SKalternatíva

počet: 134

boj o hodnoty,

konfrontácia s prejavmi úpadku a degenerácie

Volebné úspech strany Smer boli a sú založené na miere, do akej sa venovala národným a antiglobalistickým témam.

Malý veľký muž je názov známeho amerického filmu ešte z roku 1970. Názov je parafráza na meno riečky Little Big Horn, pri ktorej sa udiala fatálna porážka jednotiek generála Custera.

Tak som sa tu v poslednom čase hrabal v našich pohľadniciach a skúšal som ich nejako uložiť. Čo to vlastne bolo písané tu a čo sa dialo aj inde, čo zaujímalo ľudí v týchto rokoch.

S novým rokom prišli aj rôzne prognózy budúcnosti.

Koncom 20. storočia, v jeho poslednom desaťročí, dosiahol atlantický spolok  výrazný vzrast moci, pretože východný, kontinentálny spolok sa v dôsledku socialistickej ideológie začal rozpadať, až sa rozpadol.

Miro Juriš

Pred siedmimi rokmi došlo v Šariškých Michaľanoch k udalosti, ktorá svojím spôsobom pozmenila Slovensko.

Benevolenciou miestnych policajných zložiek posmelení asociálni spoluobčania v tom čase stupňovali svoje útoky na obyvateľov Šarisškých Michalian.

Miro Juriš
Výsledky sú jasné.

Exprezident Václav Klaus predstavil iniciatívu Proti imigraci. Vyzýva vládu, aby nepríjmala žiadne utečenecké kvóty, lepšie chránila hranice a dodržiavala zmluvy v oblasti azylovej politiky.

V týchto dňoch vyšlo nové júlové číslo Zem a Vek. Je venované jednej z najdôležitejších tém modernej spoločnosti - finančnej despocii. Za to ho treba pochváliť, je to téma, ktorá by sa mala populácii neustále vysvetľovať. Niektoré články azda dokážu otvárať ľuďom oči.

Drahí priatelia, dlho mi chýbal ozaj dobrý zoznam alternatívnych stránok. Teda nie že by žiadne takéto zoznamy neexistovali, napokon aj tu v nadhľade jeden je, ale chýbal mi taký naozaj kvalitný. Lebo alternatíva síce žije, ale je roztrúsená.

Tak som si spomenul na niekďajšie v podstate smiešne rozpravy o perspektíve a o úspešnosti, o zmysle či nezmysle "boja" proti pomerom, a o zmysle samotných alternatívnych portálov. A napadla ma taká myšlienka, ktorá tieto "problémy" definitívne ukazuje ako dávno vyriešené.

 Brněnský státní zástupce Jan Petrásek ve čtvrtek vyrozuměl majitele brněnského vydavatelství guidemedia etc, že trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů popírání genocidia a hanobe

Náš Smer

...kradnite s mierou, lebo inak vstaneme z kolien, vezmeme kamene, železné tyče a nože, zbúrame vaše múry, zabijeme vaše ženy a deti, ich krvou postriekame vaše mercedesy.

Treba rovno povedať, že je to asi najkompaktnejšie a najlepšie zhrnutie udalostí okolo prevratu v roku 1989 a okolo systému, ktorý nastúpil potom. Je to zosumarizované bez zbytočných emócií, bez vyplakávania ale tiež bez zľutovania voči vtedajším figúram. Huďo sa v nej ani najmenej nezastáva predošlého socialistického režimu, ale na tomto novšom nenecháva ani nitku suchú, pripomína jeho chorú amorálnu podstatu. Explicitne sa v knihe odmieta tá pseudoargumentácia zamatových zločincov ako Gál, že nie je iná možnosť, ako dnešný stav, že akákoľvek zmena súčasného režimu by bol návrat do socialistickej šedivosti. Huďo dobre vie, že to tak nie je.

Nemám rád reči o špecifikách Slovenska alebo Slovákov, či už v dobrom alebo zlom. Slovensko je malá krajina a tak sa principiálne nelíši od svojich susedov, či už horných, dolných, predných, zadných. Väčšinou sa Slovákom a Slovensku priraďujú atribúty, ktoré sú úplne bežné aj inde. Objektívne povedané, skôr je problém nájsť niečo, čo je naozaj špecificky slovenské. A tak je to dobre, mne to tak vyhovuje. Nepotrebujeme výnimočnosť.

Vladimír Pavlík je symbol. Je symbol občana kandidujúceho za prezidenta. V partajokracii a bankovej oligarchii nemá moc reálnu šancu na zvolenie, ani na to, že ho vôbec ľudia pochopia, ba nie je ani isté, či ho väčšina čo  len zaeviduje.

Slovenská republika je politicko historicky nový útvar a tak aj deje, ktoré tu priebehajú, sú nezrelé a často aj nezaujímavé. Politické a mocenské štruktúry tvorí náhodný odpad, ktorý sa k moci dostal zhodou okolností po fázovej zmene roku 1989. Tieto štruktúry zatial neprešli takmer žiadným selekčným sitom a aj preto sú na objektívne nízkej úrovni. Očividne to spôsobuje bolenie hlavy každému, kto sa na vec pozrie nezaujate. A na webe naozaj počuť len vzdychanie - a to ani zďaleka nie len proti aktuálne vládnej strane.

