authenticated user,redaktor

texty

Prvé vážne varovania zazneli vo februári. V marci začala hystéria stúpať a vygradovala až do predvčerajšieho nariadenia mestskej rady, že treba okamžite znížiť spotrebu vody o 100 miliónov litrov denne. Vo viacerých štvrtiach dnes už netečie pitná voda a platí prísny zákaz umývania áut a podobných roztopašností. Reč je o Kapskom Meste, "perle Afriky". O meste v štáte, kde stúpol počet obyvateľstva od roku 1950 z 13 miliónov na dnešných 56 miliónov a ďalej rastie, ako keby mali v zásobe tajný sladkovodný oceán.

Nedávno tu bolo na čestnom mieste videjko Čo sa stalo s deťmi. Človeka to primälo chvíľu rozjímať nad témou, na ktorú inak nieto času.

Nemám z detstva žiadne video a dokonca ani žiadnu fotografiu. Mama a tata necítili potrebu zvečňovať prchavé chvíle v presvedčení, že naše detstvo v nás zostane tak akosi komplexne a parciálne záznamy nie sú potrebné. Keď som ale uvidela fotografiu súčasných iránskych detí, zostala som v úžase.

 

Aby sa nepovedalo, že som málo multikultúrna, záväzne prehlasujem, že black is beautiful. Hlavne keď má podobu Anthonyho Joshuu a dorazí v ringu majdanovského borca ťažkej váhy Vladimíra Klička.

 V čase, keď na Slovensku zatýkala NAKA poslanca NR SR Mizíka, chystali si v Poľsku muži a ženy z Národného radikálneho tábora (ONR) vlajky a transparenty na pochod Varšavou, aby oslávili 83. výročie založenia organizácie. Pochod sa uskutočnil v sobotu 29. apríla.

Na Marse by ľudia mohli bývať v domčekoch z červených tehál. K tomuto bombastickému titulku v korporátnej smetiarni patrí nemenej bombastická fotografia tehly. Foto: Jákobova škola inžinieringu.

A tak sme sa vrátili 5000 rokov dozadu.

Prečo 5000? Lebo Sumerovia tam práve vymysleli tehlu.

Puding od nemeckého výrobcu, dostupný na slovenskom trhu, obsahuje kúsky kovu. No a čo, pýtam sa. Sú to preferencie tohto trhu predsa. Výrobca to vie a dodáva k nám to, čo si domáci spotrebiteľ kúpi. Treba to nechať na trh. Trh najlepšie vie, trh všetko vyrieši. Kupujú Slováci ten puding? Kupujú. Tak aký problém, čo za problém.

Muchova Slovanská epopej je do 5. júna 2017 v Národnom centre umenia v Tokiu. Svetový unikát, pre ktorý sa v Českej republike doteraz nenašlo dôstojné miesto, vyvoláva, pochopiteľne, v Japoncoch úžas a nadšenie. Do galérie prúdia v hojnom počte.

Všetci píšu o Veľkej noci, chcem aj ja. V rámci multikulturalizmu to však nebude kresťanská Veľká noc, ono voľné pokračovanie pohansko-dionýzovských mýtov, ktoré je aj v aktuálnej Ježišovej verzii vnímané tak akosi mýticky i mysticky. Nie.

A to ste už počuli? Izrael chce mať natiahnutú plynovú rúru od svojich ukradnutých offshore ložísk vo východnej časti Stredozemného mora cez Cyprus a Grécko až do Európy. Paštát bez hraníc z tohto dôvodu nedávno navštívili predstavitelia Cypru, Grécka a Talianska. Podľa médií boli plynovodom unesení, v skutočnosti sa však ošívali a súkali zo seba rozpačité frázy.

Na dotvorenie atmosféry už len kýble, mopy a chémia na báze chlóru chýbajú. Reč je o fotke, ktorá vďaka korporátnym agentúram Sionu "obletela svet". Je na nej konšternovaný americafirst kolektív, nepohodlne usadený v kumbáli pre upratovačky. Dvere stráži uniforma, aby sa nerozliezli ako šváby.

Hovorí sa, že do roku 1950 jazdili Saudi na ťavách a po roku 2050 budú zas jazdiť na ťavách. Podľa všetkého to bude skôr. Wahábistické kráľovstvo padá do problémov a stajne saudských princátok plné najbizarnejších drahých áut začínajú byť na smiech.

Ak ste ju nevideli, môžete zájsť do Japonska. Alebo do Číny - na výber budú postupne tri mestá. Zatiaľ nevedno, ktoré. Alebo môžete vycestovať do Južnej Kórei. A potom zrejme do USA. Následne možno príde do úvahy Nový Zéland, Juhoafrická republika a Brazília.

