1488

authenticated user,autor

texty

.
.
.
Pobavila ma fejcbúková reakcia známych tvárí z kaviarne mesta na Dunaji k akcii IĽP "nie sme ovce". Vybral som príspevkové perly..

 Všehochuť nadhľadu, bez potreby argumentov pre a proti.

Jednoducho príležitosť, prípadne satisfakcia, koho poslať v sobotu do Bruselu..

 

komentáre

1488

už sme ho tu spomínali, chalana z roku 1200 - na juťube je ešte stále ten pekný film.

https://www.youtube.com/watch?v=SkPNSISZLn8

 

1488

ich názor publikovali aj na energia webe, čo je celkom renomovaný portál, aj keď to nie je mejnstrím.

http://www.energie-portal.sk/Dokument/lesnik-medialny-priestor-ovladli-o...

Suma sumárum - ťažba stúpla z roka na rok o 75%. Ak by som nechodil po lesoch, tak možno ich argumentom aj uverím. Ak to čo dnes vidím nazývajú hospodárenie, zaslúžia si len dostať po paprčiach. A tí dvaja na slobodnom vysielači s názorom môžeme ťažiť, vyrúbať starý les, veď vysadíme nový, a predsa mladý les je tiež les, tak čo chcete ..dovi dopo.

Heslo dňa - drevo je surovina a človek ekonomická jednotka.

1488

vedomí a nevedomí

1488

tak ako Sepp, aj na Slovensku nájdeš podobných nadšencov permakultúry. Na webe má pekné foto svojej práce a v predaji preložené do slovenčiny aj dve knihy. Ďík za info.

Komplexné riešenia sú len súbor tých jednoduchších, preto nesúhlasím s tou zaužívanou frázou. Určite niečím treba začať. Čo tu chýba ako si spomenul je osobná zodpovednosť. To absentuje v celej verejnej správe.

Chodím často po našich národných parkoch, ale aj nechránených lesoch a ako písal buheh, je to na zaplakanie. To čo vidím nie je kultivácia, ale devastácia. A to je výsledok práce lesníkov a aj ochranárov, na tom sa zhodneme.

1488

robiť arbitra kto má "pravdu", či lesníci alebo ochranári, nemusíme. Mňa osobne to napríklad nezaujíma.
Viem porovnať stav minulý a dnešný. A vnímam negatívne zmeny, ktoré sa dejú. To je nadhľadová téma dňa..

1488

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sanzaru

 

ľudstvo v stave hypnózy, kde pomôže len tvrdé prebudenie. Jedno aké sebailúzie má vytvorené, realitu to zatiaľ podľa naivných predstáv ohýbať nedokáže.

Je sranda, že aj verejný diskurz je naformátovaný podobne. V nekonečnom raste. Napríklad chýbajúce pracovné miesta na trhu práce, dovoz pracovnej sily. Natalita / mortalita, dôchodkový systém a podobne. Otázka - koľko je dosť, aby to už bolo v poriadku. Viac a viac.. Takouto chybnou logikou je nastavovaný pohľad populácie na všetko.

Výsledok vidíme všade okolo seba. Teda ak nie sme Mizaru, Kikazaru, Iwazaru.

1488

len si myslím, že táto téma je natoľko bytostná, že sa netreba nechať znechutiť ..vlastne ako aj v iných otázkach, ktoré vždy nabalia na seba isté typy človečenstva

1488

veľmi pekné resumé

1488

buheh, celkom slušný rozhovor na našu tému som našiel ešte v septembri na pravde.

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/442955-ekolog-erik-balaz-buduc...

..dnes cez médiá lesníci dávali nejaké vyhlásenia, že lesov v celkovej bilancii pribudlo. Asi sa túlam po nesprávnych horách. Sa ich musím opýtať, kde sú tie nové..

1488

Nech to má šmrnc, to môžeme ešte doplniť myšlienkami slobody a povinnými inštalačnými balíčkami, ktoré dostáva opica pri narodení. Tie vesmírne paradoxy..

1488

kto chce kam, ...tak im dá realita ďalší reparát, a znovu. Je to ich TAO.

