Seehofer triumfuje

Najprv trocha jednduchého, ale v súčasnosti zdá sa dôležitého vysvetlenia. Momentálne vládnuca strana v Nemecku, CDU-CSU, ako názov napovedá, sa skladá z bavorskej CSU a tej druhej CDU, ktorá zahrňuje zvyšok Nemecka. Śéfom CSU je Horst Seehofer (ktorý je zároveň vo funkcii šéfa Bavorska) a ten bol už v nedávnej minulosti kritický voči Merkelke.

A ako dnes píše FAZ, Seehofer (dnes) viackrát zdôraznil, že zavedene kontroly hraníc bolo na podnet Bavorska. Jeho generálny tajmník (Scheuer) pridáva:

"Hlas rozumu v utečeneckej politike sa volá CSU".

Toľko k začiatku objavovania sa antimerkel mocenských štruktúr, dokonca v jej vlastnej strane. A takisto je to potvrdenie dojmu, že uzavretie hraníc je vlastne proti vôli Merkelky.

 


 

Ľubov

by som sa chcela opýtať, Norman,lebo Ty Nemecku zdá sa mi,dobre rozumieš na jednu vec: Väčšina z nás Nemecko vníma geograficky ako západ a východ. No a potom Bavorsko,to je Mníchov. Ale to je všetko.Ako je vlastne táto veľká krajina rozdelená? A ktorá časť je najchudobnejšia ?Tá má najväčšie šance nájazdy prežiť náplavy. A to Prusko,ktorého sa tak bála Mária Terézia? Bola to europska bašta evanjelikov,toľko viem,a tiež,že je to DDR,Wittenberg.

Nemaj mi za zlé,že tu chcem opakovanie zemepisu. O tom sa dnes málo hovorí,o Nemecku takto.

Norman

že by na Nemecku bolo ťažko niečomu rozumieť. Je to krajina, ako každá iná - nebyť jej minulosti a jej veľkosti a vplyvu :) Ako svedčia aj súčasne udalosti, krúti sa to okolo nej a preto je jadrom problémov aj riešenia.
Vlastiveda nemá zmysel. Ale je pravda, že Nemci majú určité špecifické knowhow, whodné aj pre nás, ale to sa nedá tak ľahko popísať.

1488
slaven1
Kto by si bol pomyslel, že s odstupom 70 rokov sa ľudia budú biť o miesto vo vlaku do nemeckého tábora :-) http://nadhlad.com/comment/14986#comment-14986
Buheh

podobenstvo. Akurát že v tomto vlaku sú Židia už nie ako pasažieri, ale ako fotoreportéri a organizátori.

Heh, ktovie kto a v akej pozícii bude sedieť v tom vlaku o ďalších 70 rokov. Možno sa to zase vymení. Dnešní tmaví pasažieri budú za organizátorov a fotoreportérov – a pasažiermi budú... no kto by tak mohol... že by my, biela menšina?

A kde budú v tom čase Židia? Konečne už budú všetci vo svojom vysnívanom štáte na Blízkom východe? Alebo tým štátom už bude celý svet, možno s výnimkou európskeho kalifátu?

Aman Againsttime

Dobré postrehy. Ja len dodám, že jednou z fascinujúcich čŕt Židov je ich nihilizmus - ich tendencia nasmerovať ľudí k deštrukcii i za cenu toho, že sa táto deštrukcia dotkne aj ich. Vidíme to práve na prebiehajúcej islamizácii Európy, kedy na jednej strane počúvame hlásenia o útekoch Židov z Európy pred moslimami, na druhej strane výzvy ľudí ako Barbara Spectre, ktorí volajú po novej, pretransformovanej Európe.

Židia skrátka riadia toto auto, ale problém je v tom, že im chýbajú brzdy, zatiaľ čo pridávajú viac a viac plynu...

Norman

Tiež si myslím, že to sionisti nezvládajú. Že sa im to vymyká z ruky, pretože nepoznajú mieru. A konieckoncou ani nemajú skúsenosti s mocou. Majú skúsenosti so získavania bohatstva a moci, ale nie až tak s ovládaním veľkých geopolitických procesov.
Toto sa podľa mňa vyvíja aj proti ich záujmom. A je jedno, či to už teraz vidia alebo nie.

Teraz je už jasné, že v Európe v takej či onakej forrme vypuknú občianske nepokoje.
A je jasné, že tu budú nastolené také či onaké autoritárske režimy. To je úplne samozrejmé, veď o tom hovorí každý, len sa ešte mnohí tvária, že to je práve to, čo nechcú. Hej, nechú to, je to pre nich zatiaľ nedobré riešenie - ale sami tým uznávajú, že to riešenie je. A keď nebude lepšie ...

Aman Againsttime

Bol to tuším Lenin, ktorý hovorieval "čím horšie, tým lepšie". A ono to naozaj tak je. Práve takéto krízy nám dávajú možnosť otočiť kormidlom. Popravde, tým najhorším scenárom by bolo to, ak by k premene Európy na Brazíliu malo dôjsť pomaly, pokojne a postupne. Takto máme aspoň možnosť mobilizovať ľudí k odporu.

Norman

že naplánované je určite "pomalé" genetické zahltenie, Brazilizácia - ale radikálnych moslimov nedokážu sionisti riadiť a tí spôsobia rýchlo ešte takú vlnu odporu, že toto dnešné znechutenie je samozrejme úplne nič.
Dnes mnohí ľudia aj v Nemecku naozaj reagujú až na to, už nemajú ani zdroje ba ani miesto pre tie davy. Ja predpokladám - veď ako možno predpokladať čokoľvek iné - že relatívne rýchlo dôjde k takým udalostiam, že Hitler Nehitler, Amerika Neamerika, všetko jedno, čierne mamby von z člna.
A čo, prídu ich okupovať USAci? Briti, Francúzi, Poliaci? Uvrhnú na nich ekonomické embargo?
Cisár je nahý, stačí, keď to povie prvý raz naozaj verejne a keď ich finančníci otočia kabát.
Pravda, budú sa musieť vysporiadavať aj so slabochmi, kriminálnikmi a antagonistami ... ale to už postupne.

(samozrejme, to je jedna zo základných možností, a jej realizácia určite nebude 100%)

Ema

že chce od EÚ miliardu eur, inak tranzit plynu v zime nebude a Merkelka sa vtiera Putinovi, bláboliac o potrebe "obnovenia dôvery".
Svet sa mení zo dňa na deň tak prudko, že až.

nové