Otrávená mediálna kaša VI. – voľby 2016

Supernechutnou mediálnou gebuzinou, ktorú budeme najbližší rok voľky-nevoľky papať, je prdvolebná brainwashingtoniáda 2016. Viem, voľby sú ešte ďaleko, ale psychológovia vedia, že kašu treba začať podávať už teraz.

Najbližší mediálny rok v domácej politike bude o tom, ako občanov motivovať, aby vo voľbách dali svoj hlas niekomu, kto ich potom oklame a zvysoka okašle. Tak ako to doteraz v modernej dobe vždy bolo, a ako to aj znovu a znovu bude, keďže je to podstata fungovania tohto podvodníckeho systému zvaného zastupiteľská demokracia. Technológia je dávno známa a spoľahlivo funguje: pomocou médií a agentúr na prieskum verejnej mienky najskôr treba vzbudiť u občanov konkrétne emócie a predsudky a potom vytvoriť panoptikum diaľkovo riadených postáv a postavičiek, ktoré čo najefektívnejšie tieto emócie a predsudky odchytia a dostanú od ovečiek hlasy.

Väčšina ovečiek dá hlasy prvoplánovým klamárom modrej či červenej farby. To je hlavná zložka otrávenej volebnej kaše, základná modro-červená krupica. Jej esenciou je princíp toreádora: naviesť hlúpeho tvora na červenú alebo modrú handru, ktorá odvedie jeho pozornosť od podstaty. Aby to fungovalo, býk musí byť dostatočne rozzúrený – tak aj priaznivci červených klamárov musia byť na modrých riadne naštvaní, a naopak. Podstatná časť obyvateľstva tento test nezvládne, nechajú sa chytiť do pasce a odovzdajú hlasy bez (vnútorného) boja.

Zostane nám menšina, ktorá sa ďalej delí. Na tých, ktorých volebné IQ nie je oveľa vyššie ako u vyššie spomenutej modročervenej masy, bude fungovať ďalšia zlomyseľná nástraha: vždy znovu sa opakujúca stupídna hra na „nové tváre“. Rok-dva pred každými voľbami sa vynoria slizkí podvodníčkovia, ktorí kričia, že oni sú konečne tí dobrí, spravodlivo nahnevaní, čestní, fakt od každého nezávislí, a pripravia nám raj na zemi. Toto je tá pravá chvíľa pre masmediálnu kreativitu, to je chvíľa na vytvorenie politických majsterštykov ako Procházka či Miškov. Po voľbách sa raj nekoná, slizoši sa v nasledujúcich rokoch zaradia do nudného politického podpriemeru a nakoniec potichu zalezú na Kajmanské ostrovy, ich mission je completed.

Zostávajú nám ešte tí, ktorí mentálne zabojovali a chcú voliť naozajstnú alternatívu. Aj tí sa opäť delia na dve skupiny. Časť sa dá chytiť do klepca, kde návnadou je strana, ktorá vyzerá ako skutočná opozícia, ktorá je médiami (akože) okiadzaná a ostrakizovaná, ale napriek tomu v nich (a ani v parlamente) zväčša nechýba. Strana, ktorá šteká, ale nehryzie, keďže má rafinovaný náhubok v podobe agentov, ktorí ju zvnútra kontrolujú (a v prípade potreby skompromitujú). Takúto kontrolovanú opozíciu voči systému ako najlepšiu z reálnych alternatív často volia aj tí, ktorí si povedia, že lepší je vrabec v hrsti než strana, ktorá sa do parlamentu vôbec nedostane.

A ten nenapraviteľný zvyšok nepriateľov systému? Ten treba umoriť – rozpustiť v stranách, ktoré nedokážu preliezť cez päťpercentné kvórum pre vstup do parlamentu. Za týmto účelom sa príležitostne vytvárajú a zúrivo propagujú strany a straničky v potrebnom počte a zafarbení. V takto skonštruovanom zverinci aj úprimný nadšenec, ktorý sa rozhodne založiť stranu s naozaj čestnými a nezištnými úmyslami (teda aspoň predpokladám ako naivný optimista, že aj takí sú) systému len pomáha trieštiť hlasy, a teda robí užitočného idiota. Mimochodom, päťpercentná hranica pre vstup strany do parlamentu nemá s demokraciou nič spoločné, je to vyslovene účelový podvod, ktorý je odôvodňovaný úplne nezmyselne, a ktorý má jediný cieľ: odfiltrovať menšinové slobodné hlasy.

