Slovensko odmieta EÚ-kvóty

Presne tak znie titulok článku vo Frankfurter Algemeine Zeitung.

Podľa článku či skôr live-blogu Slovensko ako prvé odmietlo nové povinné prerozdelovacie kvóty. Ako už všetci vedia, pôvodné kvóty boli predstaviteľmi štátov EÚ po ťažkom zasadaní odmietnuté, nato sa hovorilo o "dobrovoľných" kvótach a teraz, po necelom mesiaci, je to tu zas, tento raz bez diskusie, natvrdo. To je opäť nádherná ukážka reálnej "demokracie". Pôvodne malo Slovensko prijať casi 800 ľudí, nové číslo je 1505 migrantov a zajtra by rástlo zas, bez výhľadu na koniec.

Všetky nemecké a rakúske médiá sú plné ťažkej proimigrantskej propagandy. Ešte doslovne dovčera totiž bola politika Merkelky prijímať a prijímať - tak jej čierny anglosionista z Ameriky bezpodmienečne prikazoval. Ale Nemecko očividne narazilo na dno - dovolím si tvrdiť, že ďalších utečencov nezvládne ani fyzicky, kapacitne ani politicky. Začali sa ozývať s protihlasmi politici, na zjazde CDU-CSU ksichty prítomných straníkov vyjadrovali prinajlepšom beznádej, pri najhoršom nenávosť voči šibnutej škatuli na čele ich štátu.

A tak prichádza absurdná idea, že za problémy s inváziou čiernych ksichtov do Nemecka môžu východné krajiny V4, lebo sa zomkli a sú proti cudzincom. Je to chabá a mizerná lož, zameraná len a len na vytvorenie nejakej vnútroštátnej výhovorky, na udržanie akéhosi vnútrostranníckeho a vnútroštátneho konsenzu. Hľadanie nepriateľa, hľadanie vinníka, hľadanie obetného baránka. Vo FAZ sa dokonca objavili aj budovatelské agitky o tom, že "My, Nemci, to dokážeme, kto iný, bude to kus tvrdej práce, ale nakoniec tých utečencov zintegrujeme". Ako z 50-tych rokov komunistických - tak tupé, tak falošné, tak totalitne urážlivé voči občanom.

Som rád a hrdý, že je v nemeckých novinách spomínané Slovensko ako krajina, ktorá sa odmieta podriadiť. Nemci, bežní občania ale aj normálni politici, sú radi, že východná Európa sa postavila na odpor. Nemci potrebujú vedieť, že im Maďarsko, Česko, Polsko a Slovensko neskočia do chrbta, ak by sa u nich niečo zmenilo a zbavili sa amerického otroctva. Ťažko odhadovať, či je taká zmena aktuálna, ja dúfam, že áno - a v takom prípade to najlepsie, ako môžeme Nemecko podporiť, je odmietať akékoľvek bruselské ultimáta, vyhrážky a nariadenia. Brusel hrá za cudzie veľmoci, Brusel spáchal európsku vlastizradu a Brusel už nemá právo nám prikazovať absolútne nič.

V sobotu to musíme prísť ukázať na demonštrácii, aj keď spraviť budeme musieť oveľa viac. A, bez akejkoľvek irónie, v tom najlepšom slova zmysle sa nevieme dočkať.
 

Sinuhe

je dôležité, aby sa národ konečne vzchopil z letargie. V sobotu musíme ukázať, že nám na našej vlasti, našej otčine, ktorú nám vybojovali, zveľaďovali a odovzdali naši predkovia, naozaj záleží a že ju nemienime vydať bez boja.

Aman Againsttime

Tu si môžete pozrieť, čo si bežní Nemci myslia o tej starej ropuche. A nepotrebujete ani ovládať nemčinu :-) : https://www.facebook.com/wirhassendiebild/videos/303257539856749/?pnref=...

