ekonomika

ekonomika, financie a iné ideológie moci a riadenia spoločnosti

Sociálna poisťovna ohlásila, koľko je priemerný dôchodok z 2. piliera. Je to tých necelých 26 eur. 

Pripomínam, má to byť polovička dôchodku - druhá príde z 1. piliera.

V rámci multikulti sa môžeme naučiť ďalšie slovíčko. Je to Ruhegehalt, ktoré znamená čosi ako peniaze v nečinnosti, čiže penziu.

Štrasburg 27. októbra - Belgickí politici sa dohodli na podpise obchodnej dohody CETA s Kanadou, vyhlásil dnes napoludnie belgický premiér Charles Michel. Federálna vláda a predstavitelia regionálnych kabinetov vytvorili spoločnú deklaráciu prijateľnú pre všetkých, informoval belgický denník Le Soir.

Veril niekto, že to bude inak? 

Keďže chcem všetkým len dobre, človek sa podvedome  vyhýba negatívnym správam a snaží sa spomenúť len tie dobré. Načo písať o tom, že sa ľudia zabíjajú, nie? Ale tých dobrých správ je pomenej a občas aj pár dní nie sú žiadne.

 

Niektorí sme to ako tak vedeli, ale zvyšok vo svojom primitívnom nadšení vôbec nepočúval.

Korporácie sa chvejú od blaha. Na západ Európy sa valia stotisíce žravcov nadržaných po tamojšom blahobytnom živote. Chudobný východ EÚ, kde politici zobrali vážne perverzné nariadenia ekonomistov o zákaze pomáhať domácim chudobným, pretože to kriví ekonomiku a zvyšuje zadlženosť štátov - známe "sociálne škrty" - nevychádza z údivu.

 O tom, kam smeruje Európa pod náporom multikulti, nemožno mať pochýb. Tam, kde farebné populácie začínajú naberať prevahu, už nezakryte  vládne otroctvo.

Už je to tu zas. Číňania študujú účtovníctvo Slovenských elektrární, chcú ich ovládnuť

Takzvaný druhý pilier dôchodkového zabezpečenia, tento pdovod na celom národe, definitívne končí. Rozhodla o tom vláda.

V Čechách.

Adoptuj si svojho Gréka za 500 €!

Bude za teba robit všetko, na čo ty nemáš čas.
 

Toto som objavil medzi starými vecami:

koľko hodín ročne sa v jednotlivých krajinách pracuje.

O tom, že prví penzisti z kapitálového sporenia na penziu, tzv. 2 piliera, od januára dostávajú nejakých 20-30 euro, teda nehorázne smiešnu sumu, oveľa horšiu, ako očakávanú, sa už píše nejaké týždne.

Bohatí sa každým rokom stávajú bohatšími a chudobní chudobnejšími.

Tento titulok sa zjavil na Smetisku v súvislosti s bezplatnými lístkami na vlak pre študentov. Treba hneď povedať, že dramatizácia je zbytočná.

Nedávno som tu nabádal k platbám v hotovosti. Je to podľa mňa jedna z nenápadných. ale veľmi účinných zbraní pri boji o zachovanie aspoň akej-takej slobody a autonómie.

Výbor Nemeckého Bundestagu dnes ráno odhlasoval rozpočet na rok 2015. Bude to od roku 1969 prvý vyrovnaný rozpočet, bez nových kreditov a zadlžovania štátu.

 Kolegu Geňku sestra sa riadením osudu vyskytla v Helvétsku. Zamestnala ju akási lokálna samosprávna štruktúra vo sfére, ktorej sa v globálnej korporátnej praxi hovorí procurement. I porozprávala toto:

Bankám sa od začiatku budúceho roka výrazne zníži daňové zaťaženie. Poklesom špeciálneho bankového odvodu o polovicu príde zároveň štátna kasa o 80 až 100 miliónov eur.

Drahé Košice, čo má boh spoločné s tým, že sme sa nechali hospodársky kolonizovať?

Vraj z dôvodu politiky ECB (Európskej centrálnej banky) žiadajú nemecké banky od podnikov a iných inštitúcii "negatívne úroky". A mienia to zaviesť aj na súkromné vklady

Je taká anekdota, ako veliteľ slovenskej posádky v Afganistane dostal rozkaz oznámiť vojakovi Brezovskému, že mu zomrela matka.

Stránky

V nasledujúcim videu nám libertariánsky filozof Stefan Molyneux vysvetlí koho by Francúzi mali zajtra voliť. Molyneux začínal ako striktný anarcho - kapitalista fetišizujúci trh a obdivujúci Ayn Randovú, aby postupne, vďaka svojmu extrémnemu racionalizmu, integroval do svojho svetonázoru i rasový a na identite založený kolektivizmus, čím opustil oblasť striktného libertarianizmu. Ak máte nejakých liberálnych kamarátov či známych, ktorí ešte nie sú "prebudení", potom je Molyneux istotne skvelá voľba. Viac sa o jeho postoji k francúzskym voľbám dozviete vo videu.

Toto video získalo nemeckú Televíznu cenu 2013. Je zaujímavé, že to bolo umožnené, na druhej strane je ešte viac zaujímavé, že aj tak sa nič nedeje a bankárska TOTALITA stále nie je prvou témou spoločenského diskurzu.

Pritom tam začína a končí každá moderná spoločenská moc.

Ale ak sa systém nezmení abstraktne, nakoniec skolabuje fyzicky. Všetci totiž vedia, kde banky sú.

Fjodorov tentokát stručne a vcelku k podstate

Aspoň trocha zábavy: ako triviálne vyznieva zdroj problémov ľudstva (idioti a totálne zvery v bankách a financiach)

(inside anglo - the secret recordings)

Rusko-anglický dokument o najzávažnejšej degenerácii posledných storočí.