Tak, a kaša je hotová. Hlasy sú rozdelené ako treba, aby show mohla pokračovať. Samozrejme, keby čosi zlyhalo, tak pre každý prípad ako záchranná brzda tu ešte je aj možnosť kreatívneho sčítavania hlasov, ako sa to robí v tradičných demokraciách, ako sme to videli napríklad v USA, Taliansku či najnovšie v Škótskom referende. Dobrú chuť.

 
Norman

Uzavrime to známym výrokom - demokracia nefunguje. Princíp spätnej väzby je správny, ale v tom prevedení, ako si to výstižne popísal, demokracia nefunguje. Je to za prvé partajokracia, kde rozhodujú peniaze a stranícky aparát, a tých spomínaných 5% "kvórum" je naozaj výsmech akejkoľvek logike. (Na Slovensku je myslím stále aj to mečiarovské vyššie kvórum pre strannícke aliancie, tak sa strany neustále spájajú (a potom rozpadajú)).

Ale existuje jeden spôsob, ako toto monštrum rozbiť. len by mu ľudia neverili. Boli by to voľby losom. Do parlamentov, veľkého aj malých, za prezidenta, za župana i starostu, by sa volilo losom.
Malo by to svoje nedostatky, :) ale aj prednosti.
V prvom rade - tí ľudia by boli nezávyslí od mafií zvaných politické strany. Tento fenomén je totiž najhoršia politická deformita modernej doby.

mino

veď v období antiky mohli voliť a hlasovať len majetní ľudia.
Tu sa rozhoduje o peniazoch ktoré dávam k dispozícii štátnej moci a dávam ich požehnane. Prečo mám taký istý hlas o ich použití, ako ten kto tam nedá nič? Doba pokročila, dobre, každému jeden hlas plus 1-5(x) hlasy podľa daňového priznania. To by bol legálny lobing, prehľadný a spravodlivý. Nelegálny kruto trestať.
Pravdoláskari chcú dať imigrantom automaticky volebné právo - ak si lekár, inžinier a prinášaš, nielen berieš - v poriadku systém zohľadní. Momentálny systém pracuje na rozbití systému, generovaní chaosu.

Buheh

či lososom... najnovšie v USA vraj chcú uzákoniť, že aj šimpanzy sú osoby. Tak možno budú mať aj volebné právo. Síce, teraz mi napadá, veď jedného už nedávno mali aj prezidentom – a ten terajší, no ktovie ako to aj ten má s rodokmeňom.

Ale toto je vážna vec, teda ak vôbec niečo je na tomto svete vážna vec. Ktosi povedal, že ľudské poznanie je iba nevedomosť obalená smiechom.

Rozbiť to monštrum. To by sa dalo veľmi jednoducho, len to má malý háčik. Totiž zmeniť sa dá každý spoločenský systém. Lebo každé zriadenie je iba v hlavách ľudí, nie je to nič iné než dohoda nahých opíc, kto bude koho poslúchať. Toto je jedna z mála istôt, ktoré máme. Preto sa vždy stavali obrovské stavby symbolizujúce moc a večnosť daného režimu, aby zakryli, že aj najväčšia ríša je len banalitou, ktorá by sa mohla v sekunde zmeniť, keby sa čosi preplo v hlavách ľudí.

Keby sa čosi preplo, keby sme vedeli ľuďom otvoriť oči, aby chápali ako sa veci v skutočnosti majú... lenže to je práve ten kameň úrazu. S hlavami ľudí je to podobné ako so zamknutými dverami. Keď máš od ních kľúč, nič nie je ľahšie, ako otvoriť ich. Ale keď ho nemáš...

