boj o hodnoty

V Germanistane začala kampaň zameraná na zlepšenie povesti pritečencov.

Nechcem prepisovať alebo kopírovať celé články, tu je odkaz:

 

Šéfovia vlád Nemecka, Francúzska a Británie vyjadrili "starosti" nad postojom Donalda Trumpa k atómovým dohodám.

Bol jeden budík a nefungoval správne. Meškal a vôbec nezvonil.

Ale ochotných hobby hodinárov je veľa, tak sa jeden na budík pozrel. Taký malý sken a hneď vedel, čo je vo veci.

Island, malá izolovaná krajina nordikov, do ktorej zatiaľ neprenikol nadkritický počet cudzieho materiálu, už na seba upozornila vysporiadaním sa s bankami a ich krachom. Ale kým výsledok reforiem vo finančníctve je neistý a ťažko overiteľný, teraz Island upútal niečím jasnejším.

Okrem samitu EU v Bruseli prebehlo aj stretnutie Emanuela Macrona s vodcami Vyšegrádskej Štvorky. Všetko je to pod znamením jednej nedávnej udalostii: vyjasnenia, kto ovláda Francúzsko, aké sú jeho sily a tendencie. Jednoducho, novým hráčom je globalista nervný Macron, protiklad je rebelujúca V4 a nad tým krúži relatívne nový pojem: jadro Európy.

Projev místopředsedy NPD Karla Richtera na konferenci The London Forum, listopad 2015

Karl Richter

Len toľko môžu konštatovať Spojené štáty americké pri vyhadzovaní svojich teoretických spisov o New American Century - ovládnutí celého sveta v 21. storočí - na smetisko dejín. Aj Big Ben im už odzvonil. Jedným z posledných nemohúcich gest americkej administratívy sa stalo pohrozenie sankciami, touto ešte nedávno obávanou zbraňou - komuže to? no priamo Británii za jej lokajské poklonkovanie pri nedávnej návšteve prezidenta Číny Xi Jinpinga.

Ako určite viete, žijeme v totalite. To znamená, že protisystémové prejavy sú tu trestané spoločenskou ostrakizáciou, stratou zamestnania alebo všeobecne stratou obchodných možností, zákazom prístupu do verejného diskurzu. O tomto sa nedá pochybovať, tým sa už systém ani pomaly netají, že jedni majú slobodu prejavu, ale druhí nie.

V masmédiach ale aj na alternatívnych stránkach sa znova a znova riešia problémy sveta a ťažkosti spoločnosti. Je aj určitý trend zhoršovania tých faktov, čo sa valia na populáciu. Ešte donedávna aspoň tie masmédia udržiavali dobrú optimistickú náladu entuziastického budovateľa kapitalizmu.

Ak by som mal prirovnať osud slova fašizmus, napadá mi ako najlepšia metafora slovo guláš. Pod týmto slovom, ktoré má síce maďarský pôvod, ale samotné jedlo nebolo vymyslené Maďarmi, sa ukrýva celá škála jedál, kde spoločným menovateľom je asi iba nakrájané mäso na kocky, červená paprika, soľ a cibuľa. Ale rozdiel medzi pivným gulášom zahusteným starým chlebom a segedínerom je priepastný.

Sami majíce před očima tvar a podobu nepřítele zůstaneme mu neviditelní, bez tvaru bez podoby. Zůstaneme celiství, zatímco nepřítel bude rozdělen, zůstaneme stmeleni v jediný šik, zatímco on se rozpadne na deset dílů. A udeříme-li na něj v takové chvíli, bude nás rázem jakoby deset na jednoho.

Michael Winkler

Putin sa jasne vyjadril: naše bratské  národy nebudú bojovať proti sebe.

Aj tento drobný príklad z jeho prejavu naznačuje, že má jasno, ako mieni postupovať a nebojí sa to povedať - ale len tomu, kto je ochotný počúvať.

Pri pohľade na súčasný západný svet sa rysujú tri hlavné problémy. Dva sú staré známe, tretí vyvstáva v súčasnosti. Takže je asi čas si zhrnúť, o čo ide a ako nový vývoj posúva staré procesy.

Je síce pravda, že ma akosi nenapadlo počítať to, a preto to môžem dnes naozaj len odhadnúť, ale zdá sa mi, že len za posledne dva týždne som buď počul alebo čítal slovo extrémizmus približne 12 000 krát.

A ako to už v histórii býva, tragédiu strieda fraška.

 

Ema

V Ruskej federácii vyhral prezidentské voľby podľa predpokladov

Už sme tu sledovali s nádejou niekoľko volieb vo svete. Niekoľko našich favoritov vyhralo, niekedy prehrali. Výhra vo voľbách ale nie je to podstatné.

