prasiatko Mlsko

komentáre

prasiatko Mlsko

Ano, už je neskoro. Prevrat BOL NEUSPEŠNÝ, a III. svetová raz začne konfliktom medzi RF a falošným Tureckom, keď napadnú Grécko.

prasiatko Mlsko

1. Genocída to bola a nie tuctová ako tie smiešne koncentráky Britov voči Búrom, ale taká, že inšpirovala aj Hitlerových poskokov, na neskoršie spôsoby ako zametať s istými skupinami Židov, cikánmi, Slovanmi atď.
2. Mne je to jasné vďaka prorokom z hory/štátu Athos
III. svetová sa stane horúcou útokom Turecka na Grécko, a pravoslávnym bratom vo viere vojensky pomôže RF, získa Bospor a Dardanely a na to sa Izrael ani USA nebudú ochotný pasívne pozerať...

prasiatko Mlsko

Ema, ty musíš byť choromyseľná ak si želáš aby sme zomierali aj my tu na niečo tak hrozné!

prasiatko Mlsko

Kroch, toto som našlo:
"Ti, kteří jsou s námi si zaslouží vše, ale ti, kteří jsou proti nám, si zaslouží, aby jejich hlavy byly useknuty sekerou."
Joj, iste má namysli bitúnok :((

prasiatko Mlsko

Kvik, chcem sa spýtať, čo presne treba rozumieť pod pojmom "Samsonovo riešenie"? O akého Samsona navyše ide? :O-)

prasiatko Mlsko

Len si pozrite - tuším rok 1996!!!
https://www.youtube.com/watch?v=8p-5jCN430Q
Nám nik z Bruselu nemá čo nové povedať. Keď dvaja robia to isté, NEmusí to byť to isté.

prasiatko Mlsko

Úprimnú sústrasť, mal pozoruhodné články, predstavoval u nás jeden z mála ak už nie jediný funkčný most k ruskému svetu..:(

prasiatko Mlsko

Norman, Chetiti neboli belosi, to vážne nie, preboha vysvetli mi ako si získal takéto presvedčenie?
Rád si to prečítam, a ak to bude racionálne, tak snáď ma to pohne obvolať kolegov akademikov, ktorí sú v staroveku viac doma, ale toto Tvoje tvrdenie je myslím číry blud. A fakt by som nemal problém sa Ti verejne ospravedlniť, ak by si rukolapne dokázal nemožné = že mýlim sa ja!

prasiatko Mlsko

Čitaj a rozmýšlaj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Chetit%C3%A9
Skrátka, Chetiti síce boli Indoeurópsky národ ale to sú aj Indovia, nielen napr. Germáni. Ale NEBOLI to belosi! Žiadny egyptský opis ich nevykresľuje ani nezobrazuje s rysmi europoidných "belochov" - a vôbec mi tu nejde len o farbu pleti kroch, ale aj o črty tváre. Neboli to síce žiadne negroidné typy, ale mali bližšie skôr k Aziatom, ale k nordickej rase akou sú napr. Nóri, či Fíni ani len vzdialene nie.

prasiatko Mlsko

a akých? Chetiti - ktorým je fakt Anatólia kolískou neboli belosi, tak koho máte na mysli? Sopky Ti(nám) zjavne s Tureckou špinou nepomôžu, keď ti ide o toto, tak aj na sopečnú katastrofu príde, ale na klíme to odnesieme všetci, nie len "votrelci" atď. Nie o toto Normanovi nejde, on ani zamak neverí prachsprostým výpočtom Prasiatka,že sopečná apokalypsa v Taliansku je otázkou piatich krátkych rokov..nuž doužívajte si súčasne klimatické pseudooptimum...

prasiatko Mlsko

Veľmi sa mi páčila, znamenitá!

prasiatko Mlsko

V ktorom by si napísal pár zaujímavých postrehov a úvah o zavraždení A. Jeceňuka. Veď nie často sa nájomný vrah trafí do toho správneho!
:(( A ty nič! Nemáš rád svojich kvik čitateľov?

prasiatko Mlsko

Ahoj, chcem Ťa poprosiť kvik, či by si si našiel slabú polhodinku a pozrel si tento dokument na youtube (v angličtine): http://www.youtube.com/watch?v=pKVH2nKoX6s
Naozaj nechcem kroch otravovať, svoj názor mám, len by som rado zrovnalo s Tvojím. :)
Díky.

