buheh

authenticated user,autor

texty

Stránky

komentáre

buheh

To je jednoduché. Rovnako ako dopadnú vo Francúzsku. Vyhrali Alžírčania.

buheh

Čojaviem... František Ferdinand D´Este, Štefánik, Tiso, Dubček, Ducký, Stračár... ja viem, pravdaže, prezident bol iba jeden z nich a najmä, nezabili ich našinci. Ale z folklóru v tomto regióne by som to zas tak úplne nevylúčil.

Folklór je pekná a bohumilá vec. Aj náš pán prezident Kiska má iste rád folklór.

buheh

psi či kozy sú každá iná, majú svoju osobnosť, tak nepochybne aj každý človek, nech je odkiaľkoľvek. Ale je pravda, že premnoženie ľudstva nie je rovnomerné, niektoré typy sú o mnoho rádov frekventovanejšie než iné. Počul som o prípade, keď na jeden pas prišlo do USA až 60 Číňanov (po príchode ho jednoducho poslali do Číny pre ďalšieho pasažiera) a nebyť nejakej trápnej chyby, možno by ich prišlo ešte ďalších 300. Pasová kontrola proste nebola schopná podľa fotky zistiť, že na nej nie je dotyčná osoba. Podobne sú akoby naklonované aj niektoré turkické, indické či černošské typy.

Ale o to tu vôbec nejde. Pôvodne bola reč o tom bezočivom pseudoargumente, že Európa potrebuje osviežiť a spestriť, čo je samozrejme nehorázna chucpe lož, ktorou je aj škoda sa vôbec zaoberať, pretože je nezmyslom z hľadiska genetického, historického, sociologického... vlastne po každej stránke.

Vždy znovu a znovu ma dokáže udiviť, aké bezočivé hlúposti nám dokážu podstrkovať na konzumáciu.

buheh

Potom? — Ach, to je Petra svätyňa
v ohradách rimanskej slávy,
velikosť sa v tých stenách vypína,
mramorné vravia postavy!
Tam pred najvyšším posvätným stolom,
okom letiaca k nebeským pólom,
kľačí nadšená dievčina
a na jej čele svätosti dúha —
Ona sa modlí? — Ona sa rúha,
keď kľakne zbožná Marína!

(Andrej Sládkovič, Marína, sloha 56)

buheh

až na to, že tá posledná kvapka, ktorá všetko zmení, je jedna z milióna. A to som ešte možno aj málo povedal. Môže sa to stať práve a jedine vtedy, keď je na to pripravená situácia, keď sa nerovnováha potenciálov priblíži k stavu, v ktorom sa nahromadená energia náhle vybije.

Je toto táto naša situácia? Ja sa smutne domnievam (ale dokonca aj ja sa občas môžem mýliť), že nie. Viac ako polovica národa je zombifikovaná, pozerá programy ako Farma na ktorejsi z tých našich skvelých komerčných televízií a chodí voliť štandardné strany, lebo veď tak treba. Nevidím tu žiadnu významnejšie nahromadenú energiu pripravenú na to, aby blesk udrel.

Skôr mi to pripomína výjav ako keď je ťažký voz zapadnutý v bahne a pár naivných nadšencov sa pokúša ho vytiahnuť, ale nemajú na to silu.

buheh

Toto by si mal prečítať úplne každý a malo by sa to učiť na každej škole:

http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Pravo_saria_pro_nemuslimy_Bill_...

Každý občan by si mal byť vedomý, že tento štát, jeho princípy a základy, sú v stredne a dlhodobom horizonte životne ohrozené nábožensky-politickou ideológiou (nie náboženstvom!), ktoré má prepracovanú a dlhodobo osvedčenú stratégiu infiltrácie a postupného ovládnutia napadnutej krajiny.

