slovensko ----

Dnes, 28. 10. 2017, je to presne 99 rokov od formálneho vzniku prvej Československej republiky. Každý rok v tento deň sa spustí čechoslovakistické besnenie a rôzne "osobnosti" oplakávajú údajný spoločný štát. Spoločný? Spoločný by mohol byť vtedy, keby oba národy, podľa ktorých získal meno, boli rovnoprávne. Ale neboli.

Andrej Babiš prerazil definitívne na čelo českej politiky a tak sa pozrime, kto to vlastne je.

Volebné úspech strany Smer boli a sú založené na miere, do akej sa venovala národným a antiglobalistickým témam.

Malý veľký muž je názov známeho amerického filmu ešte z roku 1970. Názov je parafráza na meno riečky Little Big Horn, pri ktorej sa udiala fatálna porážka jednotiek generála Custera.

Medzinárodné aj vnútroštátne inštitúcie občas vypustia do éteru niečo o ochrane biodiverzity. Čo to teda je tá biodiverzita? O tom o kúsok nižšie, najprv niekoľko citácií.

 

Pozrime sa do Dohovoru o biologickej diverzite a zacitujme si z neho:

Tak som sa tu v poslednom čase hrabal v našich pohľadniciach a skúšal som ich nejako uložiť. Čo to vlastne bolo písané tu a čo sa dialo aj inde, čo zaujímalo ľudí v týchto rokoch.

Dnes podala generálna prokuratúra návrh najvyššiemu súdu SR na rozpustenie strany ĽSNS. Týmto uzavrela prešetrovanie vo veci vyše 170 evidovaných podaní s požiadavkou podať súdu návrh na rozpustenie tejto politickej strany.

Pravdupovediac, nečakal som, že k tomuto kroku dôjde. Neveril som, že je systém až tak prvoplánový, tupý.

Ešte k „argumentu“ o tom, ako Európa potrebuje osvieženie a zmultikultúrnenie.

Padol tu v rozprave taký pojem "nacistické podtóny v ĽSNS". Bol spomenutý celkom správne, lebo tak sa to akosi na verejnosti pociťuje, hlavne pod tlakom médií, že tá strana má naozaj také podtóny a že obsahuje nejaké prvky tzv. nacizmu. 

Raz, už je to tak strašne dávno, sme v práci viedli diskusiu o zmysle odporu proti komunizmu.

Vladimír Kuric

Keď mi kedysi Karel Kryl hovoril, že takmer nepozerá televíziu, lebo ju považuje za masový debilizátor, čo dokázali dlhodobé výskumy na Západe, nie veľmi sa mi chcelo uveriť mu.

Dovolím si tu prezentovať jedno video. Je v podstate bez slov a je nedôležité, odkiaľ konkrétne je a kto v ňom je.

Vraj im hekeri ovplyvnili výsledok volieb.

Buhehe. Keby to nebola taká drzá nehoráznosť, tak by to bola ale fakt sranda, bžunda, alebo, ako hovorieval Grigoriy, prča.

S novým rokom prišli aj rôzne prognózy budúcnosti.

Koncom 20. storočia, v jeho poslednom desaťročí, dosiahol atlantický spolok  výrazný vzrast moci, pretože východný, kontinentálny spolok sa v dôsledku socialistickej ideológie začal rozpadať, až sa rozpadol.

Pred pár dňami obhájil titul majstra sveta v šachu nórsky veľmajster Magnus Carlsen. Bojoval oň s ruským vyzývateľom Sergejom Karjakinom.

Stránky

Bývalý podpredseda francúzskeho Národného frontu (FN) Florian Philippot si založil novú politickú stranu, ktorá má ambíciu stať sa hlavnou protieurópskou silou vo Francúzsku.

Slovo Slovák je českého pôvodu.

V Maďarsku pripravili balík zákonov, ktorý reaguje na súčasnú situáciu.

Pozostáva z troch zákonov:

Česká novinárska smečka a konkrétne Syndikát novinárov má tentoraz na svedomí explicitné zabitie.

Smerácky analytik Ľubš Blaho uverejnil na FB článok, v ktorom prejavuje úprimné šokovanie z postojov svorky Denníka N voči docentovi Chmelárovi. Pre objektívnosť zopakujme jeho plné znenie.

Nie je to tak dávno, čo nám politici ukázali skupinu maskovaných ozbrojených magorov ako členov NAKA.

Je to dobrá správa, je to explicitná ukážka rozloženia síl.

Aj keď sú prezidenti v našich krajinách relatívne bezmocní, aj na Slovensku vidíme, čo vyslovení agenti na tejto pozícii dokážu napáchať.

V kauze "Platinové sitká" bol odsúdený znalec, ktorý vypracoval falošný odhad, na desať rokov basy.

Iskierka, jedna, malá. Podvod za pár miliónov.

Kým sa vo svete dejú závažné veci, zaujala ma jedna domáca udalosť

Pred niekoľkými dňami ma pobavila správička na Hlavných správach, že novinári hlavného prúdu (= slniečkári, vlastizradcovia a svetoobčania) majú plné gate z toho, že by sa sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin rozhodol prijať kandidatúru na prezidenta SR v najbližších prezidentských voľbách, ktoré budú už o rok, v roku 2019.

 

K tématike kiskoidného vrenia v poslednom čase ani niet čo dodať.

Milióny ľudí vo všetkých kultúrach už miliónkrát povedali a napísali, že ten svet, ako sa o ňom hovorí a ako sa prezentuje, je zložený z fikcií, vidín, halucinácií a falošných kulís. 

Bežný človek by to ani nezaregistroval, ale svet slovenského politikárčenia sa z toho predsa len snaží urobiť udalosť - novodobá republika Slovensko má tých okrúhlych 25 rokov.

Stojí za poznámku, že ako v minulých voľbách zafungoval "kotleba efekt", teda tá určitá protestná voľba radikálneho mena, tak v týchto voľbách zafungoval "fico efekt", teda situácia, keď ľudia nevo

Voľby predsedov samosprávnych krajov a poslancov kraja prebehli. 

Z pohľadu zástancov súčasného anglosionistického systému dopadli (vraj) dobre, pretože hlavný konflikt v Banskaj Bystrici sa skončil porážkou Kotlebu. Plus boli vo viacerých krajoch porazení kandidáti Smeru, takže globalistický bulvár oslavuje "totálnu porážku Smeru a Kotlebovcov".

České voľby ukázali stav, aký bol už známy: v stredoeurópskej "úspešnej" krajine ľudia už ničomu neveria.

Chcelo by to analýzu, chcelo by to rozbor a parafrázu, ale možno je to dobré samé o sebe, bez komentára.

Čo zatiaľ vieme:

Máme jedného recidivistu. Volá sa Jozef R.

V pondelok bola na námestí SNP Bratislava po prázdninách nová demonštrácia mladých "proti korupcii".

Strana SaS poskytla agentúre SITA tlačovú správu, a to "po tom, čo liberáli v uplynulých dňoch navštívili niekoľko rómskych osád" (citácia

Aj keď oneskorene, nemôžeme nezagratulovať Petrovi Saganovi k titulu tretieho majstra sveta za sebou. To sa zatiaľ nikomu  nepodarilo.

Som spomenul, že k slovenskej politike je ťažko sa vážne vyjadrovať.  Nie sú tam žiadne nejasnosti, lokálny kabaret je každému viditeľný na javisku.

Jadro Európy možno považovať za iný názov pre rozpad starej bruselskej formy EU.

Pozrem na portál  Hlavné správy a  vidím: články majú vyče 500 komentárov, aj 700.

Stránky