komentare

Norman

ja som mimo tému?
Mimo akú tému?
Že Slováci vymysleli (slovo) obdĺžnik a angličania podľa neho vytvorili svoje slovo?
Že slovo "striga" je slovenské, odkiaľ ho prebrali pred 2500 rokmi aj Gréci aj Rimania?

Prepáč, ale aké máš ďalšie príznaky? Myslím zdravotné? Pobytom na webe si to len zhoršuješ. Ty máš niečo s levanetom? Lebo tam je akoby stredisko týchto osýpok. Alebo sú to tie "arijské védy", či iný spolok provokatérov a bláznov?

Sloven

Reku je prevzaté z češtiny podobne ako slovo veru. V slovenčine nejestvuje a nikdy ani nejestvoval tvar bez toho -m (to m si môžeš predstaviť ako ukazovanie tvojich rúk smerom k tebe)

namouduši -> namojdušu
namouvěru -> namojveru -> veru (na moju vieru)

řku -> reku

Vo všetkých juhoslovanských jazykoch je pravidelné zakončenie s m...

Ak začneš porovnávať s latinčinou, či taliančinou, tak hej ony tam majú samohlásku väčšinou o, ale už napr. som = sum, sme=sumus, v tal. io sono, ale už v ang. I am; aš esu, es esmu, ..

videō  vidēmus..
vidēbam  vidēbāmus..

..

Ale pokojne mohli vymyslieť aj logickejšiu dvojicu videm - vidēmus.., ale to by bolo už veľmi pravidelné a podobné slovenčine a nie ruštine,

keď je podľa teba latinčina staršia ako slovenčina, tak potom aj to -m na konci je staršie ako všetky slovanské jazyky :D a náhodne sa zachovalo, len v zopár slovách v N nepríbuzných jazykoch, napr. v umelej starosl. i latinčine a neskôr nahradilo to ǫ, tak aby to dávalo zmysel a bolo dokonale pravidelné v slovenčine, bez akýchkoľvek stôp v súčasnom jazyku:

on nosí+m, behá+m, serie+m, hádže+m, tam všade bolo vraj ǫ...

Pri vytváraní ruštiny to niekto trošinku посрал a nevytvoril rozkazovací spôsob pre svojich, len pre cudzích, proste rusom nikto rozkazovať nebude! :D

Teda oni pôvodne nemajú napr. slovo, že Poďme! Samozrejme neskôr si ho potajomky odvodili a vzn. im dosť kostrbaté pojdemte (pôjdeme-te).

 

Hlaholika je dokázateľne mladšia ako Abc-Buch => Azbuka a tá je zas dokázateľne mladšia ako "latinka".

a grecke písmo je tiež staršie ako azbuka, a zároveň je mladšie ako naše písané písmo..

 

Povôdne som ti nechcel prezradiť nič čo by mohlo naštrbiť tvoj obraz sveta, ale tvoj svet je len veľká mozaika, takže ti k nej len hodím pár kamienkov a premaluj si ich ako chceš..

sedieť => sedere

posadnutá => posseduta -> ... -> power

strigônska => stregonesca

strigôň => stregone

striga => strega

obdĺžnik => oblong

 

Ináč sorry za tie chyby v pravopise, ale ako vravíš Norman dôležitý je obsah, u mňa je samozrejme mimo tému aj ten, ale neva...

Lebo ako sa vraví čas sú peniaze, mladosť - pochabosť a staroba - choroba.. :(

pupo

zatial ju podpísalo 10 000 ludí:

http://www.zachrante-epopej.cz/petici-podepsali/

Kolodej

on píše z nemocnice a ty točíš o čom prosím? ... o sebe? Tak ty pozornosť potrebuješ? To preto všetky tie chujariny po nete? Kvôli pozornosti?

Kolodej

len si musia uvedomiť, kto je naozaj nepriateľ.

Náhodný okoloidúci

Najdrsnejší Francúz, aspoň spomedzi hercov, je asi Jean Reno. Pôvodom Španiel.

