Deti a ženy versus bratislavskí zbabelci

Oskar Dobrovodský je symbol toho, kam nás zavedie situácia tolerovania zla a špiny. Jeho prípad ukazuje, ako je súčasná spoločnosť neschopná povedať pravdu o situácii a tobôž ju riešiť. Nie je to zďaleka jediný prípad, ale tento jeho sa za prvé odohráva na dohľad od Bratislavy a za druhé on zvolil správny postoj odporu a medializácie.

 

To, že prípad Malacky-Družstevná ulica je vážny, dosvedčuje aj určitá angažovanosť politikov, napríklad ministra Lipšica a iných. Myslím, že ich motívy a ciele boli pozitívne, ale ani jeden Dobrovodskému nedokázal pomôcť, čo je o to hrozivejšie. Preto prirodzene teraz prípad dospel do medializovania na uliciach, pretože situácia ukazuje, že celá stredná vrstva slušných ľudí už má toho dosť.

 

Demonštrácie ale zatiaľ u nás organizujú len dva druhy ľudí. Jedni sú takzvaní aktivisti, iným slovom platení agenti organizácií vedených a financovaných z nemenovaných zahraničných centrál (nie, to nie je preháňanie, ani paranoja, to je najtriezvejší možný popis), a druhí organizátori sú pronárodne orientovaní dorastenci, nazveme ich pospolitosť. Tú včerajšiu demonštráciu Slušných ľudí organizoval osobne Dobrovodský a pozvané bolo široké spektrum obyvateľstva. Oznámil ju úradom, požiadal o ochranu a zorganizoval usporiadateľov.  Viac sa spraviť nedalo a spravil to výborne.

 

Súčasný systém potláča prejavy nespokojnosti najprv tým, že ich ignoruje. Toto zahrabávanie pod koberec nazýva "liberálnosť" – povedzte si, čo chcete, budeme si vás nevšímať, až kým vám dôjdu sily a zas nesklapnete. Aj včerajší pochod by prešiel nebadane, čo tam po nejakej poltisícke ľudí, že áno, nebyť konkurencie – spomínaných aktivistov. Tí dostali možnosť pocítiť, ako to je, keď prehrajú. Zakúsili prehru ako slovnú, keď nedokázali slušne odpovedať na výzvu na dialóg – tak aj fyzickú, keď zbabelo odcúvali na hromádku, kde sa ukázalo, aké je to úbohé stádočko smetí. Havran, Beňová, Weisenbacher, Mihály či ako sa všetci títo včerajší lúzri volajú.

 

Včera deti a ženy Slovenska dokázali, že majú viac odvahy, ako bratislavskí  zapredanci a zbabelci.

To je na jeden pekný deň viac ako dosť.

 


dobrovodsky demo

foto: Bratislava, pod hradom  2012.10.13

 

 
Buheh

riešiť problém znevýhodnených menšín.

Tento systém potrebuje mať vrstvu, ktorá živorí na hrane prežitia, a tým motivuje ostatných, aby makali, lebo inak skončia v bahne tiež.

Niekto na tom chvoste byť musí. Keby tam neboli títo, boli by tam iní. Akokoľvek znevýhodnení majú v predátorskej kapitalistickej pyramídovej hre smolu, a z tohto pohľadu je principiálne jedno, či si za to môžu sami, alebo nie. Všetko ostatné sú len šamanské tance zahmlievajúce podstatu, ale hlavne bez najmenšej šance na úspech.

Norman

Znevýhodnených????

Tentoraz som to dočítal do konca a stále nemôžem uveriť.

V čom sú tie menšiny znevýhodnené? Myslíš ako objektívne "postihnuté"? Alebo čo to je zas za dvojzmyselný filištťínsky výraz od teba?