prasiatko Mlsko

Náhodný okoloidúci - to čo ste napísali, je malé veľdielo slohu a ešte k tomu faktografické! Bravo!

prasiatko Mlsko

Kvíííííík! Pomóóóóóc, som v ohrození života! Kto mi poskytne kroch azyl? Ba čo kvik horšie, som biele nie na slaninku, ale na mäsko, nežidovské a hetero, fňuk! Toľko životných handicupov!!! Bléééé :((

prasiatko Mlsko

Turecko provedlo před dnešními rozhovory s Evropskou unií řadu kroků se vznášením požadavků v poslední minutě. Diplomaté říkají, že dohoda o migrační krizi je teď v ohrožení, ale Turecko trvá na tom, že EU „nevydírá“.
Turecká delegace požadovala navýšení těch 3 miliard € pomoci před tím slíbených Bruselem a rychlejší přístup do Schengenu bez víz pro 75 milionů občanů Turecka a urychlený pokrok s nabídkou jeho členství v EU. Trvají na tom, že Evropa by měla zaplatit za všechny ty náklady komunálních infrastruktur, zdravotnictví, školství a materiální podpory vyžadované syrskými uprchlíky, kteří zůstanou v Turecku.
Požadovaná částka je dalších 20 miliard €, jak uvádí zdroj citovaný Reuters, který tvrdí, že turecký ministerský předseda to včera v noci požadoval od německé kancléřky Angely Merkel a holandského premiéra Marka Rutteho. Podle Financial Times čtyři diplomaté zapojení do těchto rozhovorů řekli, že revidovaný požadavek bude extrémně náročný a mohl by rozbít křehký konsensus o těch pobídkách už nabízených Ankaře. Tento list hlásí, že jeden diplomat řekl, že ty dodatečné požadavky by ten „vlak mohly vykolejit.“ Další přirovnal to dohadování k „tureckému bazaru.“
EU už varovala, že Tureckou by svou razií proti svobodě tisku a pochybením při neuznání Kypru mohlo nabídku na své členství ohrozit.
Turecký ministerský předseda Ahmet Davutoglu však tvrdil, že navržená dohoda předvádí, „jak je EU pro Turecko nepostradatelná a jak je nepostradatelné Turecko pro EU.“ Když mluvil před schůzkou, dodal: „Na stole je celá budoucnost Evropy.“

prasiatko Mlsko

Prosím Ťa a vysvetlil mi, čo mám chápať pod tou Tvojou poslednou vetou? ("že takéto zloženie parlamentu sa pánom vesmíru natoľko nepáči, že figúrky zo šachovnice zmetú a nadobro prestanú hrať hru na demokraciu – ustanovia nejaký dočasný provizórny protektorát, ktorý bude mať za úlohu vpustiť fluchtlingov, NATO základne a podpísať TTIP")
Jediné vysvetlenie Tvojich slov ma totiž kvik napadá, že hovoríš o nejakej úradníckej vláde maximálne na 1-2 roky. Tomu neverím, znamenalo by to, že tí "páni vesmíru" (kam chodíš na tak sprosté výrazy?) kroch, by v ďalších voľbách riskovali, že pre ĽSNS bude zisk cca 20%... až tak sprostý náš nepriateľ nie je!!!
OK, píšeš "prestanú hrať hru na demokraciu" - teda asi si predstavuješ, že už žiadne voľby nikdy viac nebudú. To ti príde reálne? Akákoľvek taká diktatúra by v horizonte neprekročila ani len rok 2021 a takú akciu by nasledovala dramatická reakcia - Európske krajiny predsa len nie sú Afrika či arabský svet. A vážne nechcem pôsobiť ako nasprostasté kvik, ale SR je slovanský štát, agresia proti nám dnes, keď RF, prípadne Poľsko sú v takom vnútropolitickom stave v akom sú, by bola impulzom na oživenie Panslovanskej myšlienky - čo by zas bolo pre pánov vesmíru kontraproduktívne.

prasiatko Mlsko

pretože:
- chceme rovnosť pred zákonom pre bielu maioritu a nie len na papieri, ale aj v praxi
- chceme právny štát, kde jednoducho nebude možné rozkrádať štátne peniaze a ignorovať vôľu voličov
- pretože do 10 rokov za každú cenu presadíme najprísnejší zákon o preukazovaní pôvodu majetku v celej Európe
- pretože do 10 rokov za každú cenu vyvedieme Slovensko preč z EÚ a NATO

