Norman

authenticated user,administrator

texty

Stránky

komentáre

Norman

Na to číslo, až sto melónov som narazil práve nedávno - s tým, že predošlé odhady o divokej a riedkej populácii boli cielene nízke.
Neviem, čo teraz - web proti webu. Je to len jedno číslo v článku, všimni, zámerne píšem do sto miliónov a celej Amerike. To nie je až tak veľa na kontinent, ani pri voľnom spôsobe života.
Nie je to podstatné ani pre článok, zameriavam sa predsa hlavne na poilitku USA voči Európe - ale tvoje ťísla, 2 milióny, sú vyslovene smiešne. Aj 18 milionov, pri rátaní celého severného kontinentu, je smiešne číslo.
Samozrejme, že ich zdecimovali choroby a podmienky, ktoré spôsobovali detskú úmrtnosť a podobne. Ale tak je to vždy. Ale je to genocída.
Obrana svatých Američanov je takisto neomarxistický blábol, ktorý che spraviť z ich sionistického štátu nevinného baránka.
ja sa o tomto naozaj nemienim baviť, ale zas nemôžem reagovať na tvoje slová. Zas očkovanie. Uvedom si - očkovanie robí jeden minister, pri očkovaní je dôležitá plošnosť - je kontraproduktívne, ak vynecháš časť populácie. A minister zdravotníctva je naozaj humanista. Ale vláda - to je viacero iných záujmov. Samozrejme, že nik nechcel domorodcov zabíjať - len ich vyhnali do zóny smrti. (a dnes ich "podporujú)

Prečo sa ich zastávaš? To je podstatné. Ja by som na Američanov neútočil, keby oni sami nemali plnú papulu genocídy (a ľudských práv). Dobre to vieš. Tak nech sa najprv tou genocídou sami zadusia. Oni nie sú naši priatelia.

Podobne je to aj s otroctvom. Ja som rasový racionalista a za politickú akceptáciu rozdielnosti rás - ale absolútne nie som za nejaké zotročovanie alebo čo. A v moderných časoch, medzi belochmi, boli otrokári iba "demokrati" v USA. Prečo by sme im to mali prepáčiť, prečo by sa to proti nim nemalo použiť? Sú dnes lepší? Sú to tupé hrubokrké hovadá.
Mrzí ma,že sa toho nevieš zbaviť, ale v tomto nemienim ustupovať - práve teraz, keď je nádej na posuny, nie.

Norman

Ako sa to vezme, ilúzia. Hm.. hmm...:)

Čo sa týka času, radšej si prečítaj toto:
http://nadhlad.com/content/hranice-evolucie

Je to už tri roky, čo to tu bolo zverejnené. Možno ťa to zaujme. Možno to pochopíš;-)

Norman

Pred príchodom belochov mohli žiť v Severnej Amerike desiatky až stovka milionov domorodcov - sa píše. Všetci sú dnes fakticky vyhubení, to je reálna genocída. Ja nešpecifikujem, či ich vyhubili zbraňami alebo infekciami, alebo inými genocídnymi praktikami. Rovnako ani nešpecifikujem, či ich vyhubili puritáni alebo mexičania alebo iné náboženstvá - jednoznačne sú ale dnes všetci vyhubení. Prečo by sme nad tým mali mávnuť rukou?

To zanechalo stopy na kultúre USA. Nemyslím totiž, že by ich 95% vyhynulo pred rokom 1600 - pozri si postup kolonizácie. Pišeš, že vyhynuli v dobe, keď "väčšina sev. Ameriky bola ludoprazdna". Spachali samovraždu? Dostali infekcie pred príchodm belochov? A anglosasi sa nemôžu tváriť, že pred rokom 1600 sa ich nič netýka - kultúra agresívnej konfrontácie (najslušnejšie možne napísané) na nich pôsobila, selektovala aj ich a prenikala do ich spoločenstva, podobne ako dnes preniká aj do krvi mnohého emigranta, za pár rokov.
"Genocída indiánov nikdy nebola politikou americkej vlády či armády". Ako až na takejto naivnej úrovni sa tu azda nebudeme baviť. Prirodzene, že žiadna vláda si nedá do programu genocídu.

