Prečo?

Norman
slaven1

Však všetci vieme, že Tótová z Nezávislého (od rozumu) denníka "píše slobodne"

http://www.mojevideo.sk/video/289b7/vrcholny_moment_kocnerovej_tlacovky....

Norman

citát z videa :-))))

Treba ale vážne pripomenúť, že títo novinári nie sú našimi nepriateľmi, nie oni sú zdroj - sú len čosi ako zhnitý plot, ktorý síce ešte zavadzia, ale už je deravý a rozbitý.

afinabul

Video s tetuškou:
https://www.youtube.com/watch?v=llG13M_nUQc
Doteraz som nevedel kto to je, až koláž a video od slaven1, mi otvoril oči:
http://blogy.hnonline.sk/andrej-kolesik/trapny-novinar-opat-dennik-sme-a...

balu

velmo pjekná babänôčka, to treba nechať. Ináč asi TÓDA, nie Tód, či? To neni ženôčka toho Mireka? No dievča moje krásne, to si si ale vybrala...

Norman

ja som myslel, že ty máš rád psov, nie teľatá. :)

balu

To sa nevylučuje, mám rád aj psov aj teľatá.

slaven1

Malé dievčatko v tele dospelej ženy, ale.. alééé za to "píšuce slobodne". Či viac môže chcieť.. snáď už len viac rozumu.. heh

sandro

Divim sa nasim prostitutkam, ze si nerobia ani zadne vratka. Proste tlacia propagandu co to da. Musim im byt predsa jasne, ze budu potom prvi na rane lebo su najviac na ociach.

Ľubov

Sú nadrapení. Tí inteligentnejší určite otočia.Ide o to,že skákať do reči sa n e s m i e.Je to znak chamrade.

Náhodný okoloidúci

Nemenia názory, takže sú vnútorne konzistentní a nie sú to prevracači kabátov :D Alebo by si bol radšej, keby prevrátili kabát a naďalej škodili?

Norman

Nemožno sa diviť, že vozík idúci v kolajach nedokáže odbočiť.
Oni sú reflexné lineárne mentality, skornatení, nedokážu inak.

Okrem toho - my sa tu pohybujeme už dlho a hovoríme o týchto veciach dlho - pre nich je to ale relatívne nové a rýchle.
A, samozrejme, nikde ani nie je napísané, ako to teraz dopadne. Raz aj táto etapa skončí krachom, ale či už teraz, to nie je ani nám stopro jasné a oni tomu duplom nechcú veriť.

Buheh

Niektorí z nich otočia kabát s bravúrou akrobata. Niektorí z nich otočia kabát, ale budú pri tom pociťovať diskomfort. Niektorí kabát neotočia a zalezení ostanú dúfať, že sionistická neviditeľná ruka trhu, ktorá ich dosiaľ tak pekne kŕmila, sa raz vráti. A niektorí tak pevne veria v USA demokraciu, že budú v ňu veriť, aj keby im znovu nariastla predkožka.

Norman

Je to smutné, ale je jeden fakt - nakoniec otočia kabát všetci (je to také smutné, ako napríklad to komunistické hovado Leško bojujúci za skvelé kapitalistické zajtrajšky. )

Čo je ale ešte smutnejšie, absolútna väčšina neprizná ani samým sebe, ba ani si to neuvedomia, že vlastne otočili kabát.

Niektorí nedopadnú dobre, veľká časť ale len zmení pôsobisko, pracovisko, mnohí ani to nie, len trocha slovník - ale stále to budú tí istí tupí opakovači dogiem.

To je práve ten problém. Ja som si istý, že paradigma, ideológia, sa zmení. A to možno aj rýchlo a možno aj k dobrému. Pravideľne k tomu dochádza, nie je dôvod predpokladať, že to prestane.
Ale tí kreteni sa nezmenia. Každá politická éra tu akoby zanechá vrstvu idiotov.
Vrstvu, ale ani to uhlie z nich nebude.

Ľubov

To je asi to najvýznamnejšie nóvum,pretože sa to naozaj mení,pravidelne,raz rýchlejšie,raz pomalšie.Teraz kto bude chcieť,tú vrstvu idiotov bude poznať pohodlne,z domáceho gauča takpovediac.

Aj tak,to je málo.Chýba nám a bude ešte viac chýbať skutočný Hrdina.Taký,čo ho dar nezvedie,hrozba nezlomí.Toto internet nevyrieši a to je pravda.