Toto je nová definícia fašizmu. Mussolini a Hitler to nikdy nemôžu pochopiť. Žiaľ ani mnohí naši spoluobčania.

prasiatko Mlsko

Inak, vo vláde ako podpora SMER-SD a SNS neskončíme, nejdeto, odmietajú opustiť zločinecké organizácie (EU+NATO).
Výsledok volieb jednou vetou: "Dajte ľuďom o čo prosia, kým žiadajú pekne, lebo keď si to vezmú násilím, bude s Vami už zle!"
Prečo parafrázujem môjho obľúbeného Šándora Petofiho? Pretože som presvedčené, že ani nasledujúca vláda ľubovolnej skladby nám nedá to o čo voličom ĽSNS ide hlavne ...
a preto najneskôr o 3-4 roky bude zle!

prasiatko Mlsko

Európska komisia koncom roka 2015 začala proti SR konanie v súvislosti s ústavným zákazom vývozu pitnej vody u nás, ktorý vstúpil do platnosti po hlasovaní v parlamente. Cezhraničný vývoz vody je na Slovensku zakázaný od r. 2014. SR avizovala, že v spore neustúpi.
Je irelevantné, kto je predseda vlády ktorý háji skutočnosť, že pitná voda je národné dedičstvo, strategická surovina a národné bohatstvo. Naprieč politickým spektrom je svätá povinnosť, aby ľubovoľná budúca vláda zastávala súčasné postoje na obranu SR a jej bohatstva - pitnej vody, ktorá sa nesmie vyvážať, pretože to NIE JE TOVAR ANI SLUŽBA, milí tupci z Bruselu. Iný postoj by bol šialenstvo a vlastizrada, ktorá by končila smädom a drahotou toho, bez čoho nie je život!
Poľská žaloba, ktorá tento súdny spor rozpútala môže skončiť len dvoma spôsobmi. Alebo vyhráme a uchránime životodarnú podmienku našej existencie, mierovou cestou - právne. Ak by súdny medzinárodný dvor v Luxemburgu rozhodol proti nám, neostane uvedomelej časti populácie iné, ako sa brániť násilím. Verme, že zvíťazí zdraví rozum, a Slovensko sa vyhne osudu Iraqu, Líbie či Vietnamu. Nepochybujem, že ľudí schopných pokúsiť sa zbohatnúť za cenu prípadnej kolaborácie a vlastizrady je dosť, ale viem, že tých čo sa na to nebudeme pasívne prizerať je rovnako veľa ba i viac. Ako povedal súčasný premiér, a v tejto výnimočnej veci resp. situácii je morálnou, mravnou a občianskou povinnosťou akéhokoľvek nového premiéra brániť zvyšok suverenity Slovenska a bezpečnosť ústavoprávnou ochranou našej strategickej suroviny za každú cenu. Teda, ak by sa všetci postavili proti nám, aj vystúpením z EÚ, či pozvaním hoci aj cudzích pomocných zborov, ak by NATO dostalo chuť a odvahu nám tu kradnúť prírodné zdroje tak, ako to robí v arabských a afrických krajinách. Toto je za nás, občanov SR chladné racionálne prehlásenie bez akýchkoľvek pravicových, ľavicových, proamerických či proruských emócií. Ak nám skúsia násilne siahnuť na pitnú vodu, prehovoria zbrane a spojíme sa s kýmkoľvek.

Na koniec chcem ako čestný občan SR i chlievika v kocúrkove vyjadriť nádej, že nebudeme zahraničím dohnaní k tomu ísť na horeuvedenú hranu.

prasiatko Mlsko

Prečo je pre Teba zaujímavý Yanis Varaoufakis? A keď si tam načítaš aj moju maličkosť, budeš mi to mať za zlé? :O-p

prasiatko Mlsko

Aspoň si mal napísať číslo, akú stranu máš na mysli. Si moc roztržitý!

