rusko

boje a vojny na území Ruska, v zóne jeho vplyvu, resp. s Ruskom súvisiace

Nedá sa k tomu niečo doplniť, ale nedá sa ani nič nepovedať. Zrútenie sa lietadla je vždy tragédia, ale zrútenie sa lietadla s väčšinou súboru Alexandrovovci - to je niečo, čo tu asi ešte nebolo. Boli tu prípady so zahynutím celých tímov futbalistov, a prípad tragickej leteckej nehody celej polskej vlády, ale dnešný pád lietadla zrejme preruší umeleckú tradíciu toho súboru takmer nenapraviteľne.

Dnes bol spáchaný plánovaný a zámerný symbolický atentát na ruského veľvyslanca v Turecku Andreja Karlova. Po atentáte vrah viedol politický prejav. Nebol to čin náhodného blázna, ale cielený symbolický zločin.

 Vo štvrtok sa neďaleko Belehradu začalo vojenské cvičenie s názvom Slovanské bratstvo 2016. Zúčastňujú sa na ňom armády Srbska, Ruska a Bieloruska. Cieľom je skvalitnenie spolupráce pri cezhraničnom boji proti terorizmu. Aktívna časť cvičenia potrvá do 9. novembra, ruská armáda, vrátane síl špeciálneho nasadenia a výsadkárov, však zostane na území Srbska nasledujúci polrok.

Udalosti v Sýrii sa hýbu pomaly. Tak to už vo vojne chodí - ani za boha so to nepohne. Nie že by hrozila remíza - pamätajme si, že nakoniec tak či tak sa jeden systém zrúti - v tomto prípade by som si tipol na víťazstvo zákonnej vlády - ale trvá to dosť dlho.

Ale či už dlhotvajúci konflikt, alebo naopak jasné príznaky zrútenia sa agentskej skupiny USA, tzv. ISIS a niektorých jej podobných, niečo spôsobuje, že sa rétorika Ameriky a jej špinavého britského buldoga zostruje.

 Kto si zvykne zaznamenávať do denníčka významné dni, nech si tam dodatočne zapíše tento piatok. "USA podnikajú kroky, ktoré ohrozujú záujmy a bezpečnosť Ruskej federácie. Rusko dlho malo s krokmi USA strategickú trpezlivosť. Dnes však nastal čas priznať, že vo vzťahoch oboch štátov nastali zásadné zmeny." Povedal to minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov. Oznámil to tak, aby to počuli naozaj všetci.

 Pripomínam americkým "stratégom", že ruské vojenské základne Chmejmim a Tartus sú chránené raketovými systémami S-300 a S-400, ktorých rádius môže byť prekvapením pre akékoľvek neznáme lietajúce objekty, povedal generálmajor Igor Konašenkov. Upozornil, že pri použití systémov sotva bude čas vyjasňovať si po priamej línii dôvod použitia týchto rakiet a zisťovať, čie vlastne sú. "Všetky ilúzie diletantov o neviditeľných lietadlách narazia na trpkú realitu," konštatoval Konašenkov.

Asi málo Európanov by vedelo odpovedať v geografickom kvíze, kde sa - aspoň približne - polostrov s týmto názvom nachádza. Kto chce vedieť presne, vytiahne si mapu Ruskej federácie a nájde si Jamalo-nenecký autonómny okruh. Práve tam, v Tazovskej oblasti, slávnostne prostredníctvom videomostu otvoril tento týždeň prezident Ruska Vladimír Putin ťažbu ropy.

Licenciu na prieskum a ťažbu z najsevernejšie situovaného ropného pola Vostočno-Messojachskij majú Rosnefť a Gazprom. Geologický prieskum sa tam začal už dávnejšie, ale až v posledných rokoch nabrali práce na dynamike.

Včera bol turecký prezident Erdogan na oficiálnej návšteve v Moskve u prezidenta Putina. To je asi tak jediný fakt, čo sa o stretnutí vie, ale aj ten je viac ako významný.

