Ľud, fašisti alebo zberba?

Na jednej strane hrozí Európe jeden objektívne smrteľný problém demografickej korózie a kolapsu. Hrozí jej nie balkanizácia, ale kreolizácia, hrozí "hindustanizácia" jej bytia. Hrozí jej, že sa z nej stane oblasť plná bezprizorných a nevzdelaných hnedastých chudákov a žobrákov, kontinent ľudí bez vôle a inteligencie.

Toto je základné nebezpečenstvo a prvotná téma súčasnosti, ktorá sa konečne dostáva do nášho verejného diskurzu.

 

Ale okrem toho tu máme aj druhý, lokálny problém tejto republiky. Ten je druhoradý, dočasný a nepodstatný, ale niekto by ho rád nafúkol a urobil z neho strašiaka, tak sa naň pozrime.

Keď nebezpčenstvo africkej invázie spôsobilo, že sa v kultúrnej sfére prejavilo jasné odmietnutie a odpor, bolo len otázkou času, kedy bude prejavený na demonštrácii. Je príznačné, že to spustil a zorganizoval muž, ktorý, pokiaľ mám správne informácie, sa pohybuje po Západe, vidí, aká hrozivá je tam situácia s neprispôsobivými černošskými a arabskými etnikami, a rovnako dobre vie, že tam sú demonštrácie bežná súčasť politického života (aj v sobotu 20.6 boli v Londýne v uliciach státisíce ľudí).

Ako určite viete, žijeme v totalite. To znamená, že protisystémové prejavy sú tu trestané spoločenskou ostrakizáciou, stratou zamestnania alebo všeobecne stratou obchodných možností, zákazom prístupu do verejného diskurzu. O tomto sa nedá pochybovať, tým sa už systém ani pomaly netají, že jedni majú slobodu prejavu, ale druhí nie.

V totalite sa k prejavu odporu, k demonštrácii nesúhlasu na ulici, zákonite ako prvá odhodlá hlavne tá časť obyvateľstva, ktorá je nadpriemerne statočná, alebo je dobre zabezpečená, alebo  tá, ktorá nemá čo stratiť. A to sú hlavne mladí alebo opačne, starší ľudia. Ovšem starší na ulici veľa nezmôžu, aj keď i na sobotňajšom pochode ich bolo dosť a videl som starého muža, ktorý doslovne s paličkou a s podporou druhého človeka ťažko, ale predsa len kráčal dole po Štefánikovej ulici spolu s ostatnými, a azda bol aj rád, že sa toho dožil. Takže to zostáva na mladších.

A to je, podľa našich korporátnych médií, zberba.

Nie je to žiaden ľud, je to zberba - tak píšu v masmédiach, napríklad aj v Hospodárskych novinách.  Akoby už nevládla demokracia, podľa presstitúta sú ľudia prejavujúci svoj politický názor:

"mestská zberba", "náckovia", "neonacisti", "extrémisti", "magori", "primitívni", "sprostí", "neúspešní", "mentálne zaostalí", "povaľači", "nenávidia slušných ľudí", "zakomplexovaní", "zbabelí slabosi". A to všetko, prosím pekne, len výber z jedného-jediného článku.

Samozrejme, reč nie je o Cigánoch - to by bol rasizmus, stereotypy, predsudky, šírenie nenávisti. Reč je o slovenskom národe a tam je vraj povolené všetko - čomu sa ja úprimne, naozaj úprimne čudujem.

 

A viete, prečo kaviarenskí červi takto urážajú ľud?

1. Ak stratíte prácu, alebo ak máte malý príjem, alebo ak čo len pracujete rukami - ste zberba. Ak žijete mimo Bratislavy a nemáte pohodlný mäkučký džob pre zahraničné agentúry, ste zberba. Ste lúzer a mali by vám zobrať voličský hlas. Ste "primitív, sprostý a neúspešný". Nemáte právo na žiaden politický názor, na ten majú právo len bohatí a ich pucfleci.

2. Ak sa spoločensky angažujete, stretávate sa s aktívnymi občanmi - tak sa vám vytkne, že "sa radi stretávate a vytvárate bandy".

3. Ak sa prejavíte na verejnosti, tak vraj chcete len "demolovať autá a hádzať kamene". Na verejnosti máte držať hubu a krok.

4. Stretávate sa príliš často, ste zákerní, lebo na prejav "využívate akékoľvek zámienky", že sa nehanbíte. Viete, že stretávať a prejaviť sa môžete len pri oficiálnych totalitných sviatkoch, najlepšie ani vtedy nie. A demonštrovať máte len za to, čo mocní prikážu - nikdy nie proti.

5. Obdivujete nesystémové osoby (buričov) a naopak, vyjadrujete sa hrubo o "slušných" sluhoch totality. Koľký zločin!

6. Nechcete byť bezmocná obeť - a to je váš najhorší hriech, že chcete byť SILNÝ. A to silný nielen fyzicky, ale aj politicky. To sa v žiadnom prípade nemôže tolerovať, takýto nehanebný postoj. V kapitalistickej totalite má byť každý slušný človek slaboch  a zbabelec, má byť obeť. Vy nechcete - a tak práve preto za takého budete označení!

7. Keď sa váš politický prejav skončí, celý systém, politici a média, na vás znova kašlú a špinia na vás - a aj to je vaša chyba. Žijete v totalite, systém si s vami vytiera zadok - a to je, podľa presstitútov, dôkaz vašej amorálnosti a skazenosti. Ľud je zlý, lebo je chudobný a bezmocný. Že s takouto myšlienkou neprišli komunisti - mohli tu byť doteraz. Áno, ja viem, sú tu doteraz, len ich páni zmenili takmer oficiálnu totalitu na kryptototalitu - stále vládne jedna strana.

Samozrejme, nepreháňam, Danišov nenávistný, hysterický a vyplašený výstrek je tu.

 

Ja som bol v sobotu na tom pochode a budem na to do konca života hrdý. Možno na mňa niečo z tých atribútov platí, hlavne ten "povaľač" ma celkom láka, lebo odkedy som kedysi zarábal viac, ako bolo zdravé, prestal ma tento absurdný a neférový rat race baviť, celkom sa mi to otroctvo peňazí zhnusilo. To sa ale presstitútom a batôžkovým hypotekárom asi nedá vysvetliť. Za druhé: v kruhoch, v ktorých som sa doteraz celý život pohyboval, by otázku "mentálnej" úrovne vyslovil vlastne iba ten, kto tam jasne nepatrí (ale toto presstitúti tiež nepoznajú a nepochopia). A čo sa týka "zbabelosti": som si istý, že pánovi Danišovi sa za tieto urážky slovenského ľudu raz nejaký človek ako ja pozrie na jeho ozubené mentálne kolečká pekne zblízka - a potom si pohovoria o tom, kto je vlastne zbabelec.

