Merkel zvolená za hlavu CDU s 89,5%

V Meste Essen sa konal zjazd CDU. To je tá severná mimobavorská časť dvojstrany CDU-CSU. Na programe bola aj voľba predsedu (bol iba jeden kandidát?) a vyhrala to frau Merkel s počtom hlasov 89,5%.

Na prvý pohľad to vyzerá hrozivo, ako hlasovanie za komunistov, a na druhý pohľad ešte viac. Človek sa dozvie, že táto absolútna podpora straníckych súdruhov je najhorší výsledok, aký mala počas svojho kanclerovania, a druhý najhorší od času, čo sa stala predsedom CDU (už je tam na čele strany 17 rokov - to nedokázali ani gerontovia v totalitnom Sovjet Sajuze - ale toto je v poriadku, toto je fungujúca demokratická židokresťanská krajina, to nie je despocia, viete). Ergo - na zglajchšaltované stádo kresťanských demokratov je to až priam náznak kritiky (a to sa hlasovalo až po tom, ako podobnému panákovi, ako sú oni, barbar z Afganistanu znásilnil a urtopil dcéru - zrejme je im to jedno). Čísla tu.

Merkel mala samozrejme prejav. Ten mal iba jednu základnú myšlienku:

"Drahí kresťansko demokratickí súdruhovia, nik nedokáže sľubovať aj čierne aj biele, ako ja. nik to nedokáže s takou nehybnou strnulou pruskou papulou, ako ja - iba ak iní súdruhovia protestanti, ktorí presne vedia, ako sa to robí, alebo súdruhovia židia, ktorí ma tu ako klasického ich bastrda držia a podporujú. Takže si súdruhovia vyberte, mňa alebo mňa - ale hovorím vám - odtiaľto ma ani boh nedostane, tu sa budem držat všetkými svojimi 66 drápmi a troma chvostami"

A stádo zatlieskalo. 

"To, čo platilo včera, už dnes neplatí. Ale zločin či omyl si nepriznáme. Ak odídem ja, všetci si priznáte, že ste (tiež) zločinci a spolupáchatelia. Toto, súdruhova, chcete? Wolt ihr den totalen Krieg?"

A stádo vstalo a zatlieskalo. Da zdravstvujet sojuz nerušimij.

 

S jedným treba u Nemcov počítať. Aj keď ich obyvateľstvo tvoria (v porovnaní spred storočím) najmenej na 50% cudzí bastardi, die Kultur und Sprache má stále svoj Wirkung. Aj keď sa ríše, ktoré v roku 1945 Nemecko rozbili beštiálnym bombardovaním a hordami zabijakov  a následne do neho  naliali svoje ideologické hovná, už samé rozpadli - nemecká mašina ďalej beží na tomto softveri. Sovietsky sojuz sa medzičasom dvakrát prevrátil a trikrát rozbil, aj s celou svojou komunistickou pologulou, ale Nemecko ďalej bojuje proti nacistom. Na druhej strane, bezmocné Francúzsko a Anglicko ani nerátajúc, aj Amerika so svojou hemisférou sa ponára do beštiálnej biedy más - áno, k Amerike treba zarátať aj latinskú Ameriku, to je jej pevná súčasť. Na severe Ameriky Trumpovo zvolenie už teraz dokazuje, že existujú sily, ktoré to vidia tiež čierne a nemienia sa nechať vyvraždiť ako ovce bez odporu - ale Nemecko stále ešte vzýva veľkého Žida.

Je to proste tak. Všade na svete nity povolujú a vrece sa pára, ale v prípade Nemecka a Rakúska máme možnosť sledovať výnimočný experiment. Kotol sa nafukuje, para fičí, škrípot a hukot - ale časť súčiastok je stále z ušlachtilej nehrdzavejúcej ocele a celé sa to stále niekam rúti ako magnetický rýchlovlak.

Ale aj ten už raz drbol a bolo to dosť nechutné.

Rovnako, ako je fascinujúca táto výdrž, tak bude fascinujúci ten finálny ohňostroj. Myslím, že pád Soviet Sojuzu bola jedinečná udalosť, ako dokonale sa podarilo beštii podrezať krk a skapala neuvedomujúc si ani, ako za pár rokov bez väčšieho odporu vypustila svoju čiernu krv. Ticho, neschopná sa brániť. Ale tento ohňostroj v takzvanom Nemecku bude tiež jedinečný, ale inou formou - tento raz tým, ako bude mohutný. A tragický. A krvavý.

Kým Rusi (stelesnení v postave Gorbačova) dokázali mať dosť rozumu a hlavne srdca a duše, aby nakoniec radšej spustili perestrojku a glasnosť, západní Nemci (stelesnení paradoxne polskožidovskou Merkelkou) nemajú túto silu a povedú krajinu zas do katastrofického riešenia.

