amerika

Oni to tí diktátori tak skrátka majú: keď sa zdá, že im už nič nehrozí, tak pochytia neodbytné nutkanie vykonať nejaký škandalózny chemický či iný neakceptovateľný čin, ktorý pobúri tzv. medzinárodné spoločenstvo na čele s jeho ozdobou a svetovým lídrom v oblasti demokracie a ľudských práv.

Ten proces sa dá sledovať na mape. Začalo to revolúciou a revolúciami to pokračovalo. 

Je to naša dnes už každodenná skúsenosť, niečo, čo tu ešte nedávno nebývalo. Súčasťou kampane, ktorou chcú mocní sveta docieliť ďalšie oslabenie a zdegenerovanie bieleho ľudstva je aj neustále propagovanie černochov.

Vraj im hekeri ovplyvnili výsledok volieb.

Buhehe. Keby to nebola taká drzá nehoráznosť, tak by to bola ale fakt sranda, bžunda, alebo, ako hovorieval Grigoriy, prča.

Áno, som si vedomý, že by sme sem mali uverejňovať predovšetkým svoje vlasnté myšlienky. Nuž ale ak človek natrafí na cudzie myšlienky (?) a to ešte k tomu také, na aké by sa sám jednoducho nezmohol, tak som neodolal a dodal to sem.

Skončila sa, či pokračuje? V súvislosti so stále intenzívnejšou angažovanosťou USA a NATO v záležitostiach Ukrajiny, zbedačenej “oranžovou revolúciou”, následkami štátneho prevratu a občianskou vojnou, sa vo verejnosti čoraz viac ozývajú otázky, či sa vlastne studená vojna rozpadom ZSSR a jeho mo

Július Handžárik
Teroristická organizácia  Davláh al islamíja, v západných médiach a politických textoch neustále veľkolepo označovaná ako Islámsky štát, skratkou IS alebo ISIS, sa dopúšťa na Blízkom východe krvavých zločinov proti ľudskosti.

Treba sa zamyslieť nad tým, prečo USA (z ich pohľadu) musia ovládať Európu. Samozrejme, Európa je veľké centrum bohatstva, križovatka, ľudská sila a kreatívna inteligencia - tá dokonca väčšia, než si Američania uvedomujú.

Včera mi padol na monitor film. Príliš sa tými vecami nezaoberám, ale súčasná technika je prenikavá, a tak občas niečo nechám bežať v pozadí - v rámci základného kultúrneho prehľadu.

Jak je možné, že stát, který v poválečné historii rozpoutal a vede nejvíc válek, je považován za synonymum mírové politiky a jeho představitel dostal Nobelovu cenu za mír?

Predvčerom,  17. decembra, zomrel v USA Dieter E. Grau, jedna z hlavných osobností amerického vesmírneho programu. Dožil sa úctyhodných 101 rokov.

FATCA: Máte dolarový účet v ČR? Americké úřady o vás od 1. července vědí více než Policie ČR, Ministerstvo vnitra nebo organizovaný zločin!

VK

Dnes, 4. septembra 2013, zasadol v  USA senátny výbor pre zahraničné vzťahy, ktorý odhlasoval prezidentovi práva na vedenie vojny proti Sýrii. Toto schválenie pôjde ešte do hlasovania celého Senátu (pravdepodobne 9. septembra). Ale keďže vec schválili už hlavní predstavitelia oboch zložiek jedinej vládnej strany, teda tzv. republikánov aj tzv. demokratov, je pravdepodobné, že bude schválený aj tam.

Doktrína „Zodpovědnosti chránit“, která byla v roce 2011 uplatněna k legitimizaci války proti Libyi, se v Sýrii proměnila v doktrínu „Zodpovědnost útočit“. Jen proto, že to tak Obamova administrativa prostě chce.