Ľubov

Náhodou som objavila na stole toto video,keď som už pri internete.Naozaj človek nájde rôzne informácie.
https://www.youtube.com/watch?v=C5AZdETq3fc doteraz som nič podobné nevidela,teda,nemám slov. Kameramani beťári si však vždy vyberali len krásne dievčatá do záberov.
Čo to bolo za akciu,vie mi niekto povedať?

Norman

Neviem presne, čo to mohlo byť za akciu, ale nebola to tá akcia za germánsku renesanciu?
:) No, asi to ponjali nejako za zlý koniec, alebo čo.

No, to už veru dnes neuvidíš. V reále nie. Vieš si predstaviť zoradene také kvanta súčasníkov - všetkých tých neurotikov, infantilov, trasorítok bez chrbtice a hlupákov bez sebavedomia?

Možno budúca generácia.

Ľubov

a niekedy v budúcnosti ? Je to vo hviezdach.A zadarmo to nebude.

V podstate na tej akcii nezáleží,aj tak ma fascinuje niečo iné,dnes na šťastného človeka nenarazíš,no,možno na tej Kube ešte.Aj keď po včerajšku,ktovie.Pán Kiska o tom čosi vie,o šťastných a nešťastných Kubáncoch.Prečo boli Nemci takí šťastní na tých záberoch?To je otázka.Možno si mysleli,že je koniec vojny,ešte sa nebojovalo na východnom fronte, Francúzsko podpísalo kapituláciu v tom istom vozni,kde ich v 18.tom tak ponížili ,čiže takto si to vysvetlujem,aj toto tam môže byť,ale to určite nie je všetko.Škoda,nevieme to zistiť a zrejme to už nechápu ani samotní Nemci.Tak nech už príde tá renesancia,tento svet je otrasný!

Náhodný okoloidúci

To je teda politicky nekorektné video... Nevidno tam žiadnych černochov...

Ľubov

Hovorí sa,že zmizol Assange.:((,zhruba dva týždne ho niet.Môže to súvisieť s aférou Pizza Gate. Zrazu chcú klingoni opakovať volby,no škandál je už tu,vonku,pred týmto už tie rozmaznané svine neujdú.Ani umelkyňa s takým írečitým srbským menom Abramovič.

Normálne mi dobre padlo,ako na AE dnes čitatelia vymýšlali najvhodnejšie tresty pre nedotknuteľných pedofilov: stiahnuť z kože,nasoliť.Za živa,samozrejme.

slaven1

"politicky nekorektné" - taká smiešna fráza tu na Nadhľade...

Náhodný okoloidúci

Aby si vedel, aj tvoja nadhľadová prezývka je politicky nekorektná :D

sandro

Lesko.. Toto doteraz neviem pochopit. Ten chlap prednasal vedecky komunizmus, bol redaktorom tyzdenika(?) UVKSS, absolutne aktivna postavicka rezimu. Neuveritelne, ze nikto nema gule verejne to povedat. Ale myslim, ze tu si zbytocne pesimisticky. Teraz velka vacsina dostane, co si zasluzi. Raz si tu pisal nieco v zmysle historickeho kyvadla, ktore udiera pravidelne ale nie vzdy rovnako. Bim, Bam.. Ak bolo umiernene vyporiadanie sa s komunistami Bim, tak Bam by som dnes na strane novinarskych prostitutiek a ucastnikov systemu, ktory za peniaze kryju, zazit nechcel.

Norman

kyvadlo áno, paradigma sa zmení, alebo aspoň prefarbí ... ale čo sa týka potrestania ... som skeptický.
Je tu ale jeden rozdiel, dávajúci malú nádej na lepší priebeh - prechod 1989 bol riadený zvrchu, Gorbačov jeho spustením naozaj zachránil miliónom doslovne život, nie (len) podlaiakom, ale milionom bežných ľudí. Títo dnešní zdá sa nič také spustiť nevedia. Uvidíme, čo Trump, ale tieto otrasy budú tak či tak aj z iných dôvodov nevyhnutne ovela silnejšie a tvrdšie, ako tie v 1989. Takže pravdepodobnosť, že niektoré nám verejne známe mená pôjdu ako prvé a budú slúžiť ako odstršujúci prípad, je dosť veľká. Aby som citoval klasika (Fica:), pripomínam: "niektoré".

