hodnoty

počet: 61

pozitívne hodnoty

Koncepcia sociálnej bezpečnosti už vytvorila podmienky pre napľňanie tvorivého potenciálu populácie.

Na Marse by ľudia mohli bývať v domčekoch z červených tehál. K tomuto bombastickému titulku v korporátnej smetiarni patrí nemenej bombastická fotografia tehly. Foto: Jákobova škola inžinieringu.

A tak sme sa vrátili 5000 rokov dozadu.

Prečo 5000? Lebo Sumerovia tam práve vymysleli tehlu.

Je všeobecne známe, že pokročilé zbrane, ako sú napríklad protilietadlové rakety alebo aj samotné lietadlá, majú v sebe naprogramované rozlišovanie svoj-cudzí. Je to nevyhnutnosť - pomáha zničiť agresora a zabrániť "priateľskej paľbe", čiže neúmyselnému zničeniu vlastných ľudí alebo lietadiel.

Bol svet, kde vládcovia hovorili, že všetko je jednotné a rovnocenné. Ľudia sú rovnakí, politika je rovnaká, budúcnosť je rovnaká.

Vždy tu radi hodnotíme, a keď teda začal ten zaujímavý rok, ktorý bude aj rock aj stone, skúsim venovať polhodinku nielen tejto stránke ale aj alternatíve ako takej. Lebo sme nedávno zas okolo toho debatili, mám dojem.

Posledný človek, ktorý bol na mesiaci, zomrel. Bol to Gene Cernan, muž so slovenskými (a českými) koreňmi, jeho starí rodičia z Kysúc boli Čerňanovci. Zomrel v slušnom veku 82 rokov, nech má večný pokoj.

Keď už tu výnimočne zas spomíname filmy,  mám ešte jeden tip na dielo, ktorý prišlo len nedávno. Volá sa Arrival.

To, že belochom chýba iba vôľa, naznačuje aj toto malé video.

Presne toľko ho šíria takzvané prokremelské weby v Česku. Zistil to tím vedený špecialistkou na propagandu Petrou Vejvodovou a Milošom Gregorom, ktorý je expertom na politický marketing a manipulatívne techniky. Je to veľa alebo málo? Nevedno. Každopádne sme sa dozvedeli, že takzvané prokremelské weby sú tak rafinované, že sa vôbec netvária prokremelsky.

Dnes v noci (5. máj 2016) skonal po mozgovej príhode Sergej Chelemendik.

V mene všetkých nás vyjadrujeme jeho rodine a blízkym tú najhlbšiu úprimnú sústrasť.

S miernym oneskorením, ale až dnes nájdené, sem dávam zas cudzie slová k novému roku (k celému novému roku, ba možno aj viac), tentoraz sú od Pavla Kamasa.

V sobotu 4. apríla 2015 dopoludnia pod oknami úradu vlády a prezidentského paláca poskakovala a mávala ukrajinskými vlajkami asi päťčlenná skupinka platených provokatérov, zaštítených hnilou a bezcennou značkou organizácie Amnesty International. Delegácia Ruskej federácie, vedená ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom, sa z mesta pobrala - očakávajúc, že vrešťavá banda sa ich bude naďalej držať ako repíč srsti - na Slavín, na miesto posledného odpočinku vyše 6000 vojakov Červenej armády. Čakala ich pietna spomienka pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy.

V Bratislave je od 4. februára 2015 výstava tibetského umenia Priestor a Radosť .

Je to dosť unikátna výstava s množstvom sôch zo súkromných zbierok. Exponáty boli predtým vystavené v Londýne, Insbrucku a Budapešti. Bude trvať len do 1. marca 2015.

Od dávneho priateľa som dostal pozdrav, ku ktorému sa pridávam a ktorý si dovolím pri príležitosti Nového roku preposlať vám všetkým:

Jedna myšlienka k téme, ktorá je na alternatívnych weboch stále aktuálna.

Stránky

Nedávno tu bolo na čestnom mieste videjko Čo sa stalo s deťmi. Človeka to primälo chvíľu rozjímať nad témou, na ktorú inak nieto času.

Nemám z detstva žiadne video a dokonca ani žiadnu fotografiu. Mama a tata necítili potrebu zvečňovať prchavé chvíle v presvedčení, že naše detstvo v nás zostane tak akosi komplexne a parciálne záznamy nie sú potrebné. Keď som ale uvidela fotografiu súčasných iránskych detí, zostala som v úžase.

 

Boli to tí najšťastnejší ľudia, akých som kedy videl. Mojou úlohou bolo ich presvedčiť, že sú stratení a potrebujú Ježiša, hovorí v rozhovore DANIEL EVERETT.

Ako reagovali ľudia z národa Piraha, keď sa dozvedeli o Bohu?

Možeme skúsiť ukladať užitočné formulácie, ktoré sa podarí hlavne v komentároch vytvoriť

Kde bolo, tam bolo, bola jedna krajina, v ktorej sa veľmi ťažko žilo. Veľa sa kradlo, prepadávalo, ba dokonca i vraždilo. Kedysi však horel v tej zemi oheň šťastia a hral dúhovými farbami. Kto si ním pripálil sviecu, priniesol radosť všade, kam dopadlo jej svetlo. A kto si ním zakúril v kachliach, mal doma teplo, pohodu a pokoj.

