univerzálne a abstraktné témy

Kým národ píše a spieva takéto piesne, tak máme nádej.

Je všeobecne známe, že pokročilé zbrane, ako sú napríklad protilietadlové rakety alebo aj samotné lietadlá, majú v sebe naprogramované rozlišovanie svoj-cudzí. Je to nevyhnutnosť - pomáha zničiť agresora a zabrániť "priateľskej paľbe", čiže neúmyselnému zničeniu vlastných ľudí alebo lietadiel.

Bol svet, kde vládcovia hovorili, že všetko je jednotné a rovnocenné. Ľudia sú rovnakí, politika je rovnaká, budúcnosť je rovnaká.

Vždy tu radi hodnotíme, a keď teda začal ten zaujímavý rok, ktorý bude aj rock aj stone, skúsim venovať polhodinku nielen tejto stránke ale aj alternatíve ako takej. Lebo sme nedávno zas okolo toho debatili, mám dojem.

Posledný človek, ktorý bol na mesiaci, zomrel. Bol to Gene Cernan, muž so slovenskými (a českými) koreňmi, jeho starí rodičia z Kysúc boli Čerňanovci.

Keď už tu výnimočne zas spomíname filmy,  mám ešte jeden tip na dielo, ktorý prišlo len nedávno. Volá sa Arrival.

Nechce sa mi  o tom zas písať - bolo to tu minulý rok a tento zas. Po všetkých tých groteskných vojnách, smiešnych mafiách, moslimoch židoch a iných exotoch, extrémistoch a exkrementoch, je toto naozaj vážna a finálna téma. 

Od roku 1970 klesla celková populácia stavovcov,  ktoré žijú vo voľnej prírode, o 58 %.

To je zásadný fakt.

Smer: všetci ZA
Most: všetci ZA
SNS: všetci ZA
SaS: všetci ZA - dokonca ani nikto nechýbal! To je pozoruhodné, ako ochotne zrazu SaS podporuje vládny návrh!

To, že belochom chýba iba vôľa, naznačuje aj toto malé video.

Presne toľko ho šíria takzvané prokremelské weby v Česku.

Dnes v noci (5. máj 2016) skonal po mozgovej príhode Sergej Chelemendik.

V mene všetkých nás vyjadrujeme jeho rodine a blízkym tú najhlbšiu úprimnú sústrasť.

Stránky

Včera som tu zavesil kratší report o veľkej bitke v Berkeley medzi nacionalistami a feťákmi.  Jedným z populárnych mémov, ktorý sa šíril po sociálnych sieťach bol i parádny knokaut komunistickej ludry, ktorý jej uštedril jeden z účastníkov zhromaždenia za slobodu slova.

Jaroslav Dušek - zostrih z debaty z roku 2013

Mám určité informácie, prečo máme občas pomenej príspevkov od našich autorov.
Viď video.

Na niekoho to video môže pôsobiť pesimisticky, na iného optimisticky, iného už oprávnene nemusí zaujímať špekulovanie, ako vlastne to video pôsobí - podstatné je, že dáva poznanie a silu. Podstatné je, že nenarieka a nebojí sa. Určite nie je spravené dokonale a určite to nie je nejaké spasenie - ale je to výrazne originálny a správny spôsob videnia reality.

trocha naivne optimistické, ale aspoň na chvílu otvoril oči

 
Vzhľadom na nové antiteror zákony bude onedlho potrebné zaviesť nacometre, ktoré zachytia zakázané slová, ako napríklad "diaľnica", "plynová rúra","sprcha" a podobne.
Dvojica prominentných moderátorov si uťahovala zo sionpozitívneho Absurdistanu.
Aby sme nezabudli, v akej priepasti sa pohybujeme. Trocha si natiahnuť končatiny.
Je to len ľudská fantázia, ale aspoň od ľudí, ktorí sa tomu naozaj venovali.

Keďže v poslednom čase ľudstvo zasa plodilo hlavne ukážky svojej hlúposti a slabosti,  pripomeňme si aj nejaké kladné prípady, aby sme nezabudli, že človek je potencionálne stále schopný rôznej a teda aj pozitívnej evolúcie.

Túto hudbu už všetci počuli, ale toto je vraj majstrovský prednes a video je s anglickými titulkami.

Carl Orff bol nemecký skladatel, "O fortuna" zložil v roku 1935, premiéru mala v roku 1937 vo Frankfurte v Nemeckej Ríši.

Stránky