Tu som napísal ešte dva odstavce ... ale potom som ich vymazal. Nie že by som sa obával či rešpektoval zákon o zákaze navádzania na násilie - ale načo nosiť drevo do lesa, že.

sandro

Ja sa najviac obavam toho, co si pisal prispevok predtym. Upne obycajnych, beznych oportunistov, ktori sa zrazu zacnu pri pive tvarit, ze ich o 180 stupnov otoceny nazor je ich. A zase budu poucovat a pohorsovat sa nad nazormi, ktore preberu zase v buducnosti. Inak takyto odpad mi je ovela odpornejsi ako politicka elita, ktora predala krajinu. Ti boli schopni aspon nejakej ''akcie''. Aspon isli s kozou na trh a nieco urobili(aj ked len pre seba). S nimi sa da bojovat, ale ako ma clovek bojovat s podradnou luzou?

Norman

No, som rád, že to viacerí tak vidíme.
Naozaj, to je ako bojovať s huspeninou. A čo s nimi nakoniec? Väčšina je nezmeniteľných. A nakoniec - väčšina z tých dole nadáva na tých hore, ale na ich mieste by boli rovnakí. Nie všetci,ale väčšina.
To je ten reálny nedostatok, závada, to najväčšie "znečistenie prostredia".
Ja myslím, že to je čosi ako tie sinice v jazerách. Jedno obdobie sa to rozmnoží, ale niekedy to aj samé od sebe vykape ... niekedy to rybník priam zadusí ... ale dá sa žiť aj vedľa toho, to je najpodstatnejšie. Treba to ale ničiť, ak sa dá.

1488

..tak prvé lastovičky názorových metamorfóz vyletujú, toť jedna od Baránka. Ešte sa nasmejeme, keď také smetiskové žurnály budú nový Völkischer Beobachter.

http://www.glob.sk/komentar-jana-baranka-je-suis-biely-odpad/

Ľubov

Presnejšie,do inaugurácie.Potom tie lastovičky budú prilietať rezkejšie.Baránek sa takto prejavuje už dlhšie,začal hneď po Horskom.Pozorujem ho:).
Platí jedna vec.Absolútna väčšina,hej ,aj voni,majú o niekoho strach.Deti,ich deti,nikto,kto je normálny otec,predsa nechce,aby to tu vyzeralo všade ako na Luníku 9 o 30 rokov.
Spolu s chlapským zjavom volanie po "zdravom sedliackom rozume",tento motív sa bude objavovať čoraz častejšie.Preto tie šialené peniaze na rozvrat rodiny,cez LGBT,rodina je mocná,stále.

No a druhým motívom pre lastovičky,budú podľa mňa nesmelé hlásky o potrebe spolupráce Ruska a Nemecka.A celkom nakoniec,naozaj až po inaugurácii a aj iných udalostiach,by sa v mejstríme mohli objaviť články typu "Determinácia je daná rasou,vždy sme to hovorili"

Takže ja si teraz kúpim pár krát Pravdu a Sme,nech to para tlačí,a prečítam si ich až v lete.Môže to byť vtipné čítanie.

Norman

Hehe, presne tak to bude.
Budú sa hýbať sami a predbiehať sa.
Bude to až nechutné.

Preto hovorím, že v určitom zmysle slova si môžeme pomaly vyložiť nohy na stôl. Lebo, žiaľ, tak, ako sa s normálnymi prostriedkami nedá kedykoľvek odštuplovať sopka, rovnako potom, keď sa prebudí, sa len ťažko dá s normálnymi prostriedkami riadiť jej výbuch.
Nemáme na to pohodlné prostriedky.

A ja nie som ani bohvieako motivovaný.
Celkom ma baví vidieť ich (začínajúcu) bezradnosť a (začínajúci) strach.
Nesú svoju karmu a tu z nich nik nesníme, a bola by to aj chyba. Nech si to vyžerú sami až do konca.
Ale kto je motivovaný napríklad na naháňačky s the most dangerous animal, asi prichádza ďalšia sezóna.

balu

oni rátajú s tým, že sa im doterajšie lži nejako potichu prepečú. Neviem či aj nemajú pravdu svojim spôsobom.

Dusanbe

než by sme čakali.

Nie je to uz druhy Brit, ktory sa zasamovrazdil v suvislosti s pripadom Litvinenko ?!?
Kuchynskym nozom - do ruky, krku, brucha - toz, silna natura to musela byt.

http://zpravy.idnes.cz/litvinenko-expert-sebevrazda-ubodani-d8v-/zahrani...

(Opravte ma ak sa mylim, ale neskoncil tak nejak podobne aj niekto z hotela, kde sa to malo stat ? Alebo si zle pamatam ?)

