balu

authenticated user

komentáre

balu

Nejak sa zabudlo na iste reci ktore kolovali okolo volieb golavy statu. Ma totiz zaujimavu fugu v zivotopise v Jues ked robil kaderade, blbo investoval (jo, on, the biggest financmajstr), o vsetko prisiel ... fuga ... a vynoril sa ako financnik. Hovorilo sa ze ma nejake prepojenia so scientologmi, aj Ficovic to skoro zacal vysetrovat - ale sa nejako dohodlo a nevysetrovalo sa.

balu

vidím, že slovač zostane len slovačom. Spolupráca s vami? VY, velevážení, čo sa už v XIX storočí zadefinovali ste ako slováci čo položili na stôl? Osmanskú nadvládu ste ani nemali a keď nejaký iný nátlak prišiel ste čušali a čakali na šancu ako z toho niečo vykuť. S kým ste boli toho ste zradili. Točte ďalej svoje slovansko übermenchácke reči, čavte.

balu

Civvole, to je fakt ako z nejakej bavorskej svadby. Viem si predstaviť, ako tanky fičia sovjetskými pláňami, veselá to pieseň znie, na galuboje sovjetské nebo z tankov vyletujú pestrofarebné balóny. No Panzerlied je teda o dosť serióznejšie. Skúsim aj ja:

Štýlovo NIE z II. sv.v. ale s dnešným leopardíkom. Čo teraz budú spievať? A ináč prečože majú na tankoch furt ten istý kríž? To fakt ten hazelnuss je ich najväčší problém?

balu

Ja hej. Ungarische média, hlavne fideszácke o tom celkom vyčerpávajúco informovali. Hungária sa prezentovala na najvyššej úrovni, ministrom zahraničia Szíjjártóm a samotným Vittoriom. Zo Slovenska bol dakto? Lebo Szíjjártó sa vyjadroval, že sa bavili o veľmi rôznych témach, maďarských patentoch a riešeniach u nich, čínskych investíciach u nás a všetci o spojení Ázie s jevrópou, resp. s nami. Pochybujem, že Viktor vybavuje niečo pre EU, asi len vzužíva ten menévrovací priestor, ktorý má. A má. Na Slovensku som okrem hádky dementých škôlkarov z NR kto komu ukradol lopatku na pieskovisku zaregistroval akurát toľko, že Kikiska vítal gruzínca a chce mu pomôcť do NATO.

balu

rovno zakázať hnedú farbu? Stále by zostala biela čokoláda, určite by vymysleli aj biele kakao, aj na maskáčoch sa dá vymeniť na ružovú a aj stromy (bohužiaľ snáď okrem brezy všetky, ale breza je zas ruská, takže aj tú) sa dajú premalovať. Výnimku, kde sa hnedá farba môže zostať je 1) na afroeurópanoch, kde je to symbolom nadradenosti 2) zrejme aj h.vno musí tvoriť výnimku, tým fakt neviem čo by sa dalo robiť. Je jedno čo zješ, produkt je aj tak hnedý.

Ináč som si už dávnejšie všimol, že vrahovia Wehrmachtu a SS všetci mali dve nohy a dve oči a podobnosť dnešných nemcov s tými nemilosrdnými zabijákmi (6 miliónov! nezabudnime!) je zarážajúca. Navrhujem každému nemcovi amputovať jednu nohu a vypichnúť jedno oko. A to, že sa krajina volá "Nemecko" a už vo svojom názve preukezuje netoleranciu a nadradenosť svedčí o tom, že v podstate všetci nemci sú dodnes fašisti.

balu

https://www.youtube.com/watch?v=OfIgJCygLho s anglickýma titulkama pre tých, ktorí ešte stále nevedia madárski. Frank Zappa dávnejšie vymyslel už prasačí sprej.

balu

"naozajstný človek žije tak, aby nepotreboval ani solidaritu, ani nič" - no naschvál, koľko takých poznáš (okrem seba samozrejme)? Vieš kto je taký? Napr. Soros Ďuri, etalón sociopat, má všetkých v prdeli. Možno o ňom Nietzsche písal, že?

balu

či by dne Nietzsche tiež neutekal zo západu radšej ku nám... Alebo ešte lepšie k rusom.

balu

No ale je jasné, že všetky tie dlhy sú nezaplatiteľné. Vyplýva to zo samotného systému, kde len tlačia (teda dnes už asi len vyťukajú a enter) peniaze bez sebemenšieho krytia. Reálny majetok a produkcia sa nezväčší, len k tomu istému krytiu vytlačia zase pár miliárd. Jasné, že to nefunguje. Resp. funguje dokonale - len nie pre tých a pre ten účel ako sa deklaruje.

