rusko

K už zverejneným videám a článkom opisujúcim riadený úpadok bielych národov sa tematicky hodí video opisujúce zneužívanie alkoholu a propagáciu alkoholizmu na oslabenie sily národa a na dosiahnutie jeho úpadku, s cieľom konečného zničenia.

Video opisuje ruské reálie, takže je v ruskom jazyku a so slovenskými titulkami, ale je poučné a aktuálne aj pre nás.

V noci z 21. na 22. novembra 2015 došlo v Chersonskej oblasti k zničeniu vysokonapäťových stĺpov a zastaveniu dodávok elektrickej energie na Krym. Ruský polostrov sa tak ocitol v tme. Zakrátko ruský Specnaz zlikvidoval v Kabardsko-Balkarskej republike jedenásť teroristov spojených s Daešom (takzvaným Islamským štátom). Práve s nimi kooperoval čečenský terorista Adam Osmajev, ktorý si užíva ochranu ukrajinskej chunty a momentálne sa aj s jeho teroristickou čvargou motá okolo zničených elektrických stĺpov. Nečudo, že montážnici, ktorí chceli stĺpy opraviť, v panike ušli a oficiálne silové štruktúry im neboli schopné (alebo ochotné) poskytnúť ochranu. Verme, že Osmajev mladší aj starší nie sú pre ministerstvo vnútra SR neznámi (ani ich falošné pasy) a linky Daeša, natiahnuté z ich vysunutého pracoviska na Ukrajine smerom do EÚ majú ako-tak pod kontrolou.

Rusi zapichli čerešničku do torty džihádistického IS. Stalo sa to vo forme 26 rakiet s plochou dráhou letu, odpálených z lodí v Kaspickom mori.

Skončila sa, či pokračuje? V súvislosti so stále intenzívnejšou angažovanosťou USA a NATO v záležitostiach Ukrajiny, zbedačenej “oranžovou revolúciou”, následkami štátneho prevratu a občianskou vojnou, sa vo verejnosti čoraz viac ozývajú otázky, či sa vlastne studená vojna rozpadom ZSSR a jeho mo

Július Handžárik

Prešiel rok od návratu Krymu do láskavého objatia Matičky Rusi. Počas toho roku sme boli intenzívne kŕmení jedovatou mediálnou kašou o tom, ako Rusko násilím „anektovalo“ ukrajinský Krym. Preto by bolo možno na mieste si zopakovať fakty o tejto záležitosti.

Všetci o tom hovoria, všetci sa pýtajú. Tak čo, je tam alebo nie je? Ako v prípade takmer všetkých verejne široko debatovaných tém, aj táto otázka je v skutočnosti mimo misu.

 

Je 9. máj 2015, čas na malý geopolitický kurz. Vezmeme si kus klasického papiera a napíšeme to známe win-win. Následne ho prečiarkneme, pretože táto filozofia na Západe aj tak nikdy neplatila a vedľa napíšeme toto: 互惠互利 / взаимная выгода. Na pero, zaručene vyrobené v Číne, si môžeme prípadne pripevniť georgievskú lentočku. Komu robia problém čínske znaky, ba dokonca aj azbuka, radím vám: učte sa. Aby bol prvý krok k poznávaniu úplne iných svetov radostnejší, pozrite si dnes blagoveščenský rusko-čínsky ohňostroj (napíšme si: 俄罗斯 - 中国花炮 / российско-китайский фейерверк).

Tento film mal premiéru 15. marca 2015, teda zhruba pred týždňom. Je to popis a vysvetlenie z ruskej strany, ako prebiehal prechod Krymu do Ruskej federácie.

“Válka je především byznys, a proto nejsem takový optimista. Kapitál potřebuje válku. Vidím to půl na půl, že bude válka nebo mír,“ říká v rozhovoru pro Hlas Ruska poslanec slovenské Národní rady za stranu SMER-SD Ľuboš Blaha.

