ekonomika

ekonomika, financie a iné ideológie moci a riadenia spoločnosti

Sociálna poisťovna ohlásila, koľko je priemerný dôchodok z 2. piliera. Je to tých necelých 26 eur. 

Pripomínam, má to byť polovička dôchodku - druhá príde z 1. piliera.

Nuž, zatiaľ to poberá 535 klientov (väčšina "neindexovaný", čiže sa im tá suma nezdvihne ani o vlások s infláciou, stále to do smrti zostane presne len tých 25,62 eura).

Je to zatiaľ teda len malý počet penzistov - ale môžeme si urobiť také odhady, koľko bude tá suma pre budúcich penzistov, nadšencov kapitálového trhu? Kedy budú priemerné dôchodky z 2. piliera aspoň 100 eur?

V rámci multikulti sa môžeme naučiť ďalšie slovíčko. Je to Ruhegehalt, ktoré znamená čosi ako peniaze v nečinnosti, čiže penziu. Dostáva jú bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn, ktorý odstúpil po prevalení sa škandálu s podvodmi pri meraní výfukových plynov. Časť tohto dôchodku ide z peňazí daňových poplatníkov, pretože podnik VW v tomto využíva príslušné zákonné normy - Nemecko je holt sociálny štát, ako každý vie.

Štrasburg 27. októbra - Belgickí politici sa dohodli na podpise obchodnej dohody CETA s Kanadou, vyhlásil dnes napoludnie belgický premiér Charles Michel. Federálna vláda a predstavitelia regionálnych kabinetov vytvorili spoločnú deklaráciu prijateľnú pre všetkých, informoval belgický denník Le Soir.

Veril niekto, že to bude inak? 

Keďže chcem všetkým len dobre, človek sa podvedome  vyhýba negatívnym správam a snaží sa spomenúť len tie dobré. Načo písať o tom, že sa ľudia zabíjajú, nie? Ale tých dobrých správ je pomenej a občas aj pár dní nie sú žiadne.

 

Niektorí sme to ako tak vedeli, ale zvyšok vo svojom primitívnom nadšení vôbec nepočúval.

Korporácie sa chvejú od blaha. Na západ Európy sa valia stotisíce žravcov nadržaných po tamojšom blahobytnom živote. Chudobný východ EÚ, kde politici zobrali vážne perverzné nariadenia ekonomistov o zákaze pomáhať domácim chudobným, pretože to kriví ekonomiku a zvyšuje zadlženosť štátov - známe "sociálne škrty" - nevychádza z údivu.

 O tom, kam smeruje Európa pod náporom multikulti, nemožno mať pochýb. Tam, kde farebné populácie začínajú naberať prevahu, už nezakryte  vládne otroctvo. A píšu o tom už aj masmédia, situáciu nemožno ututlať.

Príbeh Slováka, ktorého v Anglickej demokracii roky zortročovali cigánski mafiáni. To sa už zajtra môže diať aj na Slovensku (zatiaľ tu cigáni zotročujú prevažne len iných cigáňov, ale to sa bude meniť).

Taký titulok dnes priniesli HN, a majú pravdu. Áno, Nemci a Rusi s nami vydrbali - Gazprom podpísal dohody s Nemcami o rozšírení Nord Streamu. Keď Brusel chystal predĺženie protiruských sankcií, európske firmy si pod stolom dohodli s Rusmi nový biznis s plynom.

Nahnevaný presstitút Dag Daniš je samozrejme pohoršený, takto vraj „spoločná európska politika“ nemá fungovať a toto vraj Ukrajinu pochová. Ja sa pýtam, čo tento človek čakal? Havloidnú pravdu a lásku? Nuž, tak dostal.

Už je to tu zas. Číňania študujú účtovníctvo Slovenských elektrární, chcú ich ovládnuť
Toľko titulok na Smetisku.

Takzvaný druhý pilier dôchodkového zabezpečenia, tento pdovod na celom národe, definitívne končí. Rozhodla o tom vláda.

V Čechách.

Na Slovensku sa o tom ešte oficiálne nepovedala a nepriznala otvorená pravda.

Ovšem nemožno ovedať, že v Čechách nejako pokročili a zastavili podvod - to nie, len ho završili. Cirka 20 rokv platili ľudia a štát do súkromných rúk, aby sa potom jednoducho povedalo, že je to zrušené. fertig. Že sa nevrátia všetky peniaze, to je isté. Dvedsať rokvo niekto nehorázne odlieval zdroje zo štátu. A všetci nič, mlčia a držia huby.

Adoptuj si svojho Gréka za 500 €!

Bude za teba robit všetko, na čo ty nemáš čas.
 