 

Uzatvorme to, ako vždy, optimisticky. Keď sa mediálne hyeny, ako Hvorecký či Daniš, zamerajú na nejakých explicitných neo-sentimentalistov, alebo ešte lepšie, keď sa zamerajú na nejakú svoju fikciu mentálne retardovaných šíkov, keď sa zamerajú na svoje fatamorgány, tak nezbadajú, kde sú a čo robia ich skutoční nepriatelia. Lebo áno, presstitúti a ich špinavá podlá ideológia má svojich nepriateľov a jedným z nich som napríklad aj ja. Pretože ich ideológia škodí - na Slovensku škodí miliónom a celosvetovo škodí miliardám ľudí. To nie je žiadna maličkosť.

baloo

zaujímavá figúrka, síce "mestskú zberbu neúspešných povalačov" nemá rád - ale zdá sa mi, že o imigrácii a bruselskom diktáte tiež má svoj názor. Dokonca taký, že by sa kľudne mohol aj zúčastniť demonštrácie v sobotu

http://www.konzervativnyvyber.sk/dag-danis-imigracna-propaganda-ako-sa-s...

"Nápad zavádzať pre utečencov kvóty je zvrátený. Aj politicky. Aj morálne. Je totiž vrcholne nespravodlivé oberať národné štáty o slobodu rozhodovania v najcitlivejších veciach – teda v tom, koho si pustíme ,,domov”."

... to je ten istý Dag Daniš alebo sú dvaja?

Norman

A zas sa nám náš paranoický kruh uzatvára. Paranoický, ale oprávnene: Konzervatívny výber, Poláček, Dag Daniš,.... atď atď.
Daniš už zmenil štýl viackrát, pred rokom 2010 písal pre Pravdu ...
Na chalanov Pospolitosti a Naše Slovensko nadávajú úprimne a z celej sily preto, lebo im berú tému.
Kým Rostas môže byť motivovný svojím egom a svojimi peniazmi, títo sú očividne hýbaní aj dvojtvárnym politickým kalkulom - falošná, respektíve zmierlivá opozícia.

A prípadne nová strana ... proti immigrácii, možno ... ale za Brusel, za Newyork, za banky ... a sme tam, kde sme boli.

Aman Againsttime

Ak niečo naozaj neznášam tak je to, keď sa tzv. alternatívci či ako ich vlastne nazvať (bojujúci proti multi-kulti) snažia o akúsi legitimitu totálnym odsúdením a dištancovaním sa od tzv. fašistov, náckov (odborne pravicových extrémistov) a pod. Toto dištancovanie sa je tiež prejavom slizkého kaviarensko-bratislavského pseudo-intelektualizmu ala Hvorecký, ale tiež maximálnej servility...proste hnus. Nie je v tom žiadna revolta, žiadna odvaha...

To už i české IVČRN je v tomto sympatickejšie. Minimálne taký Konvička vyjadril isté sympatie voči holým hlavám, ktoré sa v Nemecku išli pobiť s mohamedánmi. Vie, že bez týchto nebojácnych a nasratých chlapcov to jednoducho tiež nepôjde a že sú ovládaní zdravými inštinktami.

Stále čakám na nejakého mainstreamového intelektuála, ktorý bude mať niekedy gule zastať sa týchto chalanov. Ale asi chcem veľa.

Norman

Hlavne by sa malo chápať, že ich správanie, teda ich silovosť a vykorenenosť, sú za prvé produkt systému, a za druhé ich kultúra (kmeňové znaky - holohlavosť, bombery, maskáče, tetovania ... čokoľvek) sú produktom systému (odnož punku) a s nacizmom to celé nemá prakticky nič spoločné.

Ak by nejestvovala kultúra kulturistických holohlavcov, alebo kultúra futbalových fanúšikov, muselli by presstitúti spraviť nacistov napríklad z mnohofarebných punkerov s irokézom na hlave, alebo z hocakej inej skupiny mladých. Ak by nič iné nebolo, spravili by "náckov" hoc aj z klubov buzerantov (veď aj SA boli buzerantami prelezení... ergo....je to jasné). je to úplne rovnako absurdné, ako spraviť nacistov z futbalistov - čo preboha má futbal s nacizmom??? :-)) Úplná blbosť.

Čiže tí holohlaví mladí chlapi, okrem svojho bllbého sociálneho postavenia musia (neoprávnene) znášať ešte aj toto nacistické označenie.

Ale ako hovoríš, každý ten, čo začne verejne volať na potlačenie "náckov", je proste ťažký úbohý systémový kolaborant. Proste je to "vyznane viery systému" - to normálny slušný človek zásadne nerobí.
Je to ako za komunistov v 50tych rokoch volanie po potrestaní kulakov a triednych nepriatlov, presne to isté.

1488

Chlapcov holohlavých určite netrápi, či sú produkt systému, doby alebo pretvorený odkaz starej myšlienky. Nemyslím si, že odpoveď je dôležitá a niečo by zmenila. Súhlasím však, že systém potreboval devalvovať historicky úspešnú politiku NSDAP a na to mu skinheads v časoch hojnosti konzumnej spoločnosti poslúžili. Verejnosť to zožrala.
Čo je však sranda, že keď paródia na demokraciu stráca dych a začína sa rozpadávať pod váhou vlastných klamstiev, tak vtedy sa bežný človek preberá z opice, prestáva veriť na nacistické mátohy a dvojnásobné platy. Ilúzia je konfrontovaná realitou.
A ak niekto mantruje neustále o náckoch, tak je pravdepodobné, že tento nemecký národno sociálny fenomén, budú nálepkovaní aj skúmať. No a na čo prídu, o tom sa síce smie rozprávať len pod trestom systému, no pre mnohých pravdoláskarov to je a bude nepohodlné.
A čo čert teda nechcel, že karma je bitch. Že to je vlastne gól do vlastnej a zákonitosti vesmíru proste neojebeš.
Ako vravievaš, môžem sa mýliť, no takýto scenár mi vonia vzduchom.

Norman

Len aby som vysvetlil, "produkt systému" je jeden z tých moderných skratiek, ktoré sám nemám rád ... Myslel som tým to, že všetky povedzme "nepolitické" prejavy tých chlapov, ktoré im pripisujú masmédiá, napríklad bodybuilding, kluby, vzťah k zbraniam a sebaobrane, pitie (piva), nezamestnanosť(?) ... sú bežné v spoločnosti a samé o sebe nie sú nič, nad čím by sa normálne niekto pohoršoval. Nechcem ich urážať - ale sú to bežní ľudia, ako ja, alebo ty :)

Ináč si to vystihol tak, ako to vidím aj ja.

herostratos

Ahoj norman, zdravím ťa.
V prvom rade ďakujem za článok. Čítam ťa rád. Ale jedno mi prosím prezraď.
1488 v komentároch okrem iného napísal:
„Súhlasím však, že systém potreboval devalvovať historicky úspešnú politiku NSDAP...“
a ty si odpoveď zakončil: „Ináč si to vystihol tak, ako to vidím aj ja“.
Keď sa rúbe les, lietajú vetriesky. Aj takéto. A uznaj, keď to do oka udrie mne, udrie aj iným.
Alebo to vidím zle? Či nebodaj zle vidím?

