politická moc

ovládanie spoločnosti, politické strany, demokracia a iné druhy despocie

 

Najnovšou hviezdou slovenskej politickej scény sa stáva Boris Kollár, ktorý dnes predviedol komické číslo prvej triedy. 

Som si vedomý, že mnohí z čitatelov možno nemajú  najlepší krvný tlak, ale toto sem musím dať 

Už najmenej 50 rokov sa hovorí, že USA sú protofašistická krajina. A je to tak. Je to prípad sedliackej krajiny, ktorá z pôvodného jednoduchého vidieckeho násilia prešla na mód ťažkého svetového militanta počas rokov druhej svetovej vojny. Odvtedy ju ani nenapadlo sa od tohto smeru nejako odkloniť.

Americká administratíva si už udeľuje navzájom ocenenia ako voľakedy komunistickí súdruhovia. Keď však prezident zavesí na krk metál svojmu viceprezidentovi Bidenovi, prečo Biden zohrá pred publikom zasoplené teátro? Že je Biden mentálne nestabilný, to nie je u sionistu jeho rangu, a teda ťažkého zločinca, žiadne prekvapenie. Ale prečo mu jeho staff nedal protiplakaciu tabletku a nechal ho hentak sa pred kamerami rozosrať? Nevedia tí sionisti ani len odísť na smetisko dejín so zdvihnutou hlavou.

Zaujímavé, koľko lupičov bolo postrelených v hradných vilách za posledné roky?

Koľko lupičov bolo vôbec  takých hlúpych, že vylupovali nejakú vilu v čase, keď boli domáci doma? Boli vôbec takí?

A koľkokrát vôbec došlo k vylúpeniu vily priamo pod Slavínom, kde sú policajné aj súkromné kamery a alarmy na každom metri?

Polícia sa nebude zaoberať fackou, ktorú dal poslanec Národnej rady SR Peter Osuský (SaS) počas minuloročného letného protestu pred budovou Bonaparte Rudolfovi Vaskému. Prokurátorka Okresnej prokuratúry Bratislava I zamietla sťažnosť Vaského proti odovzdaniu veci podozrenia zo spáchania prečinu výtržníctva Okresnému úradu Bratislava. TASR o tom informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček.

V Poľsku bol počas silvestrovskej noci na ulici zavraždený 21-ročný Poliak kvôli potýčke s prevádzkovateľmi kebabárne. Zatknutí sú štyria cudzinci, semiti z Alžírska, Tuniska a Maroka.

To sú fakty.

http://www.hlavnespravy.sk/po-smrtelnom-bodnuti-21-rocneho-mladik-a-v-po...

Na linkovanie tu máme tupé sociálne siete, ale nedá mi upozorniť na článok ukazujúci, ako aj rôzni ľavicoví, či nebodaj aj horší explicitne marxistickí aktivisti nakoniec na staré kolená prichádzajú na tú istú objektívnu pravdu ohľadne geopolitického stavu a vývoja. Z takých alebo onakých dôvodov. Konkrétne: v Delskom potápači uverejnili rozhovor s Berndom Rabehlom, jedným z vodcov revolučných pohybov v Nemecku a Francúzsku koncom 60-tych a začiatkom 70-tych rokov.

Urývok

Dnes bol spáchaný plánovaný a zámerný symbolický atentát na ruského veľvyslanca v Turecku Andreja Karlova. Po atentáte vrah viedol politický prejav. Nebol to čin náhodného blázna, ale cielený symbolický zločin.

"Islám je neoddeliteľnou súčasťou Nemecka" - tak nejako to povedala Merkelka pred nejakým časom.

Má pravdu - dnes už je. 

A "Wir schaffen das" je druhé jej známe heslo. Nuž áno, ak myslela tým wir seba, sionistov a ich semitské hordy - tak sa im to podarilo - spôsobili začiatok dlhej a vleklej občianskej, či lepšie povedané náboženskej vojny.

Pretože práve dnes priamo vBerlíne terorista vrazil nákladiakom do hustého davu na Vianočnom trhu. Predbežne 9 mŕtvych a 50 zranených.

Zámerný masaker.

Na pondelnajšom mítingu Pegida vystúpil jaj zakladateľ, Lutz Bachman a vyzval nemeckých policajtov na štrajk. Vo svojom bojovne ladenom prejave sa vyjadril, že doba žiada revolučné riešenia.

Voľby v Rakúsku skončili. Vyhral ten istý, čo v predošlom kole, aj keď teraz sa skôr očakávala iná voľba.

Ťažko povedať, čo spôsobilo taký posuv, či po Trumpovom víťazstve trocha pohasla vôľa a motivácie pronárodných voličov niečo manifestovať, alebo či boli naopak zmobilizované slniečkarske sily. Ale tieto detaily nie sú až tak zaujímavé. Ak stále okolo polovice Rakúska nechápe, ako sú Rakúšania prví na rane, tak to najprv proste budú musieť pochopiť.

Smrť 90-čného človeka je už naozaj niečo neprekvapivé. Navyše Fidel Castro bol prirodzene už mimo funkcie, takže jeho smrť má pre Kubu a svet len symbolický význam. Ani sa nechce veriť, ako je jeho doba už ďaleko v minulosti.

O slovenskú politiku je nechutné sa otreť čo len špičkou topánky, ale, ako vieme, aj procesy v nej niečo naznačujú. Najnovší "škandál" okolo akcií na ministerstve zahraničia je veľmi dobrý príklad pozoruhodných procesov.

Ale veď nám ju ani nik neberie, pani Žitňanská.

Môžete si ju nechať, zožerte si ju, zadlávte sa s ňou.

Nepoviem nič nové, nič, čo už neviete.

