eugenika

počet: 51

snaha o zlepšenie samotného života

Iste ste si aj vy obľúbili cestopisné dokumenty. S nimi sa aspoň na chvíľku môžete preniesť niekam ďaleko, do exotických krajín, kam sa naživo asi nikdy nedostanete. Amerika, Afrika, Austrália, Japonsko, Tahiti....

Ale zostaňme pri tej Afrike a dokumentoch o nej

Štátne výdavky na utečencov zvýšili v roku 2016 rast ekonomiky Nemecka približne o 0,3 %, šťastne zachrochtal šéf nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky DIW Marcel Fratzscher pri bilancii uplynulého obdobia.

Zaznel tu názor, že generácia z Nadhľadu nebude pre budúce dianie nejako podstatná.

No, preskočme to, že tento portál nemá formálne ani reálne nejako generačnú selekciu, sú tu ľudia aj mladí a aj myšlienky sú určené pre živú societu a budúcnosť. Sú to univerzálne trvale zaujímavé témy.

Aj bývalá ministerka zahraničných vecí USA Condoleeza Riceová - pamätáme si na ňu, bola vo funkcii v čase, keď židia v lete 2006 masakrovali Libanončanov a západní dovolenkári utekali z pekla Bejrútu ako potkany - no, späť do dneška, do ktorého nebol nikto zo židov za vojnové zločiny a zverstvá v L

Už nielen jednoduchou zahraničnopolitickou propagandou, ale aj výberom domácich tém a spôsobom ich spracovania sa súčasné takzvané slobodné médiá dostali na úroveň socialistických plátkov. Na vzorový materiál pre študentov Fakulty masmediálnej komunikácie v žánri komunálna kritika ašpiruje tento raz grc z denníka s rafinovaným názvom Denník N. Pripomeňme, že tento žáner sa (ako za socializmu, tak aj teraz) používa na vyvolávanie zdania, že sa dotyčné médium zaujíma o rôzne nešváry, ktoré špatia mestá i vidiek a je takpovediac v jednom šíku s ľudom.

Kolonializmus a neokolonializmus.  Feudalizmus a kapitalizmus. Je to všade ten istý patern. Pôvodné explicitné násilie bolo nahradené “ekonomickou závislosťou”.

 V Rusku sa hovorí o výsledkoch prieskumu medzi mládežou v Európskej únii. Otázka prieskumu bola, ako si predstavuje mladá generácia Európy svoje výhľady.

Zemeguľa je plná, homo sapiens zabral všetku jej plochu. Ale niekoré oblasti sa zahustili v nedávnej minulosti naozaj expanzívne, a sú to práve tie najbiednejšie.Práve z tých sa teraz davy ľudí tlačia do štátov, kde sa ešte - aspoň dočasne - dá akotak prežiť.

 

Špenielska módna firma Zara ponúka tričko, na ktorom je nápis White is the new black. V preklade: Biele je nové čierne, alebo aj Bieli sú noví čierni. Na dvojznačnosti prekladu je založený virvar, ktorý okolo trička vznikol.

Rasové pomery v USA postupujú smerom, ktorý skončí tragédiou a zničením tohto štátu. Pokiaľ by sa v budúcnosti aj nestalo nič globálne dramatické, pokiaľ by aj neskolaboval ich riadiaci bankový systém založený na kasínovom kapitalizme, aj tak do dvoch-troch desaťročí bude obyvateľstvo USA rovné obyvateľstvu rozvojového sveta a to predurčí aj civilizačnú (pod)úroveň kontinentu.

Teraz sú toho plné masmédia, lebo je 20 rokov od krvavých udalostí vo Rwande. Rwanda sa skladá principiálne z dvoch etník - Hutuov a Tutsiov. Vtedy tam došlo k akémusi prevratu, k rebélii a  Hutovia, postavení v spoločnosti nižšie, začali vo veľkom vyvražďovaď Tutsiov. Toľko známe tragické fakty.

 Po intenzívnych kontaktoch, ergo brutálnom a bezohľadnom nátlaku na Brusel, bude Izrael ako jediný štát mimo Európskej únie požívať nemalé finančné aj intelektuálne benefity ambiciózneho programu Európskej únie Horizon 2020.

