Kostra a svaly

Evolúcia v prírode má mnohé formy a je to jeden zo základných zázrakov prírody.

Ak nie jediný.

Tak podivuhodný je aj vznik a vývoj samostatnej spoločnosti. Najprv nejaká základná geometria, kostra zložená zo zatvrdnutých  frustrovaných elementov, často už mentálne  odumierajúcich či mŕtvych. Tak dlho búchali hlavou o stenu, až im drblo a vzdali to - a slúžia už len ako anorganický podklad. Na tieto formy sa neskôr nabaľujú svaly, znenazdania sa vynárajúce z roztoku takzvanej strednej vrstvy a dosahujú to, že organizmus sa pohne.  Začne dýchať.

Väčšina to ale stále nevníma, alebo tomu neverí.

A potom nastáva ten bod, kedy sa to stáva realitou navždy zapísanou v čase. Ten moment je vtedy, keď sa to nielen plazí či dýcha, ale keď to prvý raz udrie!

Často krát bol tento proces falšovaný, simulovaný či vyvolávaný umelo. Vtedy je to slabé a zanikajúce. Ak to však naozaj vzniká autenticky, má to silu sopky.

 

Pod Tatrami je samozrejme viacero problémov, ale s jedným treba začať. Na Slovensku nielen vzniká nová spoločnosť, ale je celkom možné, že aj udrie.

 

Sinuhe

mám čoraz nástojčivejší pocit, že prichádza zmena.

iris

A tie tu nie su. Zmena nepride vo forme uderu, vybuchu sopky, uvedomenia sa, snahy zit. Zmena pride pomaly, plazivo, dychavicne, a hlavne neskoro. Bude kruta a miesto pre zivot neostane. Iba na prezivanie. Bude to velmi smutna zmena. Taka...nijaka. A vsimnu si to iba niekolki.

Sinuhe

tvoj optimisticky pohlad na realitu sa volajako zmenil, iris. Neboj, u vas v arkanso tu zmenu ani nezbadate....

iris

dejiny sveta sa menia a melú iba v Brátyslafe...Nie Sinuhe, ešte stále tam nemáte dosť Rómov. Uvidíš, zvyknete si. Aj na východe si už zvykli.Niet východiska. Ale možeš sa uspokojiť. Aj tu si zvykáme. Učíme sa španielsky.

N

sa mi zdá tento príspevok. Na silu sopky je málo ľudí, ktorí vidia. Zato je viac tých, čo sú zahnaní do kúta.

Stručne, priamo a pre mnohých nezrozumiteľne píšúci Vitkovič to vyjadril na jetovtáku pod príspevkom od Hardoša:
"v normálnej krajine slušných ľudí NKSĽ pseudoelita posteštebáckych detí nedovedie vlastnú krajinu do stavu plochého montážneho hovna zúčtovávaného cyperskými offshormi a nemecko- rakúsko- talianskymi strategickými centrálami, s hlavou strčenou v bruselskej riti v inovatívnej eurofondovej podobe shitboardingu s občasnou srdcervúcou zábavou v duchu - kurva, šak v tom Somálsku či Moldavsku je ešte ako horšie - na pravicových / čítaj fašistických/ či pseudoľavicových / čítaj globálnegalaktickoľudskoprávnych len nie slovenských/ portáloch ...
Ale kedže toto nie je NKSľ , facebookovské ochechule priamej demokracie a drístania o všetkom a o ničom pod dozorom všetkých Kaliov, Galkiov či Lorencov Vám už . nepomožu....
Historia je len faktografický folklor pravidelne sa opakujúcich revolúcií či prevratov po porušení kritickej miery tlaku v sociálnoekonomickej termodynamike ... Túto vojnu ste dávno prehrali, dnes može ísť posledným normálnym ľudom v tejto už dávno nesvojprávnej krajine len o to aby ušetrili čas a mieru dalšieho zbytočného utrpenia obrovskej väčšiny jej obyvateľstva,.., a aby z toho veľkého T na začiatku mojho skromného príspevku bolo to veľké drevené len s jedným ramenom pre tých pár desiatok echt oligarchia - mafiánov, a na tom druhom neviseli všetci tí /ne/užitoční idioti Vášho typu. ..."

