtýkrát.
Nevedia si spraviť a udržať poriadok, evidenciu s niekoľkými desiatkami, stovkami ľudí. Čo preboha chcú s státisácami a miliónmi. Toto bude veľký prúser. Plus armáda k tomu. Podľa mňa ide o prípravu, test a odladenie postupov vakcinácie. Noty sú rozdané dávno pre ČR, aj SR a fototermín u Merkelovej je signál a požehnanie k akcii. Budeme pokusní králici.
Vopred akceptujem a súhlasím s majiteľom a správcom tohto fóra, že tu stačia jeho vlastné konšpirácie. Ale jedna konšpirácia mi tu vyšla...
Nebojte sa, ľahké prechladnutie, soplíky, kašlíky (desiatky ľudí) u nás bez teploty. Kolegyňa z práce niekoľko dní v posteli s nepríjemným priebehom a belesťami hlavy. Ide hlavne o mediálnu reality šou, pandémiu. Príroda si to preberie a niekto bude mať aj smolu, ako vždy ...

vian

@lebleu: Belousová mu už jednu prihúkala:
https://www.cas.sk/clanok/176500/belousovova-o-facke-matovicovi-ostal-v-...

Myslím tiež, že nejaký ďalší politik si to s ním pre nejakú urážku alebo ohováranie šiel vybaviť ručne-stručne ale Matovič mu zdrhol niekam do kancelárie a zamkol sa. Nechce sa mi to hľadať.

Roland Edvardsen

Prieskumy na toto jasne ukazujú, že pre stranu je najdôležitejší líder - ten ju zdvihne alebo potopí. Tí ostatní už tak dôležití nie sú. Oľano=Matovič, je to jeho súkromná marketingová firma, nie normálna strana, v ktorej by fungovali straníci na základe nejakého demokratického výberu. Matovič mnohých tých ľudí zozbieral doslova z ulice (Tabak) a pre mnohých z nich je práca poslanca nielen vrchol ich kariéry, ale aj najvýnosnejšia práca. Takí ako Tabak a Remiášová budú poslúchať, lebo nič lepšie v živote aj tak už nedostanú, než to čo im podhodil Matovič. Ale takí ako Naď či Heger by sa snáď mohli spamätať, keď vidia, ako Oľano za 6 mesiacov prišlo o 10% - čo je slovenský rekord - a za čo môže takmer výlučne sám Matovič.

Norman

Naživo je ešte väčší komik, ako na obrazovke. Nedá sa brať vážne. Môže ísť robiť asistenta Pročkovi.

Ja odhadujem, že tieto dva týždne by mohol skončiť.
Jediná možnosť je, že začnú klesať počty infikovaných a on "nebude musieť" spustiť plošné testovanie. Ináč ...

Ak ho spustí, príde tam malý počet, urážlivo maličký. V tomto bode sa všetci zhodujú, že je to k ničomu. Starí tam nepôjdu - nebudú riskovať. Deti a mladých tam nik nepovlečie. Musel by hodiť ťažký trest - a taký sa nedá ani predstaviť. Odnať zdravotnú starostlivosť ? Teraz :-).

Ale nabúral zvyšky disciplíny v obyvateľstve. Nie je to maličkosť.

lebleu

že tej kreatúre ešte nikto nedal aspoň jednu po papuli.

Náhodný okoloidúci

Voľby nevyhralo OĽANO, voľby vyhral Matelko ako jedinec, ostatní sú len komparz do počtu a na dvíhanie rúk a uvedomujú si to. Alebo je to z ich strany niečo ako štokholmský syndróm?