Ale podstata problému nie sú tieto historické rekonštrukcie. Podstata je v tom, či je americká kultúra niečo, na čom sa dá stavať, alebo je to z 95% odpad. Myslím, že za povšimnutie stojí aj moja veta o tom, ako STO rokov propagandy vytvorilo vrstvu chorobnej amerikanofílie. Nie je mi jasné, prečo by sme jej mali podliehať. Zrovna my, Európania, ktorí žijú v americkej kolónii, pobočka Brusel. Len preto, lebo sú Američania bieli? Nuž, nie som si istý, či to, čo tam prebehlo, nebol ťažký dysgenický proces - Američania často dokázali nielen svoju nebielosť, ale doslovne aj svoju neľudskosť.

Prečo by sme mali šetriť svojich nepriatelov? Alebo nevieme, kto nimi je? Vytvoríme rovnosť a bratstvo?

Norman

nesnažte sa detektívovať, Souček o tom písal tak dávno, ale to neznamená, že ja som to v tom čase čítal, čítal som to neskôr.

Norman

koniec sveta 2012 je stará story.
Teraz nemyslím na Mayov, ale v moderných časoch je to už stará prastará vec, písal o tom ešte Souček v dobe socializmu, odhadujem 30 PI.(Pred Internetom). Vtedy si človek myslel: " 2012, no toho sa nedožijeme, alebo ak, tak bude ľudstvo úplne v riti".
A fakt, nemýlili sme sa:-)

Norman

u mňa je to jednoduché.
Moje články začnú zle, potom sa v tom hrabú a nakoniec ešte skončia predpoveďou totálnej katastrofy. Potom tam je ale ešte tvrdenie, že článok je optimistický (a odsúdenie pesimistov:)

Norman

teraz som si všimol, vlastne si napísal zaujímavú vec, bez irónie, mierne upravené:
"spomenúť si, kde budeme"

:)
To je dobrý slogan
"Spomeň si, kde budeš zajtra"

Okolo toho by sa dalo založiť celé ďalšie náboženstvo, heh.

Norman

a on to niekto niekedy už vedel?

Norman

Je pravda, že mravec je nádherné stvorenie. Je pravda, že mravenisko ako spoločnosť je veselá kopa.
Ale takmer nikdy nepríde do mraveniska mercedes. Je to proste do lesa ďaleko. A ak aj náhodou jedným kolesom áno, zväčša to je pre mravcov len nepríjemná až tragická vec. Ale aj vtedy - ani nepochopia, že to je tá vyspelá technológia.
Vyspelá technológia je pre mravcov veľký žiariaci mravec kakajúci syrup. Takého nikdy nestretnú.

Norman

myslím, že obaja chceme naznačiť, že občania Slovenska sa jedného bieleho dňa, zajtra, môžu zdvihnúť a škaredo rozbiť novinárom papule.
Samozrejme, som realista, moc médií a ľudí za nimi je silná - preto nie všetkým naraz. Ale po jednom.

To stačí. Konieckoncov, to je ako tá jednoduchá matematika. Vieš rátať? Na konári sedí 10 vrabcov a osierajú plot. Chlapec jedného zastrelí. Koľko vrabcov zostane na konári? (ináč formulované, o koľko percent sa zníži zasieranosť plota?).

Ech, nebudem čakať na odpoveď. Tá je jasná - strelí sa iba raz, ale zasieranosť plota klesne o celých 100%.
Tomu sa povie efektivita. je to veľmi easy, very nice a je to ako droga, keď sa s tým začne.