Ľuboš Blaha

Posledné udalosti, ako napríklad zvrhnutie vlády na Ukrajine, odlúčenie Krymu a jeho rozhodnutie pripojiť sa k Ruskej Federácií, následná vojenská kampaň proti civilom na východnej Ukrajine, západné sankcie voči Rusku a nedávny útok na rubeľ spôsobili určitý fázový posun v ruskej spoločnosti, o k

Dmitry Orlov

Téma nášho stretnutia a diskusií je už pomenovaná : „Nové pravidlá alebo hry bez pravidiel? Podľa môjho názoru táto téma, táto formulácia veľmi presne opisuje to historické rázcestie, na ktorom sa nachádzame, výber, ktorý musíme urobiť.

Wotan

Na rozdíl od veřejných prohlášení Obamovy administrativy obviňujících ze sestřelení letu 17 Malaysia Airlines ukrajinské rebely a Rusko,už někteří zpravodajští analytici dospěli k závěru, že ani rebelové ani Rusko za to nejspíš nemohou, a že to vypadá, že za to mohou ukrajinské vládní síly, jak ukazuje zdroj obeznámený s těmito zjištěními. Tento úsudek – odporující tomu, co president Barack Obama a ministr zahraničí John Kerry veřejně prohlašovali – je založený převážně na absenci důkazů od americké vlády, že by Rusko rebelům dodalo protiletecký raketový systém Buk, kterého by bylo zapotřebí k zasažení civilního linkového tryskáče letícího v 33 000 stopách, řekl zdroj, který mluvil pod podmínkou anonymity

Válka proti Rusku je v současnosti na Západě nejdiskutovanějším tématem. Momentálně jako pouhý návrh nebo možnost, který se ovšem v závislosti na rozhodnutích všech stran zúčastněných v ukrajinském konfliktu – Moskvy, Washingtonu, Kyjeva a Bruselu – může stát realitou.

Alexander Dugin

...skôr, ako sa, chudák, narodil. Západné korporátne média ho síce nafukovali na plný plyn ako balón v tvare dlhého žiarivého hada - spasiteľa Európy, ťahajúceho strategickú surovinu z Ázie na starý kontinent, ale o to trápnejšie teraz vyzerá tento spľasnutý americký projekt pomenovaný podľa Verdiho Zboru židovských otrokov, ktorí boli otrokmi len v mýte vytvorenom židmi. Podľa pôvodných tajných plánov mal plynovod Nabucco dopravovať pod americko-izraelskou kuratelou do Európy plyn z demokraticky vybombardovaného Iránu. Mimochodom, USraelci stále považujú iránske nerastné suroviny - hlavne teda ropu a zemný plyn - akosi za svoje vlastníctvo, ku ktorému len momentálne nemajú prístup, aby ho delili podľa svojej ľubovôle a bohatli na ňom. S Iránom to nevyšlo a Nabucco sa stal prvým projektom v histórii ropovodov a plynovodov, ktorý nemal plnku. Na smiech. Hlavne v Rusku, voči ktorému bol tento ideologický projekt zameraný.

V januári 2013 zavraždili adoptívni rodičia Shattovci v Texase trojročného Maxima Kuzmina. Dieťa, vyvezené z Ruska v roku 2012, jeho náhradná matka napchávala veľkými dávkami Risperdalu, používaného na liečbu schizofrénie u dospelých a nakoniec ho dobila na smrť.

Poslechněte, vy šampióni lidumilnosti, kde jste najednou vzali představu, že máte výlučné právo nám přednášet o humanismu a svobodě projevu? 

Nie je žiadnym tajomstvom, že globálny parazit USA uznáva iba to, čo vyhovuje mocenským záujmom najvyšších predstaviteľov.

V meste Novosibirsk v Rusku učitelia prvých stupňov niektorých škôl odmietli učiť deti podľa moderných učebníc a používajú sovietske šlabikáre, matematiku a prírodovedu.

Udalosti v Sýrii sa hýbu pomaly. Tak to už vo vojne chodí - ani za boha so to nepohne.

