ázia

počet: 106

globálny svet

Boli to tí najšťastnejší ľudia, akých som kedy videl. Mojou úlohou bolo ich presvedčiť, že sú stratení a potrebujú Ježiša, hovorí v rozhovore DANIEL EVERETT.
Ako reagovali ľudia z národa Piraha, keď sa dozvedeli o Bohu?

Ešte k „argumentu“ o tom, ako Európa potrebuje osvieženie a zmultikultúrnenie.

Dovolím si tu prezentovať jedno video. Je v podstate bez slov a je nedôležité, odkiaľ konkrétne je a kto v ňom je.

Genografia je veda, ktorá skúma strom príbuznosti ľudských populácií na základe porovnávania genetického materiálu desaťtisícov jedincov z celého sveta.

Čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí,“ hovorí starý Murphy a lord Acton dopĺňa špeciálnu obdobu tohto tvrdenia pre oblasť spoločenskovednú: „Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne.“ Počas stáročí skoncentrovaná svetovládna moc mala nespočet príležitostí sa

Len toľko môžu konštatovať Spojené štáty americké pri vyhadzovaní svojich teoretických spisov o New American Century - ovládnutí celého sveta v 21. storočí - na smetisko dejín. Aj Big Ben im už odzvonil. Jedným z posledných nemohúcich gest americkej administratívy sa stalo pohrozenie sankciami, touto ešte nedávno obávanou zbraňou - komuže to? no priamo Británii za jej lokajské poklonkovanie pri nedávnej návšteve prezidenta Číny Xi Jinpinga.

Je 9. máj 2015, čas na malý geopolitický kurz. Vezmeme si kus klasického papiera a napíšeme to známe win-win. Následne ho prečiarkneme, pretože táto filozofia na Západe aj tak nikdy neplatila a vedľa napíšeme toto: 互惠互利 / взаимная выгода. Na pero, zaručene vyrobené v Číne, si môžeme prípadne pripevniť georgievskú lentočku. Komu robia problém čínske znaky, ba dokonca aj azbuka, radím vám: učte sa. Aby bol prvý krok k poznávaniu úplne iných svetov radostnejší, pozrite si dnes blagoveščenský rusko-čínsky ohňostroj (napíšme si: 俄罗斯 - 中国花炮 / российско-китайский фейерверк).

Sú v zásade dva možné spôsoby nahliadania na veci politické: demokratický alebo geopolitický. Netreba ich miešať, lebo navzájom takmer nesúvisia.

Vojenský analytik Martin Koller předpovídá, že proruští separatisté mohou chtít ovládnout východoukrajinský přístav Mariupol. Případný pozemní koridor na Krym by dle jeho mínění nebylo možno ubránit. Koller se pozastavuje nad tím, že ve válce na Donbase se bojuje vesměs nemoderními zbraněmi, víceméně i bez využití letectva. V komentáři pro ParlamentníListy.cz rovněž analytik odsuzuje spekulace o možném ruském útoku na Evropu.

Martin Koller

 Chcel by som upozorniť na zauíjmavé texty, ktoré začali vznikať na stránke
 amahara.cz, tento je viacmenej úvodný:

V minulém díle jsem okrajově zmínil důležitost dělení společenského a technologického vývoje, a konstatoval, že ten společenský již nějaký ten rok klesá strmě ke dnu. Tentokrát se budu věnovat právě kategoriím vývoje, pokroku apod.;  a v komparaci s několika historickými modely prokážu rozklad sociálně-ekonomického systému Okcidentu.

První příznak lidového majdanu jsou biotoalety. Pokud uvidíte, že tam jsou biozáchodky, je to jistojistě lidový majdan. A jak to? Babičky přinesou pirožky, dědečkové přivezou biozáchodky. Aby se bylo kde posrat. Po těch pirožcích.

Väčšina ľudí keď politizuje, mieša dokopy jablká z hruškami. Výrazy ako demokracia, štát či voľby sa miešajú s pojmami ako moc, geopolitika, reálny svet. Je to principiálna chyba.

V roku 1994 schválila Čína eugenické zákony. Všetky tehotné ženy musia prejsť prenatálnym testovaním a absolvovať potrat pokiaľ sa zistí, že plod má genetické vady. Zákon nasledoval slávnu politiku jedného dieťaťa, ktorá bola zavedená v roku 1979 a znížila pôrodnosť na 1,9 dieťaťa na ženu.

