Dve strany jednej mince

Ako umelé hry na ľavicu a pravicu stratili zaujímavosť, tak aj protiklad socializmus versus kapitalizmus sa dnes už javí len ako povrchný. Podstata problémov je oveľa hlbšie.

Norman
Tonnag

No asi hej, podstata problémov je hlbšie. Vlády marginalizujú - vytláčajú nabok pocity, emocie, myšlienky ľudí. Nepočúvajú ich. A zaviedlo sa to aj do fabrik atď. a tak tu mame konflikty, vojny, terorizmus. Ak niekto ma casť, ktorú potláča tak ta casť zacne potláčať druhych. Tak a mame tu utláčateľov a utláčanych. Nepozname seba samých, že mame v sebe prírodné sily, nenaucili sme sa ich zvládnuť nevieme brat ohlad na seba samych a tym ani na druhych. A tak ľudia maju v sebe nenávisť pre ponižovanie, nedostatok a čihajú na šancu ako to niekde, niekomu vrátiť. Je tu veľa prepojení, ktoré na nás vplývajú. Nič nie je iba vonkajšie ma to aj vnútornú stranku. Chceme zastaviť napríklad terorizmus ale ak vnútorny terorista v človeku nadobudne prevahu a zacne terorizovat nejakym sposobom druhych tak asi to nebude fungovat. A tak narastaju rôzne formy násilia. Ani tym, ze budeme láskavejší, milší, ci tvorením novych zákonov, či pravidiel to nebude fungovať. Vyčitalo sa z rôznych učení o uvedomení ale málokto to aj praktikuje. Máme v sebe obidve polarity a uvedomenim sa dostaneme do bodu, k pocitu, že nie sme súčasťou polarít. A tu môze nastať nieco nové. Nie v tom starom kde keď sa nám nieco nepáči tak rychlo bez uvedomenia zaujmeme stanovisko. Tiež často zo strachu projikuje sa na inych to co v sebe ani nemaju a vznikne taka bludnosť. Svet sa nezmení tym, ze sa človek vyhyba konfliktom alebo sa riesia tak ze sa este viac vyhrotia. Ľudia sa uzatvaraju do svojich svetov. Je tiež pravdou, ze ak by sa tyrani vzdali svojej moci a nastúpili by "netyrani, bojovnici za slobodu" tak by sa tiez toho moc k "dobremu" nezlepšilo. Vidime to.

Sloven
  Tretia strana mince je kružnica či štvorec, kosoštvorec, trojuholník no tak či onak vždy je to slučka.. Hodnota mince sa určuje predovšetkým podľa toho čo má vyrazené na povrchu.   Pretože jej hodnota nieje skutočná, je len pridelená systémom, programom v ktorom koluje.   Ak prestane kolovať tak stratí hodnotu pretože prestane zásobovať systém energiou.       Ak spojíš dva póly batérie, tak ju skratuješ pretože odstrániš odpor, bariéru medzi pólmi.   Ak minci obiješ hrany, tak už nebude mať dve strany a nebude to už ani minca.       Ak lavica prestane bojovať proti pravici, tak si ľudia všimnú, že aj pravú ruku aj tú ľavú riadi jedna hlava a prestanú veriť tomuto divadlu v ktorom sami vystupujú.   Viera je kritický bod celého systému. Ak ľudia prestanú veriť Matrixu, tak ho to zničí. Ak ľudia prestanú veriť na Boha, tak ten blud o všemocnom židovskom Pánbožkovi/Slniečku prestane jestvovať, pretože ho nebude mať kto šíriť/príjmať.   Pravda nieje opak klamstva, ale viera je protipól k šíreniu klamstiev.   Viera je pre klamárske príživnícke zriadenie začiatok aj koniec, to najdôležitejšie čo sa vštepuje ľudským otrokom od malička, napr. prostredníctvom filmov, pre systém postavený na hlavu nieje ani tak dôležité čomu veríš, ale len to aby si slepo veril (a poslúchal) a teda mal nejakú hodnosť, zaradenie, nálepku atď. a teda hodnotu pre systém.   Aby sa tvoje správanie dalo modelovať, predvídať, pretože pre systém si len súčiastka v obvode, len koliesko,   minca, otrok, batéria, žiarovka, spotrebič aj zdroj.   //Ak systém nedokáže dostatočne zjednodušiť výpočet správania sa súčiastky, tak aby ho zvládol konkrétny program a stroj na ktorom beží, tak mu neostáva nič iné ako zjednodušiť, zdegenerovať tú súčiastku..       Ak si nepriateľ systému, tak z jeho uhľa pohľadu si jeho najväčší priateľ pretože dokazuješ ostatným, že je skutočný a má moc.   Bez Satana totiž Boh nejestvuje..   Bez dvoch pólov nieje napätie a teda ani prúd v obvode.   Teda vždy treba bojovať za niečo a nie proti niečomu, lebo sa ľahko môže stať, že do jamy, ktorú si na niekoho vykopal napokon spadneš sám.  
Norman

