buheh

authenticated user,autor

texty

Z dobre informovaných zdrojov presiakla absolútne šokujúca informácia o rasizme a xenofóbii na Slovensku. Podľa údajov Európskej komisie na Slovensku žijú takmer samí belosi – iných etnických skupín je tu výrazne neproporčne málo, pričom najmä černochov je vyslovene zanedbateľné množstvo!

Je to jeden z najvplyvnejších svetových miliardárov, to vie každý. Dobre, ale kto to je naozaj? Američan? Niektorí hovoria, že je pôvodom z Maďarska, iní veria naozaj šialenej konšpirácii, že je vraj Žid a v praxi realizuje sionistické plány na ovládanie celého sveta. Taká blbosť.

Pravda je však úplne iná. Tento človek pochádza z Molvánska, z mesta Bardjov, a dokonca sa jeho fotografia dostala aj na titulnú stranu knihy – sprievodcu po Molvánsku zo svetoznámej edície Jetlag. Povráva sa, že je aj autorom molvánskej hymny, ktorú si môžete vypočuť tu:

Kvalitné správy tvoria základ modernej informačnej spoločnosti. Vytvárajú názory ľudí, volebné preferencie...

Oni to tí diktátori tak skrátka majú: keď sa zdá, že im už nič nehrozí, tak pochytia neodbytné nutkanie vykonať nejaký škandalózny chemický či iný neakceptovateľný čin, ktorý pobúri tzv. medzinárodné spoločenstvo na čele s jeho ozdobou a svetovým lídrom v oblasti demokracie a ľudských práv.

Ani som dnes nechcel písať, je taký pekný deň a toľko iných vecí by bolo treba robiť... ale nedalo mi to, no nenechám si vyvaliť bok.

Bratia a sestry, keď som kedysi zamlada robil v Babylone archeologický výskum, vykopal som tam zvyšky hodín z Babylonskej veže.

Z času na čas sa objavujú v diskusiách argumenty, že ten alebo onen politik, tým že má príliš protisystémové názory, ohrozuje ekonomiku krajiny a životnú úroveň ľudí.

Máme za sebou fchancúske voľby. Boli učebnicovou ukážkou technológie zvanej demokratické voľby. Nahnevaný a podvedený národ silne cíti, že je v ohrození. A napriek tomu nepriateľ, predstaviteľ záujmov cudzej veľmoci tie voľby jasne vyhral.

Tak je tá Európska únia dobrá vec alebo nie? Opäť sa tu zjavili úvahy na túto tému, tak si teda otvorene povedzme ako to vlastne je.

Motorová píla je dobrá vec, či nie? Nuž, keď sa použije tak ako treba, tak je dobrá. Keď si ňou zarežeš do kolena, tak nie je veľmi dobrá.

Som sa onehdá dostal k akýmsi zaprášeným knižkám. Jednu som otvoril a padol mi zrak na riadky, ktoré prikladám. Je to z novely Povětroň od Karla Čapka. Nositeľ Radu T. G. Masaryka, ktorý bol sedemkrát nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru, už v 30. rokoch napísal toto (myslím že to písal v česko-vantustanskom nárečí):

Prepáčte mi, ale tomuto som naozaj nevedel odolať. Dúfam že ma riaditeľ tohto skvelého portálu s týmto príspevkom nevyrazí, ale ja som sa fakt skvelo bavil. Prevzaté z portálu Topky.sk zo dňa 27.01.2014 05:00

 

Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne. Povedal nejaký Angličan. Je to v podstate len rozvinutá myšlienka istého Američana, ktorý tvrdí, že čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí.

Kedysi aj náš pán premiér spomínali tretiu cestu. Ba dokonca sa mi čosi marí, že sa aj jeho strana jeden čas tak volala: Smer – tretia cesta. Už tú tretiu cestu nespomína, asi na ňu pod dojmom štedrých sponzorských darov po prvej ceste zabudol.

Syfilis je nepríjemná choroba. Najčastejšie ju dostanú ľudia, ktorí podľahnú nestriedmosti, stratia morálne zásady či zábrany. Potom ako sa nakazia, zdanlivo sa nič také strašné nedeje – čosi nie je v poriadku, ale vlastne všetko ide ďalej. Až o dlhší čas sa ukážu skutočné následky nákazy.

Vraj im hekeri ovplyvnili výsledok volieb.