A najdôležitejším poznatkom, ktorý by si mal každý osvojiť, je, že táto ideológia v záujme konečného cieľa schvaľuje akékoľvek, opakujem, akékoľvek metódy, vrátane klamania, zavádzania, vraždenia.

buheh

Politická scéna na Slovensku je taká, aká je. A všetky hlavné politické tábory majú obrovský priestor na upgrade svojej agendy. A najmä ten národný tábor. Už síce, našťastie, opustili rétoriku "Maďari za Dunaj" a "do tankoch", ale to je zatiaľ veľmi málo na to, aby sa čo i len priblížili k naplneniu potenciálu, ktorý majú. Presne ako vravíš, bolo by treba radšej privrieť oko nad historickými témami, z ktorých majitelia pravdy urobili pasce, a ísť tvrdo po ľudskoprávnej a štátoprávnej podstate národných, občianskych, environmentálnych, ekonomických záujmov podtatranského ľudu. Ja viem, slabučká kolónia uprostred žalára národov toho reálne nemôže navonok možno až tak veľa urobiť, ale teoreticky by sa mohla potichu obrodzovať zvnútra a inšpirovať sa väčšími chlapcami v zmysle hesla – keď niečo môžu urobiť inde, tak prečo nie aj my.

Ale toto všetko je jedno veľké "keby". Realita sú matoviče, lipšice a kisky.

buheh

Voľby v "demokracii" sú vždy o tom, že sklamaní ľudia s naivnou a občas až zúfalou nádejou hľadajú, komu by dali hlas, aby neboli znovu oklamaní. Ale zistia, že nie. Zas to nevyšlo, taká smola. Ale o štyri roky už iste áno.

No politická scéna v SR, to je naozaj veľmi tragikomický pohľad. Ale vždy treba dodať aj to, že inde to nie je lepšie. Veď, preboha, čo to môže byť za retardovaný národ, ktorý si dokáže zvoliť merkelku?! Alebo Hollanda?!

I keď uznávam, Matovič a Kiska, to sa dá len ťažko prekonať. Ako hovoria bratia Ćesi, "to je teda hlína."

buheh

a možno by sa mali aj rozdeliť, tak ako SAS a Oľano. Čo je vlastne jedna firma, ale dve udice na voličov.

Tak aj kotlebovci už majú dosť veľa percent na to, aby teraz začali loviť voličov SNS, KDH a ďalších, ktorým niektorým momentálne možno už vadí práve len tá ľudácka príchuť.

Jedni by mohli ostať ako tvrdé ľudácke jadro na hrane slniečkárskeho infarktu, a druhí ako slušňáci, bez hrubých krkov, rovnošiat a akejkoľvek provokačnej symboliky. Keby to urobili rozumne a politicky umne, tak by v najbližších voľbách mohli nahrať spolu aj 25 percent. Takto to bude zase len niečo medzi 10 a 15 a zvyšok poberú korupčníci zo "systémových strán".

buheh

si to zhrnul. Podpisujem.

Kým veľmoci, bez výnimky každá jedna, bez mihnutia oka prejdú ponad tie najkrvavejšie fakty zo svojich dejín, prvú SR pomaly človek ani nemôže spomenúť, lebo holokaust. Treba tieto veci porovnávať a uvádzať na pravú mieru.

Dobrá práca.

buheh

tak.

buheh

A to azda ja som tvrdil, že voľby nie sú len divadlo? A že ony sú samotnou podstatou problému? Písal som ja o rozkazovaní a o súvise volieb s jednotnosťou či koordináciou?

Som presvedčený, že poradie som napísal správne. Vlci sú dospelí, pretože majú zodpovednosť sa svoju svorku, a majú aj slobodu. Psi nemajú slobodu a ani žiadnu zodpovednosť. Ich otrocká, nedospelá mentalita je dôsledkom okolností, teda evolúcie, a nie príčinou.