Toto som objavil medzi starými vecami:

koľko hodín ročne sa v jednotlivých krajinách pracuje.

Asi som k tomu chcel niečo rozumné napísať, ale čo k tomu dodať? Všimnite si, ako sú medzi málo pracujúcimi nielen Francúzi, ale aj severské krajiny, aj Nemecko je len skromne v strede. Holt, práca nie je o kvantite, ale o kvalite.

zdroj:

O tom, že prví penzisti z kapitálového sporenia na penziu, tzv. 2 piliera, od januára dostávajú nejakých 20-30 euro, teda nehorázne smiešnu sumu, oveľa horšiu, ako očakávanú, sa už píše nejaké týždne.

Bohatí sa každým rokom stávajú bohatšími a chudobní chudobnejšími. To sú výsledky, ktoré zverejnila organizácia Oxfam.

Konkrétne to znamená aj to, že spoločné bohatstvo najbohatšieho jedného percenta ľudí (vyše 70 miliónov osôb) bude vyššie ako v prípade zvyšných 99 percent svetovej populácie.

Tento titulok sa zjavil na Smetisku v súvislosti s bezplatnými lístkami na vlak pre študentov. Treba hneď povedať, že dramatizácia je zbytočná. Nejedná sa o žiaden stret socializmu s kapitalizmom.

Za prvé, preplácanie či bezplatné poskytovanie bonusov študentom je bežná vec vo všetkých vyspelých spoločnostiach, začínajúc základnou školou až po univerzity. Je to podpora aspoň potencionálne najprogresívnejšej zložky spoločnosti. Toto nemá nič spoločné so starým negatívnym socializmom, ako ho viedli post-boľševici pred rokom 1989.

Nedávno som tu nabádal k platbám v hotovosti. Je to podľa mňa jedna z nenápadných. ale veľmi účinných zbraní pri boji o zachovanie aspoň akej-takej slobody a autonómie. Za pravdu mi dáva aj tento článok:

 

Výbor Nemeckého Bundestagu dnes ráno odhlasoval rozpočet na rok 2015. Bude to od roku 1969 prvý vyrovnaný rozpočet, bez nových kreditov a zadlžovania štátu. Definitívne schválenie prebehne v Bundestagu do konca novembra.

Podla médii prebehlo štrnásťhodinové tzv. Očistné zasadanie, ktoré zredukovalo celkové náklady pôvodného návrhu ministra financií Wolfganga Schäubla na 299,1 miliardy Euro.

 Kolegu Geňku sestra sa riadením osudu vyskytla v Helvétsku. Zamestnala ju akási lokálna samosprávna štruktúra vo sfére, ktorej sa v globálnej korporátnej praxi hovorí procurement. I porozprávala toto:

Bankám sa od začiatku budúceho roka výrazne zníži daňové zaťaženie. Poklesom špeciálneho bankového odvodu o polovicu príde zároveň štátna kasa o 80 až 100 miliónov eur. Na ilustráciu, takáto suma by mohla pokryť 10–percentný rast platov pre 82–tisíc učiteľov, ktorí zatiaľ majú istú 5–percentnú valorizáciu.

Drahé Košice, čo má boh spoločné s tým, že sme sa nechali hospodársky kolonizovať?

Vraj z dôvodu politiky ECB (Európskej centrálnej banky) žiadajú nemecké banky od podnikov a iných inštitúcii "negatívne úroky". A mienia to zaviesť aj na súkromné vklady

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/unternehmen/banken-verlangen-straf...

Ešte raz:

kedže sa nedarí udržať infláciu na patričnej výške, musia úroky na účtoch klesnúť hlboko, až do záporu. Priame vyciciavanie musí pokračovať.

Je taká anekdota, ako veliteľ slovenskej posádky v Afganistane dostal rozkaz oznámiť vojakovi Brezovskému, že mu zomrela matka.

Stránky

Toto video získalo nemeckú Televíznu cenu 2013. Je zaujímavé, že to bolo umožnené, na druhej strane je ešte viac zaujímavé, že aj tak sa nič nedeje a bankárska TOTALITA stále nie je prvou témou spoločenského diskurzu.

Pritom tam začína a končí každá moderná spoločenská moc.

Ale ak sa systém nezmení abstraktne, nakoniec skolabuje fyzicky. Všetci totiž vedia, kde banky sú.

Fjodorov tentokát stručne a vcelku k podstate

Aspoň trocha zábavy: ako triviálne vyznieva zdroj problémov ľudstva (idioti a totálne zvery v bankách a financiach)

(inside anglo - the secret recordings)

Rusko-anglický dokument o najzávažnejšej degenerácii posledných storočí.