Berg problémov

Bol som sa pozrieť na hraničný priechod Berg. Nie je tam žiadne trvalé obydlie, vždy to bola a doteraz je nepríjemná oblasť. Samozrejme, šiel som tam, lebo tam Rakušania umiestňujú kontajnery nového utečeneckého tábora.

V prvom rade - dávajú ich až za svoju bývalú colnicu. Ako bežný priechodzí neviem, kde presne je hranica, musím sa spoľahnúť na stavby a nápisy - a tento priestor medzi colnými úradmi bol vždy  medzihraničná zóna. Tento tábor podľa toho teda nie je v Rakúsku, ale na území nikoho. Teoreticky tam má prístup len ten, kto spĺňa zákonné podmienky Rakúska, alebo Slovenska. Dnes sa tieto podmienky reálne nekontrolujú, ale stále platia a tamojšie budovy stále implicitne určujú, že ten priestor je medzi štátmi. Prečo mieni rakúska vláda umiestniť ľudí, ktorí nemajú právo vstúpiť na územie Slovenska, až mimo oblasť svojej kontroly, je právnická až diplomatická otázka. Môžeme aj my premiestniť do medzinárodnej zóny za naše hranice osady sociopatov? A to ešte stále nie je to isté, lebo tí naši Cigáni aspoň majú občianstvo EÚ.

Toto miesto je bližšie k Bratislave, ako k akejkoľvek rakúskej dedine, ale to nie je podstatné. Úradníckej, minsterskej, liberálnej a tak nadšene proamericky zblbnutej vrstve nezaškodí, ak príde do kontaktu s Američanmi importovanou realitou. Podstatnejšie je to, že takýto "tábor" bude mať horšie odmienky ako Osvienčim.

Nepreháňam. Kovové búdy v rade, bez akéhokoľvek tieňa kryjúceho pred slnkom, či naopak ochrany pred vetrom a zimou. Len naozaj pár metrov od postelí je frekventovaná cesta do Hainburgu a Viedne. Nikde naokolo nič, ak nerátame akési kasíno v bývalej budove slovenskej colnice. Iba polia a pustina, bicyklová hrádza, a ináč nič a nič, len na dohľad panelákové sídlisko akéhosi mesta. Aspoň to. Po tej hrádzi sa tam dá dostať aj peši.

berg tabor

Okolo 35 buniek, niektoré spojené v jednej priestor pre dvoch až štyroch ľudí, aj viac. Až vzadu vidno žltkastú budovu rakúskach hraničných úradov - až za ňou je Osterreich. 

berg tábor

Ako vidno, priestor má možnosti na štvornásobný počet kontajnerov, nerátajúc plochy bokom, na poli. A kto by rešpektoval nejaké súkromné polia, veď poznáme obrázky z Calais a odkialkoľvek. Ak sa sem nasypú tamtí ľudia, nik ich roztekanie nezastaví. Slovensko síce nie je bohaté, ale región Bratislava, podľa oficiálnych údajov, vraj áno. Tajný tip.

Celkovo tento projekt tábora na hraniciach ani nevyznieva hrozivo, ako skôr výrazne nerealisticky. Ako určité prázdne demonštračné gesto, ako odraz chorých (bruselských a viedeňských) myslí, ktorí sa mýlia aj v mnohých iných otázkach, aj v základnom svetonázore.

Rakúska colnica nie je prerobená, sprivatizovaná (v Rakúsku neprebehol tento zločin storočia) - zrejme si ju šetria na prípadné oživenie. Ale ak hneď vedľa nej umiestnia imgrantov, tí túto budovu oživia rýchlo, a to bez akýchkovek nákladov. Iba ak by tam rakúska vláda hneď teraz umiestnila rotu  policajtov s gulometmi - veď riadny tábor treba strážiť. A zajtra bude treba aj hranice. Stredozemné more ochrániť Brusel nemieni - ale uzavrieť východné hranice - na já, k tomu mali viedenskí potomkovia českých švejkov, slovenských kočišov, balkánskych pašerákov a ukrajinských kuriev vždy veľmi blízko.