Richard Hoste

Alebo poukazujete na to, že verejnosť je príliš hlúpa a príliš nestabilná a neschopná, aby mohla byť oboznámená s pravdou? Aká šikovná racionalizácia pre novinárov a ostatných, ktorí sú jednoducho príliš zbabelí povedať nepopulárnu pravdu! Nemusia si to pripustiť. Namiesto toho môžu sami sebe zagratulovať, že sú z nich „veľkí humanisti.“

Marian Van Court

Ľudstvo zlyhalo v jednej zo základných povinností - v zachovávaní a rozvoji variability a bohatstva života na Zemi.

Svetový fond na ochranu zvierat vydal svoj Living Planet Index, v ktorom sleduje okoľo 3200  najznámejších druhov živočíchov - cicavcov, vtákov, obojživelníkov a rýb.

Počul som, že jedna z európskych a najmä nemeckých hodnôt sú dejiny. Ak sa obzrieme späť do nedávnej histórie, tak uvidíme, ako obrovská skupina sovietskych vojsk v počte 300 000 ľudí, 5000 tankov, 1500 lietadiel a 10.000 diel (vrátane jadrových zbraní), opustila bez jediného výstrelu práve zjednotené Nemecko.

 Agentúrna správa: Vo štvrtok 24. júla 2014 zrušila americká federálna agentúra pre civilné letectvo (FAA) zákaz lietať do a z letiska Ben Guriona v Tel Avive. Poslušne ju nasledovali európske aerolínie, ktoré tiež zákaz lietať do hlavného mesta štátu bez hraníc zrušili.

Spojené státy za posledních 25 let vojensky intervenovaly (jejich ozbrojené síly vstoupily či vlétly do cizích států) v dlouhé řadě zemí: v Panamě 1989, Kuvajtu a Iráku 1990, Somálsku 1992, Haiti 1994, v Srbsku 1995, v Súdánu 1998, Srbsku a Kosovu 1999, v Afghánistánu 2001, v Iráku 2003, v Pakistánu 2004, Somálsku 2007, Lybii 2011.

Radim Jičínský

Ako by prebiehala história, keby sme Hitlera zabili niekedy okolo roku 1933, teda ešte pred tým, ako rozvinul svoju moc?

Stránky

Iránska štátna televízia informovala o spustení výroby nového typu rakety iránskych vzdušných síl s názvom Sajjád-3. 

... alebo ako by mala vyzerať príprava na potenciálnu votreleckú krízu v prípade, ak súčasná vláda zmäkne a podľahne nátlaku z Bruselu a od slniečkárov alebo ak sa slniečkári dostanú k moci. 

Hovorí sa, že do roku 1950 jazdili Saudi na ťavách a po roku 2050 budú zas jazdiť na ťavách. Podľa všetkého to bude skôr.

Keď sa s ním stretla vtedajšia americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová, skončila na péenke so zlomenou prednou hnátou. Vraj sa zgúľala zo schodov.

Ani nepočkal na koniec Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, a hysterický Erdogan nariadil tureckému delostrelectvu páliť na leteckú základňu Minnech pri strategickom Aleppe.

Japonský premiér Šinzo Abe navrhol, aby sa summit G7 v apríli 2016, ktorého organizátorom je jeho krajina, konal v Hirošime. Obamova administratíva zhysteričila. Symbol amerických zverstiev na civilnom obyvateľstve by sa opäť dostal na titulné strany médií - aj s celým kontextom. Abe dostal facku, aby nezabudol, kto prehral vojnu a summit sa uskutoční v meste Sima na juhovýchode ostrova Honšú.

 50 najvplyvnejších židov s bonusom.

 UPDATE

Minister zahraničných vecí John Kerry (aka Kohn pôvodom z Česka) sa práve vznáša vo vzduchu, smer ruské Soči. Vychytil sa tam s požiadavkou stretnúť sa s prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom a ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Zemetrasenie v Nepále opäť raz ukázalo nekrofilnú, beštiálne neľudskú tvár systému. Tak ako od čias magických a mýtických kohenovských 6 miliónov sa aj po katastrofe v údolí Káthmandú zrátavali mŕtvi. V prvých dňoch nás korporátne média nezabudli každých pár hodín prikrmovať rastúcim číslom. To finálne je neveľké - necelých desať tisíc. V porovnaní s kohenovským etalónom drobnosť. Čiže - nič vážne sa nestalo.

Slovensko je medzi 12 štátmi Európskej únie, ktoré odmietli zvýšiť svoj príspevok na pátracie a záchranné akcie v Stredozemnom mori, pomáhajúce nelegálnym imigrantom dosiahnuť brehy Európy. Strojnásobnenie financovania týchto akcií nariadili bruselskí byrokrati na čele s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom na nedávnom mimoriadnom summite EÚ o migrácii.