Udalosti v Európe sa začínajú podobať presne tomu, čo predpovedali knihy science fiction. Konečne, povie si azda niekto, veď je druhé desaťročie po prelome milénia, a stále je všade rovnaká tupá technika ako pred sto rokmi. Lenže, zmena sa žial nebude týkať nablýskaných oblečkov a letov na Saturn - nie, bude sa realizovať iný druh sci-fi, ten takzvaný postapokalyptický.

Tlačová správa hnutia DÚHA a Centra pro životní prostedí a zdraví. Týmto nás kŕmi korporátna Amerika - aj vďaka úradníkov EÚ (TTIP):

Nemožno povedať, že by sa život zastavil. Hry musia pokračovať. Aj tie olympijské. Ohromné nadšenie spôsobilo vyhlásenie komisie, že Olympiádu 2020 dostalo Tokyo.

Stránky

Rôzni novodobí "vierozvestci" často neeurópskeho pôvodu a kadejakí Multikulťovia sa nás snažia presvedčiť, že Európa potrebuje viac diverzity, viac multikulti. Tak sa teda pozrime, aká rozmanitá a multikultúrna je stará dobrá Európa:

 

Slováci

Česi

Včera som tu zavesil kratší report o veľkej bitke v Berkeley medzi nacionalistami a feťákmi.

Proč lidem na rase vůbec záleží? Proč lidem záleží na tom, kdo jsou jejich příbuzní? Možná by na tom lidem záležet mělo, možná ne, nemíním zde však vést morální kázání. Na každý pád ale lidem na rase záleží, a proto je dopady této skutečnosti důležité pochopit.

Sú masakre a tragédie výsledkom šialenstva, alebo je to nevyhnutný trend daný genetickým profilom cudzej rasy?

Všetky ríše, všetky civilizácie v konečnom dôsledku stoja na nejakej abstraktnej myšlienkovej konštrukcii. Je len vecou terminológie, či to nazveme mytológiou, ideológiou, náboženstvom, tradíciou, legendou.

Existuje správny rasizmus, ktorý vlastne ani rasizmom nie je, lebo ponižuje bielu rasu a vyzdvihuje farebných. Ak ale to isté parafrázujú Číňania (z môjho rasistického pohľadu veľmi vtipne, za čo všetkým zmrdislniečkárom a havranoidom ukazujem po americky prostredník), tak je to rasimus,ktorá treba na fasbúku čo najdôraznejšie odsúdiť.

Pán Dobrosráč, mne je Vás ľúto. S Vaším zmiešaným pôvodom, o ktorý sa Vám postarali predkovia hádam ešte za monarchie, máte zrejme naozaj veľmi vážny problém s identitou a neviete sa niekam zaradiť a tak trollujete kade-tade a navážate sa do tých, ktorí svoju identitu majú a majú k nej kladný vzťah.

 

Tvrdenie, že sa nás ľudí na túto planétu zmestí ešte viac – to je jeden z najjedovatejších škodlivých mémov, aké nám ktosi podsúva. Je to jedna z kľúčových súčiastok diabolského podvodu, v ktorom žijeme.

V Roztokách pri Prahe sa tento víkend uskutočnilo stretnutie európskych protiislamských síl. Témou bola aj veľká priotiislamská demonštrácia, pripravovaná na 6. februára 2016 vo viacerých európskych mestách - vrátane Bratislavy. Ďalej nám to už povie reportér Parlamentích listov: Společně účastníci schválili takzvanou Pražskou deklaraci. Měla by být základem jednotného postupu zúčastněných evropských zemí při společném tlaku na evropské elity při řešení současné migrační krize a narůstajícího nebezpečí islamizace Evropy. Jednotliví lídři pak na pódiu do kamery namluvili spoty vyzývající k účasti na celoevropské demonstraci. To už ze sálu odešli tlumočníci a vše se začalo balit. Nakonec přišlo hromadné prohlášení: "We are fortress of Europe" a "Wir sind Festung Europe".