1488

tak sa kruh uzavrel a ide sa na vertikálu, teda špirála k dokonalosti :)

1488

niekedy som si myslelu, že semita nemôže byť antisemita, že keď je pokope partia hajlovačov a nik iný, že nepodňecujú, šak komu. No palica sa vždy nájde. Self-hejt, self-propaganda, sám sebe si verejnosť. Opýtamu sa Amana.

1488

volala mi Žitňanská a nevedia sa z toho vysomáriť. Že expertíza NAKA nedokáže rozlíšiť, kedy je tu použitá vantumčina a kedy slovenčina. Snáď som tento koment napísal korektne v jazyku "vantum". Za možné chyby google translátora SJL / VTM sa vopred ospravedlňujem a posielam do Utahu big byg sorry.

1488

presne ako píšeš, a preto som si mohol koment od Vivian "Potreba bytia - cudzie psi" vysvetliť aj inak.

Píš jak počuješ, rob jak víš.

1488

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kosatka zabijak

1488

..veď to ja len tak jednoducho, v prvej pozornosti, že si sa to nebiflovala, tak si nepamätáš..

1488

no neviem či tých chalanov zrovna trápi lgbt, džórdž, ty alebo nebodaj ja..

1488

áno, dá sa nerešpektovať "nepochopiteľná prirodzenosť universa", len to univerzo sa oklamať nedá. Také sú nastavenia, niekto tomu hovorí karma. A niekedy to potom bolí, odchýlky zo stredu bytia. Veľmi slušná trpezlivosť vesmíru, vychovávať ľudské plemeno.

1488

keby som bol Sibyla Myslovičová a ráno odpovedal v rádiu na tému vybraných slov, tak len upresním, že po L nemáme "vybrané". Sú nazvané ako výnimky a neučia sa v škole naspamäť ako vybrané, pretože ich je po...

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vybran%C3%A9_slov%C3%A1#V.C3.BDnimky_po_.E...

..a keď už máme jazykovedné okienko, tak nám kázali, že máme - zlí psi a zlé psy. Ale tu v pitvore sme Bernolákov apdejt, dá sa vybehnúť aj z mantinelov heh.

1488

minule s kamarátmi sme tiež tak rozmýšľali, že by nás tu na zemi postačovalo tak 20. Viac ľudí netreba. A potom sme vymysleli teóriu, že vlastne ostatní sú taký komparz, kulisy dejovej línie nášho mikrosveta. Sem tam nejaká človečina obživne. To je tak, keď sú strachom pozatvárané kanály a za žitie meníme energie. Ale inak je tu fajn, samé zázraky..

1488

verbal je trefný kritik na csfd už roky

1488

vysvetli mi prosím, jednoduchému človeku, čo si tým myslel, chcel povedať ?

1488

nevidel som iné videá a nečítal jeho publikácie. Ak ale niekto povie, že tráva je zelená, je potom autor len sprostredkovateľ, či už vedome alebo nie. Určite som tým nechcel propagovať nejakého Deepaka..

A naopak, na otázky nižšie od Grigyho za seba odpoviem - spomínaným témam nerozumiem. No práve preto, že poznám avatara Norman mi to neprekáža. Intuitívne to zapadá do kontextu Nadhľadu.

1488

inú dobu som asi nezažil v tomto tele, preto neviem, či dokážem porovnávať doby iné. Len som akurát pozrel toto video a reku ho zavesím ako reakciu na tvoj odchod z dnešnej doby.

1488

ThuleanPerspective kanál funguje, možno upratujú..

tiež názor
https://www.youtube.com/watch?v=Se3EBCxbJyA

1488

malý video-návod na osobnú obnovu energie

1488

len doplním - LSNS nie je nacistická v zmysle, že nacistická znamená ten národnesociálny robotnícky element z roku 1920. Nateraz vieme porovnať len ich volebné programy a tam je minimálny prienik. Už len pre špecifické politické riešenia tej doby a dnešnou situáciou v našej dedine je to somarina.

(https://cs.wikipedia.org/wiki/Program_NSDAP v.s. http://www.naseslovensko.net/wp-contentuploads201501volebny-program-2016...).

 

Preto "nacistická" je naozaj len ten bubák na všetko.

