Murkoslav

komentáre

Murkoslav

70 000 ? Toto je číslo ktoré komunikovala česká polícia. Dá sa im veriť ? Už mnoho krát sa ukázalo, že oficiálny naratív tieto čísla protivládnych demonštrantov vždy podhodnocoval. Či už u nás alebo v ČR. Tých demonštrantov tam bolo iste viac. Organizátori tvrdili, že ľudia stáli aj v bočných uličkách. Iste tam bolo v ten deň aspoň 100 000 ľudí.

Murkoslav

Po vojne je každý generálom. Ono sa to ľahko kritizuje spoza klávesnice. Po akcii. Ale čo som videl videá z toho zrušeného mítingu, tak to vyzeralo dosť nebezpečne. Prihovoriť sa dá len k niekomu, kto za prvé počúva a za druhé dokáže to vypočuté ako tak pochopiť. Dav bol značne rozbujarený. Polícia zlyhala a odišla preč. ( Hanba zapredancom ! ) Za to by mal niekto zodpovedný dostať minimálne krátenie mzdy na 3 mesiace. Minimálne !

ĽSNS urobila podľa mňa dobré rozhodnutie, keď vyhlásili že to rušia. Nič lepšie sa asi v tej vypätej situácii nedalo robiť. Ak by Mazurek odvolal míting za prítomnosti polície, tak to by bola zbabelosť. Ale vedúci policajt sa mu škodoradostne škeril do ksichtu keď Mazurek chcel aby tam polícia bola prítomná. S tým úlisným úsmevom ten fízel povedal, že tam polícia nemusí byť..blabla... ĽSNS ho nahrali na kameru ako to hovoril. Trochu mu potom skysol úsmev na tom zapredanom ksichte. Keď mu oznámili, že si ho natočili.

Slabosť nepriateľovi samozrejne netreba prejavovať. Ale ak by ĽSNS v mítingu pokračovala, tak by si spravila len škodu. Možno by aj utrpeli zranenia, či dokonca smrť. Mazurek bude lepší pre nás, ak bude živý a zdravý. Kiskova proxy armáda nemala čo stratiť. Ich rozum nemyslí na dôsledky činov, nemyslí na to čo sa môže stať o týžďeň, o mesiac. Pričom ĽSNS mohla stratiť dosť, ak by pre jeden nešťastný míting zničili roky práce desiatok ľudí. Preto je dobré, že nesadli na lep liberastom. Treba len vymyslieť taktiku, ako sa nedostať do podobnej situácie na mítingoch v iných mestách.

Murkoslav

Len taká malá poznámočka. Nechcem spochybňovať význam obrovského počtu obyvateľov na nadmerné spotrebovávanie zdrojov Zeme. Len nezabúdajme, že nie každý jedinec má rovnakú spotrebu a tiež "uhlíkovú" stopu. Inak míňa potraviny, vodu, špiní vzduch.. atď, taký chudobný černoch z Africky ako nejaký jedinec z vyspelejšej Severnej Ameriky či Európy. Tie prepočty, o koľko viac percent ničí životné prostredie Zeme občan USA oproti ľuďom z iných častí sveta, tu sú dávno.

Murkoslav

Čo sa týka Radačovského, tak neviem odkiaľ máte info, že tam nič nerobí. Až tak ticho nie je. Mal zopár vyhlásení v rozpravách. Robí to, čo mu dovoľuje funkcia europoslanca poslanca. Ja sa ho nechcem zastávať. Nevidím mu do duše. Ale nechajme mu trochu času. Pozrime sa na jeho prácu o pol roka, o rok. Potom mu môžeme nadávať, alebo ho chváliť.

Murkoslav

Oni dosť pravdepodobne počítali s tým, že velebenie pedofílie narazí u ľudí na odpor. Ale Overtonove okno už otvorili. V prvej fáze otvárania okna, v pozadí stojaci, sociálni inžinieri odpor očakávajú. Ak im to prejde bez pre nich vážnejších dôsledkov, tak v tom budú pokračovať.
Je vysoko pravdepodobné, že celá akcia okolo článkov o pedofílii nebola náhoda. O pár dní sa bude konať "dúhový prajd". Treba sledovať tam prezentované heslá a transparenty. Na dúhovom pochode v Prahe už heslá obhajujúce pedofíliu boli už cca pred tromi rokmi.

