Pochod za život v Bratislave

Včera prebehol v Bratislave Pochod za život. Bol som sa tam pozrieť, v určitom zmysle slova som sa ho zúčastnil. Pohodová atmosféra, impresívny počet ľudí, nádherné počasie. Ale...

Hnutie za život má svoju hlavnú tému boj za nenarodené životy, proti potratom. Veľmi dobre, ale všetci chápeme, že na tejto úzkej téme vyrástlo postupne širšie opozičné či alterantívne hnutie. Po veľkom úspechu pri pochode v Košiciach vzbudzovalo veľké nádeje, potom prišiel určitý neúspech s referendom a teraz teda zas tento úspešný happening. Zdalo by sa, že je to predsa len dobrá cesta. Ale...

Problém je naozaj v tom zameraní na úzky, spoločensky veľmi málo akútny problém potratov. Ak sa nechá toto hnutie učičíkať, navliecť si pravdoláskarský chomút neškodného hlupáčika, budú ho aj média ospevovať - ako to do podozrivo veľkej miery robia už teraz. Ak toto hnutie bude zbabelo obchádzať aktuálne problémy, nebude k ničomu. Ja chápem, že sedem tisíc potratov za rok je určitý spoločenský problém - ale milióny invázistov, čakajúcich na to, aby to tu zaplavili svojimi nepotratmi aj potratmi, sú oveľa aktuálnejší a horúcejší problém. Ja chápem, že milosrdne sa usmievať na slniečko a ľudí okolo seba je príjemné, ale to nestačí proti milíonom radikálnych moslimov, ktorí sú rozhodnutí im už zajtra ten katolícky sen nekompromisne rozkopať - viď zverstvá proti ľudskosti a kresťanom na Blízkom východe.

Toto sú len moje subjektívne dojmy z miesta a z tlače. Vraj sa konali nejaké besedy aj o týchto veciach, mal tam prísť agent Bán - a toho som naozaj zazrel postávať medzi desatisícami - či ale niekde šíril svoj jed a ako na to dav reagoval, to neviem. Nevidím nikde žiaden tlak organizátorov a žiadnu kritiku na Európu, na imigrantskú tragédiu. Dobre, je treba opatrne podchytiť aj ťažkopádnu váhajúcu až zbabelú strednú triedu - ale vyjsť si len tak pekne v nedelu na prechádzku - to jednoducho nestačí.

Ak tam prišlo tých 50 tisíc ľudí kvôli potratom a nič iné ich viac v súčasnosti nenapĺňa obavami, tak to nepovažujem za aktivitu, ale skôr za neaktivitu.

Podľa skutkov spoznáte ich - sú slová z Biblie. Chcem vidieť ich skutky.

afinabul

“Európski kresťania sa niekedy hanbia dokonca aj za svoju vlastnú vieru, čím veľmi trpíme. Pre nás je kresťanstvo dôvodom ku cti a hrdosti, a to tiež tvárou v tvár našim prenasledovateľom. Vaše správanie nás niekedy prekvapuje a zarmucuje”
“Vy Európania by ste sa mali biť zato, aby ste zabránili odchodu kresťanov zo Sýrie. Damask, kázanie sv. Pavla, či Antiochie sú predsa ustanovujúcimi prvkami našej spoločnej kresťanskej tradície. Skôr sa všetko javí tak, že ste zabudli na hodnoty, vieru a morálku. Avšak dávajte si pozor,”
“Keď islamistickému fanatizmu doprajete možnosť, aby vyhnal kresťanov z Blízkeho východu, dokážete ho k presvedčeniu, že môže usilovať o dobytie Európy. Možno ste si toho doteraz nevšimli, ale práve to majú v pláne. “
“Za peniaze ste ochotní zaprieť celé spoločenstvá a ignorovať životy státisícov kresťanov”
“Médiá by sa mali vyvarovať zaslepené propagandy a viac dbať na inteligenciu a úctu. My kresťania sme slobodní ľudia, a nie otroci mocných”
http://www.hlavnespravy.sk/biskup-aleppa-masovy-odchod-syrskych-obyvatel...

sandro

Presne tak. Vyziarene a naradostene slniecka kracali ulicami a pod krkom uz pritom maju prilozene noze. Dokonca aj DennikN ich blahosklonne pochvalil za to ako sa polepsili oproti referendu(tam si este niektori dovolili argumentovat, nielen sa nepricetne usmievat a hrat sa na infantilnych). Kazdopadne stale lepsie ako nic. Mainstream zacina pomaly chapat, ze musi trochu ustupit z pozicii lebo inak budu uz za uplnych idiotov.