Niekto na tom chvoste musí byť? Nie, cigáni nie sú len nejaká normálna menšina chudobná dole na rebríčku, oni sú špeciálny problém. A ľudia ako ty, čo na všetko kašlú, nič nerobia, nikam nejdú, potom ešte prídu sem a aby si azda vyhladili zbytky svojho svedomia, kecajú o tom, že to aj tak nemá šancu na úpsech. Je z teba ďalší Gregorij.

Tak sedte doma alebo chodte na hokej, to má určite väčšiu šancu. Raz vás vaše deti pošlú do piče a budú mať pravdu. Buhehe, ako veselo.

Grigoriy

Kašlú na všetko? Takéto osobne útoky mi berú aj tie posledne zvyšky sebavedomia. A práve ty mi to musíš robit?

A s tým geniálnym nápadom dat Rómom samostatnú autonomnu republiku na desiatich percentách územia Slovenskej republiky kto prišiel? Vies si ty vôbec predstaviť, koľko tazkeho uvažovania a studia to odomna vyzadovalo?  To je tebe nicnerobenie? 

Ako ináč to chcete riešiť? Internatnymi školami a škôlkami? Uz teraz Vám predpovedám, že take "riešenie" nic neprinesie. Vyhodite v najbližších rokoch na taký projekt desať miliard eur, s obrovskymi ťažkosťami a nákladmi naucite malých ciganov kedy sa narodil Martin Kukučín a ake je hlavne mesto Francúzska, čo si oni aj tak nezapamatuju, a po dvadsiatich rokoch zbytocneho vyhadzovania penazi a traumatizovania ciganov budete tam, kde ste boli na začiatku. Rozdiel bude len ten, že namiesto Benovej bude v europarlamente Michal Havran alebo ten oný, Weisenbacher.

Vy ste to ešte nepochopili,že Zidia sa najviac montujú do toho, aby Cigani boli pre Slovákov večny problém? Že proti takej moci penazi, mediálneho vplyvu a politickej moci nemáte žiadnu nádej? Ty si myslíš, že IVO je charitativna organizácia na pomoc sociálne slabým Slovakom? Vieš si ty vôbec predstaviť, koľko peňazí a úsilia to stalo presvedčiť všetkých tých buhehov, že Cigani sú znevyhodneni? Ty si naozaj myslíš, že v IVO su nejako hlupaci, ktori vyhadzuju peniaze podaromnici.

Este raz Vám dobre radim, zasadzujte sa za autonómiu Ciganov na desiatich percentách územia dnes, lebo o desat rokov im uz budete musieť dat dvadsat, a potom každých desat rokov o desat viac, az kým posledných tristo Slovákov nebude žiť v skanzene pod Javorinou. A mali by ste to urobiť ešte teraz, kým žije All-Brichtova, ktora vás podporí v snahe osamostatnit sa od Romskej republiky.

Kosovu kto pomohol, haa !?

Norman

najviac dehonestuje už to, že hneď pribehneš, len čo zaznie tvoje meno.

To je pozoruhodné a hovorí to veľa.

Buheh

To ma zaujalo. Prečo filištínsky? A ešte k tomu dvojzmyselný?

Ale iste, máš stopercentnú pravdu, že Cigáni sú veľmi špecifické etnikum so svojskou populačnou stratégiou a spôsobom života. Oni sú akousi karikatúrou celého ľudstva: vybývať, zničiť a potom sa čudovať.

Lenže ja som nehovoril o Cigánoch, ale o systéme.

Píšem sem nie kvôli svojmu svedomiu, ale preto, že sa mi chce.

A pochod 100 ľudí naozaj nemá šancu na úspech, pokiaľ ide o principiálnu zmenu systému. Neviem, či aj pochod 100 tisíc ľudí by zmenil niečo na pravidlách, ktoré nám beztak nalinkoval niekto zvonka, a na fungovaní gubernie, ktorú beztak totálne ovláda niekto zvonka. Kto rozmýšľa nad súvislosťami (a snaží sa o nadhľad), toto naozaj bez väčších problémov pochopí.