Náhodný okoloidúci

USA vedú na takmer všetkých frontoch vojnu proti Európe a euroidioti z europarlamentu a eurokomisie a z niektorých vlád s nimi ešte aj kolaborujú.
USA sa rozhodli zničiť Líbyu a plukovníka, aj keď ten varoval, čo sa môže stať po páde jeho vlády, ale euroidioti bombardovanie Líbye podporili.
USA sa rozhodli zničiť Irak a Sýriu, euroidioti aj toto podporili.
USA zorganizovali protiústavný nacistický prevrat na Ukrajine, euroidioti sa v Kyjeve na Majdane striedali ako pajáci v pražskom orloji a prevrat podporili.
USA po návrate Krymu do zostavy Ruskej federácie začali vymýšľať so sankciami proti RF, euroidioti podporili aj sankcie a zničili tým európske podniky.
USA zorganizovali inváziu černochov a Arabov do Európy, euroidioti ešte aj toto podporujú, bez ohľadu na smrteľné riziko, ktoré invázia nekompatibilných cudzincov pre Európu predstavuje.
Kam s euroidiotmi? Do basy, alebo do blázninca? Lebo jednoznačne je nevyhnutné izolovať ich, aby viac neškodili.

Norman

Aká basa? Aký blázinec?
Za takéto veci ich treba jednoznačne okamžite popraviť.

To je môj seriózny právny názor. Tento osud na seba sťahujú.

Ľubov

že nikto z nás ani nevenoval pozornosť "prejavu"A.Kisku,podobne je to ale aj na iných alternatívnych stránkach.Je tak všeobecne opovrhnutiahodný,bezvýznamný. Je neživý.Toto je cesta,ktorá čaká aj dnešných politrukov z radov rozličných mimovládiek a expertov a osobností.

Ja sa však teším z Vás. Pochopila som ten záblesk radosti v Normanovom poslednom článku. Rána začínajú byť chladné,votrelcom bude treba prikúriť.

Buheh

tak mi napadlo, zajtra by vraj mala na Slovensko prísť istá judofašistická CIA megasviňa. Neviete, chystá sa nejaký meating?

nonula

Ja som z toho verbalneho vegetarianskeho bravcovo- hovädzieho gulasu uuuplne rozvareny.
Kua kde sa tie expertky kotia!!!

Uvod:
Migrácia prospešná pre migrantov aj spoločnosti

Zapletka:
Prevádzačstvo a obchodovanie s ľuďmi treba rozlišovať

Gradacia:
Informácie od prevádzačov na Facebooku

Vyvrcholenie:
Termín: Nelegálny migrant neexistuje

Zaver:
Organizácia PICUM, venujúca sa medzinárodnej spolupráci v oblasti pomoci nezdokumentovaným migrantom, žiada odstrániť pojem „nelegálny migrant“ z nášho slovníka. Napríklad preto, že z právneho hľadiska nelegálnym môžeme označiť čin alebo akt, nie však človeka – migranta. Keďže sa naša spoločnosť i jazyk vyvíja, bolo by žiadajúce, aby organizácie aj médiá prestali používať toto pejoratívne a dehonestujúce označenie. Viac výstižný by bol termín: migrant bez platného povolenia na pobyt

http://hl.rs/odkaz-seminara-nelegalnej-migracii-bratislave-migrant-nie-j...

Buheh

slovo migrant treba zabudnúť a viac nepoužívať. Nevystihuje podstatu. Títo ľudia sú organizovaná masa, príslušníci ktorej nie sú žiadni migranti, ale votrelci, dobyvatelia, útočníci, okupanti, agresori, nepriatelia. Tak ich tak aj nazývajme, a nepoužívajme všelijaké zahmlievacie eufemizmy.

Mor ho

tento migrant svojim gestom ukázal, čo s nami urobia

https://www.youtube.com/watch?v=KFKl_FxWFOk

Sinuhe

agresívny invázny zmrd a kameraman s reportérom urobili chybu, že ho hneď neoznámili policajtom, alebo rovno sami nedokopali.

Luko

asi si sem chodím dobiť baterky. Ď.
(Aj keď mi sem-tam niečo nesedí.)

Norman

Britský politológ Anthony Glees sa vyjadril, že Nemecko jednalo nedemokraticky, keď prevzalo z Maďarska imigrantov. Nedržalo sa tým pravidiel EU . V Británii panuje názor, že Nemci stratili rozum.

 

Nie Nemci ako takí, dúfam, ale ich vedenie. Ich vláda nemá právo prijímať cudzincov a udelovať im akékoľvek výnimky, zvlášt nie, ak sa jedná o masové záležitosti.