Tak som dnes výnimočne pozeral to hokejové finále, pretože som  si povedal, že či vyhrajú jedni či druhí, budem mať dobrý pocit. 

Nejednému známemu som už otvoril oči tak, že som ho najprv počúval, potom sa pýtal, a keď sám nevedel odpovedať, tak som ponúkol súvislosť aby sám odhalil mechanizmus

V sobotu bola vo Viedni veľká demonštrácia proti novej vláde, hlavne proti strane FPÖ, veď viete, strane tých nacionalistov.

Tak teda dnes si predsa len ten chlap s nevysloviteľným menom dodal odvahy a vyhlásil nezávislosť Katalánska.

Nebudem nad tým špekulovať - proste sa mi to páči a som za.

Viac niet čo dodať.

 

PARÍŽ - Francúzsky najvyšší správny súd nariadil v stredu odstrániť kríž zo sedem a pol metrového pamätníka bývalého pápeža Jána Pavla II. nachádzajúceho sa na verejnom námestí v Bretónsku

 

Voľby v Rakúsku prebehli s oveľa menšou pozornosťou ako tohtoročné voľby vo Francúzku a Nemecku, alebo ako voľby rakúskeho prezidenta minulý rok. Zato ale dopadli omnoho "radikálnejšie".

Nie je žiadnym tajomstvom, že globálny parazit USA uznáva iba to, čo vyhovuje mocenským záujmom najvyšších predstaviteľov.

Katalánci sa chcú oddeliť od zvyšku Španielska.

Jadro Európy možno považovať za iný názov pre rozpad starej bruselskej formy EU.

V meste Novosibirsk v Rusku učitelia prvých stupňov niektorých škôl odmietli učiť deti podľa moderných učebníc a používajú sovietske šlabikáre, matematiku a prírodovedu.

V sobotu bola v USA demonštrácia patriotov proti odstráneniu sochy generála Roberta Lee.

V USA sa ujal úradu 45. prezident Donald Trump.

V prejave povedal, že nedochádza len k jednoduchému prechodu moci od jednej strany k druhej, ale k návratu moci ľudu Ameriky.

Vyzval milióny ľudí, aby sa pridali k tomuto historickému procesu.

America first.

Ako tu už spomenul Sinuhe, nový film Oliviera Stona "Snowden" je prekvapujúco dokonale urobená dráma o tomto odvážnom človeku. Perfektne jasný, funkčný, s faktami ale aj s výrazným ideovým nábojom, ktorý ku koncu graduje a dáva silu.

Medzinárodná olympijská mafia mala pod tlakom Američanov zakázať všetkým ruským športovcom účasť na Olympijských hrách v Riu 2016.

Ako by už naozaj všetci mali vedieť, uskutoční sa v sobotu 25.júna demonštrácia či pochod proti imigrácii a problémom, ktoré súčasná Európa má.

V prvom kole prezidentských volieb vyhral Norbert Hofer, strana FPÖ, zisk 36,4 % hlasov. Druhý bol za stranu Zelených Van der Bellen, 20,4 % hlasov. Kandidáti Ľudovcov a Socialistov sa prepadli na 4. a 5 miesto, zisk okolo 10 % hlasov.

 Jediný hlas európskeho ľudu, ktorý zaznel na kongrese Európskej ľudovej strany v Madride, bol Orbánov.

Po útoku na levicový magazín předvedla celá politická scéna napříč Evropou neuvěřitelnou komedii. Předháněli se v tom, kdo je více Charlie, kdo více bojuje za svobodu slova a kdo více podobné útoky odsuzuje. Když fanoušci fotbalového Jablonce udělali také karikaturu a mnohem méně urážlivou, než předváděli anarchisté z Charlie Hebdo - navíc zadarmo, vyhrožují trestním stíháním a kriminálem.

Po tom, ako  minulý týždeň odstúpil jeden z lídrov Pegidy, Lutz Bachman, teraz s nadšením masmédia referujú, že aj Kathrin Oerthová rezignovala na svoje miesto v Pegide.

Už včera to oznámili, ale dnes je to fakt - zhromaždenie PEGIDA v Drážďanoch bolo zakázané.

Dôvod: polícia oznámila, že na stretnutí hrozia teroristické útoky, špeciál proti vedúcim osobnostiam tohto protestu.

Po dlhšom čase má Saker hotovú novú stránku, tentoraz naozaj s profi dizajnom a hlavne s očividne premysleným konceptom. Čo sa týka informovanosti o skutočne utajovaných informáciách asi jeden z najlepších zdrojov.

V posledných dňoch mala zas nemecká kancelárka ostré vyjadrenia voči Rusku, o jeho vine a o sprísnení sankcíí.

Stránky