Ale jasné, každá kvapka v mori sa ráta. Ale nehovor tu potom o nadhľade – robiť masu, to je skôr úlohou podhľadu.

Norman

To si kde zobral, že má byť zmenený systém? Keď vybehneš na trasu, chceš hneď v prvý deň vyhrať maratón? Na čo sa to hráš? Bez namočenia sa nie je možné sa naučiť plávať.

A zas použijem štýl Grigorija - lebo ja som učenlivý a dobré veci preberám, a použijem druhú osobu množného čísla: vy ste už tak zmagorení, že sa bojíte priblížiť k vode a ešte to vydávate za rozvahu. Lenže - každá zbabelosť a slabosť v histórii bola vydávaná za racionálny prístup. Ale to bol omyl. To je zmyýšlane otrokov a ja to nikomu neberem, nech je každý, aký chce, veď väčšina z ľudstva zostane na nejakom tom mentálnom roku dospievnia - ale nepropagujte to tu, na týchto stránkach.

Alebo propagujte, ale mne je z toho na grcanie.

 

A čo sa týka robenia (masy) to je podobné. Na Slovensku sa každý bojí, len aby neurobil čosi navyše. Chlapče - veci, robené s nadhľadom, ťa nikdy nezašpinia. Práve naopak.

Ale ešte sa musíš veľa, veľa a veľa učiť. Alebo už je neskoro, pretože, opakujem, ak si myslíš, že niekto odrobí tie veci za teba, tak sa mýliš.

 

 

 

 

Buheh

Takže Ty si nemyslíš, že systém treba zmeniť?

Inak neviem, čo by som k Tvojmu príspevku dodal. Dozvedel som sa o sebe všeličo zaujímavé. A polichotilo mi, že mi ešte dávaš šancu, že keď sa budem veľa, veľa, veľa učiť, možno, možno... to napríklad taký Grigoriy mi takúto šancu iste nedá, pre neho som niečo úplne ničotné, ako mravec pre slona. Takže som Ti vďačný. Nabudúce sa možno posnažím na sebe pracovať, aby som nebol zbabelý otrocký slaboch, a aby som bol pripravený sa zúčastniť ďalšej v rade bezvýznamných demonštrácií s desiatkami účastníkov, ktorá bude pre budúcnosť tejto krajiny rovnako dôležitá a prelomová, ako tisíc tých, ktorých som sa v minulosti nezúčastnil.

Norman

že si sa v minulosti ničoho nezúčastnil.

A napriek tomu sa historia diala.

Čo z toho vyplýva? Že si bol mimo, si mimo a budeš mimo.

A pri tom nejde o tú históriu, tej naozaj chýbať nebudeš, ide o teba - tebe bude chýbať história.

 

Okrem toho, že dlhšie používaš dvojzmyselné výrazy a formulácie, používaš už typickú aj vyplakávaciu taktiku. Prídeš sem provokovať a očierňovať, a keď dostaneš po hube, tak plačeš, ako sa ti ukrivdilo.

Holt smola - ale to máš naozaj pravdu, že som dobrák, že niekto iný by ťa rovno dorazil.

Buheh

Bude mi chýbať účasť na nikam nevedúcich demonštráciách? No neviem, zatiaľ mi to tak nepríde. Alebo to myslíš tak, že mi Vy, ako nová vládna moc, dáte v budúcom režime dáte mínus za absenciu, že som bol málo aktívny?

Provokovať, to iste áno. A občas si tak virtuálne aj poplačem. Ale koho som očiernil? Tak to sa musím ohradiť. Vymenuj mi konkrétne, koho som kedy očiernil.

Norman

že ťa budeme kádrovať, veď to je tuším jediné, čo na teba platí, ty obeť.

Nie, myslím to tak, že by si mal už dospieť a to by ti pomohlo, keby si niečo pre to aj spravil. Vieš, kto chce chodiť, musí sa skúsiť postaviť.