Buhehe. Keby to nebola taká drzá nehoráznosť, tak by to bola ale fakt sranda, bžunda, alebo, ako hovorieval Grigoriy, prča.

"Systém je dobrý, to len (v poslednom čase) nejakí zlí ujovia "kradnú" a preto je národ bez zdrojov, bez istoty a bez budúcnosti." Nad touto mantrou rôznych komunálnych a mediálnych matovičov som sa rozčuľoval ešte za čias reálneho socializmu.

Zvieratká v lese sa sťažovali na rôzne problémy s bývaním: že veverička má dieru až celkom hore na strome a pri nosení orieškov sa veľmi nabehá, že zajac odmieta pridelený erárny byt po tchorovi, žaby sa sťažujú, že bocian

Všetky ríše, všetky civilizácie v konečnom dôsledku stoja na nejakej abstraktnej myšlienkovej konštrukcii. Je len vecou terminológie, či to nazveme mytológiou, ideológiou, náboženstvom, tradíciou, legendou.

Genografia je veda, ktorá skúma strom príbuznosti ľudských populácií na základe porovnávania genetického materiálu desaťtisícov jedincov z celého sveta.

Prišlo mi mailom, tak sa chcem podeliť o pekný článok:

 

Sme zaostalí a je to super! 

To sú tí, ktorí nám hovoria, že máme v oku smietku.

Na prvý pohľad až udivuje, aké vytrvalé sú niektoré falošné mémy, napriek tomu, že sú zjavne nelogické či neetické. Lenže pri živote ich drží nie logika, ale prirodzené psychologické mechanizmy – logike navzdory.

Takže strýčko Sam nám na jar priniesol ďalší mediálny hit na tému „politici kradnú“.

Tvrdenie, že sa nás ľudí na túto planétu zmestí ešte viac – to je jeden z najjedovatejších škodlivých mémov, aké nám ktosi podsúva. Je to jedna z kľúčových súčiastok diabolského podvodu, v ktorom žijeme.

Obrezané mediálne slniečka nám hovoria: musíte vyznávať európske hodnoty, lebo inak ste xenofóbi, fašisti, ľudský odpad nehodný čo i len opľutia.

V našich milovaných pluralitných a neviditeľnou rukou trhu vlastnených a riadených médiách nám pravidelne podsúvajú termín „prepadnutý hlas“.

Čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí,“ hovorí starý Murphy a lord Acton dopĺňa špeciálnu obdobu tohto tvrdenia pre oblasť spoločenskovednú: „Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne.“ Počas stáročí skoncentrovaná svetovládna moc mala nespočet príležitostí sa

Ešte pred pár rokmi by nikto neveril, že sa niečo také môže stať: Európu, druhý najstráženejší svetadiel, chránený slávnou schengenskou hranicou a najmodernejšou technikou, zaplavili miliónové nekontrolované húfy bezprizorných votrelcov.

Stránky

komentáre

buheh

Ľubov, človek nemusí vedieť všetko. Naozaj nie je dôležité vedieť koľko dal Fico mimovládkam, o koľko okradla Kiska štát na daniach a čo spolu robia Orbán so Sorosom za zatvorenými dverami. Dôležitejšie je mať v rámci možností dostatočne adekvátnu predstavu o tom, ako dôležité veci a súvislosti fungujú, a pritom si tým nenechať kaziť život.

buheh

Treba vytvárať statky a pridanú hodnotu pre blížnych, štátny rozpočet, migrantov, natistov a ostatných akcionárov.

A okrem toho, začem bukvy? Veď tu už je každému vsjo jasno.

buheh

ktoré deckám tlačia do hlavičiek, majú za cieľ zastrieť skutočný stav vecí. O skutočnm stave a geopolitickej situácii tejto krajiny (reč je o Česku, ale SR je to isté v bledomodrom) je teraz veľmi výstižný a inšpiatívny článok na Zvedavcovi (a je tam aj jasne povedané to podstatné k téme"jadro") – nemám rád linky, tak to sem prilepím celé:

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

Vlastimil Podracký

Prevzaté zo:
http://zvedavec.org/prispevky/2017/10/7394-proc-zustavame-chudymi-pribuz...

Vznik a důvod přetrvávání naší relativní chudoby oproti západním sousedům je důležité pochopit, abychom se správně rozhodovali v dalším vztahu k EU, k přijetí eura či vstupu to „tvrdého jádra“.