Je jasné, že banky tento systém budú chcieť využívať k získaniu toho, čo ešte nemajú, teda k osobnému majetku ľudí, podľa mňa od vymyslenia nápadu hypoték to tak je. Mňa ináč kurevsky vie iritovať používanie novodobého slovesa "zhodnotiť". A chápe sa tým predaj... Ako keby ten dom, auto, bársčo predtým svoju inherentnú hodnotu nemalo a hodnotu získa tým, že ho vymením za kýbel riedkaho lajna. A pri predaji za to dostane x peňazí bez krytia hovorí tomu, že "zhodnotil". Doublespeak jak vyšitý.

balu

perfektná vetička:
"zbrane nie sú na bojovanie - sú buď na zastrašovanie a/alebo na zabíjanie" - neviem či je vlastná ale geniálna. Určite to zaraď medzi najlepšie formulácie.

Na oplátku zacitujem grafiti s Nietzschem:
"Boh je mrtvý" - Nietzsche
"Nietzsche je mrtvý" - Boh
:-)

balu

neverím, že
1, taký národ je
2, resp. skôr ak je, že je nedotknutý civilizáciou.

Ten kmeň ja akoby neomarxistami vysnívaná ideálna atesiticko-hedonistická spoločnosť. Slniečkári v džungli. Radi chlascú, majú radi viac žien... no Everett vyzerá na to, že presne toto hľadal, prečo by sa nevzdal toho chlapíka ktorého nikdy nevidel, ná né? Ale šiltovky majú. Načo vlastne potrebovali jeho tovar a lieky, keď nemajú obavy a sú šťastní? A on zato dostal ich jazyk. Dobre ho osrali džungloví vychytralci. Ale on to isto vyrátal, lebo na ten tovar odnekade tiež musel mať + prednáškové turné, knižky, videá... no ten väčší biynisplan určite nebol stratový.

Oni asi ani svojim deckám nerozprávajú rozprávky, veď sami tiež nevideli draka a predsa nemôžu ich oblbovať slovami niekoho koho nevideli. Či ten duch vidia? Videli svojho prapradedka? Asi nie. Tak si pamätajú max. tých 40 rokov nazad... wow, ideálne. Nemajú ani slovo na "obavu". Ale vraj choroby a živly ich trápia. Aha...

Neviem, nejako mi celý príbeh kurevsky smrdí. Mám pocit, že celý príbeh je propagandistický bullshit.

balu

stačilo by prepísať obal a prihodiť pár centíkov za nevšedný gastronomický zážitok. Keby to bolo správne uvedené na etikete nič by sa nastalo, zaručene by sa našlo zopár dementov čo si kúpi. Šak keď je v obchode, medzi malinovým a vanilkovým pudingom tak je asi jedlé, nééé? A nikto nič nemôže povedať, zákazník vedel čo si kupuje.

Načo zasahuje ten štát zase? Niekedy nechápem ten trh, mal by už štátu dolámať ruky. A keby som otvoril vývarovňu na vyprážané kravské lajno s gorgonzolovou omáčkou tak čo? Blízkovýchodná a halal špecialita.