Ktovie, na čo myslel čerstvo navečeraný Borja Nemcov, keď si štrádujúc po moste smerom k svojmu luxusnému apartmánu nevšimol, že jeho kyjevská frajerka Aňa Durická akosi zaostáva, bočí od neho. Položiť jej otázku, prečože sa správa tak odťažito, mu už štyri rany do hrudného koša neumožnia. Zato sa pýtajú vyšetrovatelia. Aby to nemali také jednoduché, z Kyjeva sa ozval hysterický krik, aby Ruská federácia Durickej okamžite umožnila odchod na Ukrajinu.

Napriek tomu, že Európa si nemôže naozaj dovoliť odpojiť sa od Ruska, napriek tomu, že Merkel a Hollande práve poďakovali Putinovi za jeho rolu pri dohode zmluvy Minsk-2,  Eurokreténi spustili ďalšie sankcie proti Rusku. Ale to nie je to najhoršie.

Saker

Táto zmluva je výsmechom. Je to diktát nanútený Novorossiji zhora v rámci globálnej hry, ktorá zohľadňuje všeličo, okrem skutočných potrieb ľudí na Donbase. Je to špinavá mocenská machinácia, ktorej jediným pozitívom je, že nikdy nebude realizovaná v praxi. Potom ako budú oslobodení natovskí žoldnieri z debaľcevského kotla, si skvelou minskou zmluvou všetci zúčastnení slávnostne vytrú zadok.

Pred 2. svetovou vojnou sa Churchil vytešieval, že sa Nemecko dostane do konfliktu s Ruskom, a vraj otvorene hovoril, že Angličania podľa potreby podporia toho slabšieho, aby vojna dlhšie trvala.

 

 Karikatúra z politikus.ru.

Práve v tieto dni sme tu hovorili o rôznych stránkach, ktoré odvádzajú ľudí k rôznym zbytočným petíciám a inými utopickými smermi, ale dnes sa zjavila jedna petícia smerom do Európy, ktorá neslubuje vytváranie žiadnych spoločenských štruktúr, ale proste robí nátlak v jedinej jednoduchej veci - a

V nedeľu sa konala v Moskve oslava zjednotenia s Krymom. Krátke video ukazuje silu uzdravujúceho a oslobodzujúceho sa národa!

zdroj: Saker

 

Saker

Práve som sledoval ďalší čistý propagandistický kúsok od BBC o pozorovateľoch OBSE, ktorí boli odoslaní späť z krymskej hranice, ako aj zábery akýchsi zbitých novinárov, so zvukom výstrelov niekde v pozadí (vraj sa strieľalo na gumy auta) .

Saker

Mnohí Rusi sú dôverčiví a naivne veria, že Amerika je tým najlepším miestom, príkladom pre svet, ktorému sa dá veriť a dôverovať. Táto idiotská viera, ktorej prejavy vidíme na západnej Ukrajine, kde USA krajinu destabilizujú v rámci príprav na jej prevzatie, je dôležitou zbraňou, ktorú USA používajú na destabilizáciu Ruska. Niektorí Rusi Washington ospravedlňujú tým, že si vysvetľujú protiruskú rétoriku ako prostý pozostatok stereotypov zo studenej vojny. "Staré stereotypy" sú však falošnou stopou, zavádzajúcim odvrátením pozornosti. Washington po Rusku ide. Rusko je pod útokom, a ak to Rusi nepochopia, stanú sa históriou.

Paul Craig Roberts

Ak Janukovič nemal vôľu rozohnať pár tisíc provokatérov, obetovať mierne násilnosti a možno zopár obetí za ukľudnenie situácie, neviem či niekto v Charkove bude mať vôľu obetovať a riskovať desaťtisíce.

Malá aktuálna úvaha Sakera, ktorú sme si výnimočne dovolili priamo prevziať zo Zvedavca, pretože je tam zopár viet, ktoré presne vystihujú situáciu a mal by ich každý poznať a na

Saker