Ale chcem to napísať, explicitne a jasne. Takže ešte raz:

Na rade je Francúzsko. A Nemecko. A my.

Je fantastické, ako hneď po tom, ako masmédiá a špecialisti na verejnú mienku očividne fatálne zlyhali a ukázali svoju absolútnu neschopnosť poznania a popísania reality, sa znova roja vyjadrenia rôznych "expertov"  a "osobností" na to: "Prečo bol zvolený Trump".

Vonku je ešte tma, ale predsa len, tak ako priebeh kampane aj doterajší priebeh volieb  mi poprial z rána Pekný biely deň. Predbežné výsledky sú až nečakane zaujímavé. Nech už dopadnú vo finále voľby akokoľvek, je vidno, že proces dozrievania a hnitia v USA dospel (zas raz) do štádia svojho lokálneho vrcholu a bude zemetrasenie. To dokázal už súčasný výsledok - a uvedomujú si to podvedome takmer všetci.

Popri svetovom konflikte medzi USA a Ruskom  sa nám pomaly rozvíja aj naša kocúrkovská politická scéna. Nemyslím tým  tentoraz na Kisku, ktorý pochodoval ako nadutý moriak vo Švajčiarsku, ale na priam večný "boj proti fašizmu".

Pred nejakým týždňom práve proti "plazivému fašizmu" podpisovali celevritné osobnosti nejakú petíciu. To už neprekvapuje, je samozrejme potrebné, aby novodobí súdruhovia neustále dávali najavo svoj triedny postoj. Len nech si podpisujú, burlaci.

Danial Lipšic vie najlepšie, aké sú pravidlá, akou rýchlosťou išiel a kde nebohého zrazil ( mimochodom, nikde som sa nedočítal jeho meno, čo je zrejme ochrana osobnosti, ale ten človek sa komusi narodil, mal nejaký život, rodinu a zrejme deti, vnúčatá, nádeje a plány, aj keď mal 72 rokov). Lipšic vie a špecializovaní právnici mu už presne povedali, že je vinný a že sa dopustil zabitia - zobral človeku život. Síce nie úmyselne, ale z nedbalosti, bez dôvodu - čo je niekedy ešte odpornejšie.

 

Kiska bol v New Yorku a svoju cestu vydáva za lobovanie v prospech kandidatúry Lajčáka za šéfa OSN. Okrem iného sa tam stretol s postojom, že zo Slovenska zaznievajú protimigrantské názory a že teda preto sa Lajčákove šance znižujú.

Súdna rada včera uznala Radoslava Procházku za kandidáta Luxemburského súdu.

Procházka má len 2 roky praxe, podľa väčšiny verejných vyjadrení je to človek, ktorému sa nedá dôverovať, známy je napríklad jeho pokus podvádzať na daniach priamo s nákladmi v prezidentskej kampani, ako aj jeho až smiešne klamanie o povolebných rokovaniach a zrade svojich voličov. 

Je to vlastne taká nepodstatná správa, až sa čudujem, že to dali do Parlamentných listov.

V skratke: islamský a typicky arabsky vyzerajúci a oblečený manželský pár bol v Paríži na romantickej dovolenke a pri návrate späť ich na Parížskom letisku požiadali o vystúpenie z lietadla, znova ich preverili a mohli cestovať až ďalším spojom. Kedže sa ale jednalo o občanov USA, nejaký blbec z toho spravil aférku. Ináč nič dôležité.

Tak sme sa dozvedeli z masmédii, že  Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) "zakázala hliadky ĽSNS", ktoré sa od volieb pohybujú vo vlakoch.

ZSSK vydala nový prepravný poriadok, ktorý od začiatku júla nedovoluje žiadne aktivity vo vlakoch. Dajme sem aj my citát:

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Donald Trump je oficiálnym kandidátom na prezidenta USA. Jeho nominačný spíč na zjazde Republikánov sa čo do dĺžky zaradil na prvé miesto prejavov svojho druhu v amerických dejinách. To ale nie je podstatné. Dôležitý je obsah.

Ak niekto zo Západu navštívil v druhej polovici mája Teheránske umelecké centrum na ulici pomenovanej po perzskom básnikovi Háfizovi, zákonite musel zažiť pocit slobody. Autori z viac ako 50 štátov tam vystavovali karikatúry s témou holokaustu. Nie, nepopierali. Vysmievali sa z novodobého náboženstva Západu, ktoré robí z jeho obyvateľov manipulovateľných idiotov.
Keďže výstava sa končí zajtra a nemá zmysel nabádať vás Bežte sa pozrieť, tu je aspoň zopár z vystavených karikatúr. Čoskoro by mal vyjsť katalóg všetkých prác a možno bude dostupný aj na sieti.

Stránky

Vážne som vďačný za každý odkaz či link, ktorý sem dáte, aj keď sú rôzne zaujímavé. Ale špeciál oceňujem také podarené, ako tento od Sinuheho. Hodnotnejšie ako tisíce traktátov, tisíce tabuliek, porovnaní a vyvracania lží.
Stručne a jasne vyjadrené. Oba systémy podliehajú rovnakým zákonom, sú rovnaké, rovnako prinášajú utrpenie a rovnako skončia.

Už to tu bolo a má to nejaký rok, ale stále aktuálne a výstižné

 
Tieto slabošské hysterické opice?
Nad čím plače tá ochechula?
Nad pár zabitými bruselčanmi? Tej škatuli je jedno, že dennodenne pre podobné politické motívy zomierajú po svete desiatky či stovky civilov, že ona a jej kolegovia roznecovali masakre v Sýria či na Ukrajine, ale kvôli troche krvi v Bruseli sa ide posrať priamo pred kamerami sveta???
Toto nie sú naši lídri!

Už to vidia aj pridrbaní malomestskí američania.

odpovede na otázky, s českými titulkami