Náhodný okoloidúci

Tak to bude veľký problém, pre množstvo ľudí je mimoriadne ponižujúce priznať si, že naleteli a uverili bludom. To isté platí pre ovládanie ľudí umelo vyvolaným pocitom viny za nejestvujúce hriechy. Veď sa len pozri, ako pevne je v hlavách južanov zabetónovaný islam. Práve z tohto ťažia aj všetky ostatné náboženstvá a ideológie, zvlášť tie mesianistické organizované a masové. Aj slniečkárstvo a havlizmus. Ideológia dáva prívržencovi pocit nadradenosti, bez ohľadu na skutočné kvality prívrženca a ideológie.

Norman

Spomínané opice, zvlášť ľudoopi, sú dôstojné bytosti, sú to koncentrované hodnoty, sú to osoby a zasluhujú so plnú ochranu zákona. Ale napriek tomu nemôžu mať volebné práva. Nemôžu mať rozhodovacie práva, racionalita nie je ich silná stránka.

To isté platí aj o väčšine homo sapiens. O všetkých "fanatikoch". Zasluhujú si ochranu a rešpekt, ale nie rozhodovacie práva.

A, samozrejme, všetci musíme rešpektovať zákon (aj prírodný) a niesť následky. Aj tvrdé následky. Aj následky tvrdej prírody. Homo sapiens ako celok nedokáže prírode rozkazovať -  keď to skúša, a ono to nejde, len spôsobuje skutočnú tragédiu.

 

 

Buheh

ľudoopi vrátane Homo Sapiens sú dôstojné bytosti, zasluhujú si ochranu zákona. Ešte by som dodal, že aj úctu, súcit a konštruktívny prístup. Ale naozaj väčšina nie je spôsobilá zúčastňovať sa na riadení spoločnosti.

Čo s tým? Nebezpečne sa tu približujeme k uvažovaniu ľubovoľných elitárov, nech si predstavíme kohokoľvek, bilderbergov, sionistov, globálneho prediktora... veď oni tiež to tak vidia, že masa nie je spôsobilá, a preto ju treba ovládať, využívať... v podstate s ňou farmárčiť ako s akýmikoľvek inými cicavcami.

Kde tu je priestor pre demokraciu, rovnosť, bratstvo, slobodu...? (Pýtam sa ja, naivný optimista a demokrat)

Už dávnejšie som dospel k názoru, že toto všetko je slepá ulička. Riešením a odpoveďou je návrat k prirodzenej štruktúre spoločnosti, a to sú zvrchované komunity o prirodzenej veľkosti do cca 500 ľudí.

Problémom veľkých spoločenských útvarov s centrálnym riadením (štátov v dnešnom ponímaní) je anonymita centralizovanej moci, ktorej zákonitým výsledkom je, že niektorí jedinci sa v rámci spoločnosti stávajú predátormi a vnášajú do nej nespravodlivosť, biedu, rôzne druhy otroctva... skrátka zlo. Nedá sa to odstrániť žiadnymi sofistikovanými fintami, tie prirodzený beh vecí môžu iba spomaliť: ako hovorí starý Murphy, čo sa môže pokaziť, to sa aj (skôr či neskôr) pokazí. Alebo ako povedal iný klasik: moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne. Nedá sa s tým nič urobiť, jediným riešením preto je tieto veľké štruktúry rozbiť, moc decentralizovať a vrátiť moc naspäť ľuďom do spoločenstiev, kde každý bude môcť toho svojho náčelníka v prípade potreby kopnúť do členka.

Ako takúto celosvetovú historickú zmenu dosiahnuť, na to sa ma nepýtajte. Ale ak sa to nepodarí, potom je reálny iný scenár: veľmoci sa budú toľko hrýzť, až to naozaj buchne. A keby to planéta náhodou ustála, potom bude na konci procesu jedna celosvetová totalitná ríša, ktorá bude ovečky celého sveta pásť podľa ľubovôle nejakých pár degenerovaných potomkov nejakého megazmrda.

Ale moment... že by to tu už bolo?

Norman

Čo s tým?
Článok píše, že väčšina sa rozhodovania v spoločnosti ani neučastní. Demokracia je ilúzia, voľby sú ťažkopádny mechanizmus a podvod, zvolení politici majú obmedzenú kompetenciu - absolútna väčšina moci je ekonomická, je v peniazoch a akciách - a tie sa nevolia, tie sa dedia ako v najhoršom staroveku (aby sme si zopakovali nepochybné pravdy).

