hodnoty

spoločenský mýtus, hodnoty, etika

Smer: všetci ZA
Most: všetci ZA
SNS: všetci ZA
SaS: všetci ZA - dokonca ani nikto nechýbal! To je pozoruhodné, ako ochotne zrazu SaS podporuje vládny návrh!
Oľano: všetci sa zdržali
LSNS: všetci PROTI
Sme rodina: všetci PROTI

Užitočné odložiť si tento zoznam, aby sme do budúcnosti vedeli, kto za koho kope...
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=3...
-

To, že belochom chýba iba vôľa, naznačuje aj toto malé video.

Presne toľko ho šíria takzvané prokremelské weby v Česku. Zistil to tím vedený špecialistkou na propagandu Petrou Vejvodovou a Milošom Gregorom, ktorý je expertom na politický marketing a manipulatívne techniky. Je to veľa alebo málo? Nevedno. Každopádne sme sa dozvedeli, že takzvané prokremelské weby sú tak rafinované, že sa vôbec netvária prokremelsky. Ako hovorí Josef Vyskoč, špecialista Masarykovej univerzity na odhaľovanie vnútorného nepriateľa, a o tom to je.

Dnes v noci (5. máj 2016) skonal po mozgovej príhode Sergej Chelemendik.

V mene všetkých nás vyjadrujeme jeho rodine a blízkym tú najhlbšiu úprimnú sústrasť.

Anton Andrej Pižurný

V sobotu 4. apríla 2015 dopoludnia pod oknami úradu vlády a prezidentského paláca poskakovala a mávala ukrajinskými vlajkami asi päťčlenná skupinka platených provokatérov, zaštítených hnilou a bezcennou značkou organizácie Amnesty International. Delegácia Ruskej federácie, vedená ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom, sa z mesta pobrala - očakávajúc, že vrešťavá banda sa ich bude naďalej držať ako repíč srsti - na Slavín, na miesto posledného odpočinku vyše 6000 vojakov Červenej armády. Čakala ich pietna spomienka pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy.

V Bratislave je od 4. februára 2015 výstava tibetského umenia Priestor a Radosť .

Je to dosť unikátna výstava s množstvom sôch zo súkromných zbierok. Exponáty boli predtým vystavené v Londýne, Insbrucku a Budapešti. Bude trvať len do 1. marca 2015.

Ak by som mal prirovnať osud slova fašizmus, napadá mi ako najlepšia metafora slovo guláš. Pod týmto slovom, ktoré má síce maďarský pôvod, ale samotné jedlo nebolo vymyslené Maďarmi, sa ukrýva celá škála jedál, kde spoločným menovateľom je asi iba nakrájané mäso na kocky, červená paprika, soľ a cibuľa. Ale rozdiel medzi pivným gulášom zahusteným starým chlebom a segedínerom je priepastný. Každému chutí iný, mne najlepšie ten náš s veľkým množstvom cibule a najlepšie s viacerými druhmi mäsa. :-D

Je to akýsi súpis toho, čo hovoril na Slobodnom vysielači o pôvodnej slovenskej duchovnosti a ako napovedá podtitulok, aj o etymológii slov z hľadiska kultúrnej (duchovnej) tradície.

 Jeden Chuang-tzu už pred 2300 rokmi dospel k takej úrovni vedomia, ktorú my tu na Západe asi nikdy nedosiahneme.

Prečo?

Pretoze naša civilizacia je o egu, a ego je prekážkou k mudrosti. Rovnako, ako intelektualizmus.

Stránky

Na niekoho to video môže pôsobiť pesimisticky, na iného optimisticky, iného už oprávnene nemusí zaujímať špekulovanie, ako vlastne to video pôsobí - podstatné je, že dáva poznanie a silu. Podstatné je, že nenarieka a nebojí sa. Určite nie je spravené dokonale a určite to nie je nejaké spasenie - ale je to výrazne originálny a správny spôsob videnia reality.

 
Vzhľadom na nové antiteror zákony bude onedlho potrebné zaviesť nacometre, ktoré zachytia zakázané slová, ako napríklad "diaľnica", "plynová rúra","sprcha" a podobne.
Dvojica prominentných moderátorov si uťahovala zo sionpozitívneho Absurdistanu.

Túto hudbu už všetci počuli, ale toto je vraj majstrovský prednes a video je s anglickými titulkami.

Carl Orff bol nemecký skladatel, "O fortuna" zložil v roku 1935, premiéru mala v roku 1937 vo Frankfurte v Nemeckej Ríši.

Vôbec nie len o nejakom "nejedení", ale seriózne urobený dokument o podivných prípadoch energetickej či skôr informačnej bilancie človeka (titulky občas nekvalitné, ale podstata tam je)
 

Sheldrake sa pohybuje na krajných témach poznania, ale argumentuje skepticizmom a racionalizmom. Tu zaťal priamo do dogmatizmu vedy, a tak jeho prednášku na TED zakázali (ako v stredoveku, ak niekto zaťal do paradigiem církve). V takýchto pomeroch žijeme aj v oblasti vedy a osvety.

Hanckock začal  pre insiderov normálne o ayahuasce a svojich skúsenostiach, ale ku koncu sa očividne úprimne a zanietene vyjadril o tom, čo si myslí o stave (vedomia) ľudstva. Naozaj úprimne, kriticky ba cítim tam až opovrhnutie. Úplne s ním súhlasím.

Túto jeho prednášku na TED zakázali - vyradili zo svojho kanala na youtube.

Sometimes I'm embarrassed to have to consider myself a member of the human race. It could be due to the fact that some unfortunate number of us are not members of the human race but rather some sort of alien hybrid that bears as much resemblance to a human being as refrigerator mold does to tree moss.
 

Ukážka populárneho úspešného nemeckého psychohygienika, Martina Bolzeho