Fašisti, nacisti, xenofobi, hitlerovci, nemci...!!

Norman
Ľubov

aby trhali ovečky.

Zvláštnou náhodou,dnes info https://www.hlavnespravy.sk/arcibiskup-vigano-ziada-aby-papez-odstupil-k...

Nech sa už konečne niečo deje našim nepriateľom !

Roland Edvardsen

Takže zlý má byť len Bergoglio? Pokiaľ viem, tak sexuálne zneužívanie kryl aj zmrd Ratzinger.
Vždy má pobaví čítať všetky tie omáčky, ktoré pápeženci vedia spliesť len aby našli vinníka mimo cirkev (tu treba zdôrazniť, že nejde ani tak o počet tých zneužívaní. Nie, väčšina kňazov, podobne ako väčšina ľudí, nie sú pedofili ani zločinci. Škandálom je predovšetkým prístup cirkvi k sex. zneužívaniu, ktorá akoby nechápala, že ide o trestný čin, kedy je potrebné páchateľa nahlásiť orgánom činným v trestnom konaní).

Takže sa bude tvrdiť, že za to všetko môže liberalizmus a "slobodomurárska infiltrácia". Hmm? Celkom som o tom premýšľal. Čo keď je to inak a skutočnosť, že je dnes spoločnosť viac sekulárna a kritická k cirkvi umožnili práveže lepšie nazrieť do jej temných útrob. Prečo došlo k toľkým sexuálnym zločinom napr. v Írsku v časoch, keď bolo ultra-konzervatívnou krajinou, kde dokonca mali pre "hriešne ženy" špeciálne katolícke koncentráky - neslávne írske práčovne? Nebude platiť skôr to, že čím katolíckejšia krajina, tým v nej mala cirkev väčšiu moc a muži v jej radoch si mohli viac dovoľovať (z pozície silnejšej spoločenskej autority) a viac im toho prešlo? Skôr to mi hovorí zdravý rozum.

Neviem, či si oboznámená so zaujímavou skutočnosťou, že v stredoveku mohli adoptovať deti (i dosť malé) aj mnísi, resp. mníšske rády (pohlavne samozrejme segregované). Išlo o inštitút tzv. obláta, ktorý by nám dnes prišiel asi dosť zvláštny: http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/adoptovali-deti-v-stredoveku-...