buheh

authenticated user,autor

texty

Stránky

komentáre

buheh

ako 4D až 5D sen o čomsi podobnom ako bolo Švajčiarsko zo 60. rokov, kde každá dedina je čímsi takmer ako samostatným štátikom, kde každý občan má doma pušku a čerstvé zdravé mliečko a kde niet žiadnych votrelcov, ktorí by túto idylku rozvracali alebo pozvracali. A viem, že to je iba sen. ale aj to si myslím, že naša chorá súčasnosť by sa mohla ním inšpirovať na svoj prospech.

Zaujímavá predstava s tou pyramídou. Je lákavé si predstavovať, že ako prvá sa zaborí do zeme práve špička s tým vševidiacim okom. Aj to je síce iba sen, ale aj ten je inšpiratívny.

buheh

Nespomínal som žiadnu synergiu. Ale vlastne je to jedno. Pokiaľ nezdieľaš moju víziu, tak sa mi nechce Ťa nasilu presviedčať, že toto a hento som nepovedal a takto a takto som to nemyslel. A vlastne, táto téma je momentálne naozaj mimo misu. V Európe máme milióny ľudožrútov a my tu riešime teoretický problém, čo by mohlo alebo nemohlo byť, keby bolo keby. Ono to vlastne začalo tými debatami o socializme a kapitalizme, ale to dnes sú už tiež veci mimo misu, keďže ani jedno z toho už neexistuje.

Tuším pôjdem von, dnes má byť krásne a teplúčko.

buheh

heh, a čo iné tí eurokomisári sú?

buheh

sa práveže parazita nezbavili, veď to bol práve parazit sám, kto tú revolúciu organizoval.

Prirovnal si svetovládnu moc k mozgu tejto planéty. Fakt si myslíš, že hentá parazitická svoloč podvodníkov túto planétu riadi zmysluplným spôsobom? Ja mám pocit, že ju riadi asi do takej miery ako pijavica svojho hostiteľa. Aj tá do určitej miery ovplyvňuje jeho správanie: napadnutý jedinec sa ošíva a chce sa jej rôznymi spôsobmi zbaviť, a ona zas robí všetko preto, aby sa mu to nepodarilo.

Niekto povie, že je to zákonité, že je úplne prirodzený evolučný proces, keď sa spoločnosť hierarchicky rozvrství na otrokárov a ovládaných. A s tým stopercentne súhlasím. V histórii sa to tak vždy a všade stalo.

Ale je tu ešte možnosť, že od určitého momentu nastúpi iný evolučný proces, a síce kooperačný. Keď civilizácia prekročí určitú hranicu, primitívne predátorské pudy môžu byť prekonané všeobecne zdieľaným princípom altruistickej spolupráce. Za určitých podmienok, dúfam v to.

Je možné sa mi vysmiať. A ja si vôbec nie som istý, že moja nádej je oprávnená. Ale je to jediná šanca pre budúcnosť – v opačnom prípade môžeme akúkoľvek snahu zabaliť, lebo keby sme aj jedného predátora zahubili, zákonite nastúpi ďalší. Potom už niet žiadneho optimistického scenára a ostáva len nevyhnutná trajektória socializmus – kapitalizmus – kanibalizmus – fekalizmus.

Ale kým je nádej, tak chcem veriť. A náznaky, že je možné, aby spoločenstvo ľudí fungovalo dlhodobo a prosperujúco na úrovni rodiny, komunity, regiónu i krajiny tu sú. Keď spomeniem Island, Švajčiarsko, Švedsko pred inváziou, hneď mi na hlavu vysypete veľa pravdivých argumentov, prečo sú tieto krajiny špecifické. Áno, ale tie náznaky tam vidím. Len náznaky, aby bolo jasné.

S tými pojmami máš pravdu, ja som ten pojem anarchia v tom mojom prirovnaní trošku zneužil. I keď dalo by sa tiež okolo toho talmudizovať, ale v podstate beriem, že anarchia, čiže bezvládie je stav, kde nie je žiadna vláda. Teda akýkoľvek teror už je forma vlády. Ale je ani nevolám po anarchii, len o nových pravidlách pre tzv. demokraciu.