Ale nechcem Ti na toho Vikernesa siahať, veď to môže byť správny chlap. Ak žije príkladne, tak je to obdivuhodné. Ale vnímať ho ako nejakú autoritu, to sa mi akosi nedá. Nejde teraz o to, že nevyzerá ako tie talmudistické, múdro až nepochopiteľne sa tváriace obrezané zjavy, ktoré nám boli od detstva predkladané ako autority. Ale keď zavrhuje civilizáciu ako takú, tak to ja neviem dešifrovať inak, než že sa vzdáva aj vedy, techniky, pravidiel, ušľachtilého používania nástrojov od nožíka až po jazyk... a tiež snahy o usporiadanie ľudského spoločenstva – možnosti akéhokoľvek fungujúceho vyššieho usporiadania.

Je možné, že ma pomýlilo jeho chápanie pojmu civilizácia, ak áno, tak ma opravte.

buheh

čo odpísať, lebo by som iba opakoval inými slovami to, čo som už lepšie napísal predtým.

Ty si v podstate preložil moje vyjadrenia do svojho jazyka, do svojich výrazov, čím si význam povedaného úplne pozmenil, vylial si s vaničkou aj dieťa, a následne si dospel k záveru, že sa mýlim.

buheh

je pomerne blízko, ale nevie uchopiť podstatu, lebo nepoužíva správne pojmy.

Kľúčom k podstate veci sú pojmy sloboda a moc. Kto je slobodný, je silný. Slobodný je ten, kto má moc.

Zotročení ľudia v globálnej mašinérii, ktorí nemajú žiadny vplyv na spoločenské dianie v ich okolí, ktorí as vzdajú moci tým, že ju pochovajú v urne, sú prirodzene zdetinštelí. Práve tak ako v porovnaní s vlkmi sú zdetinštelí psi, ktorí sú iba otrokmi svojho pána.

Lebky máme tenšie ako neandertálci, lebo nimi nepotrebujeme omráčiť mamuta. To je normálna a zjavná evolúcia. Ale zdetinštelosť, mentálna nedospelosť, to je výsledkom toho, že sme nikdy neboli naozaj zodpovední za seba, za svoj rod, kmeň, ulicu, obec, okolie, životné prostredie. Moc, a s ňou aj zodpovednosť a príležitosť skutočne dospieť vhodíme do urny a na štyri roky máme zase od všetkého pokoj. Od moci, zodpovednosti i mentálnej dospelosti.

buheh

pre mňa nie je autorita. Stačí si pozrieť napríklad video, viď dolenižšie priložený link, a človek si urobí názor na jeho kult hada:

https://www.youtube.com/watch?v=c7A8kCmy-B8

buheh

Totiž autor zabudol, že do konfliktu by sa takmer s určitosťou zapojila aj molvánska armáda, a najmä stíhačky Molvánie. Odporúčam pozorne preštudovať tento zdroj:

http://www.molvania.com/molvania/

Mimochodom, odporúčam vypočuť si molvánsku hymnu, stojí za to.

buheh

Keď je niečo pravda, tak to tak bude aj dnes aj zajtra.

Vidíš, a ja som to vôbec nevnímal z jeho strany ako "široké nadávanie". Išlo o to, že on výroky A doplnil o výroky B pre upresnenie celkového obrazu, a následne celá debata bola iba o tom, že on trval na svojom pôvodnom stanovisku, čo ale potom vyzeralo, že on celý čas je proti výrokom A. Mne to pritom celkom elegantne vychádza, že A a B sa navzájom vôbec nevylučujú.

Mne tu teraz vôbec nejde o Uhríka a ĽSNS, ale vyslovene o všeobecne pozorovateľný jav, ako sa ľudia nechápu, keď sa nechcú. A ani to, prosím, neber ako kritiku, a už vôbec nie Teba osobne (to by som si nikdy nedovolil).

buheh

toho, ako sa ľudia dokážu úplne zbytočne pohádať, hoci si vlastne myslia to isté. Veď aj Ty si jasne povedal, že (tak ako my všetci ostatní tu), aj Ty to vidíš tak, že kotlebovci sú z reálnej volebnej ponuky jedinou akou-takou možnosťou nasypať do diablovho súkolia aspoň trochu piesku, a že stojíš na tomto istom brehu.