balu

pritom, že samotný Orbánov spíč, jeho odpovede a jeho tlačovku nikde hlavnoprúdiaci necitujú. Či teda o čom mala byť táto hovadsky kreatívna diskusia? Mne pripadala ako samoúčelné divadlo, kde každý ľavičiar za svoj plat poctivo a profesionálne sa bojaci o demokraciu (v ich ponímaní) musel vyjadriť svoj neskutočne originálny názor, ktorý v prudkej diskusie väčšina čítala z papieru. Výsledok zero, ako sme aj čakali. A aj tak ma nejakí dvaja-traja príjemne prekvapili, no nebolo - ale asi bude - ich veľa. A Verhofstadt a jeho s-pič... čo on (toho času min. financií Belgicka ak sa nemýlim) kurva robil v 1989 na sneme SZDSZ, najvlastizradnejšej liberálnej strany, čo maďarská história videla? A to sa vyhýbam charakteristike dosť jednoliatej etnicity danej strany aby som nebol semiantista. Jedna jediná vec z týchto liberálnych zavíjaní chýba: priznanie faktov, a len omáčka bez zemiakov, bez mäsa neni búhvíaký obed. No čo tak čítam na nete, liberálne reakcie na Vittoria boli v Maďarsku prinajmenšom kontraproduktívne, len utvrdili maďarov.

A som rád, že Ficomír sa hneď na druhý deň pridal a vyhlásil, že treba presvietiť mimovládky. A za chvílu určite zakáže aj offshore, že Robino? OK, to bol len žart. (Ináč teoretická otázka, netreba odpovedať: priamy zisk nevytvárajú ani učitelia, lekári, takže sú neziskovky len nie sú mimovládky - na druhej strane keď vláda financuje "neziskovky" napr. na LGBT agendu, tak to sú čo? Sú stále "mimovládky"? A všetky subjekty by mali byť presvetliteľné, ziskovky, neziskovky, mimovládky a vládky - vláda na prvom mieste -, fyzické, právnické a iné osoby a to z demokratického princípu rovnosti.) Teta Ema akurát dala link na poľské demonštrácie. Plus Maďarsko. Plus Balkán. Mám taký pocit, že niečo chuopci zle vyrátali. Aj minule som to písal, ale len postupne si to aj ja uvedomúvam: oni nás v podstate totálne nechápu. Myslia si, že tiež uvažujeme ich štýlom a často sa aj zdá, že naozaj - ale v princípe nie. A preto im asi začína lepiť a keďže nemajú lepší nápad zase útočia len cez peniaze, intrigy a čím ďalej tým viac násilie, či právne či fyzikálne.

balu

Lustráciu by bolo treba rozšíriť aj na roky po "zamatovej". Vtedy sa asi napáchalo rádovo viac škôd ako za posledné roky-desaťročia totáča. Čiastočne sa aj osobne prekrýva.

OK, nepoužívaj slovo karma. Slovenský "osud" má skoro všetky potrebné odtiene, aj súd(ené) je v ňom, aj os. Mne maďarovi sa slovo karma páči, lebo je v tom ruka/rameno (kar) čo značí činnosť, aj dnes (ma). V maďaračine koreň k-r aj tak má zvyčajne hlboký význam, vždy aktívneho charakteru, takže tá karma čo sám riadiš.

balu

je veľa, lebo THC sa rozpúšťa v tukoch. Anno kamoš vravel, že keď dáš do vodnej fajky (alebo bonga) mlieko, tak z toho lehce nazelenalého mliečka môžeš vyrobiť dokonca aj fest fajnšmekrovský syr :-) Anno na Obchodnej v BA aj predávali - oficiálne mali akože "syr" na jedálnom lístku, dobre draho, a keď došiel "ten" tak si za rovnakú cenu dostal za kýbel kvarglov - raz som koštnul, nechci vidieť :-) Takže ak si chceš urobiť koláč s nejakým tukom (a nejaký tam bude) kľudne si prisýp, bude dobrý.

balu

som zložiu skúšku (slabá troječka, ale mám? mám) vantumu, a teraz chápem prečo ma mamka dala na jazyky. A na henten konkrétne. Vraj sa tunak robí píčdí.

No právnické zázemí nemám ale ani na to nemám. Vým, že keď bolo "hovadsky povinné" sčítanie obyvateľstva EU (tuším 2010) tak ma nejako nevýmjako nezarátali (ináč pýčovia z tých hausnumer budú vychádzať, takže kde ja nie som je arab za mňa), vlastne teda ani nie som. Len rozmýšlam.

