zdroje

zdroje, energie a boj o ne

Hovorí sa, že do roku 1950 jazdili Saudi na ťavách a po roku 2050 budú zas jazdiť na ťavách. Podľa všetkého to bude skôr. Wahábistické kráľovstvo padá do problémov a stajne saudských princátok plné najbizarnejších drahých áut začínajú byť na smiech.

Tak toto by si zaslúžlo napísať veľkými písmenami a vyvesiť niekde na námestí v každom meste Slovenska.

Merkelka sa dnes na bezpečnostnej konferencii v Mníchove vyjadrila

"Európska centrálna banka (ECB) vykonáva menovú politiku, ktorá nie je prispôsobená Nemecku, ale skôr je šitá na mieru krajinám od Portugalska po Slovinsko či Slovensko."

Štátne výdavky na utečencov zvýšili v roku 2016 rast ekonomiky Nemecka približne o 0,3 %, šťastne zachrochtal šéf nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky DIW Marcel Fratzscher pri bilancii uplynulého obdobia. A chrochtal ďalej: "Štátne dávky pre utečencov majú účinok ako malý konjunkturálny program, keďže nakoniec z nich vďaka zvýšenej spotrebe budú profitovať nemecké firmy a zamestnanci".  No a pozitívny vplyv imigrácie na ekonomiku môže dokonca dlhodobo zvýšiť ročný rast o fantastických 0,7 %.

Taký titulok dnes priniesli HN, a majú pravdu. Áno, Nemci a Rusi s nami vydrbali - Gazprom podpísal dohody s Nemcami o rozšírení Nord Streamu. Keď Brusel chystal predĺženie protiruských sankcií, európske firmy si pod stolom dohodli s Rusmi nový biznis s plynom.

Nahnevaný presstitút Dag Daniš je samozrejme pohoršený, takto vraj „spoločná európska politika“ nemá fungovať a toto vraj Ukrajinu pochová. Ja sa pýtam, čo tento človek čakal? Havloidnú pravdu a lásku? Nuž, tak dostal.

 "Nekonvenčný plyn (z bridlíc v Poľsku) môže ledva uspokojiť časť našich potrieb, ale svet ním nedobijeme. Sorry, také sú tu geologické podmienky", oznámil verejnosti šéf Štátneho geologického úradu Prof. Grzegorz Pieńkowski prostredníctvom "pravicovej" hlásnej trúby Gazeta Wyborcza. Pieńkowski: všetko, čo vám doteraz ideológovia natárali, si rozbilo hubu o realitu. Manna z bridlíc nebude. Šlus, bodka.

 V sobotu 11. apríla 2015 bol havarijne odstavený generátor na Juhoukrajinskej atómovej elektrárni.

Aj aby sa nezdalo, že človek je slepo strannícky a kritizuje všetko, čo niekde na Smetisku či na N napíšu, musím tu spomenúť akciu Zachráňme Železnú studienku. Ide o dosť drzé stavanie 11 víl za Železnou studienkou, ktorému by sa malo naozaj zabrániť. Tu je to na fasebooku a článok na projekteN.

Časom sa objavia pokusy o zvalenie viny za zastavenie budovania Južného prúdu exkluzívne na bulharskú ne-vládu. My si však budeme pamätať, že zastaviť stavbu plynovodu bola požiadavka Európskej komisie!

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí? Tentoraz to nie je tak. Konkurencia medzi dvoma plynovodmi - ruským South Streamom a západným Nabuccom skončí asi tak, že nebude žiaden plynovod, nik nevyhrá a prehrá hlavne Európa, v prvom rade jej balkánska časť.

Včera, na tlačovej konferencii s tureckým premiérom Erdoganom, Putin oznámil definitívne zastavenie projektu South Stream.

Na reklamu je to trochu neskoro, takže už je to len skôr reportáž o tom, že dnes bola v Sade Janka Krála akcia Stredovek pri Dunaji. Ide o akúsi ľahkú ukážku stredovekých spôsobov výroby, produktov a spôsobov boja.

stredovek

https://www.facebook.com/KVHBagras/photos/gm.710668965636368/32469776103...