 

originál správy v blogu

Der britische Politologe Anthony Glees hat Deutschlands Vorgehen in der Flüchtlingskrise als „undemokratisch“ kritisiert. Mit der Entscheidung, die in Ungarn gestrandeten Migranten aufzunehmen, habe sich Berlin nicht an EU-Regeln gehalten, sagte er heute im Deutschlandfunk. In Großbritannien herrsche der Eindruck, die Deutschen hätten den Verstand verloren.

Buheh

a dokonca ani nie nemecké vedenie. Ono totiž nie je nemecké, ale... ehm, no veď si to vypočujme na vlastné uši:

http://gloria.tv/media/HjBsXbE3XqP

Pani kancelárka Merkelová tam v prejave v izraelskom parlamente rozpráva hebrejsky a potom už povie po nemecky (okolo 35. sekundy): "...som rada, že sa Vám môžem prihovoriť v rodnom jazyku mojej matky".

Teda pre tých, ktorí o tom náhodou nevedeli alebo pochybovali, zaznamenajme tu na týchto stránkach stopercentne potvrdenú informáciu, že áno, aj Merkelka je funrádio.

Norman

Ten materský jazyk bola síce mienená nemčina, proti ktorej mnohí izraelskí zmrdi v knsete, ale výklad, že je reč o tej hebrejštine, je aspoň vtipný.

Ináč je ale jedno, koľko svoje posratej krvi má Merkelka "židovskej". Ja by som ju ale do toho neťahal - že je to sprostý pes slúžiaci sviniam, to je absolútne jasné tak či tak a aspoň nik nemôže vyťahovať antisemitizmus, keď sa na ňu nadáva. Okrem toho, ako sa všeobecne vie ale málokto si to uvedomí do hlbky - všetci aškenázski židia sú predsa ab definítio nemeckí bastardi. Nepodarená bokovka, zakomplexovaní potrati.

Norman

treba povedať, že by to chcelo, zvlášť teraz, sprostredkovať teda preložiť viac z diania v Nemecku. Ale za akékoľvek postrehy, zvlášť z ideológie šírenej vo verejnoprávnaje tv (ARD, ZDF) som vďačný - lebo to dosť indikuje a nedá sa to všetko sledovať ani mimochodom.

Ale sprostredkovať Probstla, to naozaj ani nejde.
"Ak sa mňa spýtate, tak to, čo sa deje, je DRUHY veľký experiment na nemeckej pôde. Tentoraz ale naozaj na plný PLYN"

Očividne ide o život. A padajú všetky drbnuté zábrany.

A to, čo sa deje na uliciach, je už viac, ako akékoľvek protesty v 1989 a podobne. Nemci vlastne robia revolúciu - len to systém proste odmieta čo len zobrať na vedomie. Anglosionistický typ demokracie v praxi.

Ľubov

pár slov k tomu dr.Proebstlovi,prosím.-).Niečo z vyžaruje,tuším je mi hneď lepšie. A reakcie ani netreba prekladať. Každý chápe, muss weg.
Kto je to? Má šarm a nenútenosť v sebe. Ď.

Norman

Robí videa do youtube
https://www.youtube.com/channel/UCtESzVtR8Ls-ts0Hew06Lsw
čo je jeho reálna identita, neviem, ale zrejme je to akademik z Viedne , narodený v Brne, mimochodom.
https://www.youtube.com/channel/UCtESzVtR8Ls-ts0Hew06Lsw

Prínos je to, že jeho kometáre sú humorné a s nadhľadom. Je to motivátor, nie nejaký otravný analytik.
Skús pohľadať po webe, či niekto nerobí titulkovanie.