Murkoslav

Rusi napadnutím Poľska len riešili navrátenie území ktoré predtým zabralo Poľsko. Striedavo sa takto preťahovali o územia už zopár stáročí. Ťažko už dnes povedať, kto začal prvý. Ale podľa historických dokumentov to boli Poliaci. Oni totiž neboli žiadne neviniatka. Vždy keď bolo Rusko oslabené, tak Poliaci vyštartovali. Poznáme ich megalomanské túžby o "veľkopoľsku". V tomto sú dosť podobní s megalomaskými fantazmagóriami Dobre vieme, že zabrali aj naše severne položené územia. Dobová nálada pred začiatkom druhej svetovej vojny v Poľsku bola taká, že si takmer trúfali zaútočiť na Nemecko. Stačí si pozrieť dobovú poľskú tlač, úvahy, karikatúry. Len si netrúfali, pretože im k tomu chýbali materiálne zdroje. Sporom boli ich spoločné hranice.

Čo sa týka napadnutia Fínska Ruskom, tak to bolo niečo podobné ako pri Poľsku. Dané územie Fínska totiž patrilo Rusku už niekedy od roku 1800. Naťahovali sa spolu o to územie ešte pred napoleonskými výpravami. Nie som žiaden historik, vyzerá to tak, že Fínsko chcelo využiť Napoleónom oslabené Rusko a Fínsko napadlo Rusko, Ich vojnová šarvátka, skončila tesne začiatkom 19-teho storočia, a to tak, že si Rusko zobralo na niečo vyše 100 rokov určité (toho času) Fínske územie, ktoré Rusi potom stratili až v roku 1917. Tak mali Rusi ambíciu zabrať ho neskôr späť. Ale nechcem tým obhajovať Rusko. Vždy to bolo v Európe o tom, že nejaký mocipán mal túžbu zaberať cudzie zdroje a územia. A vždy za to vo vojnách stratili životy a zdravie obyčajní ľudia. V Európe sa to mlelo vždy. Najviac však vojny vyvolávalo Nemecko, Francúzsko a (hlavne intrigami) samozrejme aj Británia.

Murkoslav

Ony sa tie tyče z Westinghousu škaredo krútili aj v JE Temelín v Česku. Bola z toho aféra od roku 2006. Ktorá pokračovala z rôznymi odstávkami JE kde museli riešiť havarijnú situáciu a pokrútené tyče vymieňať. Boli tam aj námietky, na túto tému vždy citlivého, Rakúska o podozrivo častých výmenách paliva v Temelíne. Aféra potom vyústila, tuším v roku 2013, do vládnej krízy. Keďže vláda premiéra Nečase chcela v budúcnosti zabezpečovať palivo výhradne z Ruska, tak ho donútili abdikovať. Westighouse bol v problémoch roky. Niekedy okolo roku 2016-17 skrachoval. Následne ho kúpila firma Toshiba.

Podobné veci sa dejú aj okolo JE Dukovany, keď mal Babiš teraz na jeseň rozhodnúť kto dostavia nové bloky na tejto JE. Ide o biznis možno až za 10 mld. USD, takže to si westighouse nenechá ujsť... Babiš deklaroval že to dá riešiť Rusom a ČEZu. A začala sa búrka voči nemu. Prenasledovali mu chorého syna, chceli Babiša odvolať. Smutné je že aj Okamurovci sa pridali k honu na Babiša. Na koniec sa Babiš rozhodol odložiť toto rozhodnutie o dostavbe o niekoľko rokov.
Česká elektrosieť je pod tlakom rozmarov Nemcov, ktorí si dementne odstavili niekoľko JE. A teraz keď im nefúka/nesvieti tak nakupujú elektrinu najmä z Čiech a naopak, keď im fúka/svieti moc, tak nútia Čechov a EÚ odoberať prebytky.

Murkoslav

Aj Mazureka považujete za nedovzdelanca a hádžete ho do jedného vreca s vretenicami ? To je zvláštne. Ale každý má právo na svoj, aj keď chybný, názor. Možno Mazurek nedosahuje početnosť či vážnosť akademických titulov ktoré vlastníte vy. No na rozdiel od ostatných vreteníc musím Mazurekovi uznať úprimnú snahu o zmenu systému k lepšiemu. A hlavne: išiel z kožou na trh, a s topánkami do terénu, na rozdiel od množstva internetových zápecníkov, mňa teda nevynímajúc.

