buheh

authenticated user,autor

texty

Z času na čas sa objavujú v diskusiách argumenty, že ten alebo onen politik, tým že má príliš protisystémové názory, ohrozuje ekonomiku krajiny a životnú úroveň ľudí.

Máme za sebou fchancúske voľby. Boli učebnicovou ukážkou technológie zvanej demokratické voľby. Nahnevaný a podvedený národ silne cíti, že je v ohrození. A napriek tomu nepriateľ, predstaviteľ záujmov cudzej veľmoci tie voľby jasne vyhral.

Tak je tá Európska únia dobrá vec alebo nie? Opäť sa tu zjavili úvahy na túto tému, tak si teda otvorene povedzme ako to vlastne je.

Motorová píla je dobrá vec, či nie? Nuž, keď sa použije tak ako treba, tak je dobrá. Keď si ňou zarežeš do kolena, tak nie je veľmi dobrá.

Som sa onehdá dostal k akýmsi zaprášeným knižkám. Jednu som otvoril a padol mi zrak na riadky, ktoré prikladám. Je to z novely Povětroň od Karla Čapka. Nositeľ Radu T. G. Masaryka, ktorý bol sedemkrát nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru, už v 30. rokoch napísal toto (myslím že to písal v česko-vantustanskom nárečí):

Prepáčte mi, ale tomuto som naozaj nevedel odolať. Dúfam že ma riaditeľ tohto skvelého portálu s týmto príspevkom nevyrazí, ale ja som sa fakt skvelo bavil. Prevzaté z portálu Topky.sk zo dňa 27.01.2014 05:00

 

Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne. Povedal nejaký Angličan. Je to v podstate len rozvinutá myšlienka istého Američana, ktorý tvrdí, že čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí.

Kedysi aj náš pán premiér spomínali tretiu cestu. Ba dokonca sa mi čosi marí, že sa aj jeho strana jeden čas tak volala: Smer – tretia cesta. Už tú tretiu cestu nespomína, asi na ňu pod dojmom štedrých sponzorských darov po prvej ceste zabudol.

Syfilis je nepríjemná choroba. Najčastejšie ju dostanú ľudia, ktorí podľahnú nestriedmosti, stratia morálne zásady či zábrany. Potom ako sa nakazia, zdanlivo sa nič také strašné nedeje – čosi nie je v poriadku, ale vlastne všetko ide ďalej. Až o dlhší čas sa ukážu skutočné následky nákazy.

Vraj im hekeri ovplyvnili výsledok volieb.

Buhehe. Keby to nebola taká drzá nehoráznosť, tak by to bola ale fakt sranda, bžunda, alebo, ako hovorieval Grigoriy, prča.

"Systém je dobrý, to len (v poslednom čase) nejakí zlí ujovia "kradnú" a preto je národ bez zdrojov, bez istoty a bez budúcnosti." Nad touto mantrou rôznych komunálnych a mediálnych matovičov som sa rozčuľoval ešte za čias reálneho socializmu.

Zvieratká v lese sa sťažovali na rôzne problémy s bývaním: že veverička má dieru až celkom hore na strome a pri nosení orieškov sa veľmi nabehá, že zajac odmieta pridelený erárny byt po tchorovi, žaby sa sťažujú, že bocian

Všetky ríše, všetky civilizácie v konečnom dôsledku stoja na nejakej abstraktnej myšlienkovej konštrukcii. Je len vecou terminológie, či to nazveme mytológiou, ideológiou, náboženstvom, tradíciou, legendou.

Genografia je veda, ktorá skúma strom príbuznosti ľudských populácií na základe porovnávania genetického materiálu desaťtisícov jedincov z celého sveta.

Prišlo mi mailom, tak sa chcem podeliť o pekný článok:

 

Sme zaostalí a je to super! 

Na prvý pohľad až udivuje, aké vytrvalé sú niektoré falošné mémy, napriek tomu, že sú zjavne nelogické či neetické. Lenže pri živote ich drží nie logika, ale prirodzené psychologické mechanizmy – logike navzdory.

Tvrdenie, že sa nás ľudí na túto planétu zmestí ešte viac – to je jeden z najjedovatejších škodlivých mémov, aké nám ktosi podsúva. Je to jedna z kľúčových súčiastok diabolského podvodu, v ktorom žijeme.

