právny kult

Ako tu už spomenul Sinuhe, nový film Oliviera Stona "Snowden" je prekvapujúco dokonale urobená dráma o tomto odvážnom človeku. Perfektne jasný, funkčný, s faktami ale aj s výrazným ideovým nábojom, ktorý ku koncu graduje a dáva silu.

Francúzsko oživilo Národnú gardu, do ktorej povoláva chlapov sám trto Hollande. Znamená to skutočné očakávanie plošných občianskych nepokojov a pouličných bojov. Pripomínam, že vo Francúzsku je už pomaly rok výnimočný stav, teda akýsi vojenský režim.

Medzinárodná olympijská mafia mala pod tlakom Američanov zakázať všetkým ruským športovcom účasť na Olympijských hrách v Riu 2016. Zrejme ale pre komerčné záujmy, pre lobbing sponzorov, ktorí by prišli o peniaze, sa nakoniec plošný zákaz nepodarilo presadiť - ako vieme, postihnutá bola asi tretina ruských športovcov, zvyšok na olympiáde závodí.

Táto novota prichádza priamo z izraelského parlamentu, takže nech si nik nemyslí, že by mohla byť antisemitská.

Podľa návrhu izraelského zákona bude urážlivé označenie za nacistu trestané vysokou pokutou alebo polročným vezením.

 Aj keby palestínskemu veľvyslancovi v Česku padol na ulici na hlavu kus ľadu zo strechy, aj tak by to - vzhľadom na verejne známe a dobre zdokumentované zločinecké maniere štátu bez hraníc Izrael a jeho tajnej služby - bola polícia povinná vyšetrovať ako vraždu.