Murkoslav

Západ je stratený. Bez ohľadu na to či bude Merkelka, resp. jej strana, pokračovať alebo nebude. Sú stratení, pretože ich počtom prevýšia potomkovia migrantov. Matematika je neúprosná a o pár desiatok rokov bude vymaľované, lenže nie na bielo... Záchrana môže prísť len ak sa pôvodní obyvatelia spamätajú a budú plodiť aspoň toľko detí ako migranti.

Murkoslav

Odkaz na denník N obsahuje zbytočný parameter, ktorý môže identifikovať odkiaľ návštevník prišiel na ich web. Netvrdím, že je to niečo nebezpečné. Ale načo im upresňovať štatistiky. Čistý link je takýto: https://dennikn.sk/blog/1261100/preco-je-livia-fasistka/

Mimochodom, ten výplod chorej Molnárovej mysle stojí za archiváciu. Je to síce na zvracanie. Ale vhodné ako štúdijný materiál pre budúce generácie. Také bludy sa tak ľahko na jednom mieste nevidia.

Murkoslav

Bibliu som čítal už veľmi dávno, ale pamätám si celkom dobre ako tam bol popísaný príbeh o tom ako židia dobíjali krajinu Kanaáncov, čiže miesto kde je dnes Izrael. Bolo to tam dosť nepekne popísané ako zabili všetkých kanaánskych mužov, ženy, deti, dokonca aj domáce zvieratá. Len toľko k tomu, ako je to územie údajne ich "zaslúbená zem". Proste ju dobili. To sa bavíme zhruba o roku 1000-1500 pred Kristom...

Môžeme mať výhrady voči náboženským povedačkám, ale Biblia iste reálny základ dejinných udalostí v sebe má. V tom sa asi zhodneme.... Neskôr keď vznikol islam a rozširoval sa, tak kopec židov konvertovalo na islam.. to sú tí dnešní Palestínčania.. Či už príjmeme to pomenovanie (podľa filištíncov) pre nich, alebo nepríjmeme... sú to potomkovia pôvodne tam žijúcich židov.. väčšina z nich.. aj keď nie sú čistí po krvi... a za tie stáročia sa to tam zrejme miešalo... Výskum DNA haploskupín by osvetlil tmavé nejasné kontúry "kto je kto"... Niektorí židia sa potom pravdaže rozšírili do diaspor po svete. Možno utekali pred rozpínavosťou islamu, možno utekali za ľahkými ziskami.. veď biznis im vždy išiel dobre..

No a cca po roku 1940 začali do novo vytvoreného Izraela prúdiť tisícky, neskôr po roku 1990 doslova milióny a milióny chazarov - nesemitských židov, ktorí žili predtým rozšírení po Európe, Rusku.. Rozšírení, pretože im Rusi rozprášili okolo roku 1000 ten ich kaganát medzi Čiernym a Kaspickým morom, pretože už pohár pretiekol...ale to je iná téma... Takže toľko k tej záslúbenej zemi. Značné percento, zrejme väčšina, dnes žijúcich židov v Izraeli, nie sú ani semiti, ani ich pra-pra-predkovia nikdy v Izraeli nežili. Reč jidiš nemá nič spoločné s rečou hebrejskou... Podobne aj ten ich dnešný izrealský premiér Bibi Mielikowski.. moc semitských génov teda nemá...

Tým ale samozrejme nechcem obhajovať arabov, ani islam. Pretože je to nebezpečná ideológia. Ktorá sa šíri ako rakovina. V boji o Izrael nedržím palce ani jednej strane, ani arabom, ani židom-chazarom. Snáď držím palce len tým pôvodným židom a kresťanom, ktorí tam dokázali stáročia v pokoji prežiť a odolali islamizácii.

Murkoslav

Na začiatku chcem deklarovať, že som volil ĽSNS. Reálne vlastne neexistuje politická strana ktorá by stála za to, dať jej hlas. Niet koho voliť. Kotlebovci nie sú pravdepodobne schopný viesť štát. Nemajú patričné kádre. Ale aspoň u nich vidím úprimnú snahu riešiť podstatné problémy a budovať spoločnosť so svetlou budúcnosťou. Na druhej strane, aj slušne a múdro sa tváriace vládne strany, dokázali za posledných 25 rokov, že ich rozhodnutia, hlasovania, vládnutie.. je nekompetentné, hlúpe, škodlivé a stojí za starú bačkoru. Preto som dal šancu ĽSNS a aj jej dám šancu v budúcnosti.