Roland Edvardsen

Dobre, že niekto aspoň trochu odkryl, čo sa skrýva pod šupkou. Ono ten Matovič, ktorého vidíme a počujeme je ešte to jeho jemnejšie a pokojnejšie ja (na ktorom bohvie ako často pracujú terapeut a lieky) - áno, nechcite vedieť aký môže byť v zákulisí. Jeden insider, ktorý sa pozná s jedným z jeho poslancov mi poodhalil, že za zatvorenými dverami je to úplný nervák - samé vulgárne p. a k. na druhých, želania smrti a pod.(mohol by ho niekto nahrať, ako on nahral Prochádzku, to by bola karma, to treba), vlastne povedal to isté, čo Žigov asistent. Naozaj, je až nepochopiteľné, že tí jeho poslanci ho stále tak slepo nasledujú, keď sami vidia a sťažujú sa aké je psycho.

ilusion

Drbe im už úplne? V roku 1831 vypuklo Východoslovenské roľnícke povstanie. Či to bol spontánny výbuch, to je otázka. Rozbuškou k povstaniu bola chudoba a hlavne epidémia cholery. Spustili ho hlavne protiepidemiologické opatrenia - páni sypali vápno do studní. Ľud či už sám od seba alebo ho niekto podnecoval, sa vzbúril.

Ok rúška, karanténa, v pohode aj keď ja som skôr skeptik. Ale načo zbytočne dráždiť ľudí? Alebo práve o toto im ide? Len dúfam, že keď už páni nemajú rozum, ľud ho tentoraz bude mať viac.

Norman

Stručne a presne
Úplne sa zhodneme.

Luko

... som zastaviť tak celkom dobrú dišputu, prepáčte (a pokračujte).
Nech je ako chce, tú "handru" nosiť budem aj ďalej (možno zbytočne, ale kto o tom vie, čo je je istosta, však?).

kali

Tento protest sa dá parafrazovať slovami otroci protestujú ba až zúfalo prosia aby mohli naďalej otročiť, tragedia dnešného západného sveta aj nášho národa. Tu v tomto videu hneď od 0:18 https://www.youtube.com/watch?v=BIQGx51Lx4w Pani explicitne a jasne žiada aby im vrátili to čo mali do teraz. Ako keby som počul žobráka ktorý prosí o kúsok suchého chleba ktoré mu v jeho biednych podmienkach obyčajného živorenia niekto zobral a chce ho späť.
Teraz títo nešťastníci protestujú, ale ja sa pýtam kde ste boli do teraz? Čo ste čakali? Život na dlh, úvery na chvilkové pôžitky ako sú prihluple dovolenky niekde pri zaprášenom mori, zbytočne drahé autá, mobili a plno ďalších nezmyslov ktoré vám zvyšovali váš spoločenský status a ktoré len prehlbovali váš malomeštiacký život úplne závislí nad tým čo dnes rôzny tí apologéti kapitalizmu povýšili na boha a to je ekonomika a neviditelná ruka trhu, bude nejakým spôsobom dlhodobo udržatelný? Pekne naivná predstava. Tento vírus len nastavil zrkadlo tomuto svetu a tá západná civilizácia, tá slávna demokracia, nie je schopná sa s týmto problémom vysporiadať, to značí jej slabosť a predzvesť jej konca.

Ľubov
Norman

igor nesklamal, 4 hodiny z demonštrácie :-)
https://www.youtube.com/watch?v=c_wtR714Oig

Roland Edvardsen

Hej, zaťahovať takto decká do politiky je vždy hnus. Bohužiaľ, spodina na tomto proteste dominovala, resp. stiahla na seba všetku pozornosť. Matovič môže byť spokojný.

Roland Edvardsen

Inak s tým koňom mi to tiež prišlo, ako niečo dopredu pripravené spolu s policajtmi. :-) Kotlebovci tento rok naozaj tápajú, je to ešte výraznejšie biednejšie ako pominulé roky, až sa človek diví, že v týchto prieskumoch majú stále relatívne slušné %: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566051-hlas-predbehol-olano-v-dal... Nuž, nemajú jednoducho konkurenciu na národnej scéne (aj keď Kollár sa teraz snaží, hoci ten autentický nikdy nebude), ľuďom sa nedá inak, ako voliť ich.