Ľubov

na mňa dýchlo. Kde boli tí ľudia pred týždňom? Chápem,o čo tam ide ,o ten pocit,že "je nás veľa". Ale priatelia katolíci,toto nie je cesta.

sandro

Nedavno som tu o tom pisal. Tato masa je uz vlastne vacsinou podrobena cast krestanov, ktori sa sekularizovali a prijali nove pravidla hry. Zatial sa este mylne nazyvaju katolikmi. Kazdopadne, stale je to masa, s ktorou musia nasi liberali ''pracovat'' aby znenavideli svoje korene rovnako ako zvysok populacie. Zatial su len zmateni:) Ale ak si mam vybrat medzi moznostami:
a) Uskutocneny pochod
b) Neuskutocneny pochod

tak si vyberam jednoznacne za a) .

Aman Againsttime

Ľubov, pre nich je to de facto náboženská púť a nedá sa to celkom porovnávať s niečim ako boli protesty proti invazistom.

Pre mňa je to zase dilema. Na jednej strane mám tendenciu sympatizovať so slabšími a utláčanými, no a (tradiční) kresťania sú dnes pomerne zaznávanou skupinou, nehovoriac o tom, že i oni sú jednými z najautentickejších nositeľov tradície.

Na druhej strane k pro-life hnutiam veľké sympatie nechovám. Jednak už z akéhosi princípu odmietam podporovať agendy náboženských bigotov (v prípade referenda za rodinu som urobil výnimku) a taktiež ide z môjho uhľa pohľadu len o ďalšiu formu radikálneho egalitarizmu (hoci tentoraz v konzervatívno-kresťanskom šate). Ja som sa problematikou potratov (a iných bioetických otázok ako napr. eutanázia, homosexuálne manželstvá, klonovanie, trest smrti, atď.) pomerne často zaoberal i behom môjho štúdia a argumenty pro-lifestov považujem za neobhájiteľné. Vadí mi ich morálny absolutizmus (potraty sú vždy zlé, antikoncepcia je vždy zlá, rozvody sú vždy zlé, atď.). V podstate sú v tomto rovnakí ako ich liberálne (či neomarxistické?) náprotivky.

Možno až vtedy, keď tu budú kakaovníci z juhu vystrájať podobne ako napr. v takom Švédsku (a to aj budú, pretože je to o.i. jedna z ich taktík na získanie prevahy), tak sa mnohí spamätajú a ocenia, že naše ženy majú možnosť túto situáciu rýchlo a prakticky vyriešiť (obdobne ako ju riešili i Nemky po 2.svetovej vojne sprznené mongoloidnými indvíduami).

Cico_Ciciak

Ty asi nevieš, že nemky boli ošústané aj amíkmi, konkrétne bielymi a negroidnými indivíduami! :DD

Buheh

známy z psychológie. Keď je vnútorný tlak už na nevydržanie a z nejakého dôvodu nie je možné ho ventilovať tým správnym smerom, tak sa pretlak pustí niekam inam, hoci je to iracionálne, hlúpe, nezmyselné.

Tí dobrí ľudia, ktorí prišli pochodovať proti potratom, cítia, že niečo s týmto svetom nie je v poriadku. Že niečo treba robiť. Lenže sú v zajatí mediálnej hypnózy, ešte sa neprebudili. Ešte nepochopili, že televízii neslobodno veriť a všetko je inak, než pán farár či politológ povedia.

Tí ľudia v skutočnosti protestovali proti systému, ibaže len v podvedomí. Proti banksterom, beneluxom, exekútorom, imigrantom... ibaže o tom nevedia.

Ale k prebudeniu mnohých z nich nie je ďaleko. Stačí už len veľmi málo.

Norman

Uvedomil som si, že akosi nevnímam slogan Za rodinu, ktorý, okrem vymedzenia sa voči pervertom je zároveň heslom Za národ.

Ak sa nemýlim vo svojom dojme, tak tento slogan prakticky vypadol a to je hlavný indikátor, ako sa katolíci - zasa raz - nechali vykastrovať vo svojej aktivite. Zas tam majú nejakú sviňu Bezáka alebo podobné fízlovské typy, ktoré ich usmerňujú?

nové