Obrezané mediálne slniečka nám hovoria: musíte vyznávať európske hodnoty, lebo inak ste xenofóbi, fašisti, ľudský odpad nehodný čo i len opľutia.

V našich milovaných pluralitných a neviditeľnou rukou trhu vlastnených a riadených médiách nám pravidelne podsúvajú termín „prepadnutý hlas“.

Čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí,“ hovorí starý Murphy a lord Acton dopĺňa špeciálnu obdobu tohto tvrdenia pre oblasť spoločenskovednú: „Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne.“ Počas stáročí skoncentrovaná svetovládna moc mala nespočet príležitostí sa

Ešte pred pár rokmi by nikto neveril, že sa niečo také môže stať: Európu, druhý najstráženejší svetadiel, chránený slávnou schengenskou hranicou a najmodernejšou technikou, zaplavili miliónové nekontrolované húfy bezprizorných votrelcov.

Médiá nás strašia a bedákajú: Slovensko (a celá Európa) starne, čiže vymiera, nebude mať kto pracovať na tých, čo ostanú.

Supernechutnou mediálnou gebuzinou, ktorú budeme najbližší rok voľky-nevoľky papať, je prdvolebná brainwashingtoniáda 2016. Viem, voľby sú ešte ďaleko, ale psychológovia vedia, že kašu treba začať podávať už teraz.

Keď si pustíte televízor a otvoríte noviny alebo hocičo iné, tak sa odvšadiaľ na vás vyvalí názor mediálnych samsonov na Grécko, že a) sami si zavinili svoj dlh, b) lebo mali vysoké dôchodky, a c), že to teraz musia zahraničným banksterom zaplatiť. 

Každé štyri roky si zvolíme našich volených zástupcov. Alebo, presnejšie povedané, v televízii nám vždy povedia, koho sme si zvolili – ja som to totiž nekontroloval, ani nikto, koho poznám.

Prešiel rok od návratu Krymu do láskavého objatia Matičky Rusi. Počas toho roku sme boli intenzívne kŕmení jedovatou mediálnou kašou o tom, ako Rusko násilím „anektovalo“ ukrajinský Krym. Preto by bolo možno na mieste si zopakovať fakty o tejto záležitosti.

Drahí bratia a sestry, v dnešnej mojej nedeľnej kázni obrátim pozornosť k ďalšej z radu tisíckrát opakovaných lží, ktoré sme si napokon osvojili ako písmo sväté. Že Európa vymiera, lebo má nízku pôrodnosť. A že teda logicky potrebujeme nejaké to multikulti občerstvenie.

 

Nielen imigrantská téma je plná mediálnych nášľapných mín. Tak napríklad obľúbený rok 1968, o ktorom sa tu nedávno hovorilo – tam je ich tiež dosť.

Stránky

komentáre

buheh

takto by som sa na to nedíval, to ťahá debatu do závozu. Všetci hľadáme riešenie v rámci jestvujúceho rozloženia politických síl. Kotleba je zhodou okolností na tom brehu ako my tu, ale neznamená to nič viac. Nikto nie je ideálny, a ani v budúcnosti nebude. Kotleba ani LePenka nie sú ani zďaleka ideálni, skôr naopak, ale keď nie sú lepší, tak treba vhodiť do urny lístok s ich menom. A samozrejme, dnešok je čas, keď sa tvoria sily budúcnosti a treba hľadať nového človeka, nový typ politika, ktorý bude lepším riešením.

buheh

mňa niekedy bolela aj dva dni. To prejde. :D

Veď to ja nie v zlom. Aj ja som bol kedysi mladý.

Mohli a môžeme... áno. Keby sme sa teraz zdvihli, zobrali vidly... do hodiny by bolo po všetkom.