Že to pod pokrievkou kypí je fakt( o sopke ani slychu), ale parazit sa za tie tisícročia naučil paru usmerňovať správnym smerom. A neprestane, kým neovládne celý svet, so všekými zdrojmi a hŕstkou otrokov. Krajina pod Tatrami je už dávno mimo hru. Zuby sa brúsia na Rusko a Čínu. My sa už len môžme so smutným zadosťučinením pozerať a dúfať, že si globálparazit vyláme zuby.
A pútaním pozornosti na "problémy" spoločnosti si to aj tak málokto uvedomuje. Aj Dobrovodského problém má niekde korene, no na ne ešte nikto nahlas nepoukázal.

Norman

Tak to tam je napísané. Tá "viera" je samozrejme dosť ošemetná vec. Keby to človek všetko videl jasne, bolo by to jednoduché. Takto sa dá len predpokladať ...  dúfať. Možno. Na základe zákonov, ak ... ak je les dosť veľký, niekde tam musia byť vlci.

Ale aj ten Vitkovič napísal:

"Historia je len faktografický folklór pravidelne sa opakujúcich revolúcií či prevratov po porušení kritickej miery tlaku v sociálnoekonomickej termodynamike".

Len pravidelné termodynamické prevraty? To stačí.

No, a ono možno predsa len aj v tým seizmografickým grafom prevratov spoločnosti možno preložiť nejakú obalovú krivku, kam to všetko smeruje. Keď sa trocha odstúpi, vidno to tie tvary.

 

 

Ale konkrétne: ktoré korene Dobrovodského problému, na ktoré ešte nik napoukázal,  máš na mysli?

N

poukazal?

Ze je bezzuba vymahatelnost prava v SR?

Ale preco? Kto nas drzi za g...? Kto drzi Brusel? Kto to inplantuje na hlavu postavenu politicku korektnost? Kto plati mimovladky bojujuce proti pravam belych? A preco to robi?

 

Ale zas niekde zacat treba a ja aj ked hundrem, potesim sa kazdej iskricke odporu. V mojom blizsom okoli su vysokoskolsky vzdelani ludia, niektori prezivaju len tak tak, niektori sa maju dobre, niektori sa boja kazdy den o robotu par rokov pred dochodkom. Ale na vine je Fico. To uz tety predavacky v obchode, alebo tesari, co nam robili krov, maju lepsi prehlad. Zrejme oni citia najviac ten "  tlak v sociálnoekonomickej termodynamike". Ale to okolie vie pokazit naladu, tak tolko k mojej skepse.

N

keby sme nemali aspon nadej, keby sme neverili vobec, myslis, ze by tu niekto este pisal? Aj Grigoriy, ktori tvrdi, ze na konci tunela je dalsi tunel, bojuje, lebo veri. A stovky dalsich na inych portaloch. Inak sa neda.

Norman

Myslím, že ten článoček je pod vplyvom pochodu v Partizánskom. Prirodzene, nik nevie, ako to v teréne naozaj vyzerá, ale vieme, ako vyzerajú oficiálne predpovede. A teda tak zle to veru nebude, až takí blbí ľudia nie sú.

 

Ľudia sú totiž blbí len dovtedy, kým sú v teple a suchu.

Preto, keď stretneš nejakého blba (ako si spomínal susedov či koho) nehovor im, že sú  blbí, ani im nevysvetluj, ako to je naozaj. Namiesto toho im povedz, že ich teplo a sucho tu zajtra nebude.

A polutuj ich. Úprimne ich polutuj, lebo je to pravda.

Oni to síce odmietnu prijať a ty budeš označený za blbca - ale aj tak je to to najlepšie, čo môžeš spraviť.

( a ani to nie je vôbec optimistické )

nové