Problém systému ale nie je ani tak to, že väčšina sa neúčastní, ale to, že tú väčšinu ničí. A systém vlastne ničí aj vlastnú mocenskú elitu, hlavne konzumom a svojimi vlastnými klamstvami.

Človek sa musí oslobodiť od fráz a prázdych hesiel, ináč sa krúti v kruhu a nevie, čo vlastne chce. Jednoducho reálne povedané, spoločnosť je ako polievka, v ktorej sú jednotliví ľudia ako iskierky so svojím potenciálom. Niektorí iskria, väčšina len horkoťažko dútna, ale každého jedného je škoda a dobrý výsledok je daný tým, ako sa ich potenciál podporí. A to sa dá. A tento systém to v mnohých aspektoch nerobí, naopak, iskierky dusí.
Ovšem, keď sú elementy nehorlavé, je ich podnecovanie takmer nemožné - ale to nie je prípad bielej Európy.

To, že rôzny "globálni prediktori" niečo vidia nejako, ešte neznamená, že v danom bode nemajú pravdu. Naozaj je to ako s tými gorilami - sú to majestátne tvory, ale sú bezbranné. Zločin prediktora nie je to, že homo sapiens je momentálne bezbranná ovca, to je povedznme objektívna pravda, ale to, že sa ho globálny prediktor snaží strihať na kosť a podrezať na žrádlo. To je nechutné. Primitívne, dehonestujúce celé ľudstvo.

Čo sa týka tvojeho postoja, že pokazený žalúdok treba liečiť tým, že sa milión-bunkový organizmu rozptýli do buniek maximálne 500 kusov veľkých - nuž, je to riešenie, potom bolesť žalúdka zmizne.
Mimochodom, čo robíš, keď sa ti pokazí auto?

Murphyho zákony sú síce pekné, ale je to len parciálna irónia. Takisto bukolické sny sú síce fajn, ale je to len jedna verzia z milóna iných snov - a mnohé sú ovela lepšie.

Truhlík

Myslím, že s takýmito názormi môžem súhlasiť oproti blúzneniu o Chaldejcoch a kresťanstve ako zdroji liberalizmu.

Norman

že už nebudeš používať pojem "kresťanstvo"? ;-)

Ľudia majú svoje výklady. Tebe sa, ak sa nemýlim, nepáči negatívne používanie slova "kresťanstvo", ja zas osobne príliš nepoužívam "liberalizmus" ako termín pre stelesnenie zla, aj keď mám pochopenie pre tých, ktorí ho tak používajú, chápem, čo pod tým myslia.

Ale na "chaldejcoch", čo by termíne pre kultúrnu chorobu, by sme sa mohli dohodnúť, nie? Ta otázka nie je až taký žart. Čo už môže byť kultúrne neutrálnejšie, ako "chaldejstvo"? Ani žiadni Chaldejci už nežijú, nemá sa kto uraziť - nie je to "podnecovanie nenávisti" , he.

Buheh

myslíš si, že si ma dobehol s tým podobenstvom o aute? :D

Ale naopak, ono je dobré. V pokazenom aute sa vymení alebo opraví pokazená súčiastka. Zásadne nezvyknem búchať po celom aute kladivom, keď stačí vyklepať blatník.

A žalúdok má síce milión buniek, ale je to iba jeden orgán, riadený podľa jedného princípu. Ľudstvo, keď si odmyslíme holistické uvažovanie o tom, že ľudstvo je celok (a vlastne život na celej planéte, resp. planéta ako taká), ľudstvo je diferencovanou štruktúrou, kde práve komunity tvoria prirodzené štruktúrne jednotky, "orgány". Takže toto prirovnanie nie je dobré.

Okrem toho, na ľudstvo a jeho fungovanie ako celoplanetárneho fenoménu sa nedá pozerať optikou toho či onoho spoločenského zriadenia. Predsa sú tu spoločenstvá Papuáncov, Krovákov, Beneluxov, Slovákov... každé má iné potreby a životný štýl, a teda nech si aj svoje veci riadia sami.