Místo diskuse o celé problematice celého našeho „chudého příbuzného“, jehož ekonomické relace k bohatým zůstávají nezměněné při jakémkoliv hospodářském pokroku, se vede propaganda podle skupinových zájmů. Možná, že neodhadnu dobře všechny souvislosti, nicméně alespoň by tento článek měl vést k diskusi.

Struktura blahobytné západní země a vznik jejího bohatství

Jako první uvedu, že Japonsku a Německu bylo po válce mohutně pomoženo, protože se nacházely na hranicích se sovětským blokem a byly jakýmisi „výkladními skříněmi“, navíc v nich bylo komunistické myšlení nejnižší, staly se spolehlivými partnery pro americké vojenské základny, které jim zajišťovaly bezpečnost, aniž by oni museli mít armády a tím se stát znovu nebezpečnými.

Blahobytná země se vyvíjí z průmyslové země vývojem, který lze nazvat: vývoj od kvantity ke kvalitě a následně k postupné degradaci obojího. Původní průmyslová země má velkou porodnost zvláště venkovského obyvatelstva, které se stěhuje za prací do měst. Pro podřadnější práce je dost lidí a průmysl se může rozvíjet. Venkovské obyvatelstvo se postupně vyčerpá snížením porodnosti a odchodem mladých lidí do měst v důsledku mechanizace zemědělských prací. Porodnost celkově klesne a národ začne vymírat a mít nedostatek pracovníků, který se řeší nejprve imigrací z jiných zemí nebo odchodem podřadné a málo placené práce do zaostalejších zemí nebo do východní Evropy, která komunistickým režimem ztratila „strukturu blahobytné země“.

V blahobytných zemích rodiny mají „dva psy, ale jen jedno dítě“, velké procento žen děti nemá a dvě děti jsou téměř nepřekročitelný limit, se dětem dává veškerá možná péče včetně vzdělání. Je velký tlak na to, aby vystudoval obrazně řečeno „každý blb“. Zatím co dříve studovali jen vybraní inteligentní lidé (školství bylo zaměřeno na soutěž a výběr), nyní se prosazuje, aby vystudoval každý. K tomu směřují neodmítnutelné intervence přímé i politicky a ideově zprostředkované. Tím nastává intelektuální a kulturní nivelizace společnosti. To ovlivňuje celou intelektuální sféru. Najednou nejsou kvalitní lidé, nejsou myšlenky. Z tohoto stavu se odvozuje ideový relativismus a individualismus nemající místo pro kolektivní zodpovědnost, z čehož napohled vyplývá zbytečnost kvalitních ideálů a lidí. Vlastníci peněz a odborníci jsou obvykle lidé vybraní ekonomickou soutěží, jsou to lidé kvalitní jen v jednom aspektu života, mají zájem na obchodě, propagaci výrobků a fungování ekonomiky, ale fungování státu nikdo nerozumí a tržní návyky vycházet vstříc zákazníkovi, se promítají do politiky jako nihilistický populismus. Ztratila se úplně ideová diskuse a elita, která by byla schopna zaujmout vedoucí pozice, zůstává na okraji společnosti nepochopena. Relativizace hodnot zakořenila. U nás je to také tak, nejkvalitnější lidé pochází ještě z komunistické doby.

Mezitím vzniká společnost, která už nemá dělníky z domácího obyvatelstva (těmi jsou buď migranti, nebo se podřadná práce vyvezla do zahraničí – třeba do České republiky). Společnost nepotřebuje výrobu, ta se může uskutečnit kdekoliv, ale zisky jdou do blahobytné země. Důchodci chtějí svoje důchody z různých fondů investovaných ve výrobě a obchodu, peníze by měly být stabilní a tak vymírající země polyká další migranty, kteří nahrazují chybějící mladé lidi ve všech zbývajících pracích včetně služeb. Pokud se porodnost domácího obyvatelstva dostatečně nezvýší alespoň po nějaké době, pro což se nezdá napohled žádný důvod, nastane postupná etnická výměna obyvatelstva a nová kulturní epocha. To je sice už znatelně v dohledu, ale prozatím ještě nenastalo.

Tak vzniká jakési paradigma blahobytné země, kde se snoubí podnikavost, historické vlastnictví peněz, nemovitostí, ale i trhů. Toto „vlastnictví trhů je nejdůležitější“. Tradiční tržní návyky jsou vůbec podstatné.

