Demokracia v praxi

Každé štyri roky si zvolíme našich volených zástupcov. Alebo, presnejšie povedané, v televízii nám vždy povedia, koho sme si zvolili – ja som to totiž nekontroloval, ani nikto, koho poznám. Ale tých ľudí beztak nepoznáme, v televízii nám vždy dajú na výber medzi nejakými pánmi, a my si z nich vyberieme podľa toho, čo nám sľubujú a ako sú nám sympatickí.

Naši volení zástupcovia sa rozhodli, že vstúpime do akejsi únie či čo. A aj do akéhosik vojenského paktu, údajne na obranu pred... éé... kým to vlastne? Nikto sa mňa ani mojich známych nepýtal, či niečo také chcem alebo nie. Z toho akosi vyplynulo, že o podstatných veciach, týkajúcich sa našej vlasti, začali rozhodovať cudzinci v akomsi vzdialenom meste, kde sotva vedia, že nejaké Slovensko existuje. A nejaká komisia, ktorú nikto z nás nevolil.

Aj zákony a pravidlá začali platiť nové. Len nevieme celkom presne aké, lebo je ich toľko, že by sa vraj všetky nezmestili ani do telocvične a sú napísané tak, že každý z nich je vlastne iba odkazom na ďalšie zákony, ktoré sú tiež len odkazmi. Takže nikto na svete ich neovláda celé a vlastne sa to ani nedá, lebo mnohé sú vraj prístupné iba na vyžiadanie a po zaplatení dosť vysokých poplatkov, pričom človek aj po zaplatení nemá žiadnu istotu, že sa zase nedopracuje len k ďalšiemu odkazu. (Ale samozrejme platí, že neznalosť zákona neospravedlňuje.)

Nuž a títo cudzinci, ktorí nám vládnu, teraz potajomky dohadujú akési zmluvy s ešte vzdialenejšími cudzincami spoza mora. Tie sa budú tiež výrazne dotýkať života v našej vlasti a sú také tajné, že o nich takmer nič nesmieme vedieť a dokonca aj naši volení zástupcovia do nich môžu nahliadnuť iba na veľvyslanectve tých mocných cudzincov spoza veľkého mora, pričom si ich nesmú ani odfotografovať ani nijako inak skopírovať.

Nuž, toto je demokracia, vláda ľudu. Tvrdia nám, že je to vraj najlepší spôsob ako si môžeme vo vlastnej krajine vládnuť sami. Máme si zvyknúť. Veď za toto sme štrngali kľúčikmi, po tomto sme vraj túžili.

Alebo nie?

 
Ľubov

Si celkom chápavé stvorenie ,možno mi budeš rozumieť aj v tomto.Ak sa raz bude všetko reorganizovať, možno by nebolo od veci spomenúť si na starší model(nič nové,len zabudnuté) na vládu istého Ctibora z Ctiboríc. Taký dobrý zemepán,nemohlo by to byť lepšie riešenie,ako táto ušmudlaná demonkracia?

Buheh

čo mi táto situácia pripomína. Jeden starý vtip:

Pýta sa slepý kamaráta:
— Počuj, čo je mlieko?
— Mlieko... je biele.
— Čo je „biele“?
— Biela je napríklad labuť.
— Čo je labuť?
— Labuť je taký veľký vták so zahnutým krkom.
— Čo je „zahnutý“?
— Zahnutý je napríklad môj lakeť. Tu si ho môžeš chytiť.
Slepec ohmatá kamarátov lakeť a usmeje sa:
— Konečne viem, čo je mlieko.

Tak nejako je to aj s demokraciou, čiže vládou ľudu. Je s ňou koniec už v momente, keď vhodíme do urny lístok s menom človeka, ktorý nás má zastupovať. No a posledné zvyšky pointy sa stratia v celom rade následných krokov, absurdností a podvodov ako je všemožná manipulácia od lobingu až po korupciu, tajné hlasovania, odovzdávanie právomocí do vzdialeného centra, utajovanie (akýchkoľvek!) informácií pred verejnosťou...

Za týchto okolností sa väčšina rozumných ľudí zhoduje na tom, že ideálna spoločnosť je tá, ktorá má v čele doživotne zvoleného osvieteného a ušľachtilého panovníka, s dostatočnými právomocami na to, aby mohol svoju krajinu brániť pred všetkými druhmi útokov i zákerností zvnútra i zvonka.

Ctibor z Ctiboríc bol určite lepším riešením ako naša dnešná eurobyrokratická oligarchická kryptokratická zastupiteľská pseudodemokracia banksterov a korporácií, čiže jednoduchšie povedané, globálne chazarské panstvo.