Tak prečo nie? Nejsou lidi? Aha... tak potom nemôžeme.

buheh

že tá ježibaba vyzerá dosť dobre – v mojej literatúre z detstva sú väčšinou vyobrazené horšie, s väčšími nosmi a ešte pichľavejšími očami.

buheh

po prehýrenej piatkovej noci domov, zásadne už nič nepíšem. Kedysi som to skúsil, ale potom za triezva som sa veľmi hanbil.

buheh

či tam bude on alebo niekto iný, tí istí potkani budú sa opäť ťahať k moci, tak ako vždy predtým. Treba chápať, že systém, kým sa nezmení, bude fungovať vždy rovnako. Ale to neznamená rezignáciu – človek by mal vždy využiť každú príležitosť urobiť to, čo by mohlo aspoň trochu pomôcť dobrej veci. Teda ísť voliť proti tomuto korupčnému systému. Čiže toho, kto ho bude čo najviac rozbíjať. Druhá vec je, či bude na výber niekto, kto by mu mohol aspoň trochu ponaprávať pierka, a či vôbec to je za daných okolností možné. Ale skúšať treba v každom prípade. Nikoho nezabije ísť raz za čas sa prejsť a vhodiť papierik do urny.

buheh

Naozaj chcete vedieť ako to bude? Stačí sa spýtať, ja Vám to presne poviem.

Tzv. elita, čiže rodiny a skupiny, ktoré majú mocenské know-how a dlhodobo sa pohybujú "tam hore", v blízkosti vrchola, teda novodobá šľachta, títo ľudia veľmi dobre vedia, že dôvera ľudu je vec veľmi krátkodobá – ľudia po krátkom čase zistia, že noví páni im tie sľubované pečené holuby do úst posielať nebudú, a uveria zase novým figúrkam. Preto treba byť pripravený a včas mať tie figúrky pod palcom. Je to jeden z najzákladnejších princípov spomínaného "know-how", základná zručnosť umožňujúca im ostať "tam hore". V reálnej politike si môže človek byť istý jednou vecou: za plachtou už je pripravená nová sada figúrok, ktorá bude vytiahnutá, keď príde správna chvíľa.

V dnešnom pohnutom čase, keď sa veci hýbu, ale ešte neexplodovali, je treba ľuďom ponúknuť figúrky, ktoré vyzerajú dostatočne revolučne. Dnes sú na rade kotlebovci.

Spomeňte si ako to bolo s mečiarovcami. Okolo tých pár mediálne známych a často aj naivných postavičiek, ktoré vytvárali imidž, sa zhŕklo mračno supov, ktoré v praxi realizovali výkon moci, čiže korupčné eldorádo rokov 90-tych. Rovnaké to bolo s dzurindovcami a teraz o Ficovi a tej bande potkanov okolo neho ani nehovoriac.

To je reálny obraz toho, ako tento model spoločnosti, tzv. zastupiteľská parlamentná demokracia na dnešný spôsob, funguje. A nemôže inak.

Takže si povedzme otvorene ako to bude vyzerať, keď si moc presadne na novú kobylu s názvom ĽSNS. Kotleba bude pekne rečniť a za jeho chrbtom tí istí potkani, ktorých pradedovia boli ľudáci, dedovia komunisti, otcovia dzurindisti a mečiarovci a bratia ficovci a sulíkovci, budú realizovať demokraciu v praxi. Čiže kradnúť, ako tomu hovorí prostoreký blázon, ktorý už nebude chodiť do parlamentu, lebo sú tam na neho zlí. A ktorý sám tiež kradne, presne tak ako ostatní.

And the show must go on.

buheh

si chcel v poslednej vete napísať "..vy Modrí ste zradcovia", nie?

Na ľudskej histórii, poznaní a vlastne človečenstve všeobecne je najsmutnejšie to, že potom, keď sa už povznesie do nejakej výšky a zdá sa, že bude lepšie, tak vzápätí znovu a znovu padne do prachu. Myslel som si, že so starým kamarátom Balúom máme už dávno ujasnené, že všetci ako tu sme v tejto podunajskej nížine, sme vlastne takmer jedna krv a naše záujmy sú viacmenej spoločné. A že, až na pár hlupákov z jednej i druhej strany, to nie sme ani my, ani oni, kto to tu chce rozoštvávať, ale niekto úplne iný a z úplne zištných dôvodov. A vidím, že už sme sa zas dopracovali k rétorike že Maďari to a tamto, a Poliaci sú takí a onakí.

buheh

...už som sa zľakol, že sme do Poľska predali Dzurindu. Tak ako onehdá Mikloša na Ukrajinu. Lebo hoci politika v týchto krajinách je desivá, niečo také by si tí chudáci predsa len nezaslúžili.

buheh

len ja pod tým možným či nemožným rozumiem či reálne sú nejaké kádre k dispozícii, ktoré by to urobili, alebo nie. Ako hovoria američania, kadry rešajut vsjo.

buheh

bol veľmi optimistický, najmä ten záver. Áno, dovŕšme multikulti Európu najveľkolepešjším činom histórie, buďme veľkorysí a dajme Brusel celý úbohým utečencom. Svätý Martin dal polovicu svojho plášťa žobrákovi, my mu dajme celý Brusel. Srdce na dlani, posledná košeľa, veď to je predsa v zmysle našich európskych hodnôt, či nie?