Jak jsme se stali chudou zemí (relativně k Západu)

Země východní Evropy se vyznačují zvláštním paradigmatem: mají vyspělé obyvatelstvo přibližně jako na Západě a problémy s obnovou obyvatelstva shodnou s blahobytnými zeměmi, ale přitom životní úroveň se pohybuje od 25% do 60% svých západních vzorů. Bez jakési „domácí pracovitosti“ (lidé si vytváří mnoho věcí samozásobováním, samoslužbami a sdílením služeb v rámci rodiny a známých) by to bylo ještě mnohem méně, protože platy jsou většinou v rozmezí 20 – 40%. Tato situace je dána historicky, protože obyvatelé těchto zemí nevlastní investice a trhy. Prostě ztratily čas komunistického a postkomunistického režimu k zaujetí světových trhů a k vytvoření vlastnictví investic do význačných podniků majících nejvyšší zisky.

Dnes jen velmi málo záleží na nějaké „vzdělanosti národa“, na „pracovitosti“ apod. To jsou už zastaralé pojmy. Vzdělané lidi je možno získat ze zahraničí a pracovitost se využije v Číně, naopak je to výhodnější, ušetří se investice do vzdělání. Důležité je vlastnictví investic a trhů. Vysoké vzdělání je potřebné ojediněle, nové technologie jsou „uživatelsky orientované“ a potřebují k obsluze jen středně vzdělané lidi, kvalitní střední škola úplně stačí, podstatě techniky není potřeba rozumět (potřebujeme snad znát, jak funguje počítač nebo mobil?). Pro nás je dokonce důležitější člověk, který nedělá zrovna nějakou významnou práci, ale pracuje a platí daně, než člověk, který ze státu vyždímá zdarma vzdělání, ale uplatní ho v „blahobytné zemi“. Tak se postkomunistické země stávají jakýmisi „vzdělávacími středisky“, zaplatí vzdělání, ale ztratí nejen náklady na vzdělání, ale i lidi.

Před válkou jsme patřili mezi vyspělé země. Struktura blahobytné země byla u nás tenkrát podobná západním a při normálním vývoji bychom mohli být na úrovni Rakouska. Zničující byla železná opona, odtržení od západních trhů, ze kterých plynuly největší zisky. Trhy nebylo možno navrátit a dodnes navráceny nejsou. Vzpomínám si, jak v Moravii vyráběli sporáky pro Francii, ale neprodávali je tam. Sporáky se vyvezly do Francie za nízkou cenu a tam dostaly značku francouzské firmy, pod kterou se prodávaly. Totéž bylo s mixéry a dalšími výrobky. Peníze v takovémto případě plynou převážně do kapsy „vlastníku trhu“ nikoliv výrobci. Baťa to dobře věděl, ve svém prvomájovém proslovu v r. 1928 pronesl, že musí odstranit „velkoobchodnickou spekulaci“. On jako vysoce produktivní výrobce obuvi by vydělával peníze obchodníkům, kteří by kupovali od něj levně boty a draho prodávali. Proto přistoupil k výstavbě obchodních domů a obchodu v každé obci. Vydělával potom na obchodě, kterým mohl zaplatit mechanizaci práce v jeho továrně.

Vůbec nejhorším artiklem vzhledem k výdělkům jsou subdodávky. Košile se vyrobí u nás a knoflíky v Rumunsku, ale německý konečný výrobce knoflíky přišije, dá na košili svoji vizitku, a prodá ji za několikanásobnou cenu než je prostý součet ceny košile a knoflíků, a to všechno proto, že je „vlastníkem trhu“. Mnohdy to prodá nazpět u nás nebo v Rumunsku a vyřadí i našeho výrobce, který by stejným způsobem košili zpracoval, protože obchody obvykle chtějí „známou značku“ a nemají důvěru v ty, kteří nejsou „vlastníky trhu“. Ale nemysleme si, že vzdálenost od zákazníka je podstatná, nikoliv, podstatné je, kdo je vlastník a manažer. Vždyť montovny jsou opět jen zaměstnáváním laciné pracovní síly. Vlastníci jsou v zahraničí a jim plynou zisky z výroby i obchodu. Všechno to jsou pro nás jen jakési „podřízené práce“ bez velké přidané hodnoty. Vlastnictví je podstatné, ale jen tenkrát, když je (jako u Bati) spojeno s „vlastnictvím trhu“.