Norman

Podľa mňa vidíš dobre, len musíš presne povedať, s ktorou časťou nesúhlasíš a prečo.
Ale vyjdem ti v ústrety.
Máš dojem, že politika NSDAP nebola "úspešná"?
A čo tak termín "populárna", to by si akceptoval?

Alebo je tabu spomenúť ten termín NSDAP ako taký? Ja ho tiež nepoužívam, lebo je to konkrétne historické teleso, ktovie, aké bolo naozaj, ja sa radšej bavím o abstraktnejších veciach, tak všeobecne - ale považujem za dokázané, že NSDAP existovala:) Aj KSČ existovala a v Čechách bola a vlastne je populárna.

Musíš mi vysvetliť, čo vidíš a ja ti poviem, či s tým súhlasím. lebo možno vidíš čerta-diabla, tak to prrr, ja sa čertov nezastávam. Ale ani na nich neverím.

herostratos

Súhlasím, politika NSDAP bola populárna aj úspešná - pre sionistov. Pre Nemcov rozhodne úspešná nebola. Alebo, počkaaať, vlastne dnes je to zasa raz v kurze, ísť na Rusa a oslobodiť ho od zlého boľševizmu, Putina. Či vlastne nie, dnes už zámienky netreba - na Rusa treba ísť z princípu, neviem akého, asi genetického... preto sú to pre mňa dnes pro-systémové citáty.
A ak sa rád bavíš abstraktne a považuješ za dokázanú existenciu tézy (NSDAP) ako aj domnelej antitézy, potom mi je "jasné", prečo je nadhľad | ponad protiklady. Aké krásne marxistické...

1488

nie je to politický úspech ?
1923 rozpustená a zakázaná, 1925 obnovená, vo voľbách 1930 získala 6.400.000 hlasov, 1933 to bolo už 17.277.000 hlasov a mala 3.900.000 členov
..ako sa zmenila spoločenská situácia v rokoch 1923 až 1945 v dojčlande a prečo - si dohľadaj ako hovorí Lichtner SV..

Ale máš pravdu, že to bolo krátke obdobie pre Nemcov a nakoniec našim dedom prehrali vojnu, že :)

Norman

Herostratos je v ruskej línii leva-net a tá je postavená na ťažkom útočení na "fašistov". Hurá.
Keďže ale dnes sú známe veci o špinavej podstate sionistov, musí sa stať zázrak - z dvoch kontrapunktov, bieli Nemci versus anglosionisti - sa v ich podaní zázrakom stáva jedno (".NSDAP ...úspešná - pre sionistov").

A konieckoncov, čo sa týka toho "ísť na Rusov", pán Herostratos zabúda, že v roku 1941 bolo Rusko posledná Európska krajina, do ktorej bola zatiahnutá vojna. Posledná! To vyplakávanie, to sa Rusi naučili od Chazarov veľmi dobre.
Pravda, dnes naozaj anglosionisti na Rusov tlačia. Dochádza k tomu, čo Nemci hovorili ku koncu vojny - že sa Rusi s Američanmi pobijú. Len to bolo dlho studené, ale kamaráti sa proste neznášajú. A vyčítajú to iným, vyčítajú to nám. Tiež chazarská fičúra.

Pre Hermostrata:
Jednota protikladov nie je marxistická téza. Tým len ukazuješ marxistické základy tvojeho vzdelania.

1488

mali sme tu v podkarpatí nejaký čas sovietsku indoktrináciu, preto sa nečudujem hermiho podráždeniu. Dnes nás tu ohlupujú anglosióni a ako bolo v pitvore veľa krát spomenuté, mnohí oprašujú všeslovanskú vzájomnosť a spásne pozerajú na východ. Nuž, nasadiť optiku mimozemšťana a prevetrať šedú mozgovú..

 

Metafora pre výlety do histórie:

herostratos

O KSB (a leva-nete) si naposledy povedal, že je to také marxistické... ak si ju čítal a tvrdíš to, tak ďalej netreba pokračovať. Ak si ju nečítal a myslíš si to, tak pokračovať nemá zmysel.
Hurá? dnes sú už dosť známe veci o špinavosti, že medzi anglosionistami a "bielymi" Nemcami nie je na vyššej úrovni žiaden kontrapunkt.
Pokiaľ ide o vyplakávanie, spomeň si, čo za článok od uplakaného Nemca ste sem dávali minule. Vtedy som myslel, že sa mi hádam len zdá.
Pán norman zabúda, že Rusko bolo zatiahnuté do vojny prvej, občianskej, revolúcie ... a čuduj sa svete, židotrockistami, ktorí mali rovnakých mecenášov ako mala NSDAP. Buuuuu!

Pre normana: (potvoriť mená, aj prezývky, je vieme koho fičúra, žeee)
Klesať pri kritike do osobnej roviny? To ťa naučil kto? Teplí (ale bieli!) hošánci z Propu?
Pamätáš ešte na to, keď si na nadhľade propagoval Uskujnikovu knihu? Je to výraz vzdelania?
Ak zostaneme v rovine rozpoznávania marxistických základov vzdelania, je tu jedna štandardná otázka: bol Stalin marxista?
PS
norman, jednej veci mi je úprimne ľuto. (okrem tej, že Ty a Ja ako antagonizmy, to je predsa kravina :-))). Na tu stupiditu od 1488 si mohol zareagovať aj ináč. Spôsobom akým si to urobil, totiž nie je nadhľad. A uznaj, na to som už musel zareagovať...

Norman

Tvoje otázka, Herostratos, hovorí o príspevku ohľadne germánskej renesancie 20. storočia, ktorý ti skočil do oka, ako si sa vyjadril. Vysvetlil som ti (a iným čitatelom) jasne, že na ňom nie je nič, čo by malo byť nakceptovatelné.
Bolo jasné, že ty s tou tabu stranou nechceš mať nič spoločné, a dal si argument, že bola financovaná anglosinistami. To ja považujem za výmysel ("konštrukt", ad hoc pseudoargument), starý známy výmysel. Mám ho začať vyvracať? Podla činov spoznáte ich, vložili kedysi do úst proroka starú ľudskú múdrosť. Máme sa baviť o Nemecku, o nacizme? Veď to ale celý čas robíme, lebo nacizmus je "démon", čierny bod súčasnej kultúry, peklo, do ktorého nás, všetkých oponentov, chcú hodiť. To je vlastne aj tvoja otázka, parafrázujem "Norman, veď NSDAP je peklo, to sa nehanbíš a nebojíš božieho zatratenia?". Nuž, nehanbím, ani nebojím, bol som "tam" a žiadne peklo tam nie je .)