o čo by sme prišli, keby sme sa nekrútili v kruhu.
keď je kapitalizmus, túžime po socializme.
keď je socializmus, túžime po kapitalizme.

ale aj škrečok v kolese beží len dovtedy, kým ho od vyčerpania nedrbne o zem.

Hlas Predhrobia

je vedecká disciplína, ktorá už vyprodukovala na tému politického ľavo-pravého spektra desiatky kníh. Ale kto by čítal napr. 786 stranovú „Comparatve Politics“ od Daniela Caramaniho a to ešte v angličtine? A tak v našom parlamente, v ktorom je ako nasraných podpriemerných politológov, ktorých vyučovali „hviezdy“ ako Martin Klus https://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Klus , riešime už dávno vyriešené problémy a tárame nič neriešiace sprostosti. Martin Klus je klasická ukážka rýchlokvašky „experta“, ktorého ako mediálne simulakrum vykotili naše mimovládky.

V druhej polovici XX. storočia najprv v USA, potom vo Veľkej Británii a nakoniec aj u nás na kontinente sa podarilo vytlačiť z politiky klasické ľavicové hodnoty. V rámci boja proti parazitom na solidarite – čiernym pasažierom pohodlne sa húpajúcim v sociálnej sieti a drzo sa vysmievajúcim pracujúcim, čo im financujú pohodlný život ...

Migračný problém je problém predovšetkým sociálny a odpor voči imigrantom má na pozadí strach z kolabujúceho sociálneho systému. Ak Wilders nemal taký úspech ako mnohí očakávali, tak to bolo preto, lebo jeho ľavicové bezbrehé presadzovanie solidarity sociálneho zabezpečenia Holanďanov bolo v ostrom kontraste s poukazovaním na parazitizmus imigrantov. To že ho porazila konzervatívno-pravo-centristická VVD nie je vôbec náhoda!

To že SMER nevyhnutne bude strácať hlasy a naopak SNS a ĽSNS získavať percentá je tiež zákonité. SNS by sa mala orientovať viac doprava. Aj tu toľko kritizovaná LePenka robí veľmi rozumnú politiku a snaží sa vyvarovať excesov svojho burliváckeho otecka. ĽSNS s jej orientáciou na minulosť by sa mala spamätať a prestať snívať o Slovenskom štáte a Tisovi, lebo historický diletantizmus jej členskej základne je tŕňom v oku aj ľudom ako som ja, ktorí problém nevidia čierno-bielo, ako ho predstavovala primitívna komunistická propaganda.

Norman

desiatky kníh na tému politického ľavo-pravého spektra ... státisíce popísaných strán ...
A tebe to pripadá ako zmysluplné?

Veď výsledkom je práve niečo ako Klus. Sú odchovani na špinavom bezcennom papierí, ale nemajú ani iskričku vlastného TALENTU.

Pravda, každá tá "teória" sa ľahko použije na hodnotenie toho, čo sa UŽ stalo, Je absolútne triviálne "vysvetliť", prečo sa čo stalo - napríklad aj kvôli krúženiu posratej zelenej muchy okolo červenej muchomúrky. Ale predpovedať budúcnosť - na to už nestačia ani tony týchto "komparatívnych politických štúdií".

Preto ľuďom stačí prirodzený rozum. Každý človek s dostatočnou úrovňou mentálneho pokoja dokáže pochopiť politiku. Toho majú mnohí dosť.
Čoho je nedostatok, to je svedomie.
A to sa žiaľ nedá ani nafúknuť, ani namnožiť.
Preto ak si človek nasadí okuliare s filtrom na svedomie, vidí takmer všade len púšť a tmu.
Ergo, sociológia nie je žiadna zvláštna veda, len také poľnohospodárstvo a ekológia. Aby sa tá púšť zas na čas trocha zúrodnila.