Americká administratíva si už udeľuje navzájom ocenenia ako voľakedy komunistickí súdruhovia. Keď však prezident zavesí na krk metál svojmu viceprezidentovi Bidenovi, prečo Biden zohrá pred publikom zasoplené teátro? Že je Biden mentálne nestabilný, to nie je u sionistu jeho rangu, a teda ťažkého zločinca, žiadne prekvapenie.

Štátne výdavky na utečencov zvýšili v roku 2016 rast ekonomiky Nemecka približne o 0,3 %, šťastne zachrochtal šéf nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky DIW Marcel Fratzscher pri bilancii uplynulého obdobia.

Keby sa bol americký židovský škrabák Gerš Kuncman ovládal, nemuselo k tomu dôjsť.

Cimrman, generátor mraučivých tónov a sentimentálnych textov, ktoré nezaprú svoj pôvod v židovskom ghete v Odese, dostal "Nobelovu cenu za literatúru", aby rozhojnil zbierku nobeloviek vlastnených "vyvoleným národom", používanú - napr. v diskusiách v smetiarni - ako pádny argument pri (častých a neprestajných) zmienkach o ich rasovo danej genialite.

Korporátne médiá zabudli mladým Európanom tlmočiť dobrú správu od Európskej komisie. Počnúc 7. decembrom 2016 EK pre nich zriadila Zbor solidarity. Mladí európski zboristi budú bezplatne pomáhať pri "prijímaní, podpore a integrácii migrantov a utečencov, výstavbe prístreší a poskytovaní potravín." Hlásiť sa môžu okamžite.

Bola to zvláštna jeseň na nemecko-švajčiarskom pomedzí. V ospalom regióne, kde sa nič dramatické nedeje, niekto kúsok od Endingenu znásilnil a zavraždil 27-ročnú Carlu G. Šla si ako obvykle zabehať do lesa a už sa nevrátila. Nemecká polícia postupovala kolínskym štýlom, zavedeným od pamätnej silvestrovskej noci.

 Vo štvrtok sa neďaleko Belehradu začalo vojenské cvičenie s názvom Slovanské bratstvo 2016. Zúčastňujú sa na ňom armády Srbska, Ruska a Bieloruska. Cieľom je skvalitnenie spolupráce pri cezhraničnom boji proti terorizmu. Aktívna časť cvičenia potrvá do 9. novembra, ruská armáda, vrátane síl špeciálneho nasadenia a výsadkárov, však zostane na území Srbska nasledujúci polrok.

Tento rok v januári organizácia Lekári bez hraníc (MSF) oznámila, že končí s výlovom Afričanov, naládovaných v gumených člnoch, z teritoriálnych vôd Líbye a blízkeho okolia a s ich vykladaním v Taliansku. Blbý, kto veril. MSF s tým nielenže neprestala, ale vytvorila si sekciu Migration Operations.

Dánske historické mestečko Aabenraa je ako večerné zívnutie. Ospalé a nudné. Keď sa minulý rok dvihla migračná cunami a Dánsko sa vyskytlo medzi TOP 5 najžiadanejšími destináciami, ktoré si z kolekcie štátov EÚ vyberali "úbohí utečenci" ako hrozienka z vianočky, nikto sa Aabenraačanov nepýtal, či si ich tam prajú. Proste tam úbohí utečenci domašírovali.

Švajčiari, Rakušania, Nemci, Česi a dokonca aj Slováci si mohli včera dopriať hodnotný večer s etickou dilemou. Spolurozhodovali, či pilot, ktorý zostrelil civilné lietadlo a zabránil tak teroristickému útoku na štadión s desiatkami tisíc ľudí, postupoval správne.

 Kto si zvykne zaznamenávať do denníčka významné dni, nech si tam dodatočne zapíše tento piatok. "USA podnikajú kroky, ktoré ohrozujú záujmy a bezpečnosť Ruskej federácie. Rusko dlho malo s krokmi USA strategickú trpezlivosť. Dnes však nastal čas priznať, že vo vzťahoch oboch štátov nastali zásadné zmeny." Povedal to minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov.

 Pripomínam americkým "stratégom", že ruské vojenské základne Chmejmim a Tartus sú chránené raketovými systémami S-300 a S-400, ktorých rádius môže byť prekvapením pre akékoľvek neznáme lietajúce objekty, povedal generálmajor Igor Konašenkov. Upozornil, že pri použití systémov sotva bude čas vyjasňovať si po priamej línii dôvod použitia týchto rakiet a zisťovať, čie vlastne sú.

