zdroje

zdroje, energie a boj o ne

A to ste už počuli? Izrael chce mať natiahnutú plynovú rúru od svojich ukradnutých offshore ložísk vo východnej časti Stredozemného mora cez Cyprus a Grécko až do Európy.

Hovorí sa, že do roku 1950 jazdili Saudi na ťavách a po roku 2050 budú zas jazdiť na ťavách. Podľa všetkého to bude skôr.

Tak toto by si zaslúžlo napísať veľkými písmenami a vyvesiť niekde na námestí v každom meste Slovenska.

Merkelka sa dnes na bezpečnostnej konferencii v Mníchove vyjadrila

Štátne výdavky na utečencov zvýšili v roku 2016 rast ekonomiky Nemecka približne o 0,3 %, šťastne zachrochtal šéf nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky DIW Marcel Fratzscher pri bilancii uplynul

 "Nekonvenčný plyn (z bridlíc v Poľsku) môže ledva uspokojiť časť našich potrieb, ale svet ním nedobijeme. Sorry, také sú tu geologické podmienky", oznámil verejnosti šéf Štátneho geologického úradu Prof. Grzegorz Pieńkowski prostredníctvom "pravicovej" hlásnej trúby Gazeta Wyborcza. Pieńkowski: všetko, čo vám doteraz ideológovia natárali, si rozbilo hubu o realitu. Manna z bridlíc nebude. Šlus, bodka.

 V sobotu 11. apríla 2015 bol havarijne odstavený generátor na Juhoukrajinskej atómovej elektrárni.

Aj aby sa nezdalo, že človek je slepo strannícky a kritizuje všetko, čo niekde na Smetisku či na N napíšu, musím tu spomenúť akciu Zachráňme Železnú studienku.

Časom sa objavia pokusy o zvalenie viny za zastavenie budovania Južného prúdu exkluzívne na bulharskú ne-vládu.

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí? Tentoraz to nie je tak.

Na reklamu je to trochu neskoro, takže už je to len skôr reportáž o tom, že dnes bola v Sade Janka Krála akcia Stredovek pri Dunaji.

Dnes o 8.00 stredoeurópskeho času ruský Gazprom zastavil dodávky zemného plynu na Ukrajinu, pretože dlhy, ktoré má Ukrajina, táto nemôže a  nechce splácať.

Keď už to vyzerá, že eurobyrokratický Mordor narazil na dno politickej tuposti, nikým nevolení komisári, s usilovnou pomocou administratívy USA, spáchajú ďalšiu politickú obscénnosť. Stal sa ňou Energetický summit EÚ-USA. Hlavnými postavičkami  bruselského bunraku, ktorý termínovo len o chlp minul prvoaprílový Deň bláznov, boli polodementná baronessa Ashtonová v roli komisárky pre zahraničnú politiku a bezpečnosť EÚ a  alkoholik Guenther Oettinger, momentálne komisár pre energetiku EÚ. Administratívu USA reprezentovali Európou posadnutí geniálni Aškenázovia - minister zahraničných vecí USA Kerry (vlastným menom Kohn) a reprezentant ministerstva energetiky USA Dan Poneman. Témou bolo - čo iné. Ruský zemný plyn.

Po rusko-ukrajinských válkách o plyn se však obě strany shodují na tom, že zásobování celé západní Evropy prostřednictvím jediného potrubí není šťastné řešení

Spoločnost Virgin Galactic ohlásila svoj tretí skúšobný let so svojou tzv. vesmírnou ľoďou SpaceShipTwo.

 Kým v Kyjeve burcujú na barikádach proti vstupu Ukrajiny do euroázijskej colnej únie vedenej Ruskom, v ich kolonizátorskej centrále bez hraníc je situácia iná.

 Po intenzívnych kontaktoch, ergo brutálnom a bezohľadnom nátlaku na Brusel, bude Izrael ako jediný štát mimo Európskej únie požívať nemalé finančné aj intelektuálne benefity ambiciózneho programu Európskej únie Horizon 2020.

 A taká tučná zakáľačka to mala byť. Ukrajinská chutná svinka však na poslednú chvíľu "pozastavila" guľku do hlavy od Eurozväzu. Ukrajinská tzv. opozícia dotovaná domácimi aj zahraničnými aktérmi psychopatického korporátneho kapitalizmu vreští unisono so západnými korporátnymi médiami, aká je to tragédia, že Ukrajina nebude zničená.

Rozbitie Iraku, ktoré na žiadosť Izraela - agresívneho paštátu bez hraníc vykonali USA, Veľká Británia a ich poskokovia, má víťaza. Čínu.

 Nedá sa to prepočuť. To mediálne jačanie o dobrej Ukrajine, ktorá ide v novembri podpísať asociačnú dohodu s dobrou Európskou úniou, a nie prístupovú dohodu do obchodnej zóny zlého Ruska. A tiež reči o zlom ruskom Gazprome, ktorý žiada od  dobrej Ukrajiny zmluvné platby za zemný plyn, a že sa táto trasa dodávok zlého ruského zemného plynu javí nespoľahlivá.

Posledné zvyšky Ropného barelu sa minuli a hoci vydržali dlhšie, ako pôvodne prevádzkovatelia kolektívneho blogu oznámili, koniec prišiel.

Stránky

Kedže dobrých správ je priveľa, dovolím si ich podporiť úvahou určite nie novou, ale čoraz viac aktuálnou: Čo sa stane, až začne nedostatok súčasného boha - ropy?

Ak mi neveríte, že sú to dobré správy, vysvetlím vám to: potom už nebude problém a potreba niekoho presviedčať, napríklad že multikulti je nezmysel a že politická korektnosť je zámerné politické otroctvo. Potom sa tým už nik nebude zdržovať, to mi naozaj verte.