Tonnag

Byť na tomto svete ale už nebyť z neho. Od všetkého oddelená i keď súčasne vo všetkom zostávajúca ako neoddeliteľná súčasť. Vznášajúca sa medzi svojou starou a novou kontinuitou.
Vnímajúc sa na vlákne pokoja počúvajúc slová básne Rúmiho a tancovať v predstave tanec sufi a pocítiť kam ich to unáša:

"Mé srdce horí láskou,
všichni mohou videt ten plamen.
Mé srdce pulzuje vášní,
jako vlny v oceánu.
Mí prátelé jsou mi najednou cizí
a já jsem obklíčen nepráteli,
ale jsem svobodný jako vítr,
už mi neubližují výčitky ostatných.
Jsem doma, ať jsem kdekoliv
a v pokoji milencu
dovedu videt i se zavrenýma očima,
tu krásu, která tančí.
Za závoji, opilý láskou
i já tančím.
V rytmu tohoto pohybujícího se sveta.
Prišel jsem o své smysly,
v mém svete milujúcich.

... uvidela jsem zahradu
kvetin mého milovaného,
v mé závrati,
v mém opilém blouznení
kroužím a tančím,
jako točící se kolo,
videla jsem seba jako
zdroj bytí ..."

Nedá sa zriecť sveta ľudí ale súčastne nemôžem dopustiť aby obmedzoval svet určitých ľudí moje možnosti.

Púpavová

Ideš dobrým smerom,Aman,že je to o vnútornej sile.Nemyslím,že sa nutne prejavuje vulgárnosťou,skôr nie.Tu by som dala krátku ukážku dvoch typov:trocha "francúzskeho"Ivaana Mistríka a zemitého "sedláka" Jožka Majerčíka.Marína dá prednosť ,no jasne,zlému chlapcovi.
https://www.youtube.com/watch?v=c4BTX3aYhWk

Je to z Balady o Vojtovej Maríne,čistokrvná slovenská záležitosť,teraz fakt si neviem spomenúť na podobný príklad "francúzskeho" sedláka,no mne sa páči Depardie.A francúzsky Ivan Mistrík bol zase Gérard Philip.:)

Aman Againsttime

No, pri tých Francúzoch je to viac subtílne (jemnejšia gestikulácia, elegantné oblečenie, spôsoby
+ do toho také tie ustráchané postoje typu "áno, máme problém s moslimami, ale aj tak nebudem voliť Le Pen, lebo fašizmus", atď.)Na druhej strane je možné, že som príliš zvyknutý na Slovensko, kde možno častejšie nájsť opačné extrémy, t.j. kdejaké vulgárne sedlácke typy. Neviem. :-)
Maskulinita je tiež o spôsobe uvažovania a konania v určitých situáciách. Čiže na mysli som mal možno viac toto ako nejakú fyzickú muskulatúru. Skutočne maskulínny muž nemôže byť "slniečkár" :-)

Sinuhe

na odpútanie pozornosti od Pedogate?

Náhodný okoloidúci

Tejto téme sa venuje aj pán Vladimír na Zvedavcovi.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14225/
Čo sa týka môjho okolia, našťastie som takéto typy nezbadal, aj keď dvaja moji mladší kolegovia majú náušničku. Ale inak ani náznak zženštilosti, normálni mladí muži, čo sa týka obliekania, správania, nadávania :D
A čo ma celkom teší, zopár chalanov z môjho okolia sa snaží udržať vo forme cvičením, jednoducho chcú byť chlapi ako sa patrí, keď už nemajú možnosť napríklad pracovať doma s drevom a nabrať mužnosť pri takejto robote.

Náhodný okoloidúci

"Staroslovienčina", čiže jazyk juhovýchodných Slovanov z okolia Solúna, je najstarší zaznamenaný slovanský jazyk, takže nemôže byť vytvorený z moderných jazykov. Musel by si otočiť tok času.
Taktiež baltské jazyky sú pôvodné a nie sú to žiadne novodobé rekonštrukcie, aj keď boli zaznamenané v písomnej podobe oveľa neskôr ako slovanské, až niekedy v 14. - 15. storočí. Sú síce čiastočne ovplyvnené slovanskými jazykmi a nemčinou, čo sa týka slovnej zásoby, možno rovnako ako slovenčina, ale na ich gramatiku a hláskový systém to nemalo vplyv, skôr naopak - prevzaté slová si prispôsobili po svojom.