 

P.S.: citácia z wiki - na konci programu NSDAP mali takéto vyhlásenie, ktoré reálne aj splnili

"Vůdcové strany slibují, že budou bezohledně postupovat s cílem realizace předešlých bodů, v případě nutnosti i s nasazením vlastních životů"

1488

súhlas - LePen nastavuje laťku, ale potenciál tu ?
Dnešné politické strany na Slovensku sú tak zdiskreditované, že ĽSNS pohodlne postačujú ich limity. Podobnú kritiku tu vyslovil Aman o štýle a prejave. Mne to pripadá akoby som prišiel mechanikovi do garáže a vadilo by mi, že je zadrbaný od oleja. Náš ekonomický Detroit je žalostne rozmrdaný, s každoročnými tisíckami ton toxického odpadu z autoskladačkární, ktorý už nezmizne. Logistická záťaž na enviro, import gastarbajtrov, tak to sú len bonusy k tomu čo si spomínal v predchádzajúcich príspevkoch o školstve, zdravotnej starostlivosti atď.
Fakt myslíš, že je dnes potrebná sofistikovaná sila, aby to jednoduchí chlapi nevedeli uchopiť ?

1488

rovného človeka nezaujímajú takéto ego-výlevy a bonzáci už tobôž nie.
Napíš čo máš na srdci, ale nedramatizuj. Pretože nik v pitvore nevníma Normana ako poloboha, len ty. A potom tá projekcia uplakanca padá na tvoju hlavu.

1488

to pre ten pekný ornament, či taký čajníček nemáme doma

 

1488

Ak by nebol taký aký je, bol by to ešte Kotleba ?
Rečnícka otázka, na dnešnú politickú úroveň v našej dedine sú tie očakávania vhodnejšej fazóny nepodstatné. Vôbec by som tam deficit nehľadal.

1488

zas dokola, prvotná vina je v ojebávačovi, nie v tých čo neosvietilo

1488

strategicky správne kroky, preskupiť energiu, aby sa ten ich moloch dokázal nadýchnuť. Ale stále na ceste sebadeštrukcie. Určite je to v procese zmien, ktoré sa dejú, pozitívne. No berme to ako prvotné akcie na šachovnici, príprava. Len som zvedavý, či bude vedieť hrať aj na viac ťahov ako iba na večný ekonomický rast.

Od miliekowského mi to príde ako cielený marketing, od rána vykrikovať "Trump mit uns". Že on je tiež v partii veľkých chalanov, Donalda a Vladimíra, tak bacha. V skutočnosti si oni možno klopkajú na čelo, ako mnohí iní.

Ten kvikot európskych marionet, teda politikov a ich hlásnych mediálnych trúb neprestáva. Tak ako v našej podkarpatskej dedine dostávajú záchvaty z Kotlebu. Hentí už vykrikujú ako hekerskí rusáci môžu zničiť ich demokraciu, tak ako v jú-es-ej. Veď Le Penka, Wilders, AfD všetko na programe. Merkelbabu má nahradiť Maťko Šulz. No nezasmej sa, blbý a blbší v priamom prenose.

1488

sa nám vulgarizujú. V snahe držať krok sa inteligenti stávajú jutuberi a fejcbúkový vypisovači. Máš pravdu, je to smiešne.
Trumpa si tiež netreba slepo idealizovať. Po raňajkách už stihol obnoviť harakiri výstavby ropovodov a naftalín mileikowsky naštartoval buldozéry v Gaze, lebo mu vraj kryje chrbát.
Mi to pripomína animovaný seriál StarWarsCloneWars, ako temná strana vie manipulovať a zneužívať nádej.

1488

všimol si si, že na samotnej wiki sa tie čísla menia podľa zdroja. Stačí porovnať Потери s Casualties a 第二次世界大战各国伤亡统计.
Etnický pôvod mŕtvych sa tam nedozvieš (napríklad z CCCP), teda okrem zaručených čísel džjús.
Možno máš pravdu, len mi to zaváňalo tým syndrómom holoholo, kto je najväčšia matka tereza na svete a z ázie tých etník tiež nebolo zrovna málo. Tak aby sme nešírili bludy, lebo tým pamiatke našich predkov len malicherne škodíme.

SNP je určite aj extrémny obraz národnej ne-jednoty, súčasnej aj minulej. Vtedy sa pre cudzie záujmy dokázali zabíjať slováci medzi sebou, tak snáď sme dnes na tom lepšie.