Nemám síce ani tušenie, aké meno bude mať otec, ale už teraz viem, že matka Nadčloveka sa bude volať Eugenika. A celkom sa mi také meno aj páči. Už dnes sa teším na deň, keď ich oboch celkom náhodou stretnem na horskom chodníku; Matku aj Syna.

Kedže pri debatách o eugenike sa jasne prejavilo, že niektoré základné veci nie sú vyjasnené, rozhodol som sa (aj ja) spísať základné fakty o súčasnej eugenike, respektíve o tom, ako ju vidím či navrhujem ja. Je to hlavne niekoľko z tých vecí, ktoré sa tu vysvetľovali v minulých dňoch, takže možno nič nové a určite žiadna zábavná beletria, ale čo najprostejšie definície.

Toto verejné stanovisko, podpísané 52 medzinárodne uznávanými odborníkmi, bolo vydané ako reakcia po početných, často dosť negatívnych, ohlasoch na knihu The Bell Curve od Herrnsteina a Murraya, v ktorej autori skúmajú dôležitosť a dopad inteligencie na život spoločnosti.

Kým sa situácia v Európe zahusťuje a smeruje k výbuchu, respektíve k vleklej špinavej občianskej vojne, predsa len sa vrátime do histórie. K téme, ktorá tu už viackrát bola. Ale je stále aktuálna, lebo s klasickým Rímom sa naozaj stalo to, čo sa môže stať aj s dnešnou Európou.

autor: Nathaniel Weyl

Úvodné slová prekladateľa: Nasledovný text od Nathaniela Weyla bol publikovaný v Eugenickom vestníku v roku 1984. Dôvodom pre jeho preloženie bol môj zámer bližšie oboznámiť čitateľov s konceptom pozitívnej eugeniky.

Nathaniel Weyl

Slovné spojenie plánované rodičovstvo býva v nacionalistických a tradicionalistických kruhoch veľakrát spájané s radikálnymi (neo)marxistickými prúdmi útočiacimi na tie najprirodzenejšie ľudské spoločenstvá akými sú rodina, národ či cirkev (hoci v poslednom menovanom prípade by som skôr hovoril o akejkoľvek komunite ľudí spojených zmyslom pre transcendenciu – veď napokon úcta k vyššej duchovnej sile bola vždy základnou spoločenskou cnosťou árijských národov, a to už dávno pred kresťanstvom).

Merateľné IQ schopnosti nie sú v žiadnom prípade meradlom kvality človeka, ale tieto empirické štatistické rozloženia odrážajú okrem IQ aj mnoho iných charakterových a povahových dedičných čŕt. Napríklad schopnosť koncentrácie, schopnosť ovládať sa, neagresívnosť a schopnosť správať sa eticky - všetko toto je spojené s dedičnými mentálnymi schopnosťami populácie.

Dnes som na Smetisku narazil na mapu svetových teplôt. A na prognózy ich rastu.

Nie, nemienim sa pýtať, kde sú ti skeptici, ktorí opakovane úplne drzo a proti všetkým zásadám racionality a faktov tvrdili, že globálne zmeny klímy neprebiehajú. Viem, kde sú - niekde pri vode lapajú po vzduchu.

V roku 1994 schválila Čína eugenické zákony. Všetky tehotné ženy musia prejsť prenatálnym testovaním a absolvovať potrat pokiaľ sa zistí, že plod má genetické vady. Zákon nasledoval slávnu politiku jedného dieťaťa, ktorá bola zavedená v roku 1979 a znížila pôrodnosť na 1,9 dieťaťa na ženu.

Richard Hoste

Alebo poukazujete na to, že verejnosť je príliš hlúpa a príliš nestabilná a neschopná, aby mohla byť oboznámená s pravdou? Aká šikovná racionalizácia pre novinárov a ostatných, ktorí sú jednoducho príliš zbabelí povedať nepopulárnu pravdu! Nemusia si to pripustiť. Namiesto toho môžu sami sebe zagratulovať, že sú z nich „veľkí humanisti.“

Marian Van Court

Stránky