Napríklad slovo "tur" - divý býk.
Latinčina - mŕtvy jazyk zaznamenaný už pred nejakými 2500 rokmi - TAURUS. Z toho vzniklo moderné španielsko a talianske TORO.
Starogréčtina - TAUROS, súčasná gréčtina - tiež TAURÓS.
Stará pruština - baltský jazyk, zaniknutý v 18. storočí - TAURIS.
Súčasná litovčina - TAURAS.
Takže staroveké jazyky a aj niektoré súčasné jazyky zachovávajú dvojhlásku AU, ktorá bola v slove TAURUS-TAURAS-TAUROS vo všetkých slovanských jazykoch bez výnimky nahradená hláskou U. Z toho jednoznačne vyplýva, že aj keď slovanské jazyky si podržali veľmi starobylú gramatiku, ich hláskový systém je do značnej miery odvodený a zmenený v porovnaní s dávnou minulosťou.

Čo sa týka ukončenia slovies v 1.os.j.č. , kde si vyhrabal, že pôvodne sa končili na -m a zakončenie na -u vzniklo až neskôr z neho? Ak lingvisti slavisti tvrdia, že slovesá (s výnimkou imamь, damь, věmь, jesmь) končiace na -u alebo ešte predtým na -ǫ a až z toho pod vplyvom tých štyroch došlo k zmene zakončenia na -m (bǫdǫ > budu > budem), tak to tvrdia práve preto, lebo to zistili zo zachovaných písomných pamiatok. To si nevycucali z prsta. V starších sa slovesá končia na -ǫ alebo na -u, a až v mladších končia na -m. Aj v tomto sa pokúšaš otočiť tok času? Alebo chceš tvrdiť, že VŠETKY staré hlaholikou a cyrilikou písané listiny z 9. - 10. storočia sú podvrhy?

Asi jedinou výnimkou, kedy sa zakončenie slovesa zmenilo z -m na -u, je moravské sú, nejsú - "já nejsú Čech, ja sú Moravák". A ešte stále je taká možnosť, že to moravské SÚ, NEJSÚ bolo pôvodné a udržalo sa z dávnejšej minulosti, ale to už je len nepodložený dohad.

A v slovenčine je iba jedno.jediné sloveso, ktoré v 1. os.j.č. končí na -u, a to je sloveso reku, z pôvodného rekǫ (vravím), a aj toto slovo, pôvodne sloveso, sa teraz používa vo význame slovného druhu častica.

A už sa tejto téme nejdem venovať, jednak odbočujeme od témy článku, jednak ma to zbytočne oberá o čas.

Norman

Akoby Francúzsko bolo doslovne rozdelené na severo-východ a juho-západ . A, samozrejme, zhnitý Paríž jednoznačne podľa príkazova medzinárodnej mafie.

Vivian

smrť v svojej podstate nie je je vôbec zlá. Ani smrť seba samého. Zlá je však smrť všetkého, čo sme milovali a ctili, čomu sme verili, ľúbili, s kým, alebo s čím sme boli radi v jednej miestnosti a dalo sa nám dychať a byť.... Ty si tak poctivý vo všetko, čo robíš, nič nezostáva o Tebe nedoriešené, nedopovedané, odfláknuté. Alebo možno predsa ?....Ale je to dôležité ?

Pochovala som už mnohé milované bytosti, minule ma tak napadlo, že sakra, napriek tomu, že mám polovicu života za sebou, aj keby zo mňa spravili predmet s tisíckami hadiček, ešte stále ma ktosi vníma, možno počuje, alebo vidí, alebo " číta " moju hmotu a súcno... v blízkej budúcnosti možno o mne aj moje dáta... a je to vôbec dôležité a dobré ?....a aj kebyže aj nikto. Som si sama sebe svojím priateľom.

Opatruj svoju myseľ a nezúfaj. Norman Ti poslal skvelú pesničku, nič lepšie ma nenapadá. Skús veľa spať, ak sa dá, je to chlieb všetkých chorôb.

Prežil

Informácie sú pre nich tabu, produkujú virtuálnu realitu.

Podstata sú čísla, a tu sú v grafickom vyjadrení:

http://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2017/04/24/presidentielle-ou...

Pozrite si výsledky FN a hneď je všetko jasné:
http://s1.lemde.fr/assets-redaction/img/presidentiellesT1/T1/lepen_commu...

Biele miesta sú veľkomestá, kde sa dá obchodovať s narkotikami, prostitúciou, okrádať turistov, ... atď.!

Ich bezprostredné okolie opak. Čierne miesta okolo Paríža sú bydliská strednej vrstvy a boháčov, ktorí húfne utekajú z tradičných štvrtí boháčov.

Demografia nepustí ...

buheh

To je jednoduché. Rovnako ako dopadnú vo Francúzsku. Vyhrali Alžírčania.

Stránky