Ekologické šialenstvo kapitalizmu

Kapitalizmus sa pokúša zmenšiť svoje ekologické zločiny. Výsledok: ešte horšie.
Kvôli normám ohľadne emisií a softwarovému upraveniu výsledkov Volkswagenu v USA hyperaktívne prinútili spätný výkup asi 350 000 vozidiel s týmito naftovými motormi. Tieto vozy stáli od roku 2016 na 37 odstavných plochých na parkoviskách po celých USA. Až koncom minulého roku sotal VW povolenie(!) emisne upraviť nejakých 260 000 vozidiel a môžu byť predané ako ojazdené. Ďalších 100 000, napriek tomu, že sú pojazdné, nedostali povolenie na vyvezenie z USA, je zakázané ich rozrobiť na súčiastky a tak ich koncern VW bude nútený zoršrotovať.
Ekológia naruby.
Vozidlá by mohli byť použité tam, kde sa jazdí v omnoho horších a škodlivejších vozoch - ale kapitalizmus radšej zničí, ak na tom zarobí alebo spôsobí zlo konkurencii. A pre Američanov to platí dvojnásobne.
Znova sa ukázalo, že to šialenstvo, zvané priemyselná výroba, nie je žiadna tvorba, ale len masové ničenie fundamentu.

Norman
Náhodný okoloidúci

Či sa to komu páči alebo nie, súdruhovia mali pravdu - príčinou kríz je nadprodukcia. Platí to rovnako pre ekonomické krízy ako aj pre migračnú "krízu". Ale vždy za tým treba vidieť aj úmysel, na kríze sa vždy niekto pekne zahojí a niekto poriadne utrpí.