nordikum

prejavy pozitívnej tradície

 

Neviem.

A ani ma to nezaujíma.

A obávam sa, že taký postoj budeme mať už onedlho aj k dianiu na francúzskej politickej scéne.

Včera boli v Holandsku voľby a aj keď sa média obávali, takzvaný pravicový liberál Geert Wilders ich nevyhral.

A mal ich vyhrať?

Na svete sa deje viacero dôležitých udalostí. Nedá sa to všetko ani len krátko komentovať, ale v sionplátku som sa dočítal niečo veselé.

Jeden zo známych ideológov, Miro Kern, tam vzdychá, že LSNS stúpajú preferencie, že už sú vyše desať percent. Keď to tvrdia nepriatelia, určite na tom niečo bude a napriek tomu, že  kotlebovci majú ďaleko od ideálu, stúpanie ich preferencií je stále dobrá správa.

V USA sa ujal úradu 45. prezident Donald Trump.

V prejave povedal, že nedochádza len k jednoduchému prechodu moci od jednej strany k druhej, ale k návratu moci ľudu Ameriky.

Vyzval milióny ľudí, aby sa pridali k tomuto historickému procesu.

America first.

Je štyri mesiace do volieb vo Francúzsku a Marine Le Pen sa podľa určitých prieskumov

V tieni nového zákona, ktorý  mieni založiť špeciálne komisie (ako kedysi boľševické trojky) s právomocou zavrieť, koho sa im zachce, proste tým že ho označia za nepriatela (alias radikála), dobre

Slovensko by si malo vedieť účinnejšie poradiť so satanizmom a kacírstvom. Pomôcť má tomu novela trestných kódexov, ktorú v stredu poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania.

Jeden z najlepších vtipov filmu Kurvahošigutentag zaznel hneď na začiatku. V scéne, kde nemeckí turisti na koníkoch cválajú neďaleko českých lesných robotníkov, hlavný hrdina povie:

Veci treba robiť vtedy, keď sa dajú a nie vtedy, keď chceme.

Ako by už naozaj všetci mali vedieť, uskutoční sa v sobotu 25.júna demonštrácia či pochod proti imigrácii a problémom, ktoré súčasná Európa má.

Ako všetci viete, v sobotu bude v Bratislave zhromaždenie alternatívnych-národných síl.

Parlamentní Listy otvorili svoju webovu televíziu a začali skutočne bombasticky - rozhovorom s prezidentom Zemanom. 

 Je to už skoro týždeň, čo sa konalo druhé kolo voľby rakúskeho prezidenta. Ako vieme, skončilo remízou 50:50, ale vyhral nejaký starý prďola, ktorého meno nestojí ani za zaznamenanie.

O tom, že ľudia už toho majú dosť, svedčí aj nasledujúce video, autorom ktorého je Robo Otec Bačínský. Nie že by som naozaj so všetkým súhlasil, ale výborne vystihuje náladu a postoje väčšiny zdravých ľudí na Slovensku. Naozaj stojí za pozretie, pretože nie je isté, ako dlho na webe vydrží. Príjemnú zábavu.

Bol som sa pozrieť na Slavíne. Poobede. Je tam kľud a málo ľudí - menej, ako v bežný víkend. Niekoľko pekných vencov pri hlavnom pamätníku a niekoľko menších kytíc v nedôstojnom kýbli s reklamným nápisom.

Ako vždy pri výplachovej kampani v korporátnych médiách, táto správa, bleskovo rozšírená po celom svete, mala vzbudiť dojem spontánnej akcie a vyvolať želanú emočnú odozvu.

V prvom kole prezidentských volieb vyhral Norbert Hofer, strana FPÖ, zisk 36,4 % hlasov. Druhý bol za stranu Zelených Van der Bellen, 20,4 % hlasov. Kandidáti Ľudovcov a Socialistov sa prepadli na 4. a 5 miesto, zisk okolo 10 % hlasov.

Dnes som si pozrel relatívnu novinku, film Už je tu zas (Er ist wieder da).

Český prezident Miloš Zeman poskytol rozhovor čínskej televízii CCTV pri príležitosti návštevy čínskeho prezidenta Xi Jinpinga v Česku. 

Ako už všetci vieme, v Prahe na Václaváku počas verejného prejavu Adama Bartoša došla polícia a stiahla ho z tribúny.

Tu je záznam jeho prejavu:

Rozdiel medzi normálnym človekom a židom je, že zatiaľ čo normálny človek si po prečítaní tohto článku dokáže vytvoriť vlastný názor a premyslí si všetky aspekty spomenutého, pričom buď súhlasí, alebo má iný názor, žid sa rovno nepríčetne naserie a dostane "chuť tomu debilovi náckovskému zavreť papulu."

Chýry sa šírili už od štvrtka, ale nedalo sa im veriť.

Včera podvečer o 18-tej sa uskutočnilo v Bratislave na námestí SNP stretnutie antifašistov, na protest  proti zvoleniu LSNS do parlamentu.

Dnes som sa dozvedel, že prezident Kiska pozval k sebe zástupcov siedmych strán, zvolených do parlamentu. Explicitne a zámerne ale nepozval predstaviteľa ĽSNS Mariána Kotlebu.

Stránky

Na tenisovom Fed Cupe Američania zaspievali nemeckýcm hosťom starú, pôvodnú časť hymny Nemecka, ktorá je dnes zakázaná. 