prasiatko Mlsko

No, osobne veľmi pochybujem, že sa Kotlebova LŠNS dostane do parlamentu, a do vlády nikdy ani omylom, ale..už sa skončil čas podvodov. Čo nevidieť začína čas krvavého násilia, pretože Koch, Rotschild, Rockefeller a ich chápadlá v podobe centrálnych bánk , EÚ , NATO a kadejakých sprostostí ešte sa dobrovoľne odmietli vzdať nieto moci, ale zasahovania do vnútorných vecí národov. Je jedno či miest (Benátky), Európanov (Slovensko), alebo Arabov a pravoslávnych kresťanov (Sýria). Sme už vo veľkej vojne medzi modrými, zelenými na jednej strane a bielymi na druhej. Podľa proroctva síce zvíťazia biely, ale planéta sa neuveriteľne vykúpe v krvi, pretože strašne dlho to bude vyzerať skôr na víťazstvo modrých so zelenými. (NATO + feudálne monarchie Perzského zálivu).

prasiatko Mlsko

Vieš ty kroch o tom, že ten vtip je ..."politicky nekorektný?!"
Ale ok, viac ma trápi, že si o mne Ema myslí, že som židofilné..

prasiatko Mlsko

http://9tv.co.il/news/2016/02/12/221613.html
http://9tv.co.il/news/2016/02/14/221646.html
pútavé lúskanie literatúry faktu rusofilným Európanom želá historicky podkutá ošípaná. :)

Tá nahotinka ma rozosmiala, a to sa počíta!

prasiatko Mlsko

Keď príde na najhoršie, chrabré armády spojeného stredoeurópskeho zväzu barbarov isto iste porazia. Veď takí Maďari a Česi ba i Slováci v ťažkých chvíľach iste nájdu talentovaných vojvodcov. Školy treba len na obsluhu techniky, taktiku a stratégiu alebo v hlave máš, alebo nie, to škola nenahradí (viď. Bém, alebo aj Žižka) Najlepšou školou talentovaného vojvodcu je prax! Armáde treba iste aj propagačne zarečniť, že týto - a ukázať na valiace sa masy mladoturkov, tu na rozdiel od Tatárov za čias Bela IV. ak by v boji vyhrali, už ostanú, ostatné sa im musí urobiť v hlavách a na bojovom poli

prasiatko Mlsko

čarovným prsteňom sa nahodím tak, aby som vyzeralo ako o dva levely krajší "náhodný "okoloidúci!

prasiatko Mlsko

Kurva, tak dobre som sa už dávno nezasmialo. Nehrá tam aj Funes? Ako sa volá tá paródia? Odkedy fínska polícia natáča filmy? A keď zoženú ešte o level viac sexi hlavnú herečku, tak idem tam a zvediem ju!

prasiatko Mlsko

Nuž hlúposť je bez hraníc. Neviem, či nie tento rok sú parlamentné v SRN..ak si zasa hlúpe strany zvolia, tak naozaj môže byť realita aj maturita z arabčiny. V horšom prípade sa mýlim, a voľby majú až v 2017, to by bol ich koniec, dovtedy Makrela Merkela by stihla napáchať nezvratné škody..už teraz je to takmer neriešiteľné (bez násilia).

prasiatko Mlsko

Bol tu niekto nervózny? :)
Ema, ďakujem/e. *CMUQ*

prasiatko Mlsko

Fúj, akí hlúpi ľudia! Ani ich nepoznám, ani nechcem poznať! Fúúj, bé.
Skôr by ma tu zaujal článok o obrovskej demonštrácii v Ríme než toto kroch. :)

prasiatko Mlsko

Na nepriateľstvo sa tu nik nehrá, žiadne tu /aspoň z mojej strany/ nebolo, nie je, to je iba tvoj pohľad na svet a ľudí na internete.
PRÍRODA nie len že lajná toleruje, ona na tom hnoji stojí a profituje z neho. Vieš, ak pole nezúrodníš, nemáš vyhliadky na dobrú úrodu. :)

prasiatko Mlsko

Pamätaj si, že obchod bol vždy nad nábožestvom. Členstvo v cirkvi je len pre hlupákov. Za to si Albánska banda môže sama. V tých časoch, ktoré si spomenul (pred 15. stor) bola ešte z Osmanmi istá rozumná reč. Potom sa to zvrhlo, a to mnohým, nie len nám.
Boj proti Osmanom zo strany Benátok nikdy nebol záležitosť ochrany kresťanstva, o tom si sa mohol presvedčiť už z priebehu 4 krížovej výpravy, keď tam Turci ani neboli.