Ale chcem sa vyjadriť k Mazurekovi. Skutočne. Mazurekov odpudivý vzhľad mi v podvedomí spôsoboval odpor a nechuť. Presne takéto arogantné ksichty si pamätám z detstva. Boli vždy bitkári a využívali resp. zneužívali slabších jedincov v kolektíve. Postupne ako som sledoval Mazureka, som ale svoj postoj prehodnotil. Jeho prejavy v Národnej rade, alebo pri prostestoch v uliciach, majú hlavu a pätu. Niet mu čo vyčítať pokiaľ ide o jeho slová. Hovorí pravdu. Považujem ho za dobrého rečníka. Bez papiera spustí kanonádu viet, ktoré majú zmysel aj svoj náboj. Na youtube sa dajú nájsť jeho prejavy. Taký Kiska musí čítať aj prejav o piatich vetách z papieriku. A nie len preto, lebo mu to napíše napríklad Bútora, ale hlavne preto, lebo nemá kapacitu a hlavne chuť, sa to naučiť naspamäť. Mazurek snáď nemá ani len 25 rokov. Je to ešte také veľké decko. Ale ak bude rásť tým správnym smerom, tak môže byť o 20 rokov naozaj dobrý politik s výrečnosťou akú tu nemal dlho nik. Takže suma sumárum: Dnes mi už jeho vzhľad a neverbálny prejav nespôsobuje odpor.

Murkoslav

Okrem povinnej jazdy v #metoo bolo politicky korektné aktivizovať sa aj v #timesup. Na spomínanom odovzdávaní filmových cien bolo vidieť množstvo hercov s týmto Times'up odznačikom pripnutým na hrudi.

Murkoslav

Lichtner má iste svoje muchy. A niektoré z nich mi aj dosť vadia. Ale som rád že existuje Lichtner a som rád, že niekto mal tú silu a začal riešiť alternatívu aj v inej rovine ako to bolo predtým. A síce bol to práve Lichtner ktorý išiel s kožou na trh. Ak aj možno existovali predtým nejaké iné podobné projekty, tak boli slabé a nemali také pokrytie. Samozrejme Lichtner nebol sám, boli s ním Koróni a Kršiak. Ale bol to práve Lichtner, ktorý im dvom doslova hučal dlho do hláv, aby sa nebáli a urobili spolu Slobodný vysielač. Vďaka Infovojne a vďaka Slobodnému vysielaču sa prebúdzajú masy. Že sa potom rozišli, to je pravdepodobne negatívum, ale to je téma na inú kapitolu. No dôležité je, že sa nerozišli v zlom, ale si stále dokážu podať spolu ruky.

Takže namiesto síce pekných, vcelku rozumných intelektuálnych analytických slov a viet napísaných na niektorých weboch, sú tu "novinári-alternatívci" medzi ktorých patrí aj Lichtner, ktorí nie sú anonymní a idú do rizika perzekúcií systémom. Pracujú doslova každý pracovný deň. Často krát to bolo aj s finančnou stratou. Možno sa občas aj Huďo opakuje a rozpráva dookola to isté. Ale netreba zabúdať aj na menej inteligentných poslucháčov. Aj oni majú pocit, že je systém zhnitý. Cítia že je to takto zle, ale nemajú dosť IQ aby si dokázali vyložiť situáciu. Takže ja osobne som rád a vďačný, že Lichtner s Huďom robia to čo robia. Ak niekto myslí že robia zle, tak má možnosť robiť to čo oni, ale lepšie. A tiež je tu možnosť napísať, zavolať priamo do živej relácie a povedať si názor. Skritizovať ich a navrhnúť im iné témy.

Murkoslav

Netreba zabúdať, že územie Slovenska bolo v čase vládnutia Tisa značne oklieštené - najmä z juhu. Myslím, že sa často do počtov do koncentrákov odvezených slovenských židov započítavajú aj počty odvezených zo Slovenského územia, ktoré bolo vtedy pod správou Maďarska. V jednej knihe som sa dočítal, že z Maďarska vyviezli či zahubili (tam aj priamo zabíjali okrem odvážania) 600 - 800 tisíc židov. Bolo ich tam hodne v Maďarsku. Veď v tom čase bola najväčšia synagóga v Európe (vtedy asi aj na svete) práve v Budapešti.