Keď si to tak predstavujem, ci pana, ako hovoríme u nás na východe, do europarlamentu by sa ich zmestilo! Ak dobre rátam, tak aj zo tri plné veľké lode. A tam uprostred, v tom kruhu, tam by mohli vykonávať svoje multikultúrne potreby, vrátane obohacovania tých poslankýň europarlamentu, ktoré sú najviac oddané myšlienkam multikulturalizmu. Napríklad tú, nespomeniem si na jej meno, tuším Monika sa volá.

buheh

EÚ v dnešnej podobe je skrátka nástroj zotročenia a ako takú ju treba zavrhnúť.

Okamžité vystúpenie jednej maličkej krajiny by akurát tak spôsobilo v tej krajine pohromu. Ale keby tých krajín bolo viac, keby sa to podarilo nejako zladiť, tak to už by možno šlo.

Ale to je to, o čom som písal vyššie. Bavíme sa o tom, čo by malo byť, aby to bolo dobré, alebo sa bavíme o tom, čo je dnes tu a teraz politicky, ekonomicky, sociálne, finančne možné?

Tento slovenský parlament a táto vláda neurobia nič, čo by stálo za reč. Nie že by niektorí aj nechceli, ale reálpolitika je reálpolitika.

buheh

Vždy treba rozlišovať dve roviny. Teoretickú, ako by mali veci fungovať vo všeobecnosti, v nejakom abstraktnom štáte, a praktickú, nad čím je momentálne možné uvažovať v konkrétnej krajine roku pána 2017.

Teoretické filozofovanie, tu je jasné, že hovoríme len o abstrakciách spoločenských mechanizmov. To je napríklad veľká časť mojich úvah na tomto portáli a často zisťujem, že ľudia so mnou nesúhlasia iba preto, že, premietajúc to hneď do konkrétneho stavu vecí, vidia nereálnosť toho, o čom hovorím. Pritom ja mám na mysli naozaj len teoretický mechanizmus, o ktorom viem, že s realitou dneška má len málo spoločného, ale je nevyhnutné najprv uvažovať takto, ak chceme nájsť lepší model, než ten dnešný. Až keď si ujasníme, kam sa raz v ďalekej budúcnosti chceme dostať, môžeme sa pustiť žiadaným smerom – preto najprv musíme uvažovať teoreticky.

No a potom je tu druhá rovina, tá praktická. Tá je práve silne závislá od toho, nakoľko realistické či idealistické ciele si kto dáva. A v tom spočíva veľká časť názorových rozdielov medzi ľuďmi. Čo je lepšie: byť totálne pragmatický až oportunistický realista, zástanca reálpolitiky možného, alebo, predpokladajúc, že každé impérium sa skôr či neskôr svojou váhou zrúti, hľadiac veľa desaťročí dopredu, radšej robiť zdanlivo iracionálne a deštruktívne kroky, ktoré z pohľadu vzdialenej budúcnosti sú logické, ale v okamžitom horizonte budú znamenať zhoršenie situácie?

Tu je takmer isté, že sa ľudia nedohodnú, pretože každý vidí veci ináč. A nielen to, ale aj do akej miery sú ochotní obetovať svoj okamžitý komfort. Niekto povie, že heslo motyky a krompáče je idiotské a vracia nás o sto rokov dozadu, a má svoju pravdu. A ten, kto tvrdí, že o 50 rokov sa ukáže, že prístup motyky a krompáče bol najlepší možný, tiež má svoju pravdu.