Dnes o 8.00 stredoeurópskeho času ruský Gazprom zastavil dodávky zemného plynu na Ukrajinu, pretože dlhy, ktoré má Ukrajina, táto nemôže a  nechce splácať.

Keď už to vyzerá, že eurobyrokratický Mordor narazil na dno politickej tuposti, nikým nevolení komisári, s usilovnou pomocou administratívy USA, spáchajú ďalšiu politickú obscénnosť. Stal sa ňou Energetický summit EÚ-USA. Hlavnými postavičkami  bruselského bunraku, ktorý termínovo len o chlp minul prvoaprílový Deň bláznov, boli polodementná baronessa Ashtonová v roli komisárky pre zahraničnú politiku a bezpečnosť EÚ a  alkoholik Guenther Oettinger, momentálne komisár pre energetiku EÚ. Administratívu USA reprezentovali Európou posadnutí geniálni Aškenázovia - minister zahraničných vecí USA Kerry (vlastným menom Kohn) a reprezentant ministerstva energetiky USA Dan Poneman. Témou bolo - čo iné. Ruský zemný plyn.

Po rusko-ukrajinských válkách o plyn se však obě strany shodují na tom, že zásobování celé západní Evropy prostřednictvím jediného potrubí není šťastné řešení

Spoločnost Virgin Galactic ohlásila svoj tretí skúšobný let so svojou tzv. vesmírnou ľoďou SpaceShipTwo.

Stroj bol do výšky 14 km vynesený lietadlom, od ktorého sa odpojil a až následne použil svoj raketový motor a dosiahol výšku 21 km. Následne stroj plachtil a pristál v púšti severne od Los Angeles. Posádku tvorili dvaja piloti.

 Kým v Kyjeve burcujú na barikádach proti vstupu Ukrajiny do euroázijskej colnej únie vedenej Ruskom, v ich kolonizátorskej centrále bez hraníc je situácia iná.

 Po intenzívnych kontaktoch, ergo brutálnom a bezohľadnom nátlaku na Brusel, bude Izrael ako jediný štát mimo Európskej únie požívať nemalé finančné aj intelektuálne benefity ambiciózneho programu Európskej únie Horizon 2020.

 A taká tučná zakáľačka to mala byť. Ukrajinská chutná svinka však na poslednú chvíľu "pozastavila" guľku do hlavy od Eurozväzu. Ukrajinská tzv. opozícia dotovaná domácimi aj zahraničnými aktérmi psychopatického korporátneho kapitalizmu vreští unisono so západnými korporátnymi médiami, aká je to tragédia, že Ukrajina nebude zničená.

Rozbitie Iraku, ktoré na žiadosť Izraela - agresívneho paštátu bez hraníc vykonali USA, Veľká Británia a ich poskokovia, má víťaza. Čínu.

 Nedá sa to prepočuť. To mediálne jačanie o dobrej Ukrajine, ktorá ide v novembri podpísať asociačnú dohodu s dobrou Európskou úniou, a nie prístupovú dohodu do obchodnej zóny zlého Ruska. A tiež reči o zlom ruskom Gazprome, ktorý žiada od  dobrej Ukrajiny zmluvné platby za zemný plyn, a že sa táto trasa dodávok zlého ruského zemného plynu javí nespoľahlivá.

Posledné zvyšky Ropného barelu sa minuli a hoci vydržali dlhšie, ako pôvodne prevádzkovatelia kolektívneho blogu oznámili, koniec prišiel.
Odmenou pre trpezlivých je profesijný profil ľudí, ktorí boli autormi príspevkov a ktorí s nami diskutovali.
Len ten Leanan sa zaťal a zostal v anonymite, nevzdajúc sa presvedčenia, že nie je dôležité meno, ale obsah napísaného.

Stránky

Kedže dobrých správ je priveľa, dovolím si ich podporiť úvahou určite nie novou, ale čoraz viac aktuálnou: Čo sa stane, až začne nedostatok súčasného boha - ropy?

Ak mi neveríte, že sú to dobré správy, vysvetlím vám to: potom už nebude problém a potreba niekoho presviedčať, napríklad že multikulti je nezmysel a že politická korektnosť je zámerné politické otroctvo. Potom sa tým už nik nebude zdržovať, to mi naozaj verte.