Zaujímavé su reakcie nemeckých tenistiek a niektorých divákov, ktorí sa snažili spievať "proti", teda správne slová, ale skôr to vyzeralo, že sú nadšení z tejto verzie. No proste strašný prúser:-)

Minimálne takto má znieť debata, a to nie len v parlamente.
Minimálne takto.
Budú vam hovoriť, že je to šírenie nenávisti alebo podobné klamárske blbosti Je to ale len zdravá a liečivá energia. 
Illias Kasidiaris - za grécku stranu Zlatý úsvit.

Na niekoho to video môže pôsobiť pesimisticky, na iného optimisticky, iného už oprávnene nemusí zaujímať špekulovanie, ako vlastne to video pôsobí - podstatné je, že dáva poznanie a silu. Podstatné je, že nenarieka a nebojí sa. Určite nie je spravené dokonale a určite to nie je nejaké spasenie - ale je to výrazne originálny a správny spôsob videnia reality.

Preto sa ho boja, lebo v parlamente ho neumlčia.

 
Zaujímavý nemecký zdroj. Faktický, bez hystérie - môj dojem. Nepoznal som.

Ak by to bolo napríklad paprikou, tak navrhujem práškovať celú Európu:)

(dávame do archívu aj ako zrejme trvalý povzbudzovák)

(české titulky)

ZDF - veľmi trefné a kritické voči USA, desťkrát spomenutý Hitler, čo si už tí Nemci nedovolia.

Natočené v roku 1991, ale je to autentický zachovalý prejav (prevzaté z afinabula)

Zaujímavé sú aj posledné vety o vôli.

Všetka česť tým, ktorí tam prišli.
Je to ale neuveriteľne málo.
Znova to pripomína 16. nov 1989, keď bola v Bratislve demonštrácia a prišiel tam v podstate podobne zanedbateľný počet ľudí. Po štvrťstoročí je východná Európa rovnako letargická a apoliticky hlúpa.
Taká je pravda.
Pochvala za zadefinovanie manželstva v slovenskej ústave.

Trocha proletársky názov autorskej skupiny, ale veľmi dobré a jasné videá.

Vidno, že sa to dá povedať jednoducho a JEDNOZNACNE.

A že to tak môže povedať KAZDY politik, vrátane Fica - a bude si musieť KAZDY vybrať.

Každý si bude musieť vybrať, či bude podporovať vojnu a chaos s radosťou privliekaný do Európy Američanmi (a ich sprostými poskokmi v EU).

Od 32 minúty, stačí aj pár minút, ale ku koncu sa dokonca vyjadruje za Alternative fur Deutschland 1:02 min

Medialny útok na bývalého kancelára Schrödera, 16.feb 2014.
Schröder vyjadril sympatie k Rusku a antipatie k Amerike. Prečo nemôžu Nemci s týmito názormi znova vládnuť? Alebo sa tak môže stať, môže padnúť proamerické otroctvo v Nemecku a v celej Európe?
(nemecky bez titulkov)
Moskva znova plná života ( Putin viď 14 sekunda :)
Šarišské Michalany 8.aug.2009, aby sme nezabudli a aby sme videli,
ako demokracia kľudne zaobchádza s demonštrantami - a svet sa nezrútil.
Nik nebol potrestaný. Žiadna ombudsmanka ani papulu neotvorila. Veď to mlátili len žida. Čo to píšem, veď  to mlátili extrémistu, to môžu.

Bol tu názor, že ľudia nie sú zbabelí, len nevedia ako a čo. Ja s ním nesúhlasím.

Bola tu spomenutá dilema, či jednoduchý hlúpy človek na správnej strane je lepší, ako rafinovany hajzel na nesprávnaj strane. Hm, ťažká otázka. Ale odpoveď je aj na tomto videu. Zároveň je to odpoveď oficiálnym ideológom na otázku: "prečo?" (mimochodom, muž na videu sa tiež pýta "prečo?" a tiež nechápe, prečo ľudia volia tak, ako volia - to jsou paradoxy).

Pre lepší dojem, prečítajte si prosím najprv text k tomu videu:

Ostravsky bloger: Po zuby ozbrojeny, pravicovy vozičkař napadnul klidně jdouci organy
Ale aj samo o sebe je video viac ako jednoznačné.

Hovorím, načo písať stohy článkov - normálni ľudia vedia. Čo sa týka politiky, spoločnosti, presne vyjadril objektívnu neutrálnu pravdu režisér Oliver Stone na festivale v Karlových Varoch. Všetko, čo by si mali ľudia uvedomiť, čo by stačilo, aby všetci vedeli, vyjadril za pol hodinky. A to vlastne len v druhej polovici sa priblížil k vážnejším témam.

Ovšem, na základe hlasov tam prítomných prestitútok mám obavu, že aj tam narazil skôr na val chladu, ak nie rovno idiocie. Fakt, nie je taká hrozná aktuálna diktatúra US Ríše, veď takých tu bolo a ešte bude, nech si užijú svojich desať minút svetovlády. Čo začína byť nechutné, to je tá tupá spermiová biomasa, ktorú to vytvára z veľkej časti ľudstva.  To Stone asi nahlas nepovie, ale zdá sa mi, že si to tiež myslí.

s vďakou za upozornenie prevzaté z Beo a uložené sem do portfólia

 

Obzvlášť za povšimnutie stojí prístup mladej dámy v čase okolo 28. sekundy:)