 

Prirodzene, to je aproximácia súčasného smerovania. Možno sú tam sily, čo tú babu zhodia a prehodia paradignu včas a bez väčšieho výbuchu, to nik nemôže teraz vedieť. Ale to by muselo byť už onedlho. Ak to nik nespraví, tak to následné divadlo bude fascinujúce zemetrasenie.

Ja ani nehodnotím, ktoré riešenie by čo pre ten národ a celú Európu znamenalo. Celkový súčet vektorov je vlastne tak či tak ten istý - ak vyletí kotol, spraví sa aspoň hlboká očista a orol vstane z popola o to rýchlejšie - ak sa para vypustí včas, bude to menej bolestivé, ale trvať dlhšie. 

Ale čoraz viac to indikuje ohňostroj, tak sa treba hlavne mentálne pripraviť aby sme sa mohli okamžite pripojiť.

 

Video zo sekciami jej triviálneho prejavu.

 

Jedeň deň, dva ksichty.

 

 

 

Príklady kritických hlasov na zjazde, ale aj ukážka, ako Merkelka ani tam nevynechala provokácie s podávaním si rúk s čiernymi "utečencami". Holt, táto premierka je hlavne premierkou negrov, nie Nemcov. Ďalej je na videu záznam časti jej reči, kde vzdychá nad Allepom a nad tým, ako tam trpia ľudia. Ako ju to tlačí pred spánkom. Toto má byť úroveň vrcholovej politiky Európy? Vidno, že ju vlna emočného blabotania ako z materskej škôlky, ktorému prepadla minulý rok, ešte predsa len neopustilo.

Ergo: kritikov bolo na zjazde pomenej, ale boli jednoznačne rozhodní. Naopak, prikyvujúca masa karieristov je vždy to posledné, čo rozhoduje v dejinách.

 
 
A ešte jedno postscriptum ukazujúce, že v nemeckom priestore jestvuje seriózna kritika Merkelky, jasný výklad jej negativnej osobnosti. Toto videjko sa hlavne snaží priniesť porovnanie zmenenie jej sľubov kedysi a reality dnes. Kedysi sľubovala, že bude proti imigrácii. 
 
Nechcem to tu zahlcovať nemeckými videami, ale ešte jedno vydarené ako indíciu, že v Nemecku jestvuje varianta, ba sa aj prejavuje, len ani ich ani naše média nám tu variantu neukážu, takže vzniká omyl, že jej niet. Preto aspoň takto tieto indície.
Vo videu sú vymenovanie nielen bežné lži politika, ale naozaj konkrétne výrazné obraty v politike Merkelovej, ktoré nemožno vysvetliť inak, ako zahraničným cudzím vplyvom. 
 
 
Autor: 
téma: 
0
Ľubov

Viem,že mnohému nerozumiem.Ale ak dovolíš,ako prvé ma napadlo toto:"No,zas tam budú musieť prísť Rusi."

Norman

Musíš akceptovať, že Rusi nepriniesli nikdy do Nemecka nič dobrého.
A ani k nám.

Samostatné a slobodné Rusko je dobrý zjav a nevyhnutnosť, ale oni môžu a dokážu pomáhať ešte tak Arabom, nie Európe. Myslím, že aj tak majú stále dosť roboty sami so sebou, aj so svojimi bratmi Ukrajincami. Nech najprv doma ukažu, ako dozreli. Ešte majú pred sebou dlhú cestu.

Buheh

Merkel vnímam ako obeť. Ako zlomenú ženu bez vlastnej vôle, ktorá bez najmenšej stopy vlastného názoru poslúcha svojho pána. Ona veľmi dobre vie, že vlak v ktorom sedí, už dávno prepásol poslednú stanicu, na ktorej sa ešte dalo vystúpiť bez trestu. Ale keďže zaslúžené peklo ešte stále neprichádza, tak ako zombie pokračuje v konaní toho, čo musí.

Norman

Vieš, že ti len zriedka a nerád odporujem, a aj teraz to robím veľmi opatrne a citlivo - ale Merkel mohla napríklad teraz rozhodnúť o svojom nekandidovaní (na kancelárku Nemecka). Nespravila tak a všetky veci indikujú, že je síce aj vodičom zla, ale zároveň je aj jeho výraznym generátorom.
Samozrejme, každý zločinec sa rodí ako nevinné nemluvňa, ale to ani ň nemení na tom, že v určitom čase ho treba bezmilostne popraviť ako zákon káže. Merkel už tú hranicu prekročila a teraz je len anorganický bod, focus. V žiadnom prípade to nie je "zlomená žena bez vôle".

Ja viem, ty teraz možno napíšeš, že si za to, aby bola potrestaná - ale aj tak, aký zmysel má hovoriť o vrahovi, že kedysi to bol človek?
Samozrejme, bol čas na diskusie, s ňou.
Ale už nie je.
Vtedy nechcela, teraz už nie je doba.