Po pádu komunistického režimu se už s tím nedalo nic dělat. Ztratili jsme i východní trhy, protože všichni kupovali západní zboží, které bylo konkurenceschopnější (někdy ani nebylo kvalitnější). Západní firmy obsadily trh a ještě více zbohatly, zatímco my jsme byli jenom „zachráněni“. Hlavní podíl na tom měli zákazníci a jejich přesvědčení. Potom přišly banky a obchodní řetězce. Naše firmy byly podfinancované, privatizace byla mnohdy spojena se zmatky, propouštěním lidí apod. Naši lidé se zařadili do prodeje zahraničního zboží, protože tam nejvíce vydělávali. Za takových okolností se samozřejmě cizí kapitál „zmocnil trhu“ a některých našich podniků. Cizí kapitál dobře ví, že nemůže jenom prodávat zahraniční výrobky, brzy by totiž lidé v takové zemi neměli za co kupovat. Musí je i zaměstnávat a tak se pomalu vytváří situace, která je dnes. Občané české republiky, pokud nepracují ve službách a drobné místní výrobě, jsou převážně jen zaměstnanci velkoprůmyslu a dodavateli levných komponent. Zemědělství je odrazem celkové situace. Od nás se vyváží kukuřice, pšenice a řepka (podporováno dotacemi EU). Avšak zpracování probíhá převážně zahraničními firmami (Agrofert je výjimkou) mnohdy v zahraničí.

Závěr: metropole bohatnou a periferie chudnou, nestaňme se periferií velkého celku!

Nemyslím si, že vznik dnešního paradigmatu byl nějaký cílený záměr, vyvinul se z celé situace postkomunistické doby a zakonzervoval se, protože vyhovuje těm, kdo z toho těží.

Východním národům nebylo dopřáno ono blahodárné paradigma poválečné západní Evropy samostatných států, které si měly příležitost nastavit cla a vést vlastní fiskální politiku tak dlouho, až vyspěly a mohly se začít svobodně sdružovat, a to pod americkou bezpečnostní supervizí, nikoliv nadvládou. Východní státy se naproti tomu po pádu komunismu staly vazaly a doprošovači dotací, ztratily svoje místní trhy a vlastnictví investic. Blahobytné západní Německo už nacpalo mnoho prostředků do východního, ale lidé z východu stále odchází pracovat na západ a jsou městečka, která už mají jen polovinu obyvatel, převážně důchodců. Tak dopadá vazalská země jsoucí v jednom politickém bloku s „blahobytnou“. Tak můžeme dopadnout i my při další integraci v „tvrdém jádru“.

Do jednoho politického celku nemohou jít „blahobytné země“ a jejich vazalové zároveň. Protože žijeme v době, kdy metropole bohatnou a periferie chudnou, v takovém celku se staneme periferií. Politické struktury budou sloužit ekonomickým zájmům hegemonů, kteří budou chtít stav zakonzervovat a bránit jej politickými metodami. Vidíme Francii, jak se snaží politickými metodami zamezit konkurenci našich dopravců. Jakmile bude jen náznak nějakého našeho pronikání, hned si najdou nějaký politický důvod, buď v oblasti ekologie, daní, mezd a všeho možného. Budou nás jen „přikrmovat“, abychom nebyli extrémně nespokojení, zisky půjdou opět na západ a k nám půjdou dotace, za které budeme „líbat ruce“ a pokorně poslouchat, pokud ne, podniky ukončí u nás výrobu a zavedou ji jinde. Třeba odstěhují i Škodovku.

Robotizace výroby je jen pokračováním automatizace, nic nezmění, jen pokud by přišla příliš náhle, zvýší nezaměstnanost opět jen v těch vazalských zemích, v montovnách apod., naopak zaměstná vzdělané lidi v blahobytných (projekty a stavba robotů). Investice na robotizaci jsou příliš vysoké a musí se splácet půjčky, než aby se nějak výrazně mohly snižovat ceny.

Mimo „blahobytné země“ Západu máme daleko větší možnosti, neboť snadněji vynikneme kvalitou a cenou, mnohde jsou naše značky známé a nejsou ony záporné předsudky proti nám. To neznamená se s Evropou rozcházet, ale nenechat si vzít politickou suverenitu. Podle toho by měli i občané se rozhodovat v politické oblasti, při volbách, při vytváření politických stran atd.