Tonnag

Ak ste ju nevideli, môžete zájsť do Japonska. Alebo do Číny - na výber budú postupne tri mestá. Zatiaľ nevedno, ktoré. Alebo môžete vycestovať do Južnej Kórei. A potom zrejme do USA. Následne možno príde do úvahy Nový Zéland, Juhoafrická republika a Brazília.

Zvieratká v lese sa sťažovali na rôzne problémy s bývaním: že veverička má dieru až celkom hore na strome a pri nosení orieškov sa veľmi nabehá, že zajac odmieta pridelený erárny byt po tchorovi, žaby sa sťažujú, že bocian

Je to staršie video, ale našiel som ho na stole len nedávno. 

Jestvuje ten termín "alternatíva", ktorý z nedostatku lepšieho slova označuje akúsi protisystémovú opozíciu. Opozícia nie je nič neobvyklé, každý systém ju úplne zákonite má, ale na rozdiel od bežnej formálnej politickej opozície, ktorá spochybňuje len konkrétne dianie, strany a ľudí, je "alternatíva" pomenovanie pre vážnejšiu rozdielnosť v hodnotách a svetonázore.

Všetky ríše, všetky civilizácie v konečnom dôsledku stoja na nejakej abstraktnej myšlienkovej konštrukcii. Je len vecou terminológie, či to nazveme mytológiou, ideológiou, náboženstvom, tradíciou, legendou.

Z úcty k Francúzsku, k jeho dnes už postupne udusenej kultúre, ponúkam zaujímavý film, v preklade nazvaný "Nádherná zelená". Zároveň je to darček na zamyslenie k tomu dnešnému  26. výročiu konca komunizmu v ČSSR.

Bratislavská sobota, takmer 40 stupňov v tieni. Čo môže byť lepšie, ako spojiť príjemné s užitočným a zájsť do klimatizovaného Slovenského národného múzea na výstavu o rozlúštení jazyka Chetitov, ktorú autorsky pripravilo Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Prahe. Výstava o jazyku, to tu ešte nebolo.

Realisticky videné, k zmenám systémov zriedka dochádza priamym mocenským tlakom zdola. Opakovane sa deje čosi iné: za prvé, bosovia dokafrú všetko, čo môžu, a za druhé sa vládny pojmový aparát stane tak nefunkčným, že je nutné ho zmeniť.

V kravskom lajne žili dva červíky, otec a syn. Vyhrabali sa na povrch a syn hovorí:
- Otec, čo je to také pekné zelené okolo nás?
- To je trávička, synku.
- A otec, a čo je to modré, čo tam ďalej tak pekne žblnkoce?
- To je potôčik, synak.

V masmédiach ale aj na alternatívnych stránkach sa znova a znova riešia problémy sveta a ťažkosti spoločnosti. Je aj určitý trend zhoršovania tých faktov, čo sa valia na populáciu. Ešte donedávna aspoň tie masmédia udržiavali dobrú optimistickú náladu entuziastického budovateľa kapitalizmu.

 Kdesi vo vesmíre bola raz jedna planéta. Celá bola zaplavená oceánom, boli na nej iba dva veľké ostrovy. Na jednom z týchto ostrovov sa postupne vyvinula civilizácia. Boli tam krajiny s mestami i dedinami, polia i lesy, ľudia dobrí aj zlí. Nevedeli, že okrem ich ostrova je na planéte ešte iný ostrov. Až jedného dňa sa odvážni moreplavci vybrali na objaviteľskú plavbu a tento druhý ostrov objavili. Zistili, že je tam rovnako pekná príroda ako na ich ostrove, ale že tam žijú iba nejakí jednoduchí domorodci. A tak sa tam potomkovia smelých objaviteľov usadili.

Treba sa zamyslieť nad tým, prečo USA (z ich pohľadu) musia ovládať Európu. Samozrejme, Európa je veľké centrum bohatstva, križovatka, ľudská sila a kreatívna inteligencia - tá dokonca väčšia, než si Američania uvedomujú.

Feminizmus vo svojej modernej forme začal pred sto rokmi, keď industrializácia prestala vyžadovať tvrdú prácu a začala potrebovať zručnú prácu. Predtým práca znamenala hodiny fyzickej námahy, teraz vyžadovala sedenie za stolom. Táto zmena umožnila, aby aj najslabšia žena pracovala.

return of kings

Posledné udalosti, ako napríklad zvrhnutie vlády na Ukrajine, odlúčenie Krymu a jeho rozhodnutie pripojiť sa k Ruskej Federácií, následná vojenská kampaň proti civilom na východnej Ukrajine, západné sankcie voči Rusku a nedávny útok na rubeľ spôsobili určitý fázový posun v ruskej spoločnosti, o k

Dmitry Orlov

V Nemecku je vybudované hnutie, ktoré pod heslom PEGIDA (Patrioti Európy proti islamizácii Západu) relatívne masovo vyjadruje odpor proti trendom, ktorými ide Západ v poslednom období.

Stránky