mediokracia

počet: 12

Ovládanie štátu pomocou masmédií, popkultúry a náboženstva.

Kúzelníkov trik spočíva zväčša v tom, že obete sa sústredia na niečo úplne iné, než je samotné jadro pudla.

V Rusku nedávno prebehli dve zaujímavé konferencie o medzinárodnej situácii. Obe svedčia o tom, že v Rusku, na rozdiel od napr. Európy, nevládnu medzi intelektuálmi v tomto smere žiadne primitívne tabu. Je jasné, že tieto témy nie sú témou okraja spoločnosti, ale naopak, ktorá spoločnosť ich otvorene nevyjadrí a nepostaví sa im, tá sa dostane na okraj.

Malá ukážka, ako by mala vyzerať práca alternatívneho novinára. Tommy Robinson, ktorý natáča videa v rodnej Británii, prišiel aj do Cottbusu a natáčal na demonštrácii.

Na západných európskych ostrovoch boli včera voľby.

Západná propaganda v praxi. Video ARTE odvysielané 28.3.2017, teda pred týždňom.

Pred niekoľkými rokmi (1997) vyhral počítač Deep Blue prvýkrat nad majstrom sveta v šachu Kasparovom (toho to tak nervovo zložilo, že sa začal pchať do politiky).

Riadny vtip sa podaril redakcii novín Tagesspiegel. Keďže v týchto dňoch prichádza do nemeckých kín komédia o Hitlerovi s názvom: "Už je zasa tu", uverejnili reklamu na daný film  -  obraz prichádzajúceho Hitlera (v stvárnení daným hercom). Nedopatrením, hm, hm, ale pod tento obrázok dali nadpis ďalšieho článku:

"Utečeneckú krízu vybaví šéf".

Napriek tomu, že provokácia Pussy riot v Soči bola seriózne zaplatená, pripravená a vyvolala zákrok bezpečnostných zložiek, čo bezpochyby bol hlavný ciel, predsa len mám dojem, akoby toto video nebolo to právé, ktoré by zamestnávatelia tupých pornoherečiek mali či chceli púšťať do sveta.