A áno, nad komunitami musí byť niečo, čo bude ľudí spájať. Preto bola kedysi vymyslená OSN, ktorú vzápätí znefunkčnili a skorumpovali presne tí, ktorí chcú mať riadiace centrum iba pre seba. Ale aj to je možné iba v systéme, kde nižšie jednotky nefungujú prirodzene, zdravo, čiže autonómne.

Ľubov

Poznáme skutočné čísla? Napríklad počet obyvatelov B:Bystrice sa znížil o takmer 10 000,za obdobie posl. 20 rokov,klesá počet obyvateľov aj menších miest.Ale to by nevadilo.Len nech je aspoň pár tých detí na desať dospelých.Fyzicky však trpím,keď vidím 29 ročnú starú mamu ovešanú deckami,a nech mi boh odpustí,ja už tie deti ani nevidím. Skôr ďalšie a ďalšie maternice.

Norman

Ako všetci vieme, život je utrpenie a tamto sú len živé balíčky živočíšneho utrpenia.
Ešte aj túlavé mačky či psi, ak sa príliš množia, sa Z MILOSRDENSTVA dávajú sterilizovať, aby neplodili síce milé, ale nekonečné záplavy balíčkov utrpenia.
Keď toto psom či mačkám neodoprieme, ako možno odoprieť také MILOSRDENSTVO tým cigáňom?
Kto sa má potom na to pozerať, keď budú onedlho masovo zomierať od hladu, infekčných chorôb a na následký vzájomného vraždenia?
Potom sa im už nebude dať pomôcť.
Buď pred narodením, alebo nikdy. Bodka.

Norman

Len tak pre drobné upresnenie terminológie:
Keď pred 200 až 300 rokmi začali v Európe vo verejnm diskurze intenzívnejšie a racionálnejšie špekulovať nad spoločnosťou, vytvorili pojem "spoločenská zmluva", "spoločenská dohoda". Bol to jeden zo sebaklamov, pretože nikdy žiadna dohoda nebola a nemôže byť - je to ilúzia, fantazmagória, v skutočnosti je spoločnosť stádo slepých volov, navzájom sa nevidia a nechápu.

Ale je pravda, že ľudia sú do určitej miery učesaní, hypnotizovani ideológiami, ako pod vplyvom magnetu sú ľudia vystavený tým spomínaným stavbám a opakovaným ceremóniam všetkých možných druhov. To ovšem nie je dohoda - to je hypnotické zglajchšaltovanie.

K tvojmu záveru dodám, že samozrejme, zmena myslenia, to je ten problém. Sú na to rôzne názory. Prirodzene, ľudí magnetizujú stavby, teda "moc", a premagnetizujú sa pod vplyvom inej "moci". Preto sa napríklad ľudia odkláňajú od Amíkov k Rusom, a potom naopak - podľa toho, kto má "moc" (pod tento pojem spadá aj etické zdravie spoločnosti, blahobyt a podobne)
Iní hovoria, že klúč ku hlavám je aj v "slovách", čiže ako pódiový manipulátor slovnou "mágiou" ovládne obecenstvo, tak sa to dá aj na širšej báze. Mnohé príklady z dejín, politických ale aj masmediálnych svedčí o tom, že je to možné. Ale stále sú to príklady, ktoré vyžadovali veľa masmediálnej energie.
Len veľmi malý počet "optimistov" myslí, že sa masy dajú ovplyvniť jednoduchým mémom, ktorý by sa "virálne šíril". Tento úkaz poznáme z neutrálnych mémov šíriacich sa po webe - či by sa tak naozaj virálne dali šíriť aj politické mémy nie je isté, resp. nie je isté, či by sa dali ovládať, aby nezdegenerovali a podobne. Ale predstava je to zaujímavá.