Aký je v princípe rozdiel sto miliónov a 8 miliárd? No áno, rozdiel môže byť ten, že 8 miliárd je už natoľko katastrofické premnoženie, že jediným možným scenárom je už iba kolaps. Ja ale hovorím o teoretickom modeli fungovania spoločnosti.

A veď ja veľmi dobre viem, že za daného stavu sveta prísť s podobnou agendou je úplne od veci. Ale opakujem, ja ani nehovorím o nejakom momentálne realizovateľnom projekte, ale iba o modeli, ktorý by mal opravenú konštrukčnú chybu.

buheh

svet tak ako funguje dnes, to nie je bohviečo. Rozhodne by sa dal zlepšiť. Nikdy nebude dokonalý, ale mohol by fungovať lepšie, keby sa odstránili evidentné chyby.

Jednou z nich, tou hlavnou, je parazit, svetovládna tzv. elita, ktorá na zvyšku sveta parazituje a zotročuje ho. Musí to tak byť vždy? Ak áno, tak potom nemá zmysel čokoľvek riešiť. Ale ja si myslím, že ten parazit sa dá zničiť.

Znie to utopicky, hm, to áno. Ale čo keby ten parazit predsa náhodou jedného dňa zdochol? Bude tu svet, ktorý bude potrebovať nové pravidlá. A je namieste nad nimi rozmýšľať.

Ja tu v podstate hovorím len o jednom veľmi konkrétnom probléme, konkrétnej chybe v systéme. To je odovzdávanie moci mafii, tzv., prepytujem, elite, ktorá si s ňou dnes, potom, ako jej ju vhodíme do urny, robí čo chce. To je veľmi konkrétny mechanizmus, ktorý by právnici vedeli raz-dva v ústave prepísať.

A samozrejme, všetko má svoje úskalia. Ale opýtam sa inak: vieš si predstaviť ešte horší právny stav, ako dnešný, keď sú pravidlá hry napísané v tisíckach nezrozumiteľných textov, ktoré nikto nepozná všetky a nikto ich poriadne ani nedodržiava? (A spravidla, čím vyššie v štruktúre, tým menej si nimi láme hlavu...)

Toto je anarchia. Nie to, o čom hovorím ja, ale práve toto tu a teraz. Nie je anarchiou, keď si ľudia zlynčujú na ulici svojho zmrda sami. Skutočná anarchia je, keď tí zmrdi sedia na kľúčových miestach a šafária s krajinou, s prírodou, s osudmi ľudí, ako im ich sociopatické a psychopatické ego práve pošepne.

buheh

pochopiť, keby si chcel. Keby si naozaj porozmýšľal nad tým, čo som napísal. Moc má ostať u ľudí v ulici (rode/klane/kmeni) a hlavný princíp fungovania spoločnosti ako celku, až po celoplanetárnu úroveň, o ktorom hovorím, je ten, že delegovať sa majú len veci, ktoré nižšia štruktúrna jednotka sama nemôže robiť zmysluplne. A delegovať sa môžu iba tak, že platí bod číslo jedna: rozhodnúť vždy musí nižšia štruktúrna jednotka a konečné rozhodnutie vždy musia urobiť ľudia na každej ulici sami a svojich delegátov mať pod osobnou kontrolou.

Ale máš pravdu v tom, že utópie sú len utópie. Zle som to napísal. Tak dobre: odlišujme teda utópie od realistických scenárov. Ja tvrdím, že môj scenár môže fungovať za predpokladu dostatočne dobre zadefinovaných pravidiel hry, dostatočnej technickej/IT úrovne civilizácie a fungujúceho multilaterálneho odstrašujúceho vojenského usporiadania sveta.

Viem, nie je to málo podmienok a je možné, že sa tieto podmienky nikdy nepodarí splniť. Nebudem opakovať čo som písal v predošlom príspevku – hovorím len o modeli, ako by mohla spoločnosť fungovať bez korupcie, zotročovania a genocíd.