Môže Slovensko prežiť bez EÚ a jewra? Samozrejme že môže.
Je reálne, že sa Slovensko v danom reálpolitickom kontexte zbaví EÚ a jewra? Rozhodne nie.
Bolo by zbavenie sa EÚ a jewra na okamžitý prospech občanov Slovenska? Jednoznačne nie.
Bolo by zbavenie sa EÚ a jewra z dlhodobého hľadiska užitočné? Nikto nevie ako sa situácia vyvinie.
Bolo by zbavenie sa EÚ a jewra správnym krokom z hľadiska perspektív vývoja Európy ako celku, ktorý sa usiluje o zachovanie svojej kultúry a identity a znovunadobudnutie suverenity? Určite áno.

buheh

článkov, aké som v poslednom čase videl. Prednáška profesora Mausfelda na tému "Strach mocenských elít z národa":

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7263-profesor-rainer-mausfeld-...

buheh

prišlo mi to vtipné, no tak neurobí si človek radosť?

buheh

na tom niečo je. V podstate tento pastier nie je najhorší. Čo by sme mu mohli vytknúť?

(Pripomenulo mi to moju obľúbenú scénu z môjho obľúbeného filmu Život podľa Briana, čas 28:30: https://www.youtube.com/watch?v=QSSM61PN5KQ)

V podstate je celkom fajn. No dobre, roztočil špirálu "nekonečného rastu" a nekonečnej spotreby, čím smeruje zemeguľu do ekologického pekla. A čo ešte? Skúša na nás rafinované jedy rôzneho druhu. A čo ešte? Pomaličky, kúsok po kúsku, skracuje reťaz. A čo ešte? Udržiava nás v klamstve, nevedomosti a vzájomnej nenávisti, a keď to bude potrebovať, bez mihnutia oka nás zabije. No a ešte asi sto vecí, ale inak je celkom fajn.

buheh

že vyrástla v Iráne. Keď niekto dokáže vysvetľovať čínsku gramatiku, je viac než pravdepodobné, že vyrástol v Iráne.

buheh

keby to neexportovali. Tam doma nech si majú hoc aj sto detí. Ak to vedia uživiť, tak je to ich vec.

A takisto je v poriadku, ak teraz majú naše ženy len po jednom decku. Pred sto rokmi nás bol v tejto krajine milión, a ak nás tu bude o ďalších sto rokov zase len milión, žiadny problém, tým lepšie pre prírodu.

Celý problém je v tom, ochrániť si svoje pred votrelcami. Zdá sa, že najťažšie je osprosteným masám vysvetliť, že tie generácie, ktoré pred nami tento svet vybudovali a celý čas ho bránili pred nepriateľmi, to iste nemysleli tak, že táto naša generácia má byť pupkom sveta, po ktorom už má prísť len votrelecké inferno.

buheh

ľahko sa to povie, v praxi je to zložitejšie.

To splácanie úverov... áno, všetkých nás viac či menej držia v dlhovom klepci. Veď na tom pracovali stáročia a teraz už to majú takmer dokonalé. Ale znamená to, že už sa nedá nič robiť, len poslúchať a ísť pokorne na jatky?

Som presvedčený, že LePenka, tak ako u nás Kotleba, keď by prišlo na lámanie chleba, tak by toho veľa nemohla a tie kompromisy by napokon mnohých idealistov sklamali. Ale nejako začať treba.

buheh

samonaplňujúcimi sa proroctvami. Áno, medzinárodní sionisti by nezávislosť nenechali bez trestu, nepochybne.

Ale to sú tie percentá, o ktorých som písal ďalej. Každá sranda niečo stojí. Ale postaviť sa nepriateľovi človek môže, len ak akceptuje mieru rizika, že pritom niečo schytá.

...voľ nebyť ako byť otrokom...

Keby sme išli do extrému, a teraz ma ukameňujte kto chcete, ale ja si myslím, že ak by sa dostatočne veľký počet krajín dohodol na všeobecnej dlhovej amnestii, prípadne vyhlásenie akýchkoľvek dlhov rothschildovským mafiánom za ilegálne, tak by sa to skrátka stalo. Tak ako sa stalo v roku 1948 znárodnenie. Hej, už počujem ten krik. No a čo? Je to azda horšia alternatíva ako totálne postupné zotročenie alebo jadrová vojna?

buheh

že hranice s Albánskom a Kosovom nie sú otvorené? A aj s Nigériou, Sierrou Leone, Eritreou, Afganistanom, Somálskom a ešte s dlhým radom ďalších demokracií?

Stránky