Norman

Teraz poliši pátrajú po tomto
https://www.youtube.com/watch?ab_channel=Mele%C5%A1ovcistudios7.2&fbclid...

To im ľudia aj uznajú. Zneužívať deti je naozaj úbohé.

Ale potom prejdú aj aj na iných, prečo nie, bariéra už bude prevalená.

Norman

zo záberov polície
https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3818364174860443?refid=52...

je vidno skupinku provokatérov, čo rozbili kocky a pripravili si tak kamene. A potom ich očividne v jeden moment na pokyn hodili na policajtov.

Provokatéri sú to v každom slova zmysle.
Okrem toho sú zamaskovaní, kapuca - typický to výzor ľavicových anarchistov.
Toto nie je ono.

Mimochodo, kdesi tam v diskusiach nejaký písal, že sa ho rodičia pýtali, či je alebo bol na tej demonštrácii kotlebovcov. A on sa zaprisaháva, že tam žiadni kotlebovci neboli, že by tam v živote ináč nešiel.

To je naozaj humor :-)
Táto zgerba anarchistická ešte kotlebovcami pohŕda, ale všetok ich provokačne násilnický anarchistcký bordel teraz média hádžu na kotlebovcov, ešte horšie, na národnostnú či patriotickú politiku. No to sa ĽSNS zasa raz niečo kurevsky nepodarilo.

Luko

Prečo nosíme "náhubky"?
Lebo: https://www.osel.cz/11404-vysvetleni-k-rouskam.html

Toto by asi mali odvysielať v správach TV.

Roland Edvardsen

Ako niekto, kto nesúhlasí so všetkými krokmi vlády ohľadne boja proti Covidu, je dnes za predčasné voľby a dokonca ani nesúhlasí s teóriou o akomsi menšom zle Matovičovej, akože "konzervatívnej", vlády a ochrane pred PS, musím konštatovať, že toto sa naozaj nepodarilo, bolo to zbytočné a môže to byť aj kontraproduktívne. Presne ako si napísal, futbalistická lúza (a možno aj nejakí zastrčení provokatéri) si zanadávala Matovič je keket (https://www.youtube.com/watch?v=q7IjRW4nVyA), vyventilovala zlosť a prekryla tých normálnejších, čo sa chceli pokojne zhromaždiť.
Bohužiaľ, je to aj dôsledok toho, že niet teraz vplyvnejších a rešpektovanejších osobností, ktoré by to nejako podchytili a vedeli aj lepšie ozrejmiť. Marček a kotlebovci sú už na konci s dychom.

Náhodný okoloidúci

Hej, článok na HS od Lehotského sa týkal PCR a týkal sa pôvodnej verzie testov z jari a odstránenia ich chybovosti.

No a na TA3 vraj odznelo (nezachytil som to priamo, len z diskusie na nete), že antigénové testy nie sú vhodné pre bezpríznakových, čo je o niečo viac ako 5 miliónov obyvateľov Slovenska... Hlavné je, že Matelko bude svetový.

Norman

Pellegrini by to vedel lepšie ponúknuť.
Ale v tomto stave by ľudia boli proti všetkému. Sú preťažení, strácajú nervy.
A ťažko obhájiť či presadiť niečo, čo je objektívne neobhájiteľné.

Norman

ten článok v HS bol o PCR testoch, ak sa nemýlim, nie? Bol o (údajnej) chybe meraní na jar. To je dosť o ničom - nuž ale niečo treba písať. Stále tam lehotský udržiava strednú neutralitu v názoroch, v podstate to oceňujem či chápem, aj keď kamufluje tak aj onak.

Hej, antigénový test je ten test "skenovací", rýchly, menej presný. To už je druhá téma.