Druhá tema ku Leva. Marxizmus si v tejto debate, ako pozerám , začal spomínať ty a aj teraz hovoríš explicitne, že som KOB kedysi tak nazval. Zrejme ťa to vtedy ťažko urazilo, keď mi v súvislosti s tým dávaš na výber medzi dvoma možnosťami,
A. netreba pokračovať, alebo
B. pokračovať nemá zmysel.

Nejako si neviem vybrať.)

A potom zas tisíc rôznych vecí.
Tvoj nick je dlhý, a nový, tak sa nepreceňuj, nik ti ho zámerne nekriví, ty podpalač chrámov. Už som tu v rýchlosti pokrivil iné veci, denne. Nik na teba osobne neútočí, čo je vlastne na tebe osobné - si len hovorca KOB.
Uškujnikovu knihu Kagan a jeho Bek? Propagoval? No, to je silný výraz, možno nejak len spomenul. Tiež si urazený, že sa tu spomínalo niečo, urážajúce Stalina, alebo ako? Stalin bol ok?

1488 nenapísal žiadnu "stupiditu". Ak by to tak bolo, ja nemám problém ofrflať kohokoľvek tu z ľudí, veď ak sem chodíš, tak to poznáš.
Tu ale očividne ide o viac, o základnú dilemu, o prekonanie tabu - ktoré, ak je niekto na ruskej strane, a to platí aj o KOB a podobne, teda ak je niekto tam, mimo strednú Európu, tak ho nedokáže prekonať a je v podstate na strane našich nepriateľov.
Ako vidíš, Rusi ma neplatia :)

herostratos

Ďakujem za odpoveď. Pokiaľ ide o búranie tabu, vždy som si všímal intenzitu hluku okolo. Naposledy potichu padol ten dlho živený, Suvorovský. Ešte pre tým Solženicyn... (spomeniem aj Stalina, alebo to nie je ok?)
Poprajme si radšej pekný víkend, lebo ako tak čítam tvoju poslednú odpoveď, rúcaš v mojich očiach hodne z toho, čo som mal na nadhľade rád (lebo to už nie je to sympatické frfľanie). Budem to však vedieť prekonať.

Norman

a kto to tvrdí? a ktorým smerom?

Neviem, kto si, Herostratos, ale vidím svet podobne, ako ty. Najprv si dôsledne vyberiem, čo je pravda a tým sa riadim pri výbere toho, s kým kooperujem. A keď po čase povedzme zistím, že sa mýlia, prejdem k iným. Alebo keď dotyčný nenaplňajú moje vysoké morálne predstavy, prejdem preč. Všetci sú takí úbohí a skôr či neskôr sa ukáže, že nie sú to, v čo som dúfal. Sú to amorálni slaboši a po čase zlyhávajú.

Hech, samozrejme, len žartujem. Ja tak svet nevidím. Ja nie.

A čo sa týka frflania ... vieš, nie je čas na hry. Raz musí každý dospieť. Aj zomrieť.

Pharmy

prečo to považuješ za konštrukt? ako potom vysvetlíš, že západné mocnosti nechali Hitlera porušovať versailleskú zmluvu, nadnárodné spoločnosti s americkým kapitálom masívne investovali do nemeckého hospodárstva a s Nemeckom obchodovali aj počas vojny (napr. Rockefellerova Standard Oil Company predávala počas vojny Hitlerovi viacej ropy ako Spojencom), nechali ho územne rásť (Anschluss, Mníchovská dohoda)...

Norman

Zať amerického bankára Trockij bol zrejme vybraný na špinavú prácu, lebo bol plebejského ppôvodu, aby zvrhol cárske samoderžavie v Rusku. Dali mu skupinu židoamerických gangstrov, zlato a prakticky nekonečné prachy, aby si všetkých možných kúpil, ale hlavne aby definitívne zvrhol cára a zaviedol nejaký prožidovský režim.

Dal niekto niečo také Hitlerovi? Nezmysel. Určite nie americkí sionisti.

Nenechali ho porušovať Versailskú zmluvu - štvali proti nemu všetkými prostriedkami.
Investovali do nem. hospodárstva? Už len tento zvrat, používaý aj na našu ponovembrovú históriu, je zavádzajúci. Investovanie je predsa nie dávanie, ale branie. harvestovanie. Prečo medzinárodné korporácie brali v 90tych rokoc a dodnes z Východnej Európy. Prečo korporácie brali z povojnového Nemecka , a to aj za Hitlera? Nuž ... pretože korporácie nič iného než brať nevedia a nechú. Oni Hitlerovi nedávali, brali si od neho.
Obchodovali počas vojny sNemeckom? Počas akej vojny? To píšeš naschvál tak nepresne? Vojna s USA začala nejak po 7. dec. 1941, potom obchodovali s Nemeckom? Pochybujem. USA na podnet rosveltovských sionistov ani predtým nemali obchodovať s Osou, naopak USA dodávali zbrane a tovar nepriatelom Nemecka od začiatku vojny, aj keď USA ešte nebolo oficiálne involvované. Korporácie ani nik nemal ale dôvod prerušiť kontrakty, ktoré bežali. To je politika, kompromis možného. Ak toto niekto považuje za podporu Hitlera...

"Nechali ho územne rásť". Nič iné im nezostávalo. A čo ako mali robiť?
Ako ho "nechali rásť"? Spojili sa aj so Stalinom, najväčším diktátorom sveta, podľa mnohých aj najkrvavejším - tak krvavým, že jeho sympatizanti z KOB sa doteraz hanbia priznať k sympatiam k nemu - čiže US sa spojili s komunistickým monštrom, ktorý by mal byť ich úhlavný nepriateľ - len aby Nemecko zničili. Panebože, v tom trojuholníku je historicky nepochybná, že priatelia boli USA a Rusku a nepriatel Nemecko. Snažiť sa to otočiť opačne je proste nemožná blbosť.

Pharmy

Nepovedal som, že sionisti Hitlerovi niečo dávali, ale že do jeho hospodárstva investovali, tzn. že očakávali nejakú návratnosť (a nemuselo ísť iba o finančnú). Títo ľudia okrem zisku väčšinou sledujú ešte ďalšie ciele a jedným z nich mohlo byť odstavenie Stalina od moci, pretože ten odmietol pokračovať v trockistickej premanentnej (globálnej) revolúcii a budoval si vlastnú ríšu (nazývali ho "bonapartista" "nacionalista").