Vo februári Pepe Escobar napísal z Pekingu, že "seen from the Chinese capital as the Year of the Sheep starts, the malaise affecting the West seems like a mirage in a galaxy far, far away." Ani on si nemohol nevšimnúť to, čo u mňa počas putovania Čínou vyvolalo sprostú závisť. Veľkú dlhodobú štátnu kampaň za lepšiu a krajšiu Čínu pre ľudí: Zhongguo wode meng - Čína, môj sen. Tu, na západe, by obdobná kampaň nemohla vzniknúť ani náhodou. My náš spoločný sen o spoločnej budúcnosti nemáme.

Niežeby sionistickou agresivitou, reprezentovanou momentálne osobou Benjamína Mileikowského (aka Netanjahua) nebola prelezená celá Mníchovská bezpečnostná konferencia (MBK), ale Mileikowského žiadza po vystúpení na špeciálnom zasadnutí amerického Kongresu dostala miesto aj tam. Jedným z účastníkov MBK je totiž aj šéf Zionist Campu Izák Hercog. A Mileikowského východoeurópska zaťatá tuposť ho očividne trápi natoľko, že ju so svojou východoeurópskou zaťatou tuposťou (Hercogov "blízkovýchodný" pôvod TU) vytiahol ako vážnu bezpečnostnú tému.

Milý Barack, píšem ti z dače, kde trochu relaxujem a premýšľam. Lebo akosi mi niektoré veci nedajú pokoja.

Nedávno som tu nabádal k platbám v hotovosti. Je to podľa mňa jedna z nenápadných. ale veľmi účinných zbraní pri boji o zachovanie aspoň akej-takej slobody a autonómie.

Prepis rozhovoru medzi Irinou Volynecovou a Igorom Druzom v redakcii Dentv.ru na tému „kто ворует детей на Украине?"

 Sociálny, humanitárny a kultúrny výbor Valného zhromaždenia OSN prijal rezolúciu o efektívnejšom boji s heroizáciou nacizmu a prejavmi rasovej a národnostnej neznášanlivosti.

Som presvedčený o tom, že ľudia s malým duchom, čo je dnes takmer každý, jednoducho nemôžu uniesť bremeno nezávislého, slobodného, tvorivého a autentického bytia, a práve preto ľahko odovzdávajú svoj osud do rúk Systému.

V nedelu, 9. novembra, prebehli v Berlíne oslavy revízie výsledkov 2. svetovej vojny. Presne pred 25 rokmi totiž došlo k zrušeniu povestného múra, oddelujúceho Západný a Východny Berlín. To bol začiatok procesu, ktorý rýchlo viedol k zjednoteniu Nemecka.

 Michail Chodorkovskij vstupuje do politiky, aby zmenil mocenské pomery v Rusku. Bývalý oligarcha však nemá záujem o post prezidenta. Chce viac. Po vyvolaní krízy a krachu moci má v pláne osobne zmeniť systém v Rusku za „modernejší“.

Vraj z dôvodu politiky ECB (Európskej centrálnej banky) žiadajú nemecké banky od podnikov a iných inštitúcii "negatívne úroky". A mienia to zaviesť aj na súkromné vklady

V USA sa rozhodli od mala indoktrinovať svoje deti dogmami o semitoch.

Ruská federácia predložila v júni Bezpečnostnej rade OSN návrh na urgentné a účinné zablokovanie ropného "ochodovania" s teroristickou organizáciou ISIS (alebo IS, kto má rád kratšie reči), brutálne operujúcou na území Iraku a Sýrie. V tom čase už mala ISIS pod kontrolou viacero významných ropných polí v oboch štátoch a súvisiacu infraštruktúru, vrátane ropovodov.

Keď v posledných mesiacoch ukrajinská armáda strielala divo a naslepo do východoukrajinských miest, plných civilov, vtedy držala Amnesty International hubu.

Včera, 29.8.2014, boli v Banskej Bystrici oslavy 70. výročia odporu Slovákov voči nacistickému Nemecku (agresorovi), oslavy udalosti, ktorá sa po poslednej veľkej vojne na našom území začala označovať ako Slovenské národné povstanie (SNP).

Je Palestina územím pod izraelskou okupací? Jaké je to vyrůstat v průměrné izraelské militaristické sionistické rodině?

...čiže mäsiari zo Sionu vyzvali obyvateľov vyhnaných paľbou zo severnej časti koncentračného tábora Pásmo Gazy, že "sa môžu vrátiť domov."

"Nebudeme akceptovať žiadne použitie ruských vojenských síl vo východnej Ukrajine pod žiadnou zámienkou."

Tak prehovoril Joshua, prorok obrezaných sídliaci v Bielom dome.

V USA sa nakazilo 86 vedcov antraxom, resp. je vážne riziko, že sú nakazení. 

Stránky