Poznámka editora (Stwora)

Jedno přísloví říká, dejte si pozor, co si přejete. Mohlo by se vám to splnit. Autor si, stejně jako mnoho našich lidí, přeje, abychom se měli stejně, jako západní Evropa. Aby platy a ceny byly podobné jako třeba v Německu. Já na druhé straně často blahořečím osudu, že to tak není. Proč? Protože ta relativní chudoba (zdůrazňuji slovo relativní) může být ve skutečnosti naše záchrana. Záchrana před hordami okupantů z Afriky a zemí třetího světa. Za to, že tady ještě nejsou, alespoň ne v takové míře jako v bohatších zemích na západ od Aše, za to vděčíme tomu, že se máme malinko hůř. A tím pádem nejsme pro ně tak atraktivní. Okupanti jsou vypočítaví, nemilosrdní, agresivní, hrabiví a velmi dobře informováni. Ve chvíli, kdy se dorovnají platy a ceny, je tady máme v plné parádě. Žádné ploty je nezastaví, i kdyby na hranicích byly. A ony tam nejsou.

Ne nadarmo nám dnes Západ závidí a jejich obyvatelé jezdí velmi rádi do českých měst a někteří tady kupují domy a byty. Ne proto, že je to levněji, ale proto, že je tu ještě bezpečno. Tak prosím, nefňukejme a nesnažme se o těch par eur v peněžence navíc. Bylo by to Pyrrhovo vítězství.

buheh

niekomu unikla táto fakt veľmi smutná správa, tak si ju určite nenechajte ujsť:

http://www.hlavnespravy.sk/na-severe-maroka-sa-15-tinedzerov-suloziacich...

A najmä diskusia je veľmi smutná, skoro som sa rozplakal.

buheh

Pohybujú sa ako keby sa vznášali...

(Alebo žeby používali segway?)

http://www.dobrenoviny.sk/c/104088/rusky-tradicny-tanec-vyzera-ako-magic...

buheh

http://www.novarepublika.cz/2017/08/sankce-kourova-clona-materske-skolky...

Kvalitný opis situácie v Amerike. A súvisí to aj s témou tohto Eminho článku. Európania by mali čím skôr pochopiť (a pri voľbách zohľadniť), že na Ameriku už treba zabudnúť – Európa od nej nemôže čakať naozaj nič iné, než len pokusy ju oslabiť a zničiť. Veľká votrelecká kampaň made in Soros je iba časťou celého obrazu: je tu aj kopa iných vecí, napr. sankcie akože proti Rusku, ale v skutočnosti hlavne proti Európe, tlačenie kompradorských bábkových eurorežimov do nezmyselných predražených nákupov amerického bridlicového sajrajtu a starého armádneho šrotu, atď.

Amerika ako centrum svetovládneho upírstva je v permanentnej tichej vojne voči celému svetu, a predovšetkým voči regiónom s potenciálom sa perspektívne brániť a oslobodzovať. Komu sa to nezdá, nech si prečíta Wolfowitzovu doktrínu, ktorú v týchto dňoch neokoni usilovne oprašujú. Takže netreba príliš veľkú fantáziu, aby človek pochopil, že silná a nezávislá Európa je pre Ameriku potenciálne ešte nebezpečnejší protivník ako Rusko.

buheh

Je to zaujímavá štatistika o počte zabitých v mene islamu v tomto roku ku dnešnému dňu:

https://www.thereligionofpeace.com/attacks/attacks.aspx?Yr=2017

A vlastne aj stránka je celkom k veci.

buheh

bazíruje na pocite, presne tak. A podľa čoho iného Ty hodnotíš krásu a dokonalosť?

Je to nástroj, ktorý niekto vie používať a niekto menej. Dajú sa ním vyjadriť úžasné veci. Aj iné jazyky to dokážu, ale každý je predsa len iný a dáva posolstvu iný odtieň.

Že na Slovensku nemáme preslávených rečníkov, to je kritérium asi podľa takej logiky ako že keďže tu nemáme najvyššiu vežu na svete, tak asi nevieme vyrobiť kvalitné tehly.