 

Očierňovať si prišiel sem. Už vhzladom na fotku tej baby a toho jej dieťaťa, ktorá tam prišla spolu s inými  ľudmi v strednom či vyššom veku, by si si mal odpustiť poznámky " ... šamanské tance zahmlievajúce podstatu, ale hlavne bez najmenšej šance na úspech".

Šamanský tanec si ty a ostatní leniví a egoistickí Bratislavčania, ktorým je jedno osud Dobrovodských a mnohých iných dobrovodských.

Šamnaské tance ste vy, lebo nechápete, že na tejto problematike si ľudia môžu overiť, čo dokážu a že si budú musieť overiť, čo sami dokážu - pretože nik iný za nich cigánsku problematiku riešiť nebude.

Keď už celé Slovensko začína chápať, aké je to napetie a ako to stále vzrsastá, ty sem, práve sem prideš s poznámkou o tom, že je to len zástupný problém a keby nebolo cigánskho genetického problému bol by tu iný problém s inými chudobnými? To opisuješ zo Sme, aspoň sekundu nad tým rozmýšlaš?

A ešte sa pýtaš, čo očiernuješ?

 

 

Buheh

tak potom teda očierňujem.

Trvám na tom, že fungujúci spoločenský systém by si poradil aj s cigánskou menšinou.

V Sme už majú názory podobné mojim? Dožadujú sa odstránenia banksterskej demokratúry a zavedenia priamej komunitnej demokracie? Fakt? Ale to je naozaj veľmi dobrá správa.

Buheh

ja nie som proti demonštráciám, i keď osobne ich ako disciplínu neobľubujem. Vážim si každého statočného občana, ktorý sa akcie zúčastnil a dáva najavo, že sa nebojí.

Ja ale tvrdím, že treba robiť správne veci v správny čas a na správnom mieste, aby boli účinné. Takáto demonštrácia systému neublíži, dokonca skôr naopak: všetko vyzerá, že funguje tak ako má, občania, ktorí sú nespokojní, môžu demonštrovať, a to aj robia, a je ich spolu tridsať. Teda idylka. Navyše demonštrácia je bezzubá, lebo je namierená nie proti podstate, ale proti vedľajšiemu efektu. Lebo epidémia cigánskeho ignorovania akýchkoľvek pravidiel nie je ničím iným ako vedľajším javom nefunkčnosti spoločenského zriadenia.

Keby voľby mohli niečo zmeniť, už dávno by ich zakázali, hovorí staré príslovie. No a to isté platí aj o demonštráciách. Ja sa rád zúčastním na demonštrácii, keď naozaj bude v hre šanca na principiálnu zmenu, i keď šípim, že nás pri tom zas niekto odrbe.

Norman

Za prvé, nič si nevážiš, to je fráza (napísal by som lož, ale to by si sa urazil). Neúprimné, neprijímam.

Za druhé, aké "nebojí sa"? Niet sa čoho báť. Uznám, že sú ľudia s určitým postavením, kde by ich mohli pracovne či existenčne zlikvidovať, ale teba poznám - o akom strachu to hovoríš? Väčšina, povedzme 80% populácie, sa nemá ani najmenej čoho báť.

Ale to je to, čo som spomínal - toto bánie sa.

 

O podstate a bočnom efekte som písal - nádor a pleseň, či tak nejak. Nádor je jedna vec, ale niekedy je práve správne začať s vedlajším problémom, aby sa trafil aj ten hlavný, aby sa našla metodika a sila. Nuž, ale to by chcelo trocha rozmýšlať ale hlavne - mať dobrú vôlu.

 

Ale neber to tak, že tu robím propagandu na aktivitu - viem, že určitých ľudí nezmením a budú to musieť urobiť tamtie decká. Oni to urobia radi a dočkajú sa. Ale potom sa nesmiete čudovať, za prvé ako to urobia, a za druhé, ako sa zasa samé nechajú opaplať - lebo im nik neporadí.