Môžem ti dať historickú paralelu, keď podobným spôsobom sionisti "investovali" do hospodárstva Japonského cisárstva a poskytovali mu úvery na vybudovanie veľmi silnej námornej flotily, a zároveň ťahali za nitky a snažili sa vyvolať vojnu medzi Ruskom a Japonskom, čo sa im nakoniec aj v roku 1904 podarilo.

Nástup Hitlera k moci aj s finančným pozadím rozoberá veľmi podrobne historik Antony C. Sutton vo svojej knihe "Wall Street and The Rise of Hitler".

Tu je krátky úryvok z 12. kapitoly - záver:
"CHAPTER TWELVE
Conclusions
We have demonstrated with documentary evidence a number of critical associations between Wall Street international bankers and the rise of Hitler and Naziism in Germany. First: that Wall Street financed the German cartels in the mid-1920s which in turn proceeded to bring Hitler to power.
Second: that the financing for Hitler and his S.S. street thugs came in part from affiliates or subsidiaries of U.S. firms, including Henry Ford in 1922, payments by I.G. Farben and General Electric in 1933, followed by the Standard Oil of New Jersey and I.T.T. subsidiary payments to Heinrich Himmler up to 1944.
Third: that U.S. multi-nationals under the control of Wall Street profited handsomely from Hitler's military construction program in the 1930s and at least until 1942.
Fourth: that these same international bankers used political influence in the U.S. to cover up their wartime collaboration and to do this infiltrated the U.S. Control Commission for Germany."

S tými kontraktmi nadnárodných spoločností máš pravdu, väčšina z nich bola ukončená v priebehu roku 1942, ale to len nepriamo potvrdzuje teóriu, podľa ktorej sa Hitler sionistom vymkol spod kontroly (ukázalo sa , že Hitler nie je v oblasti financií ovládateľný. Privlastnil si privilégium vyrábať peniaze; nie len ich fyzicky tlačiť, ale i peniaze finančné, zmocnil sa nedotknuteľnej mašinérie falzifikácií a uviedol ju do činnosti, aby pracovala v prospech štátu) a preto mala jeho likvidácia vyššiu prioritu ako v prípade Stalina, ktorý sa do financií nemiešal.

Norman

Tu si treba najprv pripmenúť dve dôležité veci.
1. Stalin sa k totalitnej moci v ZSSR dostal až v 30-tych rokoch, a čo sa týka trockistov a iných sionistov, až v ich druhehj polovici. A ani potom nebolo jasné, do akej miery je to jeho osobná túžba po moci, alebo skutočné vedomie a poznanie globálneho oponenta.
Preto skutočná "protistalinovská" či všeobecne "protibonapartovská" tendencia mohla vznikať a organizovať sa až v 30 tych rokoch.
2. A to už sme pri druhej veci - Hitler prišiel k moci v roku 1933, ani o rok skôr. Predtým nebolo bolševik Rusko u svojich sion kamarátov až také prefláknuté. Potom už nacisti ovládali celé Nemecko, nepotrebovali pomoc, ako politický smer. Nemecko samozrejme bolo slabé, ale akej pomoci sa mu dostalo a od koho? Sionisti mu verejne v masmédiach vyslovili vojnu, neskôr aj rôzne embargá. Samozrejme, pre peniaze finanční zmrdi nerozoznajú priatela od nepriatela, ale hlavne, myšlienky germánskej renesancie, bielej obrody, mali samozrejme aj v USA svojich podporovatelov -najznámejší je práve spomínaný Ford. Takže Nemecko bolo podporované aj z USA - ale nie americkými sionistami, ale amer. nacistami.

Samozrejme, je tu protiklad Nemecko - Rusko. Abstrahujúc od inej dieológie, geopolitický protiklad a konflikt tu potencionálne stále bol. To bolo aj oficiálne vysvetlenie socialistického tábora po vojne, že si kapitalisti Hitlera pestovali na zničenie "proletárskeho" ZSSR (túto myšlienku KOB len mierne upravil). Ale hovorím, že táto prirodzená geopolitická tendencia tu bola, a že taký konflikt mohol byť pre ostatných vítaný.
Lenže, panuje tu aj iná zásada Agnličanov - nedovoliť nikomu v Európe byť príliš silný. A Nemecko bolo podľa nich príliš silné už pred prvou svetovou. Angličania-anglosionisti Nemecko doslovne nenávideli a nikdy by mu nedovolili zosilnieť ešte viac, ani na úkor Slanov či boľševikov. Tak sa aj správali, história je jasná.

Veď si len zober takú vec - podľa súčasnej oficiálnej ideológie bol boľševický Sojuz Ríša zla, a málokto dnes to popiera. Ale som si istý, že nech by v Nemecku prišiel aj svatý Peter k moci s tým, že treba boľševikov usmerniť, aj tak by boli anglosionisti zubami nechtami proti - presne tak, ako tá sviňa Churchil bola naozaj. Keby rovno do Nemecka došiel aj svatý dalajláma, priniesol učenie neubližovania, ak to nie je nevyhnutné, s tým, že ale treba skrotiť boľševickú Ríšu zla, a zabalil to celé do symbolu mieru, zdravia a šťastia pre všetky bytosti, aj tak by boli anglosionisti proti a spálili by milióny nemeckých civilov v inferne zápalných bômb (ups, aké keby?, presne to sa stalo, ešte aj s tým symbolom, len dalajláma zostal v Tibete).

Pharmy

k rozporom medzi Stalinom a Trockym dochádza už v roku 1919. Lenin to rieši tak, že posiela Stalina na Sibír. A tiež v roku 1920, počas Poľsko – boľševickej vojny, pretože Stalin odmietol podporiť Tuchačevského útok na Varšavu a viedol vlastné ťaženie na Ľvov. Boľševici boli porazení na oboch frontoch a Trocký ho za to verejne kritizoval na 9. zjazde ruskej komunistickej strany (marec-apríl 1920).
apríl 1922 - Stalin sa stáva generálnym tajomníkom strany (s podporou Lenina)
máj 1922 - Lenin je pre verejnosť oficiálne chorý, vraj ho ranila mŕtvica
január 1923 - Lenin vo svojom testamente kritizuje Stalina a vyzýva členov politbyra k jeho odstráneniu
marec 1923 - Lenina ranila 2. mŕtvica po ktorej ostáva paralyzovaný
január 1924 - Lenin umiera a Stalin číta jeho závet na Ústrednom výbore
december 1924 - Stalin zverejňuje svoju koncepciu budovania socializmu v jednej krajine (koniec svetovej socialistickej revolúcie)
december – 1924 - Hitler je predčasne prepustený z basy, vraj za dobré správanie :) a v nasledujúcom roku vydáva svoju knihu Mein Kampf, v ktorej sa netají plánmi na napadnutie ZSSR (zákonné právo nemeckého národa na Lebensraum)
1924-25 -Stalin s podporou Zinovjeva a Kameneva verejne útočí na Trockého a obviňuje ho zo zrady leninizmu