Čo sa týka lôžok v nemocniciah - práve na to som už narážal v predošlom, že liečiť sa môžu aj ľudia, ktorí sú relatívne v pohode. Ale netreba mať obavy, čistých karanténistov a podobne nebrali do nemocníc ani v prvej vlne (hovorím o krajinách, kde jarná vlna bola naozaj reálna, napríklad o Nemecku a podobne, odkiaľ máme informácie). Teda netreba sa báť, že by to hrozilo - zdravoťáci si to sami ustrážia, aby nemuseli obskakovať takých - a myslím, že ani nik z nich nebude mať záujem ležať v nemocnici - ty by si tam išiel, ak by si nemusel?
Okrem toho, ak je niekto pozitívny, jeho rodina sa ocitne automaticky tiež v karanténe.

Aby nevzniklo nedorozumenie v jednej veci:
ja osobne som veľmi skeptický čo sa týka konkrétneho medicínskeho priemyslu. To, že "špinavé pumpička" aj v prvej vlne pravdepodobne prispeli k úmrtnosti sa teraz už píše - no proste nik učený z neba nespadá, nebol to zámer, aj to je súčasť epidémie, takéto efekty a nebezpečenstvá. Rendezivir už aj oficiálne zamietli ako nefunkčný (ale možno o pár dni zas oficiálna veda predloží "dôkazy", že je funkčný - no holt, moderná západná mediciína). Teda tak je to s (mojou) dôverou v nemocnice.
Ale zas predpokladám, že v prípade aj takýchto veci predsa len ponúkajú väčšiu pomoc. Topiaci sa aj stebla chytá.
Ale určite neponúknu takú pomoc, akú mal napríklad Trump či Bolsonaro, ba ani takú, akú mal Kňažko ( i keď, ako ste mohli vidieť, ten vyzeral ako znovuzrodený - ale po troch dňoch v hrobe (vtip)).

Náhodný okoloidúci

Také sklamanie, takééééé sklamanie...

Hypotetická otázka - ako by ľudia zareagovali, keby sa pre plošné testy rozhodol Matelkov najlepší kamarát, no ten s tými jamkami na líčkach. Bola by väčšia ochota nechať si špárať v nose?

Norman

nuž, tešili sme sa predčasne,

z tlače:
Svoje slová o demisii v Markíze vysvetlil tak, že by ju podal, keby nenašiel politickú podporu ani v koalícii. Keďže však koaličné strany súhlasia, demisiu dávať nebude.
--
a je to.
Kedže demisiu už dávať nebude, tak sa teraz môže celý humbug s plošným testovaním odpískať. Zle si to všetci vyložili, okrem toho, do dvoch týždňov už bude vidno pozitívny dopad terajších opatrení ... (to druhé naozaj).

Náhodný okoloidúci

PCR-testy a antigénové testy majú odlišné príčiny nespoľahlivosti.

V prípade PCR-testov sú to chyby pri replikácii RNA vírusu polymerázou, čím viac cyklov, tým viac chýb.

Pri antigénových testoch pre zmenu ide o citlivosť. Ak máš málo vírusu, antigénový test máš negatívny, ale o niekoľko hodín alebo dní sa vírus namnoží a si pozitívny a možno aj šíriteľ.

No a pošuškáva sa, že časť lôžok v nemocniciach zaberajú ľudia, ktorí nemajú inú možnosť ako byť v karanténe mimo svojej rodiny.
Na ventilátory by som sa nespoliehal, je možné, že práve násilné vháňanie vzduchu pod tlakom do poškodených pľúc pacienta dorazí, či už poškodením zvyšných funkčných alveol alebo zavlečením infekcie. Ani Remdesivir nie je žiadna výhra, zaberá iba u už vyliečených pacientov.

Norman

preto som sem začal dávať veci z Čiech, aby sa tu rozlíšilo medzi problémom covid a špedifickými sympatiami či antipatiami voči Matovičovi. Toto zväčša nie je o Matovičovi. Ale keď sa začnú robiť veci, ktoré sa nikde inde nerobia (plošné testovanie), tak to naozaj treba dať pozor - a po prehodnotení je to to teraz naozaj jeho úplný krok mimo. Slovensko je stále s číslami na tom dobre a teda nie je dôvod byť radikálny. A hlavne - Slovensko nemá zdroje, teda ani ľudí, aby niečo také predviedlo. A prospech? - pochybný.