 

Ináč, ako píšeš, všetko by bolo zakázane, že áno. Nič sa nedá robiť, všetko je na nič. Len pičovať v súkromí, každé druhé slovo žid, aby azda sionisti neodumreli na nedostatok antisemitských zámienok. V tomto si naozaj typická väčšina.

Ach, teraz som si zas spomenul - na tvoje slová tu o vidlách. Aký si bol vtedy odbojný, a žiadal si odhodlanie. Kde máš dnes tie vidly, sa znova pýtam?

Ano, zažili sme, keď v novembri 89 už televízia vyhlásila, že sú masové demonštrácie, potom, priam na takéto vyzvanie, keď tisíce zbabelcov asi uvážili, že keď už to hovoria v televízii, už ide komunizmus ako doktrína do  kýbla, ako to oni hovoria , že už je "v hre šanca na principiálnu zmenu", potom vyšli všetci na námestia kopať do mrtvoly.

:-)

 

Už sa ani nečudujem tým talmudistom, že vás drbú na každom kroku do hlavy - veď kto by také vemená nedojil, keď sa nechajú.

 

 

 

Buheh

Skús si spomenúť, v akej súvislosti som písal o vidlách. Pripomeniem Ti: treba ich mať pripravené, keď príde ten čas.

Ježkova mašlička, veď ja tu stále točím o tom istom, pochopil by to už aj baran. Čím viac sa snažím, aby si pochopil, tým viac prehliadaš podstatu toho, čo píšem. A keď už v mojej reakcii takmer nie je nič vedľajšie, kade by sa dalo odbočiť od podstaty, tak napíšeš, že frázy. Kto nechce chápať, ten nebude.

Norman

tak nastupuje verzia, ako ťa nechápu?

V čom konkrétne sa cítiš nepochopený?

 

Čo sa týka fráze, tu nejde o pravdivosť nejakého tvrdenia - ale o hodnotový postoj. Tvoj hodnotový postoj sa prejavil jasne, asi každý to pochopil, ale potom prídeš s tým, že je to naopak, že si ceníš to a tamto. To je zas prístup ako u Američanov - najprv niekoho dokopú či ináč poničia a potom pokrytecky povedia Sorry - a myslia si, že je všetko vybavené. To je ale dosť inkonzistentné a už skôr groteskné.

 

 

 

Buheh

Kde tam vidíš hodnotový postoj? Ja som len vyjadril môj skeptický názor na to, čo má zmysel a čo nie. Môj postoj k parazitickej menšine, a na druhej strane k obetiam ako je chudák pán Dobrovodský, s tým nesúvisí. Keď napadnú pole kobylky, nemá zmysel riešiť nenávisť voči kobylkám, alebo usporiadať pochod proti kobylkám, ale celkom s chladnou hlavou nájsť to správne riešenie ako dokázať zachrániť úrodu teraz a aj v budúcnosti. Hovorí sa tomu systémové riešenie. Že len teoretizujem? No áno.

Myslíš že toto je prejav toho, že som lenivý, egoistický, nemorálny? Skúsim Ti odpovedať jedným starým citátom: Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého.

Norman

24 hodín je dobrá miera, nebudeme ju prekračovať.

Samozrejme, že sme všetci leniví, egoistickí a amorálni. Tak si to nebudeme ešte zlahčovať a pestovať. Ono ten boh nám ani v tomto, ako vždy, nepomôže, takže nikdy nevieme rozlíšiť, čo všetko dokážeme zmeniť a čo nie. Ale dokážeme toho zväčša viac, ako si myslíme.

 

Buheh

súhlas

Buheh

tuším ste si zas našli niečo, do čoho sa bez rozmýšľania zadrapiť.