Ľubov

To je to.Táto doba je neskutočná.Absolútne neviem s ničím porovnať.
Preto zrejme aj riešenia budú neskutočné,možno naozaj nekompromisné. Kiežby.

Buheh

o psychických pochodoch tohto konkrétneho zločinca, a že či by bol vhodnejší exorcista alebo radšej imigrantský ľudový tribunál, o tom by sa iste dalo dohadovať a odhadovať, ale načo sa babrať v nechutnostiach.

Norman

to som chcel povedať - načo sa babrať v nechutnostiach

buko

Norman, neda mi nepochvalit ta za jasnozrive pomenovanie stavu veci:

"Všade na svete nity povolujú a vrece sa pára, ale v prípade Nemecka a Rakúska máme možnosť sledovať výnimočný experiment. Kotol sa nafukuje, para fičí, škrípot a hukot - ale časť súčiastok je stále z ušlachtilej nehrdzavejúcej ocele a celé sa to stále niekam rúti ako magnetický rýchlovlak."

Nemci (a tam ratam aj ich anslusovanych bratov z Vychodnej marky) jednoducho miluju svoje masove skupinove myslenie, miluju nasledovanie svojho cisara pana ci vodcu, miluju svoje status quo.

Miluju svoju kancelarku.

A preto si myslim ze staci ked trocha pozmeni svoju retoriku na populisticku (a uz aj zacala: zakaz buriek, zakaz saria, etc..), zacne slubovat a strasit a opat bude zvolena - aby mohla samozrejme na sluby zabudnut a pokracovat v tom co robila doteraz... nivocenim vsetkeho co pozname ako nemecke.
Nemci jednoducho potrebuju totalny pad na hubu aby precitli z tejto svojej lasky.

a preto zatial - Gleichschalten und marschieren marsch!

Norman

prebudiť nás všetkých z hypnotického stavu. Nemyslím si, že by som bol jasnozrivý, ale teda aspoň občas sa prinútim napísať to, čo je viditeľné takmer všetkým. Nežijem v Nemecku a tak žiaľ/našťastie nemám kontakt priamo s tamojšou realitou, takže je to nepriamo aj výzva na doplnenie informácie od našincov z tamojšieho prostredia.

Pár veci k tvojmu komentáru, čo sa do článku nedostali:
1. áno, Nemci sú tímoví hráči, majú na to sociálne technológie a na tie sa spoliehajú. Nemilujú Merkelku, ale spoliehajú sa (príliš) na sociálnu integritu (ako si to nazval "masové skupinové myslenie). Je to preto, že im naozaj zväčša prináša úspechy.

2. Myslím, že sa dá povedať, nie sú slepí, ale že sa spoliehajú, že zas akosi vydržia záplavu negroidov najlepšie, že skolabuje najprv Británia, Francúzsko, aj východná Európa (preto tá naštvanosť Berlína okolo nerealiovania plánov na prerozdelovanie či presmerovanie tokov Arabov na východ), a oni sa potom stanú naozajstní hegemóni Európy - teraz už sebe vládnuci, výrazne oslobodení aj od USA. V tomto egoistickom náhľade či postoji ich možno paradoxne podporí aj určité izolovanie USA, ktoré každý predpokladá s príchodom Trumpa .

3. Čo sa týka rétoriky Merkelky, už teraz výrazne otočila, už slubuje (opakovane), že sa migračná vlna do Nemecka opakovať nebude a podobne. Nejako sa mi to do článku nevošlo. Už teraz interne na straníckej úrovni vlastne odvolala svoje činy, len si to tá drzá mrcha samozrejme ani náznakom nechce explicitne priznať. Proste si do huby vložila iný jazyk a nevie nič o včerajšku.

Nemci podľa mňa nepotrebujú padnúť na hubu, ani by to nebolo také ľahké. Skôr si myslím, že ak sa naozaj stratí medzinárodne (americké ) jarmo, ktorého sa očividne nemeckí tzv. politici vážne boja a je to oficiálne tak, že nie sú samostatná slobodná republika, ale akýsi kompromis držaný aj oficiálne anglosionistami za gule, teda ak sa toto americké jarmo oslabi, ozvú sa v nemecku sily, ktoré sú teraz dobre maskované. Teraz ich nie je vidno, lebo v celom tom neustálom umelom hysterickom reve okolo "nacistov" nie je počuť ich kroky. Ináč povedané preto, že sa takmer nik z politikov o reálnu históriu nezaujíma a každý považuje za povinnosť sa presne držať oficiálnej verzie, tak to vlastne nevidia, nepočujú, nechcú tomu veriť. Aj keď majú plnu hubu nacistov - sami tomu neveria a smerujú to len na nepohodlných alternatívcov. Sú to blbci, tí politici, aj v Nemecku aj v Európe, niečo ako politici Weimarskej republiky.