Ale ak aj sa nebude strážiť tábor, bude sa musieť strážiť spoločnosť. Našim policajtom končí pohodlné obdobie. Väčšinová spoločnosť Slovenska sú bezkonfliktní a nekriminálni slušní ľudia, prvý náraz zločinosti amerického typu, ktorý dorazil v 90. tych rokoch, sa utlmil. Ale s príchodom imigrantov budú mať naši uniformvaní strážcovia kontakt s úplne inou realitou. Za prvé, ako to je už dnes v Nemecku, hordy sa budú mlátiť aj medzi sebou a polícia, namiesto riešenia trestných činov a ochrany občanov, ich bude musieť rozháňať a pacifikovať. Južansky nadržaní a nevyrovnaní mladí vagabundi, mnohí so zločinnou minulosťou, bez akejkoľvek reálnej budúcnosti okrem cesty kriminálnych zločinov, nebudú nikdy v kľude. Tá zgerba nemá čo stratiť a určite necúvne pred zabitím niekoho v neznámej uniforme. Ochrancovia zákona sú vždy chránení hlavne autoritou štátu - a tú pred týmito čiernymi a poločiernymi cudzincami nebudú mať žiadnu. V podstate sa dá povedať, že 12. septembra by nemali ísť občania demonštrovať a polícia ich brzdiť, ale skôr naopak: ako proti záplave nepriateľských a parazitných etník by mali ísť protestovať práve policajti, lebo tí budú ako prví na rane, najviac zaťažení a ohrození. Branné zložky budú mať ako prvé dočinenia s organizovanou lúzou, ba určite aj s jednotkami Islamskeho paštátu, ktoré už rozvrátili Sýriu či Líbyu. Vela šťastia.

Včera predseda slovenskej vády opäť povedal, že ak Brusel nadefinuje nejaké kvóty, tak ich nebudeme akceptovať. Toto je naše územie a náš národ má neodoberateľné právo určovať, koho prijme a koho nie. Ani komunistická diktatúra z Moskvy si nedovolila to, čo skúša teraz Brusel. Vyvstáva preto otázka, kto vôlu Bruselu, či lepšie povedané Washingtonu, vlastne mieni na Slovensku presadzovať? Spomínaní nešťastní zelení policajti? Alebo naša "profesionalizovaná" armáda? Mienia bruškatí plukovníci špecializovaní na techniku, tankisti, ženisti, spojári a podobne  ísť do ulíc a strieľať osobne do ľudí, civilov a žien? A mienia za Washington aj zomierať, a to rukami tých, ktorým prisahali poslušnosť, teda rukami vlastného národa? Naozaj je toto ich predstava čestného života?

Motivačná sila našich ozbrojených zložiek je nízka, a nízka je aj ich schopnosť zasahovať pri občianskych nepokojoch. Pri poslednej demonštrácii proti prisťahovaľcom v Bratislave bol v meste azda nasadený prakticky celý utlmujúci policajný potenciál z celého Slovenska (len málo preháňam). Čo použijú nabudúce, čo použijú v Košiciach, Trnave, Žilne, Bystrici? Sionistické monštrá spoza oceánu našim chlapom v uniforme nikdy nič nedali a nikdy nič dobré nedajú. Ich maximánym cieľom je, aby sa vystrieľali navzájom s ruskými či inými bratskými národmi.

V Nemecku už provládne zložky, podľa ich vlastného vládneho vyjadrenia, nie sú schopné v určitých lokalitách situáciu zvládať, a tak siahli k zákazom zhromažďovania. Ale kto ich presadí? Kto  zastaví národ? A ak zatknú nejakých jednotlivcov - lebo všetkých nemôžu  - dajú im ťažké tresty? Za vychádzanie na ulicu? Toto je tá židokresťanská demokracia a liberálna spoločnosť?

 

 

 

Ema

...že po rozvale hraníc Európskej únie nie je od tohto leta žiadny štát Európskej únie schopný ochrániť svojich občanov.

Po území EÚ sa nekontrolovane pohybujú úderky v boji vytrénovaných mužov, o ktorých nikto nevie, kto sú a kde práve sú. Hej, mnohí prišli z vojnových zón. Pre nás to znamená, nie to, že ich máme ľutovať a dať im všetko, o čo si zapýtajú.Pre nás to znamená, že každý jeden vie zručne používať rôzne zbrane a zabíjať.

Zatiaľ je pokoj, zatiaľ sa len zorientovávajú, zosieťovávajú a na veľkú radosť zbrojnej mafie - rodnej sestry mafie pašujúcej tých zmrdov do EÚ - si čoskoro zadovážia zbrane. NIKTO t buzerantských beneluxov, ani štátnych silových rezortov nebude vedieť predpokladať, kde udrú. Z prostého dôvodu. Sú rozčarovaní, a okrem toho sa nudia.

Inak, v tom otrasnom kontajnerovom lágri na území nikoho invazistov udržia fakt len z guľometných hniezd. Keďže táto výbava tam nebude, naši policajti by si mali navýšiť rozpočet na tlmočníkov do arabčiny a zájsť do Čongrádskej župy za kolegami renderšégmi spýtať sa, aká je best practice.