Hlas Predhrobia

"A tebe to pripadá ako zmysluplné?"

Pre konzumenta voliča nie.

Ale ten kto má ambíciu byť zvolený, musí mať jasno v pojmoch a ľudskej motivácii. Ja som písal o poslancoch NR SR, že používajú pojmy a nechápu ich reálny obsah. Nežiadam od voliča, aby študoval tisícky strán! Na to je tu politik, ktorý tvorí volebný program, v ktorom by mal zrozumiteľne a stručne vysvetliť svoj pohľad na riešenie problémov, ktoré trápia voličov. Na to, aby niekito mohol robiť úspešný politický marketing, musí poznať tieto problémy a nájsť zrozumiteľnú a jasnú odpoveď.

Ak sa ľudia boja imigračnej vlny, majú na to veľmi reálne dôvody:

1. Strach, že kolabujúce sociálne zabezpečenie padne na kolená;
2. Elementárna nespravodlivosť "solidarity", ktorá ignorovala problémy občanov Slovenska;
3. Strach z nárastu kriminality a chaosu v krajine;
4. Neochota imigrantov akceptovať kultúrne hodnoty krajiny a ich agresivita pri presadzovaní svojich nekompatibilných hodnôt.

Wilders prehral preto, lebo dával svojim voličom protichodné signály. Zástanca anarchie a chaosu, bezbrehej solidarity živiacej asociálov parazitov, bojuje proti imigrácii...

LePenka je podstane rozumnejšia, ale ani ona nevyhrá!

Francúzi vo svojej väčšine sú národ chaotikov. Dokážu oslavovať odpornú krvavú revolúciu plnú obludných excesov a zároveň sa klaňajú pred hrobom brutálneho diktátora (protonacistu) Napoleona. Keď zberieme do úvahy koľko imigrantov už dostalo štátne občianstvo a že väčšina rozumnejších Francúzov nepôjde k voľbám, LePenka vyhrá prvé kolo a v druhom prehrá.

A tak s výkrikmi "Liberté, égalité, fraternité!" napochodujú do ešte väčších sračiek, kým sa v nich nezadusia.

Norman

Žiaľ, aj teória tohto systému, tzv. demokracie, žiadne vedomosti a schopnosti od poslancov a politikov nevyžaduje. I keď aj tu by som sa zameral na talent, nie na knihy, ale nevyžaduje ani jedno, ani druhé. To vidíme dlhé desťaročia, že to reálne nefunguje, sú tam ľudia bez reálanch schopnoostí v správnom smere, spomínaný Klus, ale aj Dzurinda, Mečiar, Slota, Procházka, Mikloš atď atď - a to som sa obmedzil len na hlavy skupín a nedávno spomínaných.
V tomto sa určite zhodneme. Demokracia a spätná väzba je tu len naoko.

Ja Holandsko prirodzene nesledujem, ani Wildersa, ale súhlasím, že má protichodné signály. Je naozaj možné, že ani lePenka neprerazí. A v nemecku si ani neviem predstaviť, ako by tam mohli dopadnúť dobre voľby - tam je riešenie iba politické či spoločenské zemetrasenie (ktoré môže nastať pod vplyvom víťazstva le Pen).

To, že Francúzi oslavujú krvavú revolúciu aj protonacistu napoleona ma neprekvapuje ani neodpudzuje - všetky národy sú také. Oni sa nebičujú, ako to ktosi zaviedol u nás. To MY sme nenormálny, že sebabičovanie dennodenne vykonávame či tolerujeme. Každému, čo na nás zdvihne aj pomyselný morálny bič, treba zlámať ruky - to je moje heslo.
Ale aj keď my sme politicky väčší idioti ešte aj ako Francúzi, tiež sa mi nechce veriť, že to oni dokážu. Od roku 1789 naozaj NIČ nedokázali.

Hlas Predhrobia

je následok zle pochopenej kresťanskej morálky, ktoré Nietzsche nazval OTROCKÁ MORÁLKA.