Keby si si zvykol na myšlienku naozajstnej demokracie, a nielen tej urnovej korporátne sionistickej, začal by si tak ako ja postupne vidieť tisíce jednotlivostí, ako toto všetko okolo nás je pokrivené a choré práve a len preto, lebo tento základný princíp demokracie nefunguje. Žijeme v totalite, v otroctve, ktoré vôbec nie je nevyhnutné, a väčšina si to ani nevšimla. Alebo cítia že veci nie sú v poriadku, ale nevidia chyby tam, kde skutočne sú.

buheh

vidím, že si vôbec nepochopil, ako to myslím. Samozrejme, že ulica by bola súčasťou obce, kraja, štátu. Samozrejme, že by museli fungovať pravidlá, ktoré by jednotlivé hierarchické stupne prepájali. Veď to je vlastne pointa, vymyslieť svet, ktotrý by fungoval ako celok, a zároveň aby moc ostala v rukách ľudí a nie degenerovanej totalitnej centrály.

Pokiaľ ide o reálnosť toho, čo nazývaš utópia: samozrejme, že to nie je reálne. Žiadny alternatívny spoločenský systém nie je reálny v tom zmysle, že teraz je tu to, čo tu je, a z toho sa môže vyvinúť len niečo, čo bude prirodzeným výsledkom historických okolností. Svet sa gúľa dolu jarkom a jeho dráhu zmeniť, to je takmer nereálne: len veľmi zriedka dostane nejaký šťastlivec príležitosť vložiť do toho jarku kamienok, ktorý dráhu gúľajúceho sa sveta trochu vychýli.

Ale utópie sú dvojaké: nezmyselné, ktoré by nemohli fungovať, a potom tie, ktoré by fungovať mohli.

To o čom hovorím ja, je samozrejme jedno veľké KEBY a som si toho vedomý. Ale na druhej strane, treba uvažovať aj o tom, ako by mal fungovať svet, aby bol lepší. Keď tieto myšlienky budú pripravené, jedného dňa možno pod ich dojmom niekto na správnom mieste vloží do toho jarku kamienok a gúľajúci sa svet predsa len trochu zmení dráhu.

buheh

monsieur Holande, opilec Juncker, tí si Erdogana zaslúžia. Európania nie.

buheh

No samozrejme že vyhnaním! Alebo lepšie povedané, ani by sem nevkročili tí, ktorých tu nikto nechce. Keby sa úradníci najprv pýtali ľudí, kto na svojej ulici potrebuje nových Libérijčanov, Alžírčanov, Afgáncov alebo Nemcov, kto by za svojho suseda privítal jadrového fyzika, negramotného oplodňovača kôz alebo kalašnikového aláhuakbar demokrata, podľa toho by mohol na Slovensko prísť zodpovedajúci počet ľudí z danej krajiny. To by bolo demokratické riešenie v zmysle slova demokracia – vláda ľudu. A áno, bolo by to diskriminačné, lebo ľudia by možno uprednostnili napríklad Nigérijčanov pred Nemcami, lebo veď vieš, Hitler, Holokaust a tak. Ale hlas ľudu, hlas boží a kto by to chcel spochybňovať, nemôže sa považovať za demokrata.

Sudca lynč nie je zase celkom zlý vynález. Myslím si, že sa zámerne démonizuje. Keby sme tento starobylý inštitút zaviedli, možno by pomohol spravodlivo vyriešiť viaceré svinstvá, ktoré sa v minulosti nazbierali (keď sa môžeme vrátiť o štvrť storočia a zrušiť amnestie, prečo by sme sa aj so susedmi a s drevenou šibenicou nemohli pozrieť aj na privatizácie a iné veselé pestvá, no nie?). A nepochybne, aj počet invázistov, ktorí by azda mali chuť na našu ulicu prísť napriek nášmu nesúhlasu, by sa rapídne zmenšil.

Jasne že srandujem, veď ani šibenicu teraz doma nemám, a už vôbec nie drevenú.

Naša ulica nie je multikulti. Ten černoch je tu už 40 rokov, je to slušný sused a prispôsobil sa. To nemení nič na tom, že ďalších cudzincov si tu už neželám a chcem, aby naša ulica ostala slovenská. Na tom nie je nič rasistické, ani neetické, ani nelogické.

buheh

A ak áno, tak koho áno a koho nie?