Teta Ema
týmto trikom sa vážne dá vydrbať s jurisdikciou istých "štátof" (veď výte prečo je štát v uvodzovkách)? Dodržali niekedy HOCIAKÚ dohodu? Úvaha B. Trh a jeho samoregulačná ruka. Pozvime sem dáku ruskú stanicu, založím kľudne na to sro. Prejde to? Né. No kde tá ruka trhu? A sloboda pomaly bársčoho? Ruskí výrobcovia smartfónov. (Vo vantum sa to povie "som rád a milujem kvety ať se šlnko švíci")

Ja si myslím, že nás kurevsky podceňujú. Majú svoje nástroje (neviem ako to vantumsky povedať) a nechcú aby sme aj my mali svoje ale oni rozmýšlajú tak a my inak a oni nás v podstate kurevsky nechápu ale radi by vládli... len ako keď nás v podstate nechápu? Chceli by nejaký taký systém, aby sme ich poslúchali až zbožňovali ale zároveň by sme neprišli úplne o tie vlastnosti prečo nás potrebujú. A nechápu že nie sú ničím a nikým vyvolení, vo férovej súťaži sa nám max. vyrovnajú. A sú geneticky zbabelí. A tí vždy prehrajú. Bez výnimky.

balu

keď sa páli, každá cihla sčervená. A meliata nemeliata, viem vyrobiť tehlu. Zbieral som jeden čas a 350 (rôznych) som ich musel predať. Nehovorím, že znova začínam, ale takých 30-40 už mám zas. Takže kamarátom vyrobím za naturálie a Jákob si urobí aj sám - ako vidíme -, aj na Marse - ako vidíme. Ináč tam by nemali konkurenciu, ja bych do toho šel kdybych byl Jákob. Len keby v tom nebola tá "práca" (fujfuj, tú mokrú hlinu do ruky keď tam mám gááándžu).

My sa nestratíme a voni sú dávno stratení. Freud by povedal že majú komplex (tatík IHVH ich bil) preto sa (sa = voni sami seba, my sme len prevzali) nazývajú vyvolení. Pravda to síce neni ale myslieť si to môžu.

balu

"Kým prednášal na školách pred publikom, skenoval miestnosť a hľadal atraktívne dievčatá." - A preto dievčatá: TREBA NOSIŤ BURKU!

"riadne potužený, alkoholom, kokaínom a Viagrou" :-D Bože, starý dobrý mejnstrím. ani si nevedia predstaviť, že by niekto nebol deviant. A prečo by si nezakopli do mrtvého? Ak to tvrdí 32 anonymov, musí byť pravda. Ináč dobre platia takéto články? Cítim v sebe dostatočnú kreativitu na tvorbu anonymných svedectiec, za malý poplatok môžem informácie podávať aj z prostredia Pentagonu ako insider ktorý si neželá byť menovaný. Ba by som mohol svetu otvoriť oči v mnohých otázkach. Doteraz napríklad nikto nevie, že ruská aj čínska armáda používa mimozemské technológie a dvíhajú astenosféru abz nemuseli tak hlboko vrtať po ropu. Alebo že Trump a Putin sú nevlastní bratia, Merkelka je ich bratranec. Hitler (kwa, skoro som ho vynechal) je ich tatko a dodnes žije v Španielsku len sa dal preoperovať. Obama je svätý muž ktorý pravidelne levituje počas modlitby a CIA zabránilo už 17-im vojnám s mimozemšťanmi, preto bratia Trumputinovia im robia zlé meno. Lucas sa vlastne pri vytvorení rytierov Jedi inšpiroval agentmi CIA.

Sinuhe: no je dosť možné, že sa niečo chystalo v kulároch čo potrebujú tromfnúť. Trebars aj v kruhoch EU. Je tam zopár týpkov o ktorých si viem bársčo predstaviť.

balu

nejaký veľký expert na vznik Československa. Na mýte Štefánika určite dosť pridalo aj to, že sa stal "mučedníkom" ... teda nekonšpirujme, ale koľko o ňom viem "globaločechoslovakisti" na čele s Masarykom aj mohli mať dôvod.