Ergo, je to naozaj jednoduché. Procesy sú jasné a triviálne, ale na ich ovplyvňovanie treba energiu. Treba tu pripomenúť, že tejto technológii sa venovali špecialisti (šamani) (nevedomo) už dávno, potom od circa 10 000 rokov dpzadu to vstúpilo do väčšej praxe (prvé väčšie centralizované spoločnosti, Gobekli tepe, neolit) a neskôr, so zabehnutím lahkého písma, ktoré umožňovalo memetické bombardovanie a integritu, teda circa 2500-3000 rokov dozadu, sa táto činnosť priviedla k výrazným úspechom a masovej praxi. Odvtedy je ľudstvo neustále intenzívne a plošne manipulované, len treba dodať, že tie mémy už majú vlastný život a často ich už nik neovláda, nekontroluje, nedokáže zastaviť. Zem je dnes už doslovne zasratá tisícročným informačným memetickým odpadom.
O prognózach nebudem hovoriť. Ale sú :)

Ľubov

Pravdu hovoríš. Keby sme bolo lepšie podkutí v znalosti Biblie,akože nie sme,ale viem s určitosťou aspoň to,že po Judášovej smrti ,keď chýbal dvanásry,tak ho vybrali žrebom.

Všetko na komplet,čo predstavuje táto geniálna volba(losovaním)je však v našich zablokovaných hlávkch tak zdehonestovaná,že ak sa objaví znovu,bude sa to môcť stať až po oslobodení. A čo myslím oslobodením,nechám už na Vašu fantáziu.

Norman

a azda aj inde, volby do niektorých úradov prebiehali losom.
Losokracia.)

Ľubov

Nedalo mi to,zvlášť, keď sa stále vraciam k fotografii tej zavraždenej žirafy na facebooku.

Volá sa to Vis maior, aj to by mohlo byť riešenie ,filozofi vedia o tom viac,ja jednoduchá ľudská žena ,čo sa prihovára ešte aj petržlenu,že ho musí odtrhnúť,to ale tak cítim ,že donekonečna jeho trpezlivosť skúšať nemožno.

nonula

Duch dychu pokasliava
nadych prudko kratky
plytky vydych strieda
nemoci moc obmedzujuc vratky.

Galop bytia prudu zrenia
-riava presilna,
vseko znovuvzniesla so sebou
-bez rozobrania.

...bez nenavisti ci pseudolasky zdania...

...bez strachu ci prepjatosti ega tiena...

...uplne prirodzene...

Ľubov

Nonula. Nebudeš mi veriť,aj ja trochu krútim hlavou nad tým.Dnes v noci som si pomyslela,ako dávno si nepísal,že ktovie kde lietaš. Bolo to dosť hlúpe buzerovať Ťa za diakritiku,som tak nastavená,chápeš,vysvetlili sme si to.Iné je hlavné.

nonula

Otvorene srdce znamena predtym uzatvorene...a naopak. Sme priestorom protikladov.Niekedy staticky nabitych castic cakajuc na vyboj , niekedy bez izolacie priamo spojenych momentom vybitia. "Jedinecnosti" su polami a "masa" vodicom...
Masa spaja protiklady a jedinecnosti so svojimi najlepsimi umyslami znovadlazdia cestu do pekla. Len civilizacia je schopna vytvarat individuality a tieto ju opakovane zakonite vracaju do bodu nula.Rodina-rod-kmen-interakcie kmenov-gulas-entropia. K pravej myslienke sa bliziacich jedincov nikto z tunajsich nevnima...to su tie prave in-divi-duality. S pokorou ( toto slovo povodne nema nic spolocne s krestanstvom ci inou mentalnou kazajkou) vedome prezivaju nevyhnutnost svojej tunajsej existencie...priamou, jednoduchou, vaznehumornou spolupatricnostou k vsehomieru.

Ľubov

Otvorené srdce,predtým uzatvorené,alebo naopak. Poznám. Rozdelili sme sa ako nikdy.V prvej skupine sa ako soľ v pohári vody rozpustili staré priatelstvá,nedokázali prežiť zásadné rozdiely v názoroch na súčasnosť(aj minulosť).Nedá sa,nedá.Druhá skupina,pracovne ju nazvem "Počul si už nového Pjakina",si myslí,že je malá,ale tiež to bude naopak. Sú ,sme v nej všetci,veru aj Ty,aj keď s tým asi nebudeš súhlasiť.Aj keď si lietaš vesmírom a myslíš si,že si tam sám(a),v skutočnosti je tam tlačenica:-).Chceme vedieť,kto urobil z Minska 2 zdrap papiera,a tiež,kde sa stráca voda.Sami sme v tej tretej,najoblúbenejšej skupine.

nové