Hlas Predhrobia

a to napriek tomu, že sám mám Germánske korene. Často tam chodím, Bavorsko je moja milovaná destinácia. Ale denacifikácia z nich urobila farizejských pokrytcov, ktorí nikdy nepovedia, čo si myslia. Jedného dňa môže byť celý svet zase prekavapený, keď v nich tá frustrácia z pretvrárky exploduje! AfD je krásnou ilustráciou tohoto pokrytectva. Kniha a film "Už je tu zas!" to krásne parodovali!

Hlas Predhrobia

a to napriek tomu, že sám mám Germánske korene. Často tam chodím, Bavorsko je moja milovaná destinácia. Ale denacifikácia z nich urobila farizejských pokrytcov, ktorí nikdy nepovedia, čo si myslia. Jedného dňa môže byť celý svet zase prekavapený, keď v nich tá frustrácia z pretvrárky exploduje! AfD je krásnou ilustráciou tohoto pokrytectva. Kniha a film "Už je tu zas!" to krásne parodovali!

Hlas Predhrobia

V prostredí prevládajúceho morálneho relativizmu je svedomie tak isto realtívny pojem. Nie je náhoda, že v kaviarňach Bratislavy a Košíc by si ho ťažko hľadal.

Ak sa chceš pogracať, pozri si Hríba satanského - krivú papuľu a starú bosorku Pod Lampou :

https://www.tyzden.sk/podlampou/37629/pod-lampou-agnieszka-holland-o-tri...

O stupidite "analýzy" starej bosorky Agnieszky Holland by sa dala napísať celá kniha.

Témy jej "úspešných" filmov hovoria za seba:

https://en.wikipedia.org/wiki/Europa_Europa
https://en.wikipedia.org/wiki/In_Darkness_(2011_film)

Norman

všetky pojmy sú arbitrárne, ja hľadám v slovenčine také výrazy, ktoré by ako tak fungovali. V podstate našinec pozrie a takmer hneď, za pár chvíl vidí, kto "svedomie" a má, a kto nie.
Lenže sa to nedá dokázať, a nikoho to ani nazaujíma. A nik ani to "svedomie" nehľadá, nechce. Maximálne tak chcú ospravedlnenie za to, že ho nemajú.

Znie to ako starý známy moralizmus ... no ale asi je to tak. Je to objektívna realita, preto necjh sa to meria akokoľvek, je vždy ten istý výsledok.
Je to púšť, kde nie je voda ani rastliny, len skaly a sem tam nejaký kaktus.

Norman

som v polovičke.
áno, treba na to odolnosť proti hnusu, ale ....
v polovičke - keď tá nazvime ju ženská silne zarazila Hríba výrokom, že USA nikdy nebola demokracia číslo jeden, tak som pochopil, že je to ako Pat a Mat. Blbí a blbší. A to teraz nemyslím nijako alegoricky, ale doslovne. Je to čierna komédia a po prekonaní hnusu sa na nich dá škaredo zabávať.

Hlas Predhrobia

je škodoradosť ... :-D Aj ja som to s týmto neslušným pocitom s úsmevom sledoval ... :-D Odzneli tam neuveriteľné kraviny. Hríb satanský padal na kolená a adoroval otrepané frázy, ktoré už dávno vyvrátil život. Netreba mať obavy, presne takto trepali sprostosti komunistickí politrukovia (a potom sa museli ožierať do nemoty, aby vydržali ten smrad, čo okolo seba narobili) pred pádom systému. Toto môže vydržať maximálne 10 rokov, škoda že sa toho asi nedožijem.

Norman

toto nevydrží ani 10 rokov. Ale videl si to minule v sametovej: orgazmus falošný a postkoitus trápny, nudný a špinavý.

 

Čo by stálo za to vidieť je to, čo predpovedá McPherson a iní. Hovoria tomu rôzne. To ešte nik nevidel.

(škoda že k tomu nie sú titulky, ale psycho proces moderátora stojí za to :-)

 

 

 

 

Náhodný okoloidúci

Kamarát mi poslal odkaz na veselý článok o tom, ako Kotlebovci vybabrali s NAKA aj s regionálnymi "politikmi".
Prajem príjemnú zábavu :D
http://www.magnificat.sk/naka-levy-prichadzaju-v-kravatkach-zozerieme-im...

Odkaz na pôvodný zdroj:
http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/reportaze-z-akcii/odkaz-zo-stret...