1488

Historické okienko - ten antisemita fúzkatý v kapitole lebensraumu sa zamýšlal nad Ruským spojencom a popísal, že vraj toto (s čím sa pravdaže nijako nestotožňuje redakcia, ani autor príspevku - ja):

Z čistě vojenského hlediska, by byl poměr v případě války Německa a Ruska proti západní Evropě , a tím zřejmě i proti celému zbytku světa, přímo katastrofální. Boj by neprobíhal na
ruském, nýbrž na německém území, aniž by Německo mohlo doufat v jakoukoliv
účinnou podporu ze strany Ruska. Mocenské prostředky současné Německé Říše
jsou tak směšné a pro boj směrem ven tak nemožné, že by jakákoliv obrana hranic
proti západní Evropě včetně Anglie byla zhola nemožná, a především pak německá
průmyslová oblast by byla bezbranně vydána na pospas koncentrovanému úderu
našeho nepřítele. K tomu ještě přichází ta skutečnost, že mezi Německem a
Ruskem leží polský stát, který se zcela nachází ve francouzských rukou. V případě
německo ruské války proti západní Evropě by Rusko muselo nejdříve porazit
Polsko, než by mohlo přisunout své první vojáky na německou frontu. Přičemž se
nejedná ani tak o vojáky, jako spíš o technické vybavení. V tomto případě by se
jednalo o ještě strašnější opakování situace během světové války. Stejně jako tehdy
byl německý průmysl vypumpován kvůli našim slavným spojencům, a Německo
muselo technickou válku zastat skoro zcela samo, tak by i v této válce Rusko
naprosto zklamalo jako technický faktor. Všeobecné motorizaci světa, která bude v
příští válce hrát rozhodující roli, bychom se v žádném případě nemohli postavit na
odpor. Neboť nejenom že Německo je v této velmi důležité oblasti velice pozadu,
ale i z toho mála co vlastní, by ještě část muselo obdržet Rusko, takže by dnes ani
jedna jediná fabrika nevlastnila své vlastní nákladní vozidlo. Tím by však takový
boj nabyl charakteru porážky dobytka. Německé mládí by vykrvácelo ještě hůře
než kdysi, neboť jako vždy by spočívala veškerá zátěž boje pouze na nás, a
výsledkem by byla zase jenom neodvratitelná porážka.
Avšak vezměme si i ten případ, že by se stal zázrak, a tento zápas by neskončil
našim naprostým zničením, bylo by konečným výsledkem zase jenom to, že
vykrvá cený německý národ opět zůstal obklíčen obrovskými mocnostmi, jeho
pozice by se tím ani v nejmenším nezměnila.
Jen ať nyní nikdo nenamítá , že při spojenectví s Ruskem se hned nemusí myslet
na válku, a když, tak se na ni člověk přeci může v klidu připravit. Ne. Každé
spojenectví, ve kterém není zakotven úmysl válečného souboje, je nesmyslné a
bezcenné. Spojenectví se uzavírá pouze z důvodu boje. A i když střetnutí v době
uzavření spojenecké smlouvy leží v daleké budoucnosti, úmysl válečné zápletky je
v ni zakotven již od samého počátku. A snad si nikdo nemůže myslet, že by nějaká
jiná mocnost smysl takovéhoto spojenectví chápala nějak jinak. Německo ruská
koalice zůstane buďto na papíře, a tím je pro ná s neúčelnou a zbytečnou, a nebo
bude přeměněna z písmen smlouvy ve zřetelnou skutečnost a ostatní svět bude
varován. Jak směšné by bylo věřit, že Anglie s Francii by celá desetiletí vyčkávali,
než německo ruská koalice úspěšně dovrší technické přípravy k tomuto boji. Ne,
bleskurychle by se přes Německo přehnal ohromný uragán.
A tak již ve skutečnosti uzavření spojenecké smlouvy s Ruskem spočívá
poučení o další válce. Jejím výsledkem by byl konec Německa. K tomu přichází
ještě následující:
1. dnešní vládci Ruska ve skutečnosti vůbec neuvažují o uzavření podobného
svazku, a o jeho dodržování. Nesmíme zapomínat, že panovníci dnešního Ruska
jsou krvežízniví odporní zločinci, že se jedná o vyvrhele lidstva, který zvýhodněn
okolnostmi tragické hodiny převálcoval obrovský stát, a ve své odporné
krvelačnosti vyvraždil a vyhubil miliony své dřívější inteligence, a v průběhu
necelých deseti let nastolil nejhorší tyranii všech dob. Nemělo by se zapomínat, že
tito vládci přísluší k národu, který dohromady spojuje směs bestiální krutosti a
nepochopitelné prolhanosti, a dnes se cítí ještě více než kdy jindy, být povolán k
tomu, vnutit tuto krvavou tyranii celému zbytku světa. Nemělo by se zapomínat, že
Žid, který dnes Rusko bezezbytku ovládá , v Německu nespatřuje žádného spojence,
nýbrž pouze stát odsouzený ke stejnému osudu. Nikdo přece neuzavře žádnou
smlouvu s partnerem, jehož jediným zájmem je zničení toho druhého. A nikdo
neuzavře smlouvu se subjektem, kterému není žádná smlouva dost svatá , který
nespočívá na tomto světě jako zá stupce cti a upřímnosti, nýbrž jako reprezentant
lži, podvodu, zlodějny, drancování, plenění. Pokud člověk věří, že s parazity se dají
uzavírat nějaké smlouvy, pak se to podobá pokusu onoho stromu, který ke své
výhodě uzavřel dohodu s jmelím.
2. Nebezpečí, kterému jednou podlehlo Rusko, hrozí neustále i Německu. Pouze
měšťácký pošetilec by si mohl namlouvat, že bolševismus je zažehnán. Svým
povrchním myšlením nemá ani potuchy o tom, že se zde jedná o pudový proces, to
znamená , o touhu po ovládnutí světa židovským národem, který je stejně přirozený,
jako snaha Anglosasů o svou nadvládu na této zemi. A jako jde Anglosas svou
cestou, a svými prostředky si vybojovává svá vítězství, stejně tak to činí i Žid. Jde
svojí cestou, cestou vkrádání se do cizího národa a jeho postupného vnitřního
nahlodávání, a bojuje svými zbraněmi, lží a pomluvou, trávením a roztrháním,
pomalu svůj boj přiostřuje, až do úplného krvavého vyhlazení nenáviděného
nepřítele. V ruském bolševismu musíme spatřovat provedený pokus židovstva o
uchopeni světové nadvlády ve dvacátém století, stejně, jako se o to pokoušel v
dřívějších dobách jinými, byť vnitřně naprosto spřízněnými způsoby. Jeho snahy
jsou hluboce zakořeněny ve způsobu jeho existence. Jiný národ je schopný zříci se
své touhy po rozšiřování své moci, pokud k tomu není donucen vnějšími
okolnostmi, a pakliže nepropadne impotenci z důvodu projevu stáří. Netoliko Žid,
ten neuhne ze své cesty ke světové diktatuře z důvodu sebeodříkání, nebo že by,
potlačil svoji touhu. Také on bude ze své dráhy sražen buďto nějakou vnější silou,
nebo jeho nadvláda bude zničena vlastním odumíráním. Impotence národů , jejich
vlastní smrt stářím, to vše je zdůvodněno v jejich čistotě krve. A tu si Žid hájí lépe,
než jakýkoliv jiný národ na světě.