Okrem toho, sledovať Čechy je teraz veľmi poučné aj preto, lebo sú vpredu čo sa týka nielen testov, ale aj ľudí v nemocniciach, ale už aj v počte smrteľných prípadov. Je možné, že sa ukáže, že covid je už minulosť - to ani boh naozaj dopredu nevie, ako a ako rýchlo budú postupovať vírove mutácie v tomto smere. Ak by nezmutoval, celá doktorská múdrosť so špinavými pumpičkami na dýchanie a rendezivirmi očividne môže ísť do kýbla - ale biologická evolúcia hovorí, že selekcia platí aj vo svete vírov - aj španielska chrípka skončila sama.

Ale Češi sú teraz naozaj dobrý experiment, kedže sa na také niečo NECHTIAC z dôvodu vlastnej blbosti dali - ja by som také niečo so svojím národom nerobil. So žiadnym národom by som to nerobil - ale pouč anarchistov, pirátov, švejkov, havlistov a antifašistov. Môžu si za to sami - podobne ako časť rovnakých magorov na Slovensku za to môže tu.

Norman

To sme tu už rpreberali. Každý test má aj falošnú pozitívnosť, pri PCR testoch je to asi 1%. Ten článok , ani jeho link, veru nehovorí žiadne čísla, aká vraj mala byť falošná pozitívnosť niektorých typov testov, a aj to len akejsi podskupiny na jar. Takže v tomto bode ten článok je o ničom. Konieckoncov, ak si redstavíme hypotézu, že na jar boli testy viac deformované, ako si vysvetliť stúpanie tých výsledkov a potom pomalé klesanie? Je to proste téza jedna pani čosi povedala.

Samozrejme, keby aj testy boli akokoľvek presné, vždy je otázka, čo merajú. Pozitívne otestovaný samozrejme nie je "chorý" (nebude kašlať a nezadusí sa, teda nie každý, je to tá IFR (infection fatality rate, nie viac ako percento)), ani nemusí byť šíriteľom (tu vôbec nemožno odhadnúť, kedy a koľko z tých potitívnych sú šíriteľom - ale fakt je, že sa to šíri). Ten test je len jeden indikátor. Je ťažko ľuďom vysvetliť tento abstraktný vedecký prístup. Proste je to niečo, čo sa meria a čo je štandardizované.

Reálanejší indikátor sú chorí v posteliach, v nemocniciach. Ani tu nedosiahneme nejakú objektívnu zhodu, lebo mnohí chorí sú relatívne ok, ale covid sa zdokumentovane môže zhoršiť z hodiny na hodinu, takže aj títo relatívne "pokojní" pacienti musia byť v dosahu možnej intenzívnej odbornej pomoci.( no, to na Slovensku bude málokto - nie každý je národný herec alebo má dosť a správnych známych, aj v nemocniciach pri takýchto pomeroch nie je nič isté).

---
Znova pripomínam, že Čínania to zvládli cestou čistoty, vykorenenia, a mienia pri tom zostať. Západ, plný hnedoidov a slniečkárskych ľudí s vypláchnutým mozgom, ktorých vraj nik nemôže prinútiť si zobrať záchrannú vestu, keď sa blíži vysoká voda - nuž, ti na Západe si zvoli cestu takpovediac špinavých nehygienických negrov. Taká už je teraz naša spoločnoeť - slabá a defétistická. Alebo práve takú ju chcú globálni manipulátori práve mať. Zvlášť teda Európu, ktorú chcú v podstate premoriť hnedoidami, ale aj epidémia sa im hodí na oslabenie spoločnosti.