Rozdiel je principiálny: kým Ctiborovi išlo o zveľaďovanie svojej krajiny a ľudu, týmto ide o likvidáciu a drancovanie. Vlastne to je asi vždy podstata rozdielu medzi lokálnym vládcom a panovaním vzdialeného pána, ktorý k danej krajine má buď nepriateľský alebo v lepšom prípade žiadny vzťah.

Norman

Demokracia je jediné, čo dnešný systém ľuďom politicky dáva - a ešte aj to je nielen že podvod( raz za 4 roky hodiť lístok a koniec), ale ani to nemôže efektívne fungovať (priemerné riešenia ab definitio nie sú najlepšie)
Možno teda Ctibor z Ctiboríc by bol lepšie riešenie, i keď ja by som sa nebál ísť aj ďalej - čo tak Dalibor z Daliboríc, alebo dokonca Edo z Edíc? Ferdinad z Ferdinandíc alebo Gusto z Gustíc. (Pred H sa radšej zastavím, až tak ďaleko radšej nie, že)

ps. to s tým mliekom - nemala začať ta otázka toho slepca nie na mlieko, ale na "biele"? Vieš, slepec je zvedavý na farby, jedlo ako tak pozná. Takto uniká kus pointy, hm.

Buheh

...napríklad ako Homér zo Simpsonovíc?

S tým mliekom to aj mňa zarazilo, ale takto som to našiel na internete...

Ten Ctibor bol fakt zaujímavá postava, niečo ako Jánošík, keby sa dostal k moci. I keď jeho opis ako ideálneho vládcu najskôr je iba legenda.

Ema

http://rt.com/op-edge/273289-brics-summit-putin-russia/

Stačia posledné tri vety.

 

A k dnešnému významnému dňu:

Pepe Escobar, Asia Times correspondent who had unrestricted access to the negotiators, described the painstaking effort the diplomats made in putting the final touches on the document.

"They would explain for us, a small group of independent journalists, details like fighting for a preposition or a verb for 2-3 hours at the negotiating table," Escobar said.

"We’ve seen the thousands of brackets that they had to eliminate on a daily bases, not only consuming all those strawberries. It’s an amazing feat of diplomacy."

However, he admits that the deal "is not perfect," and will require the rigorous implementation of what the Iranians and some European negotiators call the “parallel process.”

"One side the US, the UN, and the EU are trying to dismantle little by little the architecture of sanctions; and on the Iranian side complying with all the agreed reductions in their nuclear program. This will go along until December, and this was already decided last week when I was still in Vienna. It is a parallel process."

 

Escobar provided confidential information that he was told he could not publish until the deal was announced. The US side relayed to the Iranians that the agreement would pass US Congress by two-thirds margin.

However, according to Escobar, the negotiators were under the impression that Congress would take a vote in 30 days. But it turns out there will be a full 60 days before the House and the Senate consider the legislation. In political time, that is an eternity.

Escobar expects two months of "major artillery" being fired from the usual suspects to scuttle the agreement.

"Obviously we’re going to have major artillery coming from the Israeli lobby, the Persian Gulf lobby, and the Saudi Arabian lobby in DC with lots, lots of money influence and op-ed pieces in the corporate media," he said.

He then discusses Israeli efforts to put the brakes on a deal that it considers to be "irresponsible." "We’re going to have barrage of people say, just like, [Israeli Prime Minister Benjamin ] Netanyahu said today that this deal 'doesn’t work.'

Obviously it doesn’t work because now his Israeli government - I’m not talking about the whole of the Israeli population - they will have to concentrate on what really matters, which is what they do to the Palestinians. Now there is no third conversation. The Iran issue is practically close, it is a diplomacy victory. Now they have to deal with Palestine.

"Obviously, the only escape clause for Netanyahu is to say that the deal won’t work."

Escobar has doubts that Netanyahu's influence over Capitol Hill will win over the lawmakers this time.

"The problem is [that] he has the firepower to, I would say control, large part of bipartisan Capitol Hill. I am not sure it is going to work," he said.

"The Obama administration is already on overdrive, and that’s started a few weeks ago to sell to Congress - and a lot of these people in Congress have no idea about the Middle East, South-West Asia, or Iran for that matter - that this is a good deal for the US, not only for global diplomacy."

 

Tunajšie podkarpatské chápadielka mediálnej korporátnej chobotnice sa zatiaľ len tak ledabolo vlnia, akože nič. Centrála hasbary zatiaľ nedodala materiály. Už ani tam to nie je, čo bývalo. V službách sionistov zostali len samí lajdáci a tupci.