A že na územie nikoho neďaleko Bratislavy budú Rakušania deportovať tých najhorších, je absolútne jasné. Je to jedna z foriem trestu. Tak ako voľakedy, keď trestom bol už len samotný presun na východ - ani nie do Varšavy, hoci už to by bola hrôza, ale rovno niekde do totálnej riti uprostred ničoho, dediny s názvom Osvienčim.

Idril

Možno to miesto bolo vybrané práve z dôvodu, aby si amíci tu islamizáciu stred. Európy mohli s odpočúvacej stanice Königswarte lepšie vychutnať:

http://www.hlavnespravy.sk/die-presse-odpocuvacia-stanica-pri-hainburgu-...

Ľubov

a jednoduchý občan by som sa chcela opýtať múdrejších,aké máme reálne šance dostať sa z EǓ.

Poznám náreky Staneka aj Vitkoviča,že ešte nie,ešte nie,vraj by to bolo veľmi zlé ekonomicky.A čo naša ľudská dôstojnosť a cena?

baloo

keďže aj okrem Nadhľadu navštevujem samé nepekné xenofobno-nacisticko-systémovonevyhovujúce blogy a stránky, vot ďalšia správa z jednej takej, maďarskej:

"Sziasztok gyerekek! Ne menjetek az M1-esen Hegyeshalom felé: az osztrák rendőrök minden "gyanús" tehergépkocsit/kis buszt ellenőriz. Emiatt reggelre több, mint 20km-es dugó lett és nappal sem lesz rövidebb, gondolom. Most az embercsempészek Szlovákia felé fognak kitérni valszeg, de már ott is várnak rájuk az egyenruhások... Üdv"

Ja viem, že v podstate rozumiete, ale pre istotu preložím:
čavte chalani, nechoďte na M1 k Hegyeshalomu, lebo rakúski policajti kontrolujú všetky "podozrivé" nákladiaky a mikrobusy. Vďaka tomu na ráno (31.08.2015) sa vztvorila 20 km-ová zápcha a asi sa neskráti ani cez deň. TERAZ SA PAŠERÁCI ĽUDÍ ASI ODKLONIA NA SLOVENSKO, ale už aj tam na nich žabičky čakajú, čavte"

Ema

...ich rakúski kolegovia. Dnes vytiahli pri Hegyeshalome z opusteného auta zo desať invazistov. Keby ich pašeráci odstavili o kus ďalej v Rakúsku, miestna Polizei ich nájde zajtra napoludnie v pitevnom stave.

Zaujímavé, že pri sklone tunajších korporátnych médií a duševne chorých osôb typu ombudsmanka Dubovcová kopať do policajného zboru sa rakúskym policajtom neušiel ani náznak kopanca. Ani tu - kde si určité kruhy tú tragédiu adoptovali a nepísali, že sa stala v Rakúsku, ale "na našom prahu", - ani v Rakúsku nikto nespochybnil profesionalitu rakúskych policajtov, hoci realita ukázala,že sú to sprosté nevšímavé mechy. Výpoveď kamionistu, ktorý videl vrahov v stredu ráno (Polizei ráčila nájsť nápadné, na viditeľnom mieste hlavnej pašeráckej trasy odstavené auto vo štvrtok napoludnie), len tak nenápadne vyšumela v médiách do stratena. Nik sa nepýtal, kde v riti boli celý ten čas poliši. Tá cesta nie je až taká dlhá, aby ju nemohli dvakrát denne prebehnúť. Namiesto zadrapenia sa do neschopnosti rakúskych policajtov zafungovalo mediálne PíáR a deň po strašnom náleze v chladiarenskom voze z nich médiá urobili hrdinov - záchrancov troch dehydrovaných sýrskych detí, snáď len 5 minút pred ich smrťou. Na ďalší deň ráno nezodpovední novinári hlásili, že deti aj s rodičmi z nemocnice ušli nevedno kam. Výraz ušli bol následne nahradený korporátne zodpovedným výrazom "boli prepustení", lebo deťom, pred pár hodinami umierajúcim, už zázračne nič nebolo a dochtori zo špitála sa len tak predháňali potvrdiť to.