Ťažko povedať čo bol tan maďarizačný tlak, akcia či reakcia - asi sa obe strany začali generovať nenápadne už dávnejšie v súlade s moderným ponímaním "národa" a každý krôčik bol o niečo silnejší. Vtedy to uhorské vlády vysvetlovali tak, že maďarizácia je potrebná preto, aby mnohonárodnostné Uhorsko dokázalo odolať panslavistickým ideám a snahám o podkopanie. Tie národnosti boli zas prevažne slovanské, ergo dosť chytľavé na panslavizmus. A bol aj panslavistický smer, uznajme, na analógiu pangermanizmu s určitým fázovým posunom. Či na to maďarizácia bola dobrou "odpoveďou" ťažko povedať, podľa mňa nie, ale pravdupovediac tiež neviem čo by som bol robil. Kebyže to začnú o 200 rokov skôr... kwa ale keď to vtedy nikoho nenapadlo, ani maďarov maďarizácia ani slovákov že by mohli žiť mimo Uhorska. A maďarizácia mala dosť silnú aj opozíciu (Eötvös). Teraz to vidím tak, že sa rozpadu Uhorska nedalo zabrániť len to nemuselo až takto brutálne dopadnúť, že po 100 rokoch dodnes na seba vrčíme. Resp. len táto multikulti liberálna ignorancia a vykorenenosť dokázali otupiť akotak tie vášne. Kebyže sa našim pradedkom bolo podarilo vo vlastnej réžii dohodnúť na nejakej federalizácii alebo neviem.

A keď už Štúr: naňho zatykač tiež vydali vo Viedni, keď už svoju úlohu spnil ale chcel viac a začal byť nepohodlný. A potom "si strelil do nohy"... aha. No občas sa stanú takéto náhody. Diviaky tiež niekoľkokrát otočili chod dejín Uhorska.

balu

"Uhorská šľachta kolaborovala s Osmanmi" fúha, to máš odkiaľ? Osmani vrazili do stredu krajiny klin a de facto roztrhli na min. 2 mocenské zóny (Uhorsko a Sedmohradsko plus medzi nimi oblasť s velice pochybnou lojalitou k Habsburgovi, cca. terajšia východné Slovensko, Šariš, Nyírség, Mármaros). Sedmohradsko sa dohodlo s turkom separátne ale bežne to porušovali, hlavne turci, takže až taký mier nebol ani tam. Legitmita Habsburgov aj tak bola spochybňovaná minimálne polovicou šlachty, (spočiatku boli dokonca dvaja králi) a kým časť šlachty zostala verná Habrburgovi, časť zase nie. Úplne logicky šlachta na západe krajiny, teda blízko Habsburgov (Pálffyovci, Esterházyovci) bola verná a čím ideš ďalej na východ, tým bola nevernejšia (Bocskai, Rákóczi, Thököly). Plus nemalá časť šlachty s majetkami na Nížine jednoducho zmizla ako aj obyvateľstvo. A tá nevernejšia časť šlachty mala úplne opodstatnené obavy z toho čo tu bude keď Habsburg obsadí krajinu - no veď preštuduj aj to obdobie po turkoch, koľkým uhorským šlachtícom zhabali majetky, vytýčili od oka (teda podľa potrieb nového majiteľa) nové hranice ich majetkov, sfalšovali predturecké "katastrálne mapy" a "databázy" a dosadili tam potom všelijakých im verných akožešlachtícov, württembergov, grassalkovichov a pod. Keď sa Sobieski na scéne objavil, uhorská šlachta po 150 rokoch bojov bola proste vysílená. Habsburg ju zradil a nechal v srabe už x krát. A Sobieski mal zrejme problém aj tým, že na turkami okupovaných územiach často ani ľudia nezostali, lebo ich na desatticíce brali do Osmánie do otroctva a teda boli zrejme problémy aj s kvalitou ciest a brodov, zásobovaním a pod. Situácia bola teda o niečo komplikovanejšia.

XIX. st. - modernú dobu - som sem práve nechcel príliš miešať, lebo korene toho, že teraz sme v dvoch štátoch sú práve tam.

Budapest? V dobe Sobieskeho? hmm...

Stránky