peto

luegenpresse stale udrziava - a treba povedat, ze uspesne - obraz nemecka ako multikulti zahradky a obraz nemca ako gutmenscha... nemecko sa vsak meni, meni sa a vyvija (niekedy prekvapujucim smerom) dokonca oficialny spolocensky diskurz... to je vsak nic oproti tomu, co sa deje v umelom tieni za kulisami oboch volkspartaji a v podstate vsetkych masmedii... vsetky tie welty,spiegle,allgemeinezeitungy, ard,zdf idu na plny plyn - ale nastupenym tempom o par kratkych rokov dosiahne podiel neveriacich a nedoverujucich kriticku masu, a oni nevedia, co budu robit...nevedia to uz teraz...
realita stale castejsie prebleskne - uz aj v tv debatach, ale castejsie v zdanlivo odtazitych reportazach a spravach z landov, z obci, z roznych spolocenstiev... isteze, pokial sa nieco politicky nekorektne alebo "extremisticke" neda zatusovat, prefarbit alebo jednoducho zamlcat, prezentuje sa to cez dobrakov, ktori "odsudia", "vyjadria rozhorcenie", "odmietnu", ale hlavne "potvrdia", ze sa jedna o jav vyrazne mensinovy az okrajovy... lenze, chyba lavky, tam za kulisami (pekne po nemecky sa povie tief im lande) vedia a vidia... a ako hovori dr.proebstl - vid nizsie - ucia sa rychlo svoju tlac nie citat, ale studovat...
nemecko sa meni zrychlujucim sa tempom, a kedze jeho susedia blizsi aj vzdialenejsi nevidia a nechcu vidiet (alebo nemozu, ved co sa o realnom kazdodennom diani v risi dozvie slovak zo slovenskych medii? ), budu velmi prekvapeni, az prekvapkani...

ad dr alfons proebstl - nikto nevie, kto to je, ale uz zludovelo to genialne ""liebe ladies und germanies"" ... a este par viet v originali, treba vychutnat:
- herrschaften, das wird sie vielleicht interessieren: das ungekuerte unwort des jahres "luegenpresse" ist ein deutscher exportschlager geworden. neben blitzkrieg, kindergarten und waldsterben hat dieses wort seinen weg in die englische sprache gefunden. das gute an der luegenpresse ist aber, dass sie zuverlaessig luegt. man darf sie nicht lesen, sondern man muss sie studieren.

Norman

jeden z reálnych prosiedkov moci systému je izolácia štátov - a to napriek tomu, že systém sa pýši multikulti a globalizmom. V reále sú európske štáty od seba izolované, málokedy sa preberá aj dramatická tvroba a ešte menej sú reálne správy zo susedných krajín. Ak niekto neovláda jazyk, nedozvie sa ani náhodou, čo sa naozaj deje v Poľsku alebo Maďarsku.

To, aby sa naburala táto umelá zámerná zabrána, aby sa odstránili tieto predsudky, tomu sa tu venujeme úmerne našim silám od začiatku. Predsudky voči komukoľvek, voči Nemecku aj voči Rusku. Voči obom týmto krajinám sa tvoril negatívny balast desaťročia. Ale voči Nemcm je zabudovaný až tak, že naši ľudia neveria, že si s nimi môžu rozumieť a že sú to s nami totožní ľudia. A Nemci zas nechcú ako prví ťahať gaštany z ohňa za Poliakov, Čechov alebo Francúzov (o hajzloch Britoch ani nehovoriac).
Ovšem teraz sú zas postavení pred neprekročiteľnú stenu. Buď sa postavia na odpor, alebo budú udusení. Tak to momentálne vyzerá. Lenže oni to budú robiť nie hlavou proti múru, ale niečo vymyslia. A na to treba dávať pozor - čo vymyslia - a robiť to rovnako. Nie kvôli tomu, že to azda vymyslia lepšie, to určite nebude najlepšie riešenie, skôr nejaký kompromis - ale jednoducho pre to, aby sme boli v rytme a neničili sa navzájom. Ja na bráchu, brácha na mne.

Samozrejme, to nebráni ani tomu im to predviesť, ako sa to má robiť. Lebo MY sme Európania, my sme jadro, žiadni outsideri. Hlavný rozdiel a naša nevýhoda ale je, že stredná Európa - Slovensko, Česko, Maďarsko ... sú rozbité - Nemecko má hlavnú výhodu, že je zjednotené, veľké.