1488

ten Mičev je otarený, pred prevratom ho zapísali do ŠtB
http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=39&strana=72&zazn...
podľa jeho slov sa na tom pobavil

po prevrate sa pozabudol a pridal sa ku komunistom, chcel robiť perestrojku
tiež sa na tom zasmial

a teraz si necháva kurikulum víte tlačiť rovno v izraelskej obchodnej komore
http://portaro.eu/husav/documents/42094?locale=sk
to ho baví teraz

..ale iné som chcel
ťa poopraviť - "..dali Slováci odpor v ozbrojenom povstaní." - doplniť dôležité slovo "niektorí". Urážaš tak iných Slovákov, ktorí majú na celú vec iný názor.

Aký máš zdroj k tomu počtu Slovanských obetí ? Si robil vlastnú vedeckú analýzu alebo sa niekto tejto téme venoval ?
Etnických skupín z ázie, ktorí zahynuli tiež nebolo zanedbateľné množstvo (Sovietsky zväz, Čína, Japonsko, Mongolsko .. ich etniká niekto spočítal ?).

1488

tému Baltské tradície doplním fotkami od Zdenka Ordelta, ktorý zaujímavo prepája práve koncepty Slovanské, Baltské a "iné"

http://www.okobohu.cz/galerie/

1488

je to zapísané v krvi, možno genóm, nadvedomie.. Ale mal som na mysli len také obyčajné zastavenie a rekapituláciu v tomto živote, s tými jednoduchými inštaláciami, ktoré máme momentálne vo výbave. Veď každý sa môže upokojiť a keď sa rozkuká okolo seba, tak to na škodu nebude :)

1488

síce ťa nepoznám, ale návod na použitie mám podobný. Lieky na bolesť a spanie sa myslím môžu vynechať..

1488

je dobrý spôsob centrovania. Raz za čas si spomenúť, kto sme a kam vlastne kráčame.

1488

juniverz tuším znamená vesmír, nie ? čo keď sa naserú mimoňi, že tam nemajú mimo-zem-šťanku ?

1488

Igorko Matovič, a.k.a. nový Erich Paul Remark, svojim bystroumom vykotil do éteru tiež troch kamarátov nového rangu, výpalníkov.
Stručné resumé - Gejza Lakatoš, Koloman Csonka prídu k vám domov a troška vás obveselia svojim naturelom. Následne sa objaví renomovaný odborník Dežo Bihári a prezentuje sa ako jediná spása. Ponúkne sa, že mu stačí zaplatiť 380 mega ojro z vašich fondov a problém vyrieši. A traja kamaráti sa môžu nasmiať na jebnutosti ovčana. Veď obyčajní ľudia.
Pravdaže mená postáv sú fiktívne a rukopis románu som videl na povale domu po babke v Borovej.

1488

je fakt, že máme pomenované nejaké pudy - rozmnožovania, sebazáchovy atď. Teda dizajn živých tvorov má nastavené mechanizmy pokračovania. Do akej miery vytvorila tento systém evolúcia, prozreteľnosť, alebo niečo iné, je pre prevíziu nasledujúcich rokov len slovná sémantika.
Sapient má podvedomé ističe, len to ich nastavenie sa zdá celkom na hrane. Vzniká potom pochybnosť, či to nebude v našom vnímaní času jednohubka. Tak to vidí moja persóna.
Zo subjektívneho pozorovania si tiež nahováram a teoretizujem, že v tej dualite asi treba väčšine zažiť, abstrakcia nestačí. A tak nateraz funguje vývoj, aby sa to zapísalo hlbšie do kolektívneho vedomia. Tento bordel.

1488

..a by to mohol byť nový spoločenský úzus, že v dome si môžeš streliť aj na "chudáka" neozbrojeného zlodeja. Šak keď môže Milanko, tak prečo nie plebs. Vivat demokracia a divoký východ slovenska. A v tme noci etnický pôvod nevidieť, všetci sme si rovní.

1488

osobná skúsenosť je najlepší učiteľ. Moje oko to vidí podobne a nemám čo dodať.
Nejaké pokusy analyzovať tento nepopulárny kúsok reality urobil Petr Bakalář - Tabu v sociálních vědách:

http://www.martinus.sk/?uItem=13324

1488

pekne od srdca a trefne si to napísala, ja keď vidím napríklad frantícku futbalovú repre, sa tak nasmejem až mi je do plaču..

1488

Stránky