Stránky

Je to starý vtip a určite ho poznáte.

V stredu 21. marca 2018 o 17.00 bude na Hodžovom námestí zhromaždenie za "dodržiavanie slovenskej demokratickej Ústavy". To je priamo pred Kiskovou norou.

Len krátko jednoduchú mapu politických strán na Slovensku.

Včera boli demonštrácie v Budapešti pri príležitosti ich národného sviatku. Je mi úplne jedno akého,  pozrite sa na tých ľudí, čo demonštrujú na podporu svojho národa. 

Na Slovensko bol urobený ťažký útok plnou silou.

Včera bola v Hoteli Bratislava konferencia Iniciatíva 2016 pod názvom Obrana a bezpečnosť štátu.

Bývalý podpredseda francúzskeho Národného frontu (FN) Florian Philippot si založil novú politickú stranu, ktorá má ambíciu stať sa hlavnou protieurópskou silou vo Francúzsku.

Slovo Slovák je českého pôvodu.

Kým sa vo svete dejú závažné veci, zaujala ma jedna domáca udalosť

K tématike kiskoidného vrenia v poslednom čase ani niet čo dodať.

Milióny ľudí vo všetkých kultúrach už miliónkrát povedali a napísali, že ten svet, ako sa o ňom hovorí a ako sa prezentuje, je zložený z fikcií, vidín, halucinácií a falošných kulís. 

Bežný človek by to ani nezaregistroval, ale svet slovenského politikárčenia sa z toho predsa len snaží urobiť udalosť - novodobá republika Slovensko má tých okrúhlych 25 rokov.

Stojí za poznámku, že ako v minulých voľbách zafungoval "kotleba efekt", teda tá určitá protestná voľba radikálneho mena, tak v týchto voľbách zafungoval "fico efekt", teda situácia, keď ľudia nevo

Aj keď oneskorene, nemôžeme nezagratulovať Petrovi Saganovi k titulu tretieho majstra sveta za sebou. To sa zatiaľ nikomu  nepodarilo.

Slovenská politika je tak nepodstatná a primitívna, že sa už je škoda ňou zaoberať. Napriek tomu som bol nechtiac aj k nej zas zatiahnutý, tak dám svoj postreh.

Textov je na webe veľa, aj keď slovenských pomenej. Myslím slovenských angažovaných textov. Textov, ktoré by mali hlavu aj pätu. 

Včera som si po dlhšom čase pustil Informačnú vojnu - poslednú hodinku, naživo Lichtner a Huďo.

My, obyvatelia a návštevníci hlavného mesta SR Bratislavy, žiadame okamžité odstránenie plota, ktorý je postavený pred budovou americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí.

Týmito slovami začal Kotleba tlačovú konferenciu a  pôsobilo to naozaj hrozivo. Ale mal pravdu - súčasný režim sa už v obore prenasledovania politických oponentov vyrovná tzv. fašistickým štátom.

 Zaujímavé video o debate v TA3: Téma: pokuta poslancov ĽSNS za ich výroky v parlamente. Kotleba, Jariabek (Smer), Kollár (Smerodina) a Farkašovský (SNS).

Na svete sa deje viacero dôležitých udalostí. Nedá sa to všetko ani len krátko komentovať, ale v sionplátku som sa dočítal niečo veselé.

Jeden zo známych ideológov, Miro Kern, tam vzdychá, že LSNS stúpajú preferencie, že už sú vyše desať percent. Keď to tvrdia nepriatelia, určite na tom niečo bude a napriek tomu, že  kotlebovci majú ďaleko od ideálu, stúpanie ich preferencií je stále dobrá správa.

V tieni nového zákona, ktorý  mieni založiť špeciálne komisie (ako kedysi boľševické trojky) s právomocou zavrieť, koho sa im zachce, proste tým že ho označia za nepriatela (alias radikála), dobre

Slovensko by si malo vedieť účinnejšie poradiť so satanizmom a kacírstvom. Pomôcť má tomu novela trestných kódexov, ktorú v stredu poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania.

Jeden z najlepších vtipov filmu Kurvahošigutentag zaznel hneď na začiatku. V scéne, kde nemeckí turisti na koníkoch cválajú neďaleko českých lesných robotníkov, hlavný hrdina povie:

Ako všetci viete, v sobotu bude v Bratislave zhromaždenie alternatívnych-národných síl.

Parlamentní Listy otvorili svoju webovu televíziu a začali skutočne bombasticky - rozhovorom s prezidentom Zemanom. 

O tom, že ľudia už toho majú dosť, svedčí aj nasledujúce video, autorom ktorého je Robo Otec Bačínský. Nie že by som naozaj so všetkým súhlasil, ale výborne vystihuje náladu a postoje väčšiny zdravých ľudí na Slovensku. Naozaj stojí za pozretie, pretože nie je isté, ako dlho na webe vydrží. Príjemnú zábavu.

Bol som sa pozrieť na Slavíne. Poobede. Je tam kľud a málo ľudí - menej, ako v bežný víkend. Niekoľko pekných vencov pri hlavnom pamätníku a niekoľko menších kytíc v nedôstojnom kýbli s reklamným nápisom.

Stránky