prasiatko Mlsko

*ironický úsmev*
Norman, ako sa vyznáš čo je najhoršia verzia...
Len na seba si zabudol, bojazlivý, ustráchaný, cenzúru vykonávajúci, s čím sa nestotožní, mažúci (komentáre).
Ba horšie, vymýšľajúci si, keď si písal, že som uplakaný, to si si vycucal z prsta.
V čom si iný, ako tí, čo boli a sú pri moci? Tiež si svojím konaním ukázal, že si za slobodu prejavu (resp. demokraciu) len odtiaľ-potiaľ! A kto nie je taký úzkoprsý ako ty, toho by si bol schopný prehlásiť za anarchistu. Pardon, najnovšie za uplakaného. Prizri sa lepšie do zrkadla, portálový hrdina.

prasiatko Mlsko

A nech si nadávate na mňa ako len chcete, ja sa nehanbím priznať, kvik, že z nenávisti proti Turkom budem voliť kváziradikálnu stranu kotlíkového guláša (Kotlebu)!
Skôr by si tu mali Slováci uvedomiť, že Benátčania a Vy máte, a mali ste spoločného nepriateľa na život a na smrť! Osmanské kurvy!!!
Norman , môžeš sa realizovať, reakciu mazať a vyhovárať sa, že vraj teraz nie je taký, onaký a vhodný čas na "útoky na stranu Obetí"...
Kam na to chodíš, boha Tvojho?!

prasiatko Mlsko

Škoda rečí, vieš čo, nebudem sa rozčuľovať..ešte by som tu hádzalo perly sviniam...

prasiatko Mlsko

Vhzladom na pietu k obetiam som vyhodil tento príspevok.
Nie je vhodný čas na útok na stranu obetí a na tolerovanie prasačín akéhokoľvek druhu. Proste nie.
Norman.

prasiatko Mlsko

Tvrdiť, že v SRN začína občianska vojna je prehnané! Kde máš dôkaz?

prasiatko Mlsko

Naša, Vaša...zem tu bola aj bude, nezávisle od ľudí..
A inak, ohľadne utečencov, to je psycho-náboženský šach-mat. Momentálne (do r. 2021) je skrátka Zlo silnejšie, aktívnejšie, dobrí ľudia sa len bránia, alebo (najbližšie roky) zomierajú. Pochopte, nemôže byť skutočným Kresťanom - prívržencom Krista niekto, kto odmietne pomáhať a ujať sa utečnecov. Žiaľ podľa kresťanskej vierouky JE JEDNO či ide o deti, chorých, starých, alebo hoci aj svojho vraha. Učili veriace ovce, že ak ti niekto strelí facku, nastav mu aj druhé líce. Je nepodstatné, čo si o uvedenej pičovine myslíme, momentálne je podstatné to, radový veriaci Európan sa alebo musí vzdať kresťanstva, (vtedy oprávnene sa bráni pred prívalom pseudoutečencov), alebo bude konať ako veriaci prívrženec Krista, a vtedy je prefíkane špinami v zákulisí vedený k tomu, aby sa pasívne či aktívne ale všelijako krátkozrako podieľal na vlastnej záhube.

prasiatko Mlsko

ja s tebou súhlasím, len mám zlý zlozvyk, predbieham časovú rovinu. Za to kvik platím vysokú daň= som pre Teba nedôveryhodné.
Inak, podobné mapky boli aj pre Strednú Európu, kde plánovali rozdelenie bývalého Rakúsko-Uhorska, ešte pred 1. svetovou vojnou. Utópia, sa po vojne stala alternatívnou realitou. Podobne to bude s dnešným Tureckom. Po Veľkej vojne...no a čo, takýto krvavý a pokrytecký mier ako prežíva napr. Iraq, Líbya či Európa je horší ako krátka vojna, po ktorej sa všetko vykryštalizuje.