Norman

To, že žijeme v čase predpovedaného ťažkého "vedeckého pokroku", a pritom životom 19. storočia, je až komické. nevadí, hlavné sú tie "apky" :-)

Singularita bola pôvodne myslená (Kurzweil, alebo nejaký iný pako) ako ten stav, keď schopnosti inteligencie presiahnu samotný kozmos (asi je to absurdné, teda nezmysel, ale tak to bolo myslené) , ale homo dementus vztiahol aj toto zas na seba a začalo sa tvrdiť, že singularita je aj to, keď AI presiahne ľudskú inteligenciu. Hm hm, kedy to tak môže byť ....Zas nám pomôže šach - tam sa to už stalo a čo? Nič, homo dementus sa tvári, že je mu to jedno. A ono je to aj jedno.
Sú to také ťažké témy, vieš ako ..., ľudia by o nich možno ani nemali moc vedieť :), ale keďže tu sme taká uzavretá spoločnosť ... možno by to chcelo nejaká vyjasnenia určitých základných nepochopení, ktoré o tomto panujú v populácii. Možno zajtra. A ak nie zajtra, tak zajtra. Ako hovoria Rusi, búdet.

ps. Čo sa týka filmu Arrival, o tom sme tu debatili, ak si nezachytil:
http://nadhlad.com/content/arrival

Norman

Neboli by treba tie isté finančné zdroje, ale tie isté faktické zdroje. To isté množstvo paliva, takisto organizačne by síce niečo technika nahradila, ale stále by bolo treba dosť réžie. Samozrejme, vždy menej, ako na prvý raz - ale ja hovorím, že reálne náklady na to nikdy neklesnú na zmysluplnú hladinu. Podobne, ako neklesli náklady na trvalý pobyt ľudí v Arktíde, alebo na dne mora. Dá sa to, ale ružové predstavy sa ukázali hlavne ako energetický nezmysel.

Mimochodom, podľa mňa máš, priatelu, skôr ty prehnané názory, čo sa týka toho, čo nahradí výpočtová technika. V každom prípade, čo sa týka "nahradenia sekretárok MSwordom", to si prehnal :-) Už si niekedy počul, že by nejaká sekretárka bola nahradená?  Hehe, nič v zlom, ja pochybujem. Výpočtová technika je tu na riešenie problémov, ktoré by nevznikli, ak by sme ju nemali :-)

Čo sa týka Allenových pásov a ich nepriestupnosti - podľa mňa je to výmysel. Allenove pásy sú výmysel, ešte ich nik nevidel. Vymysleli ich naschvál, aby naháňali strach Rusom.

Heh, hej, žartujem, ale chápeš, je to rovnaký spôsob uvažovania. A skutočný argument je, že Allenove pásy nie sú vražedné (predpokladám, ja to samozrejme neviem, ako ani nijako nemôžem overiť, že by zabíjali)

Ale nežartujem len tak, niečo na mojom obrátenom príklade je. Nejde totiž len o to, že toto tvoje s Mesiacom je naozaj konšpiračná teória vyžadujúca si množstvo organizácia v pozadí (na rozdiel napríklad od alterantívnych teórii o WTC, kde alternatíva neznamená veľkú zmenu - zmení sa len páchateľ, a to ešte z menej pravdepodobného(19 nevzdelaných pastierov)  na toho, kto mal viac možnotí (miliardár a samotný majitel Silverstein a svetová mafia za nim)). V týchto teóriach o nepristaní na mesiaci chýba aj motív (qui bono - aby trocha predbehli ZSSR?, aký to je motív?). A hlavne - tieto teórie o Mesiaci sú naschvál púšťané do obehu, aby zdiskreditovali iné seriózne a dôležité alternatívne odhalenia (aj spomínané WTC).

 

 

 

Norman

Ako vidím, postrelený volal políciu. ?? Neobvyklé. Azda chcel záchranku, hm, uvedomoval si vážnosť poranenia?

V dome bola počas noci aj Kňažkova exmanželka. No, Hercule Poirot by mal variantu- za väčšinou zločinov sa skrývajú príbuzní či blízki ľudia. Chlapík naozaj mal u seba cennosti, dostal sa k nim nejako rýchlo.

Norman

Myslím, že málo krajín zažilo ten typ ostrakizácie svojich (vládnucich) politikov, ako Slovensko. Mečiar, Fico. Inde mali nesystémové strany prevažne v opozícii. A prípady Lukašenko v Biellorusku a takisto Rusko, či Ukrajina, sú niečo iné, tie neboli priamo v americkej zóne, Z krajín v americkej moci má Slovensko s týmto asi najviac skúseností.
V tomto máme výnimočne dobrú skúsenosť a preto ten humbuk proti Trumpovi poznáme a je dosť na smiech. Keď to nepomohlo ani v malom Slovensku proti Mečiarovi ...
Takže Trump a Mečiar majú niečo spoločné. I keď oveľa lepšia analógia je Trump a Zeman. Ale Trump má v rukách reálnu moc, český prezident toho veľa nemôže.

