genofond

základný faktor kvality a možností rozvoja

Iste ste si aj vy obľúbili cestopisné dokumenty. S nimi sa aspoň na chvíľku môžete preniesť niekam ďaleko, do exotických krajín, kam sa naživo asi nikdy nedostanete. Amerika, Afrika, Austrália, Japonsko, Tahiti....

Ale zostaňme pri tej Afrike a dokumentoch o nej

... že by sa zľakol až by sa pošťal a smial by som sa na tom."

Ten "mu" je bratislavský primátor Ivo Nesrovnal a svoj zámer "jebnúť mu petardu pod nohy, až by sa pošťal" zdieľal teraz na prelome rokov priamo na Nesrovnalovej facebookovej stránke Bratislavčan David Šusták. Reagoval tak na občanmi dlhodobo žiadané všeobecne záväzné nariadenie o úplnom zákaze pyrotechniky na území Bratislavy, ktoré vstúpilo do platnosti v novembri 2016 a malo túto polnoc urobiť z Bratislavy oázu pokoja s tichými prskavkami a tichými svetlicami.

Štátne výdavky na utečencov zvýšili v roku 2016 rast ekonomiky Nemecka približne o 0,3 %, šťastne zachrochtal šéf nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky DIW Marcel Fratzscher pri bilancii uplynulého obdobia. A chrochtal ďalej: "Štátne dávky pre utečencov majú účinok ako malý konjunkturálny program, keďže nakoniec z nich vďaka zvýšenej spotrebe budú profitovať nemecké firmy a zamestnanci".  No a pozitívny vplyv imigrácie na ekonomiku môže dokonca dlhodobo zvýšiť ročný rast o fantastických 0,7 %.

Zaznel tu názor, že generácia z Nadhľadu nebude pre budúce dianie nejako podstatná.

No, preskočme to, že tento portál nemá formálne ani reálne nejako generačnú selekciu, sú tu ľudia aj mladí a aj myšlienky sú určené pre živú societu a budúcnosť. Sú to univerzálne trvale zaujímavé témy.

Aj bývalá ministerka zahraničných vecí USA Condoleeza Riceová - pamätáme si na ňu, bola vo funkcii v čase, keď židia v lete 2006 masakrovali Libanončanov a západní dovolenkári utekali z pekla Bejrútu ako potkany - no, späť do dneška, do ktorého nebol nikto zo židov za vojnové zločiny a zverstvá v Libanone potrestaný, ba naopak, sú v Európskej únii, známej svojimi humanistickými "hodnotami", odmeňovaní rôznymi benefitmi... prosto, aj Condoleeza Riceová musí z niečoho žiť.

Už nielen jednoduchou zahraničnopolitickou propagandou, ale aj výberom domácich tém a spôsobom ich spracovania sa súčasné takzvané slobodné médiá dostali na úroveň socialistických plátkov. Na vzorový materiál pre študentov Fakulty masmediálnej komunikácie v žánri komunálna kritika ašpiruje tento raz grc z denníka s rafinovaným názvom Denník N. Pripomeňme, že tento žáner sa (ako za socializmu, tak aj teraz) používa na vyvolávanie zdania, že sa dotyčné médium zaujíma o rôzne nešváry, ktoré špatia mestá i vidiek a je takpovediac v jednom šíku s ľudom.

 V Rusku sa hovorí o výsledkoch prieskumu medzi mládežou v Európskej únii. Otázka prieskumu bola, ako si predstavuje mladá generácia Európy svoje výhľady.

Zemeguľa je plná, homo sapiens zabral všetku jej plochu. Ale niekoré oblasti sa zahustili v nedávnej minulosti naozaj expanzívne, a sú to práve tie najbiednejšie.Práve z tých sa teraz davy ľudí tlačia do štátov, kde sa ešte - aspoň dočasne - dá akotak prežiť.

 

Špenielska módna firma Zara ponúka tričko, na ktorom je nápis White is the new black. V preklade: Biele je nové čierne, alebo aj Bieli sú noví čierni. Na dvojznačnosti prekladu je založený virvar, ktorý okolo trička vznikol.

Rasové pomery v USA postupujú smerom, ktorý skončí tragédiou a zničením tohto štátu. Pokiaľ by sa v budúcnosti aj nestalo nič globálne dramatické, pokiaľ by aj neskolaboval ich riadiaci bankový systém založený na kasínovom kapitalizme, aj tak do dvoch-troch desaťročí bude obyvateľstvo USA rovné obyvateľstvu rozvojového sveta a to predurčí aj civilizačnú (pod)úroveň kontinentu.

Teraz sú toho plné masmédia, lebo je 20 rokov od krvavých udalostí vo Rwande. Rwanda sa skladá principiálne z dvoch etník - Hutuov a Tutsiov. Vtedy tam došlo k akémusi prevratu, k rebélii a  Hutovia, postavení v spoločnosti nižšie, začali vo veľkom vyvražďovaď Tutsiov. Toľko známe tragické fakty.

 Po intenzívnych kontaktoch, ergo brutálnom a bezohľadnom nátlaku na Brusel, bude Izrael ako jediný štát mimo Európskej únie požívať nemalé finančné aj intelektuálne benefity ambiciózneho programu Európskej únie Horizon 2020.

Udalosti v Európe sa začínajú podobať presne tomu, čo predpovedali knihy science fiction. Konečne, povie si azda niekto, veď je druhé desaťročie po prelome milénia, a stále je všade rovnaká tupá technika ako pred sto rokmi. Lenže, zmena sa žial nebude týkať nablýskaných oblečkov a letov na Saturn - nie, bude sa realizovať iný druh sci-fi, ten takzvaný postapokalyptický. Ten, ktorý predpovedal, že ľudí bude ako sračiek, že sa budú biť nielen o zdroje, zem, energie, ale aj o vodu, a koniec-koncov aj vzduch.

Tlačová správa hnutia DÚHA a Centra pro životní prostedí a zdraví. Týmto nás kŕmi korporátna Amerika - aj vďaka úradníkov EÚ (TTIP):

SEST Z DESETI CECHU [Slovákov] MA V TELE TOXICKY HERBICID. EKOLOGOVE A LEKARI POZADUJI SNIZIT NADUZIVANI NEBEZPECNEHO GLYFOSATU.

Nemožno povedať, že by sa život zastavil. Hry musia pokračovať. Aj tie olympijské. Ohromné nadšenie spôsobilo vyhlásenie komisie, že Olympiádu 2020 dostalo Tokyo.

Všimnime si reakcie a vôbec profil vzorky dnešného ľudstva. Vidíte to nadšenie? A ten bojový postoj tých poldruhametrových úradníkov, ktorí v živote tými pestičkami nepracovali. Ten zanietený nekompromisný energický výraz tváre? My vyhráme! Vskutku, olympia ako vyšitá.

Stránky

Pripomienka či dôkaz, že človek je nezmyseľne krutý bezohľadný bastard.
Netreba upozorniť, že len pre pevné nervy - je isté, že nik to nedokáže pozrieť celé.

Vybrali sme po dvoch rokoch z archívu