Náhodný okoloidúci

Naložiť všetkých ilegálov a okupantov na lode a priviezť k brehom Británie alebo USA. A nech sa sťažujú komu chcú, nech ich skúsia zastaviť násilím. Tento celosvetový bordel je dôsledok britskej a americkej politiky. Použiť proti nim ich vlastné zbrane. Navyše Frantíci by na to mohli využiť Mistrály :D

Luko

... a tvrdé (možno na prvý pohľad až cynické), priamočiare:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-Masova-migr...

peto

propaganda naplno - zdf urobila cely "profluechtlinge" vecer... prve video maybritt illner, debata
https://www.youtube.com/watch?v=IguuvSQg8qE
druhe video "galavecer" - esencia a cisty priklad, ako to vyzera... je to dlhe, falosne, postavene na klamstve a pouzivaju sa vsetky klasicke klise podprahoveho ovplyvnovania
https://www.youtube.com/watch?v=E6VpBhVzBBY
achtung - zablokovali "kvoli autorskym pravam" zvukovu stopu, takze si to odporucam pozriet len odvaznym, ktori maju gule divat sa na nemy kaleidoskop obrazkov jeden a pol hodiny...

zaujimavostou je reakcia (opat z korporatneho zdroja)
http://www.welt.de/vermischtes/article146250293/ZDF-Fluechtlingsgala-wir...
ako "totalen reinfall" je vykon zdf oznaceny prosto preto, ze hlupost, klamstvo, prvoplanovost a v podstate bezradnost tvorcov galavecera dosiahla take hlboke dno a vyvolala vseobecne taku reakciu, az sa malicko inteligentnejsi propagandisti (so znacnou davkou skodoradosti) citili prinuteni reagovat...
ako priklad obecneho upadku je to,myslim, celkom vyrecne...

Norman

vidím, že sulíka stále vytrvalo pozývajú - aspoň trocha vyrovnanosti, aj keď predpokladám, že tam slúžil len ako obíjací panák - musím najprv pozrieť:) Zopakujem, bez veľkých slov: je dobre, že je Slovensko symbolom odporu. Kľudne aplikujem aj frázu "nech nenávidia, len nech sa boja".

To druhé zo ZDF (ako píšeš) je pre "copyright" už umlčané.Boja sa, aby sa na nich v zahraničí nesmiali? :) Takže Herr Kerner sa dal zneužiť - no, ktovie, kto z týchto známych moderátorov začne ako prvý otáčať kabát. Ono mechanika, ako v 60 tych rokoch v CSSR v príncipe funguje aj teraz - celebritka za celebritkou si začnú otvárať papuľky a tieto verejné figúrky si vládna moc neodváži hneď zhodiť, aby si to nespravili ešte horšie. Prídu Američania s tankami? Pochybujem, pochybujem.

A Die Welt zas mierne hryzavo. Alebo je to len kritika nepodarenej propagandy? heh, v tomto oceáne pokrytectva treba počúvať aj trávu rásť.

Norman

Jedinú pravdu, čo povedal Gabriel, že robia "veľký experiment". Áno, aj keď už bol x krát v histórii urobený a vždy dopadol smrteľne pre krajinu, ktorá sa na to dala. Strata imunity je smrtelná. Bohatí Nemci idú, podobne ako nekonečne bohatý Crézus, zničiť veľkú ríšu.

A jednoznačne sa zabezpečili zrejme "náhodne vybraní dváci" - pánovi ministrovi opakovane a silne tlieskali.

Sulík skúšal, ale má svoje ideologické hranice, za ktoré už neprejde. A aj limity schopnosti Keď mu to tlsté hovado Gabrielovské povedalo, že "nevie, čo teda hľadá (Sulik) v EU parlamente" - tento zbledol ešte viac a už sa praktcky neozval. Ale aspoň nakoniec im aj tak škodoradostne šplechol do ksichtu, že, voľne preložené, aj keď sa poserú, celú Afriku do seba nevcucnú. A ešte im dokázal explicitne prezentovať jednou vetou myšlienku o veľkom utečeneckom tábore (hot spot) v Afrike (prípadne druhom na Balkáne). Za túto vetu mu patrí bezpochyby pochvala.

A ešte tam bol vysokoškoľsky (!) vzdelaný Arab. Ich liebe Deutschland, ich liebe Fussballspiele - milujem nemecko, milujem futbal - kvalifikácia idio-, pardon, Araba pre Nemecko , a všetci sa na neho culili a usmievali (na kontrast ku tváreniu sa na toho východoeurópana, ako sa volá, Sulíka :)

Neprimerane voľná ľahká afektovaná debata. Ale oni tušia, že pomaly ale isto bude vážne a ťažko. Veľká ríša sa zachvieva.

nové