Tu na Slovensku by som ľuďom odporučil sledovať, aké opatrenia robia inde vo svete. V Belgicku zákaz nočného vychádzania, podobne v Španielsku atď atď atď. Ak by to Slováci sledovali aspoň trocha, ušetrili by si mnoho stresu, že nejaké opatrenia sú iba na Slovensku. Reakcie z Nemecka sme mali aj tu - nik sa tam s tým neserie, určite ešte menej, ako tu. Počuli ste nemeckých politikov škomrať a plakať pred novinármi, aby sa aj oni vyjadrili, "čo máme robiť"? .To určite nie a ani nikdy nebudete počuť - to iba tu si časť ľudí takto predstavuje tú ich "demokraciu". Ani v Rakúsku, ani vo Švajčiarsku anarchiu neakceptujú. Ale ani v Česku.

Ľubov

Poznam pribeh jednej mensej cestovky,ktora tento rok skoncila. Teraz v novembri by uz inkasovali Thajsko a podobne destinacie.
Pokial nasi ludia prestali cestovat do zahranicia,o to viac sa zacali presuvat po Slovensku,Cesku,Rakusku. Akvapark v Poprade bol natrieskany este pred tromi tyzdnami.
Mozno aj to je jedna z pricin narastu ,boom domacej turistiky.... teraz uz len s napatim cakam,ci testovanie bude povinne.

sandro

Uplny suhlas, najma s hranicami. Moze to fungovat jedine v kombinacii s tazkymi opatreniami, ktore ale je mozne urobit v Cine, nie v EU(videl som video, kde neochotu otestovat sa vyriesili cinske organy baranidlom na dvere a naslednym vyterom z nosa:) ). Navyse hranice nikto zatvarat nejde, takze cela tato akcia "Gulovy Matovic" bude dobra iba ako statisticky udaj a aj to dost nepresny.

Roland Edvardsen

Z toho čo som čítal, tak takéto plošné testovanie by bolo dosť náročné, nehovoriac o spoľahlivosti takýchto testov. Ono to zase vyzerá na obdobný nápad ako bol ten "black-out". Matovič sa zase snaží prekryť svoju neschopnosť (a aj posledný trapas v Bruseli) okázalým marketingom. Atmosféra v spoločnosti je čoraz hustejšia, nečudoval by som sa, ak by Matovič, kľudne aj do konca tohto roka, skončil ako Fico.

Náhodný okoloidúci

Matelko na tlačovke otvorene priznal, že spoľahlivosť antigénových testov je pochybná. Preto dve testovania týždeň po sebe.

Ale aj HS priniesli dosť obsiahly odzdrojovaný článok o tom, že samotné vychvaľované PCR-testy podľa metodiky svetovo uznávaného CDC dávali pochybné a falošne pozitívne výsledky. Neviem, či sa už chyba metodiky a zloženia testovacej súpravy odstránila.
https://www.hlavnespravy.sk/vysvetlenie-zahady-chybajucich-umrti-na-koro...

Ak chce Matelko prilákať ľudí na testy, tak sa mu to podarí asi iba pod prísľubom otvorenia krčiem, diskoték, fitiek a povolenia svadieb nad 10 ľudí. A odloženia náhubkov.

Vždy, keď sa niečo deje, nejaký nákup zo štátneho rozpočtu, je namieste otázka, kto sa na tom nabalí. Kurňavírus je pre niekoho zlatá baňa. Či už ide o testy alebo o pripravované vakcíny s neurčitou spoľahlivosťou a pretrvávaním účinku. Len aby to nebola ruská vakcína, lebo tá je v EÚ tabu.

iris

Rozumiem

Norman

Jestvuje taká sústava podprogramov a hodnotení, ktoré rozhodujú a spúšťaju programy konania.
Tie urobili dosť vecí - ani nie že nejak morálne zlé, i keď aj to, ale proste hlúpe.

Ale to nie som ja.
To nie si ty.

Celé kultúrne duchovné dejiny sú len o spôsobe, ako sa od toho batohu (aspoň na čas) odpútať.
To je všetko.
Nič iné.

Ale aj to odpútanie je ešte čas toho batohu.
V skutočnosti je všetko tak, ako má byť.