To v danom spoločenskom systéme nemá riešenie, a už vôbec nie humánne či spravodlivé. A tu sa musím vrátiť k mojim viacerým príspevkom, kde píšem o moci, ktorá má ostať u ľudí a nie byť pochovaná v urne.

Keby na každej ulici a v každej obci ľudia sami rozhodovali koho tam chcú, koho potrebujú a koho nie, tak ako o tom rozhodujú v prípade ich vlastného domu, tak by sa problém imigrantov a neprispôsobivcov dal veľmi rýchlo, spravodlivo a jednoducho vyriešiť.

Ja za našu ulicu hovorím, že tu momentálne nikoho ďalšieho nepotrebujeme. Je nás tu dosť, vychádzame spolu dobre. A divili by ste sa, to tu máme aj černocha a jeho pekné hnedé detičky, aziatku a chlpatého bezdomovca neidentifikovateľnej farby, pôvodu a zápachu.

buheh

hej, tých by bolo. Možno by nebolo zlé to niekde zbierať... Švajčiarsky model domobrany, Schweickartov model ekonomickej demokracie, teórie priamej demokracie, Mondragon a iné formy družstevníctva, rôzne komunitné pokusy, Tebou spomínané lokálne meny či výmenné systémy, atď., teraz mi ani všetko nepríde na um, ale je toho dosť. Niečo z toho je nádejné, iné sú len čiastkové pokusy neriešiace podstatu, ale aj tie môžu inšpirovať.

Napríklad ešte začiatkom 90. rokov, keď vznikla stará SNS (nezľakni sa teraz zase pre zmenu Ty :D, vtedy ešte nebolo jej hlavným heslom Maďari za Dunaj), v ich programe bolo niekoľko veľmi zaujímavých myšlienok. Zapamätal som si jednu: každý občan by mal poznať svojho policajta, resp. každá ulica by mala toho svojho. Teda ľudia by vedeli kto to je a čo robí, videli by mu na prsty, mohli by ho aj odvolať, ale zároveň by za ním stáli, keď by začal riešiť nejaké špinavosti "tých hore". Samozrejme sa to vôbec nedostalo na program dňa a veľmi rýchlo sa to stratilo z verejnej diskusie, ale myslím si, že napríklad to by bol mechanizmus, z ktorého by mnohých z našich volených a milovaných zastupiteľov silne rozbolela hlava.

Zaujímavé ale je, ako po čase, keď sa ľudia unavia a opustí ich nadšenectvo, tak sa často skončia aj tie rôzne pokusy. Myslím že to môže byť čiastočne tým, že zdroje kontrolujú prevádzkovatelia dominantnej hry, ktorá v princípe neumožňuje, aby v rámci nej fungovali ešte nejaké iné sub-hry. Lebo tá hlavná hra funguje na princípe gradientov, keď voda tečie vždy len z vyššie položených miest na nižšie položené tou najľahšou cestou. A každý pokus skutočne zmeniť tok by vyžadoval dodatočnú energiu, ktorá proste v rámci danej hry nie je k dispozícii. Napísal som to obrazne, snáď pochopí ešte niekto iný okrem mňa, čo som chcel povedať. Nehovorím teraz len o peniazoch, ale ide hlavne o ne.

Stav systému s najnižšou energiou je najstabilnejší. A táto hra na demokraciu a trh sa tvári ako stav s najnižšou energiou. Pre masu je naozaj najjednoduchšie hrať potkanie hry, behať ako škrečok v kolese a zarábať peniaze, než sa trápiť s nejakými ideálmi. Trh sám všetko uriadi svojou neviditeľnou rukou, je koniec so všetkými sociálnoinžinierskymi pokusmi a stavbami rôznych babylónskych veží, tádžmahálov, pyramíd a iných proti-entropických projektov popierajúcich prirodzený beh vecí. Takto to vidia apoštoli postmodernizmu, ideológovia liberalizmu.

Lenže tak to v skutočnosti nie je. (Odhliadnuc od toho, že toto, čo tu dnes máme, nie je žiadny trh, ale forma oligarchického korporátneho fašizmu, a teda tiež sociálneinžinierska mašinéria.) Skutočnosť je taká, že voda bude tiecť hocijakým kanálom, aký jej postavíme, ak bude správne vyspádovaný.