 Sýrska vláda dnes oznámila, že disponuje záznamom komunikácie medzi americkými vojakmi a teroristickou skupinou Daeš, aka Islamským štátom, pri Dejr ez-Zor tesne pred "náhodným" americkým bombardovaním sýrskej armády. Bombardovanie trvalo takmer hodinu, o život prišlo 83 sýrskych vojakov a ďalšie desiatky boli zranené.

Asi málo Európanov by vedelo odpovedať v geografickom kvíze, kde sa - aspoň približne - polostrov s týmto názvom nachádza. Kto chce vedieť presne, vytiahne si mapu Ruskej federácie a nájde si Jamalo-nenecký autonómny okruh. Práve tam, v Tazovskej oblasti, slávnostne prostredníctvom videomostu otvoril tento týždeň prezident Ruska Vladimír Putin ťažbu ropy.

Pobiehajú tam v hojnom počte špinavé chlpaté kreatúry, vyziapujúce a mávajúce ručnými palnými zbraňami. Vitajme v dnešnej Sýrii a zoznámme sa so "Slobodnou sýrskou armádou", aka umiernenou opozíciou. Umožňuje nám to autentické video z oblati Al Raj.

Hen, jaký škandál. Americký prezident Barack Obama doletel do juhočínskeho mesta Hangzhou na summit G20 a na letisku mu k trupu letúňa neprirazili schodíky, voľne pokračujúce červeným kobercom k pristavenej limuzíne. Musel použiť iný otvor.

Nemecká kancelárka sa v závere tohto týždňa stretla so všetkými štyrmi premiérmi Visegrádskej štvorky. Táto údajne najvplyvnejšia žena sveta bola údajne rozniesť inštrukcie - oznámiť, čo si praje. Je to, samozrejme, omyl.

Dôvodom, prečo ikonická fotografia Ladislava Bielika z vpádu vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 nahodila farebný šat, bol podľa jeho syna údajný des mladých ľudí z čierno-bielych fotografií.

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Donald Trump je oficiálnym kandidátom na prezidenta USA. Jeho nominačný spíč na zjazde Republikánov sa čo do dĺžky zaradil na prvé miesto prejavov svojho druhu v amerických dejinách. To ale nie je podstatné. Dôležitý je obsah.

Stránky

komentáre

Ema

“Keď som mal 27 rokov, odišiel som do USA a moja žena s deťmi zostali doma. Keď som si nedokázal nájsť prácu ako inžinier, zamestnal som sa na benzínovej pumpe. Môj šéf bol ukrajinský Žid a tam som videl, ako veľmi je židovská komunita zomknutá. Keď som sa vrátil späť na Slovensko, položil som si otázku – prečo by som sa nestal Židom?”

A veru sa aj židom stal. Je z neho rovnaká mentálna subnorma - vo všetkom, čo urobí i povie - ako títo primitívi, ktorí môžu svoj bastardský aškenázsky rodokmeň pokojne nahradiť odbornou publikáciou "Zoznam psychických chorôb", medzi ktorými majú top miesto narcizmus, exhibicionizmus a citová plytkosť.

http://www.haaretz.com/israel-news/1.791102

Na tomto som sa zas ja rehotala do sĺz. Dobre tam popísali odórickú etiketu poľsko-ukrajinsko-litovsko-ruských trtov, disponujúcich noblesou podomových vykupovačov zajačích kožiek.

Ema

Lebo Lenard "neznášal" Einsteina.
Lenard veľmi dobre vedel, čo je Einstein za komplexnú sviňu, vo vede aj súkromí. Nevedomí sa to dozvedia, keď sa okiadzanie toho podvodníka skončí - keď chorý einsteinovský mýtus konečne padne.

Inak, titulok od smetiarskeho dementa znie, ako keby nobelovku udeľovali Slováci :)

Ema

Je tam síce veľa rečí a málo fotiek, ale ako príprava na tvoj výlet do Iránu celkom ujde

http://www.faz.net/aktuell/stil/drinnen-draussen/wohnkultur-in-iran-blic...

Ema

pri pohľade na propagandistickú chátru spomenul na osud šéfredaktora nemeckého Stuermera a uznal, že bolo vtedy postupované správne a nebolo by od veci takéto najlepšie, históriou overené postupy udržiavať takpovediac pri živote.

Ema

Som doma tu a som s týmto rozhodnutím osudu veľmi spokojná.
S tou kinematografiou, hm... úprimne povedané, neviem.

Ema

Sorosove morské "mimovládne" taxíky, kydajúce ako vidlami africkú nadprodukciu do Európy.

Ema

Neprovokuj tu ich porovnávaním so zdegenerovaným etnikom tam, kde si to uviedla.
Ich rodičia patria k serióznej vzdelanej strednej vrstve. To je niečo, čo ty nepoznáš.