Znevýhodnená je napríklad slovenská dôchodkyňa, lebo v potkanej hre na úspech nemá takú šancu ako chazarský vydrbanec, mladý usilovný managorček alebo šikovný autoopravár. Tí môžu v systéme fungovať jednoduchšie, lebo majú viac čo ponúknuť. To je všetko, čo som v tom kontexte tým slovom myslel. Nevzdelaný a nevzdelávateľný jedinec so štatisticky výrazným predpokladom k nečestnosti a nezodpovednosti je tiež znevýhodnený, skrátka je. Či je to chyba jeho osobne, alebo jeho poškodených génov, ktoré zdedil po svojej matke, ktorá mu je súčasne sestrou a strýkom, to je už úplne iná otázka.

Norman

je typický politicky korektný termín pre rôzne menšiny, implicitne nesúci význam, že niekym boli znevýhodnené, že sú ukrivdené. V súvislosti s asociálmi je jeho používanie už skôr nechutné.

 

Buheh

na čo reaguješ, tak by si možno pochopil, čo som hovoril.

Norman

a pochopil, čo píšeš, ale tebe treba pripomenúť klúčové slovo z toho, čo som ja napísal.

Tá podstata je termín NECHUTNE.

To je to, čo tam tebe absolútne chýbalo a na čo som ťa najprv nepriamo , potom malými písmenami a teraz veľkými upozorňoval.

Buheh

toho slova. Keby som vedel, že Ti príde nechutné, tak by som použil iné slovo. Mne ale prišlo príhodné v kontexte, o ktorom som písal. Ale keďže Ty si už pochopil, že som ho použil nie v súvislosti s Cigánmi, ale v súvislosti s principiálnejším problémom, tak to nemusím ďalej vysvetľovať.

1488

pyramídová hra moci (obrázok z roku 1911, podobná verzia na týchto stránkach)

http://www.laborarts.org/collections/item.cfm?itemid=428

damoklov meč visí vždy na tenkom vlásku, a historicky aj malá aktivita môže pohnúť a principiálne zmeniť stav (napríklad pivnicový puč v 1923), ty vieš rozpoznať správne miesto a čas ?

Buheh

a síce absolútne nesprávne miesto a čas. Predovšetkým to miesto: úspešné revolúcie sa robia v mocenských centrách. Na periférii to nie sú revolúcie, ale iba rebélie, ktoré sa centra nedotknú, a ktoré budú kruto potlačené. Slovensko, napriek tomu, že sa hrdo hlási k polohe v srdce Európy, je absolútnou perifériou periférie. Kým je chobotnica v centrále dostatočne silná (a momentálne ešte stále je, o tom niet pochýb), každý pokus vybudovať tu spravodlivú, nezávislú spoločnosť, je odsúdený na neúspech. Keby sa im vývoj v tejto gubernii vymkol spod kontroly, naozaj nebudú váhať a v krajnom prípade tu usporiadajú druhé Kosovo. To nie je paranoja - veď sa stačí pozrieť do sveta, kde sa niečo deje a podľa akého scenára. Niektorí mladí nadšenci mi tu môžu oponovať, že tu a teraz môžu zmeniť svet, ale ja som v tomto smere skeptický.

 

iris

vies, niekedy namiesto velkych reci o chobotnici v centrale, treba zdvihnut prdel a jednoducho dat najavo, ze ti na bliznom, ktoremu ublizuju zalezi. A netreba rozmyslat nad tym, ci tym svojim postojom alebo cinom zmenis dejiny. ...hnusny, nechutny alibizmus, alebo zacinajuca senilita ?

Buheh

ale nevylučujem ani tú druhú, prípadne obe súčasne.

But seriously, jasné že máš pravdu, keby to bolo v rovine pomôcť blížnemu, ktorému ubližujú, tiež by som to bral inak.

A Ty, milá Iris chodíš na podobné demonštrácie? Či u Vás je všetko v poriadku, tak sa netreba angažovať?

 

iris

pretoze ja to inak pochopit neviem. A este jeden holy fakt z Dobrovodskeho problemu vyplyva. Co sa stalo jemu dnes, to sa stane tebe zajtra. ved je to jednoduche, buheh. nekomplikuj to.