konšpiruješ, že po tom čo mu zastrelili kamošov a sedel v Landsbergu, mu nejaké persóny vybavili po 9 mesiacoch prepustenie, aby sa mohol vrhnúť na politickú kariéru a poraziť ruských židov, tak ?

Norman

Som si to prečítal, a musím ovedať, že ten netvor sa naozaj vedel vyjadrovať jasne a presne, neviem, kde sa to naučil.
Ale aj keď má v mnohom pravdu, aj tak môžeme jeho príspevok tu kľudne nechať, lebo chcem ukázať, ako sa aj on mýlil. Konkrétne jeho slová:
"Impotence národů , jejich vlastní smrt stářím, to vše je zdůvodněno v jejich čistotě krve. A tu si Žid hájí lépe, než jakýkoliv jiný národ na světě."

To je nepravda, židovské etnikum je v každom zmysle slova pomiešané, pomiešanejšie, ako väčšina národov. Židovské etnikum, aj keď zobereme do úvahy len ich elitu, Aškenázov, je mischung levantíncov a bielych Európanov. Ich potenciál netvorí žiadna stará židovská krv, ale práve inflúzia a potenciál kaukazoidných bielych nordikov. Tá úmožnila židovskú renesanciu v posledných storočiach. Dnes je to ovela jasnejšie, potvrdené aj genetickými výskumami samotných Izraelcov.

Druhá vec, s ktorou nesúhlasím, je koncept "smrť národov starobou". Národy nestárnu, to by ale bolo na dlhšu debatu, len hovorím, že to tiež nie je presné.

Takže sme košér, kritizujeme Hitlera, môžeme pokračovať.

1488

tabu témy minulosti pre tento portál vôbec nepotrebujeme. Preto len použijeme slovenskú NEgáciu - nič nie je pravda čo napísal ten NEtvor. NEšírime a NEpropagujeme tieto NEpravdy.

To bol len vtip. Inak súhlasím, že nadhľad je potrebný pri každej téme.

Norman

Odbúravanie tabu a klamstiev o minulosti - je to veľmi zaujímavé, nie ťažké a vôbec sa netreba báť (ak sa nespomenie holokaust, o ktorom NEmožno NEdať NEpochybné NEsvedectvo o NEpochybovaní, tak nič nehrozí, a zvlášť dnes už vôbec nie).

Otázne sú dve veci:
1. Či to ľudia pochopia, lebo mnohí majú zabudovaný ten Pavlovovský reflex (viď začiatok tejto diskusie, ktorá začala panickou reakciou na slovo "NSDAP")

2. Je to taká zaujímavá a rozsiahla téma, že sa portál do toho zahrabe a vála sa v tom ako filatelista medzi známkami - bez toho, aby niečo užitočné spravil.

To sú dva problémy historického revizionizmu.

Podobný revizionismus je povolený ohľadne tvora Stalina a Lenina, tam už je dovolené všetko, takže určite poznáme ravdu aj keď nevieme, ktorá z tej tisícky verzií to presne je, ale jedna je určite pravdivá:)
Ohľadne Hitlera a vôbec ohľadne germánskej renesancie 20. storočia pravdu zaručene nepoznáme - lebo tá oficiálna to zaručene nie je.

Ale naozaj jestvujú neonacisti, ktorý si myslia, že hitlerovci mali vo všetkom pravdu, čo je nezmysel. To by nemalo byť, to by sa im malo vysvetliť a usmerniť ich na správnu cestu :)
Napríklad je reálny fakt, že NSDAP bolo nemožné teleso plné tupých partajných funkcionárov, nie nepodobné reálnej KSČ v povojnových časoch. Lenže dnešný človek, keď počuje NSDAP, tak sa prežehnáva, čo je úplne smiešne a s tým nemožno súhlasiť. TO, práve TO je vzývanie nacizmu, robenie z neho nejakého démona, boha naopak.
NSDAP nebola démon, bola to len bežná byrokratická strana, ale je pravda, že jej politika bola úspešná. Je totiž nepochybný fakt, že v NSDAP Nemecku vznikli sociálne výdobytky pre pracujúcu triedu, ktoré si užívajú dodnes, a ani o tom nevedia - zákonné právo na dovolenky, naozaj limitovaný pracovný čas, sociálny REŠPEKT pracujúcej triedy (ten už dnes naši robotníci zas nemajú), a patrí do toho aj stabilná mena, takže sa peniaze za prácu nevyparovali v inflácii a netiekli do "pôžičiek" bankových hydier (to dnes, samozrejme, tiež nemáme). A mnoho iných detailov, o ktorých by sme mohli písať dlho.

No ale to som sa zas rozkecal. Čo je dnes témou? Aha, afrikános v Európe .. no, tak to naozaj nemáme čas a nemá zmysel čo len spomínať neinflačnú ekonomiku a znižovanie pracovného času, toto sú oveľa základnejšie problémy, Európa je dnes na tom x-krát HORŠIE, ako pred sto rokmi.

To nie je vtip.