Ale keďže si vyjadril výhrady (úplne oprávnené – mimochodom, mne z duše, presne rovnako to cítim aj ja), akosi automaticky si sa v debate dostal do pozície nepriateľa, rozbíjača, škodiča.

Čítajúc s odstupom Vašu debatu (konečne po 4 dňoch mi funguje internet) som sa, myslím, vedel dosť dobre vcítiť do toho, čo sa snažíš vyjadriť. Je naozaj veľmi ťažké formulovať myšlienky korektne, ale zároveň tak, aby ich ľudia na druhej strane drôtu dešifrovali v správnom kontexte. Ja si to uvedomujem vždy znovu a znovu, keď sa niekedy zúfalo snažím niekomu vysvetliť (pre mňa) kryštalicky jasnú pointu, a nedá sa to, hoci prijímateľ je inteligentný a v podstate aj názorovo spriaznený, lenže skrátka máme "ináč natočené antény". Ale žiaľ, takto to v tomto vesmíre funguje. Asi sa s tým nedá nič urobiť, len sa snažiť byť empatický.

Prijmi toto ako určitú podporu Tvojho stanoviska, hoci ani argumenty oponentov neboli nesprávne. Len ste sa skrátka míňali v rovine, ktorá sa nedá celkom dobre preniesť do logických formulácií.

buheh

treba ísť von. Tuším aj ja pôjdem konečne poumývať ten dereš, čo mám na záhrade.

buheh

pozrel som si ten článok o Huďovi na tom, prepytujem, denníku N. Sranda, že také niečo ešte vychádza. Ale to je dobre, je veľmi užitočné, aby tie noviny vychádzali. Jednak že, bez srandy, je to strážca plurality, keby sa mediálna totalita (teoreticky) začala zase zvrhávať opačným smerom, ale najmä, je to memento. Každý si to môže prečítať a porovnať s reálnym svetom.

Mimochodom, včera som bol po dlhom čase v Bratislavskom centre a uvedomil som si, ako je to centrum dôkladne zažidované. Na každom druhom dome nejaká tabuľa o nejakom holokaustovom občanovi toho správneho pôvodu, a celkovo, je tam proste cítiť ten "iný" element. Hoci okolo mňa všetci, až na turistov, hovorili po slovensky, zrazu som si uvedomil, že sa cítim ako v nejakom cudzom meste. Viem, Benčík so Smatanom ma vysmejú, že som postihnutý, a že teda nech dám nejaký tvrdý dôkaz. A ten samozrejme nemám. Ale Vy mi, dúfam, rozumiete, bratia a sestry konšpirátorky.

Ale iné som chcel. A síce, že to je teda ale riadna diplomová práca, o tom Huďovi. Autor si ani neuvedomil, čo všetko o sebe prezradil. Ten človek musel analýzou Huďa stráviť pol mladosti. Priam do očí bijúce je, že musel dostať veľmi cielené zadanie, rozpitvať toho človeka do najmenšieho detailu. Tých výpovedí, tých ústrižkov z novín... kde tých ľudí zohnal? To je najmenej mesačná práca. Komu môže stáť Huďo za také dielo? Kto si môže dovoliť platiť také čosi? Odpovede nečakám.

Mimochodom, okolo, prepytujem, denníka N masturbujú všetci tí hríbi a hvrni a benčíkovia a smatanovia a šimečkovia ako okolo najkorektnejšieho strážcu zvyškov demokracie a ľudských práv v tejtokrajine. A kritizujú napríklad taký zemavek, že publikuje všelijaké nepodložené údajné tvrdenia a informácie typu jedna pani povedala. Hm, tak nech sa páči, kedves barátom, prečítajte si článok z, prepytujem, denníka N o Ľ. Huďovi, napríklad tú časť ako nejakí ľudia hovoria o tom, ako ho stretali v uliciach ako nácka. Ci pana, ako hovoríme u nás na východe, to je už len zbierka tvrdých faktov. Tých najtvrdších, priam by sa hodil termínus technikus tzv. "smataňákov".

Stránky