Turecko bolo už pred vyše sto rokmi nazývané "chorý muž na Bospore" a takým je doteraz. Bola to prudko nafúknutá multikulti mnohozložková ríša, ktorá sa rozpadla pod svojou vlastnou váhou. Potom nasledoval revolučný ataturkický režim a po 2. sv. vojne k tomu pribudlo výrazné prostituovanie sa najmocnejšiemu psovi - Amerike. Tento stav tam trval až do súčasnosti.

Medzinárodná olympijská mafia mala pod tlakom Američanov zakázať všetkým ruským športovcom účasť na Olympijských hrách v Riu 2016. Zrejme ale pre komerčné záujmy, pre lobbing sponzorov, ktorí by prišli o peniaze, sa nakoniec plošný zákaz nepodarilo presadiť - ako vieme, postihnutá bola asi tretina ruských športovcov, zvyšok na olympiáde závodí.

USA požiadali Rusko, aby v Sýrii neútočilo na odnož Al Kajdy s názvom Front an-Nusra. Inými slovami, aby ruské letectvo nelikvidovalo genocídnu islamistickú verbež, zozbieranú od Čečenska po Veľkú Britániu.

Turecko sa prejavilo. Ako už zrejme všetci viete, dnes zostrelila turecká armáda raketou zem-vzduch ruský stíhací bombardér Su-24. Podla Turkov to bolo nad Tureckom, stroj ale dopadol na sýrske územie. Akokoľvek, nie je najmenší racionálny dôvod, aby turecké ozbrojené sily boli takto agresívne.

V týchto dňoch (13. 10. 2015 ) oficiálne skončilo to, čo možno nazvať najpomalším vyšetrovaním vzdušnej tragédie v dejinách letectva. Po vyše roku vydala holandská vyšetrovacia komisia akýsi záver o spôsobe zostrelenie malajzijského letu MH17. No hurá.

Veľká Británia povolila svojim vzdušným silám útočiť nad Irakom na ruské vojenské lietadlá - v prípade ohrozenia života britských pilotov.

Štyridsaťtisíc židov sa prostredníctvom akéhosi predsedu rady Krymského fóra ochrany ústavných práv občanov Leonida Grača obrátilo na prezidenta Ruskej federácie, aby im bezodkladne udelil ruské občianstvo a umožnil im "návrat domov" na Krym. Sú vraj vysoko vzdelaní - samý dochtor a inžynýr - a Krym ich, podľa ich vlastných slov, potrebuje ako vzduch. Už údajne v Izraeli, kam zmizli hneď po rozpade ZSSR, vybudovali dostatočne kvitnúcu spoločnosť - ako môžeme byť svedkami, všakáno - a chcú sa teraz "vrátiť" tam, kam ich srdce tiahne a stať sa, opäť podľa ich vlastných slov, pyšnými občanmi Ruskej federácie, žijúcimi na Kryme.

Spojené štáty posielajú vojenskú techniku na Ukrajinu. Keďže vojenské kolóny vzbudili pozornosť, spustila sa v posledných dňoch krycia verzia o tom, že nejaká US technika bude rozmestnená v Pobaltských štátoch. Keďže sa ale technika preváža cez Rakúsko, Česko, Slovensko, je jasné, že jej umiestnenie na Ukrajine je veľmi pravdepodobné.

Momentálně je hitem EU propagandy film o roce 1968 odvysílaný v ruské televizi. Pořád budou Rusům vyčítat nějaké tanky u nás. Že ale v tu samou dobu USA vraždilo Vietnamce po statisících, o tom se taktně mlčí. Rusáci stříleli na Národní muzeum. Amíci mezi tím bombardovali Vietnamce z B52, lili na ně napalm a defolianty, vystříleli celé vesnice jako My Lai, vraždili nejen muže, ale i ženy a děti, věšeli si kolem krku odřezané uši jako trofeje, mučili zajatce. To bylo podle propagandy EU a USA ale OK. Pouze Rusáci byli ti zlí. 

 

Odesa má nového gubernátora.