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/top-scientist-who-discovered-litvin...

Telo mrtveho obhliadal:
His body was examined by Home Office pathologist Dr Nicholas Hunt who also conducted the post mortem on weapons expert Dr David Kelly in 2003.
Dr Kelly was found dead in woodland near his South Oxfordshire home, less than 10 miles from where Dr Puncher lived.

A kto bol Dr. Kelly:
"was a Welsh scientist and authority on biological warfare, employed by the British Ministry of Defence, and formerly a United Nations weapons inspector in Iraq. He came to public attention in July 2003 when an unauthorised discussion he had off the record with BBC journalist Andrew Gilligan about the British government's dossier on weapons of mass destruction in Iraq was cited by Gilligan and led to a major controversy. Kelly's name became known to the media as Gilligan's source and he was called to appear on 15 July before the parliamentary foreign affairs select committee investigating the issues Gilligan had reported. Kelly was questioned aggressively about his actions. He was found dead two days later" - treba precitat aj dalej...

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Kelly_%28weapons_expert%29

Detektív vraví:
Detective Constable Rachel Clarke, who investigated Dr Puncher's death, said: "His injuries were so extensive, I didn't know how he could have inflicted them on himself without becoming unconscious so we looked at the wider circumstances."

Ale Dr Nicholas Hunt - "but came to the conclusion that the injuries were self-inflicted."

Tak toto celé smrdí viac, než rok nevetraná ošípareň....

balu

No.
1, Litvinenko od 1986 pracoval pre KGB, v 1991 sa stal pracovníkom KGB, špecializovaným na organizovaný zločin a protiterorizmus.

2, Litvinenko aj v rámci FSB akože riešil organizovaný zločin, pričom: "Litvinenko met Boris Berezovsky in 1994 (takže ako Jelcin Jelcinovič bol na vrchole stúpala s ním aj oligarchia) when he took part in investigations into an assassination attempt on the oligarch. He later began to moonlight for Berezovsky and was responsible for the oligarch's security. Litvinenko's employment under Berezovsky and other security services personnel was illegal, but the state somewhat tolerated it to retain staff who were at the time underpaid. ...no veď ako by aj netolerovali, keď to bola jedna banda...Thus, Litvinenko's employment for the controversial businessman and others was not investigated. Often such inquiries in Russia were selective and targeted only at those who had stepped out of line.
In 1997, Litvinenko was promoted to the FSB Directorate of Analysis and Suppression of Criminal Groups, with the title of senior operational officer and deputy head of the Seventh Section. According to Dimitri Simes, the Directorate was viewed as much as a part of organised crime as it was of law enforcement" Ale tiež je v tej vete zaujímavé, že "and others" - ešte komu slúžil tento gerój? A ČO BOLO NÁPLŇOU JEHO PRÁCE?

3, 1996, Obdobie "semibankiršiny", keď sa 7 najmocnejších mogulov spojilo, že Jelcina za každú cenu podržia v kresle. Menovať národnosť resp. náboženstvo týchto borcov by bolo politicky nekorektné až antisemitské. Berezovsky, Gusinsky a pod. Po sfalšovanom znovuzvolení Jelcina (1996) v 1997 údajne dostane rozkaz zabiť Berezovského - bohužiaľ nepíšu od koho... Samozrejme rozkaz nesplní. V 1998 posunie telke záznam rozhovorov s viacerými členmi FSB, podľa ktorých mali zavraždiť viacerých politikov a podnikateľov. Tiež nepíšu, že ktorých a teda že asi kto dal ten rozkaz. Ešte v 1998 ho vyhodia z FSB.

4, Berezovsky emigruje do GB v novembri 2000, Litvinenko už v októbri. Samozrejme spolu s pár ďalšími demokratmi ďalej kuli pikle proti Putinovi. "However, when Berezovsky told Reuters in early February 2006 that he was working on plans to overthrow Russian President Vladimir Putin, British Foreign Minister Jack Straw warned the London-based Russian tycoon not to plot against the Russian President while living in Britain. His refugee status could be reviewed if he continued to make such remarks."

5, V 2006 zomrie. Jeho smrť vyšetrujú, ale vyšetrovatelia sa nejako nikdy nedostanú ďalej ako "bol to Putin", resp. akonáhle začnú múdrovať nejako aj oni sami zomrú, napr. sa ubodajú. Lepší príklad som len z Maďarska čítal z 90-tych rokov, keď chlapík motorovou pílou rozrezal vlastnú hlavu.