Murkoslav

Ak sa spoľahneme na zrak a sedliacky rozum, tak vidieť že genetický kód spomínaných indivíduí je dosť podobný. Prejavom sú podobní tiež. Mimochodom, na ostatných videách tohoto nešťastníka vyzerá skutočne ako pod vplyvom drôg. Ak budem chcieť dobromyseľne vylúčiť vplyv drôg, tak ostáva len konštatovať určitú mentálnu retardáciu. Minimálne, ten prejav vyzerá ako po čerstvom prebudení po krátkom dvojhodinovom nedostatočnom spánku.

Murkoslav

Srandy kopec. Ten vodca Slovenskej pospolitosti Jakub Š. nezaprie svoj semitský pôvod. To má byť akože vodca SP ? S čiernou bradou a obrovskou dierou v uchu ? To je riadna fraška.

Murkoslav

Maďarsko a jednotný národ ? V genetickom slova zmysle určite nie. Genetická nehomogenita v Maďarsku je minimálna taká ako na Slovensku. Slovanské korene tam má významná čast ľudí, možno polovica. Domiešaní sú tam hodne. Ich jednotnosť je len pozostatok maďarizačného procesu, ktorý začal možno pred 200-250 rokmi. Maďarizácia začala na území dnešného Maďarska. Obyvateľom tlačili do hláv výnimočnosť "tvoriaceho sa" maďarského "národa", aby tým posilnili maďarizačné procesy. Tento pocit ich výnimočnosti prakticky zotrval do dnešných čias. "Globálny prediktor" vytvoril uprostred slovanských krajín klin maďarského elementu. Treba pripomenúť, že to bola práve Budapešť kde bola najväčšia synagóga v Európe, a na svete. Až relatívne nedávno ju veľkosťou prekonali synogógy tuším v USA a v Izraeli. Paradoxne, v dnešných časoch už pánom sveta neveľmi vonia, ak si hrdý maďarský národ stavia hlavu (voči globalizačným procesom napríklad aj voči migrantom), viac ako iné národy.

Murkoslav

V USA zomrelo v posledných rokoch za podivných okolností niekoľko desiatok bankárov, proste ľudí ktorí sa točili okolo veľkých peňazí. Niektorí z nich skočili z okna, niektorí sa "zasamovraždili" niekoľkými výstrelmi, a podobne.

Murkoslav

Čo sa týka politických monster procesov v 50-tich rokoch, tak o tom pojednáva tento zaujímavý článok: http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/politicke-procesy-padesatych-let...

Podľa článku, bola Horáková jednou z mnoha obetí tejto veľkej akcie amerických tajných služieb s názvom "splinter factor" na zdiskreditovanie socializmu.

Murkoslav

No oni musia variť tú žabu stále rýchlejšie. Či už preto, lebo sa všetko stále viac saturuje. A oni chcú/musia na to patrične reagovať. Alebo sa ponáhľajú aj preto, lebo jeden z ich hlavných mecenášov stojí nad hrobom... a pánko by rád videl výsledky implementované, skôr než si ho vezme peklo. (Zničil už niekoľko srdcí. Tuším už má siedme.) No a pri tomto varení žaby, teda posúvaní hraníc, robia chyby. Už nestačí len zamlčiavať a zavádzať. Už nestačí občas použiť malú lesť. Už musia klamať vo veľkom. A to ich prezrádza. Čím to budú viac siliť, tak sa otvoria oči väčšiemu počtu ľudí. Oni síce trpia pocitom neochvejnej inteligencie a namyslenosti. Ale to je len ich pocit. Nie sú tak inteligentní. Nechápu že si takto pília konár aj pod sebou. A hlavne nechápu, že zvíťaziť môže len pravda.

A čo sa týka mladého panáčika Petra T, tak môže byť hoci aj z Hondurasu, či Ukrajiny, či Mexika. Svoj pôvod nezaprie. Malé očká, veľký nos, tvar lebky.. Veď vieme.. Zrejme bude trochu šmrncnutý/skrížený po predkoch trocha aj Slovanskou krvou.

Murkoslav

Nemyslím že Šebej či Vášáryová budú Slováci. Najmä ten Šebej má výrazné mongoloidno-chazarské črty.