Ozaj, centrála riadiaca inváziu do EÚ, s dôrazom na Nemecko, zmenila v Ázii taktiku. Mladé vyparádené a dobre živené prevažne sýrske samce boli príliš nápadné, zle vyzerali ich tlupy na fotografiách, Európania šaleli od strachu. A tak sa teraz vydávajú na cestu ženské s harantmi, pod dohľadom jedného starešinu (jeden na viacero ekonomických invazistiek a invazíčat). Islamskíbojovníci sa pridajú po udelení azylu - lebo kto by už neudelil azyl plačúcim ženám a ich rozkošným deťom, to by bolo neeurópske - v zmysle azylového práva o zjednotení rodín. Miesto boja o Tadmor/Palmyru, tento šperk Sýrie, ktorý ich moslimskí kolegovia postupne vyhadzujú do luftu, si prídu títo váľať gule do Európy.
Zmena genderového zloženia invázie má za následok, že si môžeme v médiách prehliadať - na rozdiel od nedávnej minulosti - stovky fotografií sympatických balených diev a ich rozkošne okatého brčavého potomstva.

baloo

iní maďarskí policajti vo "frontovej línii" zas ich púšťajú dnukaj, ale vlestne na 150 utečencov traja policajti asi naozaj nemajú. Pri Keleti pu v Bpešti je už pomaly vojnový stav, mesto sa rozhodlo ich odsunúť kúsok ďalej, policajti tiež nestačia. Ináč denná norma prácechtivých novoprišelcov sa momentálne blíži skôr k 3000 ks. "Migranti" sa vytrhli z táborov v Röszke, Ásotthalom, ale aj v Bpešti v stovkách ks, alebo rovno idú cez kukuricu k ceste, kde ich už čakajú taxikári a ani ich nenapadne sa registrovať. Idú cez Grécko, kde sa už teoreticky zaregistrovali ale do Maďarska prídu znova neregistrovaní, takže informácie, že sú zo Sýrie, Lýbie, Afganistanu atď. sa zakladajú čisto na tom, čo oni povedia. Lebo polia pri Szegede sú posiate rotrhanými registračnými papiermi. Takže niko nezná zkade idú ale ani to očividne nikoho neserie. Ak by šlo o to, že musím vážne dokazovať, že idem z vojnovej zóny, tak si nejaké papiere beriem so sebou, lebo to je "kľúč k európe" - ale nie, oni to zahadzujú, ešte aj to, čo od grékov, makedóncov, srbov dostali. No. A teda balkánci ich už púčťajú radšej organizovane, presunú na hranice s Maďarskom (autobusy, výnimočný cest. poriadok atď.), tam ich vysadia a migranti už idú cez tie hrôzostrašné drátené atrapy. A potom je vtipné, keď Angelika z rána na večer si to rozmyslí a vyhlási, že neberiem všetkých sýrčanov... no a oni na to čakajú v Pešti, berú to za vybavené. A rakúšaci kvôli jednému kamiónu komplet uzavrú hranice, takže kam pôjdu migranti z Pešti? A, nikam, rozptýlia sa po Maďarsku B, nájdu si cestu cez Slovensko, Česko a ďalej.

Opravte ma ak sa mýlim. Ja sa rovnako bojím o Maďarsko ako o Slovensko.

Ema

To už je práca pre armádu.

Prvé lastovičky som v starom meste videla cez víkend. Dvoch namotivovaných junákov, tašku mali natrhnutú z maďarského pletiva. Dohrnuli sa k osamelej deve mobilujúcej pri svojom aute, tá zdúpnela. Oni, že trajn stajšn, trajn stajšn - tak im odmávla kdesi do spletitých ulíc. Nepoďakovali, lebo z anglických slovíčok sa naučili len Džrmny a trajn stajšn. Veľmi mali naponáhlo.

Nech len prídu. Ako už bolo povedané - my nie sme Švédi.

Ľubov

postupné znižovanie teplôt. V noci okolo desať a bude tak aj cez deň. Napadlo ma,či si tí blázni Džrmeni neslubujú obrovským nárastom "občanov"to,že ich bude sto miliónov. No,rukáv by som si odtrnúť nedala,že aj o toto ide.

Len ma mrzí,že keď sa chcel (z osobných dôvodov)odsťahovať do Nemecka pred dvomi rokmi istý n.chirurg,musel skladať neskutočne náročné skúšky z nemčiny,aj keď spisovateľa tam robiť nechcel. Nevyhovel. Arabov áno,Slovanov nie. Oj,oj

Muki

Poteším ta..Prvá zblúdená ovečka sa stavila včera v šenku v Devínskej. Pytala water tak sme j u usmernili do malého parčíku k fontánke. Po doplnení zásob sa vybrala k cyklomostu Chucka MNorissa...smer osterjrach

baloo

Maďarský vojenský konvoj smeroje k južnej hranici a nech kukám ako kukám, na cca. 20 BTR a cca 5 nákladiakov s personálom vychádza 1 ks nemocničného vozu, čo je zrejme pre nich

https://www.youtube.com/watch?v=v5xpHQMPW3Y

Ale zajtra v SME/N budú určite lepšie fotky, veď by to mala byť hlavná správa: Maďarsko posiela armádu na hranice

nové