V zivote nikdy nejde o nic viac ako o postoj, nazor, tie vsak treba povedat, vyjadrit, koli tomu nas matka naucila rec.

Ale jasne, buheh vsade su problemy.Neviem ako ty, ale ja ich mam viac ako dost. S vyjadrenim svojho postoja problem nemam, pretoze ja neuvazujem dopredu. ja len poviem svoj nazor a potom sa veziem...:o)...v probleme...ale vekom som si na to zvykla a predstav si, uz mi nevadia. Ale veci tu funguju. Kazdy si kosi travnik pred domom, susedia nepustaju muziku, zdravime sa, ziadne potkany na ulici. Nik na neotravuje, aa mily buhehm, ani si nevies predstavit, ako to sprijemni zivot. Taketo jednoduche veci.

Buheh

keby som mal k tej demonštrácii nejaký vzťah iný, než len že som jedným uchom dostal informáciu, že zase raz niekde nejakí ľudia idú proti niečomu protestovať, a druhým ju pustil von. Ale to by nemenilo nič na mojom názore o márnosti takéhoto počínania.

Ale neodpovedala si mi na otázku: Ty, keď mi tak radíš zdvihnúť prdel, chodíš na každú akciu, kde môžeš pomôcť blížnemu, na každú demonštráciu na podporu niekoho, komu ubližujú? Naozaj?

Grigoriy

Takéto riešenie je HUMANNE, pretože dovoľuje utlacanej, znevyhodnenej a diskriminovanej menšine oslobodiť sa z jarma utlaku zo strany väčšiny, ktora dokazatelne má tendencie k rasovej neznasanlivosti.

Len AUTONOMIA umozni, aby sa romska menšina mohla slobodne rozvinut dosvojho najvyššieho potenciálu kultúrneho, sociálneho aj ekonomického.

AUTONOMIA Romov zároveň vytvorí aj reálne predpoklady na riešenie druhého najzavaznejsieho problému, ktorému Slováci čelia: otvorená otázka TRIANONSKEJ DOHODY. Ide o to, že slobodna Romska republika bude mat možnosť pripojiť sa v budúcnosti k Maďarsku, čo do veľkej miery naplni požiadavky iredenty.

Navrhujem, aby Slovenska republika vyčlenila alikvotnu časť územia republiky (desat percent) v oblastiach zahrnajucich približne okresy Veľký Krtíš, Lucenec, Rimavska Sobota, Spisska Nova a Rožňava a umožnila všetkým Rómom a nastavovať sa tam. Neromskemu obyvateľstvu treba kompenzovať všetky straty nehnuteľnosti postavením nových domov na Slovensku za európske peniaze, ktore boli povodne určené na integráciu Romov.

V neposlednom rade by taketo riešenie vytvorilo PRECEDENS pre naozaj mierové riešenie otázok nezávislosti Katalancov, Nemcov v Hornej Adizi, Skotov aj Bretoncov vo Francúzsku.

Buheh

sme si hovorili ako študenti vtip o trojbodovom programe, ako vyriešiť cigánsku otázku.

Krok 1. Pripojiť k ČSSR Zakarpatskú Ukrajinu.

Krok 2. Vysťahovať všetkých cigánov na Zakarpatskú Ukrajinu.

Krok 3. Odpojiť od ČSSR Zakarpatskú Ukrajinu.

To len na margo Tvojho autorstva prastarej myšlienky vytvoriť Romastan, ktoré tu so skromnosťou sebe vlastnou prezentuješ.

Ale inak máš, samozrejme, stopercentnú pravdu. Keby sa to takto dalo urobiť, bolo by to najlepšie riešenie pre všetkých. Akurát si pozabudol na tri milióny rumunských cigánov.

iris

zase nemas co robit tak vypisujes keketinky? Neviem, ci sa ta da brat vazne, lebo tvoja miera sarkazmu prerastla moj vkus, ale ak to naozaj myslis vazne, tak som velmi prekvapena, lebo som myslela, ze si inteligentnejsi.

nové