------

Summa.
Litvinenko bol za Jelcina v KGB/FSB, celkom sa mu darilo, veď to bola prvotriedna mafia. Určite kadekoho poznal, všeličo vedel. Dal sa do služieb jednému z najväčších oligarchov (ak nie rovno najväčšiemu) a zostal mu natoľko verný, že s ním aj emigroval do Británie, keď v Rusku začalo byť horúco. Ich činnosť sa nepáčila nielen Putinovi, ale ešte dosť veľkej skupine ľudí, napr. býávalým kumpánom z Jelcinových zlatých čias, západným diplomatom, ktorí nechceli konflikt s Putinom a pod. Boli proste nepríjemní veľmi rôznym skupinám. A potom zomrel, a dodnes sa nedarí vysvetliť kto ho vlastne odpratal. V takýchto prípadoch západní žurnalisti už zo zvyku ukončia vetu, že "lebo Putin". Ale čo keď ten chudák vyšetrovateľ práve došiel na to, že ani nie, a oficiálna verzia je lož? Veď keby tvrdil len to isté, čo sa vykrikuje celý čas, asi by sa nič nestalo ako sa nestalo ani doterajším poslušným "expertom". Tak asi na niečo iné došiel. A rozhodol sa, že sa ubodá.

Norman

znamená to vždy, že v prípade je namočená veľká sviňa.
Zaujímavé je, že sa vyšetrovateľ pár dní predtým vrátil z Ruska. Je možné, že mu Rusi poskytli nejaké jasné informácie a dôkazy. Zrejme tušil, aké je to nebezpečné.

Tamtí sa nezastavia pred ničím.

balu

trochu pokutral po webe kto bol hrdina Litvinenko som len žasol. Nebol len taký pravdoláskarský novinárik, ale ex-KGB/FSB agent, Berezovského bezpečnostný mufti... nevým, podľa mňa nám to v správach anno tiež nejako nespomínali. Len, že novinár, ktorý odhaľoval pravdu o svinstvách - samozrejme - Putina, koho iného, že. Hej, smrdí a poriadne. Chudák vysetrovateľ podľa mňa tiež došiel na niečo, podľa manželky odvtedy ako sa vrátil z Ruska bol ako vymenený.

A teraz ho už načo zabíjať keby len chcel zopakovať 1000x zopakovanú verziu, že "bol to Putin"? Litvinenko aj Berezovsky si už zdola voňajú fiaľky, čo môže byť také strašne dôležité, že kvôli tomu treba zabiť vyšetrovateľa? Veď by stačilo fakt len zopakovať oficiálnu verziu, nič by sa mu nestalo.

Norman

Pod zámenom "tamtí" som myslel samozrejme britských zabijakov, nie Rusov.
Prípad je tak spolitizovaný a Briti sú v ňom tak namočení, že nechcú pripustiť akékoľvek odhalenie. Rusi mu mohli poskytnúť výsledky vlastného vyšetrovania, indície, kam by sa mal pozrieť. Niečo konkrétne.

Samotní Litvinenko bol Berezovského poskok, nájomný zločinec. Je možné, že transportoval-pašoval nejaký radioaktívny materiál a pri neodbornej robote sa otrávil. Je ale možné, že ho otrávili jeho kumpáni - dôvodov sú v podobných kruhoch tisíce. Verzia, že by ho takto komplikovane a bombasticky zabilo Rusko, je absolútny nezmysel. S takým niečím dokáže prísť iba krajina, ktorá aj oficiálne dokáže veriť na ZHN v Iraku. Litvineko bol nula, špinavá filcka, ktorá nikomu z ruských politikov by už nestála ani za gulku, nieto ešte pašovať a dávať mu nejaké polónium do kávy.

Netreba zabudnúť, že aj na Berezovskom bola spáchaná samovražda. Toto sú zločiny priamo spojené s britskými tajnými službami, s britským štátom. A samozrejme berezovského mafiou, teda anglosionistami.

Truhlík

Počas vyšetrovania Litvinenkovej smrti na súde boli utajené časti, lebo Litvinenko pracoval pre britskú tajnú službu.
No a Berezovskij napísal Putinovi dva listy, v ktorých ho prosil o možnosť návratu do Ruska. V tomto svetle je jeho samovražda vylúčená. A rozprávať mal čo. O oligarchoch, o čečenských vojnách, o Rodine, o privatizácii, o tajných službách.