A že televízne kanály kanalizujúce mediálne splašky tunajšiemu ľudu sú plné idiotov otázneho etnického pôvodu, za to slovenčina naozaj nemôže.

buheh

Slovenčina je krásna a dokonalá. To myslím úplne vážne, bez irónie. Vlastne, dokonalá celkom nie, lebo je cielene i neúmyselne nivočená škodcami i hlupákmi. Ale problém určite nie je v nej.

Mäkčene a dĺžne mi neberte... A pre tých, ktorí si myslia, že bez mäkčeňov a dĺžňov to bude lepšie, tu mám text jednej esemesky, ktorú mi onehdá ktosi poslal:

BABKA SA V NOCI ZOBUDILA NA NEJAKE PISKOTY A SUCHOTY. Z PISKOTOV UROBILA PISKOTOVU ROLADU, ALE NA SUCHOTY UMRELA.

buheh

"Bohatosť či chudoba je závislá na tom, kto a ako ju meria. Naprklad je isté, že Východná Európa bola vždy v histórii veľmi chudobná čo sa týka vlastnenia čínskych peňazí - skoro nikdy žiadne nemala. Ale Čínania ich vždy mali hromadu, boli bohatí.
Ak niekomu tento ironický príklad s Čínaňmi pripadá ako absurdný vtip, nech sa zamyslí, či podobný nerobí aj s posranými americkými sračkami zvanými dolár. A komu patrí Euro a vôbec súčasný systém, kde sa stanovujú jeho pravidlá? V Bratislave veru nie. A ach, aká náhoda, zas ten, kto stanovuje pravidlá, je bohatý a zvyšok, vrátane pekného príkladu z nedávna, Grécka, je chudobný."
Dokonca ani ja sám by som to oveľa lepšie nenapísal. Navrhujem dať do zbierky citátov.

buheh

chvíľa pre reklamu. Z Ukrajiny:

https://www.youtube.com/watch?v=ugr8wc6w0EM

buheh

Ja to stále hovorím. Náš totiž nikto neprepadne, nás nikto nemôže obsadiť, lebo my už obsadení sme. Takže obranné zbrane nám sú momentálne nanič.

Skôr by sa v tejto fáze zišli nejaké prostriedky na hubenie škodcov. Nejaké prostriedky (aby ste to nechápali ako výzvu k nenávisti a násiliu v zmysle paragrafu, atď, tak upozorňujem, že ja som nepovedal, že rovno zbrane – ale skrátka niečo, čo bude fungovať), čím by sme našu krajinu mohli oslobodiť od mechanizmov diaľkového riadenia, od agentov cudzej moci, ktorí momentálne majú tento štát vo svojich špinavých paprčiach. Ja som v minulosti zvykol spomínať vidly, ale Norman ma vyhrešil, že tie nie sú vhodné. Manželka tvrdí, že na špinu je najlepšie Savo, ale to sa mi zas nezdá, Savo je zbytočne drahé.

buheh

Asi aj majitelia Zemegule si uvedomili, že plán výmeny západoeurópskeho obyvateľstva za islamsko-afro-analfabetický mix je vo východnej Európe absolútne neakceptovateľný a tento región hrozí odtrhnutím z reťaze. Tak ho treba zase raz opatrne podchytiť.

buheh

sa zruší až prijatím definitívy, čiže práva šaríja.

buheh

Je to agent, ktorý plní svoje poslanie.

buheh

A je dobre, že tam nechýba ani známe vyjadrenie Georgea Friedmana, šéfa Stratforu, v tom zmysle, že spojenie Ruska a Nemecka je najväčšou americkou nočnou morou (približne 18:45). Spojenie, ktoré navyše hrozí prerásť do veľkého euroázijského prepojenia od Nemecka cez Rusko, Irán, Indiu, až po Čínu, po ktorom by sa z amerického kontinentu definitívne stala len podvyživená periféria Veľkej Euroázie.

To s RTVS bol samozrejme iba žart...

buheh

Autor filmu Jurij Kofner síce nespomenul ani slovkom etnikum, ktorého príslušníci z veľkej (väčšej či menšej) časti určovali a stále určujú konanie každej z krajín, ktoré v dokumente hrajú podstatnú úlohu (hm, Kofner, aké zvláštne, nerusky znejúce meno), ale budiž. Kiež by bolo viac takýchto dokumentov. Teraz už ostáva len tešiť sa, kedy to preložené pobeží na STV2. Vlastne teraz sa to tuším volá RTVS, či ako.

buheh

nenavrhol nič. A ja navrhujem postaviť vysoký plot a pripraviť si veľa streliva.

buheh

Preposielam tak, ako mi zhodou okolností dnes prišlo mailom:

Na to, aby sa nejaká kultúra zachovala dlhšie než 25 rokov, musí existovať určitá úroveň natality, t.j. 2,11 dieťaťa na rodinu. Všetko pod touto úrovňou znamená, že spoločnosť sa nezachová.