Občas čistímsvoje šaty, občas integrujem svoje telo, ktoré som si nevybral. Ani ten batoh som si nevybral, ale občas aj ten vylepšujem, ale nie som to ja.
Neti, néti.

Norman

je to tak - kedže hrozilo, že sa to stane zvyk.
Okrem toho, ja si tunajšie dialogy cením. Takže už žiadne mazanie, ani editácia. Všetko na prvý pokus (okrem overených, ale kedže ty máš tendenciu to mazať ... tak sorry)

Náhodný okoloidúci

Čisto teoreticky by sa pripravované plošné testovanie obyvateľov antigénovými testami dalo chápať nie ako cieľ, ale ako prostriedok k návratu k bežnému životu pred koronou. Háčik je v tom, že súčasná vláda diletantov, mafiánov a kriminálnikov si svojím vlastným babráctvom, fotením fusaklí, koketovaním s úchylnými transkami, neschopnosťou aspoň čiastočne odškodniť firmy poškodené jarným uzamknutím ekonomiky, možným napojením na vakcinačné firmy a farmafirmy a inými prešľapmi sama zničila svoj už aj tak biedny kredit v spoločnosti aj dôveryhodnosť.
Takže ľudia už tým komediantom vo vláde a v parlamente neveria.
Protest je primárne proti vláde, opatrenia sú len zámienka.

Ďalšia vec je to, že do takýchto protestov sa zrejme zapájajú nasadení policajní provokatéri, aby zdiskreditovali samotnú myšlienku akcie a jej organizátorov.
Na nasadzovanie provokatérov vyvolávajúcich násilnosti opakovane upozorňuje aj Marián Kotleba na stretnutiach ĽSNS s verejnosťou.

Roland Edvardsen

Predstav si, že je to úplne normálne byť fascinovaný výraznejším posunom v nejakom minulom postoji, keď ho po dlhšom čase človek takto na webe vidí. To si ešte nezažila? Ale aby nedošlo k omylu, nechodím si prezerať nejako pravidelne moje staršie príspevky. Len párkrát sa mi to stalo, keď som napr. hľadal nejaký starší text.

iris

Hanbim sa aj za to co som nepovedala a o com som mlcala. Hanbim sa aj za to co som povedala.

A teraz buc mudry:)))

iris

Zda sa mi, ze uz nemozem mazat svoje prispevky.
Je to tak?

iris

To je fakt uzasne byt fascinovany sam sebou!

To je normalne???

Ľubov

co je prave v Bratislave. Vraj sa ludi napokon zislo dost,a policia pouzila na nich vodne delo.

Roland Edvardsen

Nechápem týchto ľudí. Oni si neuvedomujú, že takto okato demonštrujú svoju nervovú slabosť, svoju labilitu? Ty a ja máme tiež rozdielne názory na isté veci. Napokon sám som ti písal, že tiež patrím k tým, ktorí majú problém s niektorými krokmi vlády ohľadne Covidu. Nadhľad určite poskytuje slobodu názorov a diskusiu. Ale títo ľudia skrátka nemajú výdrž, ak nie je po ich, potom kolabujú, ako tento mailer. Ako potom môže niekto rátať s takýmito snehovými vločkami pri boji proti našim nepriateľom? Netreba ten web prežívať až tak moc, vážení.

Roland Edvardsen

Ľudia sa neustále vyvíjajú (aspoň teda väčšina, no :-)), takže je to normálne, že po čase by niektoré slová už vzali späť. Ja som tiež chcel niektoré moje komentáre a staršie texty vymazať. A ak by som mohol vrátiť čas nenapísal by som ich, alebo napísal inak. Ale nakoniec by som to nechal tak: napokon je to práveže zaujímavé čítať tie svoje staré myšlienky a vidieť ten posun, ten vývoj mysle. To je až fascinujúce. :-)

Norman

vždy to hovorí vietor

takže sa niet za čo hanbiť - naopak.