prasiatko Mlsko

Rozdiel medzi racionálne založenými a tými, čo veria prorokom je len ten, že jeden verí v Boha, druhý nie.
Aj vojny 20. storočia boli predpovedané, čo na tom pokladať za výmysel? Nostradamus napr. predpovedal, že v r. 2019-2021 zanikne Talianska republika. Pre racionálneho výmysel, pre takého ako bol Nostradamus či Pýthie iba informácia z komunikácie z Bohom...(hoci pripúšťam, že z pohľadu bigotného kresťana to bola komunikácia s "falošnými démonmi") :D

prasiatko Mlsko

Tá mapa Norman je zbytočne komplikovaná. Stačia maximálne 4 štáty: - Grécko, ktoré by dostalo naspäť Káriu a samotnú Bythýniu a Pontus, Arménom odovzdať Kappadociu a ako odškodné aj celú Galatiu! Nuž a Kurdom za tisícročné príkoria právom patrí Cilicia, Kommagena a Taurus.
Neviem a nič nechcem vedieť ani počuť o žiadnom "Tureckom národe". Existuje len národ Grécky, Arménsky a Kurdský! Ostatné sú len utečenci . Štvtvrtým štátom by bola Konštantínopol ako mestský štát, niečo na spôsob Singapuru.

prasiatko Mlsko

Nie, nie sme...to iba skupina skurvysynov z SDKÚ okolo vlastizradcu Mikuláša Dz. si uzurpovala moc a vykonala niečo čím chcela pošpiniť nás všetkých, aby im v prípade potreby, šašovia (profesionálni vojaci) chránili ich nakradnuté majetky.
Kroch, Ako by Slováci mohli byť členmi NATO, veď je tam turecko - smrteľný a úhlavný nepriateľ nás i Maďarov, teda všetkých Uhrov.. V NATO je iba akési Slovensko, ale to je iba mŕtve nič neznamenajúce slovo..

prasiatko Mlsko

Nie, nie sme...to iba skupina skurvysynov z SDKÚ okolo vlastizradcu Mikuláša Dz. si uzurpovala moc a vykonala niečo čím chcela pošpiniť nás všetkých, aby im v prípade potreby, šašovia (profesionálni vojaci) chránili ich nakradnuté majetky.
Kroch, Ako by Slováci mohli byť členmi NATO, veď je tam turecko - smrteľný a úhlavný nepriateľ nás i Maďarov, teda všetkých Uhrov.. V NATO je iba akési Slovensko, ale to je iba mŕtve nič neznamenajúce slovo..

prasiatko Mlsko

To je zákon akcie a reakcie. Francúzski občania sa nevzopreli so zbraňou v ruke proti svojej vláde a polícii, pasivitou umožnili genocídu v Qaddáfiho Líbyi, toto sú priam karmické dôsledky. Francúzsko bombardovalo tiež, rovnako aj v Sýrii v súčasnosti. Tento pravdivý Normanov článok len doplním, že svetová vojna tu je už aspoň 4 roky, minimálne od vpádu kryptofašistických vojsky NATO a Qataru do Líbye. Ešte sú nevyrovnané účty z (vtedy) Berlusconiho Talianskom. TREST BUDE strašný, tak neúprosný a večný, že oproti nemu budú také koncentračné tábory SS za minulej vojny, alebo bombové útoky v súčasnej vojne vyznievať ako trápne maličkosti.

prasiatko Mlsko

Milý Norman,

aby si si nemyslel, že som ignorantské, tak Ti opäť pretlmočím/vyložím Nostradamove predpovede, aj keď o to (možno) nestojíš..
Otázka: "Čo do pekla sa stane tentokrát"?
Odpoveď: Vývoj a smerovanie udalostí Ti je snáď už jasnejšie ako v r. 2012. Podľa jasnovidcových predpovedí v r. 2019 vypukne v EU občianska vojna...nepokoje síce budú aj v mestách ako Madrid, Praha, Londýn či Paríž, zmenia sa i režimy, ale to hlavné sa paradoxne udeje v Taliansku. Podobne ako v r. 1789, a potom v r. 1917, aj tam vypukne krvavá revolúcia, zavŕši to po 27 mesiacoch ničivá prírodná katastrofa a Taliansko ako štát definitívne prestane existovať (Rím zmizne z povrchu Zeme) r. 2021.
Medzi nami, zlovoľný hýbateľ dejín, alebo ako rád hovorí napr. Pjakin "globálny prediktor" dosiahne svoj cieľ ako vždy - v čiastočnej podobe. Islamský kalifát bude v južnej Európe, nie v celej Západnej ako chceli. Jadro jeho európskej časti bude na území dn. Talianska.

Kroch, idem obedovať pomyje, kým ešte mám čo...:o-)