Pri pohľade do histórie, nezachovala sa žiadna kultúra po tom, čo úroveň jej natality klesla na 1,9 dieťaťa.

Úroveň 1,3 už nemožno zvrátiť, pretože by bolo treba 80 až 100 rokov na to, aby sa sama upravila, no niet takého ekonomického modelu, ktorý by za ten čas takúto spoločnosť udržal.

Inými slovami, z dvoch manželských párov má každý jedno dieťa a ak každé z týchto detí bude mať jedno dieťa, bude 4-násobne menej detí, než babiek a dedkov.

Ak sa v roku 2010 narodí len milión detí, je ťažké mať 2 milióny dospelých, ktorí pôjdu do sveta v r. 2030. Ak sa populácia zmenšuje, tak spoločnosť aj kultúra postupne zaniká.

Úroveň natality Francúzov je 1,8.

Angličanov1,6.

Grékov1,3.

Nemcov1,3.

Talianov1,2.

Španielov1,1.

*31 krajín EÚ má úroveň natality dohromady 1,38.*

História nám hovorí, že túto úroveň už nemožno zvrátiť. Za niekoľko rokov Európa, akú poznáme, prestane existovať.

No populácia Európy sa nezmenšuje. Prečo?

*Islamská imigrácia!*

Za populačný rast Európy od roku 1990 môže z 90 % islamská imigrácia. Francúzsko má úroveň svojej natality 1,8 promile a moslimovia vo Francúzsku 8,1.

Južné Francúzsko, ktoré sa z historického hľadiska považuje za jednu z oblastí s najväčším počtom kostolov na svete, *má teraz viac mešít než kostolov*. 30% obyvateľov do veku 20 rokov tvoria moslimovia.

Vo väčších mestách, vrátane Nice, Marseille a Paríža tento počet vzrástol na 45 %. Do roku 2027 bude jeden z 5 Francúzov moslim. A *už o 39 rokov bude Francúzsko islamským štátom*.

Vo Veľkej Británii vzrástol počet moslimov za posledných 30 rokov z 82000 na 2,5 milióna. To je 30-násobný nárast!!! *Vo Veľkej Británii je teraz vyše 1000 mešít, mnohé z nich sú bývalé kostoly...*

*V Holandsku* je 50 % novorodencov moslimského pôvodu a *o 15 rokov bude polovica obyvateľstva Holandska moslimská.*

*V Rusku* je 23 miliónov moslimov. *Každý 5. Rus je moslim.* O niekoľko rokov bude v ruskej armáde 40 % moslimov.

*V Belgicku* je 25 % novorodencov moslimov. Belgická vláda zistila, že tretina zo všetkých detí narodených v Európe *bude už za 15 rokov moslimského vierovyznania.*

Nemecká vláda o tom verejne začala hovoriť ako prvá. *„Zánik (nemeckej) populácie sa už nedá zastaviť.* Tendencia pádu sa už nedá zastaviť. *Nemecko bude do roku 2050 moslimskou krajinou.“*

*Líbijský vodca Muamar Kaddáfi svojho času vyhlásil: „Existujú znamenia, že Alah dosiahne víťazstvo nad Európu bez mečov, pušiek, bez dobytia.* Nepotrebujeme teroristov,ani bomby samovrahov. 50 miliónov moslimov (v Európe) ju v priebehu niekoľkých desaťročí pretvorí na moslimský kontinent.“

*Teraz ich je 52 miliónov (údaje z r. 2007!), ale za 20 rokov sa tento počet zdvojnásobí na 104 miliónov.*

Katolícka cirkev nedávno zverejnila skutočnosť, že ju islam prerástol v počte registrovaných veriacich. Za 5 – 7 rokov bude islam dominantným náboženstvom na celom svete.

Svet,v ktorom žijeme, už nie je ten, v ktorom budú žiť naše deti a vnuci. Možno to znie pateticky, ale je to tak.

Stránky