Pharmy

do tých „ruských židov“ privezených z rôznych kútov sveta do Ruska, niekto investoval poriadne veľa prostriedkov a likvidoval ich práve Stalin
ešte k tomu Hitlerovi: „Vo februári 1925 sa NSDAP ako jedinej z extrémistickych strán podarilo po Ludendorffovom puči dosiahnuť zrušenie zákazu svojho pôsobenia. NSDAP vydávala nové preukazy aj členom iných strán a prevzala a zreorganizovala aj ozbrojené oddiely SA a SS.“

pozri sa na to takto: sionistom ide o vytvorenie svetovej vlády a je jedno, či sa to uskutoční „z ľavej strany“ alebo „z pravej strany“. Rusko malo poslúžiť ako hnací motor svetovej socialistickej revolúcie, ktorá sa by sa šírila do ďalších krajín, kde si už pripravovali podhubie (Maďarsko – Bela Kun, Nemecko – Rosa Luxemburgova), pričom sa počítalo s tým, že Rusko (ZSSR) pri tom utrpí ťažké straty :) Preto napr. sionisti žijúci a parazitujúci v kapitalistických krajinách podporovali ľavicové hnutia vo svete... Plány im nevyšli (už Lenin zbrzdil revolúciu Brest-litovským mierom – podľa slov trockistu Rakovského, a Stalin to úplne dorazil koncepciou „socializmu v jednej krajine“) a bolo po revolúcii. A tak sa sionisti vrátili k variante svetovlády „z pravej strany“, t.j. spájaniu kapitalistických krajín do mnohonárodných blokov, presne ako sa to robí dnes, a ZSSR, Nemecko, Japonsko nezapadali do tejto schémy, preto sa ich snažili zatiahnuť do sebazničujúcej vojny. ZSSR mal byť pravdepodobne napadnutý z oboch strán Nemeckom a Japonskom, tie by z toho asi vyšli víťazne, ale za cenu obrovských strát. A dorazili by ich VB, Francúzsko, USA (tak sa aj stalo) a možno by sme tu už mali NWO.

Norman

Ja som svoje povedal v predošlom, viac k tomu nie je čo dodať.

Ale čiste pre kámošskú debatu k tvojmu príspevku:
1924 Stalin číta závet a nejakú svoju koncepciu, jednu z tisíca rôznych koncepcií, ktoré vtedy produkoval každý komunista ako na bežiacom páse ... ešte zďaleka nemal medzi boľševikmi moc v rukách, nieto aby bolo jasné, kadial sa bude jeho politika poberať. Sionistický faktor musí zbadať či pocítiť každá hlava štátu, aj Stalin ho videl, hlavne po 2.vojne, videl, ako je Západ v ich područí a (možno) vtedy robil nejaké konkrétne kroky (vrátane poslania Slánskeho skupiny do pekla a podobne...) - určite však nie v roku 1924.

1924 Hitler je prepustený, ale myslíš, že vtedy niekto, ktokoľvek, vrátane jeho samého, mohol odhadnúť jeho osud o cca 10, nehovoriac 20 rokov? Absurdné. ( opakujem z predošlého, určitý Drang nach Osten v Mein Kampf bol, ale to boli všeobecné neurčité bláboly, aké vtedy, v tej militantnej dobe, viedol každý druhý kdekoľvek v Európe. Ovela silnejší tam bol zastúpený odpor voči boľševizmu a židovskej plutokracii. To by sionisti stavili na toho pravého, spolahlivého koňa )

Rozumej, je ťažký rozdieľ medzi riadením, kontrolovaním Trockého, ktorý je priamo rodinne spojený s jewyork bankármi a bez nich je v podstate žobrák, a medzi chlapom, ktorý si doma získava politickú moc práve v kontraste voči ekonomickej moci. Ako chceš kontrolovať človeka, ktorého moc je založená na súhlase širokých vrstiev, na svojej popularite, v podstate na priamej demokracii - tak, ako vládol Hitler?
Všemocný nie sú ani bankári a ak s myslíš, že malý Adolfko bol odmalička školený ako zákerný agent Rothschildovcov, tak nie si realista :)

Znova pripomínam, po činoch spoznáte ich.

Pharmy

Ja som toho názoru, že trockisti prečítali Stalina veľmi dobre a keď sa k nemu pridal aj Zinovjev s Kamenevom a vytvorili tzv. triumvirát, začal Trocký silne strácať vplyv v krajine. A medzičasom už utrpeli porážky v Nemecku a v Maďarsku...

Myslím si, že už vtedy sa vedelo, že Hitler má „ťah na bránku“ a je dostatočný drbo na to, aby rozpútal vojnu s tou správnou krajinou. A jeho agenda (národný socializmus + antisemitizmus)bola pre Nemcov, ponížených a zbedačených v dôsledku ww1 a vyciciavaných rôznymi parazitmi, predurčená na úspech. Proste ho podporili rôznymi prostriedkami (predčasné prepustenie z basy, škrtnutie strany zo zoznamu extrémistických, financie, možno aj ľudskými zdrojmi ). A netvrdím, že ho mali úplne pod kontrolou ako Trockého. Keby mali, tak by nepodpísal pakt o neútočení zo ZSSR (vtedy sionisti kvičali ako podsvinčatá) a neprivlastnil by si privilégium vydávať vlastné peniaze...

Norman

1. Povedzme, že v Rusku už v roku 1926 Trockij ako osoba bol stratený, úplne zlyhal. Ale sieť bola väčšia a ich základná metoda je infiltrovane sieťovanie. Napríklad aj Zinovjev a Kamenev boli tiež židia a práve až ovela neskôr skončili zle (Kamenev - Rosenfeld1936, Zinoviev - Aronovich Radomyslsky 1936), ale okrem nich tam boli iní, ako o tom svedčí aj neskorší historický vývoj, až doteraz.
Ale povedzme, že o tomto nemá zmysel hovoriť, určite boli mocní židia vo svete, ktorí chcceli Rusko proste zničiť vojnou už od začiatku, bez ohľadu na to, kto tam ako vládol.

2. V Nemecku v 20tych rokoch bolo mnoho strán a mnoho rôznych talentov, aj v rámci nacionalistov, aj v rámci nacizmu. Samozrejme, že niekto ich platil, korporácie, ako hovorím, bieli nacionaliati priemyselníci domáci, ale aj tí z Ameriky. Súhlasím, bolo to ako vsádzanie na kone, treba si pestovať politikov, ale nik nevie, ako to dopadne a väčšinou je to prehra.
Ako píšeš, nebolo možné Hitlera ani jemu podobných naozaj ovládať. Ale teda v akom význame má zmysel písať, že ho platili Rothschildovci? To je plytké, príliš falošné a zámerné falošné vulgarizovanie.
Bezpochyby Hitler musel rešpektovať svojich sponzorov, o čom svedčí jeho vývoj, keď bol pri moci:
1. Prakticky zlikvidovanie SA v 1934, keď zavrhol tieto ľudové milície a vsadil na Wehrmacht
2. Rešpektovanie korporácii a neznárodňovanie, čiže žiaden štátny socializmus

Na tomto povedzme vidieť, kto mu a nakoľko určoval politiku. V každm prípade platí, že postupne mu ju už nik určovať nemohol. Preto je principiálne nezmysel, ze to bola politika sionistická.

Ak by bola sionistická, tak by mu Anglicko a Francúzsko podržali chrbát, nevyhlásili mu vojnu pri jeho konflikte s Poľskom.

lebleu

Hehe...

nové