V súčasnosti je ale takých opozičných politikov v americkej zone viac, samozrejme: Orbán, Zeman, v Poľsku sú teraz takí nejakí ... a čaká sa na ďalších.

Norman

no, to s tou vodou som tu spomenul skôr ako vtip (spomínané napríklad aj v Lem: Futurologický kongres), ale hovorí sa to aj reálne, hlavne o hormónoch zo (ženskej) antikoncepcie, ktoré sú čoraz viac v prostredí (zem, voda ...). Niečo na tom môže byť, tiež by ma zaujímal názor iných, pridávam sa k tvojej otázke,

Norman

je tu možnosť, že 20. januára uvidíme na jednom námestí státisíce ružových čapičiek, a nikoho to nezaujíma.
Že by predsa len tá voda z vodovodu?

Norman

Zásadne len umiernene. Aj budhizmus sa volá Cesta stredu a Čína, ako je známe, je Ríša stredu. Preto zásadne len umiernene, my sme stred a zvyšok sú extrémisti. Nie všetci, niektorí sú tiež pri nás, ale my sme najviac stred.
Nie je na tom nič ťažké.

Treba povedať, že stará paradigma s peniazmi a podobne sa stáva bezcenná a treba vytvoriť - napísať, nahovoriť - novú. Alebo sa treba chytiť moci a až potom, ad hoc, vytvoriť paradigmu? To je otázka, ale neviem, či pre nás.

Norman

Určite ju potrebuje.

Platená, opakujem platená propaganda hraná ako názor .. občana, no, politika .. no, člena SaS.

Podľa liberálov je vraj strielanie dobré.

No, teraz už aspoň nik nepodpáli Kotlebovo auto, ako kedysi.

Srandy sa skončili, prešlo sa na ostré.

 

A tu je link na aktívneho Droba.

 

 

Norman

Nuž, vážna otázka. Odpoveď je ale jednoduchá - čokoľvek.

Napríklad sa dá trénovať pochopenie dôležitosti slova. Slová nie sú bubliny, aby ich človek vypúšťal len tak - dá sa naučiť nimi hádzať. Nie, výkričníky nestačia, tým to umenie podceňuješ.

Ja chápem, že sú ľudia, ktorí majú radi azda nejakú akciu. Ale chcel by som naozaj varovať - nie sme malí chlapci, nechodte na akcie zlých ľudí, nehádajte sa s nimi, nehádžte do nich záprdky a vôbec, nebite ich.
A potom sem prídite verejnosti povedať, aké to bolo.

Takisto nezakladajte žiadne spolky, ani neoficiálne. Nemá zmysel, aby ste sa stretávali na pive s ľuďmi, ktorí nemajú ešte celkom jasne, nemá zmysel, aby ste im vysvetľovali v reálnom priestore, ako to je - nie, namiesto toho sa stretávajte s ľuďmi, ktorí si myslia to isté, čo vy - to má určite ten bohovský význam. S bžnými ľudmi sa zásadne nestretávajte a neprezradte im, že sa veci možno už pohnú a že určite nie sú sami, čo vedia svoje. Nie, to nerobte.
A potom sem prídite povedať, ako reagujú.

Ináč ma ani nenapadá, čo by sa ešte nemalo robiť. Sledujte média aby ste vedeli, čo sa robiť nemá.

Hlavne nezabudnite, že aj naši nepriatelia sú ľudia a nezabudnite ich ľutovať. Nikdy sa k nim zle nesprávajte, veď nie sme ako oni.
Uvedomte si, že oni budú porazení aj bez toho, aby sme my niečo urobili (hm, to moc nevyšlo, to posledné je naozaj pravda, našťastie).

Dôležité je ísť do lesa a mať všetkých rád (aj Tódovu starú a hlávkovú kapustu ).

Stránky