Ema

do sveta sa skončil. Zabudnite.
Irán sa bude rozvíjať svojou cestou.

Ema

sa chcel prejsť po Iráne, v smetiarskom blogovisku je Tomáš Skukalík - práve je na ceste z Iránu do Číny.
Je to autentické, úprimné a s peknými fotkami.

Ema

ti až takto nahnať strach.
Každopádne buď opatrný, jo?

Ema

Tak už som sa vrátil. Fotoaparát nemám. Ani dlhý zoom objektív. Zato mám v bruchu ďalšie dve dierky. Doktori ale hovoria, že do dvoch mesiacov budem v poriadku.
Váš Vivo

Ema

v našej roľníckej rodine sa za urážky dávalo po papuli a nikto neanalyzoval, čo dotyčného pudí správať sa ako chrapúň. Všelijaké tie šialenstvá a samoty a depresie a sadizmy sú len a len nedostatok výchovy a disciplíny. Nemienim to tolerovať. Bodka.

Grigoryi tu má ban, len ho obieha cez uvoľnenejší režim. Dostal ho s absolútnym nadhľadom.

Ema

nanútený anglosionistami dovolil, aby labilný psychopat Matovič akože reprezentoval demokraciu. Docielilo sa len to, že Matovič stvoril desaťtisíce protisystémových ľudí, pre ktorých boli jeho nedávne verejné cirkusy poslednou kvapkou.
Nikdy predtým som okolo seba nepočula od toľkých slušných strednotriedových ľudí exponovaných Matovičovými vystúpeniami hrubé vyjadrenia, že kam môže ísť - a to definitívne - celý tento systém, ktorý si nevie poradiť ani s jedným očividným magorom.

Ema

a ja ten príspevok tak odstrelím, že po ňom ani diakritika nezostane.

Ema

Vbehne ti do tvojho dvora nebezpečný zmrd, začne ti pľuť na ženu a kopať do detí, ale ty budeš bohorovne sedieť v záhradnom kresielku a mudrovať "Nechajte ho, to je IBA Grigoryi, je to s ním čoraz horšie."
Hej, žena dopľutá, deti skopané, ale ty spokojný, lebo útočník je IBA. Ty si predsa niečo viac, ty nechodíš do cudzích dvorov kopať do ľudí, ale máš s ním predsa pochopenie. Óóó, aké humanistické. Už si jak z kreslenej satiry, kde sa Európania zrážaní autom šoférovaným Arabom tešia, že zomierajú ako tolerantní a multikultúrni ľudia.
Sa spamätaj, blbe. Toto nie je hodnota, ktorá sa pri výchove odovzdáva zdravým deťom.

Ema

než ochechule v pozadí.
Banky, prachy...
Tie baby podhadzujú médiá ako dymovú clonu, rovnako ako pri Trumpovi Ivanku či Melániu. Furt to isté - a furt rovnako účinné, ako vidím. Svetovládny Šlojmo ani nemusí vymýšľať nové finty.

Ema

pouvažovať, či tento krám nezavrieť. Zoradiť si racionálne všetky PRE ukončenie a PROTI ukončeniu a zariadiť sa podľa toho. Keď ti pri reálnom probléme človek, ktorý to tu dlhodobo využíva na šírenie svojich obrázkových "informácií", namiesto pomoci napíše znôšku drzých somarín, ktoré zaklincuje konštatovaním Nemám mail, niečo nie je v poriadku.

Najväčším PRE podľa mňa je, že je tu nulová podpora, vrátane diskusií. Nesformovala sa tu za celé tie roky ideovo silná, politicky vyhranená komunita a bezmailoví obrázkovači typu Slaven nie sú hodní toho, aby si mal doťahovačky s NAKA a podobnými orgánmi.
Obávam sa, že Slovensko ako nový štát s tvrdo skúšaným, z brutálneho sveta navôkol oprávnene vyjašeným obyvateľstvom na to proste momentálne nemá.

Ema

normálne ľudské vysvetlenie, čo ti bránilo napísať sem vtedy "Prepáč, Norman, neozvem sa ti súkromne, pretože nemám e-mail a musím tieto svoje arogantné chujstvá písať verejne do diskusie."

Ema

čo si TY urobil pre to, aby to dokurvené nebolo.

Prepodruhý raz oznamuj problémy slušne. Nie si tu majiteľ, ktorému niekto niečo pokazil.

Ema

"Druhé kolo volieb je veľmi oidipovské. Rozhoduje se medzi tou, ktorá zabila svojho otca, a tým, ktorý sa oženil so svojou matkou."
Vskutku zdravý výber.

Stránky