Človek na to vekom vždy prichádza, ako sa zbytočne takým či onakým spôsobom "hanbil" - aké to bolo hlúpe, že čo len na okamžik a niekde ustupoval zlu.

iris

Ale aj ten Najvyssi resetuje. Boh resetuje. Po pokani odpustili a resetuje.
A vecnost je costs. Zabudne. Ale naozaj zabudne.
Ano, hanbim sa za niektore svoje slova. ... Takmer za vsetky.
Mala som byt stromom. Sumiet listim iba ked zafuka vietor. To vietor hovori- nie ja.
Chcela by som mlcat.
Do smrti lem mlcat.... za vsetky tie hluposti co som doteraz narozpravala.
Mlcat s vecnostou a vo vecnosti. Ale sladke...

Norman

On bol gentleman a my sme plebejci ?????

Ľuba, veď to je základný slovenský komplex menejcennosti, pre ktorý je Slovensko na tom tak zle, ako je. Dokedy mieniš ustupovať niekomu len preto, že je zo zahraničia??

On na mňa osobne zaútočil za článok, ktorý je k závažnej téme. To, že s ním nesúhlasí, je jeho vec. A neskôr on zmazal hlavne svoj príspevok, kde ma hrubo urážal, aby nebolo vidno, aký je "gentleman". Hanbil sa zaň. Moja odpoveď tam stále je, ja sa za svoje slová nemusím hanbiť.

Norman

ale v tvojom prípade, veď čo sa povie, má byť povedané, nie? Ty sa fakt hanbíš za svoje slová?
Lenže čo sa udeje tu, je zapísane vo večnosti, nie? To zamazať proste nejde.

Norman

je zaujímavé, že sa hanbíte za to, čo ste v minulosti napísali.
Ale no dobre.

Ľubov

distingovany a mudry.
Velmi ma mrzi,ze nezniesol nase obcasne plebejske moresy. Mailer,asi Ta urazilo,ze sa tu niekedy navzajom ignorujeme. Ale to neznamena nic osobne.Budes mi chybat.

Ľubov

Presla som moje oblubene ceske stranky a zhoduju sa v tom,ze video pôsobi zvlastne,akoby to cele pripominalo nejaky ceremonialny ritual. Postavy v pritmi hladia chladne a nezucastnene, v polosere su vsetci tmavomodri.
Ked ostaneme pri zemi a balonik udrzime v rukach, fakt,ze Primula nezmurka, ale ostava. Prave preto som ho chcela vidiet pri nejakej neformalnejsej prilezitosti ,a tak som si ho pozrela tu
https://www.youtube.com/watch?v=pkYah1wxk_I&ab_channel=ShowJanaKrause ,teraz to vidite sami,je to proste rodeny suchar. Nevie sa uvolnit ani u Krausa. Kraus zrekapituluje jeho profesne uspechy,to je velmi zaujimave,vela z nich suvisi so zahranicim a dostava sa k nim len par rokov po tridsiatke.
Jeho clenstvo v medzinarodnych farmaceutickych spolocnostiach je strucne zhrnute okolo piatej minuty.

Minister sa odvolava na zdravy sedliacky rozum. Najviac sa mi pozdava plan pockat tri ,styri tyzdne ,ako sa situacia vykrystalizuje.Mozno konecne pochopime,ze tento boj sa odohrava v inej rovine, ako je hmota,a v nej proti sebe bojuju mocne sily,o ktorych nic nevieme
V novembri si zelam vitazstvo Trumpa a porazku tych pedofilnych mrcin, aspon v tomto mam jasno.

iris

Ja by som tiez chcela zmazat svoje vsetky prispevky.
Nie preto, ze mi vytiekli nervy. Alebo aj preto?

iris

iris

Norman

Vidím, že niekomu vytiekli nervy a všetko svoje vymazal. Neuveriteľné.
To nás teda potrestal.
Stále to hovorím, že dnešnej populácii chýbajú hlavne pevné nervy. A to sa ešte nič nedeje.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

mailer

.

Stránky