Ako všetci vedia, dnes bola v Moskva vojenská prehliadka pri príležitosti 70. výročia konca druhej svetovej vojny. Toto víťazstvo bolo v maximálnej  miere vybojované stranou, ktorú dnes prezentuje Ruská federácia - a tak práve jej zaslúžene patria tieto oslavy.

 Cholerická kreatúra, voľakedy pôsobiaca v segmente Svetovej banky kaličiacom najchudobnejšie štáty, sa svojím prskaním v médiach dávnejšie pohybuje za hranou paragrafu o hanobení národa. Tento raz opäť dostalo to nervné čudo priestor v smetiarni, aby pohŕdavo pľulo na Rusov. A nielen to.

Petro Porošenko má zablokované účty. Stalo sa tak na príkaz vlastníka banky, dnepropetrovského gubernátora a mega-oligarchu Igora Kolomojského. Blokovanie Porošenkových účtov v Privatbanke potvrdili ukrajinské zdroje.

Včera 12. 3. 2015 sa konala v Bratislave demonštrácia proti NATO. Na Hviezdoslavovom námestí pred Americkou ambasádou sa zišlo okolo 500 ľudí.

Organizátorom bol osobne Jám Čarnogurský, ktorý tam aj predniesol krátky prejav. Nejaké menšie, naozaj nepolitické organizácie to podporili a niektorí z nich tam tiež niečo povedali, ale v podstate sa to celé krylo len menom jedného človeka. Je šokujúce, že v krajine nejestvuje väčší rozptyl názorov politických síl. Žiadna politická strana nie je proti politike USA voči Rusku? To je nemožné, to v slobodnej spoločnosti nemôže byť pravda.

Stránky

Trocha humoru a skutočného nadhľadu.

Rusi odmietajú hrať stále tych "zlých" - čomu správne čelia ignoráciou večných hysterických obvinení. Tak som okupant, vyserte si oko!

Hm ... kedy bude aj video napríklad  Ich bin ein germanischer Menschenvresser? :-)

 

Ukážka toho, že Nemci vidia realitu Ruska jasne. Samozrejme, nie vo verejnoprávnych sionistami kontrolovaných médiách, ale Nemci majú aj iné zdroje a inú, skutočnú identitu. Navyše podané ironicky a zábavne.

Žiaľ, iba po maďarsky. Alebo je to po fínsky? Nie preto, že niekto chce vrámci multikulti na Slovensku silou mocou zavádzať všetky tisíce rečí sveta, aj napriek tomu, že im tu nik nerozumie, ale preto, že tento národ nemá zatiaľ zdroje na preklad.

 
Šejk Imran Husain, Ukraina 2014

Všetka česť tým, ktorí tam prišli.
Je to ale neuveriteľne málo.
Znova to pripomína 16. nov 1989, keď bola v Bratislve demonštrácia a prišiel tam v podstate podobne zanedbateľný počet ľudí. Po štvrťstoročí je východná Európa rovnako letargická a apoliticky hlúpa.
Taká je pravda.
Pravda je už jasná, ale napriek tomu ju niektorí asi nechcú vidieť. Skúste šíriť toto európske video, ktoré v sebe zahrňa všetko podstatné. Ak nepomôže, zostane aspoň ako dôkaz, že sa vedelo, do čoho ideme - ale nepomohlo to.
Preklad a zdroj: Preklady od lesa

Ukrajinská vláda je naozaj zložená z agresívnych šialencov

Pripomenutie zločinu Američanov proti mieru v Európe.
Zdroj Saker.

asi nezaškodí malá inšpirácia minulosťou

Toto video je naozaj len pre silné povahy. Dokazuje, že sa nehráme o fazuľky. Len miernym paradoxom je, že tie tvory, nižšie ako zver, sú Sýriu terorizujúci islámisti, podporovaní americkými a európskymi židokresťanmi.

Popravení sú traja kresťania (kňaz François  Murad). Stalo sa 23 júna na severe Sýrie.

Demokratické sily bojujúce proti Sýrii dosiahli zas jeden úspech

a o zodpovednosti Medveďeva v tej veci