Žiaľ, ľudia to začnú chápať, až keď tento systém skolabuje, keď vyčerpá všetky rezervy, a to sú najmä tie prírodné.

Ale to sú všetko len teoretické debaty, keďže sa prirodzeného konca kapitalizmu nedočkáme, lebo bude predčasne nahradený islamom a následne kanibalizmom.

buheh

Ale je pravdou aj to, že človek by sa mal snažiť naprávať veci, ktoré nefungujú či škodia.

buheh

sa skôr či neskôr tiež skorumpujú.

Spomínaš osobnú zodpovednosť, a je to vlastne to isté, o čom hovorím ja, len inými slovami. Pointa je v tom, že tá osobná zodpovednosť bude fungovať len vtedy, ak vykonávateľa moci budú ľudia osobne poznať a reálne mu stále pozerať na paprčky. A to je možné zabezpečiť len v komunite s obmedzeným počtom členov, kde sa všetci poznajú, a teda navzájom kontrolujú.

Homo Sapiens bol stvorený pre život v tlupe, ale nie v takej, ktorá má milióny či miliardy členov. Tam už totiž prestávajú fungovať prirodzené mechanizmy, ktoré udržiavajú v tlupe poriadok. Kľúčové slovo v tejto súvislosti je utajenie, anonymita. To je základ fungovania každej mafie, každej parazitickej, korupčnej či totalitnej spoločenskej štruktúry.

Preto som dospel k názoru, že bez korupcie by (teoreticky) mohla fungovať iba spoločnosť, kde by podstatné prvky moci držali v ruke rodiny a najmenšie ďalšie štruktúrne jednotky ako ulica, rod, klan, dostatočne malé na to, aby jedinca povereného výkonom moci mali pod kontrolou.

Ale ako by to mohlo vyzerať v praxi, to neviem.

buheh

presvedčil si ma. A tie okuliare sú naozaj tak akurát pre debila.

buheh

Mikloš je americký šorošov obrezaný čurák. To je veľký rozdiel. Keby bol len debil, to by sa mu dalo prepáčiť. Ale on veľmi dobre vie, čo hovorí, a prečo to hovorí, a za čo to hovorí. A taktiež veľmi dobre vie, prečo nechodieva popred našu krčmu.

buheh

Major core update, alebo všeobecne Komandir (Command dir) core update, to si predstavujem asi tak nejako ako to, čo sa dialo v dvadsiatych rokoch v Rusku. Komplexná technická očista.

Mala by sa robiť pravidelne, tak isto, ako sa pravidelne technicky updatujú prasiatka, ktoré sú už dostatočne vypasené, aby boli klobásky a tak podobne.

Väčšia údržba od tejto je potom už iba format C, to sa už pristúpi fakt k jadru veci.

buheh

Teda xenovia sú cudzinci. Ale to je príliš neutrálne označenie, z ktorého vôbec nie je zrejmý ten nepriateľský a kolonizačný prvok, ktorý máme na mysli, keď je reč o súdobej vlne xenov zaplavujúcich Európu.

Vhodnejšie označenia sú invázisti, votrelci či kolonizátori.

Ale mne sa asi najviac páči termín "učenci", ktorý tu nedávno ktosi použil. Vypustením dvoch nepodstatných písmen sme dostali výraz, ktorý veľmi presne charakterizuje podstatu veci.

Inak, v slovníku cudzích slov je aj pekné slovo "xenokracia" – vláda cudzincov.

A mimochodom, bratia a sestry, keby ste mali problémy s nízkym tlakom, tak tu je skvelý spôsob ako si ho trochu zdvihnúť:

http://www.hlavnespravy.sk/ivan-miklos-neblaznite-imigrantov-potrebujeme...

buheh

to je dôležitá pointa.

buheh

Veľmi pekne a stručne zhrnuté.

buheh

Kisku s koňom, to by bolo voči nemu nezdvorilé.

Keď tak rozmýšľam, aj ošípaná je celkom pekné zviera.

Nie, porovnávanie nechajme radšej tak.

Stránky