rusko

boje a vojny na území Ruska, v zóne jeho vplyvu, resp. s Ruskom súvisiace

Nedá sa k tomu niečo doplniť, ale nedá sa ani nič nepovedať. Zrútenie sa lietadla je vždy tragédia, ale zrútenie sa lietadla s väčšinou súboru Alexandrovovci - to je niečo, čo tu asi ešte nebolo.

Dnes bol spáchaný plánovaný a zámerný symbolický atentát na ruského veľvyslanca v Turecku Andreja Karlova. Po atentáte vrah viedol politický prejav.

 Vo štvrtok sa neďaleko Belehradu začalo vojenské cvičenie s názvom Slovanské bratstvo 2016. Zúčastňujú sa na ňom armády Srbska, Ruska a Bieloruska.

Udalosti v Sýrii sa hýbu pomaly. Tak to už vo vojne chodí - ani za boha so to nepohne.

 Kto si zvykne zaznamenávať do denníčka významné dni, nech si tam dodatočne zapíše tento piatok. "USA podnikajú kroky, ktoré ohrozujú záujmy a bezpečnosť Ruskej federácie.

 Pripomínam americkým "stratégom", že ruské vojenské základne Chmejmim a Tartus sú chránené raketovými systémami S-300 a S-400, ktorých rádius môže byť prekvapením pre akékoľvek neznáme lietajúce o

Asi málo Európanov by vedelo odpovedať v geografickom kvíze, kde sa - aspoň približne - polostrov s týmto názvom nachádza.

Včera bol turecký prezident Erdogan na oficiálnej návšteve v Moskve u prezidenta Putina. To je asi tak jediný fakt, čo sa o stretnutí vie, ale aj ten je viac ako významný.

Medzinárodná olympijská mafia mala pod tlakom Američanov zakázať všetkým ruským športovcom účasť na Olympijských hrách v Riu 2016.

USA požiadali Rusko, aby v Sýrii neútočilo na odnož Al Kajdy s názvom Front an-Nusra. Inými slovami, aby ruské letectvo nelikvidovalo genocídnu islamistickú verbež, zozbieranú od Čečenska po Veľkú Britániu.

Turecko sa prejavilo. Ako už zrejme všetci viete, dnes zostrelila turecká armáda raketou zem-vzduch ruský stíhací bombardér Su-24.

V týchto dňoch (13. 10. 2015 ) oficiálne skončilo to, čo možno nazvať najpomalším vyšetrovaním vzdušnej tragédie v dejinách letectva.

Veľká Británia povolila svojim vzdušným silám útočiť nad Irakom na ruské vojenské lietadlá - v prípade ohrozenia života britských pilotov.

Štyridsaťtisíc židov sa prostredníctvom akéhosi predsedu rady Krymského fóra ochrany ústavných práv občanov Leonida Grača obrátilo na prezidenta Ruskej federácie, aby im bezodkladne udelil ruské občianstvo a umožnil im "návrat domov" na Krym. Sú vraj vysoko vzdelaní - samý dochtor a inžynýr - a Krym ich, podľa ich vlastných slov, potrebuje ako vzduch. Už údajne v Izraeli, kam zmizli hneď po rozpade ZSSR, vybudovali dostatočne kvitnúcu spoločnosť - ako môžeme byť svedkami, všakáno - a chcú sa teraz "vrátiť" tam, kam ich srdce tiahne a stať sa, opäť podľa ich vlastných slov, pyšnými občanmi Ruskej federácie, žijúcimi na Kryme.

Spojené štáty posielajú vojenskú techniku na Ukrajinu.

Momentálně je hitem EU propagandy film o roce 1968 odvysílaný v ruské televizi. Pořád budou Rusům vyčítat nějaké tanky u nás.

Odesa má nového gubernátora.

Ako všetci vedia, dnes bola v Moskva vojenská prehliadka pri príležitosti 70. výročia konca druhej svetovej vojny.

 Cholerická kreatúra, voľakedy pôsobiaca v segmente Svetovej banky kaličiacom najchudobnejšie štáty, sa svojím prskaním v médiach dávnejšie pohybuje za hranou paragrafu o hanobení národa. Tento raz opäť dostalo to nervné čudo priestor v smetiarni, aby pohŕdavo pľulo na Rusov. A nielen to.

Petro Porošenko má zablokované účty. Stalo sa tak na príkaz vlastníka banky, dnepropetrovského gubernátora a mega-oligarchu Igora Kolomojského. Blokovanie Porošenkových účtov v Privatbanke potvrdili ukrajinské zdroje.

Včera 12. 3. 2015 sa konala v Bratislave demonštrácia proti NATO. Na Hviezdoslavovom námestí pred Americkou ambasádou sa zišlo okolo 500 ľudí.

Stránky

Trocha humoru a skutočného nadhľadu.

Rusi odmietajú hrať stále tych "zlých" - čomu správne čelia ignoráciou večných hysterických obvinení. Tak som okupant, vyserte si oko!

Hm ... kedy bude aj video napríklad  Ich bin ein germanischer Menschenvresser? :-)

 

Ukážka toho, že Nemci vidia realitu Ruska jasne. Samozrejme, nie vo verejnoprávnych sionistami kontrolovaných médiách, ale Nemci majú aj iné zdroje a inú, skutočnú identitu. Navyše podané ironicky a zábavne.

Žiaľ, iba po maďarsky. Alebo je to po fínsky? Nie preto, že niekto chce vrámci multikulti na Slovensku silou mocou zavádzať všetky tisíce rečí sveta, aj napriek tomu, že im tu nik nerozumie, ale preto, že tento národ nemá zatiaľ zdroje na preklad.

Všetka česť tým, ktorí tam prišli.
Je to ale neuveriteľne málo.
Znova to pripomína 16. nov 1989, keď bola v Bratislve demonštrácia a prišiel tam v podstate podobne zanedbateľný počet ľudí. Po štvrťstoročí je východná Európa rovnako letargická a apoliticky hlúpa.
Taká je pravda.
Pravda je už jasná, ale napriek tomu ju niektorí asi nechcú vidieť. Skúste šíriť toto európske video, ktoré v sebe zahrňa všetko podstatné. Ak nepomôže, zostane aspoň ako dôkaz, že sa vedelo, do čoho ideme - ale nepomohlo to.
Preklad a zdroj: Preklady od lesa

Ukrajinská vláda je naozaj zložená z agresívnych šialencov

Pripomenutie zločinu Američanov proti mieru v Európe.
Zdroj Saker.

Toto video je naozaj len pre silné povahy. Dokazuje, že sa nehráme o fazuľky. Len miernym paradoxom je, že tie tvory, nižšie ako zver, sú Sýriu terorizujúci islámisti, podporovaní americkými a európskymi židokresťanmi.

Popravení sú traja kresťania (kňaz François  Murad). Stalo sa 23 júna na severe Sýrie.

Demokratické sily bojujúce proti Sýrii dosiahli zas jeden úspech