Pepe Escobar

Barack Obama a britský premiér David Cameron se při nedělním čtyřicetiminutovém telefonickém rozhovoru „v principu“ dohodli, že i bez souhlasu OSN a bez ohledu na výsledek šetření jejích inspektorů příštích dvou týdnech zaútočí na Sýrii. Francie s plánem podle všeho souhlasí.

Tereza Spencerová

Je celkom možné, že postupujúcej idokratizácii presstitútov možno ďakovať za to, že si neuvedomili, čo fotky zobrazujú. Ukazujú totiž nielen minulosť a súčasnosť jednej budovy Detroitu, čoby symbolu mesta, ale azda aj celej dnešnej (americkej) civilizácie. Minulosť - upravená škola, športoviská, knihovne - a v nich veselí, roztatárení, dobromyseľní, baviaci sa černoškovia. Takí slobodní, prinášajúci tú multikulti. A potom je na fotke vždy aj prítomnosť - rozklad, rozpad, špina, úpadok.

V januári 2013 zavraždili adoptívni rodičia Shattovci v Texase trojročného Maxima Kuzmina. Dieťa, vyvezené z Ruska v roku 2012, jeho náhradná matka napchávala veľkými dávkami Risperdalu, používaného na liečbu schizofrénie u dospelých a nakoniec ho dobila na smrť.

Reprezentantka kultúry sadizmu Hillary Clintonová cituje rímskeho klasika: "We came, we saw, he died." Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov konštatuje, že tváre lídrov "západných demokracií" sú zoči-voči brutálnej vražde tak šťastné, ako keby si spomenuli, ako v detstve v pivniciach týrali a vešali túlavé mačky.

(Otvorený list od amerického učiteľa s dlhoročnými skúsenosťami učenia afro -americkej mládeže. Považujeme ho za public domain)

Poslechněte, vy šampióni lidumilnosti, kde jste najednou vzali představu, že máte výlučné právo nám přednášet o humanismu a svobodě projevu? 

Regresívna ľavica opäť chytá v Spojených štátoch ťažký amok. Dôvod?

Ak si chcete v Starom Meste ako majiteľ kaviarne zriadiť terasu, musíte zaplatiť daň za zabratie verejného priestranstva.

My, obyvatelia a návštevníci hlavného mesta SR Bratislavy, žiadame okamžité odstránenie plota, ktorý je postavený pred budovou americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí.

 

Americké bomby zabíjely. Pravda o bombardování území ČR na konci války 

 

Podľa Trumpových vlastných slov bola kandidatúra za prezidenta jeho najväčší životný projekt. Preto povedať jednoznačne, čo všetko podstatne prispelo k víťazstvu nie je možné. Ale isté je jedno:  určite mal na to výrazný vplyv aj šéf celej jeho volebnej kampane, Steve Bannon.

Udalosti v Sýrii sa hýbu pomaly. Tak to už vo vojne chodí - ani za boha so to nepohne.

Situácia je medzičasom jasná: v noci z piatku na sobotu 3. októbra 2015 vybombardovala armáda USA cielene a dôkladne nemocnicu Lekárov bez hraníc (MSF) v afganskom Kundúze.

Mnohí Rusi sú dôverčiví a naivne veria, že Amerika je tým najlepším miestom, príkladom pre svet, ktorému sa dá veriť a dôverovať. Táto idiotská viera, ktorej prejavy vidíme na západnej Ukrajine, kde USA krajinu destabilizujú v rámci príprav na jej prevzatie, je dôležitou zbraňou, ktorú USA používajú na destabilizáciu Ruska. Niektorí Rusi Washington ospravedlňujú tým, že si vysvetľujú protiruskú rétoriku ako prostý pozostatok stereotypov zo studenej vojny. "Staré stereotypy" sú však falošnou stopou, zavádzajúcim odvrátením pozornosti. Washington po Rusku ide. Rusko je pod útokom, a ak to Rusi nepochopia, stanú sa históriou.

Paul Craig Roberts